HET NIEUWE AVONDBLAD eticki aan fttaaud- en Hwattaaiatouués TAXIBRANDWIJK Bescherming tegen Luchtaanvallen. 23 e MARC ANC No. 129 ZATERDAG 2 APRIL 1938 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN per week 12V* ets., per maand 521/- cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 0n8^ü5h?ld rrlijtlen 'm— verUes 7®n hand, voet of oog ƒ200.-, beide leden duim 1100.één lid duim 50alle leden wijsvinger 60. 400 bij verdrinkingsdood door K SÏÏ&XS WMK'aSi?" ™^nevaartuige„ enz. Nog afzondei li] ke verzekering vooi abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het verwondert ons in toenemende mate, dat er in Nederland zoo weinig gedaan wordt aan de bescherming van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen. Indertijd is er veel over deze zaak gedisputeerd. Twee jaar geleden is een wetsontwerp, regelende de luchtbescherming met indeeling van de gemeenten in gevaren- klassen, aangenomen. Er zijn hier en daar wat schuilplaatsen gebouwd, ook in Haarlem, maar hun aantal staat nog in geen redelijke ver houding tot hetgeen er werkelijk aan vlucht- kelders noodig zou zijn voor de menschen die zich tijdens een aanval op straat zouden be vinden. Men schat dit aantal op 3 a 5 pCt. dei- bevolking. Een stad als Haarlem zou daar 27 a 45 openbare schuilplaatsen voor moeten heb ben, zooals onze medewerker dr. E. van Raalte in een artikel in dit nummer, gebaseerd op een onderhoud met de inspectie der luchtbescher ming in Den Haag, mededeelt. Welnu waar zijn ze? Met de verstrekking van gasmaskers aan de bevolking is het al even bedroefd gesteld. „Op den duur" zou een stad als Haarlem, gerang schikt in „Gevarenklasse II", een aantal gas maskers van het Rijk krijgen, gelijk aan pCt. van het aantal inwoners. Die heeft Haarlem nog lang niet. Op geen stukken na. En de overige 99V2 pCt. van den gasmaskers- voorraad? Daar moet de gemeente zelf maar voor zorgen. Bij aankoop van groote hoeveel heden bedraagt de prijs van een gasmasker nu evenwel nog f 18. De Hembrug heeft een volks gasmasker in aanmaak de fabricage is eigenlijk nog in voorbereiding en dat zal het tot een prijs van een gulden of vier kunnen brengen. Maar natuurlijk is er thans geen kijk op dat de gemeenten zoo'n verstrekking be kostigen. Evenmin als er kans op is dat zij al de vereischte openbare schuilplaatsen kan be talen. En men kan al evenmin verwachten dat de volledige burgerij zichzelf voorzien kan van gasmaskers a 4 per gezinslid. Bovendien moet er nog een heele organisatie tot stand gebracht worden, in iedere gemeente afzonder lijk. Daar is wel een begin mee gemaakt, maai de zaak vordert niet. Dr. Van Raalte's zegs man heeft nu wel opgemerkt dat de Neder- landsche Vereeniging voor Luchtbescherming maar 22000 leden telt op een totaal van 8 millioen inwoners terwijl de Duitsche ver eeniging op 13 millioen leden op een bevolking- van 71 millioen kan bogen, maar kan men dit aan het Nederlandsche particuliere initiatief verwijten? Ik geloof er niets van. Men kan den gemeenten ook geen verwijt maken, want ze hebben blijkbaar zelfs de eerste hulpmiddelen uit Den Haag niet in voldoende mate ont vangen en zijn bovendien voor een financieel raadsel gesteld, dat onoplosbaar is. De halfslachtige wijze waarop deze zaak in ons land is aangepakt lijkt ons totaal verkeerd. Of men doet iets goed, of men laat het na. Blijkbaar is ruen in Den Haag van meening dat men het wèl moet doen en dat geloof ik ook, want men dient te pogen te redden wat te redden valt maar mist men de overtuiging- om de zaak serieus door te zetten. Dat is geen regeeren zooals het behoort. En niet alleen om financiëele redenen, om