Defensiekosten blijven tot 1942 stijgen. GESCHIKTHEID M.O. NOODIC. Defensiefonds? Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. KRUSCHENSALTS KREYMBORG VOOR VOLGEN E GARAGE RABO VRIJDAG Sf'RIE 1938 Uitgavenbeperking en belastingverhooging. In 1942 f62 millioen meer noodig dan in 1937. Minister de Wilde zet in de Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp tot ver sterking van de opbrengst van de inkomsten belasting en van de dividend- en tantième belasting om de uitgaven van de defensie ge deeltelijk te dekken uiteen, dat het reëele tekort der vastgestelde begrooting voor het jaar 1938 moet worden becijferd op f 85.1 millioen. Dit tekort is uiteraard mede ver oorzaakt door de stijging van de defensie uitgaven. Deze uitgaven toch zijn, vergeleken met 19137, met niet minder dan circa f 34.8 millioen gestegen, o.a. ook mede door de wij ziging van de dienstplichtwet en de ver vroegde invoering van de verlenging van den eersten oefentijd. Dit bedrag zal in de eerstvolgende jaren nog stijgen: wegens rente en aflossing van de kosten voor moderniseering van het ma terieel der wermacht en kosten voor de ka zerneering in verband met de wijziging der dienstplichtwet (berekend tegen 3 pet. rente en aflossing in 40 jaren)-met f 9.9 millioen. Wegens meerdere' aambouwkosten van de marine met f 1.5 millioen. Wegens meerdere exploitatiekosten en vervanging materieel f 158 millioen. Tezamen f 27.2 millioen. Men kan aannemen dat deze stij ging zich geleidelijk zal voltrekken, totdat zij op de begrooting voor 1942 ten volle drukt. Daarna zal, als er geen verandering komt, het totaal- bedlrag wegens meerdere defensie- uitgaven zeer geleidelijk als gevolg- van de regelmatige aflossing van de schuld, aangenaam voor de moderni seering van het materieel der weer macht, dalen. Op de begrooting voor 1939 zal, weder vergeleken met 1937, f 44.8 millioen meer drulcken. Op die voor 1940 f 92 millioen meer, op die voor 1941 f 60 millioen meer en op die voor 1942 f 02.1 millioen meer. Voor al deze uitgaven is thans geen dek king beschikbaar. Wanneer dan voorts in acht wordt genomen, dat overigens dus geheel afgescheiden van de niet gedekte meerdere defensie-uitgaven de begrooting 1938 een reëel tekort op den gewonen dienst vertoont van circa f 71.4 millioen (f 85.1 millioen reëel tekort vastgestelde begrooting minus defensie accres ad f 13.7 millioen) dan is de om vang van de uitgaven, welke dekking ver- eischen, in beeld gebracht. Bezuinigiugsarbeid moet doorgaan. Naast belastingverhooging kan uitgaven beperking een middel zijn tot beperking van de tekorten. De minister handhaaft zijn standpunt, dat het noodzakelijk is den be- zumigingsanbeid voort te zetten. Met dezp noodzaak voor oogen heeft hij zich verzet tegen voorzieningen, welke de staatsbe moeiingen weder aanmerkelijk kostbaar dei- zouden maken. Op dezen weg behoort naar zijn oordeel verder te worden gegaan. Het is echter de plicht van ons volk de handen in een te slaan om de offers te brengen, welke de defensie thans ons land extra oplegt. Miet groote vreugde heeft de minister dan ook kennis genomen van de offers, waartoe reeds Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- organen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG (Aclv. Ingez. Med.) VRIJWILLIGE BIJDRAGEN VOOR VERSTERKING DEFENSIE. 's-GRAVENHAGE, 31 Maart. f 100 S.K. en R. namens cliënt, Amsterdam; f 100 mevr, Th. K. Wageningen; f 500 O. C. A. B., Amster dam; f 100 R. A. K. en mevr. C. K.