Als muizen muizen... BEVERWIJK l)i nieuwe Bioscoopprogramnia's. „De Zwarte Spin". Het Luxor-Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De Zwarte Spin" met Wil liam Powell en Jean Arthur in de hoofdrol len. Dr. Lawrence Bradford's rust wordt ver stoord door het plotseling verschijnen van zijn ex-vrouw Paula in gezelschap van een advocaat, die Bradford aanmaant zijn fi- nancieele verplichtingen tegenover zijn vroe gere vrouw na te komen. Paula blijft en inviteert zichzelf om te blijven dineeren. Aan tafel bespreken zij het sensationeele ongeluk van den jockey van het renpaard Luxury; terwijl hij de leiding had, was hij dood van zijn paard gevallen, zoodat het paard War Cloud winnaar werd. William Powell en Jean Arthur in „De Zwarte Spin". (Luxor Theater, Beverwijk.) Als Dr. Bradford den volgenden dag op de renbaan poolshoogte gaat nemen, wordt hij door een bookmaker gewaarschuwd zich met zijn eigen zaken te bemoeien, 's Avonds vindt Bradford Mike North voor zijn deur liggen; hij blijkt dood te zijn. Plotseling ziet Brad ford een zwarte spin wegkruipen, die hij snel doodt. Het is een zeer vergiftige spin, de z.g. zwarte weduwe. Nu begrijpt Bradford op eens veel. De hartverlamming van de slacht offers wordt door deze soort spin veroor zaakt. Iemand sluit ze in een capsule, waar van het omhulsel bij geringe warmte smelt, b.v. van het menschelijk lichaam en de spin komt en kan zijn doodelijk werk verrichten. De dag van nieuwe groote paarden-ren- nen breekt aan. Het paard Luxury is weer fa voriet, doch ook War Cloud maakt volgens velen een goede kans. De race wordt verre den en Luxury wint, doch zijn berijder zakt kort daarna in elkaar. Als Dr. Bradford bij hem komt, ziet hij een zwarte spin wegkrui pen. De jockey is echter niet dood, want dr. Bradford heeft hem voor de race ingeënt, teneinde een nieuw ongeluk, dat hij voelde aankomen, te voorkomen. Bradford heeft nu genoeg bewijsstukken verzameld om de daders aan te wijzen. Het tweede hoofdnummer is „De Raadsel achtige Misdaad". EERSTE LUSTRUM A. J. C. De plaatselijke af deeling van de A.J.C. herdacht Woensdagavond in het Kennemer- Theater haar eerste lustrum. Na den op- marsch van de Roode Valken heette de voor zitter, de heer K. Groot de aanwezigen en in het bijzonder den heer J. Peters, voorzitter van het hoofdbestuur van de A.J.C. welkom. Hierna werd een bont programma uitgevoerd door de Roode Valken. Dit bestond uit ver schillende aardige dansjes, terwijl ook zang stukjes niet vergeten werden. Ook declama tie ontbrak niet op het programma; vooral het stukje „De Diligence" oogstte een harte lijk applaus. Dit gedeelte van den avond werd besloten met een pantomime getiteld „De Wenteltrap". Hierna was het woord aan den heer J. Peters, lid van het hoofdbestuur, die de af deeling geluk wenschte met- haar eerste lustrum. Een derde van de Nederlandsche jeugd, al dus de heer Peters, is in jeugdclubs georga niseerd. Deze jeugdclubs zijn van verschil lende richtingen. Wel behoort de A.J.C. tot een van de kleinste organisaties, maar wat vorm en inhoud betreft staat zij lang niet op de onderste plaats. Wij leven in een moeilijken tijd. Wanneer wij zien, hoe het in het buitenland is, hoe daar de overheid de jeugd een bepaalde rich ting opdringt, dan zijn wij dankbaar, dat wij in een vrij land leven, waarin wij de vorming van de jeugd naar onze eigen Opvattingen en ideeën ter hand kunnen nemen. De basis, waarop wij onze jeugdclub