Chamberlain over de positie var T s jecho-Slowakije. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS KREYMBORG VRIJDAG 23 MAART 1938 Engeland kan geen militaire waarborgen geven. De Britsche premier constateert echter, dat een oorlog waarschijn lijk niet beperkt zal blijven tot de mogendheden, die verplichtingen op zich genomen hebben De Britsche premier Neville Chamberlain heeft gistermiddag' in het Lagerhuis zijn reeds eenige dagen geleden aangekondigde rede over de buitenlandsche politiek van het ka' foinet gehouden. „Ik geloof", aldus begon de minister-presi dent, „dat het de algemeene wensch van het Lagerhuis is, dat ik een bespreking der bui tenlandsche aangelegenheden inleid met een verklaring over de houding der Britsche re geering in verband met de jongste gebeurte nissen in Europa. Is spreek liever van houding dan van po litiek, omdat ik mij niet kan voorstellen dat eenige gebeurtenis wijziging zou kunnen bren gen in de fundamenten der Britsche buiten landsche politiek, die streeft naar hand having en bescherming van den vrede en naar vestiging van vertrouwen, dat de vrede inder daad gehandhaafd zal worden. Ik meen, dat dit het doel van iedere regeering van dit land moet zijn, omdat, zooals ik vaak gezegd heb, de vrede het hoogste belang van het Britsche Rijk is. Dat wil niet zeggen, dat niets ons zal brengen tot strijd (bijval). Wij zijn gebonden door zekere verdragsbe palingen, die de noodzakelijkheid van vechten medebrengen, indien het daartoe zou moeten komen, en ik hoop, dat niemand er aan twijfelt, dat wij in dat geval bereid zijn deze verplichtingen na te komen (bijval). Dan zijn er zekere vitale belangen van ons land, waarvoor'wij zouden strijden, indien zij bedreigd werden: de verdediging van het Britsche gebied en de verbindingswegen (ap plaus). Er zijn ook andere zaken, waarvoor wij wellicht zou strijden, indien het duidelijk zou zijn dat wij hebben te kiezen tusschen oorlog en het voor goed opgeven van de hoop. dat wij de vernietiging der dingen, die ons dierbaar zijn, kunnen afwenden. Niettemin moet ons streven er op gericht zijn, dat wij deze kostbaarheden behouden, als het mogelijk is, zonder onze toevlucht tot oorlog te nemen, omdat wij weten, dat er bij den oor log geen overwinnaars zijn (bijval). Er is slechts lijden en verwoesting voor hen die bij een oorlog betrokken zijn. En zelfs, als wij niet zelf direct erbij betrokkên zouden zijn, zou een oorlog voor ons met onze wereldver takkingen in handel en financiën ongetwijfeld gevolgen hebben. Het probleem is hoe wij ons doel, de handhaving' van den vrede, moeten bereiken in een wereld, waarin de omstandig heden steeds veranderen, en waarin wij dus van tijd tot tijd onze methode moeten wijzi gen om het hoofd te kunnen bieden aan de ontstane situaties. Volkenbond kan herleven. Ik ontken niet, dat mijn vroeger geloof in den Volkenbond als doeltreffend instrument voor het behoud van den vrede diep geschokt is. 'Bijval). Doch ik geloof nog steeds aan de mogelijk heid. dat de Bond zoozeer kan herleven en zoo versterkt kan worden, dat hij een doel treffend instrument kan worden. Op het oogenblik staan de zaken zoo echter niet. Het beste, dat we kunnen doen is den Bond weer tot gezondheid te brengen. Het actueelste onder de vraagstukken, die bezorgdheid wekken, is dat van de betrekkin g-en tusschen de Tsjecho Slowaaksehe regee ring en de Duitsche minderheid, zeide spreker. De Britsche regeering wijdt dan ook haar bijzondere aandacht aan het probleem en heeft in de eerste plaats nagegaan of het Ver- eenigd Koninkrijk, behalve de verbintenissen, die het reeds heeft krachtens het Volken bondshandvest en het verdrag van Locarno, als verdere bijdrage tot het behoud van den vrede in Europa thans nieuwe en vastomlijn de verplichtingen, in het bijzonder jegens Tsjecho Slowakije, op zich moest nemen. De positie van Tsjecho-Slowakije. Moesten wij Frankrijk de verzekering geven, dat wij, wanneer dat land krachtens zijn