—de G. Bloemendaal; f 50 J. J. F. Heemstede; f 100 W. J. H. F. Den Haag; f 50 N. N. Hengelo (O.), f 100 mej. J. P. S. S. Amsterdam; f 10 N. N., Heemstede; f 50 F. T. S., Amsterdam; f 500 voor Nederlands onafhankelijkheid en geestelijke vrijheid, Amsterdam; f 5 van twee oude dames Sp. en H. Haarlem; f 100 L. de W. Amsterdam; f 55 mevr. M. T. J. K.B. Lei den f 10 C. M. J. de J., Haarlem; f 100 M. de V., Den Haag; f 100 H. I. B. Den Haag; f 50 of- ficierswed. N. U. Den Haag; f 25 W. C. J. V. Heemstede; f 50 een Nederlandsche vrouw, Den Haag; f 100 N.N. Amsterdam; f 100 gep. Ind.-ambtenaar, Rotterdam; f 100 E.P.V. Den Haag; f 10 G. de V., Santpoort-station; f 10 gep. mr. geweermaker Haarlem; f 1000 N. N. Amsterdam; f 100 N. N. Amsterdam; f 500 N.N. Roermond; f 50 Kasvereeniging Amsterdam, namens cliënt; f 1000 en f 500 van ontvanger dir. belastingen kantoor Rotterdam. Ontvangen werd tot en met deze afrekening f 53.014.,28y2. Giften kunnen, gezonden worden aan het Departement van Defensie, Plein, Den Haag, of worden gestort op het gironummer 114452 van den comptabelen ambtenaar van dat de partement. Vereen, van Nat. Veiligheid. Bij de Vereeniging van Nationale Veiligheid is per giro ontvangen een bedrag van f 1164.63. In totaal is in de laatste dagen bij de vereeni ging gestort f 4646.98. verscheidenen zich geheel vrijwillig de laatste dagen gedrongen gevoelden, in welke uitin gen hij symptomen ziet van het algemeen bij ons volk aanwezige gevoel, dat de tegenwoor dige omstandigheden van elk onzer zware offers vordert. De nieuwe uitgaven, waarvoor thans dek king moet worden gevonden, hebben dan be trekking op de vergrooting van het contin gent, de verlenging van den eersten oefentijd de moderniseering van het materieel dei- weermacht, de meerdere aambouwkosten voor de marine, alsmede de meerdere uitgaven voor exploitatie en vervanging in verband met een en ander. Deze uitgaven zullen naar raming be- loopen voor 1938 f 17.4 millioen, voor 1939 f 25.9 millioen, voor 1940 f 33.1 millioen, voor 1941 f 41.1 millioen en voor 1942 f 43.2 mil lioen. Indien nog meerdere uitgaven noodzake lijk blijken, zullen deze hieraan nog moeten worden toegevoegd. M!en kan zonder overdrijving constateeren aldus zegt de minister, dat het als een eere zaak voor ons geheele volk moet worden be schouwd er voor zorg te dragen, dat de extra- lasten, welke de bijzondere internationale verhoudingen thans in het belang van ons volksbestaan noodzakelijk maken, ook worden opgebracht. De gedachten van den minister gaan op grond van deze overweging in de richting van een afzonderlijke financiering van de bedoelde uitgaven door middel van een nationaal defensiefonds. Aldus zou voor de financiering van deze voor het geheele volk hoogst belangrijke zaak een vorm kun nen worden verkregen, welke een ieder in staat stelt zich daaromtrent een volledig oor deel te vormen. Inzake het voorgestelde noodoffer in den vorm van een heffing ineens, sluit de mi nister zich aan bij de meening van andere leden, die van oordeel zijn, dat dit voorstel om verschillende redenen moet worden afge wezen. De gebruiksmogelijkheid van de binnenvloot Rapport van de Commissie ingesteld door het Binnenscheepvaartcongres. In opdracht van het elfde Binnenscheep vaartcongres, dat op 10 en 11 Juli 1936 te Scheveningen is gehouden, werd een com missie benoemd, welke tot taak had een on derzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot vergrooting van de gebruiksmogelijkheid van de binnenvloot eneventueele beperking van de tonnage en wat daarmede verder verband houdt. In haar rapport, dat thans is gepubliceerd wordt opgemerkt, dat de commissie haar be schouwingen heeft beperkt tot de binnen scheepvaart in het eigen land. Ten aanzien van een teveel aan laadruimte verklaart de commissie met stelligheid, dat de toestanden met name in de z.g. regionale of provinciale vaart, thans niet alleen ongunstig zijn, zoo wel wat betreft de wachttijden als de be staansmogelijkheden, doch dat ook de voor uitzichten