Een Ooievaarscanard. Oom Lurk zegt: SCHUCKINKKOOL Visscherij-Snufjes. BEVERWIJK ned. verinniging van huisvrouwen. De af deeling Beverwijk en Omstreken houdt op Vrijdag 22 April des namiddags te half crie in gebouw de Harmonie aan de Groene- laan haar jaarvergadering. Naast de jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse vermeldt de agenda een bestuursverkiezing wegens periodieke aftre ding van de dames A. Moens- v. d. Veen en I-I. 'de Vries-Visser. Na de pauze zal mevr. W. CroesDas uit Velp corsages en een collectie Chineesch- en Madeira-handwerk exposeeren, de stempeluren voor de werkloozen Voor de week van 4 tot een met 9 April zijn de stempeluren voor de georganiseerde werk- loozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond van 99.30 en 2—2.15 uur. t Christelijke Besturenbond van 99.15 en 2,15—2.30 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat van 11.15— 11.45 en 3—3,15 uur. R.K. Volksbond van 9.159.45 en 2,453 uur. Wijk aan Zee van 10.1510.45 en 3.303.45 uur, een geschenk voor den heer w. van dok. Als blijk van waardeering voor zijn om vangrijke bemoeiingen inzake het treffen van een accooi-d tusschen de coöperatieve Handels vereniging „De Volharding" en haar credi teuren is aan onzen wethouder van Open bare Werken, den heer W. van Dok een nieuwe auto aangeboden namens de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, het Centraalbu- reau van Aaankoop'vereenigingen te Rotter dam en de coöperatie „De Volharding" te Haarlem. De nieuwe auto, een fraaie 4-per- soons Ford, is thans nog geëxposeerd in de showroom van de garage van den heer Van Ledden Hulsebosch. marktberichten. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 55—80 Sla per 100 st. 1.706 Rabarber per bos 5—10 Radijs per hos V/>4 Selderie per bos 12 Pieterselie per bos 1r Raapstelen per bos 1; Prei per K.G. 2A5 Witlof per K.G. 46J/? Aardappelen per K.G. 3 Uien per K.G. 812 Wortelen per K.G. 23 Bieten per K.G. 34 Knollen per stuk 24 Bloemkool per stuk 18 Roode kool per K.G. 36 Gele kool per K.G. 2A3 Appelen per K.G. 1226 Peren per K.G. 1214 loop der bevolking. Ingekomen: b. G. van Gaaien, dienstbode, van Rotter dam, Relweg 51. G. J. A. Bersee, bloembollenkweeker, van Antwerpen, Ar ends weg 173. J. Koopmans, dienstbode, van Bloemendaal, Pinellaan 15. W. v. d. Akker, fabrieksarbeider, van Velsen Reguliersdwarsstraat 9. H. v. d. Ven. dienstbode, van Berlicum, Pe perstraat 17. J. M. v. d. Brink, z. ber., van Velsen, Wijker- meerweg 57. J. H. J. Pattes, machinist, van Velsen, Westerhoutweg 2. A. C. Schelvis, z. ber., van Westzaan, Heems- kerkerwe-g 60. A. M. C. van Wijngaarden, dienstbode, van Amsterdam, Bloemhof straat 11. G. B. Piatoni, metselaar, van Dordrecht, Boogaardlaan 17. J. B. van Leersum, z. ber., v. Alkmaar, Narcissenweg 117. M. Pinheiro, z. ber., van België, Baanstr. 65. F. M. Blommaert, landarbeider, van Honte- nisse, Romerker-kweg 1. J. P. Gerritsen, z. ber., van Rotterdam, Arendsweg 42a. E. de Groot, koopman, van Den Helder, Kloosterstraat 20. M. C. Koster, huishoudster, van Haarlem, Peperstraat 4. H. Nagtegaal, zonder ber., van Velsen, Boo gaardlaan 3. T. van Tiggelen, dienstbode, van Velsen, Boogaardlaan 3. Vertrokken: J. P. Beemsterboer, z. ber., naar Warmen- huizen, Dorpstraat 219. G. M. Minkels, z. ber.,, n. Haarlem, Ged. Oude Gracht 64. G. J. de Boer, schoenmaker, naar Amster dam, Sloterweg 48. II. J. v. d. Weide, dienstbode, naar 's-Gra- venhage, Hugo de Grootstraat 5. J. Schram, kaasmaker, naar 's-Gravenhage, Cartesiusstraat 30. D. J. van Manen, kleermaker, naar Voor burg, Claudiusstraat 13. C. E. Pennings, buffetjuffrouw, n. Amster dam, Warmoesstraat 47. W. M. L. Prins, z. ber., n. Anna Paulowna, Grasweg 25a. J. J. Keijzer, z. ber., naar Alkmaar, West- dijk 