JEUGDWERKKAMP TE BEEKBERGEN. VERSCHERPTE GRENSCONTROLE Bil 4 ifiBü8MMi Een goede zakenvrouw De autoriteiten van het departement van Sociale Zaken, die Donderdag •en bezoek brachten aan het jeugdwerkkamp „De Kuil" te Beekbergen, werden bij aankomst door de kampbewoners hartelijk begroet Daar een groot aantal vreemdelingen thans ons land tracht binnen te komen, is het personeel van de doorlaatposten aan onze grenzen versterkt. De douane post te Beek bij Nijmegen visiteert een vreemdeling Aan dr. R. H. J. Gallandat Huet, chef van den militairen veterinairen dienst, is eervol ontslag uit den militairen dienst verleend vu i Tol besluit van bet ipbockey-jeizoen werd Donderdagavond op de Amsterdamsche kunstijsbaan de wedstrijd Amsterdam - Berk,n gespeeld, waarvan hierboven een spelmoment |Ned. Indie is het moederland eenige maanden voor met de officieele opening van het zeilseizoen. Een interessant snapshot van de eerste wedstrijden der Kon. Bat. Jachtclub te Batavia Dr. F. H. Fentener van Vlïssingen, voorzitter yan den Raad van Beheer der Jaarbeurs, vertrok Donderdag met zijn echtgenoote per boottrein uit Utrecht naar Genua, om zich in te schepen aan boord van de „Marnix van St. Aldegonde" yoor een vacantiereis van drie maanden naar Ned. Indië Twee der drie baggermolens, welke voor Russische rekening Sliedrecht in aanbouw zijn Bij het sloopen van een oude opslagplaats te Batavia vond men twee graf zerken met inscriptie, welke, volgens bevoegde instanties, de oplossing van het geheim van J. P. Coen's graf tengevolge kunnen hebben FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 5) „Skat!" gromde Jonathan. ,,Ik sta op het punt van bankroet te gaan en jij praat me over skaten? Schiet op, Dick, ik moet naar een directievergadering". „Maar die aal om drie uur toch wel afge- loopen zijn", merkte Dick heel redelijk op. „Hm!" gromde Jonathan. „Maak er ge- - rust half vier van". Hij hing den hoorn op, toen Meggs bin nenkwam om hem mee te deelen, dat de di recteuren hem in de bestuurskamer zaten te wachten. Jonathan stond op, knikte en trok zijn das recht. Daarop liep hij met vasten tred naar de deur der directiekamer, echt een lange ijonge man, die in staat was een boek te schrijven over „hoe men vallen kan". Zoowat om vijf uur verlieten Jonathan en Dick de Raquet Club en liepen het verblijf van Carol Wallace binnen. Carol was in een saffierblauwe fluweelen japon als gastvrouw bezig voor sandwiches en cocktails te zorgen. Ze was heel slank en aschblond. .De jongens, die van het Westelijk Front terugkomen!" 'begroette ze hen. Carol keek Jonathan aan. „Hallo, Corry. Wat zie jij er somber uit, schat". „Tk heb vier spelletjes skat van hem ge wonnen", zei Dick. „Hij is er nog suf van". Hij nam in de eene hand een cocktail en in de andere een sandwich en begon aan zijn gewillig luisterende gehoor te vertellen, hoe hij. Jonathan, Mike Guerdon en Johnny Trent aan de kust hadden liggen blakeren an -«Ip i*on- f Carol nam Jonathan onder den arm en bracht hem naar haar keukentje, waar |het naar citroenen en angostura rook. Hij ging daar op een blauwen stoel zitten en zij bleëf met de handen op de heupen voor hem staan. „Ik ben dolblij, dat je weer terug bent, Cotry", zei ze met een lief glimlachje. Haar stem was diep en welluidend. Ze kon er wonderen mee doen. Haar oogen waren dof donkerblauw en haar wimpers zoo lang, dat ze er twee diep beschaduwde holen van maken kon. Dok daarmee kon ze wonderen verrichten. „Je hebt een verschrikkelijk drukken tijd gehad", zei ze. „Van de wedstrijden om den Kroningsbeker in Engeland naar den Del Monte wedstrijd in Californië. Ben je nu van plan een tijdje hier in de stad te blijven?" „Ik zal wel moeten", zei Jonathan. ,De za ken gaan slecht". „Dat is toch al heel lang het geval ge weest, is het zoo niet?" „Ik heb ontdekt", zei Jonathan peinzend, „dat het nog slechter kan. Hoe staat het le ven met jou? Zeg, zou jij niet an een Ifilm spelen?" .Dat is voorbij", zei Carol. „Het heeft een week geduurd." „Mislukt?" „Totaal", lachte ze. „En ik was er zoo ze ker van, dat als ik maar eenmaal op het doek kwam, het een reuzesucces zou worden. Corry Ze zweeg een poosje, boog het hoofd en hield haar oogen schijnbaar op den grond gericht. „Luister eens, lieve jongen", zei ze plotse ling. „Ik voel me er echt beroerd van. Maar ik zit met dien wissel van mij, dien jij geën dosseerd hebt. Die vervalt morgen. En ik kan hem niet dekken". „Wissel?" herhaalde Jonathan. „O ja...." „Het spijt me verschrikkelijk. Ik voel me als een afzetster. Maar toen Lockwood twin tigduizend dollar vroeg pna die te be ginnen, dacht ik, dat we het wel voor elkaar zouden krijgen. Ik stelde me voor, dat al werd het geen volledig succes, Hollywood immers alles opkocht, wat maar ergens