over eenkomst met Praag Tsjecho Slowakije bij een Duitschen aanval te hulp zou moeten komen, onmiddellijk onze geheele militaire macht ten dienste van Frankrijk aanwenden of moesten wij ons bereid verklaren tot militaire actie over te gaan om weerstand te bieden aan een gewelddadigen aanval op de onafhan kelijkheid en de onschendbaarheid van Tsje cho Slowakije en andere .landen, die daartoe bereid zouden zijn, uitnoodigen zich bij een dergelijke verklaring aan te sluiten? In beide gevallen zou de beslissing, of En geland in een oorlog zou worden gewikkeld, automatisch aan het oordeel der Britsche re geering onttrokken worden en een dergelijke waarborg zou gelden zonder dat men rekening zou kunnen houden met de omstandigheden, waardoor zij in werking zou treden en waar over de regeering wellicht geen controle zou kunnen oefenen. De Britsche regeering meen de een dergelijke situatie niet te kunnen aan vaarden met betrekking tot een gebied, waar de Engelsche belangen niet zoo op den voor grond treden als in het geval van Frankrijk of België. Het is niet de situatie, die uit het handvest voortvloeit. Om deze redenen, aldus Chamber lain, acht de Britsche regeering zich niet in staat, deze waarborg te geven (luide toejuichingen van de minis- tersbank). Terwijl ik eenvoudig mel ding maak van deze beslissing, wensch i k daaraan toe te voegen, dat bij oor log en vrede niet alleen wettelijke ver plichtingen betrokken zijn. Het is on waarschijnlijk, dat de oorlog slechts beperkt blijft tot degenen, die derge lijke verplichtingen aanvaard heb ben. Het is onmogelijk te zeggen, waar een oorlog zou ophouden en welke regeeringen er in betrokken zouden worden. Het Russische voorstel. Chamberlain hield zich vervolgens bezig met de Russische uitnoodiging tot het bijeen roepen van een conferentie. Hoewel de Brit sche regeering een conferentie, waarop alle Europeesche staten vertegenwoordigd zouden zijn, warm zou toejuichen, moet zij erkennen, dat hoop daarop niet gekoesterd kan worden. De voorgestelde conferentie zou de beweging in de richting van exclusieve statengroepen. die gevaarlijk zijn voor den Europeeschen vrede, versterken. De Britsche regeering zal, door middel van den Volkenbond, of langs den directen diplo- matieken weg, al haar invloed blijven aan wenden ten gunste van vreedzame oplossing van alle geschillen, die de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de staten zouden kun nen verbreken. Wat Tsjecho Slowakije betreft: het is thans tijd, dat alle diplomatieke middelen in dienst van den vrede worden gesteld. De Britsche re geering onderschat de stellige toezeggingen der Duitsche regeering niet. Zij heeft met vol doening gezien, dat de Tsjecho Slowaaksehe regeering overgaat tot de practische stappen, die in het kader harer grondwet gedaan'kun nen worden, om tegemoet te komen aan de delijke eischen der Duitsche minderheid. De regeering is bereid allen mogelijken steun te verleenen bij de oplossing van vraag stukken. die moeilijkheden kunnen veroor zaken tusschen Duitschland en Tsjecho Slo wakije. Intusschen is het niet noodig geweld te ge bruiken of er zelfs maar over te spreken. Dat kan slechts de diplomatieke vorderingen hin deren en het gevoel van onveiligheid en on zekerheid doen toenemen. Spanje. De minister besprak vervolgens de Spaan sche kwestie en zeide, dat de regeering zich ten volle bewust is van de herhaalde schen dingen der overeenkomst van niet-inmenging van meer dan één zijde en die schendingen diep betreurt, Maar hoe ernstig ze ook zijn zij veranderen niets in het oordeel der regee ring, dat de niet-inm-engingspolitiek het beste middel is tot het vermijden van een grootere schennis. De besprekingen met Italië zijn aanzienlijk gevorderd en de resultaten zijn bemoedigend. Hij verwacht, dat volledige overeenstemming bereikt zal worden. Tenslotte verklaarde Chamberlain, dat thans nieuwe inspanning wordt gevraagd voor de vergrooting der productie en de versnelde vol tooiing