voor de kleinere schepen slecht! zijn. Verlaging van binnen- scheepvaartheffingen. De commissie spreekt als haar vaste over tuiging uit, dat de onder velerlei benamin gen geheven binnenscheepvaartrechten in tal van gevallen fnuikend zijn voor de bin nenscheepvaart, vooral in haar concurrentie met andere vervoermiddelen. De noodtoestand, waarin de binnenscheep vaart verkeert, wordt verergerd door de on geregelde toestanden, welke in het Neder landsche vervoerwezen bestaan. Terwijl de opkomst van de auto aan de binnenscheep vaart schade heeft toegebracht en de daarbij voorkomende uitwassen uiteraard op het ge heele transportwezen ontwrichtend werden, draagt naar het oordeel der commissie mede de goederenvervoerpolitiek der Nederlandsche Spoorwegen aan den nood der binnenvaart bij. De commissie acht het gewenscht, dat er vanwege de regeering- een onderzoek wordt in gesteld, waarbij de tarievenpolitiek der Ne derlandsche Spoorwegen wordt getoetst aan bedrijfseconomische beginselen. Als eenig bruikbaar middel tot saneering beveelt de commissie aan de bespreking van de binnenvloot door uitkoop van daarvoor in aanmerking komende schepen. Deze maat regel moet worden gecombineerd met een 'regeling om de oudere schippers, die uitge- stooten werden, blijvend te helpen. Heeft U ook al zooveel hooren praten over Waarborg-kleeding? Dan heeft men U zeker ook gezegd, dat ze niet alleen mooi Is, maar mooi blijft en langer meegaat. (Adv. Ingez. Med.) Het torpedeeren van de „Hannali" nabij Alicante. Raad voor de Scheepvaart stelt een onderzoek in. Men zal zich herinneren hoe in den aan vang van dit jaar in ons land groote be roering is gewekt door het torpedeeren van verschillende neutrale schepen in de Spaan- sche wateren door onbekend gebleven duik- toooten. Op 11 Januari 1.1. werd het Nederlandsche stoomschip „Hannah", van de reederij F. W. Uittenlbogaart te Rotterdam en metende 3730 bruto register ton, slachtoffer van een der- gelijken overval. Het schip, op weg van Ant werpen naar Valentia, werd nabij Alicante door een torpedo van een onzichtbaar blij vende duikboot getroffen en tot zinken ge bracht. De bemanning kon in de booten gaan en ook van de kust kwamen motorbooten uit, zoodat allen veilig den wal konden berei ken. De raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek naar het verloop van deze ge beurtenis ingesteld en als getuige den kapi tein van de „Hannah" gehoord. Deze verklaarde, dat zijn schip te Antwer pen was geladen onder toezicht van een door het ministerie van Financiën aangewezen controle-ambtenaar. Gedurende de reis naar Gibraltar was een Nederlandsch non-inter- ventie-ambten aar aan boord Te Gibraltar kwam een Duitsch non-inter- ventie-officier aan boord. In overleg met hem werd de .non-interventievlag geheschen na het vertrek uit Gibraltar. Des morgens te half negen, terwijl de kapi tein zich op de brug bevond, zag hij aan stuurboord ter hoogte van luik 2 iets als een behenbaan op het schip afkomen. Even later werd h'et schip aan den achterkant van luik 2 getroffen en vond in luik 2 en in de cross-bunker een ontploffing plaats. De luiken barstten open en lading, hout en water vlogen omhoog. De machine werd ge stopt. Het schip begon te zinken. De voorzitter en verschillende leden van den raad stelden de vraag, of de kapitein er wel zeker van was, dat het schip door een torpedo was getroffen en niet op een mijn was geloopen. Volgens den kapitein was hieromtrent geen twijfel mogelijk. Op een vraag van een der leden, of de kapitein niet wist, dat Franco kort tevoren de blokkade' effectief had verklaard, ant woordde de kapitein, dat in de pr'actijk alle Spaansche havens te bereiken waren. Boven dien: zoolang zijn reederij hem ergens heen stuurde, ging hij er