Sproeten komen vroeg in hef voorjaar, koopt tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. v R IJ D A G 25 M A A R 1' 1-938 Denioiistratievergadering vail middenstanders. Toestand van den middenstand précair Wcnschen neergelegd in een resolutie. In Krasnapolsky te Amsterdam or ganiseerden de vier Noord-Holland- sche districten van den Kon. Ned. Middenstandsbond Donderdagmiddag- een demonstratieve vergadering met het doel de onderscheidene wenschen en verlangens welke leven in den ge- organiseerden handeldrijvenden en industrieelen middenstand nogmaals te accentueeren, De bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter der Amsterdamsche Winkeliersver- eeniging, den heer J. J. Korff, die in zijn ope ningswoord een opsomming gaf van de grie ven, welke in den middenstand leven. De heer C. S. Th. van Gink, uit Haarlem, secretaris van het Nationaal Comité tot be teugeling van het Cadeaustelsel, hield vervol gens een voordracht, waarin hij o.a. betoogde, dat het cadeaustelsel een hoogst ongewensch- ten invloed uitoefent op de handhaving van eerlijke handelsmethoden. Reeds in 1933 werd een wettelijke regeling van dit voor den mid denstand zoo funeste systeem in uitzicht ge steld. De uiteindelijke vervulling van de door deze toezegging gewekte verwachtingen staat in het eerste gelid van de huidige verlangens van den middenstand ten opzichte van de te zijnen behoeve getroffen en nog te treffen overheidsmaatregelen. De heer Joh. G. H. Cornelissen, voorzitter van de Vakvereeniging van handelaren in ko loniale waren „Eendracht maakt Macht", hield hierna een beschouwing over het vraagstuk be treffende de verstrekking van goederen aan werkloozen en ondersteunden, waarbij hij in een uitvoerig betoog de inschakeling van den winkelstand bij bedoelde distributie bepleitte. Mr. L. G. van Dam, uit Haarlem, meende, dat de middenstand een actie moet instellen tegen grootwinkelbedrijf en verbruikscoöperatie. Drie zaken betoogde hij moet de middenstand voorop stellen: Ten eerste: het bewustzijn bij de bevolking en bij de overheid versterken, dat dat de middenstand één der belangrijkste be volkingsgroepen is en dat de instandhouding van een krachtigen middenstand een econo misch en sociaal belang van de eerste orde is; ten tweede: zijn eigen organisatie versterken; ten derdeaandringen op maatregelen tot ver sterking en bescherming van het midden- standsbedrijf. De heer F. L. van der Leeuw, directeur van het bureau van den Kon. Ned. Middenstands bond, besprak het vraagstuk der bedrijfslasten in verband waarmede ook deze spreker de be- teekenis van een krachtige organisatie naar voren bracht. Te lang reeds zoo zeide hij hebben de middenstanders het ontzaglijk zware werk, dat voor de behartiging van hun belangen moet geschieden, overgelaten aan een klein groepje. Slechts als bij de groote massa der standgenooten het organisatiebesef versterkt wordt, kan er sprake zijn van een midden standspositie, waarop deze stand krachtens zijn beteekenis en zijn omvang in het Neder- landsche volksleven aanspraak mag maken. Dr. I. H. Vos uit Amsterdam gaf als laat ste spreker een beschouwing over ouderdoms verzorging voor den middenstand. Een resolutie, Eenslotte werd een resolutie aangenomen, waarin o.a. wordt gezegd, dat de huidige po sitie van den middenstand zóó precair is, dat met den grootsten spoed de overheid te hulp dient te komen door mede te werken aan het verlagen van bedrijfslasten, door het wegne men van euvelen, die het bedrijf ondermijnen en door het niet overnemen van de aan den handeldrijvenden middenstand toekomende distributietaak door overheidsorganen. Voorts wordt opgemerkt, dat aan de stelsel matige uitbreiding van het groot- en filiaal winkelbedrijf, waardoor de zelfstandige mid denstandsonderneming ernstig wordt onder mijnd en overwoekerd, paal en perk dient te worden