Weersverwachting. SCHEEP/ 'T'JMNCENi BEVERWIJK Toestand in het tuinbouwbedrijf niet bemoedigend. Sombere vooruitzichten voor de koude grondteell. Export is voor aardbeien noodzakelijk. Getrouw aan de gewoonte heeft de direc teur van de Vereenigde Veilingen „Kennemer- land" en „Vrije Veiling" in de Donderdag avond gehouden vergadering van de inbren gers het jaarverslag uitgebracht over 1937. Daaruit bleek in de eerste plaats, dat ook dit jaar voor de tuinders in deze streek weer bit ter slecht was, al was de totale omzet dan ook iets hooger. Wij laten hier de omzetcijfers volgen, ook ter vergelijking met die van vorige jaren. Groenten. Aardbeien. Totaal. 1937 f 491.633,35 f264.001,46 f755.634,31 1936 f425.677,94 f261.372,14 f687.050,08 1935 f428.588,46 f306.543,04 f 735.131,50 1934 f 508.663,86 f 308.524,98 f 817.188,84 De totale omzet was dus in 1937 ruim f 68.584 hooger dan in 1936. Hieruit kan helaas niet worden geconcludeerd, dat de bedrijfs- uitkomsten voor de tuinders beter waren. De hoogere omzet is in de eerste plaats te danken aan grooten aanvoer en betere prijzen voor late aardappelen, die echter niet door de tuinders worden aangevoerd, benevens aan zendingen fruit, die van elders werden aan gevoerd. Bovendien, werden 3000 kisten groen ten méér geyeild, dan in 1936. W. de Groot. Misschien zal van de hoogere opbrengst 5 pet. voor de tuinders overblijven, maar dan dient onmiddellijk te worden opgemerkt, dat de bedrijfsonkosten sinds 1936 beduidend zijn gestegen. Voorts werd over 1936 aan steun ontvangen f 95.000 en over 1937 slechts f 50.500. De hoogere omzet is door al deze verschillen reeds ver overtroffen, maar de hoogere be drijfskosten bleven hun invloed behouden. Met landelijke richtprijzen kan de tuin bouw er niet komen, er zal dus moeten wor den aangedrongen op extra hulp of bijzondere richtprijzen voor deze streek. Alleen export en Vooral export naar Duitschland kan de tuinbouw in Kennemerland weer op de been brengen. In 1937 is inderdaad de export naar Duitschland beduidend gestegen, in geld uitgedrukt zelfs met 50 pet. Dat is zeer belangrijk. Het is echter niet na te gaan hoeveel daarvan ten goede is gekomen aan den tuinbouw. Wanneer men voor de export aan de Beverw. markt steeds op of iets boven den minimumprijs kan koopen en in Duitschland tegen hooge prijzen ver- koopen, dan is de hoogere opbrengst niet voor de tuinders, maar voor de exporteurs en niet het minst voor den Duitschen staat, die van het verschil tusschen den veilingprijs in Neder land en den verkoopprijs in Duitsch land een groot deel als belasting int. Toch zal van deze kansen op export gepro fiteerd moeten worden, waarbij, aldus de heer De Groot, men zich zal moeten afvragen of het veilingsysteem onder alle omstandighe den steeds het juiste systeem zal blijven. De teelt van aardbeien. De veilingbesturen hebben tot nu toe steeds op het standpunt gestaan, dat men met de teelt van de soort Moulin Rouge voorzichtig moest zijn. Omdat deze aardbei niet zonder dop geplukt kan worden, mist men afneming voor de fabrieken. Ook was men van oordeel, dat smaak, kwaliteit en houdbaarheid niet met die van de oude, beproefde exportsoort „Amazone" kon concurreeren. De kwaliteit van de Amazone is nu echter al eenige jaren als gevolg van inteelt minder goed geweest, zoodat de tuinders deze soort eigenlijk alleen maar kunnen telen voor de fabrieken tegen prijzen van 1012 cent per K.G. en in de toe komst ook nog in concurrentie met Bulgarije en Rusland. Een van de kansen, die moet worden aan gegrepen wil men althans niet blijven berus ten in een weinig bemoedigenden toestand, ligt op de Duitsche consumptiemarkten. Wel