''Samsan" HET NIEUWE AVONDBLAD TAXIBRANDWIJK Hei Oratorium IJMUIDEN Visscherij-Snufjes. 23e JAARCANC No. 123 ZATERDAG 26 MAART 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 12Va ets., per maand 56 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers Scents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. I DIRECTIE -P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1S regels 0.75. Elke regel me» 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs, ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.overlijden ƒ400.verlies van hand, voet ol oog ƒ200.beicle leden duim 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger f5.arm-of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.—bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van. dit blad verkrijgbare voorwaarden. Voor Veilig Verkeer. De plannen nemen vasteren vorm aan. Zooals men weet ligt het in de bedoeling van de Afdeeling Velsen van Veilig Verkeer, waarschijnlijk in het einde van Mei op den laatsten der drie Veiligheidsdagen, een Za terdag, een grootschen optocht te organisee- ren, welke een propagandistisch karakter zal dragen voor Veilig Verkeer. Het Comité van voorbereiding kwam weder om in vergadering ten Raadhuize bijeen. Het organiseeren van den optocht werd uit voerig behandeld. Besloten werd, dat deze uit vier groepen zal bestaan, en wel voor In dustrie, Vereenigingen, Luxe auto's en Wiel rijders. In welke groep men uitkomt zal duidelijk zichtbaar zijn daar de af deelingen voorzien zullen worden van kaarten respectievelijk in de kleuren rood, wit, blauw en Oranje. Voor den speldjesdag, waarbij iedere kooper een toelichting krijgt met recht van mededinging in de beoordeeling van den optocht, zal aan B. en W. toestemming worden gevraagd. Zoowel voor de deelnemers als voor de kij kers, deze laatsten alleen indien men in het bezit is van een speldje, zullen prijzen worden beschikbaar gesteld. Zij, die reeds inlichtin gen wenschen, kunnen zich in verbinding stellen met de navolgende heeren: Dr. R. Rutten, Bik en Arnoldkade 39, IJmuiden: H. Y. Visser, J. Kostelijklaan 24, Velsen; J. P. Weyburg, J. Kostelijklaan 30, Velsen; II. Medik, Kennemerplein 15, IJmui den; S. Boerema, Wijk aan Zeeërweg 111, IJmuiden; S. Suwerimk, Trompstraat 72, IJmuiden-Oost; F. Wildeboer, Dagblad voor IJmuiden, Prins Hendrikstraat 97, IJmuiden. UITKOMSTEN VAN DE VISSCHERIJ IN DE MAAND FEBRUARI. Zeevisscherij. .Aan de zeevisscherij namen 336 (323) Ne derlandsche vaartuigen deel. Door Neder- landsche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aangevoerd 3403000 (27185418) K.G. vis Oh met een waarde van f 665.439 (654.845). Trawlvisscherij. In totaal waren 76 (76) stoomtrawlers in bedrijf. De-ze brachten te IJmuiden in 148 (156) reizen met 1703 (1688) reisdagen 1.790.158 (1.775.150) K.G. visch aan ter waarde van f 383.170 (f383.307) of gemid deld per reisdag 1051 (1052) K.G. en f 225 Cf 227) en bovendien nog 299.846 K.G. visch, afkomstig van 4 reizen met 93 reisdagen naar de Barentszee, waarvoor f 31.442 werd be- somd. 1 (1) sleepboottrawler voerde te Zoutkamp in 3 reizen 3772 (1703) K.G. visch aan, waarvoor f 888 (f 459) werd besomd. 