gesteld in het belang niet alleen van den middenstand maar van de gansche sa menleving. Tenslotte wordt nog gezegd, dat de toekomst van den middenstander dringend dient te worden verzorgd door ook hem zijn rechtmatig aandeel te geven in de thans slechts voor loon- trekkenden geldende ouderdomsvoorziening, waardoor aan een grievend onrecht een einde zal zijn gemaakt. Deze resolutie zal ter kennis van de regee ring en van het Parlement worden gebracht. het nederlandsche padvindsters- gilde. ROTTERDAM, 24 Maart. Op de jaarverga dering van het Nederlandsche Padvindstersgil- de, welke dezer dagen alhier is gehouden, heeft mej. Piepers haar taak van secretaresse, die eij 12 jaar lang met groote toewijding vervuld heeft, neergelegd. Bij acclamatie werd zij, na een toespraak van de presidente, die haar dank bracht voor het vele werk, benoemd tot eerelid der vereeni- ging. Mevr. E. van den Bosch-de Jongh zeide dat zij het een voorrecht achtte, dat mej. Pie pers voorloopig nog het internationale secre tariaat wilde behouden. Mevr. Landberg-Waller bedankte mej. Pie pers namens alle afdeelingen voor de prettige samenwerking en overhandigde haar een mooi gedenkboek, waarin alle plaatselijke besturen, padvindstersgroepen en kabouterkringen een blad gevuld hadden met teekeningen, foto's of gedichten. Mej. Piepers ontving van Prinses Juliana. Beschermvrouwe van het Nederlandsche Pad- vindstersgilde, een telegram van hulde. Ontsporing op de lijn Gouda— Schoonhoven. Geringe materieele schade. GOUDA, 24 Maart. Van den personen trein, die vanochtend om 9.44 uur van Gouda naar Schoonhoven vertrok, is op enkele me ters buiten het tramperron de locomotief op een wissel, die niet zuiver aangesloten was, ontspoord, waarbij de machine dwars over de rails kwam te staan, Door de geringe snel heid van den trein had het déraillement geen ander gevolg dan een versprei-ring van de baan. De vijftien passagiers kregen geen letsel en zijn -door de spoorwegen met een autobus naar' Schoonhoven vervoerd. Het opruimingswèrk is direct ter hand ge nomen en na eenige uren was de baan weer wij. De materieele schade is zeer gering, Jeugdige werklooze onderwijzers kunnen nieuwe studie opvatten. Opleiding in technische richting ook in eerstvolgende jaren. In het vorige jaar heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een commissie ingesteld ter bevordering van de opleiding in technische richting van jonge werklooze bezitters van de akte van bekwaam heid als onderwijzei'. Door bemiddeling van deze commissie is met ingang van den cursus 1937/1938 een aan tal van deze gegadigden, met toekenning van een rijksstudiebeurs, een nieuwe studie be gonnen aan middelbare technische scholen (weg- en waterbouwkunde, werktuigbouwkun de, ele ctro techniek, scheepsbouwkunde, che mische techniek.) aan zeevaart- en machinis- tenscholen (opleiding voor stuurman, seheepswerkbuigkundige, radio telegrafist) en aan textielscholen. Het is de bedoeling, dat. deze beroepsverande ring ook in de. eerstvolgende - jaren bevor derd wordt en daartoe rijksbeurzen (a-ls renteloos voorschot)' beschikbaar gesteld worden. Hiervoor komen in aanmerking bezitters van bovengenoemde akte met technisdhen aanleg, met behoorlijke cijfers voor rekenen, wiskunde, kennis der natuur en teekenen, en die op 1 Mei 1938 niet ouder zijn dan 20 jaar. Voor nadere inlichtingen kan men zich, nu de commissie inmiddels ontbonden is, wenden tot het Dep. van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, afdeeling N. O. De stand der bolgewassen. Zondag zal nog niet veel te zien zijn. 's-GRAVENHAGE. 24 Maart. De K.N.A.C. meldt: Na de crocusjes, die zooals ieder jaar de voorboden zijn voor het komend bloemenfeest, staan thans vele narcissenvelden in vollen bloei. De hyacinten en vroege tulpen zullen echter nog wel eenige koesterende zonnedagen noodig hebben alvorens zij beginnen te kleu ren, zoodat er a.s. Zondag nog niet zoo heel veel op de velden te bespeuren zal zijn. Voor de liefhebbers zal er evenwel bij een verkenningstocht reeds veel te genieten vallen. BOTERIIEFFING. 