NIEUWE PROCESSEN IN DE SOVJET UNIE OP TIL. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS DONDERDAG 24 MAART 193S De maarschalken Worosjilof, Blucher en Boedjonny thans ook in ongenade Zestien diplomaten bin nenkort voor het gerecht. (Van onzen Russischen correspondent.) HET kortgeleden geëindigde proces in Moskou, waarbij 18 doodvonnissen gijn voltrokken, wekt in hooge mate herinneringen op aan de heksenpro cessen uit de 17de.eeuw. ïn dien tijd be kenden honderden beklaagden met den dui vel iii eigen persoon in betrekking te staan en zij gaven toe zich schuldig gemaakt te heb ben aan dingen, die de vrucht moesten zijn van een krankzinnige fantasie. De rol van den duivel, die de beklaagden in het proces te Moskou heeft verleid, werd of door Trotski. öf door den Duifeschen en Engelsehen Ge heimen Dienst gespeeld. Toch is er een ver schil tusschen de .heksenprocessen van 300 jaar geleden en het massaproces in Rusland, dat thans achter den rug is: vroeger waren het eenvoudigen van geest die zich, in hun waanzin, van de ergste dingen beschuldigden. Thans praten de eens in den Communisti- schen kring als leiders vereerde steunpilaren van partij en regeering net zoo lang tot zij hun hoofd verliezen (letterlijk in dit geval) Blücher. Alle ter dood veroordeelden hadden bij Ka linin een verzoek om gratie ingediend, maar deze vond het onnoodig van zijn recht tot be genadiging' gebruik te maken, ook al betrof het hier zijn vroegere partij genooten. Op 15 Maart werden in de Iebjankagevangenis te Moskou, tieri oude leiders der Communisten, wier namen eens in Rusland - en ook in het buitenland een uitstekenden klank hadden, doodgeschoten. Hun familieleden werden voor den tijd van 10 jaar naar Oost-Turkestan verbannen. Drie beklaagden, Bessonof, Ra- kofski en Pletnjef werden voor den tijd van 10 tot 25 jaar verbannen naar .de Solovetsky- eilanden in de Witte Zee. Daar is het klimaat echter zoo verschrikkelijk, dat vele gestraften er reeds na 5 jaar stervenVoorts werden Krestinski's echtgenoote en Rakofsky's doch ter voor den tijd van 10 jaar naar Turkestan verbannen. Militairen en diplomaten in staat van beschuldiging. lp) e inkt van deze vonnissen is nog nauwe- lijks opgedroogd, of reeds worden twee, niet minder sensatiewekkende, processen in Moskou voorbereid. In het eene proces wor den maarschalk Jegorof, de commandant van het garnizoen te Leningrad, Dybjenko, de commandant van het garnizoen te Minsk, Bje- lof, de commandant der infanterie te Moskou Kovalenko en tien andere hooge officieren er van beschuldigd een opstand èn de ver moording van Stalin voorbereid te hebben. Nog geen jaar geleden fungeerde Dybjenko als openbare aanklager en maarschalk Jegorof als rechter tegen en over maarschalk Toechat- schefsky en 7 andere generaals, die alle dood geschoten zijn. Het tweede massa-proces dat voor de deur staat, is gericht tegen 16 Russische diploma ten: de voormalige Russische gezanten te Berlijn en Tokio, Joerenjef, te Warschau Davtjan, in China Bogomolof, te Kopenha gen Tichmenef, te Helsinfors Asmus, te Oslo Jakoebovitsj en anderen. Zij worden er allen van beschuldigd van de Russische gezant schappen in het buitenland spionnen-centra les gemaakt te hebben. De vlucht van Boeten- ko uit Boekarest heeft de positie van Litwi- nof tenslotte eveneens ondermijnd, want Boe- tenko was zijn intiemen vriend. Het geheele volkscommissariaat van buitenlandsche za ken te Moskou is door de geheime politie be zet en 63 ambtenaren, van hoog tot laag, zijn gearresteerd. Daarom mag men aannemen, dat de Russische diplomatie thans vleugel lam is. Stalin zou verklaard hebben, dat de nieuwe massaprocessen zoo snel mogelijk -moeten be ginnen, opdat Moskou, zonder door het bloe dige spook van een terreur verschrikt te wor- .den, 1 Mei kan vieren. De