dat de gemeenten, vaak tot op 50 uitgaven door Gedeputeerde Staten en het Rijk beknib beld, er niet aan kunnen denken zulke som men te besteden als een goede organisatie der luchtbescherming zou vereischen, is de huidige opzet verkeerd. De hoofdfout is dat het handelen in een zaak van nationaal be leid hier aan de gemeentelijke overheid wordt overgelaten terwijl zelfs de noodzaak van han delen niet voldoende tot de bevolking is door gedrongen. Die noodzaak zou van Den Haag uit moeten worden betoogd, in krachtige en duidelijke taal die ieder begrijpen kan. Men zou tot de gansche burgerij dienen te zeggen: het is tijd dat gij uw maatregelen neemt. Gij moet daarvoor dit en dat doen. Wij moeten allen dan en dan gereed zijn, geoefend en voorzien van materiaal. Het kost zus en zoo veel. De middelen daartoe zullen op de vol gende wijze worden gevonden. Enzoovoorts. Dat is de eenige weg tot organisatie van een luchtbescherming voor ons land. De huidige methode leidt tot niets. Men kan niet van eenig gemeentebestuur verwachten dat dit op zijn eigen houtje uitgaven zal gaan doen en propaganda bij zijn ingezetenen gaan maken als andere gemeentebesturen dat nalaten. Men heeft hier een autonomie aan de gemeenten willen geven zooals zij die nimmer bezeten hebben juist in een tijd waarop de traditio- neele financiëele autonomie haar vrijwel ge heel ontnomen is. De logica is zoek en het uit blijven van resultaten kan niemand verwon deren. Natuurlijk is het onaangenaam deze zaak door te zetten. Zij zal een nogal alarmeerende uitwerking hebben op een volk als het onze, dat geneigd is tot behagelijke zorgeloosheid inzake oorlogsgevaar, na meer dan een eeuw lang buiten oorlogen gebleven te zijn, dat de internationale dreigingen wel bespreekt maar behoudens een klein aantal menschen er niet diep over doordenkt en zich liever als de struisvogel gedraagt. Maar als men haar niet doorzet zal er geen luchtbescherming zijn als de ramp ons treffen mocht. En dat zal in ieder geval beteekenen; een grooter aantal slacht offers van den beestenboel. Hierboven heb ik een Duitsch voorbeeld om trent de luchtbescherming geciteerd. Welnu: in Engeland zijn al millioenen gasmaskers uitgereikt, hebben meer dan een millioen men schen zich voor de organisaties aangemeld en is op 'de staatsbegrooting-1938 een bedrag van vijfenzeventig millioen gulden alleen voor dit doel uitgetrokken. Op onze staatsbegrooting zijn eenige tonnen uitgetrokken en de bevol king van Engeland is maar vijf- a zesmaal zoo groot als de onze. En het is toch voldoende bekend dat in geval van een Europeeschen oorlog Engeland en Duitschland zeer zeker tegenstanders zouden zijn. Nederland ligt tusschen deze twee grootmachten. Men begrijpe de bedoeling van dit betoog goed. Het is allerminst mijn doel alarm te slaan in den zin van: de oorlog staat nu voor de deur. De huidige toestand is vermoedelijk niet gevaarlijker dan bijvoorbeeld die van 1936, toen onze wet op de luchtbescherming dooi de Kamers werd aangenomen. En ik ben ge neigd tot optimisme omtrent de vooruitzich ten en zeker niet tot het maken van alarm. Maar het baat niets te ontkennen dat Europa in groote spanning verkeert en dat de on zekerheden vele zijn. Daarom heeft men dan ook in ons land voorzorgen genomen, ook op het gebied van de bescherming tegen lucht aanvallen. Maar tot dusver hebben ze een bit ter beetje uitgehaald. En daarom is mijn be toog: als gij voorzorgen neemt, doe het dan zoo goed mogelijk. Inplaats van, zooals nu ge beurt, traag eii totaal onvoldoende. R. P. IJMUIDEN Dc Algemeene Handels Tentoonstelling. Nagenoeg alle standruimte in het Patronaats