VERDWENEN BUITENPLAATSEN IN DE GEMEENTE VELSEN. BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN CASTRICUM SANTPOORT BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN De vroegere buitenplaats Velserbosch is ver dwenen door de verbreeding van het Noord zeekanaal. Vele ouderen hebben Velserbosch nog gekend, al was de buitenplaats lang niet meer, wat zij ruim 100 jaar geleden was. Wan neer men met het -vroegere overzetveer, bij het klaphekje tegenover den Zeeweg te IJmuiden, het Noordzeekanaal over ging en dan eenige minuten langs het kanaal in de richting dei- sluizen ging, kwam men aan den ingang van Velserbosch. Er was nog een oud hek met den naam der buitenplaats, die aan vroegere tijden herinnerde, Het huis was eenvoudig en zal wel een deel geweest zijn van het vroegere heeren huis, terwijl ook niet onmogelijk is, dat het later werd gebouwd. Omstreeks 1910 werd het bewoond door Mr. Boissevain en zijn zuster. Van den vroegeren fraaien tuinaanleg was weinig over. In 1775 echter was Velserbosch een schit terende buitenplaats, welke bij verkoop in 1772 wellicht al grooter en fraaier was dan Roos wijk en Westerwijk. Immers, toen Daniël Hooft Gerritsz., vrijheer van Vreeland, op 13 Februari 1772 deze buitenplaats kocht (van wien is niet bekend) betaalde hij daar f 47460 voor, een zeer groot bedrag en nog f 7460 meer. dan Rooswijk in 1779 opbracht. De heer Hooft liet van Velserbosch een der prach tigste buitenplaatsen maken en zeker kon het met Watervliet wedijveren. Hij was een zeer welgesteld man en had een nog rijkere vrouw getrouwd. Hij was 11 April 1741 geboren, als zoon van Mr. Gerrit Hooft en Maria Johanna v. d. Dussen. In 1761 werd hij benoemd tot commissaris der stad Am sterdam, in 1771 tot schepen, van 17681787 maakte hij deel uit van de Amsterdamsche vroedschap. Hij was kerkmeester der Nieuwe Zijds Kapel en werd in 1798 benoemd tot lid der Tweede Kamer in 't wetgevend Lichaam der Bataafsche Republiek. Drie jaar nadat de heer Hooft de buiten plaats Velserbosch had gekocht, kocht hij van de erven van Mr. Jacob Boreel Jansz. die eigenaar van Beeckensteyn was diens woonhuis aan de Heerengracht te Amsterdam, voor f 135.800. Thans is in dat pand gevestigd de Handels Mij. Albert de Bary en Co. Op 16 April 1769 was de heer Hooft getrouwd met Agnes Maria Geelvinck, dochter van Ni- colaas Geelvinck, heer van Castricum, Bak- kum, Stabroek, Croonenburg, Velsen en Sant poort, burgemeester van Amsterdam. Zij was ■geboren te Velsen op Watervliet uit het derde huwelijk van haar vader met Maria Margare- tha Oorver, de dochter van Gerrit Oorver, door wie de heerlijkheid Velsen-Santpoort aan de Geelvincks kwam. Men kan eenigszins begrijpen, tot welk een prachtige buitenplaats de heer Hooft Velser bosch heeft gemaakt, als men weet, dat de weduwe bij verkoop op 5 November 1806 er f 30.000 voor betaald kreeg, de hoogste prijs, die in dien tijd ooit voor een buitenplaats in den ban van Velsen werd betaald. Er waren in den tijd der Fransche overheersching dus ook nog zeer rijke menschen. Velserbosch werd gekocht door den toen bekenden Amsterdam- schen koopman Jacob van Staphorst. De heer Daniël Hooft liet een vermogen na van bijna f 800.000, doch daarvan behoorde f 500.000 aan zijn weduwe. Zij lieten geen kinderen na, want hun eenige kind stierf op zeer jeugdigen leeftijd. Vermoedelijk heeft de heer Hooft Velser bosch gekocht van de erven van Mr. Arent de Raet, oud-burgemeester van Haarlem, aan wien de buitenplaats eerst behoorde en die er heeft gewoond. In het oud-archief der ge meente