dictator schijnt zoo langzamerhand zenuwachtig te worden. Wij betwijfelen het echter of Rusland's groot inquisiteur Nikolai Ivanowits Jesjof den beul tijd zal laten om op adem te komen. Zijn 150.000 geheime agenten in Rusland en zijn 20.000 agenten in het buitenland brengen steeds nieuwe slachtoffers aan, die op de een of andere wijze misdaden hebben begaan, hebben willen begaan of er van verdacht wor den deze te hebben willen begaan! Tja, wel ke Russische patriot zou nooit met de ge dachte gespeeld hebben, hoe mooi het zou zijn, indien Stalin uitgeschakeld kon worden, opdat aan het schrikbewind een eind kwam? Daarom kunnen wij niet gelooven, dat de wensch van Stalin. 1 Mei in vrede en met opgewektheid te vieren, in vervulling zal gaan. Drie volkshelden dreigen te vallen. T^JU reeds fluistert men in Moskou dat de drie populairste maarschal ken van het Roode Leger, Boedjonny Blücher en Worosjilof in ongenade zouden zijn gevallen. Wie zijn deze hedenavond naar Oostenrijk. Hij zal Zaterdag, 26 Maart in Weenen een rede uitspreken en daarbij het groote economische politieke „op- bouwprogram" afkondigen. In aansluiting aan deze demonstratie te Weenen zal Goering in de daaropvolgende dagen nog in Graz. Kla- genfurt, Salzburg en Ma.uterndorf het woord voeren. Engeland. Worosjilof. volkshelden, die uit het niets te voor schijn kwamen en die plotseling ge roepen bleken te zijn als legeraanvoer der een beduidende rol in de wereld geschiedenis te spelen? Een man als Worosjilof bijv. heeft tijdens den oorlog in een geweerfabriek gewerkt. Toen de revolutie uitbrak werd hij bolsjewistisch agitator, en in 1919 dook hij in Polen op als voorzitter van den krijgsraad. Hoewel de veld tocht tegen Polen met een verschrikkelijke ne derlaag eindigde, klom Worosjilof toch lang zamerhand op tot volkscommissaris van oor log en opperbevelhebber van het Roode Le ger. Lange jaren genoot hij het volle vertrou wen van Stalin, tot het proces tegen de maar schalken Toechatsjefski en Jegorof aanhangig gemaakt werd. Worosjilof heeft, op een in het oog vallende manier, de beschuldigde maar schalken beschermd en pertinent verklaard, dat de discipline in het roode leger te lijden zou hebben van een veroordeeling van zijn po pulaire aanvoerders. Dit partij kiezen van Wo rosjilof voor de maarschalken heeft Stalin hem zeer kwalijk genomen en de laatste schijnt vast besloten te zijn, zich op de een of andere wijze te ontdoen van den opperbevelhebber van het Roode Leger. Ook Boedjonny is een volksheld, zooals. deze alleen bij een revolutie op den voorgrond kan treden. Van korporaal heeft hij zich tot maar schalk opgewerkt. Zijn dolle huzarenrit te gen de Polen, in 1919, heeft hem beroemd ge maakt. Aan een alles en ieder tartende doods verachting paart hij een ongelooflijke naieve- teit op strategisch gebied. Hij is er ook nu nog heilig van overtuigd dat men een aanval met tanks door cavalerie tot staan lean brengen. Ook verkondigt hij nog altijd, dat zijn ruiters draadversperringen kunnen vernielen. Er doen vele anecdoten omtrent hem de ronde. De boeren vereeren hem, omdat hij ontzaglijk veel voor de paardenteelt en -verzorging heeft ge daan. Blücher is' de raadselachtigste van qlle maarschalken in het Roode Leger. Uit den chaos van den revolutiestrijd in het Vérre Oosten is zijn naam plotseling naar voren ge- sprongen. Niemand weet, waar hij vandaan komt en hoe hij oorspronkelijk heette. Maar Blücher wist het Russische grondgebied aan den Pacific, dat in 1919 verloren scheen, toen de Japanners en de anti-communistische groe pen er zich heer en meester voelden, te be houden. Sindsdien heeft Blücher zijn functie als beschermer van de republiek in het Verre Oosten en van het Russische-Chineesche grensgebied, behouden. Hij heeft de Russisch- Mandsjoerijsche