5. C5) motortrawlers maakten 8 (13) reizen niet 112 (1-63) reisdagen en besomden voor 110.463 (118.985) K.G. visch f 22.886 (f26.854) of gemiddeld per reisdag 936 (730) K.G. en f 204 (f 165). Van de motorloggers namen 97 (10:1) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 23-7 225) reizen met 2026 (2048) reisdagen werd 665.546 (666.013) K.G. visch aangebracht ter waar de van f 161.62:2 (f 194.604) of gemiddeld per reisdag 329 (325) K.G. en f 80 (f95). Voor de kleine trawlvisscherij waren 156 (135) vaartuigen (motorkotters, motorkust- vissehersvaartuigen en halfgedekbe en open zeilvaartuigen) in bedrijf. Deze vaartuigen maakten 504 (375) reizen en brachten 355.310 (170.767) K.G. Nooi'dzeevisch aan ter waarde van f 45.201 (38.001) of gemiddeld per reis 705 (455) K.G. en f 90 (101). Visscherij met de zeevischzegen. Voor zoo ver bekend namen 4 (2) Nederlandsche vaar-, tuigen aan de visscherij met de zeevischzegen deel. In 5 (2) reizen werd 15.275 (3945) K.G. visch aangebracht ter waarde van f 2197 (886) of gemiddeld per reis 30&5 (1973) K.G. en f 439 (443) 6 Deensche motorkotters, die met de zee vischzegen hadden igevischt, voerden in 6 reizen 22.550 K.G. visch te IJmuiden aan, waarvoor f 3885 werd besomd. Beugvisscherij. In Februari j.l. waren geen stoombeugers in bedrijf. (In Februari 1937 brachten 3 stoombeugers in 7 reizen met 67 reisdagen 7198 K.G. beugvisch te IJmuiden aan ter waarde van f 2711 of gemiddeld per reisdag 107 K.G. en f 40). Drijfnetvisscherij. Voor de drijfnetvisscherij op haring waren evenals in Februari 1937 geen Nederlandsche vaartuigen in bedrijf. Te IJmuiden kwamen 9 Engelsche stoom- drifters aan de, markt. In 12 réizen brachten deze vaartuigen 138.815 K.G. versche harini aan, waarvoor f 14055 werd bescomd. Kustvisscherij. In de Lauwerzee en den Dollart werd de visscherij dfukker, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten daarentegen minder druk uitgeoefend dan in Februari 1937. De geldelijike uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart en de Zuid-Hol landsche stroomen en zeegaten waren beter die in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daarentegen slech ter dan in Februari van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 30.376 (160) K.G. en f 532 (2), in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee 700.007 (1.353.928 K.G. en f 8750 (13.165), in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten 218.313 (150867) K.G. en f 13.634 (12.843). Uit Zeeland werden verzon den 1.363.600 (1.425.578) oesters ter waarde van f 79.464 (88.002) en 3.928.230 (3.655.600) K.G. mosselen ter waarde van f 90.743 3,688). Visscherij in het IJselmeer. De geldelijke uitkomsten der visscherij in het IJselmeer waren beter dan in Februari van het vorige jaar. De hoeveelheid en op brengst der aangevoerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave 70911 (7.269) K.G. en f 16.848 (1947). De botvisscherij met staande netten werd slechts door enkele visschers met gering re sultaat uitgeoefend. De visscherij op snoek baars werd voornamelijk uitgeoefend met sleepnetten; voor de visscherij met staande netten waren de weersomstandigheden deze maand minder gunstig. In de Kreupel en in de Kreil werden met sleepnetten vaak mooie vangsten gemaakt en leverde deze visscherij voor verschillende visschers nog goede resul taten op. Baars en brasem werd met de sleepnetten nog weinig medegevangen. Wel werden in het Zuid-Westelijk gedeelte van het IJselmeer enkele dagen goede vangsten van voorn en brasem gemaakt, doch over het algemeen was deze visscherij, mede door de lage prijzen, van weinig beteekenis. De spie- ringvissc'herij met sleepnetten werd door een aantal vaartuigen van Harderwijk, Elburg, Lemmer en Vollenhove uitgeoefend. Voor de visschers van Lemmer en Vollenhove verliep deze visscherij weinig gunstig, voor die van Harderwijk en Elburg doorgaans bevredigend. De gevangen spiering was 'klein van stuk. VERSCHILLENDE KLEINE DIEFSTALLEN. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van eenige roodkoperen stoompijpen en een aantal geelkoperen vetdoppen van een stoom trawler liggen in de Haringhaven, van een rijwielmerk van een jas, die door een arbeider was opgehangen in een schaftlokaal bij de Noordersluis en van een autoped van een schip, liggende in het Noordzeekanaal nabij de oude P.E.N centrale. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties voor de week van 28 Maart tot en met 2 April 1938 zijn vastgesteld als volgt; Algem. Nederlandsche Metaalbewerkers- bond 9.009.20. Werkloozenvereenigin g 9.25—9.55. Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 10,00 —10.20. Ongeorganiseerden 10.3011.30. IJmuider Transport Federatie 11.45—12.00. Chr. Bond van Fabr. en Tr. Arb. 9.00—9.30. Oud Katholiek Vakverbond 9.35—9.50. IJmuider Federatie 9.5510.40. R.K. Bonden 10,5511.35. Kleine bonden 11.4512.00. PROPAGANDA-AVOND V. D. J. O. Gisteravond gaf de afd. Velsen van boven genoemde organisatie een propaganda-avond in café Centraal. De voorzitter, de heer Kots, opende met een kort welkomstwoord waarna de heer Deering uit Utrecht zijn rede begon onder den titel „Gezag en Vrijheid, pijlers der Democratie". Allereerst wees spreker op den technischen vooruitgang, die de menschheid tot zegen kon zijn, maar helaas al te vaak ten kwade wordt gebruikt. De vooruitgang op allerlei gebied opent mogelijkheden, die door ge brek aan goede trouw en zucht naar sen satie niet worden benut. Op internationaal gebied, aldus spreker, ziet men staaltjes van ontrouw aan het gegeven woord, ter illustra tie voerde spr. o.a. aan de houding van Mus solini ten aanzien der Oostenrijksche onaf hankelijkheid in 1934 en thans. De heer Deering gaf daarna een overzicht van wat thans internationaal te zien is. Men ziet de dictatuurlanden ongehinderd hun gang gaan, terwijl Engeland's premier Chamberlain dezelfde weifelende politiek voert als Gray vóór den wereldoorlog. Frank rijk geen oog heeft voor internationale moei lijkheden. daar het door partijpolitiek be- heerscht wordt en Rusland aan zijn eene grens niet daadwerkelijk op zal treden omdat daardoor de kwetsbaarheid aan den anderen kant toeneemt. Als oorzaak van de tegen woordige moeilijkheden ziet spr. in de eerste plaats het Vredesverdrag van Versailles, dat door opde, van wraakzucht vervulde krijgs lieden werd opgesteld. In de eerste plaats moeten de overwin nende landen uit den grooten oorlog zich daarvoor schuldig voelen. Op het gebied der werkloosheidbestrijding kan men nog heel wat van de overwonnenen uit den wereldoorlog leeren. De jongeren van ons land worden ondanks politieke of gods dienstige begrippen tot elkaar aangetrokken daar zij veelal de ouderen, die de macht heb ben, als een gemeenschappelijken vijand zien, die him het aan den slag komen be lemmeren. Spr wijdt dan uit over het evenwicht dat moet 'bestaan tusschen vrijheid en gezag. De vrijheid wordt vaak te vergevoerd. Onder ge zag dient men niet te verstaan geweld, bevel, maar overeenkomst. Gezag moet zijn de uit voering van onzen wil. Hieraan onderge schikt dient te zijn de vrijheid. Er zijn eeuwi ge vrijheden (drukpers, gedachten) maar men moet inzien dat dit niet tot bandeloos heid leidt. Men heeft hier het algemeen be lang in 't oog te houden. Alleen wanneer we in staat zijn eenig offer te brengen ten aan zien van onzen naaste is men nationaal op den goeden weg. Ook op internationaal ter rein geldt dit. De jongeren, vervolgde de heer Deering zijn met veel aandacht gevolgde rede, moeten zich er van overtuigd houden, dat er zich in de wordingsgeschiedenisder volken reeds enkele lichtende sterren hebben ge toond, en ook voor hun leven dit gelden, dat deze vervagen als het daagt. Spreker be- sloot met de verwachting, dat het eenmaal tot middagzon zal