Voor Uw Kleeding R&D BEHANGSEIS A« HOLLANDSCH KLEEDINGHUIS Thans Stationsweg 161 DE WEDSTRIJD TEGEN DE BELGEN. Die leuke R&D friezen voor kinderen zijn éénig! juüteuut faiatec&me GERARD VAN PRAAG VOETBAL'. De 27ste wedstrijd om dert Coupe van den Abeele- Een wedstrijdenreeks met afwisselende resultaten. Jour nalistiek voorheen en thans. Een geheel gereorganiseerd Belgisch elftal. VOOR de 27ste maal trekt onze ploeg naar België voor een officiëelen wed strijd tegen de Belgen, waaronder wij in dit geval verstaan den jaarlijk- schen wedstrijd om den coupe van den Abeele. Reeds 26 maal trok ons vertegenwoordigend elftal naar België voor een landenwedsfcrijd om dien beker. Twaalf maal hebben België gewonnen, 5 maal bleef de strijd onbe slist en 9 maal zegevierden de Belgen. Dat overwicht hebben we voor een groot deel te danken gehad aan het goede spel van onze ploeg in de jaren vóór den oorlog. Van de 10 wedstrijden vóór den oorlog gespeeld, won Ne derland er 7. Na den oorlog hebben we in een periode van 10 jaren het in België slechts tot een enkele overwinning kunnen brengen! Toen kwam het tijdperk Lotsy, dat ons 4 fraaie overwinningen in successie bracht. Doch thans is het al weer bijna 3 jaar geleden, dat we onze laatste over winning in België hebben kunnen toejuichen. Op eigen terrein heeft onze ploeg in den laat- sten tijd tegen de Belgen heel wat beter ge speeld. Ze behaalde achter elkaar 5 overwin ningen. waaronder er zijn met sprekende cij fers. Die 5 wedstrijden leverden ons 29 doel punten op! Een eigenaardigheid van de Belgische wed strijden is, dat men nooit met eenige zeker heid iets omtrent het resultaat kan voorspel len. Fraaie overwinningen werden vaak kor ten tijd daarna door sprekende nederlagen gevolgd. In 1905 b.v. won ons elftal met 5-0 om daarna met 4-0 geslagen te worden. Op de 8-0 overwinning te Amsterdam in 1936 volgde een zwaar bevochten 1-1 te Brussel. In 1926 speelde onze ploeg te Antwerpen gelijk, om een maand later te Amsterdam met 5-1 te verliezen! Aan die groote wisselvalligheid danken waar schijnlijk de Belgische wedstrijden hun gewel dige populariteit. Er is nog geen kentering te bespeuren, ondanks het feit, dat de radio wel eenige concurrentie veroorzaakt. Bij den jongsten wedstrijd te Rotterdam waren er nog eenige duizenden onbezette plaatsen, die niet onbezet geweest zouden zijn. indien niet velen de warme huiskamer met de radio hadden ver kozen boven de natte tribunes. Die belangstelling is natuurlijk geleidelijk gegroeid. In 1905 waren een paar extra wag gons voldoende om de belangstellenden naar Antwerpen te brengen. Ook bij de spelers was de liefhebberij voor internationale wedstrij den niet dadelijk overweldigend. Teekenend was het b.v., dat niet minder dan 5 spelers, gekozen voor den wedstrijd in 1905, zonder meer afschreven en dat een zesde vóór den wedstrijd had laten weten, dat hij zich niet beschikbaar stelde. Ook de voetbal journalistiek heeft met de toenemende belangstelling voor internationaal voetbal gelijken tred gehouden. In 1905 werd ln het nummer van het officieel orgaan van den N.V.B. toen nog niet „Koninklijk" met geen enkel woord van den komenden wedstrijd tegen de Belgen gerept In het num mer na den wedstrijd, dat op Donderdag ver scheen, vonden we wel een verslag van de hand van den heer D. Hans, die vele jaren voorzitter van den Nederl. Journalistenkring is geweest, doch naar de opstelling van de ploe gen zochten we tevergeefs. Van plaatjes was heelemaal geen