's-GRAVENHAGE. 24 Maart. De heffing en de steunuitkeering van boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 24 tot 31 Maart onveranderd vastgesteld op 50 et. per K.G DR. IR. M. H. DAMME UIT CAIRO OP SCHIPHOL TERUGGEKEERD. AMSTERDAM, 24 Maart. Met het Indië- vliegtuig Nandoe is hedenmiddag om vier mi nuten over vijven op Schiphol aangekomen dr. ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T. Hij kwam van Cairo, waar hij de internatio nale P.T.T.-conferentie had bijgewoond. (Adv. Ingez. Med.) [Jaarvergadering Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. „De tuinbouw staat met den rug tegen den muur". ROTTERDAM, 24 Maart. Onder voorzit terschap van den heer F. V. Valstar heeft het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen in Nederland vandaag alhier zijn alge- meene jaarvergadering gehouden. De voorzitter de heer Valstar verklaarde dat het afgeloopen jaar den tuinbouw niet de opleving heeft gebracht, waarop werd ge hoopt. De tuinbouw staat nog met den rug tegen den muur en moet de slagen opvangen, die op hem neerkomen. De toestand van den tuinbouw is nog hoogst ernstig. Financieel is hij uitgeput, de laatste reserves zijn ver bruikt. Maar de geestkracht, de vaste wil om vol te houden is nog ongebroken. Vooral bij den export naar Duitschland nemen de moeilijkheden toe. De minder gun stige clearingpositie is een dreigend ver schijnsel voor den tuinbouwuitvoer in ver band met de toch al reeds veel te geringe hetahngscontingenten voor onze artikelen. De steeds voortschrijdende centralisatie bij den import in Duitschland m.verband_ met de marktvoorziening maakt een ordening van onzen export naar Duitschland dringend De exporteurs staan op het standpunt, dat ordening voor den export van tuinbouwpro ducten niet aan te bevelen is. De tuinbouw heeft slechts lof voor het persoonlijke initia tief van den groentenexporthandel en stelt de daardoor verkregen resultaten op hoogen prijs. Doch de exporteurs moeten zich realisee- ren, dat vrijheid in het veilingsverkoop- systeem alleen maar zin heeft, als er ir. wer kelijkheid handelsvrijheid is en geen beta lingsmoeilijkheden ruimte bieden voor han delingen. die belangen van den tuinbouw ernstig schaden. Ook voor de toekomst moet de tuinbouw naar ordening in het bedrijf blijven streven. Dit is ook de beste waarborg, dat staatsbe moeiing het bedrijfsleven niet steeds verder in haar greep neemt. De Joden en de gebeurtenissen in Oostenrijk. Herderlijk schrijven van den Opperrabbijn. AMSTERDAM, 24 Maart. Lr verband met de gebeurtenissen van de laatste weken in Oos tenrijk, heeft de Opperrabbijn van de Ned. Isr. Hoofdsynagoge te Amsterdam, de heer L. H. Sarlouis, zich in een herderlijk schrijven tot de leden van zijn réssort gewend met een woord van kalmeering. De Opperrabbijn roept zijn gemeenteleden tevens op den vastendag „kleine verzoendag" welke niet verplicht is en dit jaar op 31 Maar zal vallen, algemeen in vasten door te brengen. Naar wij vernemen hebben bereids ook de Opperrabbijnen van de overige ressorten een dergelijk verzoek tot hun gemeenteleden ge richt. PSEUDO-RECHERCHEURS VEROORDEELD. AMSTERDAM, 24 Maart. Het Gerechtshof heeft vandaag twee Amsterdammers, die zich voor rechercheur hadden uitgegeven, ver oordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Het tweetal belastte zich met het terugha len van huurkoopgoederen, waarvan de beta ling stagneerde of achterwege bleef. Li Ja nuari 1937 meldden zij zich aan de woning van een werkloozen bankwerker aan, waar zij zich als rechercheurs uitgaven en een nog niet afbetaalde accordeon terug haalden. De rechtbank