van het wapeningsprogramma. „De uitbreiding der wapening alleen is ech ter geen veilige waarborg voor den vrede," al dus de minister-president. De regeering hoopt dan ook oprecht, dat het thans mogelijk zal zijn te komen tot een redelijk evenwicht in de wapeningen, niet door een ongebreidelden wedloop, maar door overeenkomst". De oppositie aan het woord. Na Chamberlain voerde de arbeidersafge vaardigde Attlee het woord. Hij zeide, dat niets in de rede van Chamberlain den indruk van een vredespolitiek maakt. Het komt mij voor, dat hij slechts wat tijd wil winnen, terwijl hij meer wapenen opstapelt, aldus spreker. Ik vrees, dat hij middelerwijl de con trole over den strategischen toestand ii Midden-Europa en de Middellandsche Zee erliest en dat zijn politiek op zijn best uitstel van oorlog beteekent. Attlee drong verder aan op staking van de niet-inmengingspolitiek, opdat Spanje zich kan verdedigen tegen zijn aanvallers. De liberale leider Sinclair zeide: „Als Frank rijk zijn beloften aan Tsjecho-Slowakije moet nakomen, weten wij allen hier, dat wij Frankrijk zouden moeten bijstaan." Sinclair wenschte ook, dat de Spaansche regeering weer wapenen zou kunnen koopen. Sinclair besloot met op te merken, dat de regeering den oorlog wenscht te vermijden, maar daarheen juist afdrijft. Churchill zeide,'dat naar de meening' van velen, die tot oordeelen bevoegd zijn. Duitschland dit jaar nog niet gereed was voor een landoorlog. De regeering zou volgens Churchill niet veel gevaar hebben geloopen. indien zij met de ge- heeile kracht van Groot Brittannië zich zou hebben aangesloten bij de verklaring van Frankrijk nopens Tsjecho-Slowakije. Oorlog zou in de tegenwoordige omstandig heden slechts worden voorkomen door de op eenstapeling van afschrikwekkende midde len jegens een aanvaller. Churchill oppert, dat Groot Brittannië en Frankrijk tezamen zouden moeten worden geweven tot een zeer machtige eenheid voor hun verdediging. Na Churchill voerden nog verscheidene sprekers het woord en stelden voor in contact treden met de Donaustaten. De Labour- afgevaardigde Noel Baker verklaarde, dat zijn partij gelooft in het wederbeleven van het Volkenbondshandvest tot het voorkomen van aanvallen en tot het samenvatten van econmische krachten. Hij was van meening dat het mogelijk is Turkije, Griekenland, misschien Polen en in ieder geval Nederland België, de Scandinavische landen, Finland en de Baltische landen samen te voegen in een onweerstaanbare combinatie. Een stemming werd na de bespreking niet gehouden. Frankrijk. Senaat verwerpt tien Kamerteksl inzake tie finaticieele voorstellen. Abel Gardey heeft gisteren in den Senaat •apport uitgebracht over de financieele wets ontwerpen, - die door de regeering zijn inge diend. Zijn redevoering werd, naar Havas meldt, luide toegejuicht. Na Abel Gardey kregen direct eenige sena toren het woord, waarna de algemeene be schouwingen werden gesloten en de voorzit ter voorlezing deed van de voorgestelde arti kelen. Minister-president Blum beklaagde zich er over. dat de sprekers de debatten op politiek terrein hadden gebracht. Niemand, zeide Blum, kan de behoefUn van de schatkist be twisten. Blum verzocht den senaat den tekst van het financieele wetsontwerp, zooals deze door de Kamer was aangenomen, goed te keuren. Hij stelde niet de kwestie van vertrouwen. De voorzitter van dé financieele commissie van den senaat antwoordde op de verklaring van den minister-president, dat het moeilijk was onderscheid te maken tusschen de alge meene behoeften van de schatkist en van de landsverdediging. Caillaux verontrustte zich verder over het steeds verminderen van de goudvoorraad, welke noodzakelijk is voor de landsverdediging. Na den door de Kamer goedgekeurden tekst van het financieele wetsontwerp te hebben verworpen, keurde de senaat met 156 tegen 137 stemmen den door zijn commissie van financien voorgelegden tekst goed. Wetsontwerp inzake de organisa tie van den oorlog. De kamer heeft