VELSEN BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN SANTPOORT Illllllllllllllll I BURGERLIJKE STAND De Man niet de Wassen Beelden. Buitengewoon interessante en spannende film in „De Pont". Het is eenige jaren geleden, dat deze film voor 't eerst in ons land werd vertoond, maar desondanks heeft de directie van Theater de Pont ditmaal een film gekozen, die veel publiek zal trekken. Lionel Atwill doet Ivan Igor knap werk, als hij als de man met het masker ten tooneele v -hijnt. Wie deze film nog niet gezien hebben, mogen ditmaal de gelegenheid niet laten voorbijgaan en die haar reeds zagen, zullen haar ongetwijfeld nog eens willen zien. Ivan Igor (Lionel Atwill), fabrikant van wasfiguren, beheert met zijn compagnon Worth (Edwin Maxwelleen museum te Londen. Omdat de zaak niet floreert, steekt Worth den boel in brand teneinde de verze keringssom te bemachtigen. Igor doet ver geef sche pogingen om zijn waardevolle beel den. waaronder er zijn van historische betee- kenis, te redden, met het gevolg dat hij erns tige brandwonden oploopt. Met de onuitwisbare sporen dezer brand wonden zien wij hem kreupel, en met een vreemd en onbewegelijk gezicht veel later te rug als eigenaar van een museum te New- York. Opvallenderwijze zijn vele personen, die on der geheimzinnige omstandigheden zijn ver dwenen als vermist aangegeven, terwijl meer dere lijken uit een lijkenhuis werden gesto len. Tot de laatste vermissing behoort het lijk van Joan Gale, een koormeisje, weir dood haar rijke verloofde op zijn geweten zou hebben. Op zekeren dag. vergezelde Florence (Glenda Farrell), journaliste van een dag blad haar kamergenoot Charlotte (Fay Wray). naar Igor's museum, waar Charlotte's verloofde werkzaam is. Igor onder den indruk van Charlotte's schoonheid, overreedt haar. om hem nog eens te komen bezoeken. Flo rence verlustigt zich in het aanschouwen van beelden en is verwonderd een wasfiguur te vinden van Joan Gale. Later ziet ze Sparrow, een oppasser, dien ze er op betrapte dat hij haar bespiedde, een vervallen huis binnen gaan en achtervolgde hem in een kelder. Ze ontdekt een koffer en meende, dat dit het lijk van Joan Gale be vatte, doch ze sloeg op de vlucht, toen zij zich geplaatst zag tegenover een onbeschrijfelijk- en verschrikkelijk monster. Ze waarschuwt de politie, die een inval doet, doch dan is het monster verdwenen. De kof fer blijkt gesmokkelde drank te bevatten. Sparrow wordt echter in hechtenis genomen en, terwijl de politie bezig is hem te onder vragen, keert Florence naar het museum terug. Alc' ir gearriveerd zijnde, hoort ze een schreeuw en ontdekt bij onderzoek een kel derdeur-opening van waaruit een trap toe gang heeft naar beneden. Tot haar schrik, ziet ze wederom het verschrikkelijke monster dat bezig is Charlotte vast te binden op een operatietafel, in de nabijheid waarvan een vat kokende was stond- Inmiddels is het de politie gelukt. Sparrow tot spreken te dwingen na wiens bekentenis zij zich ijlings naar het museum spoeden. Zij bereikten het op het zelfde moment dat het monster zich naar boven begaf, Florence ach terlatende. Op het zien van de politie wil hij terugkee- ren en valt daarbij in de kokende was. Char lotte leefde nog en valt flauw in de armen van haar verloofde. Door Sparrow's bekente nis kwam Florence te weten, dat het monster een monomaniac is, iemand, op zoek naar levende menschen, die hij, door hen in ko kende was te kluisteren wenscht te reprodu ce eren. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond: De wonderbaarlijke man. Jaarverslag Velscn's Ziekenfonds. Aan het jaarverslag over 1937 van Velsen's Ziekenfonds ontleenen wij het volgende: Van de leden. Op 1 Januari 1937 bestond de vereeniglng uit 7411 zielen. Op 31 December was dit aantal gestegen tot 8299 zielen of een vooruitgang van 888 zielen. Het ledental beweegt zich nog steeds in stij gende richting. De werkloosheid in onze gemeente is nog zeer groot en daarom is het zeer verheugend, dat wij met de Gemeente Velsen een overeen komst hebben kunnen sluiten in deze. Zooals bekend is, nam de Raad der Gemeen te in begin Mei een regeling aan, waardoor de werkloozen verplicht werden lid te worden van een Ziekenfonds. Alleen de toelage door de Gemeente vonden de fondsen „Velsen" en „Velseroord" te laag. Ingediende voorstellen onzerzijds werden door toedoen van „Groot IJmuiden" niet ge accepteerd en als onaannemelijk ter zijde ge legd. Ook is er in het jaar 1937 een regeling tot stand gekomen met de gemeente Velsen voor de gesteunden van Maatschappelijk Hulpbe toon met de verschillende Fondsen in de ge meente Velsen. Deze overeenkomst trad in werking in Januari 1938. Afdeeling Verpleging. Hiervoor zijn uitgezonden 231 leden met een gezamenüjken verpleegtijd van 6770 dagen tegen in 1936 4627 dagen. Gemiddeld per lid ruim 29 dagen, vorig jaar 22 dagen. In de volgende ziekenhuizen zijn de leden opgenomen Antonius Ziekenhuis 141 leden met 4857 dagen; Roode Kruis Ziekenhuis 61 leden met 1084 dagen; Diaconessenhuis 10 leden met 251 dagen; Maria Stichting 6 leden met 227 da gen; Anthonie Leeuwenhoekhuis 3 leden met 169 dagen; St. Ursula Stichting 1 lid met 66 dagen; Academisch Ziekenhuis 1 lid met 71 dagen; Anna Kliniek 2 leden met 63 dagen; Groote Gasthuis 2 leden met 45 dagen; Onze Lieve Vrouwengasthuis 1 lid met 22 dagen; Johannes de Deo 1 lid met 14 dagen; Gouda 1 lid met 1 dag. Specialisten Hulp. Hiervoor zijn bijna 2100 kaarten verstrekt. Vérder werd er veel gebruik gemaakt van hoogtezonbehandeling, diathermie, kanker bestrijding, Röntgenbehandeling, foto's enz. Deze afdeeling heeft bijzonder ongunstige gevolgen gehad voor onze financiën, waar door wij voor een groot tekort komen te staan, wat in hoofdzaak door de langdurige gevallen van verpleging komt. Er zijn verpleegtijden geweest van 332 dagen, van 248 dagen, van 243 dagen, van 106 dagen, van 115 dagen en vervolgens 93—84 dagen enz. Voor verloskundige hulp is 171 maal f 5, uitgekeerd. Er werden 588 brillen uitgereikt. Dit aantal bewijst wederom de groote behoefte hieraan Afdeeling Begrafenis. Er zijn in 1937 overleden 23 volwassenen en 10 kinderen of ongeveer 4 per duizend leden. Afdeeling Tandartsen. Door de overgrote praktijk van Dr. Linde boom bedankte deze voor de afdeeling Santr poort, waarna het bestuur een overeenkomst aanging met Mej. Noorman, die op hetzelfde adres de praktijk voortzette. Het verzoek van den heer Homberg, tandarts, om als deelne mer aan het Velsen's Ziekenfonds te worden verbonden, is door het bestuur toegestaan. Deze heeft op 1 Januari 1938 zijn functie aanvaard. Wcrkloozenzorg. In deze afdeeling is nog geen verbetering te constateeren. Door de overeenkomst met de Gemeente Velsen is ons verlies aan contri butie teruggebracht tot 1,4 in plaats van de halve contributie. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Ziekenfondsen is met plannen gekomen om een fusie tot stand te brengen tusschen „Velsen" en .Velseroord". Een commissie uit beide vereenigingen is hiervoor benoemd. Deze plannen zijn in voorloopig onderzoek. Rekening en verantwoording. De rekening en verantwoording wees op een eindcijfer van f72.314,10 een nadeelig saldo aan van f 3561,44, in hoofdzaak als gevolg van een verminderde ontvangst aan contributies van f2700 door de tegemoetkoming inzake de werklooze leden. Ontvangen o.a.: contributie Velsen-Noord f37.022,09, contributie Velsen f30.137,45, toe slag werkloozen f 948,99, rente Nutsspaarbank f 459,09, enz. Uitgaven o.a. ziekenhuisverpleging f 20.473,98 doctoren f 