Amerika tot internationale samenwerking bereid. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Wij kunnen ons niet isoleeren, zegt Cordell Hall. België. Frankrijk. Honderden dooden te Barcelona. GELD BESCHIKBAAR Wettelijke Tarieven PROGRAMMA VRIJDAG IS MAART 1938 Extremistische isolatie- politiek leidt tot Middel eeuwsche chaos. De Amerikaansche Staats-secretaris Cor dell Huil heeft gisteren te Washington het •woord gevoerd voor de leden der National Pressclub, waarbij hij over de buitenland sche politiek der Vereenigde Staten zeide: In samenwerking met alle andere naties hebben wij plechtig de ver plichting aangegaan niet ons toe vlucht te zullen zoeken tot geweld als instrument voor onze nationale politiek. Dit alles geeft ons het moreel e recht ons diepe bezorgdheid uit te spreken over de toeneming der wet teloosheid, de groeiende veronacht zaming van verdragen, het vaker voorkomen van geweldpleging en tal van andere onheilspellende teekenen, die opkomen in de sfeer der inter nationale betrekkingen. Cordell Huil. Na herinnerd te hebben aan de reeds zoo vaak herhaalde verzekering, dat het niet de bedoeling is de Amerikaansche burgers en belangen in China in den steek te laten, zeide Huil, dat het afstand doen van rechten en te dulden, dat belangen verloopen met het oog op de feitelijke of dreigende schen ding in eenig belangrijk gebied der wereld, slechts een .veronachtzaming van de wet en de grondbeginselen der internationale orde kan aanmoedigen en aldus bijdragen tot de onvermijdelijke verbreiding der anarchie over de geheele wereld. In de wereld, waar het regime van geweld nog niet definitief door het regime van de wet is verdrongen, is het de plicht van een groote natie gewapende strijdkrachten te handhaven, welke berekend zijn voor de taak der landsverdediging. Geen politiek zou rampspoediger zijn dan wanneer een belangrijke natie er in zou te kort schieten op de juiste manier te wape nen. wanneer de internationale wetteloos heid hoogtij viert. Wat vandaag over de geheele wereld het meest op het spel staat is de toekomst van fundamenteele principes, die den grondslag moeten vormen voor de internationale orde tegenover de internationale anarchie. De wereldschokkende ontwikkeling in de laatste jaren en de plotselinge gebeurtenissen in de afgeloopen weken geven een tragische de monstratie hoe snel de besmettelijke bron van verdragsschending en gewapend geweld zich van het eene gebied naar het andere verbreidt. Huil zeide, dat een afzijdig blijven staan onontkoombaar de geheele wereld te rug zou brengen tot den toestand van mid- deleeuwsche chaos en toestanden, werwaarts eenige deelen van Oost en West zich reeds bewegen. Dat is het lot, waarin de verblinde isola- tionisten tot het uiterste de Vereenigde Sta ten en de wereld zouden willen storten. De vraag is voor het oogenblik of de leer van het geweld opnieuw zal worden onttroond of deze en andere vredelievende naties onon derbroken. hetzij alleen of in samenwerking zullen werken aan de bevordering van den vrede en het behoud van wet, orde. morali teit en rechtvaardigheid als onschokbare bases der geciviliseerde internationale be trekkingen. Wij zouden. Indien wij dat zouden kunnen, ons met een dergelijke houding kunnen ver zoenen, het geheele vraagstuk onze ruggen kunnen toekeeren en de verantwoordelijk heid bij te dragen tot zijn oplossing van de hand kunnen wijzen, maar laat ons geen illusies hebben over hetgeen een dergelijk optreden voor ons als natie zou medebren gen. „Bron van onveiligheid". Wij kunnen ons onttrekken aan de deelneming aan de wereldaangele genheden, maar wij kunnen ons niet aan de wereld zelf onttrekken. Isolatie is geen middel tot veilig- Hitier zal den Duitschen Rijksdag ontbinden. Op 10 April nieuwe verkiezingen. Aan het slot van zijn radiorede zal Hitier hedenavond de ontbinding van den Duitschen Rijksdag aankondigen. Op 10 April zullen dan in het geheele Rijk nieuwe verkiezingen worden ge houden. De verkiezingen vinden dus op denzelfden dag plaats als de Oos- tenrijksehe volksstemming. Het ge heele volk kan dan een oordeel uit spreken over den „Anschluss" door met ja of neen op de kieslijst die Hitier heeft samengesteld, te stemmen, heid, doch een vruchtbrengende bron van onveiligheid. Wij willen op de wereld in vrede leven, waarbij de krachten van het militarisme, terri toriale agressie en internationale anarchie afschuwelijk, weerzinwek kend en