GOLFWEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. II' De eerste winterwedstrijden golf Yoor dames zijn Donderdag op de banen der Hilversumsche Golfclub gehouden. Een der deelneemsters aan slag Een goede zakenvrouw Rhenen opende Donderdag de rij der Paaschvee-tentoonsiel lingen met de expositie van een serie exemplaren, waarvoor iü&t veel belangstelling bestond De 14-jarige Suarès d'Almeyda nam met succes deel aan het concours- hippique om den „Prix de la Providence" in het Grand Palais te Parijs In opdracht van het comité der Pavlova- herdenking te Amsterdam heeft Anton van Welie een schilderij van Anna Pavlova vervaardigd, dat aan het ge meentebestuur der hoofdstad zal worden aangeboden De Maastrichtsche jeugd maakt een rondedansje om de kei van den St. Pietersberg, die voor het Natuur Historisch museum is geplaatst Luitenant J. Vermeulen met „Adventure" bij een fraaien sprong tijdens de cross country der Kon. Militaire Sportvereeniging, die Donderdag te Ede werd gehouden FEUILLETON door HEKMAN ANTONSEN. 11) Het potloodje tikte nu met wanhopige kracht op den lessenaar. Ditmaal sprong mijnheer Packard in de -bres. „Het zal verschrikkelijk veel onkosten mee brengen, miss Ran some. En dat laat de zaak niet toe". „Die onkosten brengen weer winst op zei Valentine scherp. ,,We zullen die nu maar meteen vaststellen en goedkeuren. Allen ac- coordpang!" Ze keek Jonathan aan. ..Besloten. Wilt u liet soms met algemeene stemmen hebben?" Werkelijk, het was vernederend, soo m de •minderheid te zijn. „Waar stemmen we eigenlijk over?' vroeg hij koeltjes. „Of we rose lintjes 0111 de pijpen zullen binden?" Ze schoof hem een bundeltje met clips bij eengehouden papieren toe. ...Vermoedelijke kosten voor de advertentie campagne en getaxeerde schilderkosten. Ik heb geen tijd, die op het oogeiïblik na te gaan. Als u wilt kunt u ze mee naar huis nemen, Meggs .zal ze u dan wel nader komen uitleggen". Ging dat zóó maar? Met een handom draaien groote sommen gelds uitgeven! E11 Meggs zou hem de cijfers komen verklaren! Valentine ging op iets anders over. „Er moeten geregeld brandweeroefeningen worden gehouden", zei ze. „Ik wil, dat ze om de drie dagen gehouden worden met volle dige rapporten over het verloop en aantee- kening over leden der bemanning, die er niet bij aanwezig zijn en over 't aandeel, dat cle passagiers er aan nemen. Bovendien heb ik gezien, dat er bezuinigd wordt op offi cieren en bemanning. Nergens goed voor. Voortaan zullen we weer vier officieren heb ben in plaats van drie, den kapitein inbegre pen, en zullen de schepen volledig bemand worden, of er veel passagiers zijn, of niet". Bedrijfskosten, vrachtprijzen, overbeman- ningdat beteekende alles niets voor haar. Ze zat achter een lessenaar en gaf vandaar uit orders met de snelheid van een mitrail leur. Mijnheer Packard aarzelde even en zei dan bescheiden: „Wat de geldmiddelen „Mijnheer Packard", viel ze hem in de rede en richtte haar vurige oogen recht op hem, „u bent een bekwaam scheepsbevrach ter en ik reken er op, dat u uw taak voor treffelijk zult vervullen en aan mij de zorg voor de geldmiddelen overlaten. Hoewel ik u toch even wil meedeelen, dat u zich voor in lichtingen kunt wenden tot mijnheer Chauncey van de Seabord Trust Company. In orde, laten we de vergadering maar slui ten", Packard en Mandsfield verlieten het kan toor en vroegen elkaar af, of ze alles wel goed gehoord hadden. Bart Calhoun trok zijn stoel wat dichter bij den lessenaar en be gon in een stapel papieren te scharrelen. Het meisje boog er zich aandachtig overheen. Jo nathan had dus feitelijk niets te doen, en daar niemand hem eenige aandacht schonk zelfs niet de oude Abias Blair, die zich niet verwaardigde iemand aan te kijken, die niet achter het directiebureau zat, voelde hij zich vrijwel overtollig. Zelfs Meggs was ver dwenen om zijn werk af te maken. Mijnheer Blair stond dan ook op. „Ik ga maar", zei hij ijzig' koel. Calhoun keek op. „Tot ziens, Jonathan. Ik zie je nog wel", „O, wat ik zeggen wou, mijnheer Blair", zei Valentine „Ik ga op den zeven en twin tigsten een onderzoekingstocht op de Mari- noco maken langs de West-Indische eilan den. Hebt u zin om mee te gaan?" ,jDat is een goed idee. Een reisje maken, voor de bom barst". „Ik vroeg u", zei ze vinnig, „of u zin hadt mee te gaan. Geeft u me antwoord met een enkel woord". „Neen!" zei Jonathan heftig. Valentine keek hem onwelwillend aan. „Dag mijnheer Blair", zei ze. „Wel bedankt voor uw komst. U bent me heel wat van dienst geweest". In razende woede liep Jonathan het kan toor uit. De liftjongen was onderweg bijzon der spraakzaam. Er zou een nieuw soort lift komen. Miss Ransome: had