iswaar loopt de stand van de clearing weer te rug, maar in 1937 is wel gebleken, dat die stand ook snel kan stijgen. In 1937 zijn vele pogingen in het werk ge steld om een Beverwijkschen exporteur aan versche aardbeien met dop te helpen voor ex port naar Dutischland. Hoe goed deze poging (De Bilt heeft voorspeld, dat Maart en Mei veel zonneschijn zullen brengen en meent dat er kans is op een drogen zomer.) Zoo langzaam, o heel langzaam aan, Gaan wij vacantie aandacht schenken, Waarheen je ditmaal eens zult gaan, Daar moet je vroeg al aan gaan denken. Je komt zoo'n beetje ongemerkt, Tot zulke prettige gedachten, Dat heeft de lieve zon bewerkt, Met haar hernieuwde voorjaarskrachten. Wat zal ons deel aan zonneschijn In onze vrije dagen wezen. Zal het een droge zomer zijn Of staat ons nattigheid te vreezen? De Bilt verwacht voor Maart en Mei, Een overdaad aan zonnestralen, Wel, Maart is meer dan half voorbij En nadert haast het ideale. Misschien roert hij straks nog zijn staart, April komt blijkbaar met veel regen, Dat ligt niet slechts zoo in zijn aard, Maar over hem wordt ook gezwegen. Mei, die belooft ons blijkbaar wat, En dat is wel van importantie, Maar toch, het is nog niet je dat, Wie krijgt er al in Mei vacantie? Daarna komt eiglijk pas de tijd. Waarover wij wat willen hoor en, Maar ja, de Bilt is niet bereid Te gokken op zoo lang tevoren. Ik ben persoonlijk wel geneigd Een. drogen zomer te voorspellen. Wanneer u, als u regen krijgt. Mij niet aansprakelijk zult stellen. Bij mijn voorspelling heeft de wensch Het vaderschap van de gedachte, En overigens staat geen mensch Iets meer te doen, dan af te wachten. P. GAStTS. ook bedoeld was, het was wat men noemt „lapwerk" en de kwaliteit was lang niet die van de oude Amazone. Nu is in 1937, door het groote prijsverschil tusschen aardbeien voor de versche consump tie en voor de fabrieken gebleken, dat de Mou lin Rouge, mits in goede conditie, zeer gretig door den binnenlandschen handel, dus voor de versche consumptie, wordt gekocht. Duitschland teelt ook heel wat aardbeien. Als de Moulin Rouge in goede conditie op de markt komt zal zij zeer goed de concurrentie met andere soorten kunnen weerstaan en steeds gretig worden gekocht; houdbaarheid, reisduur, vervoer en al dergelijke zaken bui ten beschouwing gelaten. Dat vraagstuk heeft den heer De Groot se dert den oogst 1937 niet losgelaten, zoodat hij blijft meenen, dat wij, als wij van die kans op export naar Duitschland willen profitee- ren, ook om den stijgenden aanvoer van Mou lin Rouge te plaatsen, actief zullen moeten aanpakken en alles zullen moeten doen wat mogelijk is, om kant en klaar te zijn, ergens een afzetgebied over de grenzen is te bereiken. Wanneer deze pogingen niet worden onder nomen zal men rekening' hebben te houden met den ondergang van een groot gedeelte van de bedrijven, die op den kouden grond telen. Er zullen dus, aldus concludeerde de heer W. de Groot in zijn jaarverslag, krach tige pogingen moeten worden aangewend om dien totalen ondergang te voorkomen. Paul Muni in het Kennemer Theater. Het leven van Emile Zola. In de komende bioscoopweek vertoont het Kennemer Theater „Het Leven van Emile Zola" met Paul Muni in de hoofdrol. Deze film bezit in ieder opzicht het recht, één der eerste plaatsen in te nemen tusschen de grootste filmwerken van den laatsten tijd. Emile Zola, een arm, jong romanschrijver, wiens werk nog geen erkenning heeft ontvan gen, wordt door een uitgeversfirma als mede werker ontslagen, wegens zijn zeer scherpe critiek op een van de schrijvers, wiens boeken door dezelfde firma worden gepubliceerd. Hij laat zich door dezen tegenslag