sprake. Het eerste geïllustreer de verslag van een voetbalwedstrijd verscheen in 1907 in de Revue der Sporten, welk blad toen tweemaal per maand uit kwam! Men kon het dus treffen, dat men het verslag eerst een dag of 10 na den wedstrijd te zien kreeg. Tegenwoordig kan men Zondagavond reeds het verslag lezen en dat is dan voor velen reeds oud, daar door de radio de geheele wedstrijd, trap voor trap, reeds is beschreven. Zelfs het gejuich van her, publiek en het fluitsignaal van den scheidsrechter, dringen door in de huiskamers van Nederland en zijn koloniën! Maar de radio zal toch niet kunnen beletten dat er Zondag ongeveer 20.000 Nederlanders rondom het fraaie veld van de Antwerp F. C. zullen zitten om met eigen oogen het spel te volgen en straks een eigen meening over het spel ten beste te kunnen geven. Er zijn redenen te over voor onze spelers orn morgen te Antwerpen met een extra goede prestatie voor den dag te komen, al was het alleen maar om revanche te nemen voor de ongelukkige nederlaag, diede F.I.F.A. onze ploeg in den vorigen wedstrijd heeft bezorgd. Het was te wijten aan het beruchte invallers- besluit van de F.I.F.A.dat we dezen wedstrijd verloren, daar onze ploeg het grootste ge deelte van den wedstrijd zonder Wildetrs en daardoor met 10 man moest spelen. Die nederlaag maakte een einde aan een fraai record in onze uitwedstrijden. Onze ploeg was n.l. in 12 achtereenvolgende wedstrij den op het terrein van de tegenpartij ongesla gen gebleven. De dertiende werd ons nood lottig. Het elftal voor morgen. Het kiezen van het elftal voor den wedstrijd van a.s. Zondag is een gemakkelijke taak ge weest, daar het vooraf reeds vrijwel vast stond dat men geen wijziging zou brengen in de ploeg, die te Rotterdam zoo'n fraaie overwin ning op de Belgen had behaald. Men zal zich herinneren, hoe krachtig er vóór den wedstrijd tegen de Belgen te Rotter dam, geroepen werd om verjonging van de ploeg. Van Heel. Anderiesen, Wels, Bas Paauwe en Weber waren te oud, zoo meende men ten minste. In den wedstrijd deden de oudjes het echter nog heel goed. De 7-2 bewees dat wel. Die overwinning heeft plotseling alle critiek doen verstommen. Vrijwel eenstemmig is de herkiezing van de ploeg toegejuicht. Het was gelukkig, dat alle spelers weer be schikbaar waren. Daardoor waren proefne mingen niet noodig en kan men een goed in gespeelde ploeg in het veld sturen. Voor de buutkoorts of gebrek aan routine behoeft men ditmaal zeker niet bevreesd te zijn. Van Heel, onze aanvoerder, speelt Zondag immers reeds zijn 61sten internationalen wedstrijd! Op hem volgt Anderiesen met 37, Wels met 33, Weber met 22, Smit met 20, Bas Paauwe met 19. Cal- denhove met 18. Vente met 12. Van Male met 7. Mijnders met 6 en van Spaandonck, de baby van de ploeg, met 5 wedstrijden. Dit lijstje spreekt voor zich zelf. Al die spe lers zijn hun plaats ten volle waard. Van Male heeft zich in de beide kampioenswedstrijden van Feyenoord onderscheiden. Caldenhove speelde in den laatsten tijd wat minder zeker, maar hij is een van die spelers, die hun beste spel weten te geven als het noodig is. De Bel gen hebben uit den vorigen wedstrijd blijk baar leering getrokken. Ze hebben ook gebruik gemaakt van de gegevens, die de wedstrijd van de Zwaluwen te Luik heeft verschaft en zoo hefrben ze een geheel nieuwe ploeg samen gesteld, waarin slechts 4 spelers van de ploeg, die hier met 7-2 werd geslagen, zijn gehand haafd. Vooral de voorhoede is versterkt. Men heeft in Buyle en van