heen, blokkade of niet. De inspecteur-generaal van de scheep vaart, de heer P. S. van 't Haaff, constateerde, dat de ondergang van de „Hannah" een ge volg was van den in Spanje heerschenden toestand. De mogelijkheid bestaat, dat het schip op een mijn is geloopen, hoewel de verklaringen van kapitein en uitkijk er op zouden wijzen, dat men met een torpedo te doen had. Dan kloppen echter de ver klaringen niet ten volle, aangezien in de een verklaring gesproken wordt van een bellenbaan, zooals de ouderwetsche torpedo'; toonen en in de andere van een wit sohuim- spoor, zooals alleen door torpedo's van de modernste constructie veroorzaakt wordt. De inspecteur-generaal achtte het verkeer van den kapitein, dat hij van de vastgesteld route was afgeweken, aangezien hij zich dar door aan aanvallen van Franco blootsteld en bovendien zeer diöht bij het in diep wate liggende mijnenveld kwam. De raad zal later uitspraak doen. DE NIEUWE WEG AMSTERDAM—UTRECHT. In aansluiting aan hetgeen verleden week reeds in de pers werd vermeld over den nieuwen Rijksweg Amsterdam—Utrecht geven wij hierbij een van den A.N.W.B. ontvangen kaartje, waarop het tracé van. dezen weg is aangegeven. Zooals daaruit blijkt, is de nieuwe weg ge- pro jecteeerd ten westen van en nagenoeg pa rallel met den kronkelenden bestaanden weg. Te Amsterdam zal de nieuwe weg aansluiten aan de Rijnstraat, en nabij Utrecht aan den nieuwen Rijksweg naar 's Hertogenbosch, welke binnenkort voor het verkeer zal worden open gesteld. Bovendien zal iets ten noorden van dit punt nabij de spoorbaan Utrecht—Gouda een aan fluiting worden gemaakt naar het centrum van Utrecht. Ten einde dit jaar reeds met den grondaan koop te kunnen beginnen en wellicht reeds I enkele werken te kunnen uitvoeren is op de begrooting van het Verkeersfonds 1938 een lbedrag uitgetrokken van f 500.000. Eischen voor toelating tot H.B.S.-en gewijzigd. Onderzoek naar kennis van inzichf in verschillende vakken. en EN onderzoek naar de ge schiktheid tot het volgen van Middelbaar Onderwijs en naar de kennis van en inzicht in de vakken Nederlandsche taal, rekenen, aardrijkskunde en geschiedenis, zal voortaan wor den ingesteld, om als leerling tot de eerste klasse van een Hoogere Burgerschool te wor den toegelaten. Deze maatregel is vervat in een nieuw Kon. Be sluit tot vaststelling van de eischen voor toelating tot de openbare en gesubsidieerde bijzondere H. B. S.'en met vijf jarigen cursus. Ook m de wijze, waarop het bovenbedoelde onderzoek wordt ingesteld, tot nu toe werd het geschiktheidselement niet op den voorgrond gesteld, is eenige wijziging- gebracht. Geschiedde dit volgens het tot dusver gel dend besluit door een commissie uitsluitend uit de leeraren der school, thans is bepaald, dat aan deze toelatingscommissie ten hoogste vier hoofden of onderwijzers van lagere scho len met raadgevende stem kunnen worden toe gevoegd, die daartoe jaarlijks worden uitge- noodigd, door den minister voor zoover het een Rijks Hoogere Burgerschool, door B. en W. voor zoover het een gemeentelijke en door het schoolbestuur voor zoover het een bijzondere Hoogere Burgerschool betreft. Verder is wijziging gebracht in de omsehrij. ving der eischen, waaraan de candidaat bij het onderzoek voor de genoemde vakken moet voldoen. Eischen voor Ned. Taal. Wat de Nederlandsche taal betreft, is de om schrijving als volgt gewijzigd: 1. Een schriftelijk onderzoek naar aanleiding van een stuk proza, dat een gesloten verhaal bevat. Zonder dat hem daarbij hulp wordt verleend, krijgt de candidaat gelegenheid, dit stuk gedurende een vooraf bepaalden tijd door te lezen. Het eerste deel van dit onderzoek, waarbij het stuk ter beschikking van den can didaat blijft, geschiedt door middel van op drachten, die ten doel hebben vast te stellen: a. of de candidaat uit den tekst zelfstandig gegevens weet te vinden; b. of hij de daarin voorkomende gegevens met elkaar in verband weet te brengen en daaruit juiste gevolgtrekkingen kan maken; c. of hij bepaalde woorden en uitdrukkingen juist heeft opgevat. Het tweede deel van dit onderzoek omvat het zelfstandig weergeven van den hoofdinhoud van het bij het eerste deel gelezen en bewerkte stuk, hetwelk dan niet meer ter beschikking van den candidaat blijft. 