komen, zoowel in het leven Ier volkeren ">ls In dat van de jons-eren. De heer Kots dankte daarna den spreker. Hierna werden enkele films vertoond van -Ie zomerkampen te Haaksbergen en van den Landdag'. Het was een geslaagde avond. - i Abonnés van ons blad, die willen profiteeren van onze reductiekaarten a 50 ets. (de gewone prijs is 75 ets.) zullen dus goed doen, zich zoo spoedig mogelijk van een plaatsbewijs te voor zien. Ook verleden jaar moesten wij velen, dae tot den laatsten dag wachtten, teleurstellen. De verkoop van kaarten voor het concert dat de Chr. Gem. Zangver- eeniging „Looft den Heer" a.s. Don derdag in de Ned. Hervormde Kerk aan. de Kanaalstraat geeft, gaat thans zoo vlot, dat het zoo goed als zeker is, dat alle plaatsen bezet zullen zijn. Voor 50 ets. heeft men een genotvollen avond en men helpt ons, het fraaie koor te steu nen, dat van ons voor elke ver kochte kaart 75 ets. uitgekeerd krijgtDmuidens burgerij dient er voor te zorgen, dat „Looft den Heer" op den ingeslagen weg kan blijven voortgaan. Emile Zola in Thalia. Meesterlijk spel van Paul Mun iin de titelrol. Tientallen jaren is het geleden, dat de „af faire", de beschuldiging van Alfr. Dreyfus van hoogverraad, zijn verbanning naar het Dui velseiland en vele jaden daarna zijn vrij spraak, de wereld bezig hield, maar zooda nig was de indruk die deze zaak overal maak te, dat de ouderen onder ons hieraan tal van herinneringen zullen hebben bewaard. En nu kan men de „affaire" op het witte doek gereconstrueerd zien, zij het dan ook met enkele gefantaseerde figuren, als bijv. de figuur van Nana, het meisje van de straat, waarnaar Zola een zijner vele meesterwerken schiep. Al moge dan de Dreyfu-zaak in deze mees terlijke, door William Dieterle geregisseerde film niet het geheele doek vullen en al moge de Dreyfus van Joseph Sehildkraut door den Emile Zola van Paul Muni en des noods ook nog door den Cézanne van Vladimir Soio- koff min of meer op het tweede plan zijn ge komen, toch is het de film van den banneling van het Duivelseiland. Er is niets teveel gezegd als men zegt, dat Paul Muni den grooten schrijver opnieuw doet leven. Als hij voor zijn rechters staat waant de toeschouwer tegenover zich den grooten romancier, den strijder voor recht. Maar het zijn niet alleen de reeds genoem den, die deze film tot een der beste van deze jaren maken. Daar zijn nog Gale Sonder- gaard als Madame Dreyfus, Henny O' Neill als kolonel Picquart, Robert Barrat als kolonel Esterhazy. Donald Crisp als Labori en nog zoovele anderen, die de mede-bouwers zijn van dit grootsche filmwerk. De directie van Thalia heeft met deze- film op haar programma te plaatsen een goede greep gedaan in het repertoire van Warner Bros, „Het leven van Emile Zola" is een film, die alle Amerikaansche show- en wonderfilins doet vergeten. Ze is het waard door velen gezien te wor den. DAMCLUB T. O. P. Op 1 April a.s. wordt een algemeene leden vergadering gehouden van de Damclub T. O. P. in het clubgebouw aan de Koningsweg. De uitslagen der onderlinge competitie lui den als volgt: H. OortwijnG. Smit 02 J. Zonneveld—A. Dijkstra 0—2 B. PostmaJ. Selderbeek 11 J. DienieerW. v. d. Star 20 Th. v. d. LaanW. de Smit 0—2 A. DijkstraW. de Smit 02 W. v. d. Star—J. Zonneveld 0—2 OUDERAVOND COMITéSCHOOL Gisteravond is in het gebouw voor Chr. be langen de ouderavond der Comitéschool gehou den. Voor dezen avond was veel belangstelling. De opening geschiedde door het hoofd dei- school den heer C. Lijnzaad met het lezen van Ps. 136. In zijn welkomstwoord sprak deze zijn vreugde uit over dè groote opkomst. Hij zeide dat dit de laatste avond wel eens kon zijn dat in het gebouw