de Wouwer een paar uitstekende vleugelspelers. Braine zal links binnen spelen naast Buyle, zoodat 't rechter gedeelte van onze verdediging voor een lasti ge taak zal staan. Ook het binnentrio van den Belgischen aanval is ontegenzeggelijk zeer versterkt. De vervanging van Braet tusschen de palen door Bad jou acht men in België een groote verbetering. Dat is zeker ook het geval met het opnemen van Petit als achterspeler. Van dezen speler evenals van de beide vleugelspelers zagen we te Luik voortreffelijk werk. Dat het krachtsverschil veel en veel minder zal zijn dan te Rotterdam, staat thans wel vast. Met belangstelling zal men dan ook den uitslag, waarvan op het oogenblik maar heel weinig te zeggen is, tegemoet zien. C. J. GROOTHOFF. DAMES-HOCKEY. ENGELAND—NEDERLAND. Zaterdagmiddag zal te Folkestone de lan- denwedstrijd Engeland—Nederland gespeeld worden. Met buitengewone belangstelling ziet men dezen wedstrijd tegemoet. Pas éénmaal heeft een ontmoeting tusschen deze twee lan den plaats gehad en wel 17 April 1935 op het terrein van het Kennemer Lyceum te Over- veen. Het elftal, dat toen met 50 (rust 30) verloor, was als volgt samengesteld: Andreas (doel». Rollin Couquerque en Dubois (back), Leendertz, v. d. Velde en de Vletter (half), de RuiterHofland, Tellegen, v. Grinsven, Th. Broese v. Groenou en Faber (voor). De ploeg is dus wel gewijzigd, slechts de dames Rollin Couquerque en De Vletter zijn overgebleven. In vergelijking met den eersten wedstrijd tegen Engeland 9 andere in ver gelijking met den [laatsten internationalen wedstrijd tegen Duitschland op 20 Maart j.l. 3 andere speelsters. Van deze 3 is mej. Leeuwenberg (Rood Wit) verhinderd mede te spelen. Het elftal is thans als volg: I. Heutink (P.W.) D. Roos (B.D.H.C.), M. Rollin Couquerque (H.O.C.) A. de Vletter (B.D.H.C.), H Vreede (Rood en Wit), W. Offerhaus (H.D.M.). S. Kruize (A'dam), S. Broese v. Groenou (Kie viten), W. van Bueren, (B.D.H.C.). E. Kruize (A'dam), E. Exalto (H.H.IJ.C.) Reserve: J. Goeting (Rood en Wit). Scheidsrechter voor Nederland: Simmers. Van deze ploeg zal mejuffrouw S. Kruize debuteeren, terwijl mej. Offerhaus haar 2de, de dames Broese v. Groenou, E. Kruize en I. Heutink. haar 3de, E. Exalto haar 4de, Roos de 9de, v. Bueren de 11de, de Vletter de 13de, H. Vreede de 18de en mej. Rollin Couquerque haar 32ste wedstrijd spelen. Volledigheidshalve voor de statistiek zij vermeld, dat mej. v. Bue ren reeds 15 doelpunten maakte, terwijl S. Broese v. Groenou, H. Vreede en Kruize er ieder 1 voor hun rekening namen. Wat het elftal zal presteeren, is moeilijk te zeggen. De eerste maal in 1935 werd zooals ge zegd verloren niet 50. Tegen Duitschland uit won Engeland in. 1935 met 64, de return match in Engeland tegen Duitschland wonnen de Engelsche dames met 53. De Engelsche dames, die bij voorkeur het korte spel spelen, moeten wel als iets sterker beschouwd worden. Misschien, dat echter open spel een verrassing kan opleveren! Behalve dezen wedstrijd speelt het Neder- landsche elftal Maandag, 4 April a.s. tegen Wales te Neath. Het is de eerste maal, dat Nederland tegen Wales speelt. De verwachtin gen zijn ook hier hoog gespannen. Wel is Wales veel zwakker (de laatste ontmoeting tusschen Engeland en Wales eindigde in een 110 over winning voor Engeland), doch daar Nederland haar tweeden internationalen wedstrijd speelt en een lange, vermoeiende reis achter den rug heeft, is een voorspelling gewaagd! Moge een eervolle nederlaag en een verdien de overwinning het resultaat van de reis worden! HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG EN ZONDAG. Heeren: 3 April: D.O.S.Rapiditas '21 LijndenAalsmeer SimsonZaandam Turno—Olympia Dames: Zaterdag 2 April: G.V.A.A.D.A. D.O.S.