gebouw reeds verhuurd De algemeene handelstentoonstelling, die van 10 tot 15 Mei door de Middenstandsver - eeniging „De Hanze" in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg gehouden wordt, belooft een belangrijke gebeurtenis voor den middenstand in Velsen en omgeving te zullen worden. Want nu reeds is zoo goed als alle standruimte ver huurd zoodat de winkeliers enz. reeds van hun groote verwachtingen hebben getuigd. De bezoekers behoeven niet bang te zijn, op een saaie tentoonstelling te komen, want er zal heel wat te doen zijn. De tentoonstelling wordt zoowel overdag als 's avonds door een groot orkest opgeluisterd en voorts zullen humoristen en andere artisten voor een aangename verpoozing zorgen. Er worden prijzen uitgeloofd voor de mooiste stands, welke door een onafhankelijke jury zullen worden toegekend. Het gebouw wordt verlicht met een bijzon dere lichtinstallatie van 10.000 kaars. Een en ander zal zeker een druk bezoek ten gevolge hebben. CENTRALE WERKPLAATS JEUGD OPLEIDING Men schrijft ons: In de afgeloopen maand heeft de Centrale Werkplaats aan vele aanvragen van werkge vers kunnen voldoen en vonden hierdoor ver scheidene deelnemers weer plaatsing. Steeds meer blijkt, dat de Centrale Werk plaats aan haar doel beantwoordt, om jonge lui, die door tijdsomstandigheden zonder werk zijn gekomen, in de gelegenheid te stellen hun vakkennis bij te houden en te trachten hen weer zoo spoedig mogelijk in het bedrijfsleven op te nemen. Helaas wordt dit nog steeds niet voldoende ingezien. Talrijke jongelui met vakkennis loo- pen nog steeds doelloos rond, waardoor hun in de meeste gevallen, maar door eigen schuld, eventueele werkgelegenheid wordt ontnomen. We kunnen hen daarom niet voldoende aan sporen zich alsnog als deelnemer te laten in- schrijvën, waarvoor dagelijks gelegenheid be staat ten kantore der Centrale Werkplaats. In dustriestraat 45, te IJmuiden, tusschen 9 en 12 uur. V.Z.V. I—H.P.C. II. Zondag 3 April a.s. wordt de laatste polo avond van dit seizoen in het Velserbad gehou den. De wedstrijd V.Z.V. IH.P.C. II, aanvan gende 9 uur, is wel de belangrijkste van het viertal te spelen wedstrijden. De ontmoeting is namelijk in verband met den einduitslag in de eerste klasse van grooten invloed. De opstelling van V.Z.V. is als volgt: v. d. Broek, Janus, Kluijver, Chr. Visman, C. Visman, Swier, Schoone. Het derde V.Z.V.-zevental speelt dezen avond voor de tweede maal tegen K.Z., van welken wedstrijd door het geringe krachtsver schil der oeide zeventallen weinig te voorspel len val,t. 8 Teneinde een betere verhou ding in de abonnementsprij zen van ons blad te verkrijgen, hebben wij besloten het maandabonnement, dat thans 55 cent bedraagt, met ingang van heden te brengen op 52V2 cent en het kwartaal abonnement, thans ƒ1 «65, op 1.55. De volledige abonnementstarieven worden derhalve, met ingang van heden, 1 April Bij betaling per week 12/ cent maand bV/2 cent drie maanden ƒ1.55 DE DIRECTIE Dertig jaai* „Ziekenzorg' Vereeniging die weinig zegt, maar veel doet. Nu de vereeniging „Ziekenzorg" in April 30 jaar bestaat, is het goed nog eens op het nut van deze instelling te wijzen en haar werken en streven nader uiteen te zetten, zoo schrijft men ons. Gezien het voor deze gemeente betrekkelijk geringe ledenaantal, geniet de vereeniging blijkbaar nog niet die bekendheid, die ze toch zeker verdient. Feitelijk moest ieder, die in staat is dit te doen en die eenigszins voelt voor sociaal werk en de nooden kent van de minderbedeelden, jaarlijks een kleine bijdrage geven. De vereeniging stelt zich ten doel behoef tige herstellenden, zieken en kraamvrouwen