15a. W. J. Thelen, opzichter-teekenaar, naar Heerlen, Sittarderweg 131. Wed. C. M. A. Bierens, z. ber., naar Zeist, Stationslaan 2. J. Traas, verpleegster, naar Hilversum, Kerkstraat 8. (Een ooievaarsnest te Sassenheim dat jaren onbewoond was geble ven. doch in de hoop op terugkeer geregeld verzorgd ivas, bleek dezer dagen bezet door een eendenpaar, dat er aayistonds weer uit verdre ven iverd.) Het Sassenheimsche eibernest Bleef onbewoond een reeks van jaren. Al deed er men nog' zoo z'n best Voor 't lokken van de ooievaren. Het bedje werd met zorg gespreid Voor Langbeen en voor zijn familie, Maar geen koos, alle zorg ten spijt In Sassenheim zijn domicilie. Wel scheen onlangs de zorg beloond, Tot aller dorpelingen vreugde, Het oude nest bleek weer bewoond. Voor 't eerst sinds velen hunner heugde. Maar toen men nader kijken ging, Is 't ware aan het licht gekomen. Een stomme eend, de listeling, Had van het nest bezit genomen, Nu is het paar het nest weer kwijt, Men talmde niet, het te verdrijven. Een vreemde eend hoort in de bijt, En nergens anders, te verblijven. 't Bericht omtrent den ooievaar. Dat Sassenheim met vreugd vervulde, Bleek een verrassende „canard" En dat kon Sassenheim niet dulden. Voor eenden schuilt hier vast iets raars, Daar zij toch 't nest beschikbaar meenden, Maar ooievaars zijn ooievaars En eenden zijn alleen maar eenden. P. GASUS. WAT EEN ANDER U OOK RAADT, EISCHT STEEDS „S.K FABRIKAAT! TABAKSFABRIEK - BEVERWIJK (Adv. Ingez. Meet.) DE TRAINING GEëINDIGD. De training voor de spelers van de voetbal- vereeniging „De Kennemers", welke in het gymnastieklokaal aan het C. H. Moensplein werd gehouden, is ten einde. Zoo mogelijk zal de training in de maand Mei in het Ge meentelijk Sportpark worden voortgezet. HISTORISCH GENOOTSCHAP MIDDEN- KENNEMERLAND. De j aarlijksche ledenvergadering van het Historisch Genootschap Midden-Kennemer- land is op Vrijdag 29 April in het Kenne- mer Hotel aan den Velserweg vastgesteld. Na afloop der vergadering zal de heer C, Sip- kes een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp „Landschap en flora van Ken nemerland in verleden, heden en toekomst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20. telef. 3636. In de week van 310 April is de Duinwijk Apotheek. Populierenlaan 44, telef. 3388, be last met den Zondags- en nachtdienst. VERTOONING FILM „DE VRIJE UNIVERSITEIT". Gisteravond is In de Gereformeerde Kerk aan het C. H. Moensplein voor een flink aan tal belangstellenden de film „De Vrije Uni versiteit" vertoond. Na het zingen van Psalm 68 vers 14 en het lezen van Matt-heus 13 ging Ds. H. Iloltrop voor hi gebed, waarna hij de aanwezigen na mens het comité, dafc voor deze filmvertoo- ning was gevormd, hartelijk welkom heette. Volgens ds. Holtrop waren er reeds lang po gingen aangewend om in Beverwijk „De Vrije Universiteitsfilm" te vertoonen. In den beginne stond men hier echter schuchter tegenover, totdat tenslotte de be zwaren overwonnen werden. Ook wat de be langstelling voor dezen avond betrof was het comité zeer tevreden, zoodat- het welslagen van de filmvertooning van dit standpunt be zien reeds geslaagd genoemd kan worden. Door dë vertooning van de film over de Vrije Universiteit, die de eenige is in de we reld, komt de Universiteit nader tot het volk. De Universiteit is gegeven voor ons volk, al dus spr. Zoo heeft Dr. A. Kuyper het be doeld en de film is hiervoor een uitstekend middel. In de practij-k blijkt- het echter moeilijk om dien band te versterken. Na deze inleidende woorden van ds. Hol trop werd de film ..De Vrije Universiteit" die door dr. Kuyper in 1880 is gesticht, ver toond. De film werd in den zomer van 1935 vervaardigd, volgens ontwerp en de plannen van een daartoe benoemde commissie. Het