het wetsontwerp inzake de organisatie van de natie in oorlogstijd met algemeene stemmen (592)-aangenomen. Minister Daladler, die namens de regeering sprak, zeide, dat het land moet weten, dat „wij in de eerste weken van een oorlog zonder twijfel van niemand hulp te verwachten zul len hebben. Wij moeten de werkelijkheid on der het oog zién. Wij moeten dan ook in vre destijd de -onschendbaarheid onzer landgren zen op het continent en in Noord Afrika ver zekeren, evenals de onschendbaarheid in de lucht en op de Middellandsche Zee". Een uitvoerend comité is gekozen, dat voort durend bijeen zal blijven. Na Paschen zullen nieuwe vergaderingen worden georganiseerd, waarop het Slowaaksehe volk zijn verlangen naar zelfbestuur naar voren zal kunnen brengen. Amerika. Regeering ivil grootere slagschepen bouwen. Het departement van buitenlandsche zaken heeft te kennen gegeven, dat de regeering der Vereenigde Staten be sloten heeft met een beroep op de desbetreffende clausulé van het vloot- verdrag van Londen slagschepen van meer dan 35.000 ton te bouwen. De formeele mededeeling van dit besluit wordt, volgens Reuter, binnenkort verwacht, waarschijnlijk in den vorm van een nota wisseling tusschen de Vereenigde Staten en Engeland. Men meent te weten, dat Frankrijk niet tot den bouw van grootere slagschepen zal overgaan. In een persconferentie heeft Huil medegedeeld, dat de aanbeveling tot het doen van een beroep op de clausule gedaan is door de Amerikaansche diplomatieke en vlootvertegenwoordigers, die overleg hebben gepleegd met Engeland en Frankrijk. Tsjecho-Slowakije Christelijk Socialen treden toe tot tie Sudeten-Duitsche Partij. Naar het secretariaat van de Duit sche Christelijke-Sociale Volkspartij mededeelt, heeft de leiding dezer par tij met algemeene stemmen besloten, dat al haar afgevaardigden en sena toren tot de Sudeten Duitsche partij zullen toetreden. De Duitsche Christelijke-Sociale Volkspartij treedt uit de meerderheid in het parlement en trekt haar ver tegenwoordiger uit de regeering terug. Tsjechische minderheid zal vóór den Anschluss stemmen. Een afvaardiging van de Tsjechische min derheid te Weenen heeft den burgemeester, dr. Neubacher, medegedeeld, dat de Tsjechi sche minderheid voor den „Anschluss" zal stemmen. De Tsjecho-Slowaaksche min- heidsraad heeft een oproep gericht tot de Tsjechen en Slowaken, die het Oostenrijk- sche staatsburgerschap hebben om voor den Anschluss" te stemmen. Slowaken verlangen autonomie. Het bestuur van de autonomistische Slo waaksehe partij, welke onder leiding staat van mgr. Hlinka, heeft gisteren te Bratislava vergaderd om den toestand, welke is gescha pen door het uittreden van de activistische Duitschers uit de regeering, te bespreken. Na de besprekingen werd een communiqué gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de Slowaaksehe Volkspartij, welke negentien le den in de kamer telt, haar front heeft uitge breid met de Hongaarsche, Duitsche en Roe- theensche minderheden in Slowakijë. Duitschland. Vort Moltke ivordt ambassadeur te Londen Hoewel de benoeming van Von Moltke tot ambassadeur te Londen nog niet officieel be kend is gemaakt, kan zij toch als vrijwel zeker worden beschouwd. Litauen. Het kabinet thans afgetreden. De Litausche regeering is afgetreden. De president van de republiek heft het ontslag aanvaard. De leger-aalmoezenier Mironas, een vriend van president Smetona, heeft een voorloopige regeering gevormd. Alle ministers zijn lid van de regeeringspartij. De vroegere minister-president Tubelis, is minister van landbouw en Lozoraitis minister van buitenlandsche zaken. Amerikaansch initiatief voor Tiel opnemen van vluchtelingen. Ook Nederland aangeschreven. De arrestaties in Oostenrijk. Dr. Neumann en dr. Seitz weer op vrije voeten. Havas meldt uit Weenen, dat dr. Neumann, die o.a. den hertog van Windsor heeft behan deld en die gearresteerd was omdat hij zou hebben getracht, een som gelds naar het bui tenland over te brengen, weer