niet ontmoedi gen, de grootste armoede jaagt hem geen schrik aan en hij blijft trouw aan zijn litteraire overtuigingen en zijn hartstocht voor de waar heid. Hij maakt kennis met een vrouw van de straat en redt haar uit de handen van de po litie. Zij vertelt hem haar levensgeschiedenis, waardoor hij geïnspireerd wordt tot een van zijn grootste romans. Het boek heeft een on gekend succes en Zola wordt de beroemdste schrijver van Frankrijk. Dan gebeurt er iets. Kapitein Alfred Dreyfus wordt wegens hoog verraad veroordeeld en naar het Duivels- Eiland verbannen, voor een misdaad, welke hij niet beging. De werkelijke dader, Esterhazy gaat vrijuit. Mevrouw Dreyfus bezoekt Zola en smeekt hem om hulp. Zij herinnert hem eraan, hoe hij altijd voor vrijheid en recht heeft gevochten. Aanvankelijk weigert hij zich met de zaak in te laten, doch tenslotte geeft hij aan haar roepstem gehoor en schrijft hij het wereld beroemde artikel: „Ik beschuldig". Onmiddel lijk daarna wordt hij wegens smaadschrift ver volgd. Bij het proces worden alle krachten in gespannen om Dreyfus' schuld te bevestigen, worden de verdedigers van Zola op de meest partijdige wijze gehinderd in hun taak en wordt Zola veroordeeld. Hij wordt veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf en een geldboete, maar Clémencau haalt hem over naar Engeland te vluchten, omdat hij daar zijn strijd voor het recht zal kunnen vervolgen. Zola's vrienden-laten hem niet in den steek. Zij spannen hun uiterste kracht in om een revisie van het Dreyfusvonnis te verkrijgen en den waren dader aan de kaak te stellen. Een nieuwe regeering komt aan het bewind en Dreyfus wordt onschuldig verklaard. Als men in Beverwijk over kleeding spreekt, spreekt men over KOOP Fabrieksvoorraad Heerencostuums, Gabardine. Jassen en Mantels, Jongenspakken en Pantalons. Uiterst lage prijzen. BREESTRAAT 138 BEVERWIJK. Kijken is koopen bij KOOP Jaarvergadering Vereenigde Veilingen. (Adv. lnges. uea.j Zola keert naar Parijs terug, waar hij als een held wordt gehuldigd. Doch hij is te wijs om aan het „Hosanna" te hechten van een volk, dat korten tijd daarvoor „kruisigt hem" riep. Niet lang na zijn terugkeer, wordt deze edele mensch dood gevonden in zijn kamer, gestikt tengevolge van een lek in den haard. De film eindigt met de begrafenis van Zola, waarbij Anatole France een aandoenlijke grafrede uitspreekt. OPVOERING VAN „EIGEN WEGEN" DOOR DE JONG-HERVORMDEN. Donderdagavond gaf de Nederlandsche ver- eeniging voor Jong-Hervormden afdeeling Be verwijk in het Ned. Hervormd Verenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat haar tweede opvoering van het tooneelstuk „Eigen Wegen" van Siebe de Jong. Na het zingen van Ps. 68:10 ging de heer K. Zwitser voor in gebed. Spre ker heette de aanwezigen welkom -en gaf zijn voldoening te kennen over de goede opkomst. Daar de vereeniging voor Jong-Hervormden bestaat uit leden van de NederlandSch Her vormde Kerk werkt zij hoofdzakelijk op kerke lijk terrein. Het doel van de vereeniging is het dienen van het Godsrijk in het algemeen en van de Nederlandsch Hervormde Kerk in het bijzonder. Spreker uitte den wensch, dat ook deze avoiid mee mag werken, om dit doel te bevorderen. Nadat de heer Zwitser nog eenige toelichtingen over het te vertoonen stuk gegeven had werd een aanvang met de opvoering gemaakt. Het spel van den heer A. van Herwijnen als meubelfabrikant De Waard was uitstekend. Ook Mevr. Harbertsde Vries als de vrouw van De Waard en van Mej. van Ameyde als Door, de dienstbode, waren zeer goed op dreef. De heer H. Stevens als Bart. den zoon van De Waard en den heer A. ter Hoeve als Begijnen, diens compagnon