onduldbaar zijn jegens het geweten der menschen, waar de leer van orde onder de wet zoo krachtig is gevestigd, waar niet langer een code van moraliteit, eer, rechtvaar digheid en „fairplay" bestaat voor den individu en een geheel andere code voor de regeeringen en volken. Wij wenschen te leven in een wereld waar in vruchtdragende constructieve internatio nale betrekkingen kunnen .dienen als middel over de geheele wereld de voordeelen te zaaien van stoffelijken geestelijken en zede lijken vooruitgang van den mensch en te dien einde zullen wij voortgaan volledigen en oprechten steun te verleenen aan de funda menteele principes, die den grondslag vor men der internationale orde en voortgaan, waar ook noodig, en op iedere uitvoerbare en vreedzame wijze, samen te werken met andere naties, die worden gedreven door de zelfde wenschen en dezelfde doelen beoogen. Slechts door onze redelijke bijdrage te le veren aan de stevige vestiging van een we reldorde, gebaseerd op de wet. kunnen wij, aldus besloot Huil zijn verklaring, het pro bleem van onze eigen veiligheid in het juiste perspectief houden en ons aldus van onze verantwoordelijkheid jegens ons zelf kwijten. Van Cauwelaert verlangt meer samenwerking tusschen Rotterdam en Antwerpen. In de Kamer heeft Van Cauwelaert gisteren gezegd, dat de benoeming van een ambassa deur bij het Quirinaal een gelukkige maatregel is. Er is een volkomen evenwijdigheid tusschen de politieke lijnen, die Nederland en België moeten volgen. Dat verandert echter niets aan de sympathie, die men kan hebben voor een of ander land. Het beteekent slechts, dat België zich buiten de dingen zal houflgn, die aanleiding tot een conflict kunnen geven. Van Cauwelaert verklaarde zich tegen ieder Belgisch initiatief in de Spaansche kwestie. Hij wilde geen meening uitspreken over de ge beurtenissen in Oostenrijk, hij wilde slechts vaststellen, dat een onafhankelijkheid verlo ren is gegaan. Hij betoogde, dat België moet streven naar een politiek van toenadering tot Nederland en de Noordsche landen. Er kan tusschen de Belgische en Neder- landsche havens een vrije mededinging van machinerie en handenarbeid bestaan, aldus spreker. Thans heerscht een rivaliteit, die Bel gië tot represailles heeft gedwongen. Ik vraag, dat de regeering deze politiek voortzet, tot Nederland zijn methoden zal wij zigen. Maar wij moeten hopen, dat beide lan den weldra tot overeenstemming zullen komen over een politiek, die Antwerpen en Rotter dam zou steunen in den concurrentiestrijd tegen de andere havens van Europa. Meerderheid voor Blum. Met 369 stemmen tegen 169 heeft de Fransche Kamer gisteravond haar vertrouwen in de regeering-Blum be tuigd door het verzoek van den minis ter-president, de interpellaties tot Dinsdag te verdagen, in te willigen. Volgens inlichtingen in de wandelgangen verzameld hebben bij de stemming de com munisten, socialisten, de Union Socialiste et Republicaine en het grootste deel van de ra dicaal-socialisten voor de regeerdng gestemd. De tegenstemmen werden grootendeels uitge bracht door de verschillende rechtsche par tijen. Aan Blum's regeeringverklaring is het vol gende ontleend: De huidige regeering, de vierde gedurende een wetgevende periode, die nog niet voor de helft verstreken is, bestaat uit dezelfde poli tieke groepen als de eerste regeering dezer periode en zij steunt op dezelfde groepen, waaraan de meerderheid van het land bij voortduring haar vertrouwen heeft gegeven. De nieuwe regeering is vastbesloten geen gelegenheid te laten voorbijgaan om rondom zich een zoo groot mogelijk aantal groepee ringen te vereenigen ten einde de vereischte Fransche eenheid te krijgen. Zij zal steeds bereid zijn opnieuw een soortgelijke poging te doen als de thans helaas mislukte en zij zal zich daarbij laten leiden door denzelfden geest. Nademaal de omstandigheden ons land er toe dwingen, zijn wij voornemens zijn mili taire kracht nog te doen toenemen. Aanvul lende bewapeningsprogramma's zullen onver wijld in uitvoering worden genomen. Niets zal worden nagelaten om de materieele productie middelen uit te breiden, ze op doeltreffende wijze te ordenen en hun gebruik door de ar beiders tot het maximum op te voeren. Wij zullen er naar streven onze bondgenoot schappen, onze vriendschappen en verhoudin gen-van-sympathie te handhaven of te ver sterken, want Frankrijk ziet daarin zoowel een reden om zelfvertrouwen te koesteren als een waarborg voor