—'Turno Simson—Ni loc Zondag 3 April: Concordia I—Rapiditas I (Van Oosten de Bruijnstraat.) TurnoZeeburg 9.30 uur SimsonG.V.A. 10.30 uur A.D.A.D.O.S. 12 uur Promotie-Degradatie le klasse. Heeren: Concordia—Atlas, IQ.30 u. (W. Sitter). Deze belangrijke wedstrijd, die misschen reeds de beslissing kan brengen, wordt Zon dagmorgen a.s. op het Gem. terrein Van Oos ten de Bruijnstraat gespeeld. Dames: 2e klasse: Carna 2—Rapiditas 2 A.V. ZaanlandLijnden 10.50 uur 2 uur 11.30 uur 9.20 uur 2.45 uur 3.45 uur 3.45 uur 9.30 uur 11 uur 10 urr DE KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAG MIDDAG. Het volgende programma wordt Zaterdag middag gespeeld: Competitie: 2e kl.: Onder Ons—T.H.B. 3. Na-competitie: A: Haarlem 1—Zwaluwen. Oosterkwartier—Patrimonium. B: Watervliet 2—Meerle'oosch 1. C: Haarlem 3Animo 2. S. V. 2Aurora 2. CHRIST. KORFBALBOND. H. C. K. V. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris: J. H. v. d. Hoeven, Ursulastraat 11. Voor Zaterdag 2 April is vastgesteld in klasse A: Ijsvogels 3O. O. I. Na het goede resultaat van verleden week is het waarschijnlijk, dat de Haarlemmers pun ten winst meebrengen uit Den Haag'. O. O. 2 traint aan de Zanderijvaart te Over veen. O. O.-adspirantenT. H. B. adspiranten om 3 uur aan de Zanderij vaart. De competitiestand in klasse IIA is: gesp. gew. gei. verl. punten Pernix II 3 2 0 0 6 15—3 Fiks II 5 3 117 10—11 Ijsvogels III 4 1 0 3 2 1413 Tonego H 3 1 0 2 2 58 O, O. I 3 0 12 1 1—12 getuigt Moeder de Gans, de bekende kinderkamer-expert. Zie nu zoo'n vroolijke stoet eens! Is dat geen oolijk stel? Daar gaat Koning Leeuw (incognito) en „Opa" Olifant en daar trekt zoowaar Winnie Waf de wijde wereld in. En Vader de Gans, die kippig is, heeft twee eieren gebroken, maar dat geeft niet, want hij legt ze toch zélf. Er zijn nog meer van die leuke R&D Kinderkamer-versieringen. U vindt ze in de R&D staalboeken met onderstaand merk op het kaft. Kinderen hechten erg aan hun huis en waardeeren het, wanneer Vader en Moeder zorgen voor 'n smaakvolle aankleeding der wanden, ook in woon- en slaapkamers. Laat nu nieuw behangen met zoo'n mooi R&D behang, gedrukt in „Fixa-Coior" kleuren. Vraag Uw behanger de Series 16 47 - 48 - 49 - 50 - 51 of 52! R&D staalboeken hebben dit merk op het kaft. Zij toonen het behang op volte rolsbreedte. Levering via Uw behanger. Toonkamcrs te Haarlem: Parklaan 69. illeen wanneer iels bijzonder goed is zal hei publiek het blijven koopen. Alleen wanneer velen hei herhaaldelijk koopen, kan de fabrikant of de winke lier voortgaan met adverteeren in een goede courant. Maar dan is het ook duidelijk, dat U door bij regelmatige adverteerders ie koopen. de beste waarborg hebt voor de aller beste kwaliteit, voor de billijksie prijzen. Op veler verzoek heb ben wij besloten onze te verlengen tot en met Zaterdag 2 April Profiteert dus thans nog van on?e mooie reclame, groote voorraden en LAGE PRIIZEN Kanaalstr. 63, llmuiden. Wij zijn 20% goedkooper geen BETER en VOORDEELIGER adres dan: JJMUIDEN. KlUMPERS KLEEDING. Voorheen BRINIOSTRAAT 5, PRIMA STOFFEN PRIMA PASVORM PRIMA AFWERKING PRI1ZEN BENEDEN ELKE CONCURRENTIE 50 Verkoopsmagazijnen Eigen labrieken. HET HUIS VAN VERTROUWEN.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 12