Velsen bevindt zich n.l. een akte van 7 Februari 1770. bevattende een consent van schout en schepenen van Velsen, om den Schilp- weg (bedoeld is Schulpweg) en den Breesaper- weg wat Noordelijker te verleggen. Dat con sent werd verleend aan Maria Margaretha Gorver, weduwe van Mr. Nicolaas Geelvinck en vrouwe van Velsen, eigenaresse en bewoon ster van Watervliet en aan Mr. Arent de Raet voornoemd, eigenaar van Velserbosch, welke beide hofsteden met deze wegen belast waren. Of de heer van Staphorst op Velserbosch heeft gewoond, is ons niet bekend en ook niet, wie de latere eigenaren waren. Veel van de vroegere terreinen is nu water van het Noord zeekanaal. Wijlen de heer Chr. Lonbar Petri te Santpoort, die veel over onze gemeente heeft geschreven, hing 20 jaar geleden het volgende sombere beeld op omtrent de toe komst van onze gemeente: „Het schijnt wel, dat men het er op allerlei wijze op toegelegd heeft om Vel sen te gebruiken voor alles, wat men op andere zelfs op meer geschikte plaatsen niet gaarne heeft: een industrieterrein van allerlei soort met al zijn aanhang. In 't kort, de buitenplaatsen verdwijnen, de een na de andere en met hen de fraaie, eeuwen oude hoornen, de duinen worden vernield en afgezand, een ijskoude zee wind komt binnen en giert over de stui vende vlakten; een arbeidersbevolking van vele duizenden zet zich hier vast, de on tevredenheid neemt toe, de gemeente verarmt gaandeweg en thans, na al de wederwaardigheden en de gevolgen van den oorlog in 't vooruitzicht de stichting der hoogovens. Weet gij, wat dat betee- kent? Buiten dag en nacht een zwarte, verpestende rook, die alle plantengroei langzaam vernietigt en een leger van ar beiders, dat het aantal der steeds ontevre denen nog zal komen vermeerderen en de VELSERBOSCH. gemeente Velsen tot een algeheele ruïne zal strekken. Maar „après nous le déluge".- (Na ons de zondvloed). Men ziet, dat was wel een heel zwart oordeel. Ondanks de- hoogovens, de M.E.K.O.G., de Cemij, de buizenfabriek enz. is de gemeente Velsen nog geen ruïne. En na een vreeselijke crisis van 8 jaar zijn de werkloozeh te prijzen om hunne kalmte en berusting. De schrijver zou zich zeker daarover verbazen en wat zou hij zeggen, als hij door de crisis ook Water land, Beeckensteyn, liet prachtige Spaarn- berg, Kennemergaarde enz. enz. zag leegstaan? Wat zou de gemeente Velsen zijn, als de groote industrieën er niet waren? Ook wij betreuren, dat zooveel moois is ver dwenen, maar onze bevolking is in 100 jaar gegroeid van twee tot acht millioen zielen en het was niet mogelijk, dat de toestand besten digd bleef, dat de gemeente Velsen met haar oppervlakte van vijfduizend hectaren bevolkt bleef door de (vaak nog alleen des zomers) bewoners van veertig buitenplaatsen en wat boeren en ambachtslieden. En zoo zien we het aantal van drieduizend zielen in 1870 uit groeien tot bijna vijftigduizend thans. Ermelo. G. VOET. VERGADERING VER. V. NIJVERHEIDS ONDERWIJS IN KENNEMERLAND. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland houdt Maandag 28 Maart een algemeene ledenvergadering in het school gebouw. De agenda vermeldt o.a. verslagen van secre- tairs en penningmeester, vaststelling der be grooting en verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Mr. J. A. B. Sanders en Ir. J. H. Telders. BURGERLIJKE STAND. Bevallen; A. WesselHer gaar den, z„ de Ruyterdwarsstraat 7, IJmuiden; M. TolBuur, d., de Ruyterstraat 72, IJmuiden; G. Bos- schertvan Vark. d., Velserduinweg 171, IJmuiden. E. C. v. Dijkv. Roden, Leeuwerik laan 6, IJmuiden; A. H. Kochv. Amersfoort, z., Ruysdaelstraat 