den vrede. De financieele vraagstukken moeten op het oogenblik onder denzelfden gezichtshoek wor den bezien als de diplomatieke en militaire. Uit het oogpunt van Frankrijk's kracht zijn de waarde van den franc, Frankrijks crediet en zijn metaalvoorraad drie uiterst belangrijke factoren en geen van die drie mag aan een van de andere worden opgeofferd. Wij zijn niet van zins het streven naar een saneering der begrooting in gevaar te brengen, een streven, waaraan de meesten onze hebben medegewerkt. Wij zullen zelfs maatregelen voorstellen, die beoogen hiermede voort te gaan. Blum deed voorts mededeeling van eenige in te voeren wetsontwerpen. De debatten in de Kamer. Tijdens de debatten zeide Flandin, dat een eenheid van de partijen slechts tot stand kan komen op grond van een nieuw pro gramma, dat voor allen aannemelijk is. De communisten verlangen bijvoorbeeld staken van de niet inmengingspolitiek ten aanzien van Spanje en iederen dag weer doen zij aan vallen op buitenlandsche regeeringen, waar mede de anderen in vrede willen leven en nor male betrekkingen wilden onderhouden. Bo vendien onderhoudt deze partij betrekkingen met de derde internationale en volgt zij de voorschriften van Moskou, hetgeen spreker niet in overeenstemming lijkt met de nood zakelijke onafhankelijkheid van leden van de Fransche regeering. De Mark betaalmiddel in Oostenrijk. Vastgesteld op Vis schelling. Bij decreet is volgens het D. N. B. bepaald, dat de rijksmark voor Oos tenrijk naast de schelling geldt. Een rijksmark is gelijk anderhalve schel ling. De rijksbank heeft de zaken der Oostenrijksche Nationale Bank over genomen. Twee dagen van hevige luchtaanvallen. Het aantal slachtoffers van de luchtaanvallen, welke Barcelona se dert Woensdagavond heeft ondergaan bedraagt meer dan 400 dooden en bijna 800 gewonden. Donderdag vielen meer dan 350 per sonen. Vooral het luchtbombardement van gister middag twee uur was zeer hevig en moord dadig. Het groote centrum der stad, het plein van Catalonië, waar een talrijk publiek zich bevond, werd bijzonder ernstig getroffen. Een bom viel op een café, een tweede op een zes verdiepingen hoog gebouw, dat in brand vloog. Het Plein van Catalonië en de Ambla de Ca- naletas liggen bezaaid met puin. De etalage ruiten der winkels zijn in splinters gevlogen. Des avonds kwamen bommen terecht in de arbeidersbuurten, waar vele vrouwen en kin deren gedood werden. De toestellen vlogen buitengewoon laag. Caspe bezet. De troepen van Franco hebben Caspe bezet, een stad van meer dan 20.000 inwoners, die een belangrijk knooppunt van wegen tusschen Aragon en Catalonië vormt. Geruchten van wanorde te Barcelona tegengesproken. De Spaansche ambassade te Parijs publi ceert een communiqué, waarin nogmaals wordt tegengesproken, dat te Barcelona een toestand van anarchie zou heerschen en dat zich van de bevolking een paniek zou hebben meester gemaakt. 180.000 buitenlanders onder Franco? De speciale correspondent van Reuter te Hendaye verklaart, na een bezoek aan alle fronten tijdens de campagne van de vorige week, thans in staat te zijn ongecensureerde bijzonderheden te geven over buitenlandsche troepen, die deelnemen aan het offensief der opstandelingen aan het front in Aragon. Het middelste gedeelte der legerafdeeling, welke Alcaniz heeft bezet, omvat twee volledige di visies Italiaansche troepen, die elk ongeveer 12.000 man tellen. Daarenboven is er een gemengde divisie van het vreemdelingenlegioen, dat voor 90 procent der manschappen en waarschijnlijk een iets lager percentage der officieren uit Spanjaarden bestaat. De rechtsche troepen tellen vermoedelijk 180.000 man buitenlanders, die tot verschillen de nationaliteiten behooren. Er strijden op het oogenblik geen Duitschers mede, behalve dan degenen, die zijn ingedeeld bij de artillerie en de luchtmacht. De Duitschers zijn niet bijzonder talrijk. Zij zijn in hoofdzaak belast met technische vraag stukken en verkeersmiddelen. Warschau zendt krachtig ultimatum aan Litauen. Toestand wordt ernstig geacht. DE MAN OP WIEN DE AANDACHT GEVES TIGD IS. De Poolsclie minister van Buiten landsche Zaken, Beck, die in het conflict inet Litauen zulk een belangrijke rol speelt. WARSCHAU, 18 Maart (Havas-A.N.P.) - Het Poolsche telegraafagentschap Pat ver neemt, dat Polen gisteravond een diplomatieke nota aan de Litausche regeering heeft over handigd, waarin de onontbeerlijke voorwaar den worden vastgesteld om in de