hadden wel wat vlotter kunnen zijn. Het spel van den heer H. ter Hoeve als Geert Bogers en van den heer P. Zwaam die de rol van den vader van De Waard vertolkte, kon daarentegen zeer goed voldoen. De heer P. Bakker, die als de Bok de boekhouder fungeerde had een goede opvatting van zijn rol. In de pauze werd er een verloting gehouden. De avond werd door den heer K. Zwitser op de gebruikelijke wijze gesloten. De vereeniging' voor Jong Hervormden mag op twee zeer goed geslaagde tooneelavonden terugzien. KEURJAGEN OP DE GROENTENMARKT Maatregelen ter beteugeling. Het was aan het bestuur en de directie van de Vereenigde Veilingen uit de vele klachten van de tuinders reeds bekend, dat er veel keur. aanvragen waren geweest, waarbij de keur meester besliste, dat de partij in orde was en dus keur werd geweigerd. Nu daarvan de bevestiging werd gevonden in het keurrapport en de niet toegewezen aan vragen 40 pet. van het totaal bedroegen, heb ben de beide plaatselijke, veilingen met de fe deratie van kooplieden en den keurmeester een speciale bijeenkomst belegd. De veilingen meenden, dat, met behoud van de rechten der koopers, tegen keurjagerij ernstig moest wor den opgetreden. Aan den keurmeester is naar aanleiding daarvan opgedragen, bij elk geval van afwijzing van de keuraanvrage, den naam te. noteeren van den betrokken kooper. De keur jagers zullen dan voor langeren of korte- ren tijd van de diensten van den keurmeester eenvoudig worden uitgesloten. Op deze manier hopen de veilingen het euvel van de keurjagerij afdoende te beteu gelen. De vooruitzichten in den tuinbouw. Donderdagavond werd in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat de jaarlijksche algemeene verga dering gehouden van de inbrengers der Ver eenigde Veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling". De voorzitter, de heer J. P. Nijssen zei in zijn openingswoord, dat het jaar 1937 ondanks den hoogeren omzet een zeer slecht jaar was geweest voor de tuinders. De oogst van de onder glas geteelde aardbeien was slecht, die van op den kouden grond geteelde aardbeien matig, evenals de oogst van snijboonen van wege ziekte in het gewas. Voor de telers van aardbeien onder glas is nog steun gevraagd, maar op dit verzoek werd nog geen gunstig antwoord ontvangen, De kwaliteit van de Amazone-aardbeien was in 1937 niet mooi. Meer en meer blijkt aldus spr., dat deze soort degenereert. De door de fabrieken bestede prijzen waren slecht als gevolg van de concurrentie uit andere landen, met name Bulgarije. De aanvoer van „vreemde" producten als conserven, zuidvruchten, appelen, peren zuurkool, gezouten boonen enz. nam toe. Het veilingbestuur acht deze aanvoeren van groot belang voor de markt, die daardoor in den na zomer en gedurende de wintermaanden een levendig beeld blijft vertoonen. Ook de win- terartikelen vinden daardoor beter afzet. Blijkens mededeeling van den voorzitter ge- gebruikte het binnenland ongeveer een derde deel van den aardbeien-aanvoer. De firma Gebr. Duyn stelden zeer te loven pogingen in het werk om de Beverwijksche aardbeien op de markten in Duitschland te brengen. Ook werden eenige wagons voor de Duitsche fa brieken verladen. Met de telers van de Moulin Rouge" zal nog voor den aanvang van het seizoen een vergadering worden belegd. Teneinde op de hoogte te blijven van de in den handel zijnde aardbeiensoorten zullen de beide plaatselijke veilingen voor gezamen lijke rekening een proeftuin aanleggen. Spr. was omtrent de vooruitzichten van den oogst van 1938 niet optimistisch gestemd Zeer groote voorraden aardbeien zijn onver kocht gebleven en dat zal van invloed zijn op den prijs voor den oogst 