grens onneembaar gemaakt en in Buiten-Mongolië een groot gedeelte ge schikt gemaakt voor een eventueelen opmarsch van de Russische troepen. Blücher is eenvoudig niet te vervangen, ook al omdat het conflict tusschen. Japan en China een kritieke situatie heeft doen ontstaan. Toch mag hij zich niet meer in Stalin's gunst vefheugen. Wie A zegt, moet ook B, C en D zeggen: wie Toechatsjefski aan den beul over leverde en maarschalk Jegorof van hoogver raad beschuldigde, moet ook de andere maar schalken, wie zij ook zijn en hoe noode het Roode Leger en het vaderland hen ook mis sen kan, verpletteren (STALIN kent de geschiedenis van Rusland niet anders/zou hij voorzichtiger zijn. Rus land's dictator schijnt nooit gehoord te heb ben, dat Czaar Peter III en Czaar Paul 1 door hun generaals afgezet en op beestachtige wijze vermoord zijn. De. legeraanvoerders van te genwoordig zijn heusch niet teergevoeliger dan in vroeger tijden, zooals Orlof ten tijde van Katharina II en graaf Pahlen in het be gin van de vorige eeuw. Toen de samen zweerders tegen Paul I nog aarzelden, ver klaarde graaf Pahlen cynisch: „Pour faire une omelette, on droit casser les oeufs." ('Om een omelette te maken moet men de eieren breken) KARL TIANDER. (Nadruk verboden.) DuitscMand. Vërkiezingscampagne ingezet. In het kader van de verkiezingscampagne is gisteravond in de Deutschlandhalle te Ber lijn een groote vergadering gehouden van alle onderdeelen der partij, waaraan ongeveer 20.000 S.A.-mannen, achtduizend politieke leiders en twaalfduizend mans'chappen van S.S.., N.S.K.K., enz. deelnamen. Het woord werd gevoerd door den chef van de S.A., Lutze, den leider van de N.S.KJK. Hünlein en den lei der van het nationaal socialistische vliegers corps, Christiansen. Een rede van Himmler werd uit Weenen uitgezonden. Tenslotte hield dr. Goebbels een toespraak. Te Weenen werd gisteren een groote propa- gandaparade gehouden, waaraan ongeveer tienduizend man deelnam. Voor de Hofburs was, naar Havas meldt, zeer veel publiek, ver der langs den weg was niet bijzonder veel be langstelling. Op 9 April zullen veertigduizend man van het Oostenrijksche legioen, die op het oogen- blik nog in Duitschland vertoeven, Weenen in gesloten formaties binnenrukken. Zaterdag a.s. zal Hitier zijn eerste verkie zingsrede uitspreken te Königsberg, hij zal de verkiezingscampagne sluiten met een rede te Weenen op 9 April, Generaal veldmaarschalk Goering vertri Arbeidsministerie kondigt groot program aan. Tijdens de in het Lagerhuis gehouden de batten over de werkloosheid heeft de minister van arbeid, Brown, verklaard, dat een gewel dig programma van nationale en plaatselijke openbare werken wordt uitgevoerd tot een bedrag van 250 tot 300 millioen pond sterling. Daaitzïgc Uittocht der Joodsche bevolking. De uittocht der Joodsche bevolking van Dantzig is de laatste weken aanzienlijk toe genomen. Hoofdzakelijk uit vrees voor antise mitische uitwassen. Het aantal uitgeweken Joden wordt op drieduizend geschat. Het bericht dat de Landdag van Dantzig binnenkort ontbonden zal worden, schijnt voorbarig te zijn. Hongarije. Niets van Duitschland te vreezen, constateert Von Kanya. In de commissie voor Buitenlandsche Za ken van de Kamer heeft Von Kanya de jong ste gebeurtenissen in de buitenlandsche po litiek uiteengezet. De buitenlandsche politiek van Hongarije, zeide -hij; is er op gericht de vriendschap met Duitschland te versterken, in de fundamenteele vraagstukken scheidt niets Hongarije van. Duitschland, terwijl in sommige punten een gemeenschappelijk be lang bestaat. Von Kanya ontkende, dat Duitsch land het oog zou hebben op zekere gebieden van Hongarije. De regee ring van Duitschland heeft geen en kele twijfel gelaten inzake haar voor nemen de grens tusschen beide lan den te eerbiedigen, evenals het