had beide verdachten tot een maand veroordeeld. Ilevige botsing te Oegstgeest. Tusschen tramtrein van de N. Z. H. T. M. en vrachtauto. OEGSTGEEST, 24 Maart. Vanavond om streeks half zes heeft zich in de Dorpsstraat alhier een hevige botsing voorgedaan tusschen een tramtrein van de Noord-Zuidhollandsche Tramweg Mij. en een met klei heiaden vracht auto, bestuurd door P. van Kessel. De auto reed in de richting Sassenheim en kwam bij het passeeren van een stilstaande personenauto in aanrijding met een tram trein. De cabine van de vrachtauto werd ge heel in elkaar gedrukt, zoodat de bestuurder in een netelige positie verkeerde, waaruit voorbijgangers hem weldra konden verlossen. Met zeer ernstige wonden is hij bij omwonen den binnengebracht. Van den tramtrein werd het voorste ge deelte zwaar beschadigd. Enkele ruiten bra ken, terwijl de bestuurder een wond aan de knie opliep en voorts aan de handen werd ge wónd. De klei lag na de botsing meters ver. over den w;eg verspreid. Later is de vrachtauto met behulp, van een kraanwagen weggehaald. Na een half uur vertraging heeft de tramtrein de reis -voortgezet. VIERING VAN REGEERINGSJUBILEUM IN NOORD-OOST OVERIJSEL. HARDENBERG, 24 Maart. Ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van Koningin Wilhelmina zal alhier een groote landbouw-, nijverheids- en speciale bakkers tentoonstelling worden georganiseerd op 6, 7 en 8 September. De voorbereidingen hiervoor zijn reeds ver gevorderd. VERGADERING EERSTE KAMER. s-GRAVENHAGE, 24 Maart. De Eerste Kamer is ter vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 29 Maart des avonds half neg sin: o.a. zal dan behandeld worden de be kende kwestie van den vroegeren Rijksbouw meester Vrijman. In de vergadering van Woensdag 30 Maa; i welke des -morgens om 11 uur begint, komen aan de orde de begröötihg van economische saken en het landbouwcrisisfonds. SCHRIFTELIJK BEANTWOORDE VRAGEN VAN DEN HEER ALBARDA 's GRAVENHAGE, 24 Maart. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Albarda in verband met het aan de schepelingen van H.M.'s .Java" opgelegde verbod, te Tanger bepaalde café's te bezoeken, heeft de minister van bui- tenlandsche zaken, mede namens den minis ter van defensie het volgende geantwoord. Op grond van de door den commandant van de „Java" van den gezant te Tanger ontvan gen inlichtingen, dat in verschillende café's aldaar gezagondermijnende propaganda werd gevoerd, heeft genoemde commandant bij het verblijf van zijn onderhebbenden bodem in die havenplaats gedurende enkele dagen in de maand Februari j.l. terecht maatregelen ge troffen, om het bezoek van de schepelingen aan die café's te verbieden. Het uitvaardigen van zoodanig verbod staat uitsluitend ter beslissing van den commandee renden officier, die daaromtrent uiteraard overleg pleegt met den plaatselijken diploma tieker., c.q. consulairen vertegenwoordiger der Nederlandsche regeering. Aangezien bij den genomen maatregel geen sprake is geweest van het doen blijken van eenige voorkeur ten aanzien van een der strij dende partijen in de vijandelijkheden in Spanje, vereischen de overige vragen geen beantwoording. ALG. NED. BOND VAN LEESBIBLIOTHEEK HOUDERS. 's-GRAVENHAGE, 24 Maart Gisteren is in het Zuid-Hollandsche Koffiehuis de algemee- ne jaarvergadering gehouden van den Alg. Ned. Bond van Leesbibliotheekhouders. Hier werd als voorzitter gekozen, in de plaats van den aftredenden voorzitter C. J. Heeck uit Castricum, E. van Dusschoten uit Hilversum. Ingevolge het algemeen verlangen tot uit breiding van het hoofdbestuur zijn gekozen S. B. Gompers uit Gouda en M. Sas uit Heem stede. POSTAMBTENAAR VEROORDEELD. AMSTERDAM, 24 Maart. Het Gerechtshof veroordeelde vandaag een loketambtenaar der Posterijen, die dienst deed op het Hoofdkan toor, wegens verduistering van ongeveer 3000 tot één jaar gevangenisstraf. De