2. Een schriftelijk en zoo noodig mondeling onderzoek naar: a. den woordenschat van den candidaat, waarbij afzonderlijk aandacht wordt geschon ken aan het gebruik van werkwoorden, zelf standige naamwoorden, bijvoeglijke naam woorden en voorzetsels; b. zijn kennis van de zinsverbindingen waarbij zoowel een juiste keuze der voegwoor den ter verbinding van twee eenvoudige zin nen, als het aanvullen van een samengestel- den zin aan de hand van een gegeven voeg woord, wordt geëischt. Eischen voor rekenen Voor het vak rekenen luidt de nieuwe om schrijving: a. de toepassing dei- vier hoofdbewerkingen met geheele getallen, gewone en tiendeelige breuken; b„ de kennis van wettelijke lengte-, opper vlakte, inhoudsmaten, munten, gewichten en van de procentrekening; c. de toepassing van getalbewerkingen in niet te ingewikkelde vormen en van eenvou dige kenmerken van deelbaarheid, mede ter bepaling van het kleinste gemeene veelvoud en den grootsten gmeenen deeler. d. het juist zien van de betrekkingen tus- schen de gegevens in eenvoudige denkvraag- stukken, blijkende uit de toepassing der voor de oplossing vereischte bewerkingen, waarbij het gebruik van de in de wiskunde gangbare verkorte schrijfwijze is toegeestaan. Aardrijkskunde en geschiedenis. Voor het vak aardrijkskunde zal voortaan de omschrijving zijn: Een schriftelijk en zoo noodig mondeling onderzoek naar de kennis der hoofdzaken van Nederland, Nederlandsch-Indië, Suriname en Curacao en van Europa en naar eenige ken nis van de vreemde werelddeelen en wereld zeeën. Wat ten slotte het vak geschiedenis betreft, is de tot dusver geldende omschrijving „be kendheid met de voornaamste personen en ge beurtenissen en kennis der voornaamste jaar. tallen uit de vaderlandsche geschiedenis na 1500" gewijzigd in: een schriftelijk en zoo noo dig mondeling onderzoek naar de kennis van de voornaamste feiten, personen en jaartal len der vaderlandsche geschiedenis. Wanneer de uitslag van het schriftelijk on derzoek niet in overeenstemming is met het oordeel over den candidaat van het hoofd zijner school (aan wien te voren een vragen lijst is toegezonden) wordt de candidaat ook mondeling gehoord, waarbij dan tevens wordt onderzocht, of hij- a. Nauwkeurig en natuurlijk leest, en b. een voldoende vaardigheid bezit in het rekenen uit het hoofd met niet-te groote getallen. Geen goed 200 goed als Novana- ondergoed en niet duur. dat is het Novana-dcvics voor 1938. Novana-onder- goed voldoet elkeen 1 het is soepel, elegant, en degelijk. In wol. kunstzijde en katoen. Let op het Novana- etiket op elk stuk! Tricotiabrlck Te Strake eo Vcrkoutoren N.V. Asten(N.B) (Adv. Ingez. Med.) Voorts wordt in het leven geroepen een Com missie van Advies, waarvan de leden voor den tijd van vijf jaar benoemd worden door den Minister van Onderwijs. Deze commissie stelt opgaven samen voor het schriftelijk onderzoek van welke opgaven de toelatingscommissie* kunnen gebruik maken. Bepaald is verder in artikel 10, zooals zulks ook thans reeds geldt, dat een candidaat, toe gelaten tot de eerste klasse eener Hoogere Burgerschool, waarvoor dit besluit geldt, in dien voor hem toelating wordt gevraagd tot de eerste klasse eener andere Hoogere Burger school, vallende onder dit besluit, zonder na der onderzoek door den directeur mag worden toegelaten. Nieuw is daaraan toegevoegd de bepaling, dat een candidaat, afgewezen voor de eerste klasse eener H. B. S. doch voor hetzelfde schooljaar toegelaten tot een andere H. B. S., gedurende dit schooljaar slechts mag worden toegelaten tot de laatst bedoelde school. Deze beide bepalingen zullen voortaan ook van toepassing zijn op leerlingen, komende van Hoogere Burgerscholen, met vijfjarigen cursus in Ned.