niet onder stoelen en banken gestoken, dat ze de tegenwoor dige een onding vond. Het schokken zou uit zijn. Bij den ingang beneden waren twee man nen in werkpakken vol menievlekken bezig de etalageruit te bekijken. ,/Die wordt vergroot", vertelde de portier hem. „Ja, mijnheer vergroot en zoo gemaakt, dat hij een eindje over het trottoir uitsteekt". Jonathan liep heb trottoir op en bleef staan om peinzend omhoog te staren naar het ouderwetsehe Blair-gebouw. „Denkelijk wordt.de gevel volgende week hooger opgetrokken, of het heele huis licht groen geschilderd", mompelde hij. Waarom niet. Ze had maar te bevelen. Ze gaf bevelen in massa. Radio-installatie en zoo meer! Dat zou wel heel wat helpen, om winstgevende contracten te sluiten over kof fie, bananen, cacao, suiker en ballast, die zoo noodig waren om de Blair Lijn er boven op te houden! Dat zat maar achter een bu reau orders uit te vaardigen! Plotseling zakte zijn verontwaardiging en maakte plaats voor een glimlach. Zoo zou hij ook doen, als hij uit deze nachtmerrie wakker geworden was. Het was de lach van een man, die het oorlogspad optrekt. vm. In de eerstvolgende dagen werd mijnheer Chauncey herhaaldelijk opgebeld om ant woord te geven op verscheidene vragen van mijnheer Packard, die niet meer wist, hoe hij het had. Hij gaf afdoende antwoorden. Het credïet van miss Ransome was uitste kend. Maar hij belde Valentine in privé op met de boodschap, dat hij hoopte, dat die uitgaven niet al te lang zoo zouden door gaan. Haar eigen fortuin, zoo meende mijn heer Chauncey, zou er een leelijken knak door krijgen. Bart Calhoun was erg onder den indruk. Ze gooide de reclamebiljetten, tot nog toe in gebruik, na een onderzoek van een half uurtje in den prullemand en ontwierp fon kelnieuwe. Ze ontbood scheepsarchitecten, bestelde vernieuwingen van hutten, keuken- inrichting en salons, ontwierp nieuw meubi lair voor de salons en een geheel nieuwe in richting voor sporldekken. Het kantoorperso neel van de Blair Lijn werkte onder een on gekende hoogspanning, Ze kwam om negen uur op kantoor en ging pas 0111 zeven uur weg. Maar dan was ze nog' niet klaar. Bart noodigde haar op een avond uit om te gaan dineeren en dansen. Valentine keurde het idee onmiddellijk goed. Hij kwam tot de ont dekking, dat ze voortreffelijk danste. Hij be gon met haar te dwepen. Hij introduceerde haar op verscheidene plaatsenbij Sardï, in de River Club, op het Starlight Roof. Het waren allemaal plaatsen, waar Jonathan Blair heel goed aan te treffen was, maar hij schitterde overal door afwezigheid, En Jo nathan had zich niet meer in de buurt van het kantoor laten zien. Drie dagen, voordat zij op de Marinoeo zou uitzeilen, kreeg zijn afwezigheid iets be angstigends. Dick Segrave kwam binnenloo- pen met de vraag, of zij wist, waar hij ergens was. Valentine kende Die'- wel niet, maar ze zag, dat Meggs hem liec passeeren en Meggs liet geen ongewensehte gasten toe. „Corry?" herhaalde ze zijn vraag. „U be doelt mijnheer Blair? Wel, ik zou u niet kun nen zeggen, waar hij is. Hoe kan ik dat we ten?" Dick trok de wenkbrauwen samen. „Ik dacht, dat hjj misschien kort geleden hier op kantoor was geweest". „Hij is hier in geen week geweest", „Gek", zei Dick verbaasd. „Waar zou die vent dan wel zitten". „Wat is gek?" vroeg zij. „Hij schijnt spoorloos verdwenen te zijn", zei Dick gewichtig. „Dat is een feit zelfs. Hij heeft zijn huisknecht ontslagen en zijn huis hier in de stad gesloten. Hij is niet meer op zijn buitengoed geweest. En hij heeft zijn hond ondergebracht in een kennel op Long Island. Dat is een week geleden gebeurd. Na dien heeft niemand meer iets van hem ge zien of gehoord". Valentine keek hem aan en bleek zelf ook wel wat verbaasd te zijn, „Is dat zoo zijn gewone manier van doen?" vroeg ze, Dic-k schudde het hoofd. „Neen, je kon Corry altijd wel ergens vinden. Maar nu is hij gewoonweg van de wereld weggevaagd: Daar zit iets geks in. Zijn verloofde is de stad uit naar Chicago en ik dacht, dat hij er misschien ook heen was. Ik heb haar op gebeld, maar zij zegt, dat ze hem niet gezien heeft na haar vertrek uit New-York." „Verloofde?" vroeg Valentine. .Dat blonde meisje soms?" „Juist.... Carol Wallace, ze zijn feitelijk nog niet officieel verloofd", gaf hij toe, „maar iedereen beschouwt hen toch als verloofden". Hij stond op. „Nu, danenfin, ik geloof niet, dat het een zaak is om de politie in te mengen, al is het een erg vreemd geval". Hij nam haar aandachtig op. „Dus u drijft nu de zaak hier? Kunt ume werkelijk geen idee aan de hand doen, waar hij ergens zijn kan?" ,Ik weet totaal niets van hem af", zei Va lentine. (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 13