1938. Ook voor de groententeelt achtte de voor zitter de vooruitzichten verre van rooskleurig omdat er nog steeds een overschot is aan pro ducten, terwijl de prijzen voor het binnen land pog van dien aard zijn, dat veel produc ten verlies opleverden. Streven naar ordening. Het streven naar ordening in het tuinbouw bedrijf achtte spr. zeer nuttig, mits het be drijfsleven zelf de te nemen maatregelen kan nemen. Steeds zal daarbij een loonend be drijf het doel moeten zijn. De georganiseerde veilingen en het Centraal Bureau hebben reeds veel geordend o.m. op het gebied van 't veilingwezen, van sorteering en verpakking der producten, door stichting van een uit- voer-controlebureau, een accauntantskantoor, een pensioenverzekering enz. Toch zal de ol dening nog verder voortgang moeten hebben, de bedrijven kunnen ten eenenmale niet meer vrij zijn. Spr. hoopte ook in dit opzicht op de eensgezinde samenwerking van de organi saties. De directeur van de Vereenigde Veilingen, de heer W. de Groot, bracht zijn als gewoon lijk zeer uitvoerig en interessant jaarverslag uit, waarvoor hij een dankbaar applaus oogst te. Vervolgens deed de voorzitter verscheidene mededeelingen, waarvan wij de belangrijkste reeds in ons blad vermeldden. Met grooten nadruk wees hij daarbij op de vérstrekkende beteekenis van het gébruik van nieuwe manden voor de verpakking van aardbeien. In samenwerking met de B.E.T. veiling zal voor Beverwijk een mand met een speciaal merk worden ingevoerd zooals met de veilingen uit andere aardbeien-centra is overeengekomen. Tot slot van de bijeenkomst werd de interes sante „Westlandfihn" van den heer Riemens uit Naaldwijk vertoond. Het overzicht van de groente veiling. De voorjaarsgroenten komen. Nu de tweede helft van de lentemaand weer is ingetreden, beginnen de winterproducten steeds meer op den achtergrond te raken. Met uitzondering van witlof, waarvan de groote aanvoeren nog moeten komen, wordt het aan bod der andere artikelen geleidelijk kleiner. Het zeldzame voorjaarsweer der laatste dagen heeft een gunstigen invloed gehad op den groei van de jonge groenten, zoodat verwacht kan worden dat bij normaal-verloop van weers gesteldheid weer spoedig een overgangsperiode aan de veiling zal plaats hebben. Spinazie werd de afgeloopen week al heel wat ruimer aangevoerd, doch de prijzen zak ten, naarmate het aanbod grooter werd. Voor de goede kwaliteit stonden de noteeringen bij het begin der week van 6070 ct. per kist van 4 K.G. Rabarber kon ongeveer dezelfde prijzen handhaven. Naar kwaliteit werd voor dit product betaald van 815 ct. per bos. Ra dijs maakte vorige week nog mooie prijzen, welke j.l. Vrijdag nog liepen tot ruim 7 ct. per bos. Op Maandag echter wai-en deze ook weer sterk gedaald.In den preihandel schijnt de be langstelling ook een weinig te zijn geluwd, al thans hooge prijzen kwamen deze week niet meer voor. Deze stonden bij het begin der week van 46]/2 ct. Onze vorige noteering wisselde naar soort van 510 V2 ct. per K.G. Br eekpeen komt weinig meer voor, ook de kwaliteit wordt minder. Naar soort werd hiervoor van 39 ct. per K.G. besteed. Ofschoon het aanbod van boerekool belang rijk vermindert, toch kon aan de vraag nog ruimschoots worden voldaan. De prijzen, die naar kwaliteit verschilden van 35V2 ct. per K.G., waren toch voor het grootste gedeelte gedrukt. Ook de spruitenhandel vertoonde nu ook juist geen opgewekte stemming. De groote verscheidenheid van kwaliteit zal hiervan wel oorzaak zijn. Naar soort stonden de noteerin gen van 5—12 ets. per K.G. Roode kool had weer meer aandacht en werd afgenomen voor prijzen van 36V2 ct. en gele kool van 24 ct. per K.G. Groene