opbouwen, is het verantwoordelijkheidsgevoel en de offervaar digheid. Eenige belangrijke onderdeelen van het werk van de A.J.C. zijn zang, dansen en lee- kenspelen. Maar ook worden er des winters conferenties gehouden, waar moreele en so ciale problemen worden besproken. Spreker wekte de aanwezigen op mede te werken om de A.J.C. te doen groeien en bloeien. Hierna was de beurt van optreden aan de Roode Wachten. Nadat de zanggroep eenige liedjes ten gehoore had gebracht, werden de dans jes ten beste gegeven. Nadat een leekenspel opgevoerd was sprak (Te KerkdHel moest een kruide nier bij het openen van zijn win kellade ervaren dat een muis een bankbiljet van honderdtwee van twintig en een van tien gulden had opgeknaagd.) Men beleeft niet vaak sensatie Als Kerkdrielsche winkelier, Maar dit was een consternatie Voor dien braven kruidenier, 't Is wat, als je niets vermoedend, Plots tot het besef ontwaakt, Dat een knagelijn, zich voedend, Daar je kas heeft opgemaakt. Bij de vele muizenissen. Die het leven toch al biedt. Kun je zachtgezegd wel missen Dat je zulk een ramp geschiedt, Die je noopt om in je lade, Op de snipper jacht te gaan, In de hoop, dat je de schade Niet op alles komt te staan, 'k Hoop, dat hij voldoende stukken Heeft verzameld in de la Dat het aan de bank zal lukken, Hun te sparen voor de scha; Dit staat vast, te zijnen huize, Hoe het dan ook vroeger was, Zijn van nu af aan de muizen Zeker niet meer in de kas. de heer W. van Dok, die de af deeling na mens de arbeidersorganisaties in Beverwijk van harte geluk wenschte. Bij het twintig jarig jubileum van de A.J.C. in Nederland is tot uiting gekomen de sympathie, die ook van buitenaf voor de A.J.C. bestaat. Dit achtte spr. een bemoediging, om op den ingeslagen weg voort te gaan. Hoewel het werk ook door de crisis vaak heel moei lijk geweest is, mag toch de af deeling Bever wijk met voldoening op haar arbeid terug zien. De heer Van Dok gaf den wensch te kennen, dat ook de afdeeling Beverwijk zal blijven een sieraad voor de arbeidersbewe ging. De goedgeslaagde avond werd door den voorzitter den heer K. Groot gesloten. SCHAAKCLUB „WEENINK". De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden waren als volgt: Groep I: C. HennemanG. van Lent V2 V. Ph. v. d. KolkJ. Visser ai'gebr. Groep 2; Th. v. ZonA. v. d. Kraan 10 J. v. OtterlooF. Hendriks© 10 Groep 4: E. v. d. Brb,ukH. Gunther 10 Algemeene competitie: WisellN. Molenaar 10 B. BroekmanA. Slings 01 A. MooyK. Slings 01 FILMMIDDAG VOOR WERKLOOZEN. De Beverwijksche Bestuurdersbond heeft Woensdag den werkloozen arbeiders een film- middag aangeboden in het Kennemer Theater. Van deze welkome gelegenheid tot ontspan ning was een druk en dankbaar gebruik ge maakt. Namens den Beverwij kschen Bestuurders- bond sprak de voorzitter de heer Meyer een kort openingswoord, waarbij hij den wensch uitsprak, dat deze middag volkomen aan zijn doel zou beantwoorden. Nadat een uitgebreid journaal was vertoond hield de heer Q. van der Lende, lid van het hoofdbestuur van het N. V. V. een propa- Spr. betoogde, dat de mensehen zelf de schuld zijn van de heerschende ellende. Vele grootheden zijn niet in staat een wereld te maken, waarin het goed is voor iedereen. Al leen de organisaties van de arbeiders zullen daartoe in staat zijn. Volgens „bestek en tee- kening" moet de maatschappij worden her vormd. Het zal in deze nieuwe maatschappij niet mogelijk zijn, dat in een land als het onze 500.000 