in vrijheid is gesteld. Van verscheidene andere personen wordt eveneens de in vrijheidstelling gemeld, o.a. van den vroegeren burgemeester van Wee nen. den socialist Seitz. Anderzijds verneemt Havas, dat graaf Paul Esterhazy te Kremsmunster is gearresteerd wegens beleediging van Duitsche soldaten. Hij zou de soldaten in een donkere en vochtige kamer hebben ondergebracht, terwijl in zijn kasteel tal van kamers beschikbaar zouden zijn geweest. Schuschnigg weigert het land te verlaten. nog steeds Schuschnigg, die te Weenen wordt bewaakt door manschappen der S.S., heeft van offi- cieele zijde het voorstel ontvangen een vrij geleide te aanvaarden voor een door Schusch nigg op te geven grens. Schuschnigg heeft dit aanbod van de hand gewezen. Hij verklaarde in zijn land te willen blijven. Hij zeide voor de komst der nationaal-socialisten te hebben kunnen vluchten, indien dat in zijn bedoeling zou hebben gelegen. Te Berlijn beweert men, dat Schuschnigg door manschappen der S.S. moet worden be schermd, daar van de zijde der Oostenrijksche nationaal-socialisten vergeldingsmaatregelen te duchten zouden zijn. Eereburger schap aan Otto van. Habsburg ontnomen. De burgemeester en 'wethouders van Villach, een stad van 25.000 inwoners, hebben volgens dé Tel. aan aartshertog Otto van Habsburg een telegram gezonden, waarin zij mededeelen, dat het eereburgerschap, hetwelk hem inder tijd verleend werd, weer geannuleerd is. Eenige kleinere gemeenten hebben reeds eerder een dergelijk bsluit genomen en het is te verwach ten, dat de overige 1.500 gemeenten, die Otto tot eereburger benoemden, het voorbeeld van Villach zullen volgen. Als motief voor deze handelwijze geeft men op, dat „Otto anti- Duitsch is". Ook de Waarborg-Tweedjassen zijn water proof. De vlotte, sportieve modellen, in hun groote verscheidenheid van kleuren en de zeer billijke prijzen, rhaken de vraag er naar zoo groot, dat Kreymborg elke week een nieuwe collectie Tweedjassen brengt. alléén bij (Adv. Ingez. Med.) Cordell Huil. De Amerikaansche staatssecretaris voor buitenlandsche zaken Huil, heeft telegram men laten zenden aan de regeeringen van Groot Brittannië, Frankrijk, België, Neder land, Denemarken, Zweden, Noorwegen, Zwit serland en Italië en verder aan alle staten van Latijnsch Amerika, waarin hij de oprich ting voorstelt van een speciale internationale commissie met het doel politieke vluchtelin gen uit Duitschland en Oostenrijk te laten vertrekken. Volgens de plannen van Huil zouden de kosten voor het vervoer van vluchtelingen uit Oostenrijk en Duitschland gedragen moeten worden door particuliere organisaties in de landen, welke er in toestemmen de vluchtelin gen op te nemen. In een officieel communiqué wordt ver klaard, dat de Vereenigde Staten het initiatief tot deze actie nemen met 't oog op de nood zaak van een snelle gezamenlijke poging on der regeeringstoezicht, wil men menschelijk lijden op breede schaal voorkomen. Geen en kel land wordt gevraagd een grooter aantal vluchtelingen op te nemen dan op grond van de huidige wetten wordt toegestaan. Ernstige dorpsbrand in Tsjecho- Slowakije. PRAAG. 24 Maart (Reuter). Honderden ge zinnen zijn dakloos geworden door een brand in het dorp Iznia. Twee kinderen kwamen in de vlammen om, en 80 woningen werden ver nield. PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs en oom waren naar de hut van Dikbuik geleid en jullie zien wel op het, plaatje, dat het hard werken geblazen is voor hen! Oom loopt met een matras op zijn schouder en Thijs staat achter hem. zoo hard als hij kan het dek te schrobben. Tjonge, Thijs, wat denk jij er van? zuchtte oom, terwijl hij even bleef staan om uit te rusten. Maar Thijs lachte. Ik ben in alle geval blij, oom, dat ik niet alleen ben. Gedeelde smart is halve smart, zeggen ze wel eens. Nou, en ïs het waar of niet? En werken dat ze deden! Oom zwoegde, alsof zijn leven er van afhing en Thijs schrobde, dat het schuim in het rond vloog. Zou je denken, Thijs, dat we gaan varen? vroeg oom, terwijl hij weer even uitrustte. Nou, oom, dat denk ik wel. Houdt u niet van een lekker, gratis zeereisje? Ja, daar houd ik wel van, maar niet op dit schip. Want je weet toch. Thijs* dat dit een rooversschip is? Van allemaal zeeroovers en dat alle mannen, die hier op deze boot zijn, door de politie gezocht worden? Ja, oom, dat weet ik. Volhouden maar! Dat is het eenige! ZATERDAG 26 MAART 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45—1.45 VARA-orkest. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.45 Orgelspel. 3.15 Schaakles. 3.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest (Gr. opn.) 4.45 Tooneelcauserie. 5.10 Zang en piano. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Friesch halfuur. 7.00 Filmland. 7.30 Bij belvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Berich- ten. 8.03 Berichten A.N.P.. VARA-Varia. 8.15 Hullebroeck-programma. 8.45 Gramofoonmu ziek. 9.15 ..En nuOké". 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Mededeelingen. 10.40 Gramofoon muziek. 11.15 Solistenconcert. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uilzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten m.m.v. solist en gramo foonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Gramo foonmuziek. 4.15 KRO-orkest. 5.05 Gramofoon muziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie „Concurreer maar eerlijk". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpein zing met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoon muziek. 8.50 De KRO-Melodisten, m.m.v. so list. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Opera „De snoek". 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Film praatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgelspel. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.20 Het New Coven try Hippodrome Orchestra. 2.20 Het Leslie Bridge water Harpkwintet. 3.05 Gramofoonmu ziek. 3.20 Het Bronkhurst-Trio. 3.50 Sportre- portage. 4.35 Gramofoonmuziek. 5.00 Radio- tooneel. 5.20 Jay Wilbur en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Sportrepor- tage. 7.20 De Lu ton Band. 7.50 Radiojournaal. 8.20 BBC-Variété-orkest en solisten. 9.20 Be richten. 9.40 Amerikaansch overzicht. 9.55 BBC-Theaterorkest, BBC-Koor en solisten. 11.00 Declamatie. 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.50 Orgelspel. 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55—10.05 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Pianovoordracht. 12.35 Bailly-orkest (Om 1.50 zang). 3.20 en 4.05 Zang. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Symphonieconcert. 11.201.20 J. Bouil lon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hans Kallies' orkest. 7.50 Landesorkest Danzig. 8.50 Pianovoordracht. 11.20 Omroep- kleinorkest. 1.30 Gevarieerd concert. 3.20 Om roep-Amusementsorkest, militair orkest en so listen. 5.30 Pianovoordracht. 5.40 Mannenkoor concert. 6.30 Robert Gaden's orkest. 7.30 Amu sementsreportage. 9.5012.20 Will Glahe en Erich Schneidewind met hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein- orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 4.20 van Thuyne-Trio. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Vioolvoordracht. 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 Omroepsymphonie- orkest. 10.50 Frank Temmerman's orkest. 11.50 12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Choura Kouznet- zoff's orkest. 3.50 Zang. 4.05 Vervolg concert. 4.35 Blondel-kwartet. 4.50 Zang. 5.05 Vervolg' kwartetconcert. 5.35 Omroeporkest. 6.35 Om roepsalonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.10 Opera „Boris Godounow". Hierna tot 12.20 dansmuziek (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Vroolijk Weekeind-programma. 9.20 Be richten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Berichten. 10.2012.15 Hamburger Omroepdansorkest mannenkwartet en solist.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6