naar leek. Lockwood zei, dat het volkomen veilig wasEnfin, dat bleek niet waar te zijn". Jonathan slikte onmerkbaar iets weg. Twintigduizend dollar! Foei! Dat kwam on der het hoofd: Onvoorziene uitgaven. Hij had heelemaal vergeten, dat hij dien wissel geëndosseerd had. „Wanneer zei je ook weer, dat hij verviel?" „Morgen", antwoordde Carol. „Ik voel me meer dan ellendig. Maar ik zal je mettertijd vast en zeker terugbetalen. Tot den laatsten stuiver „Och, schei uit, tob er maar niet over", zei Jonathan. „Ik heb geen domme débutante gesteund, die naar een filmcarrière uitkijkt. Je zult vast slagen. Als het nu niet is dan zeker later". „Je bent meer dan edelmoedig", zei ze. „Weet je dat wel? En het gaat niet in de eerste plaats om dien wissel. Ik ben blij, dat je terug bent. Dat spreekt immers vanzelf.... is het zoo niet, Corry?" „Zeker, Carol. We kennen elkaar immers al zoo lang?" Hij had zich soms wel eens verbeeld, op haar verliefd te zijn, maar soms ook had hij het gevoel, dat ze zich alleen maar oefen de in het tooneelspelen. Bij dergelijke gele genheden maakte ze op hem den indruk van een mooi ivoren beeldje in een étalage op de Fifth Avenue. En even later scheen ze weer zoo beslist en bij de hand, een aschblond meisje met dof blauwe oogen en een diep roerende stem, bij wie een man, die in het nauw zat, zijn toevlucht kon zoeken. Zoo leek ze hem op dit oogenblik, maar met die schuld van twintigduizend dollar voor oogen kon hij immers geen woord zeggen? Ze boog zich naar hem toe en greep zijn hand. Laten we een cocktail gaan halen", zei 7$. „Ais we hier nog langer blijven, denken de lui nog, dat we ons gaan verloven". ,Ze wierp hem een langen zijdelingschen blik toe. ,Dat zou een verschrikkelijke misvatting zijn. Is het zoo niet, Corry?" „Napoleon's tactiek bij Waterloo!" grin nikte hij. Drommels, wat heb ik een hon ger!" „Laten we dan ergens gaan dineeren. Die bende hier in den steek laten". „Op een anderen keer, Carol", zei hij af werend. „Ik heb dringende zaken af te doen". Hij moest namelijk dien wissel van twin tigduizend dollar in orde maken. Dat was de dringende bezigheid. Nadat hij Carol verla ten had, begaf hij zich naar de Raquet Club en belde Meggs in diens woning op. Meggs zorgde voor zijn privé geldelijke aangelegen heden. „De wissel dien ik voor Miss Wallace ge ëndosseerd neb, vervalt morgen", zei hij te gen zijn secretaris. „Twintig duizend dollar, niet waar? Herinner je je het nog?" Meggs herinnerde het zich vol schrik. „Kan ik twintigduizend dollar bij elkaar scharrelen om hem te honoreeren?" „Op zoo:n korten termijn gaat dat onmo gelijk, mijnheer. Uw banksaldo staat heel laag tengevolge van uw laatste reizen, mijn heer". „Ik moet het geld hebben, Meggs. Hij is al tweemaal uitgesteld. Dit is de uiterste ter mijn. Geef maar voldoende aandeelen van de Blair Maatschappij bij de Nationale Bank in depot om die leening te dekken. Dan kun je het geld wel op korten termijn krijgen Wat?Verdraaid, ik weet, dat de aandee len laag staan, maar het is toch nog geen behangselpapier. Je zult ze denkelijk moeten beleenen volgens den koers van morgen. Dat begrijp ik wel. Maar er is niets aan te doen". Hij legde den hoorn neer en stak naden kend een sigaret op. Wat kwam die wissel op een ongelukkigen tijd! IV. Ongemerkt en zonder dat er van haar komst eenige melding was gemaakt arriveer de Valentine Ransome in New-York en vroeg meteen een onderhoud aan met Roger Chauncey. den voorzitter van de Seabord Trust Company, den bankier van de Ran some PetroleummaatschappijZe ikwam zijn kantoor met veerkrachtigen tred binnenge stapt. Mijnheer chauncey bood haar beleefd een ."stoel aan. „Wat een prettige verrassing, miss Ran* some. Bent u al lang in New-York?" „Twee uur", antwoordde Valentine. Hij keek even verbluft op. „Bent u dan op doorreis?" vroeg hij. ,Dat niet precies", antwoordde Valentine. „Maar vader probeert tot gouverneur geko zen te worden en nu toen ik voor den heelen middag het land uitgestuurd". Mijnheer Chauncey begreep er niet veel van. iZe zat in een diepen leeren fauteuil met haar slanke beenen gekruist, een zilvervos om haar schouders en zag er echt uit als iemand, wiens aanwezigheid gezellig aandoet. Hij zei dat dan ook zeer hoffelijk. „U bent er nog een van de oude school", lachte Valentine. „Maar ik mag uw tijd niet verknoeien. Vertelt u me eens, mijnheer Chauncey. hoe ik iemand in New-York het gauwste vinden kan". „Daar staan verscheidene wegen voor open", antwoordde hij. „Misschien kan ik zelf u wel helpen. Zoudt u mij zijn naam willen noemen?" „Hij heet Jonathan Blair. Zijn tweede voornaam is zooiets van Corinthius". Mijnheer Chauncey zette de vingertoppen tegen elkander en dacht na. (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5