kool is geruimd, althans deze week kwamen zij niet meer voor. Witlof begint meer op den voorgrond te komen, de aanvoeren breiden zich steeds meer uit. Het verloop van den handel voor dit product was niet best, daar de prijzen zich ook deze week niet konden herstellen en eerder nog daalden. De noteering varieerde naar kwaliteit van 7-11 ct. per kg. Voor andijvie bleven de prijzen goed op peil, het aanbod hiervan is echter niet zoo bijzonder groot. De opbrengst was naar soort geregeld van 1518 ct. per kg. Knollen kon den eveneens dezelfde prijzen handhaven, naar soort werden deze verhandeld van 14 ct. per stuk. Wat de overige stapelproducten betreft, hiervan bleven de prijzen vrijwel ongewijzigd. In den fruithandel begint 't aanbod van ap pelen en peren sterk te verminderen. De prij zen stijgen echter, vooral voor de goede soor ten appelen. Voor appelen wisselden de prijzen, naar soort ongeveer voor 1226 ct. per kg. CASTRICUM CENTRALE VEREENIGINGSRAAD OPGERICHT. Op initiatief van den heer Luc. Schmidt is in Hotel Bakker een vergadering gehouden van vereenigingsbestuurders, waarin werd be sloten een Centrale Vereenigingsraad op te richten, waardoor het in de toekomst on mogelijk zou worden, dat er op een avond een of meer vergaderingen of uitvoeringen zouden plaats vinden. De heer Schmidt gaf hiervoor in een uit voerig betoog de richtlijnen aan. Vol gens spr. zou een vereenigingsrooster aan alle vereenigingen ten goede komen. Hierna gaf de heer Schmidt de aanwezigen nog een uit gewerkt plan in overweging, wat echter op enkele bezwaren stuitte. Daarom werd er besloten een commissie te vormen, die de vereenigingsbestuurders zal verzoeken om medewerking en om» daarna weer een vergadering' uit te schrijven, waar dan tot de definitieve oprichting van een. Centrale Vereenigingsraad besloten zou wor den. In de commissie, die de plannen van den heer Schmidt verder zal uitwerken, werden benoemd de heeren J. Smid, Veltkamp. Klomp, De Haan en Van der Touw. WIJK AAN ZEE Paul Muni als Emile Zola in de film „Het Leven van Emile Zola". (Kennemer Theater, Beverwijk.) V. V. E.—D. E. M. Zondag a..s. zal V. V. E. een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen D. E. M. uit Bever wijk spelen. „DENK EN ZET"—T. O. P. (VELSEN). In een geanimeerden wedstrijd ging T. O. P. met een 228 overwinning huiswaarts. GEVONDEN VOORWERPEN. Een sportportemonnaie met inhoud. BADSTOELEN VERKOOPING. Donderdagmiddag heeft op het terrein van den strandvonder K. P. Bol een badstoelen verkooping plaats gevonden. De gemaakte prijzen waren laag, daar zij zoowel voor één als twee persoonsbadstoelen varieerden van f0,40 tot f 1,25 per stuk. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. 11. Vanc. p. 16 Dungeness. Delftdijk, Rott. 11. Vanc. 15 v. Guayaquil. Boschdijk, 16 v. N.-Orleans n. Rott. Statendam, 16 v. W.-Indië te New-York. Spaarndam, 15 v. N.-York te Boston. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 16 v. L'pool. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 16 te Porl. (O.) Rotterdam, 15 v. B.-Ayres te Santos. Bilderdijk, 17 v. Philadelphia te Rott. Narenta, 17 v. Vanc. te Hoek van Holland. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 16 te Kaapstad. Springfontein vertr. 19 v. Beira n. Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 17 v. Havre. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 17 te Bombay. Almkerk (tfti.) 17 te Antwerpen. HALCYON LIJN. Stad Maassluis, 15 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Zaandam, 16 v. Gagliari te Pto. Vesme. Rozenburg, 16 v. Cagliari n. Pto. Vesme. Stad Haarlem, 18 (n.m.) v. Morphoubaai te Rott. verw. v Stad Arnhem, 17. v. Ergasteria te Vlaar&i HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 16 te Hongkong. Gaasterkerk (uitr.) 17 te Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 17 v. Candia n. Malta. Hercules, 17 v. Thessalonika n. Izmir. Berenice, Amst. n. W.