30, IJmuiden; M. J. Wie- lartHardendood ,z., Tusschenbeeksweg 30, IJmuiden; C. J. ter MetzVrolijk, d.. Schuit straat 15. Santpoort. Overleden: P. v. Huizen, 63 jaren, echtge noot van C. F. v. Elk, Driehuizerkerkweg 10, Velsen. A. Verschoor, 89 jaren, weduwnaar van H. K. Verhagen, Zeeweg 18. IJmuiden. M. Bruin, 69 jaren, weduwe van A. Verbaan, Ju- lianakade 12, IJmuiden. M. Baas, 52 jaren, on gehuwd, Beverwijk. Ondertrouwd: M. A. Hellmann en M. A. Kla ver, v. Galenstraat 20, IJmuiden. v. Galen straat 24. IJmuiden. P. Castricum en J. v. d. Brink, Noorderlaan 41, Velsen-N. D. Sterk en J. G. R. G, Vos, Zeeweg 221, IJmuiden, Zeeweg 107, IJmuiden. Getrouwd: W. Schoen en L. Fink, Meeuwen laan 3, IJmuiden. J. Raat en J. M. v. d. Brink, Beverwijk. C. H. Vrugt en A. L. Hol, Haarlem. H. van Os en J. v. d. Veer, Kon. Wilhelmina- kade 13rd, IJmuiden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, telef. 3636. In de week van 27 Maart3 April is de Apo theek Sepp, Zeestraat27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. In de jaarvergadering van de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden zijn tot bestuurs leden benoemd de heeren dr. Lappöhn en E. de Haan als opvolgers van de heeren Gorter en De Boer, die voor hun functies bedankt had den. De heeren G. v. d. Voet en D. Danger- mond werden als bestuursleden herkozen. Nadat de controle-commissie bij monde van den heer P. van Eek verslag van haar bevin dingen had uitgebracht werd de penningmees- teresse décharge verleend. DE MELKVOORZIENING. Met ingang van 2 April zal in het dis trict 'Velsen—Beverwijk geen melk meer inge voerd of verkocht mogen worden anders dan door bemiddeling van de Algemeene Ver eeniging voor Melkvoorziening, die van af den genoemden datum de taak overneemt van de SCHIP Amstelland (Ned.) x) Achilles (Ned.) Ajax (Ned.) Amarante (Port.) x) Atreus Agamemnon (Ned.) Alcinous (Eng. x) Ariadne (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) Bridgepool (Br.) Barneveld (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Björneborg (Deen) Cai'ibia (Du.) x) Ceres (Ned.) Costa Rica (Ned.) x) Deucalion (Ned.) Enggano (Ned.) x).. Flintshire (Eng.) x) Fotini Carra (Gr.) Glenaffaric fEng.) x) Groenlo (Ned.) Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x)... Hébé (Ned.) Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) - Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Ionia (Du.) Jagersfontein (Ned.) x J.v.Oldenbarnevelt (N.) Kyphissia (Du.) Luneburg (Du.) Laomedon (Eng.) x) Leonian (Br.) Meerkerk (Ned.) x) XXIV Maggio (Ifcal.) Mount Olympos (Gr.) Moena (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mapia (Ned.) Mars (Ned.) Montferland (Ned.) x) Nereus (Ned.) Ootmarsum (Ned.) Orestes (Ned.) Oilfield (Eng.) x) Princ Andrej (J. SI.) Phemius (Eng.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Polydorus (Ned.) x) Phoenicia (Du Pluto (Ned.) Rozenburg (Ned.) Sesostris (Du.) Stentor (Eng.) x) Serooskerk (Ned.) x) Saudades (Port.) Springfontein (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Tjisondari (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Triton (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tabinta (Ned.) x) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venezuela (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) VAN Verm, aankomst Buenos Aires Alexandrië Vlidd. Zee 3uenos Aires ïongkong Vlidd. Zee 3atavia Vlidd. Zee Hamburg 1 April 31 Maart 26 Maart 28 April 10 April 15 Mei 29 Maart 27 Maart Chili Beira Chili Mobile Chili