toekomst incidenten, die gevaar opleveren voor den vrede, te vermijden. De Poolsche regeering verwacht binnen den gestelden tijd antwoord. In welingelichte kringen verheelt men niet, dat de toestand ernstig is. De tekst van het ultimatum zal te Warschau niet gepubliceerd worden voordat het conflict geregeld is. In officieele kringen weigert men eenige verklaring af te leggen. De plaatselijke pers heeft echter opdracht gekregen, op krachtigen toon over het con flict te schrijven en erop te wijzen, dat het voor Polen onmogelijk is, nog langer abnor male diplomatieke betrekkingen met Litauen te onderhouden. Het schijnt, dat het doel van deze perscampagne is, Litauen te intimideeren en het te dwingen de Poolsche voorwaarden te accepteeren. Ofschoon officieele kringen te Kaunas weigeren, iets mede te deelen omtrent den inhoud van de Poolsche nota die gisteravond overhandigd is, meent Havas te weten, dat deze in krasse bewoordingen is gesteld en den vorm heeft van een ultimatum. De Pool sche regeering voert aan, dat de waarborgen die geboden worden door een commissie zooals Litauen heeft voorgesteld, onvoldoende zouden zijn en bijgevolg verwerpt zij het Litausche voorstel. De Poolsche regeering eischt hervatting der diplomatieke betrekkingen tusschen de beide landen binnen 48 uur. De benoeming van een diplomatieken vertegenwoordiger van Litauen in Polen zou voor het einde der maand dienen te geschieden. Tenslotte -schrijft de Poolsche nota de bewoordingen voor, waarin het Li tausche antwoord zou moeten worden ver vat. Terwijl de ministerraad vergaderde, heeft de directeur van het politieke departement de gezanten van Frankrijk, de Sovjet Unie en Italië en den zaakgelastigde van Engeland ontvangen en hun verzocht, hun regeeringen van Poolsche eischen in kennis te stellen. De ministerraad duurde tot vannacht half drie. In journalistieke kringen te Warschau ver wacht men, dat de regeering van Litauen heden of - morgen zal antwoorden op de Poolsche nota. In politieke kringen schijnt men vastbeslo ten de regeering te steunen in haar pogen de diplomatieke betrekkingen tusschen Polen en Litauen te herstellen. ONDERSCHEIDING VOOR PAPANIN EN ZIJN METGEZELLEN Met grooten luister zijn Papanin en zijn metgezellen van het drijvende Poolstation gis teren te Moskou ontvangen. De opperste commissie voor universitaire aangelegenheden heeft Papanin, Krenkel, Sjirsjof en Fjedorof, benoemd tot doctor in de geografische wetenschappen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En ja, hoor, nog warén ze niet opgestaan van de bank, of de deur vloog open en een wel zeer vreemde figuur werd de kamer in ge worpen. Het scheen een man te zijn ,maar men had hem een zak over het hoofd gebonden en die vastgeknoopt met een dik touw, zoo dat Thijs en oom niet konden zien, wie er eigenlijk wel in hun midden gekomen was! Hela! riep oom verbaasd uit. Daar hebben we weer een andere klant! Het schijnt wel zoo'n beetje een roovershol te zijn hier. Ieder een wordt maar opgepakt en hier naar binnen gegooid! Wie kan dat zijn. oom? vroeg Thijs, terwijl hij naar de vreemde figuur keek. De man, die zoo juist binnengegooid was, was met een oorverdoovend gehuil op den grond terecht gekomen en zat nu dood stil. Het valt ook niet mee, om zoo'n smak te maken..Wat jullie. Laten we eens zien, wie het is, oom. Vort, weg met die zak! En de zak werd van den man afgehaald. En wie daar nu wel in zat? Tot morgen!! Rusland verzendt uituoodigingen tot een conferentie. Ter bespreking van maatregelen tot bescher ming van Tsjecho-Slowakije. De regeering der Sovjet-Unie heeft tot alle groote mogendheden met uitzondering van Japan, Duitschland en Italië een uitnoo- diging gericht om de maatregelen te bespre ken, die volgens haar noodig zijn geworden door de bezetting van Oostenrijk en de be dreiging van Tsjecho-Slowakije en andere gebieden. In de desbetreffende verklaring wordt ver der de verzekering gegeven, dat de Sovjet- Unie bereid is deel te nemen aan een collec tieve actie, die beoogt de verdere ontwikke ling van de agressie tegen te gaan en het toegenomen gevaar van een nieuwe wereld slachting te doen verdwijnen. Te Parijs is het voorstel niet ongunstig ontvangen. Men wijst er evenwel op, dat de Russische volkscommissaris geen nauwkeu rige omschrijving heeft gegeven op welke wijze volgens hem de mogendheden zouden moeten samenwerken. Naar Reuter verder verneemt, verwacht men te Washington algemeen, na de rede van Huil, dat de Vereenigde Staten de uitnoodi- ging van Litwinof niet zullen aannemen, aangezien deze zou leiden tot een collectieve actie, welke gelijk zou staan aan een ver bond. In Poolsche regeeringskringen is het voor stel sceptisch ontvangen. Men is hier van oordeel, dat het voorstel niets nieuws inhoudt, het is een terugkeer tot een collectieve overeenkomst, waartegen Polen zich steeds vijandig heeft getoond. door GEMEENTELIJK goedgekeurde Bank. BEDRAGEN van f 50.