technische werk werd verzorgd door N. V. Mul- tifilm, die voor het camerawerk en de montage den heer Dick Laan aanwees, die van de moei lijk te verfilmen stof een goed geheel wist te maken. De film zelf gaf een heel duidelijk beeld van „De Vrije Universiteit" en van de verschillende werkzaamheden, die voor de Universiteit worden verricht. De heer N. Passchier heeft aan het einde van dezen geslaagden avond een slotwoord ge sproken. Zilveren ambtsjubileum van brigadier Blikslager. Onder zeer groote blijken van belangstel ling heeft de heer Th. M. Blikslager, briga dier van politie alhier, zijn zilveren ambts jubileum herdacht. Reeds in de morgenuren was zijn woning in de Hendrik Burgerstraat door een zeer groot aantal prachtige bloemstukken in een waren lusthof herschapen. Zij waren de fleurige en kleurige voorboden van hetgeen den jubilaris op dezen dag aan hartelijke bewijzen van waardeering en vriendschap nog te wachten stond. Den geheelen dag was het een komen en gaan van vrienden en be kenden. die den heer Blikslager kwamen ge- lukwenschen. In de eerste plaats noemen wij daarvan de superieuren van den jubileeren den politieman. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens en inspecteur W. M. Ragut. Ook de oud-gemeentesecretaris van Beverwijk, de heer J. W. A, C. van Loenen, behoorde tot de bezoekers. Behalve het groote aantal bloemstukken ontving de heer Blikslager ook vele fraaie geschenken, waarvan wij o.a. noemen de- fraaie uitgave „Ons land", dat mevr. Van Hattum hem zond en een kunstig bewerkte taart van het bestuur van de Kennemer Oud heidkamer als blijk van groote waardeering voor de vele fraaie fotografische werkstuk ken, waarmede de jubilaris in den loop dei- jaren het bezit van ons plaatselijk museum verrijkte. Des avonds is de jubileerende brigadier in intiemen kring door zijn collega's gehuldigd. Dit geschiedde in de eerste plaats bij monde van majoor P. Vellekoop namens de afdee ling Beverwijk van den Alg. Ned. Politiebond en namens het corps. Majoor Vellekoop stelde in het licht, met hoeveel ijver en toewijding de heer Bliksla ger zich gedurende een kwart eeuw gesteld heeft in dienst van het gezag en hij vatte zijn taak nauwgezet op. De wijze waarop hij dat deed was steeds gericht op een goede ver standhouding. in goede kameraadschap was hij bovendien ook altijd bereid zijn hulp en medewerking te verleenen waar en door wie zij maar werd ingeroepen. Spr. wees voorts op de belangrijke diensten van den jubilaris als fotograaf bij bijzon dere gebeurtenissen als verkeersongevallen, branden of ernstige misdrijven. Ook aan dit werk gaf hij zich met volle ambitie, ook al moest dit heel dikwijls gebeuren in zijn vrijen tijd. Spr. constateerde gaarne, dat de heer Blikslager zich door zijn arbeid de ach ting van het overgroote deel der burgerij had weten te verwerven. Ook in het organisatieleven, vooral waar het betrof de Politieschietvereeniging ..Wes terhout" bewaarde spr. de meest prettige herinneringen aan den arbeid van brigadier Blikslager. Na ook mevrouw Blikslager in zijn gelukwensch te hebben betrokken bood spr. een zeer fraai uitgevoerd bloemstuk aan. Namens de af deeling „Kennemerland" van den R.-K. Politiebond „St. Michaël" schet ste de heer J. Hugtenburg den jubilaris als een hulpvaardigen collega en als een goed vriend, onder wiens leiding het voor de le den van zijn brigade prettig dienen is. Thans heeft hij een mijlpaal bereikt en spr. meen de, dat er alle reden is om met tevredenheid terug te zien op den afgelegden weg. Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren zijn dienst met denzelfden ijver en toewijding zou mogen blijven vervullen en bood hem na mens de afdeeling en enkele corpsleden een zilveren potlood met inscriptie aan. Mevr. Blikslager ontving een bloemstuk. Tenslotte vermelden wij nog, dat een ware „stroom" van schriftelijke gelukwenschen was ingekomen. Wij mogen dan ook met gerustheid con cludeeren, dat men voor brigadier Blikslager en de zijnen den gedenkwaardigen Vrijdag 1 April 1938 tot een onvergetelijken dag heeft gemaakt. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor en het daaronder be- hoorende ambtsgebied wer-d in de maand Maart f 67,624.09 ingelegd. Terugbetaald werd f 53340.45. Het laatste uitgegeven spaarbankboekje draagt het nummer 20527. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: L. J. Pletting en C. J. Gra- pendaal. A. de Kruijff en A. Bakker; N. P. Tervoort en J. M. M. Schuurman. Bevallen: G. J. M. van RiessenOpgelder d.; D. J. M. Fluitman-Droog, z.; H. A. Bruij- naersDrogt-rop, d.; A. C. Groeneveldv d, Nulft, d.; A. M. de Winterde Vreeze, z.; C. Schelvis—Droogh, z.; B. v. d. ZonPirovano, z.; A. C. JoostenBraam, z.; A. M. Ursem Berkhout, d. Overleden: G. Gerdes, 81 j„ geh. met G. T. Pos; G. J. H. Abeling, 73 j., wedr. van T. T. Lubberman. NIEUWE HUDSON IN BEDRIJF GESTELD. De Garage Marees aan den Alkmaarschen weg heeft voor haar taxibedrijf en luxe-ver- huur een nieuwe 7 persoons Hudson aange schaft. welke heden in bedrijf zal worden gesteld. Deze nieuw Hudson is van het allernieuw ste type en zoo comfortable mogelijk inge richt, zoodat het ongetwijfeld een genoegen moet zijn om met dezen ruimen wagen een rit te maken. Bovendien zal het nieuwe mo del zeker de aandacht trekken van het autorijdend publiek, omdat de Hudson voor de eerste maal in Beverwijk verschijnt. CONTROLE OP VACANTIEBONNEN. De Plaatselijke Commissie voor de Bouw vakken alhier zal op Woensdag 6 en Donder dag 7 April telkens des avonds van 7 tot 9 uur in het gebouw van de Gemeentelijke Ar beidsbeurs, Raadhuisstraat alhier de vacan- tiebonboekjes controleeren. Voor degenen, wier namen aanvangen met de letters A tot en met M is de controle op Woensdag" 6 April, voor de overigen op Don derdag 7 April. Dezë controle is in hoofdzaak bedoeld om te onderzoeken of alle patroons de vacantie- bonnen ook inderdaad verstrekken. excursie naar den haag en rotterdam. Op Donderdag 7 April houdt de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Nederland- sche Vereeniging van Huisvrouwen een ex cursie naar Den Haag en Rotterdam. In de morgenuren wordt een bezoek gebracht aan het nieuwe gemeentelijk museum van Den Haag. Na den koffiemaaltijd wordt de reis voortgezet naar Rotterdam voor een bezoek aan de Koninklijke Tapijtfabrieken aldaar. heropening w. b.-theater. Vrijdagavond is het W. B.-theater in de Peperstraat, dat van lieden af geëxploiteerd wordt onder directie van de heeren Ch. Hart en Leeuwin, heropend. Het interieur heeft eenige wijzigingen ondergaan, die een in tieme sfeer in het theater hebben gebracht. Nieuwe loopers, een goede afscheiding van de rangen, een wijziging in amphitheater en verlichting waren de belangrijkste verbete ringen, die daar aan bevorderlijk waren. Voor de openingsvoorstelling bestond veel belangstelling, die zich bovendien nog uitte in den vorm van een groot aantal keurige bloemstukken. Voor den aanvang van de voorstelling heeft de heer Hart een kort openingswoord ge sproken. waarin hij o.m. opmerkte, dat de nieuwe directie door het scheppen van een andere sfeer en het brengen van de béste filmwerken een grooten toeloop van het pu bliek wil bevorderen, waardoor hopelijk een loonende exploitatie mogelijk zal worden. Het openingsprogramma hield wat dit be treft een belofte voor de toekomst in. In het voorprogramma draaiden actueel Polygoon- nieuws, een tweetal voortreffelijke teeken films en een goede variétéfilm. Na de pauze werd de anti-oorlogsfilm „De weg terug" naar Erich Remarque's boek ver toond. Ook nu weer maakte deze film diepen indruk. Tenslotte dienen wij nog de aandacht te vestigen op een zeer belangrijke zaak, name lijk op de uitstekende kwaliteiten van beeld en geluid. De cabine van het theater werd namelijk verrijkt met een nieuw Zeiss-ap- paraat, dat reeds op den eersten avond zijn goede kwaliteiten toonde. Zoo is al bij al niets onbeproefd gelaten om het vertoeven in het W. B.