van alle gezindten in deze gemeente ver sterkende middelen te verschaffen. Bovendien worden warme maaltijden uit gereikt, dank zij de bereidwilligheid van ver schillende dames-kookleden. In gevallen, waarin andere hulp. dan in den vorm van versterkende middelen, noodzakelijk wordt geacht, wordt indien de kas der vereeniging dit tenminste toelaat, deze ook verleend. De hier ter plaatse gevestigde genees- en verloskundigen, die uit den aard der zaak het beste kunnen beoordeelen. waar hulp in den vorm van versterkende middelen noodig Is, vragen deze gewoonlijk aan, maar ook ieder lid kan bij de vereeniging aankloppen voor steun aan gezinnen, waar ze constatee- ren, dat deze onontbeerlijk is. Daar het zeer veel voor komt, dat behoef tige aanstaande moeders bij het bestuur ko men, met een aanvrage voor babykleertjes, geeft de vereeniging tegenwoordig ook baby- uitzetjes, die door de damesbestuursleden zelf vervaardigd worden. Daar de onkosten der vereeniging tot het allernoodzakelijkste beperkt zijn en practisch niets bedragen, kunnen alle baten voor de behoeftige zieken worden aangewend. Hoewel het bestuur door te streven naar een uiterst zuinig beleid zorgt, zoo goed mogelijk aan alle aanvragen te kunnen vol doen, zou het zoo graag in nog breeder kring- hulp willen bieden. En juist nu, nu er zoo veel hulp noodig is en er zooveel aanvragen voor versterkende middelen binnen komen, bedanken er steeds zooveel leden en niette genstaande het ijverig werken van het be stuur, kost het groote moeite nieuwe leden te werven. Juist in gevallen, waar langdurige hulp noodig is, is het zoo hard deze te moeten stop zetten, omdat de benoodigde geldmiddelen ontbreken en omdat men een nieuwe aan vrage ook ongaarne afwijzen wil. Verschillende malen is het voorgekomen, dat een patiënt, die om zijn slechten alge- meenen gezondheidstoestand, nog niet in aanmerking kon komen voor uitzending naar een sanatorium, mede door hulp van „Zie kenzorg" zoo opknapte, dat hij na verloop van tijd toch uitgezonden kon worden en op deze manier een goede kans maakte, als een gezond mensch in de maatschappij terug te komen. Maar juist deze langdurige gevallen stellen groote eischen aan de kas. Er zouden nog veel meer voorbeelden kun nen worden aangehaald van gevallen, waar bij de vereeniging haar pogingen, arme zie ken te helpen, met succes bekroond zag. en daarom lezers van dit blad zouden wij u wil len opwekken lid te worden van deze goede instelling, voor zoover u dit nog niet bent. U kunt u als lid opgeven bij de penning- meesteresse mevrouw Arends, J. Kostelijk- laan 15 Velsen en mevrouw Milatz, Wilhel- minakade 81 IJmuiden. Giften zijn ook zeer welkom en kunnen worden gestort op rekening no. 188998 van den Postcheque en Girodienst ten name van de penningmeesteresse der vereeniging „Zie kenzorg". In verband met het 30-jarig jubileum stelt het bestuur zich voor een bloempjesdag te houden in Mei. op een in dit blad nog nader te noemen datum. Het bestuur der vereeniging hoopt dat ieder die iets missen kan en die iets voelt voor het goede doel der vereeniging, zich dien dag van een milden kant zal laten kennen. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Velsen is verhinderd a.s. Maandag 4 April zijn gewone spreekuur te houden. ELZER'S HEERENMODEHUIS ZEEWEG 78 Heeft de HOED die U zoekt Enorme collectie. (Adv. Ingez. Med.) DENNENSTRAAT 12 - TELEF. 5563 (Adv. Ingez. Med.) De visehomzeL in Maart. Ruim ƒ73000.minder dan verleden jaar. De omzet in den Rijksvischafslag geduren de de maand Maart bedroeg f623.580 tegen f 696.649 in dezelfde maand van het vorige jaar, een vermindering dus van ruim f 73.000. De omzet in het eerste kwartaal bedroeg f 1,843.456 tegen f 1.809.509 m hetzelfde tijd vak van 1937. Het jaar 1938 leverde dus nog een voor sprong op van ongeveer f 34.000. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de week van 4 tot en met 9 April voor de verschillende organisaties zijn vastgesteld als volgt: Ongeorganiseerden 9.0010 uur. IJmuider Transport Federatie 10.1510.30 u. Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 10.35- 10.55 uur. Algem. Nederl. Metaalbewerkersbond 11.00 11.20 uur. Werkloozenvereeniging 11.30—12 uur. RH. Bonden 9.009.40 uur. Kleine bonden 9.4510 uur. IJmuider Federatie 10.1511 uur. Oud Katholiek Vakverbond 11.1011.25 uur Chr. Bond van Fabr. en Transport Arb. 11.30—12. uur. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN, Gevonden te IJmuiden: een rijwielbelas- tingmerk, een groen hoedje, en diverse hand schoenen. Gevonden te IJmuiden-Oost; een horloge in étui; een kinderportemonnaie, een vulpot lood, een huissleutel, een mantelceintuur, een kam in étui, een rozenkrans, een gouden ring, een heerenportemonnaie met inhoud, eenige handschoenen, twee kistjes en een postduif. Gevonden te Velsen-Noordeen rieten mandje, een armbandharloge, een kinder portemonnaie. een kindermuts. een dop van een benzinetank, een tasch inh. een paar regenpijpen en een motorpet en aankomen loopen twee honden. Gevonden te Santpoort: een huissleutel, een dop van een benzinetank, een tompouce en een das. Gevonden te Santpoort-dorp: een vulpot lood, een muts en een kussen. Gevonden te Driehuis: een damesarm bandhorloge. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apo theek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. VEEL BELANGSTELLING VOOR PETER PECH Naar wij van het bestuur der afdeeling IJmuiden van de V.A.R.A. vernemen, zijn alle kaarten voor den Peter Pech-avond, die Maan dag 25 April in Thalia gegeven wordt, reeds uitverkocht OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Zondag 3 April zal de 10e en voorlaatste ronde gespeeld worden om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland. Dan ont moeten elkaar: B. Dukel—A. de Graag W. Rustenburg—Ligthart C. J. Lochtenberg—F. Raman P. J. v Dartelen—C. Suyk R. C. Keller—A K. W. Damme Kinnegin—Vos. Deze ronde, waarvan een filmopname ge maakt zal worden, is voor Dukel van groot belang, daar hij een mooie kans heeft om op de tweede plaats te komen. Dit zal echter niet zoo gemakkelijk gaan. daar de kleine man uit Heusden de taaiste speler van het tournooi is. Als Suijk van Van Dartelen verliest, zal lhj uit den kring van candidaten uitgeschakeld worden. Ook met gelijk spel ziet het er slecht voor hem uit. dus moet hij winnen. Wij ver wachten een remise-partij, evenals Rusten burg—Ligthart, die beiden niets te verliezen of te winnen hebben. Jubileum van het Leger des Heils. Het 15-jarig bestaan. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende In April bestaat de afdeeling IJmuiden van het Leger des Heils 15 jaar. Deze stichting van William Booth heeft ook in onze plaats veel noodig en sympathiek werk verricht. Vijftien jaren van strijd en overwinning zijn voorbij gegaan. De eerste Zaterdag in April 1923 zou het nieuwe lokaal geopend worden. Velen heb ben zich toen afgevraagd: heeft het Leger nu wel een taak in IJmuiden? Er zijn al zooveel kerken. Maar de afgeloopen vijftien jaar heb ben een duidelijk antwoord op deze vraag ge geven. Uit den aard der zaak was er voor de opening veel belangstelling. De zaal was ge heel gevuld en ook van de zijde van het ge meentebestuur ontbrak het niet aan mede leven. Bij monde van den heer Dunnebier, wet