- tot f 500- Vraagt prosp. (zegel v. antw.). Kant. SCHNEE- VOOGTSTRAAT 7. Geopend van 91/*8 uur, Telef. 17081. N.V. Credietbank „AMSTERDAM-HAARLEM". (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 19 MAART 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Voor arbeiders in de Continube drijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.451.45 VARA-orkest. 2.00 Lezing. 2.15 Solistenconcert. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Residentie-orkest en solist. 4.30 Esperan- to-uitzending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Jubileum-uitzending van de A. J. C. 7.00 Filmland. 7.30 Causerie „Bijbel vertellingen". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest, Esmeralda-Septet en solist. 9.15 „En nuOké". 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Cor Steyn's accordeonorkest. 11.15 Be richten. 11.20—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzenfting. 8.009.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmu ziek. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-Melodisten en solist. (4.455.00 Gramofoonmuziek). 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Huishoudelijke schulden en hoe Meneer, Mevrouw en de Rechter daarover denken". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mede- deelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00 KRO- Orkest en Gramofoonplaten. 10.00 KRO-Me- lodisten en solist. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.10 Orgelspel. 12.40 Dansmuziek (gr.pl.). 1.20 Luigi Voselli's Hon- gaarsch orkest en soliste. 2.20 Pianovoor dracht. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.15 Sport- reportage. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.20 Geral- do en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Gedeelte uit „Carmen", opera. 7.50 Radio journaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Be richten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Ra- diotooneel. 10.45 Cello en piano. 11.20 Am brose's Band. 11.50 Orgelspel. 12.1012.20 Be richten. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55—10.05 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.35 Cantrelle-Orkest en Zang. 3.20 Cello voordracht. 4.05 Zang. 6.20 Vioolvoordracht. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété programma. 10.25 Symphonieconcert. 11.20 1.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Ed. Prasch en zijn orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 8.50 Gramofoonmuziek. 11.20 orkest van de Rijksarbeidsdienst. 12.35 Orkest van het Duitsch Nationaal Theater te Osna- brück. 3.20 Vroolijk trio, Keulsch accordeon- kwartet. Omroeporkest en solisten. 5.30 Ge varieerd programma. 6.30 Jack Alban's dans orkest. 7.20 Dansorkest van de Rijksarbeids dienst, Militair orkest en solisten. 10.20—12.20 Geo Engel en zijn Orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.50 en 4.05 Gramofoonmuziek 4.20 Conservatorium-orkest, koor en solisten. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Transvaalsch pro gramma. 7.20 Omroepsalonorkest. 8.20 Spe ciale SAROV-Uitzending. 9.20 Omroeporkest en solist. 11.2012.20 Dansmuziek (gr.pl.). BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Luc Darcy's orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Hannonicasoli. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.35 Selectie „Ciboulette", operette. 6.35 Gra mofoonmuziek. 6.50 en 7.10 Pianovoordracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsalon orkest en solisten. 9.05 Omroepsymphonie- orkest en zang. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Populair programma. 7.20 De Humo- resk-Melodio's, Robert Gaden's dansorkest, het Omroep-Amusementsorkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Solistenconcert. 10.05 Be richten. 10.2012.15 Ferdy Kauffmann's or kest m.m.v. het pianoduo Schmidt-Neuhaus (opn.).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6