26.432,43, tandartsen f 6715,58, spe cialistenhulp f 6296,98, Röntgenfoto's en on derzoek f 1052.10. diathermiebehandeling en massage f 148,05. hoogtezonbehandeling f 35Ö, brillen f 717,55, afdeeling begraven f 1032,70, ziekentransport f 538,20, sociale lasten f 445.74, verlossingen f 850, salarissen boden f 4268,68. vergoeding secretaris, penningmeester, admi nistrateur en bodenhulp f 1741.85, contributie Federatie f 283,78, drukwerk enz. f 231,65, on kosten jubileumavond f221,29. bestuurson- kosten f 99,54. bijdrage Witte Kruis f 100, tu berculosebestrijding f 50, belasting „doode hand" f9, afschrijving op vordering Zaan- landsche Bank f250. De balans vermeldt als bezittingen: Kas f 143,34. Nutsspaarbank f 10.050.79, Zaanland- sche Bank f 200, voorschot boden f 115 en als schulden: salarissen f493,69, kapitaal f 10.015,44. Wij maken U attent op onze geheel nieuwe sorteering OVERHEMDEN, n.l. de TOOTAL-SERIE in prijzen; ƒ3.90 4.90 5.90 Engelsche stoffen, pr. Hollandsche confectie. In DASSEN een pracht nieuwe collectie COMO - DASSEN. Momenteel het mooiste fabrikaat, reeds vanaf 95 CENT JOH. DE WAARD'S MODEMAGAZIJNEN, KANAALSTRAAT 46—48 Telef. 4054 (Adv. Ingez. Med.) BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de wedstrijden voor het clubkampioenschap, die in het wijkgebouw werden gespeeld, luiden als volgt: Groep 1. Noord-Zuidlij n. 1. H. KluftK. van der Wal 21 m. p.; 2. J. Bas—W. de Boer 24'/2 m.p.: 3. De heer en mevr. Van Essen 26 m. p.; 4. Th. Braam—A. Roodzand 28Vz m.p. Oost-Westlijn. 1. J. Pools—H. Scheffer 2lVa m.p.; 2. J. Pauw—L. Mouton 24}'2 m.p.; 3. G. Tabak—W. G. Kleine 25 m.p.; 4. P. Amse—A. Tabak 29 m.p. Groep 3 Noord-Zuidlijn. 1. Mevr. Braam—J. van der Berg 20 m.p.: 2. J. Dil—K. Ke« 23 m.p.; 3. H. Bruineberg—W. Mante 24J/2 m.p.; 4. Mevr. TabakJb. Broekhuizen 32 m.p. Oost-Westlijn. 1. J. de VriesJ. Barnhorn 18 m.p.; 2. C. GeldermansR. Hoen 25V2 mp.: 3. J. BoomC. Spruit 26 V2 m.p.; 4. V- KokC. Nij man 30 m.p. In de finale voor het clubkampioens; ,p plaatsten zich de volgende paren: Groep 1 K. SCHIP VAN Amarante (Port.) x) Atreus Agamemnon (Ned.) Aleinous (Eng. x) Aurora (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) Bridgepool (Br.) Barneveld (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Breda (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Costa Rica (Ned.) Dioné (Fr.) Enggano (Ned.) x).. Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Flintshire (Eng.) x) Fotini Carra (Gr.) Fauna (Ned.) Glenaffaric (Eng.) x) Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x).... Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Ionia (Du.) Iris (Ned.) Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x j.v.Oldenbarnevelt (N.): Joh. de Witt (Ned.) x) Kyphissia (Du.) Kai (Deen) Kiruna (Zw.) Luneburg (Du.) Laomedon (Eng.) x) Meerkerk (Ned.) x) XXIV Maggio (Ital.) Moena (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mapia (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Ootmarsum (Ned.) Orion (Ned.) Princ Andrej (J. SI.) Phemius (Eng.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phoenicia (Du Pan Gothia (Zw.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Rozenburg (Ned.) Rhea (Ned.) Ranfrid (Zw.) Sesostris (Du.) Stentor (Eng.) x) Serooskerk (Ned.) x) Saudades (Port.) Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) Saturnus (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Tajandoen (Ned.) s) Tjisondari (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Triton (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tabinta (Ned.) x) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Buenos Aires Hongkong Midd. Zee Batavia Stettin Chili Beira Chili Mobile Chili Zuid Afrika Chili Pto Barrios West Afrika Hamburg Caen (v. IJm.) Batavia Batavia Bordeaux Japan Stratoni Kopenhagen Japan Ned. Indie Chill Batavia Bourgas Ned. Indië Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika W. Indië Dapzig W. Indië Beira Batavia Batavia West tndië Bilbao (v. IJm.) Narvik Ned. Indië Batavia Japan La Plata Ned. Indië Ned. Indië Batavia Batavia Hamburg Hamburg Hamburg Buenos Aires Alexandrië La Plata Batavia Batavia Pto Barrios Aruba Hamburg Les Falaises (v. IJm.) Hamburg Wisbeck Bto Barrios 'Batavia Japan Buenos Aires Zuid Afrika Batavia Midd. Zee W. Indië W. Indië Batavia Batavia Batavia Alexandrië Batavia Ned. Indië Ned Indië Midd. Zee Buenos Aires Buenos Aires Japan Verm. aankomst 28 April 9 April 15 Mei 5 April 31 Maart 2 April 10 April 1 April 8 Mei 5 April 10 Mei 3 April 3 April 15 April 9 April 9 April 7 April 24 April 22 Apx-il 23 Mei 18 April 4 April 1 April 5 April 12 April 22 April 14 April 20 April 12 April 10 April 3 April 3 April 2 April 26 April 12 April 4 April 25 April 7 April 31 Maart 31 Maart 3 April 31 Maart 4 April 4 April 30 Maart 20 April 20 April 9 Mei 15 April 15 April 29 April LAATSTE BERICHT 24 Maart van Bahia Blanca. 26 Maart van Batavia. 30 Maart te Catania, vertrekt 9 April, vertrekt 2 April. 30 Maart te Liverpool. 31 Maart van Duinkerken. 30 Maart van Arica. 28 Maart van Valentia. 25 Maart van Corral. 30 Maart van Beira. 29 Maart te Callao. 23 Maart van Barbados. 27 Maart van Las Palmas. vertrekt 9 April. 31 Maart vertrokken. in lading, vertrekt 2 April, vertrekt 1 April. 30 Maart van Manilla. 28 Maart van Gibraltar. 31 Maart vertrokken. 28 Maart van Port Said. 29 Maart van Gibraltar. 30 Maart van Curacao. 29 Maart van Pt. Said. 21 Maart te Izmir. 28 Maart van Colombo. 27 Maart te Stamboul. 27 Maart van Tjilatjap. 1 April van Beira. 29 Maart van La Guayra, 1 April vertrokken. 28 Maart van Pto Plata. 31 Maart te Rotterdam. 29 Maart van Genua. 30 Maart vertrokken. 27 Maart van de Azoren. in lading. 30 Maart vertrokken. 30 Maart van Port Said. 28 Maart van Colombo. 29 Maart te Rotterdam. 12 Maart v. Buenos Aires. 29 Maart van Gibraltar. 29 Maart van Perim. 21 Maart van Colombo. 31 Maart te Marseille, vertrekt 2 ApriL vertrekt 2 April. in lading. 30 Maart van Ouessant. in lading. 29 Maart van Dakar. 28 Maart van Gibraltar, in lading. 30 Maart van Pt. Limon. 18 Maart vertrokken. in lading. 29 Maart van Ouessant. 30 Maart vertrokken. 1 April vertrokken. 29 Maart van Fayal. 30 Maart van Gibraltar. 27 Maart van Colombo. 28 Maart van Madeira. 29 Maart van Mombassa. in lading. 29 Maart van Catania. 29 Maart van Parimaribo. 29 Maart van Barbados. 30 Maart te Havre. 8 Maart van Padang. 24 Maart van Sabang. 29 Maart van Thessalonika. in lading. 27 Maart van Sabang. 28 Maart van Batavia. 27 Maart te Fiume. 30 Maart van Bahia. 1 April vertrokken. 30 Maart van Dairen. x) SchepeD van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Engelscii s,s, Stoei Force Llanelly De dichter Willem Kloos is Donderdagmiddag plotseling overleden. Elders in dit nummer vindt men nadere bijzonderheden over dezen dichter van '80. van der WalH. Kluft. Groep 3 J. de Vries G. Steenbergen. De overige leden speelden een onderlingen wedstrijd. De uitslagen waren: 1. J. BerleeJ. Nijman 50 V2 m.p.; 2. L. KleynJ. Bloemen- daal 57 m.p.; 3. J. N. van LeeuwenJ. Numan 61 m.p.; 4. Mevr. DilP. Daalhuizen 63 m.p.; 5. De heer en mevr. Tand 66Vz m.p. Oost-Westlijn., 1. P. van GroningenN. N. 55V2 m.p.; 2. P. van*der WerfJ. Kok 54 m.p.; 3. T. RomeynBrandenburg 59Vz m.p. 4. De heer en mevr. van Amstel 64 V2 m.p. 5. Mevr. Steenbergen-mevr. Blokdijk 69'/2 m.p. DE ZOMERCONCERTEN IN HET RIJKENSPARK. Het bestuur van „Santpoort's Bloei" heeft met de voorbereidende werkzaamheden van deze wekelijksche concerten gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus een aanvang gemaakt. Daar wegens den financiëelen toestand der gemeente het gemeentebestuur geen gelden kon uittrekken voor het doen maken van een bergplaats voor stoelen en lessenaars onder de muzieknis, heeft het bestuur zeer tot zijn spijt deze voorwerpen nog niet kunnen aan schaffen, zoodat het hierin voor het komende seizoen op een andere wijze zal trachten te voorzien. Het bestuur zal trachten naast de plaatse lijke vereenigingen. die het vorige jaar met zooveel succes optraden, ook vooraanstaande muziek- en zangvereenigingen uit den omtrek concerten in het Rijkenspark te doen geven. Natuurlijk brengt een en ander de noodige kosten met zich mede. Zoo heeft het bestuur het bedrag aan auteursrechten en het mate riaal begroot op 75, waarbij natuurlijk nog wel het een en ander bijkomt. Het bestuur van „Santpoort's Bloei" doet dan ook een ernstig' beroep op allen, die rechtstreeks of zijdelings belang hebben bij het voortbestaan van deze wekelijksche con certen om gelden voor dit doel te storten in het muziekfonds, dat uitsluitend gebezigd zal worden voor de gratis toegankelijke concerten in het Rijkenspark. GODSDIENSTIGE OPVOEDING VAN DEN KLEUTER. Donderdagavond sprak de heer K. van den Berg in het gymnastiek-lokaal van de School met den Bijbel over „De godsdienstige opvoe ding van den kleuter". Wat hebben we te verstaan, aldus spreker onder opvoeding in het algemeen en godsdien stige opvoeding in het bijzondei'? Onder op voeding verstaan we het geven van steun aan den opgroeienden mensch, lichamelijk en geestelijk. Vele opvoedkundigen hebben gemeend dat godsdienst boven het begrip van het kind gaat. Een diepgaande wetenschappelijk onderzoek bij 't licht van Gods Woord heeft echter het dwaze van deze bewering uit de school van het ongeloof aangetoond. Volwassen is hij natuurlijk nog niet, daarom moet alles langzaam ingroeien. De aangeboren godsdienstige aanleg moet ontwikkeld worden. Als de godsdienstige opvoeding wordt ver waarloosd, komen de nadeelige gevolgen later aan den dag. Bij de godsdienstige opvoeding van den kleuter moeten we er voor waken, dat die op voeding niet gelijk en gelijkvormig is aan die van den volwassene. Zijn godsdienst toch ver toont een eigen karakter. Zoo'n kleuter kent geen wantrouwen, geen kritiek. Hij neemt alles aan wat een „autoriteit" hem voorzet. Die lichtgeloovigheid en ontvankelijk heid stellen aan den opvoeder een groote ver antwoordelijkheid. Onwaarheid mag hij niet vertellen, want een der gevolgen daarvan kan zijn groote angst. Het geloof van het jonge kind is volkomen autoriteitsgeloof. De meisjes zijn in 't algemeen vatbaarder voor indrukken dan jongens. Over het geheel is de religie bij de vrouw ernstiger en inniger dan bij den man en dit komt in de prille jeugd al aan den dag. Zooals te zwaar natuurlijk voedsel schade lijk is voor de gezondheid, zoo is overlading in het geestelijke eveneens schadelijk. Dat de omgeving, waarin het kind opgroeit, van groot belang is voor de godsdienstige op voeding. behoeft geen betoog. Daarom kiezen geloovige ouders voor hun kinderen de Chris telijke school, óók voor de kleintjes. Amerikaansclie Stalen <loor tornado's geteisterd. l«dig Vele personen verongelukt. COLUMBUS (Kansas). 