-Indië, p. 16 Azoren. Orion, 17 v. Lissabon n. Alexandrië. Aurora, 16 v. Hamburg n. Aimst. Breda, Amst. n. Chili 16 v. Curacao. Euterpe, 16 v, Amst. te Bordeaux. Hermes, 16 v. Stamboul n. Kymassi. Irene, 16 v. Belize n. Puerto Barrios. Mars, Izmir n. Rott. 16 v. Malta. Stella, Bourgas n. Amst. p. 16 Lydd. Trajanus, 17 v. Alexandrië te Amst. Ulysses, 16 v. Haifa n. Rott. Vulcanus, 16 v. Genua n. Piraeus. Baarn, 16 v. Amst. n. Hamburg. Bennekom 15 v, Corral n. Valparaiso. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. M3J. City of Singapore, 17 v. Dairen te Rott. Eurymedon, Liverpool n. Java 17 v. Suez. Glenshiel, Dairen n. Rott. 16 te Shanghai. Melampus, Batavia n. Amst. 15 v. Padang. - Alcinous, 16 v. Amst. te Batavia. Glenaffaric, Dairen n. Amst. 17 v. Colombo. Antenor, Japan n. Rott. 17 te Londen vtr. 24 Helenus, Batavia n. Aimst. 15 v. Colombo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, 17 v. B.-Ayres te Amst. Amstelland (thuisr.) 15 v. Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 17 te Southampton. Weltevreden (uitr.) 16 v. Port Said. Sibajak (thuisr.) 16 v. Marseille. Kota Agoeng (uitr.) p. 16 Perim. Kertosono (thuisr.) p. 16 Finisterre. Kota Inten (thuisr.) 16 v. Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 18 (9 v.m.) te Rott. verw. Alhena, 17 v. Hamburg te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Soemba (uitr.) 17 v. Brest. Poelau Roebiah, 17 v. Hamburg n. Amst. Poelau Tello (uitr.) 17 v. Port Said. Tawali (uitr.) 16 van Sabang. WIJK LIJN. Naaldwijk, Ldn. n. Stamboul, p. 17 Gibr. Hauler wijk, 17 van Plymouth te Glasgow. Katwijk, 17 v. Rott. n. Bübao. Weer in bedrijf gesteld. Het s.s. „Pluto" van de K. N. S. M., hetwelk zijn aanvaringssschade heeft hersteld op de werf der firma Blohm Voss te Hamburg en Maandag j.l. te Amsterdam arriveerde, ver- brok Woensdagavond weer in den gewonen dienst naar Kopenhagen. AANGEKOMEN. 16 Maart: Reggestroom s.s. Hamburg 17 Maart: Gateshead s.s. Newcastle Trajanus s.s. Alexandrië Montferland s.s. Zuid Amerika Tom s.s. Drammen Coen m.s. Londen Borthwick s.s. Leith Stella s.s. Midd. Zee Themis s.s. Bremen Mt. Kyllene s.s. Gdynia Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Express m.s. Kings Lynn Wilbo m.s. Londen VERTROKKEN. 16 Maart: Britanica s.s. Hamburg Thorshavn ms. Hamburg Marne m.s. Esbjerg Groenlo s.s. Rotterdam Freiburg s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Nereus s.s. Odense Theano s.s. Rotterdam 'luto s.s. Kopenhagen tegïna s.s. Horsens Agility s.s. Huil Wilh. Russ s.s. Hamburg Baarn s.s. Hamburg Tübo m.s. Aalborg 17 Maart: Cabo m.s. Londen Br. Chivalry s.s. Rotterdam Albula m.s. Aberdeen Vlootvermeerdering. Te Capelle a. d. IJsel heeft de scheepswerf firma A. Vuyk Zoon van een Rotterdam - sche reederij opdracht ontvangen tot den bouw van een vraehtmotorsehip met een laadvermogen van ongeveer 1400 ton. Dit schip, hetwelk uitgerust zal worden met een 825 P.K. Deutz-Dieselmotor, is bestemd voor de groote kustvaart. Groote diepgang. Het Belgische tank-motorschip „Laurent Meeus" passeerde alhier gisteren van Corpus- Christie met een lading petroleum en benzine naar Amsterdam met een diepgang van 8,1 Meter. Aanvoer ijzererts. Het Italiaansche s.s. „Securitas" arriveer de gisteren van La Goulette met een lading iizererts aan het hoogovenbedrijf.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7