-Indië. Als nieuwe bepaling is verder o.m, voorge schreven, dat degene, die op een onder het, besluit vallende H. B. S. aan het einde van het schooljaar niet tot een hoogere klasse is be vorderd en zich daarna aan een andere H.B.S. die voor hetzelfde eindexamen opleidt, aan meldt om zich aan het toelatingsonderzoek voor de overeenkomstige klasse van deze school te onderwerpen, niet tot dit onderzoek mag worden toegelaten, tenzij in bijzondere gevalen, ter beoordeeling van den Inspecteur. Meldt hij zich aan voor een andere H. B. S. welke niet voor hetzelfde eindexamen opleidt, dan geldt het voorgaande verbod slechts, in dien de gevraagde toelating een van de laag ste drie klassen betreft. GASTHUIS VEST 11 HAARLEM Tel. 17366 BETROUWBARE AUTO'S 9 v. zelfrijders (zonder chauffeur) 9 per dag, week, maand en langer. Onze wagens zijn All Risk verze kerd en voorzien van triptiek. (Adv. Ingez. Med.) HEEREN VANAF ƒ1.—PER WEEK. Elegant, modem Costuum n/maat v.a. 35.—. Vraagt coupeursbezoek met stalen. U belt 17273 of brieven: SCHAGCHELSTRAAT 19 c (naast Stager's Verfhandel). DE KLEEDING VERKOOP CENTRALE. (Adv. Ingez. Med.) Uitspraken van den Raad voor de Scheepvaart. Kapitein van de Augusta veroordeeld. De Raad voor de Scheepvaart heeft heden uitspraak gedaan inzake de aanvaring van het Nederlandsche motorzeilschip „Trude" met het Duitsohe motorzeilschip „Clara" in de Noordzee nabij Norderney. De raad is van meening, dat de „Trude", toen het dik van mist geworden was, haar vaart in veel belangrijker mate had moeten verminderen dan is geschied en dat de kapi tein, zoodra hij opmerkzaam werd gemaakt op het mistsignaal van het Duitsche vaar tuig, aanstonds had moeten stoppen en voor zichtig moeten manoeuvreeren, totdat het ge vaar geweken was. De ooi-zaak van de aanvaring is dus, wat de „Trude" betreft, toe te schrijven, behalve aan den destijds heerschenden mist, aan de te groote vaart, waarmede de „Trude" is blijven doorvaren en het ook overigens niet in acht nemen van voormeld voorschrift. Inzake de stranding tijdens den mist van het stoomvisschersvaartuig „Augusta" VL. 180 op de Nederlandsche kust nabij IJamiiden. is de Raad van oordeel, dat deze stranding aan de schuld van den betrokkene te wijten is. Hij zag niets, stuurde een koers in den wal en heeft onvoldoende gebruik gemaakt van het lood. Het geluid van het mistsein van IJmuiden heeft hem parten gespeeld doch hij is daar door niet verontschuldigd, nu hij niet vol doende heeft gelood en hij niet op de rich ting van het geluid, een onbetrouwbaar ge geven had mogen afgaan, daarbij het verken ningsmiddel van het lood onvoldoende be nuttende. De Raad straft den betrokkene, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij art. 2 der schepenwet, voor den tijd van acht dagen. DR. HENRI POLAK VEROORDEELD. De Amsterdamsche Rechtbank heeft Don derdagmiddag uitspraak gedaan in de straf zaak tegen dr. Henri Polak en hemp wegens beleediging van een volksgroep veroordeeld tot een geldboete van f 25, subs. 10 dagen hechte nis. Ook het O.M. had f 25 boete geëischt. (Dr. Polak had in „Het Volk" van 6 Maart 1937 een kroniek geschreven naar aanleiding waarvan de Amsterdamsche advocaat mr. F. W. Meyer zich als fascist beleedig achtte).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11