voor Chr. belangen de ouder avond wordt gehouden. De zaal was eenigs- zins „huiselijk" aangekleed, zulks omdat het schoolbestuur in de sfeer van het husigezin wil blijven, waarvan de school het verleng stuk is. De opvoeding in school en huis moeten, als het goed is, één zijn. Terugziende op de 5 jaar dat de heer Lijnzaad als hoofd der Comitéschool werkzaam is, kon hij getuigen van zegen op den arbeid der school'. Het aan tal leerlingen is flink vooruit gegaan. Maar ook dé lasten zijn vermeerderd. De toesetand der gemeentefinanciën is oorzaak, dat de lasten zich drukken doen gevoelen, vandaar dat er om het onderwijs op peil te houden, offers ge bracht moeten worden. Na dit openingswoord deed een zangkoor, onder leiding van den heer S. Zevenhuizen, van meisjes der Creutzber- gerschool zich hooren. Het luide applaus, dat hierop volgde, was wel verdiend. Mejuffrouw R. van As hield hierna een cau serie over: „Indrukken uit de klas". Zij zeide, dat velen wel eens denken dat het zoo moeilijk is met de leerlingen der eerste klas. De kinde ren „kleine groote menschjes" zijn niet zoo moeilijk als men van buiten af denkt. In gedachten voerde spreekster de aanwezi gen te midden der kleinen als aan deze ver teld wordt en de kleinen naar aanleiding hier van vragen worden gesteld. Het vak rekenen wordt eveneens in gedachten met de kleinen doorgemaakt, evenals schrijven en lezen enz. Vervolgens sprak mejuffrouw van As over de geaardheid der kinderen, over hunne opvat tingen en hun gedachten gang. Dat er een nauwe samenwerking' tusschen ouders en on derwijzend personeel moet zijn, werd duidelijk in deze causerie aangetoond. Nadat het meis jeskoor van den heer Zevenhuizen zich nog even had doen hooren gaf de heer H. v. d. Veen zijn indrukken weer uit de hoogste klas sen. Spreker wilde gaarne de leerlingen uit de hoogste klas liever niet leerlingen maar „vrienden" noemen. Ieder mensch heeft en zoekt vriendschap. Een vriend is. een zeer be langrijke factor voor het leven van een kind. Een kind zoekt zijn eigen vriend en laat zich niet- door ouderen opdringen. De beste vriend schap die een kind begeert, is die van vader en moeder. Een intieme vriendschap tusschen ouders en kinders is het mooiste. Dan wordt gehoorzamen der kinderen geen starre plicht, maar een dienst der liefde. Daarom dient een onderwijzer, die een gedeele van de taak dei- opvoeding van de ouders overneemt, in de eerste plaats een vriend van den leerling te zijn. Wat het- beteekent, vriend of vertrouwens man van den leerling te zijn illustreerde spre ker niet voorbeelden. Door vriendschap met de kinderen te sluiten, gaat het prestige van den onderwijzer niet te looi'. DENNENSTRAAT 12 - TELEF. 5563 (Adv. Ingez. Med.j CCCXLVII. De kustbooten hebben het deze week nog slechter gemaakt dan verleden week. De be sommingen variëerden van f 1000 tot f 1400 en de gevolgen bleven dan ook niet uit. Een vijftal werd reeds opgelegd en er zullen spoe dig wel meer volgen. Op zichzelf is dit niets bijzonders, want elk voorjaar brengt ons een vermindering van het aantal in de vaart zijn de trawlers. Maar toch heb ik een zwaar hoofd in de toekomst onzer kleine trawlers; het begint er veel op te gelijken, dat deze tusschen de loggers en de groote booten doodgedrukt zullen worden. Ondanks dat Scheveningen dit jaar weinig loggers naar zee zendt, is er een 100-tal van deze schepen in de vaart.. Dit 100-tal maakt per maand ca. 230 reizen en neemt per maand 600 a 700.000 K.G. visch voor zijn rekening of 1/3 van den aan voer der stoom- en motortrawlers. En wie nog mocht twijfelen aan de betee kenis van den loggeraanvoer voor IJmuiden moet 's Maandags maar