rechtbank had hem zes maanden opgelegd. De procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh, had bevestiging van het vonnis geëischt. Verdachte bleef zijn onschuld volhouden. Volgens hem had een onbekende het geld en de postwaarden uit zijn trommel gestolen. DE PRINS EN DE PRINSES UITGEREDEN. SOEST, 24 Maart. Vanmiddag om twee uur zijn Prinses Juliana en de Prins voor een middagtocht uitgereden in de richting Soest. Het prinselijk paar was vergezeld van jkvr. S. C. Feith, de nieuw benoemde verpleegster var Prinses Beatrix. Is een commissionair in effecten verplicht (le recherclielijst te raadplegen? Principieele kwestie voor het Amsterdamsche Gerechtshof. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft van daag de principieele vraag behandeld of een effectenmakelaar verplicht is bij het lcoopen en verhandelen van effecten de recherchelijs ten van de politie te raadplegen èn of hij wanneer hij dit verzuimt en onwetend gesto len effecten verhandelt zich schuldig maakt aan schuldheling. De justitie stelt zich op het standpunt, dat het raadplegen der recherchelijsten verplicht is. Zoo liet zij proces-verbaal opmaken tegen een onder-directeur van een in Amsterdam gevestigde bankinstelling, omdat hij in 1935 te Amsterdam uit winstbejag voor die N.V. heeft verkocht verschillende effecten, welke hij had toegezonden gekregen van een be vriende, goed bekend staande bankinstelling te Parijs en welke effecten als gestolen effec ten vermeld stonden op de hem voor den ver- koopdag toegezonden recherchelijsten en dat het alzoo aan zijn grove schuld en nalatigheid te wijten is geweest, dat hij, verkoopende, niet heeft geweten, dat bovengenoemde effecten door diefstal waren verkregen. Tijdens deze behandeling in hooger beroep werden dezelfde getuigen gehoord als tijdens het onderzoek door de rechtbank. De president liet uitkomen dat het toch zeker gewenscht is dat de effecten die uit het buitenland naar binnen stroomen, even worden gecontroleerd. Ook wees hij er op. dat de recherchelijsten niet. worden gemaakt om niet te worden nage slagen. Mr. dr. Reilingh. procureur-generaal, zeide, dat het uitsluitend een zaak van principieel belang betreft. Spr. accepteerde het morief niet dat de lijsten niet gecontroleerd worden omdat daaraan practische moeilijkheden zijn verbonden. Spr. eischte bevestiging. De verdediger mr. Th, Muller Massis, betoog de in een uitvoerig pleidooi, dat bij verdachte de gedachte niet. is opgekomen dat hij met ge stolen stukken te doen had. PI. vroeg derhalve vrijspraak. Arrest 7 April. Hei leerplan op de Hoogere Burgerschool. Voorstellen tot wijziging Gemeenschappelijke onderbouw van 2 jaar gevraagd inplaats van 3. 's GRAVENHAGE, 24 Maart. Curatoren der Gemeentelijke Lycea hebben een brief ;ericht tot den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, waarin zij wijziging verzoeken van de wet van 22 April 1934. Bij de uitwerking van genoemde wet is curatoren gebleken, dat van de leerlingen eener H.B.S. A wordt geëischt, dat -zij tezamen met de leer lingen eener H.B.S. B gedurende de eerste drie leerjaren gemeenschappelijk hetzelfde onder wijs volgen. Curatoren verzoeken, den minister dringend een zoodanige- wijziging van voornoemd koninklijk besluit te willen bevorden, dat on- noodige wis- en natuurkundige .overlading van liet leerprogram, speciaal in de 3de klasse eener HBIS voor A-leerlingen zal worden voor komen opdat 't oorspronkelijk karakter van de Hoogere Burgerschool als middelbaar onder wijsinstituut ten behoeve van het maat schappelijk leven weer tot zijn recht zal kun nen komen. Ter bereiking van dit doel bepleiten cura toren, dat de gemeenschappelijke onderbouw wordt teruggebracht tot twee jaren waardoor het mogelijk zal zijn het leerprogramma van het 3e leerjaar der A-school zoo in te richten, dat een doeltreffende voorbereiding