arbeiders werkloos rondloopen. Daar door immers leeft een kwart deel van de be volking juist even boven de grens van de ont bering. Dit systeem moet en kan anders ge maakt worden. De maatschappij, aldus spr. moet worden opgebouwd met ondernemings- en be drijf sraden met daarboven een centralen economischen bedrijfsraad. Dit zal echter slechts mogelijk zijn, wanneer de grond en de productie-middelen in handen zullen zijn van de gemeenschap. De moderne vakorganisa ties en het N. V. V. willen trachten te berei ken, dat ieder mensch krijgt, wat hij noodig heeft. De aarde brengt het daarvoor noodige overvloedig voort. Het zal evenwel niet ge makkelijk zijn, aldus betoogde de heer v. d. Lende, dit op het kapitalisme te veroveren. Het stembiljet is daarvoor evenwel een mach tig wapen, vooral in handen van het socialis me. Spr. wekte zijn gehoor op gevolg te geven aan den oproep van de besturen om propa ganda te maken voor de moderne vakbewe ging. Dan zal, ook in deze maatschappij nog veel ten goede kunnen keeren. De arbeiders zelf zullen dit moeten bereiken, zooals zij ook in het verleden allerlei verbeteringen hebben weten af te dwingen. Na de rede van den spreker werd de film „Men gaf hem een geweer" vertoond, die met zeer groote aandacht werd gevolgd. Het was een middag, waaraan de werkloo zen zeker met voldoening zullen terugdenken. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST" In de week van 14 tot 19 Maart werden bij de Winkelierscombinatie 52 zegelboekjes inge leverd. De datum voor de extra-premie was 15 'Maart. De gelukkigen waren ditmaal: Hilbers, Tulpenlaan 4; Brandjes, Boeweg 25; Oostrom, Baanstraat 3, M. Pirovano, Wijkerstraatweg 321, Velsen, Noord; Hommes, Bankelaan 64; Wolterman, Duinvlietstraat 46; Wassenaar, Wilhelminastraat 9; T. Bergschen, Alkmaar- scheweg 349. PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE VASTE LASTEN In de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" werd Woensdag een verga dering gehouden van de besturen der plaatse lijke veilingen met de besturen van de stands organisaties en van de Boerenleenbanken. Aanwezig waren om. de heeren JNijssen, R.W. A. Muyen en W. de Groot voor de Vereenigde Veilingen, de heeren N. Tervoort en Chr. Duyn namens de B. E. T.-veiling en de heer P. v. d. Helm, landbouwconsulent. De heer Nijssen herinnerde er aan, dat de regeering destijds heeft toegezegd het vraag stuk van de vaste lasten voor den tuinbouw tot oplossing te zullen brengen. Zij heeft in ver band hiermede opdracht gegeven plaatselijke commissies te vormen, samengesteld uit afge vaardigden van alle standsorganisaties, de veilingen en de boerenleenbanken. De com missies zullen binnenkort omtrent de richt lijnen wel nadere gegevens van de regeering ontvangen. Er kunnen zuiver plaatsélijke commissies gevormd worden of gewestelijke commissies, waarin eenige plaatsèn gezamenlijk een com missie vormen. De vergadering blijkt in meerderheid meer voor een zuiver plaatselijke commissie te voe len, omdat zij beter met de plaatselijke toe standen op de hoogte zullen zijn. Landbouw en veeteelt zullen buiten deze commissies blijven. De heer W. van Dok was van oordeel, dat de taak van de commissie niet gemakkelijk zal zijn. Zij zal iets achter de hand moeten heb ben, bijvoorbeeld een zoogenaamd overbrug gingsfonds, met behulp waarvan zoo mogelijk dadingen tot stand kunnen komen. Nadat over het vraagstuk langdurig van gedachten was gewisseld