Hamburg Huelva 31 Maart Pto Barrios West Afrika W. Indië 2 April 27 Maart Midd. Zee 27 Maart Batavia Japan Stratonl 10 Mei Japan Onton (v. IJm.) 15 April Ned. Indië Chili Batavia West Indië Bourgas Ned. Indië Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika 11 April 9 April 26 Maart 9 April 24 April 19 Mei W. Indië 18 April Beira Batavia 27 Maart West Indië Ned. Indië Batavia. West Afrika 12 April 22 April Japan La Plata New Orleans Ned. Indië Ned. Indië Batavia Batavia Midd. Zee Hamburg 14 April 22 Maart 20 April 12 April 27 Maart 3 April Stettin 29 Maart Buenos Aires Hamburg Aruba 2 April 28 Maart La Plata Batavia Batavia Hamburg Pto Barrios Danzig 12 April 4 April 31 Maart 25 April 29 Maart Les Falaises (v. IJm.) Fto Barrios Batavia Japan Buenos Aires Zuid Afrika 31 Maart 4 April 4 April Batavia Batavia Batavia Alexandrië Batavia Ned. Indië 20 April Bourgas (via Rott.) Ned. Indië 31 Maart 9 Mei Hamburg Midd. Zee 27 Maart Buenos Aires 15 April Buenos Aires Japan LAATSTE BERICHT 15 Maart van Bahia. 24 Maart van Gibraltar, 25 Maart te Rotterdam. 17 Maart te Bahia Blanca. 26 Maart van Batavia. 22 Maart te Calamata. vertrekt 9 April. 24 Maart van Lissabon. Maart vertrokken. 24 Maart van de Azoren. 22 Maart van Dakar. 15 Maart van Corral. 9 Maart vertrokken. 23 Maart te Valparaiso, m lading. 17 Maart vertrokken. 23 Maart van Barbados. 23'Maart van Dakar. 21 Maart van de Azoren. 25 Maart van Ouessailt. in lading. 23 Maart van Kobe. 18 Maart vertrokken. 17 Maart van Colombo. 24 Maart vertrokken. 23 Maart van Marseille. 22 Maart van Paita. 15 Maart van Colombo. 24 Maart van Terceira. 21 Maart te Izmir. 21 Maart van Batavia. 25 Maart te Constantza. 21 Maart van Bintang. 23 Maart te Pt. Natal. 24 Maart van Pto Colombia. 26 Maart van Hamburg. 25 Maart van Pt.'Said. 16 Maart v. Port of Spain. 23 Maart van Perim. 23 Maart van Belawan. 22 Maart te Rotterdam. 23 Maart van Gibraltar. 12 Maart v. Buenos Aires. 24 Maart van Niton. 25 Maart te Marseille. 21 Maart van Colombo. 21 Maart van Colombo. 26 Maart van Pt. Said. 24 Maart van Ouessant. vertrekt 2 April. 26 Maart vertrokken. 20 Maart van St. Vincent. 26 Maart vertrokken. 25 Maart van Land's End. 10 Maart van Rosario. 22 Maart van Port Said, in lading. 26 Maart vertrokken. 26 Maart vertrokken. 26 Maart vertrokken. 24 Maart van Gibraltar. 18 Maart van Port of Spain. 24 Maart van Triest. 21 Maart van Penang. 2 Maart van Santa Fé. 24 Maart te Dar-es-Salaam. 24 Maart van Marseille. 8 Maart van Padang. 24 Maart van Sabang. 24 Maart te Limni. in lading. 23 Maart van Batavia. 24 Maart van Gibraltar. 21 Maart van Macassar. 26 Maart vertrokken. 24 Maart te Triest. 22 Maart te Santos. vertrekt 1 April. 24 Maart te Dairen. Nederlandsche Zuivel Centrale. De vereeni ging pleegt in de wettelijke gebieden overleg met de veehouders over den prijs, die voor de melk betaald zal moeten worden. Voor het district Velsen-Beverwijk is secretaris de heer Th. Tromp, alhier. x) Schepen van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton Met den Maharadja van Patiala, wiens over lijden gisteren werd gemeld, is de belangrijkste vorst van Britsch-Indië heengegaan. Zijn sprookjesachtige rijkdom en groote sportivi teit maakten hem vooral in Engeland bijzonder populair. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1IMU1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN C. S. V.