-theater voor het publiek tot een aangename en prettige ontspanning te ma ken. gevonden en verloren voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: zwart hondje, heerenrijwiel, herdershond, vulpotlood, bruin lederen por- temonnaie. snelbinder, groene meisjesmuts, gymnastiekschoenactetasch Verloren: gouden oorbel, foxhond, ver chroomde armband, gouden ring. 6 belasting- merken, zilveren armband, glacé handschoen de omvang der werkloosheid. Bij den Gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde van deze week in to taal 1076 werkzoekenden ingeschreven. Aan het einde der vorige week was dit aantal 1073. In Beverwijk waren 954 Ivorige week 952) en in Heemskerk 122 i vorige week 121) inge schrevenen woonachtig. cccxlviii. Pas is de Delft IJM 17. het tweelingzusje van de Haarlem IJM 9 voor haar maidentrip naar zee vertrokken of daar komt het be richt, dat de Marezaten in Huil een trawler gekocht heeft. Die brengt een boot van 140 voet dat is, als ik me niet vergis ongeveer als de Alkmaar naar IJmuiden en zal dus binnenkort naast haar vloot van kustbooten de tweede schelvischboot. naar de visscherij uitzenden Ik heb toch verleden week immers gezegd, dat we met ons visscherij be drijf voor een keerpunt staan? We gaan ons, evenals men in Engeland en Duitschland voor ons reeds heeft gedaan, meer er op Inrichten om de visscherij wat verder van huis te kunnen uit oefenen. Erin, Norma Maria, Maria van Hattem, Haarlem, Delft ziedaar de laatste aanwinsten van de IJmuidensche vloot en nu komt de pas aangekochte boot van de Mare zaten het halve dozijn vol maken. Met- de Aneta, de Alkmaar, de Schoorl en het zestal, dat ik hierboven noemde, telt de vloot van IJmuiden een 9-tal flinke groote booten, waarvan acht van meer dan 300 ton ('de Schoorl is iets kleiner) en als men met dit vlootje op z'n IJmuidensch gaat visschen op gronden waar de vischstand nog niet door overbevissching geleden heeft, berg je dan maar. De toestand is nu wel zoo, dat geen enkele reeder er meer aan denkt zijn vloot met één of meer kustbooten uit te breiden; integen deel! Als de geruchten, die rondom de Vis- scherhaven waaien juist zijn, dan zouden we binnen korten tijd weer eenige groote booten het merk H of GY in IJM kunnen ver anderd zien. Ik ben er nog steeds niet van overtuigd, dat deze gewijzigde economische politiek ons in het goede vaarwater brengt, maar de heeren zullen het wel beter weten dan ik. Maar wel weet ik, dat men aan dezen kant van de Vis- schershaven niet zoo blij is met deze nieuwe koers; het spreekwoord zegt wel: wat van verre komt is lekker, maar dat gaat niet altijd op. Laat ik hier direct aan toevoegen, dat men ook mij verteld heeft, dat er op de voor een appel en een ei verkochte visch van de Erin aardig verdiend is. Het gaat thans lang niet goed met de vis scherij en er worden dan ook geregeld kust booten uit de vaart genomen». En ook van de schelvischbooten zullen er wel gauw eenige tijdelijk op non-activiteit worden gesteld, Trouwens, de heele maand Maart was al verre van gunstig. Naar ik verneem hebben de trawlers bijna f 85.000 minder opgebracht dan verleden jaar. Er kwamen deze week binnen 35 trawlers en 64 loggers (waarvan 47 op Maandag!). Slechts een 4-tal trawlers kon boven de 3000 gulden komen. Behalve de tong was de visch over het algemeen aan den goedkoopen