de grenzen met Italië, Joego-Slavïë en Zwitserland zal eerbiedigen.. Het Italiaansch-O.ostenrijksch-Hongaar- sche blok is verdwenen, doch de betrekkin gen tot Italië blij ven, ongewijzigd in den geest van de overeenkomsten van Rome. De Poolsche sympathie voor Hongarije is verder een belangrijk politiek element, in het Donaubekken, aldus Von Kanya. De Hon- gaarsche regeering heeft geen wijziging ge bracht in haar voornemen haar betrekkin gen tot de staten van de kleine Entente te normaliseeren. De besprekingen, welke waren onderbroken, zijn onlangs te Boekarest hervat. Hongarije zal in de toe komst, evenals in liet verleden, streven naar den vrede. Het zal de rechtvaardige belan gen van anderen erkennen, het zal trouw blijven aan zijn vrienden, het zal zich van ieder avontuur onthoudën, het zal zijn lands verdediging versterken en zal zijn prestige vergrooten en met alle middelen ihet natio nale. leven van. Hongarije uitbreiden. het ontwerp tot verhooging van het voorschot- tenmaximum der Bank van Frankrijk van 15 tot 20 milliard te aanvaarden. Zij is echter te gen overschrijving van vier milliard van het actief van het egalisatiefonds op de kas voor de nationale defensie. Opgemerkt werd, dat het fonds geen eigenlijke winst heeft gemaakt, maar dat integendeel het oorspronkelij k kapi taal, geschat in goud of deviezen, aanzienlijk verminderd is. Men zou zoo medewerken tot een tweede inflatie. Het ministerie zou dan de gelegenheid heb ben te lang te talmen met het diepgaande re organisatie-ontwerp, dat het zal moeten in dienen, indien het niet wordt vervangen door een regeering van nationale eenheid, die de commissie evenals de minister-president zoo spoedig mogelijk gevormd wenscht te zien.'r Tsjeehö'Slowakije Duitsche Christen Sociale Partij gaat in de oppositie. De fracties van de kamer en senaat van de Duitsche Christen-Sociale Partij, welke tot nu toe de regeering heeft gesteund, zijn gis teren bijeengekomen en hebben besloten van daag het centraal bureau van de partij te doen vergaderen tot het aannemen van de volgende punten: Ten eerste: Zajcek, de minister zonder portefeuille, die de partij in de regeering vertegenwoordigde, zal aftreden, Ten tweede: de Christen-sociale Partij zal overgaan naar de oppositie en een onafhankelijke groep vormen. Zij zal -zich niet aansluiten bij de partij van Henlein. Verdere veroveringen van Franco in Aragon. Frankrijk. Een Poolsch protest. De ambassadeur van Polen te Parijs, Lu kasiewicz, heeft gisteren op de Quai d'Orsay geprotesteerd over de tendentieuze houding door een aantal Fransche persorganen aan genomen ter zake van de laatste fase in de Poolsch-Litausche betrekkingen. Senaatscommissie tegen een der financiëele ontwerpen. De financieele senaatscommissie is bijeen ge weest ter bespreking van de beide financieele wetsontwerpen, die door Blum toegelicht wer den. Na afloop der vergadering is een commu niqué uitgegeven, waarin gezegd wordt: „De commissie zal den senaat voorstellen, De Ebro overschreden. In een officieel communiqué van het hoofd kwartier van generaal Franco wordt mede gedeeld, dat aan het front van Aragon de opmarsch in den sector van Huesca, niet tegenstaande het slechte weer en den tegen stand van den tegenstander, is voortgezet. De vijand werd overal verslagen en leed groote verliezen. De hoogten van San Gregorio en het dorp Tardienta werden bezet. De troepen, welke in. den zuidelijken sector opereeren, hebben de Ebro Overschreden, zij bezetten een groot, bruggehoofd en drongen vervolgens twaalf kilometer doör. ïn de vijandelijke linies, waardoor een deel van. het front van den vijand in Aragon inéén is gestort, De vijand liet meer dan vierhonderd gesneuvelden en een enormehoeveelheid wapenen en oorlogs materiaal op het slagveld achter. Het ministerie van