werd besloten plaat selijke commissies te stichten in de gemeen ten Beverwijk, Heemskerk, Velsen, Assendelft, Castricum, Limmen, Heiloo, Egrnond en Ber gen. Overwogen zou worden om voor Bever- wijk-Velsen één commissie te vormen. Het ligt voorts in de bedoeling dat de af gevaardigden of de voorzitters van deze com missies periodiek bijeen komen om de-alge meene richtlijnen te bespreken. Voor elke plaats werd iemand aangewezen, die in zijn gemeente het initiatief voor de sa menstelling van. de commissie zal nemen. Zoo mogelijk zullen nog in den loop van deze week de namen van de commissieleden en hun eventueele plaatsvervangers in Den Haag- worden opgegeven. MOOIE OPDRACHT. Aan de Aannemings-Maatschappij „Noord- Holland", directie Henneman en Mok, is opge dragen het bouwen van een hoofdbureau van Politie te Amsterdam, aan de Marnixstraat. De aannemingsmaatschappij was de laagste inschrijfster voor de som van f 275.000. VROEG LENTE. Door het prachtige zachte voorjaarsweer, beginnen op verschillende tuinen vroege soor ten tulpen reeds te bloeien. Ook de hyacin- tenvelden beginnen te kleuren. Verschillende soorten narcissen staan reeds in vollen bloei. Dit is toch wel buitengewoon vroeg' te noemen. Het vorig jaar, was er buiten de crocussen. ongeveer half April op de bloemententoonstel ling „Marquette" nog bijna geen bloem te bekennen. WIJK AAN ZEE VERBETERING RIJWIELPADEN. Inmiddels werd de verbetering van de rij wielpaden aan de Zeestraat wederom door Openbare Werken krachtig ter hand geno men. Ondergingen de rijwielpaden van Be verwijk tot „Tusschenwijk" het vorig jaar een verandering ten goede, dit jaar zaf het aan sluitende gedeelte „Tusschenwijk"Wijk aan Zee worden verbeterd. MET DE WICHELROEDE OP ONDERZOEK NAAR WATER. Naar wij vernemen zal de heer Verkade het onderzoek naar nieuwe prises d'eaux door middel van de wichelroede binnenkort op „Rooswij k" en „Tusschenwijk" voortzetten. Dit onderzoek der h. g. terreinen op water ge schiedt op verzoek van de directie der Papier fabrieken. HEEMSKERK ONGEVAL. Bij de werkzaamheden aan den Rijksstraat weg, is een paal van het electrisch net welke van onder geheel verrot was omgevallen. De heer G. Ni.jm.an, welke stond te kijken kreei den paal op zijn hoofd. De direct ontboden ge neesheer Dr. Ypman constateerde een lichte hersenschudding. Na door den dokter behan deld te zijn is N. naar zijn woning vervoerd. CASTRICUM IJSHOCKEY. DEN HAAG WINT VAN DE QUEEN'S CLUB (LONDEN) MET 9—5. Prachtig rijden van Maxie Herber en Ernst Baier. De ongeveer 5000 toeschouwers, die Woensdagavond de tribunes van de Haagsche Kunstijsbaan geheel vulden, hebben van een onvergetelijken wintersport-avond genoten, zoowel door het prachtige kunstrijden van het kampioenspaar Maxie Herber en Ernst Baier als door een spannenden, uiterst fair gespeelden ijshockey-wedstrijd, waarbij de II. H. IJ. C. op de Queens Club (Londen) de overwinning behaalde. Met den stand 9—5 (3—3, 4—2, 2—0) kwam het einde van dezen uiterst fair gespeelden, aantrekkelijken wedstrij d. Woensdag 30 Maart wordt op de Haagsche Kunstijsbaan de landen wedstrijd Nederland- België om den daarvoor bestemden wissel beker gespeeld. R.K. SCHAAKVEREENIGING ST. THOMAS. Dank zij de nederlaag van Bloemendaal II werd St. Thomas II door haar laatste over winning op St. Bavo II (Heemstede) kam pioen. De stand van de competitie is: St. Thomas I 9 7 11 7^ 62 —28 Bl'daal II 9 5 I 3 5% 50 —40 Haarlem II 9 5 '0 4 