eens aan den kant zien. (De meeste loggerreeders en -schippers denken nog steeds, dat in IJmuiden alléén op Maandag visch wordt verkocht) J.l. Maandag waren er ten minste niet minder dan 49 log gers aan de markt met een totale besomming van f20.000. Dit is gemiddeld ruim f400 en die loggers, welke niet op Maandag binnen kwamen hadden gemiddeld f680. Aan den anderen kant nemen de groote booten een steeds belangrijker plaats in. Straks brengt IJmuiden een half dozijn van die „knapen" in de vaart, wat tengevolge zal hebben, dat IJmuiden meer massamarkt dan kwaliteitsmarkt gaat worden, een kwalifica tie, waarachter toch al een vraagteeken ge plaatst moet worden. Het kan niet ontkend worden, dat we met ons visscherijbedrijf voor een keerpunt staan en ik ben over de toekomst nog lang niet gerust. Zeker, we mogen ons verheugen over den on dernemingsgeest onzer reeders, maar of deze koerswijziging het bedrijf in de goede rich ting. stuurt, staat te bezien. Er wordt nu al verteld, dat onze groote trawlers, als de tijd daarvoor weer is aangebroken, toch weer naai de Barentszee gaan. Dan zullen ze inmiddels de Fladen- en de Gatgronden bewerkt heb ben, om IJmuiden vol te gooien met versche haring. Als de grenzen open waren, zou het alle maal wel losloopen, maar het ziet er voor onzen export slecht uit. En door de verander de koers wordt de aanvoer van exportfahige visch steeds minder. Maar wat doe je er tegen? Het is zoeken en het blijft zoeken. Het beste is maar, den moed niet te verliezen. Er kwamen deze week binnen 38 trawlers (w.o. 2 van de Barentszee), 65 loggers, 3 kot ters en 3 Engelsche drifters. De beide booten van de Barentszee, de Norma Maria en de Erin hadden met resp. f5420 en f3570 teza men juist genoeg om een behoorlijke besom ming voor één reis op te leveren. Er zal voor deze beide reizen wel een flinke greep in het potje gedaan moeten worden PIETERMAN. ELZER'S HEERENMODEHUIS ZEEWEG 78 Heeft de HOED die U zoekt Enorme collectie. (Adv. Ingez Medj Emile Zola in de rechtszaal. Acht» hem zijn verdediger Labori (Donald Crisp.) Ook bij het kinderleed is het noodig, dat een onderwijzer niet boven, maar naast zijn leer ling staat. Waar echter menschelijk kunnen ten deele is, daarom wekte hij ook de ouders en onderwijzers op, om steeds den leerling te wijzen op het: Faalt 't aardsche vrienden soms aan krachten, maar nooit een vriend als Jezus is. Nog eens zong het meisjeskoor eenige liede ren, waarna de voorzitter der Vereeniglng voor Herv. Scholen, de heer J. C. Dunnebier. het slotwoord sprak. Deze sprak zijn vreugde uit over den goed geslaagden avond. Zoo'n avond versterkt weer de band tusschen ouders en onderwijzend personeel op wie de zware taak rust, het kind op te voeden. Na het zingen van Gez. 180 sloot de voorzitter den avond met dankgebed. VIJFTIEN JAAR LEGER DES HEILS. Op 2 April a.s. zal het 15 jaar zijn geleden, dat het Leger des Heils alhier zijn tenten op sloeg. In verband hiermede worden in de week van 2 tot 9 April bijzondere samenkomsten ge houden. DOOR ZANG TOT VRIENDSCHAP. Op 7 April a.s. wordt de jaarvergadering ge houden van D. Z. T. V. in het gebouw Odeon, Baanstraat, Beverwijk, 8 uur. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer Apo theek aan den Wijk a. Zeeërweg. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. HOOGOVEN SCHAAKCLUB. Op Vrfldag 25 Maart a.s. organiseert de H. O S. C. een massakamp in het Casino .an het Hoogovenbedrijf tegen de Schaakclub Dr. Pannekoek van het Prov. Ziekenhuis te Sant poort waarvan een 25 tal spelers op bezoek komen. De medespelenden wacht een aange nomen avond.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1