landsverdediging te Bar celona heeft in een communiqué medegedeeld,, dat de vijand erin geslaagd was de Ebro te overschrijden en de dorpen Pina en Velilla de Ebro te bezetten. De vijand dwong verder de regeeringstroepen Tardienta te ontruimen, als ook Sangarren. In den sector Huesca werden evenwel alle aanvallen van -de troepen van Franco afge slagen. De buitenlandsche steun. Woensdagochtend heeft de Spaansche am bassade het Foreign Office een nota overhan digd met concrete feiten over het deelnemen van Duitsche en Italiaansche zijde aan het offensief van Franco aan het -front van Ara gon. Ook heeft de ambassadeur een bezoek gebracht aan den permanenten onderstaats secretaris, Sir Alexander Cadogan, om hem te wijzen op het belang, dat de Spaansche regee ring hecht aan het zenden van groote hoe veelheden oorlogsmateriaal, vliegtuigen en manschappen, door Duitschland en Italië, voor dit offensief. Madrid gebombardeerd. Woensdag is het centrum van Madrid door hét rechtsehe geschut onder' vuur genomen. De granaten vielen met een regelmaat van per minuut. De bevolking vluchtte in den on- dergrondschen spoorweg. De tramdienst werd gestaakt. Het aantal slachtoffers is gering. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nou, nou-moet je langs die touwladder maar naar boven klim men! gromde Druppel, toen ze bij de boot waren aangekomen. Ook oom en Neusopius waren naderbij gekomen en oom keek Thijs angstig aan. Weet jij al iets? vroeg hij haastig, terwijl ze langs de ladder naar boven klommen. Nee. oom, niets) fluisterde Thijs terug. Hee daar, niet praten jullie! weerklonk een booze stem van boven. Mond dicht houden! Zoo, dat ziet er gezellig uit! bromde oom nog. maar toen hij twee kwade oogen op zich gevestigd zag, hield hij wijselijk zijn mond dicht en zei geen woord meer. En ook Thijs en Neusopius zwegen. Toen ze eindelijk de ladder opgeklommen waren, stonden ze alle drie op het dek, terwijl er een groote man voor hen stond. Ik heb jullie laten halen, omdat ik jullie noodig heb! zei de man. Ik ben Dikbuik, de kapitein van dit schip. En ik eisch de grootst mogelijke gehoorzaamheid van jullie. Wie ongehoorzaam is, wordt gekielhaald! Brrrr!. zuchtte .oom, terwijl hij om zich heen keek. Maar er was geen kans "cot. .ontvluchten, dat zag hij zoo wel. Jullie gaan eerst mijn hut schoonmaken, alles goed uitkloppen en boenen! Vooruit! commandeerde Dikbuik. De Maliaradja van Patiala overleden. Een der rijkste vorsten van Britsch-Indie, De maharadja van Patiala, een der rijkste' Britsch-Indische vorsten, is gisteren op 46- jarigen leeftijd te Lahore overleden. Hij was in 1930 leider van de delegatie van Indische staten op de Ronde Tafelconferentie. In 1925 heeft hij Britsch-Indië in den Volken bondsraad 'vertegenwoordigd. De vorst schonk, naar men zich herinneren, zal, destijds aan het Nederlandsche echtpaar Visser, de bekende Karakorum-reizigers, een hond, die den naam „Patiala" kreeg. iZernatto en Sloekinger niel uitgeleverd. Tegenspraak uit Praag. Het Tsjechische agentschap Ceteka is ge machtigd met klem tegen te spreken, dat de vroegere Oostenrijksche ministers Zernatto en Stockinger aan de Duitsche politie zouden zijn uitgeleverd, zooals door buitenlandsche bladen is bericht. Duitsche Vrijheidspartij opgespoord. Gestapo verricht 46 arrestaties. Proces voor de Volksrechtbank. Naar Reuter uit Berlijn meldt, is de geheime staatspolitie er in geslaagd de z.g. Duitsche Vrijheidspartij op te sporen, welke per radio anti-natio- naal-socialistische mededeelingen uit zond en pamfletten verspreidde. 46 personen mannen en vrouwen, zijn gearresteerd. Volgens een inlichting uit betrouwbare bron zullen zij voor de volksrechtbank moeten verschijnen. Tot -de gearresteerden behooren twee uitgevers, een vroegere afgevaar digde van den Rijksdag en eenige burgerambtenaren, die beschuldigd worden van hoogverraad en ter dood kunnen worden veroordeeld. PROGRAMMA VRIJDAG 25 MAART HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.— Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Om roeporkest en Gramofoonplaten 2.Causerie „Versiering yan de Paasehtafel". 2.30 Bartho Decker et son orchestre en het AVRO-Dans- orkest 4.Gramofoonmuziek 4.30 De Ramblers 5.05 Voor de kinderen 5.30 Gramófoomnuziek 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 .Hammond- orgelspel 7.— Causerie ..Indië en Neclèrland" 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Cause rie .Rezen in den Bijbel". 8.Viool en piano. 8.30 Causerie „De arbeid der gehuwde vrouw: 3. Een Vrijzinnig Protestantseh woord". 9. Film-uitzending. 9.30 VARA-Maandrevue 10.— Fantasia en soliste 10.30 Berichten ANiP 10.40 Avondwijding LI.Zangvoordracht. In de pauze: Gramofoonmuziek. 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.') 11.5512.Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Geluk- w-enschen. 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Mor gendienst. 11.— Gramofoonmuziek 11.15 Zang voordracht en Gramofoonmuziek. 12.Berich ten. 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Ensemble Van der Horst en Gramofoonplaten 2.Gra mofoonmuziek 2.35 Christ. Lectuur. 3.Gra mofoonmuziek. 3.55 Zangvoordracht en Gra mofoonmuziek-. 5— Gramofoonmuziek. 5.15 Rotterdamsch Pianokwartet. 6.30 Voor tuin- liefhebbers. 7.— Berichten. 7'.15 Causerie over de Boekenweek. 7.45 Reportage 8.— Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten 8.15 Orgelspel 9.Causerie „Onze nationale gedenkteekenen, een kostbaar bezit." 9.30 Arnhemsche Orkest- vereeniging en een Dameskoor (Om 10.15 Be richten ANP) 10.45 Causerie „Voorjaar in de watersport" 11.Vervolg concert 11.30 Gra mofoonmuziek. Ca. 11.50—12.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Gramoioonr/uziek 12.50 Harry Leader en zijn orkest 1.352.20 Viool en piano 3.10 Gramofoonmuziek 3.20—3.55 Sportreportage. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Radiotooneel 5.20 Zang 5.40 Het Arthur Dulay-Kwintet. 6.20 Be richten 6.45 Sportreportage 7.— Orgelspel 7.20 Pianovoordracht 7.50 Causerie „Lines on the Map" 8.20 Orkest m-mv. solisten 9.20 Berichten 9.40 Causerie over Spanje. 10.BBC-Orkest en solist. 11.— Declamatie 11.20 Jack Jackson en zijn Band 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55—9.40, 10.40 en 12.20 Gramofoonmu ziek. 1.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 3.05 Clavecymbel-voordracht 3.20 en 4.35 Zang. 5.20 Kamermuziek (gr.pl.) 8.35 Zang. 8.50 Radio tooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Schupo-Orkest 7.50 Omroep-Amuse- mentssextet 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Gra mofoonmuziek 1.30 Gevarieerd concert 3.20 Ornroep-Ajmusementsorkest 4.40 Trioconcert 5.20 Pianovoordracht 6.30 Omroeporkest, Amusementsorkest en -sextet (gr.pl.) 7.50 Pianovoordracht 8.20 Voor soldaten 9.35 Gra mofoonmuziek 10.05(11.20 Stedelijk Orkest van Duisburg. BRUSSEL, 322 M. 12.20—2,20 A. Felleman's orkest 5.20 Omroep- salonorkest 6.05 Pianovoordracht 6.50 Zang 8.20 Tholen en van Lier-kwartet 8.50 Radiotooneel 9.50 Vervolg kwartet 10.3011.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsalon- orkest 1.30 Omroepdansorkest 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Pianovoordracht 5.50 Zang 6.05 Harmonicaconcert 6.35 Gramofoonmuziek 8.20 Omroepsymphonie-Orkest mmv. solisten 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Het Omroeporkest mmv. solisten 8.20 Berichten 8.35 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.50 Cembalovoordracht. 10.05 Be richten 10.20—11.20 Erich Börschel's orkest en. solisten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3