-NIEUWS. De protestcommissie van den N.H.V.B. heeft nog geen beslissing genomen inzake het door C.S.V. ingediende protest tegen een beslis sing van den scheidsrechter in den wed strijd Zaandijk 2C.S.V. Deze beslissing wordt zoowel in Castricum als in de Zaanstreek met groote belangstel ling tegemoet gezien. Voor het Gouden Kruis worden Zondag ge speeld de wedstrijden C.S.V. 2D.F.S. 2, 10.30 uur en C.S.V,—Alkmaar 3 2 uur. NIEUWE KERKVOOGD BIJ DE NED. HERV. GEMEENTE. De notabelen van de Ned. Herv. Gem. alhier hebben het door den heer W. J. Driessen ge vraagde ontslag als president-Kerkvoogd aan vaard. In zijn plaats hebben zij benoemd den heer P. van der Goes, die verklaard heeft de benoeming te aanvaarden. R. K. S. V. VITESSE Het programma vermeldt voor a.s. Zondag de volgende wedstrijden: Vitesse 2—WE 2, 2.30 uur; IEV 2—Vitesse 3 2.30 uur; Oranje-Wit aVitesse a, 12.30 uur Vitesse b—Oranje-Wit 1.30 uur. VERBOUWDE ZAAK HEROPEND Na een grondige verbouwing die ongeveer 'S weken tijd heeft gevergd, heeft de heer G. Hogensteyn zijn bekende zaak in aardappelen, groenten, fruit en delicatessen kunnen herope nen. Er hebben zeer ingrijpende veranderingen plaats gevonden en men zal den winkel niet meer terugkennen. Granieten toonbanken, fraaie verlichte vitrines en betegelde muren geven den winkel een voornaam aanzien en scheppen een sfeer, die noodig is om prettig te koopen. Ook de decoratie is bijzonder ge lukkig getroffen. Den heer P. de Nijs van de Mient komt de eer toe deze welgeslaagde ver bouwing tot stand te hebben gebracht. Hij heeft kans gezien een oude zaak tot een win kelpand om te tooveren. Zelfs is gezorgd voor een waschgelegenheid voor degenen, die de bekende „slaatjes" komen consumeeren. Van vele zijden zal de heer Hogensteyn ge- lukwenschen in ontvangst hebben te nemen bij gelegenheid van de heropening van zijn gemoderniseerde zaak. BIJENTEELT AAN HET SLINGERPAD. In een stillen tuin aan den voet van de duin streek oefent mevr. de wed. Bakker, geassis teerd door haai- zoon de bijenteelt uit. Een twintigtal mooie korven biedt huisvesting aan het nijvere bijenvolkje, dat de honing en an dere bij-producten levert, die mevr. Bakker al sinds vele jaren naar alle windstreken, zelfs naar het buitenland verzendt. Zij telt namelijk niet alleen particulieren, maar ook talrijke hotels en o.a. Huize „Vogelwater" onder haar afnemers. Zij, die deze bijenkolonie eens willen; bezoe- kén en er ongetwijfeld op een vriendelijke ont vangst zullen mogen rekenen, vinden het park je aan het Slingerpad over den eersten over weg voorbij het station. Het linker voetpad 250 M. volgend vindt men rechts een van die rustieke landweggetjes, dat naar het gezochte adres voert. HENRI DE GREEVE OVER KERK VERVOLGING Voor de plaatselijke af deeling van de R.K. MÜddenstandisvereeniging „De Hanze" hieeft de WelEerw. Heer Henri de Greeve in de zaal van den heer Borst een rede gehouden over de kerkvervolging in dezen tijd. Spr. begon zijn rede met er op te wijzen, dat het wel ge makkelijk is, den chaos in Spanje te wijten aan de kerk, maar als regel verzuimt men te zeggen hoeveel goeds de priesters tot stand hebben gebracht. Spr. beaamde, dat in Italië, Duitschland en Oostenrijk fouten zijn ge maakt, maar het is niet juist deze fouten aan de geestelijkheid te wijten, omdat men de toestanden niet kent, waaronder zij haar ar beid heeft moeten verrichten. Kerk en God staan het bolsjewisme en het nationaal-socia- lisme in den weg, daarom wil men ze uit roeien. Zoowel het bolsjewisme als het natio- naal-socialisme missen, aldus spr. alle mora liteitsgevoel, zij kennen slechts het geweld. Noch de menschen, noch de priesters, die in concentratiekampen zijn opgesloten of dood- gemarteld worden, mogen klagen, want