5 47 43 D. D. O. II 8 2 2 4 3 34%—45% St. Bavo II 8 2 1 5 2% 29 —51 De Pion I 9 2 1 6 2% 37%—52'/> Minister Beek bespreekt de Poolsch-Litausclie betrekkingen. Een redevoering in den Senaat. WARSCHAU, 23 Maart. (ANP) De minister van Buitenlandsche Zaken, Beek, heeft in den Senaat in antwoord op de interpellaties van Fudakowski een redevoering uitgesproken waarin hij o.m. het volgende naar voren heeft gebracht: Wat het incident zelf betreft, zal ik kort zijn, want ondanks het dramatische karakter vormt het slechts een onderdeel van een groot inter nationaal probleem. Ik zou echter op twee punten willen wijzen, Een soldaat van de grenswacht is gevallen. Wanneer zijn bloed de overeenstemming tusschen de twee nabu ren, Polen en Litauen bezegelt, zal hij zijn le ven gegeven hebben voor een edele zaak. Bo vendien moet de wereld weten, dat in Polen achter iederen dienstdoenden soldaat de ge- heele staat staat. Ik ben niet voornemens over het incident zelf meer te zeggen. Ik moet vaststellen dat in den loop van de talrijke jaren, die vooraf gingen aan de "te genwoordige gebeurtenissen de Poolsche re geering geen enkele gelegenheid heeft veron achtzaamd en alle middelen te baat heeft ge nomen om de abnormale en later gevaarlijke betrekkingen met Litauen beter en redelij kei- te maken. De constateering van het feit, dat wij alle te onzer beschikking staande diplomatieke mid delen om den vroegeren staat van zaken te verbeteren uitgeput hebben, viel samen met de periode waarin de instellingen en methoden van het internationale leven, welke gedurende een langen tijd de normale diplomatie aanvul den, een aanmerkelijke inzinking ondergin gen. Door de opvattingen van onze regeering te stellen tegenover ontwikkeling van den al- gemeenen toestand, heb ik herhaaldelijk aan gegeven dat aan den eenen kant de behoefte tot overeenstemming tusschen de staten be stond, in 't bijzonder voor wat ons betreft tus schen de staten van Europa en dat aan den anderen kant het oude procédé stond, het eenvoudigste dat toch zijn doelmatigheid be wezen heeft, ik bedoel het rechtstreeksche contact langs diplomatieken weg. Zooals gij weet zijn op 19 Maart diploma tieke betrekkingen met Litauen aangeknoopt. Wij zijn bezig met de technische werkzaam heden, die teil doel hebben er de practische uitvoering van te verzekeren. Zoo is de toe stand op het oogenblik. WIELRIJDEN. WEGWEDSTRIJD PARIJS—NICE. Uit Nevers: De groote, klassieke wegwed strijd ParijsNice, de befaamde „koers naar de zon" is Woensdag begonnen. De eerste étappe ging over een afstand van 219 K.M. van Parijs naar Nevers. Een groot aantal renners kwam tegelijk te Nevers aan, onder wie ook de Nederlandsche renner An ton van Schendel. De Franschman Jaminet won de eindsprint en bezette aldus de eerste plaats met een tijd van 5 uur 48 min. 5 sec. Met 1/4 wiellengte achterstand ging Frechaut (Frankrijk) over de eindstreep, op een lengte _evolgd door den Belg Disseuax, Anton van Schendel werd No. 4. Zijn broer Albert deed het heel wat minder; hij bleef ruim 9Vs mi nuut achter de leiders en bezette met een tijd van 5 uur 57 min. 43 sec. de 56ste plaats. Heden wordt de rit naar het zuiden voort gezet met de tweede étappe van Nevers naar St. Etienne over een afstand van 230 K.M. VOETBAL. België—Nederland. Het Nederlanclsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal dat op 3 April a.s. te Antwerpen tegen België zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenhove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Van Spaandonck (Nep- tunus), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem) en Mijnders (D.F.C.) Reserves: Michel (V.S.V.). Pienter (Be Quick), Kuppen (Feijenoord), Ooms (D.W.V.), en De Winter (Haarlem). Zooals men ziet heeft de keuze-commissie van den K.N.V.B. geen enkele wijziging aan gebracht in het elftal, dat op 27 Februari j.l. te Rotterdam met 72 van de Belgen won. De aanstaande wedstrijd tegen België te Antwerpen geldt als voor wedstrijd voor het wereldkampioenschap. Belangen staan hier niet meer o phet spel, daar zoowel Nederland als België zich reeds in de eindronde van het tournooi om den wereldtitel hebben geplaatst. België—N eder land. (JUNIORES). Evenals te Rotterdam het geval was, zal op 3 April a.s. ook te Antwerpen een wedstrijd worden gespeeld tusschen de Belgische en Nederlandsche jeugdelftallen. De Nederlandsche ploeg is voor deze ont moeting als volgt samengesteld: Doel: Krueger (Tubantia). Achter: Biemolt (Achilles) en Klok (A. G. O. V. V.) Midden: Stam (V.U.C.), Vromen (Juliana) en Bergen (D.W.V.) Vóór: Colthof (H.V.V.. Van der Vegte (H.B.S) De Boer (K.F.C.), Van der Veen (Heracles) en C. de Harder (V.U.C.) Reserves zijn Klokkemeyer (K.F.C.), Meuring (Esc.hedé), R. Pijpers (Roermond), Lenstra (Heerenveen) en Hogenbirk (Be Quick). HAARLEM—ALPHIA De wedstrijd HaarlemV. S. V. voor a.s. Zondag is uitgesteld. Daarvoor in de plaats komt de bekerwedstrijd Plaarlem—Alphia. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslag van den Woensdag in de eerste afdeeling der Engelsche League gespeelden voetbalwedstrijd tusschen Wolverhampton Wanderers en Middlesbrough, eindigde in een 1—0 overwinning voor Middlesbrough. Het voor rekening van de Turksche regeering gebouwde karteeringsvliegtuig is Dinsdag op Schiphol voor de autoriteiten voorgevlogen. De bezichtiging van het toestel. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTR. Ie KI. De biljartvereeniging „D. E. S.", aan wie de organisatie van het tournooi om den plaatse- lijken titel der 1ste klasse is toegewezen en waarvoor de Nederlandsche Biljartbond een zilveren medaille beschikbaar heeft gesteld, heeft bepaald, dat deze wedstrijden zullen plaats hebben in haar clublokaal, café-restau- rant „Bolwerk", op Vrijdag' 8, Zaterdag 9 en Zondag 10 April e.k. in partijen van 250 ca ramboles op klein-biljart cadre 35 c.M. /CUEEP/ i J!IN(I\I HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, New-Orl. n. Rott. via Londen p. 22 Scilly. Tiradentes, 22 v. Rott. te Norfolk. Veendatm,22 v. W.-Indië te N.-Orl. Spaarndam, 22 v. N.-York n. Rott. Maasdam, Baltimore n. Rott. p. 22 Lizard. Rotterdam, 20 v. Rio Jan. n. N.-York. Burgerdijk, n. Rott. 21 te Houston. Bilderdij'k, 23 v. Rott. n. New-York. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, 23 v. Vlaard. n. Pt. Ferrajo. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 22 v. Lagos. Amstelkerk, 22 v. Amst. te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein (thuisr.) 22 v. Dakar. Boschfontein (uitr.) 23 te Port Natal Heemskerk (thuisreis) 23 te Port Natal. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (uitr.) 22 v. Alleppey. Almkerk (thuisr.) vertr. 24 (n.m.) v. Leith HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN Streefkerk, 22 v. Bremen n. Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk, 22 v. Antw. n. Hamburg en pass. (n.m.) Vlissingen. KON. PAKETVAART MIJ. Tegelberg, Amst. n. Batavia 22 op 5 gr. 35 m. Zb., en 5 gr. 50 min. Wl. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, 23 v. Antwerpen te Aanst. Ariadne, 22 v. Napels te Lissabon. Deucalion, Venetië n. Amst. 22 v. Lissabon. Helder, 22 v. Paita n. Balboa. Vulcanus, 22 v. Piraeus n. Thessalonika. Amazone. 21 v. W.-Indië te New-York. Luna, 22 v. N.-York n. La Guayra. Stella, 23 v. Hamburg te Amst. Agamemnon, 22 v. Bari te Calamata. Ganymedes, 23 v. Malta n. Piraeus. Venus, 23 v. Palermo te Venetië. Hercules, 23 v. Rott. te Pasajes. Odysseus, 23 v. Rott. te Pasajes. Ajax, Palermo n. Amst. 23 op 15 m. ZW v Ouessant. Tiberius, Ciudad Trujillo n. Amst. 2" 1 v.m.) van Gravesend. Mars, Izmir n. Rott. p. 23 Finisterre Orestes, 23 v. Amst. n. Hamburg. Aurora. 23 v. Amst. n. Kopenhagen KONINKLIJKE SHELL Agnita, 22 v. Londen te Curasao. Mirza, 1% v. Curacao n. Rott. MEIJER EN CO'S SCHEEPV MIJ Menelaus, Japan n. Rott. 23 v. Singapore. Laotmedon, Batavia n. Amst. 23 v. Belawan. Phemius, Batavia n. Amst. 22 v. Belawan. Aeneas, 21 n. Rott.. Phrontis, Amst. n. Batavia 22 te Liverpool Flintshire, 20 v. Yokohama n. Amst. Stentor, Batavia n. Amst. 23 te Triest. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Gede, 23 v. Hamburg te Rott. Kota Agoeng (uitr.) pass. 23 Galle. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabinta, 23 v. Batavia n. Amst. Poelau Laut, 23 v. Batavia n. Amst. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 22 v. Suez. Tarakan (thuisr.) 22 te Belawan. Singkep (uitr.) 22 v. Belawan. Madoera, 23 v. Amst. n. Calcutta. WIJK LIJN. Winterswijk, Baltimore n. Hamburg 23 op 500 m. W. v. Scilly. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Montferland, 23 v. Amst". n. Hamburg. Oefenreizen begonnen. Het opleidingsschip voor de binnenvaart Prinses Juliana is weer begonnen met net maken van oefenreizen en passeerde gisteren van de Noordzee naar Amsterdam. AANGEKOMEN. 22 Maart: Ousel s.s. Liverpool Myrmidon m.s. Batavia Hamal m.s. Duinkerken Langanger m.s. Stockholm Hadrian s.s. Bergen Alkmaar s.s. Hamburg 23 Maart: Olga m.s. Londen Regeja m.s. Grimsby Oranje m.s. Rochester Stella s.s. Hamburg Nora m.s. Londen Poelau Laut m.s. Batavia Jernland s.s. Londen VERTROKKEN. 22 Maart: Helene m.s. Londen Borgsten s.s. Oslo Enid s.s. Drontheim Merel s.s. Londen Audacity s.s. Londe Vliestroom s.s. Huil 23 Maart: [Jstroom m.s. Leith Wild Rose s.s. Blyth Orestes s.s. Hamburg Montferland s.s. Hamburg Geslaagde proeftocht. Het bij de N.V. van der Giessen Zonens Scheepswerven te Krimpen a. d. IJssel nieuw gebouwde motortankschip Onoba, dat onder de vlag van de Corona te 'sGravenhaee zal varen, heeft een geslaagde technische proef tocht gehouden. Aanstaanden Dinsdag zal de officieele proeftocht met genoodigden worden gehouden. Reis voortgezet. Het motorschip IJstroom, dat bij het vertrek uit Amsterdam Dinsdagavond met een binnen vaartuig in aanvaring was en lekkage beliep, heeft deze schade hersteld en Woensdagmid dag de reis naar Leith voortgezet. Belangrijke opdracht van de K. N. S. M. De K. N. S. M. heeft aan de N.V. scheepswerf Gebr. Pot te Bolnes op dracht gegeven tot het bouwen van vier motorvrachtschepen, zustersche pen van het door deze N.V. gebouwde motorschip „Dïdo". De hoofdafmetin gen zijn 57,52x9,07x5,18 M. De voortstu wing zal geschieden door een acht- cylinder Storkmotorinstallatie van 570 PiL

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5