houder der gemeente Velsen, werden de beste wensclien aan de afdeeling overgebracht. Hartelijke woorden van welkom werden er ook door andere personen gesproken. Zoo vormde zich langzamerhand een flinke afdeeling; vele mannen en vrouwen en ook jongeren traden tot de gelederen. Velen van onze plaatsgenooten zullen zich nog de Ope- nings-offieieren herinneren, de dames Plaket en v. d. Pol. De belangstelling was van den eersten dag af groot en ook werd er zeer gewaardeerde hulp verleend door verschillende leden van de Hervormde en Gereformeerde Kerk. Verschillende officieren hebben in dien tijd elkander afgewisseld, spoedig werd een flinke zangbrigade gevormd, een J.L. zangkoor en dan niet te vergeten het jeugdwerk. Groote scharen kinderen bezoeken onze samenkomsten en velen van hen zijn reeds gevormd tot jeugdwerkers onder de jeugd. Vier jaren heeft men gebruik kunnen ma ken van het gebouw in de Prins Hendrik straat, maar spoedig werd een mooi plekje gevonden midden in groot IJmuiden, in de onmiddellijke nabijheid van het Kennemer- plein, dat toen het centrale punt beloofde te worden. Eerst stond ons mooie gebouw daar nog erg eenzaam, maar spoedig kwam ook hierin verandering. En vraagt ge naar het werk van het Leger op maatschappelijk terrein. Dat is onafschei delijk aan elkander verbonden. Het groote gebod van onzen Meester: Hebt uw naaste lief als uzelven", moet als uitvloeisel hebben dat wij ook mede voelen met de maatschappe lijke nooden van onze mede menschen. We denken aan den mooien reclasseerings- arbeid, den Bond van Barmhartigheid. Wij zijn dankbaar voor hetgeen in de afge loopen jaren gedaan kon worden, dank zij aller medewerking en vol goeden moed gaan wij de toekomst toegemoet. Onze afdeeling doet thans een prachtig jeugdwerk onder leiding van mej. A. Ree. Ruim honderd kinderen bezoeken de Zondags school, dan is er nog- een afdeeling waar meisjes samen komen te handwerken en breien onder leiding van Zr. Dobbelstein en Cronenborg. Bovendien hebben wij een flinke korpska- dettenbrïgade onder leiding van Zr. T. Wor tel. waarin jonge menschen een vooropleiding genieten tot Officieren en plaatselijke Offi cieren van het Leger en dan de mooie Zang brigade van ruim dertig leden, onder leiding van Zr. Bos en het Muziekkorps, dat zich dapper weert. Dan hebben wij onze afdeeling voor vrou wen, 'den gezinsbond welke staat onder lei ding van Zr. Stolp-de Boer. Het korps staat thans onder leiding van kapiteins Souverein. Op Zondag 3 April wordt in de Legerzaal de week tot viering van het vijftienjarig be staan geopend met verschillende samenkom sten om 10, 3 en 8 uur, onder leiding van ka- piteine v. d. Hoeven met een aantal zuster-ka- detten van de kweekschool. Maandagavond zal adjudant Jouvenaar een oud-officier van IJmuiden een bij zonderen dienst leiden en Donderdagavond kapitein Korts van Den Haag. Vrijdagavond zal er een bijzonder stuk wor den opgevoerd getiteld de Bemelstad, tevens zullen herdacht worden degenen die voor zijn gegaan. Zondag 10 April is de sluiting van de reeks bijzondere samenkomsten geleid door adju dant Malcorps van Amsterdam. Ongetwijfeld zal hiervoor een groote be langstelling bestaan, want het Leger heeft zich in de afgeloopen vijftien jaar in een populariteit mogen verheugen, ZONDAGSDIENST APOTHEKEN De apotheek Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 134. telef. 3030. Is in de week van 3—10 April belast met den Zondags- en nachtdienst. SANTPOORT R. C. BREDERODE Het programma voor a.s. Zondag luidt: R. C. H. 12—Brederode 3 lo uur Brederode jun—T. H. B. jun. 12 uur

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1