31 Maart. De tornado's die de staten Kansas. Missouri, Oklahoma en Arkansas hebben geteisterd, hebben tot dusver reeds 27 menschenlevens geëischt, terwijl honderden menschen gewond rijn. Alleen te Columbus zijn reeds 200 gebouwen vernield. O.a. stortte laar een school in, waarin zich om streeks honderd kinderen bevonden. Vier hunner kwamen 0111 het leven. (Reuter)., VOETBAL SCHOENEN. SHIRTS, BROEKEN, KNIE- en ENKELKOUSEN, SCHEENBESCHERMERS. TURNKLEEDING. TENNISRACKETS en alle andere artikelen op dit gebied. „DE SPORTHOEK" WIJKERSTRAATWEG 29, bij de Pont, TELEFOON 3019. (Adv, Ingez. Med.) VOETBAL. BELGIë-NEDERLAND. Stijnen spil van hel Belgisch elftal. Uit Antwerpen; Zooals wel te verwachten was heeft de Belgische keuze-commissie Stijnen van Olympique Charleroi tot spil van het Belgi sche elftal uitverkoren, dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen Nederland zal spelen. ZATERDAGMIDDAG -C OMPETTTIE. Wedstrijd tusschen twee proef elf tallen der Zaterdagmiddagcompetitie, 3 uur, Kennemer- land-terrein, J. Joosten. Grensrechters: J. Steffens en J. West. Afd. CV. J. B. 2Johez 2, 4 uur, M. Bloe- mink. HAARLEM 2—BLOEMEND AAL. Zondagmorgen half elf wordt op het terrein aan den Schoterweg een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Bloemendaal en Haarlem II. Laatstgenoemd elftal is versterkt met eenige spelers uit het eerste. KAMPIOENSCHAP VAN DEN H. V. B. VLIEGENDE VOGELS—ZANDVOORT II. Zondagmorgen 10 uur wordt bovengenoemde wedstrijd gespeeld op het terrein van VI. Vo gels aan den Vergierdeweg. Een mooie ge legenheid, om het spel van deze 1ste klasse kampioenen eens te gaan zien. Als men in Beverwijk over kleeding spreekt, spreekt men over KOOP Fabrieksvoorraad Heerencostuums, Gabardine Jassen en Mantels, Jongenspakken en Pantalons. Uiterst lage prijzen. BREESTRAAT 138 BEVERWIJK. Kijken is koopen bij KOOP 'S. Med.) HAARLEM, 31 Maart. Ondertrouwd 31 Maart: A. J. van Hees en E. Ruijzenaars; C. C. Bosch en A. J. de Vries; G. J. de Heus en G. Jacobs; A. M. P. Hörchner en W. Radsma; J. Scheffer en A. M. Dorsman; W. C. G. H. Keegstra en S. Veenhof; Getrouwd 31 Maart: J. Bijvoets en E. M. C. A. Heerschap; W. F. van Eek en W. Verkruis- sen; J. Groen en S. de Vries. Bevallen 29 Maart J. Buhre—Wassink, z.J M. A. Schipper—Schreuder, d. Overleden 30 Maart: E. ten Broeke, 68 Verspronckweg. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 1 APRIL Thalia Theater: „Slavenschip" en „Café Me- tropole", 8 uur. Theater de Pont: „De man met de Wassen Beelden" en „De wonderbaarlijke Man", 8 uur, ZATERDAG 2 APRIL Thalia Theater: „Slavenschip" en „Café Me- trópole", 8 uur. Theater de Pont: „De man met de Wassen Beelden" en „De wonderbaarlijke Man", 8 uur, -3-1 AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 1 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „Mr. Moto slaat toe en „De gepantserde Auto", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: .Marie Wa- lewska" en „Mevrouw blijft ontbijten", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De weg terug", 8 uur. ZATERDAG 2 APRIL Luxor Theater, Breestraat: ..Mr. Moto slaat toeu" en „De gepantserde Auto", 8 uur. Kennemer Theater. Zeestraat: Marie Wa- lewska" en „Mevrouw blijft ontbijten", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De weg terug", 8 uur. AGENDA VOOR CASTRICUM VRIJDAG 1 APRIL Corso Theater, Dorpsstraat: „De groote il lusie". 8 uur. ZATERDAG 2 APRIL Corso Theater, Dorpsstraat: „De groote il lusie", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 1 APRIL StadsschouwburgBallet Tilly Sylon met medewerking van de H. O. V. o. 1. v. Marinus Adam. 8.15 uur. Concertgebouw: Voorjaarsbeurs 1.305.30 en 7.3011 uur. Vertooning Natuurfilms. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Orkaan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Artisteningang", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Pola Negri in „Tango Notturno", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: ..Tusschen twee werelden". 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Een gevaarlijk complot". Gary Cooper in „Oké Mr. Deeds". Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 2 APRIL Stadsschouwburg: Dansavond Yoma Sas burg, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2