dit alles is Gods straf, omdat de menschheid ver. geet God te dienen. Als het God behagen wil zullen wij van de tirannen verlost worden. De menschen leven te veel voor de wereld, ook de middenstanders denken alleen om hun boterham. De middenstand is volgens spr. uit gehold, leeg en voos. Uiterlijk lijken het nog goede geloovigen, die trouw naar de kerk gaan, doch daarmee is alles gezegd. Men verkwan selt God voor de boterham en men is bereid bommen naar de kerken te werpen, wanneer daarin een doodsvijand was neergeknield. De Farizeeën dachten eeuwen terug met den Christus ook het Christendom te hebben be graven. Evenals toen Christus is verrezen zoo zoo zal ook nu eenmaal de tijd komen, dat God op deze zondige aarde terugkeert. Al moorden bolsjewisme en fascisme, zoo besloot spr., alle priesters uit, al verbranden zij alle kerken, zij vermoorden en verbranden nooit het Christendom. C. A. O. BOEKBINDERSBEDRIJF TREEDT WAARSCHIJNLIJK 4 APRIL IN WERKING. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van den Nederlandschen Bond van Boekbinderspatroons te Amsterdam is de dooi de onderhandelingscommissie voorgestelde nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor het boekbinders-, papierwaren- en envelop- penbedrijf, niettegenstaande dat enkele aan wezigen zich tegen de loonparagraaf hadden verklaard, met algemeene stemmen aanvaard. Deze overeenkomst treedt, indien ook de werknemersbonden hieraan hun goedkeuring- hebben gehecht, op 4 April a.s. in werking, In verband met de hooge kosten, welke hierdoor voor het bedrijf voortvloeien, werd het hoofdbestuur gemachtigd om de leden groepsgewijze bijeen te roepen om overleg te plegen welke maatregelen in deze, in verband met de prijsstelling moeten worden genomen. GIFTEN VAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD. De afdeeling 's-Gravenhage der S. A. Ru- delsheimstichting voor het verzorgen, opvoe den en onderwijzen van Joodsche zwakzinnige kinderen werd dezer dagen verblijd door een gift van Prinses Juliana en Prins Bernhard, als blijk van waardeering in het werk dezer stichting. ZWEMBAD BIJ PALEIS SOESTDIJK. Naar de Tel. verneemt heeft het Prinselijk oaar aan het ingenieursbureau Eksteen te BilthoVen opdracht gegeven een openlucht zwembad aan te leggen in het park van het Daleis Soestdijk. Het bad zal worden aangelegd n den zgn. hertenkamp bij de Willem II- linde, vlak bij het aldaar gebouwde sport- paviljoen met de tennisbanen. KAASMARKT ALKMAAR. Vrijdag 25 Maart 1938. Aangevoerd 35 sta pels zijnde 66000 K.G. Fabriekskaas kleine 23 per 50 k.g. Boerenkaas kleine 22 per 50 kg. DAMNIEUWS. Zooals wij dezer dagen mededeelden had het derde tiental van D.C.IJ. uit IJmuiden, kampioen van de 2de klas N.D.B., afgezien van zijn recht om promotie-wedstrijden te spelen, waarna de IJmuidenaren met goed vinden van het districtsbestuur van Noord- Holland dit recht afstonden aan onze plaat selijke damclub „Stabiel" die de tweede plaats bezette. In dit verband zou „Stabiel" Donderdag avond tegen „Castricum". de club, welke de laatste plaats in de le klas N.D.B. bezette, spelen. Deze ontmoeting is echter niet door gegaan. daar de damclub „Castricum" bezwaar maakte, dat „Stabiel" nu deze wedstrijden zou spelen. Men achtte de beslissing van het dis trictsbestuur principieel onjuist en meende, dat nu D.C.IJ. 3 afstand van haar rechten had gedaan het spelen van promotie-degradatie wedstrijden niet noodig was. Het ligt voor de hand, dat het bestuur van „Stabiel" het hierbij niet laat zitten. Hoogovens Hoogovens Britsch Britscli The Baron. Presto Londen Londen ledig ledig OP DEN TERUGREIS. PLYMOUTH, 26 Maart. Oud-president Herbert Hoover der Vereenigde Staten heeft zijn rondreis door Europa beëindigd en is gistermiddag met de „Normandie" naar New- York teruggekeerd, VERLOVINGSRINGEN MONOGRAMRINGEN ZILVER - MARQOSIETRINGEN. P. DE GROOT, KENNEMERLAAN 30 IJMUIDEN. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 25 Maart. Bevallen 23 Maart T. P. A, WalbeekSarlet, d.; 24 Maart: A. M. van VollenhovenMus, d.; A. J. A. Coebergh—-Hendrikse, z.; 25 Maart: A. M. LeijssenaarGigengack, d. Overleden 23 Maart: M. van Oossan-en, 16 dagen, Indischestraat; H. Elandt, 67 j„ Karei van Manderstraat; J. Singer, 77 j., Hofdijk straat. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. Van. 10: Ds. R. H. Olde- man. NED. HERVORMDE KAPEL. V.m. 10: Dr. G. Oorthuys, Amsterdam. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, ge bouw Bethel. Wüstelaan, Santpoort. V.m. 10: Spr. C. Redert. IJMUIDEN. LEGER DES HEELS. V.m. 10: Heiligingsdlenst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst o. 1. v. kap. v. d. Hoeven, bijgestaan door groep zuster- cadetten. HERV EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. Woensdag nam. 7.30: Ds, Kruit, Diemen. GEREF. KERK, Wilhelminakade, Vm. 10: Ds. F. C. Hoekstra. Zwartehoek. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. HULPKERK, Marnixschool: Vm. 10: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5: Ds. F. C. Hoekstra. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND. Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vespers. IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV.. Vereenigingsgeb. Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Ds. J. R. Immink, Utrecht. GER. KERK, Velserduinweg. Vm. 10: Ds. v. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTENGEM., Evang. gebouw J. P. Coen- straat. Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, te Haarlem. HERST. APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15: Godsdienst oefening. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, WiUems- beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 5: Samenkomst. Spr, W. Akse, Beverwijk. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP. Stations weg 65, Velsen. Zondag v.m. 10.30: Tempel dienst. Donderd. nam. 7.15: Genezingsdienst BEVERWIJK. VER. VAN VRLJZ. HERVORMDEN. Parklaan Nam. 7: Ds. B. J. Axis uit Amsterdam. Extra collecte voor de V. P. R. O, DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. Vm. 10: Ds. J. D. van Calcar. 12: Zondagsschool. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Koningstraat. V.m. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. Vm. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA"Dr. Schuitstr. 31. V.m. 10 en nam. 7: I. Kuiper, uit Biltlioven in gebouw Odeon. Dinsdag nam. 7.30: Naaikring o.l.v. mevr. H. Kok. Donderdag nam. 8: Bijbelonderzoek door W. C. F. de Wijs, van Velsen. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Vm. 10: Heiligingsdienst, Nam. 12.15: Kindersamen komst. Nam. 3.30: Openluchtsamenkomst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v.. Maj. Kolder. Maandag nam. 2.15: Gezinsbond. Donderdag nam. 8: Heiligingsdienst. CASTRICUM. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Eikema, uit Schagen. GEREF KERK. Beverwijkeystraatweg 32 Vm. 10: Ds. J. Krüger. Nam. 5: Dezelfde. WIJK AAN DUIN. NED. HERV KERK. V.m 10: M. Foeken, Hulp prediker WIJK AAN ZEE. NED. HERV. KERK. V.m 10: Ds J. A L. Hovy,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11