wordt verkregen voor de 4de en 5de klasse der H. B. S. A. Voorts achten curatoren het gewenscht, dat de H.B.S. A op harmonische wijze gevoegd zal kunnen worden in lyceum-verband en wel zoodanig, dat men van het lyceum de moge lijkheid zal hebben van splitsing in drie rich tingen na het 2de studiejaar, n.l. de klassieke de wis- en natuurkundige en de literair-eco- nomische richting. Los van het tot standkomen van boven staande maatregelen zouden curatoren het zeer op prijs stellen indien de minister aan leiding zou kunnen vinden, reeds aanstonds een zoodanige wijziging van het leerplan te bevorderen, dat zooveel mogelijk overmaat aan wis-, natuur- en scheikundige eischen in de 3de klassen zal worden voorkomen. (Adv. Ingez. Med.) KINDERMOORD TE NIEUWE-PEKELA. LEEUWARDEN, 24 Maart. In een zit ting met gesloten deuren stonden hedenmid dag voor het Leeuwarder Gerechtshof terecht een 46-jarige arbeider uit Nieuwe Pekela, ge detineerd, die door de Groninger Rechtbank wegens het dooden van een pasgeboren kind en het verbergen van het lijkje veroordeeld was tot zes jaar gevangenisstraf en zijn 36- jarige huishoudster, eveneens gedetineerd die ook tot zes jaar gevangenisstraf was veroor deeld wegens medeplichtigheid. De procureur-generaal eischte tegen beiden bevestiging van het vonnis. PORTRET-RELIEF VAN DR, H. P. BERLAGE. AMSTERDAM. 24 Maart. In de serie beeltenissen, die het gemeentebestuur van Amsterdam voor scholen laat maken, om de herinnering aan groote Nederlanders bij de schooljeugd levend te houden, heeft de beeld houwer Hubert van Lith het portret van den bouwmeester dr. H. P. Berlage in relief gebeeldhouwd. Het relief is eenigen tijd geleden aange bracht in de Berlageschool, een openbare la gere school aan het Borssenburgplein. DE VESTIGING VAN EEN GARNIZOEN IN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM, 24 Maart. Naar wij verne men heeft hedenmiddag ten stadhuize een conferentie plaats gehad tusschen den minis ter van Defensie, den heer J. J. C. van Dijk en den burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt. De besprekingen betroffen nader te regelen aangelegenheden in verband met het in de hoofdstad te vestigen garnizoen. Ernstige bezwaren? De N. Rott. Crt. meldt; Naar wij vernemen, zijn er ernstige bezwa ren gerezen tegen het vestigen van een garni zoen te Amsterdam, met het oog op het belang van Amsterdam als internationale luchthaven. Het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat het plan, aan de verwezenlijking waarvan men kort ge leden na toe scheen te zijn, zal stranden. DE DREIGENDE STAKING IN HET VEEN- BEDRIJF. EMMEN, 24 Maart. Omtrent de drei gende staking in het veenbedrijf in Overijsel en Drente vernemen wij. dat na de mislukking van de poging om door vrijwillige arbitrage het geschil te beslechten, thans van de zijde der vakbonden zal geprobeerd worden, voor het onderdeel der productie van de fabrieks- turf verplichte arbitrage te verkrijgen. Deze productie wordt namelijk gesteund ingevolge de landbouwcrisiswet, die de mogelijkheid van verplichte bemiddeling opent, waar van dan ook voor den landbouw reeds bij herhaling gebruik werd gemaakt. Wanneer de Regeering zich in deze rich ting zal willen begeven, dan zou voor een groot gedeelte van het bedrijf een staking kunnen worden voorkomen. VERDUISTERING VAN f 106.492. ROTTERDAM, 24 Maart. De Rotterdam- sche Rechtbank deed hedenochtend uitspraak in de zaak tegen den 46-jarigen kantoorbe diende te Haarlem, thans gedetineerd te Rot terdam, die in de jaren van 1924 tot 1934 f 106.492 had weten te verduisteren, ten na- deele van de gemeente Rotterdam, als chef bij de couponafdeelhig der Rotterdamsche Bankvereeniging te dezer stede. De rechtbank achtte het. ten laste gelegde bewezen en veroordeelde hem conform den eisch tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5