kant, vooral de schelvisch, maar die is er dan ook naar. PIETERMAN. WIJK AAN ZEE y. v. e. 2—v. v. e. veteranen A.s. Zondag' te 4.15 uur zullen de V.V.E. ve teranen een wedstrijd tegen het tweede elftal spelen. een zilveren jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer Joh. Gertenbaeh, kerkelijk ontvanger te Wijk aan Zee en Duin werd, Allen die eenigs- zins bekend zijn met het omvangrijke werk, dat aan deze betcekking verbonden is, zul len beseffen hoeveel de jubilaris in al die jaren voor de kerkelijke gemeente heeft ge daan. Hij heeft er zich met al zijn krachten aan gegeven en dat geldt wel in het bijzonder voor hetgeen de heer Gertenbaeh in zijn dub bele functie van administreerend kerkvoogd en ontvanger van de laatste jaren gepres teerd heeft bij de restauratie van het kerk gebouw. Dat dit werk tot stand gekomen is, is dan ook voor een niet gering deel te danken aan den toegewijden arbeid van den heer Ger tenbaeh. CASTRICUM BESCHERM DE PLANTSOENS. In verband met ingekomen klachten ver zoekt de burgemeester ons er de aandacht op te willen bestigen, dat het volgens de algemee- ne politieverordening verboden is zich te be vinden op de met gras of als plantsoen aan gelegde gedeelten van de straten. Nu deze weer worden aangelegd en opgemaakt blijkt, dat vooral leveranciers -deze betreden. In het vervolg zal op de naleving van het verbod streng worden toegezien. Bij overtre ding zal onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt muziekavond van het kamer orkest. Het Cast-rieumsch Kamerorkest geeft op Maandag 4 April in Hotel Bakker een repe titie-avond uitsluitend toegankelijk voor ge- noodigden. Het geldt hier geen concert, doch uitsluitend het bieden van de gelegenheid voor een beperkten kring van toehoorders, om met de vorderingen van het orkest in het uitvoeren van klassieke toonwerken kennis te doen maken. r. k. schaakclub st. thomas. De R.K. Schaakclub „St.-Thomas" be haalde op de R. K. Schaakclub te Velsen een 82-overwinnmg. De uitslagen waren als volgt: L. de Winter—S. Oudendijk 10; G. CornelissenR. van der Bos 01; L. ResF. Vos 01; N. SteenmanA. van der Lem 10; J. RozingC. Valk 10; J. LuteC. Hage- man 10; M. van LunenS. Beentjes 10; J. BeentjesA. Boot 10; W. MöllmanJ. Pasman 10; J. PetersP. Cabret 10. Werkkampen volgens nieuw systeem. Bouw van Katholiek genicenschapsoord. Op het landgoed „Drakenburg" gelegen tus schen Baarn, Laren en Hilversum, zal binnen kort worden begonnen met den bouw van het „Katholiek gemeenschapsoord". Hiertoe zijn werkkampen geprojecteerd waarvan de pavil joens tot huisvesting, ontspanning en ont wikkeling der jonge werkloozen binnen en kele weken in gereedheid worden gebracht. De jongelieden zullen arbeiden aan den op bouw en inrichting van het Katholiek cul tuurcentrum, bestaande uit een uitgebreid ge bouwencomplex met volkshoogeschool. con gresgelegenheid, vormingsinstituut voor cul- tureele scholing van jeugdleiders en leidsters enz. Geschat wprdt, dat het geheele werk project met- inbegrip van bosch- en akker bouw, tuinarchitectuur, etc., van het zeer uit gebreide landgoed en van het te vervaardi gen meubilair, een werkperiode van acht tot tien jaar in beslag zal nemen. Met het oog op de vakopleiding en grondige scholing, welke men den jongens hier wenscht- te geven, is met goedvinden van den betrokken minister, afgezien van de gebruikelijke zes- en acht- weken kampen. De deelnemers aan deze kampen zullen niet na zes of acht weken naar huis worden ge stuurd, doch een half jaar kunnen blijven om zich volwaardig in hun vak te kunnen be kwamen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam 30 van Philadelphia naar Rott. Spaarndam n. Rott. p. 1, Scilly. Burgerdijk 31 v. New-Orleans n. Rott. Boschdijk 31 op 400 mijl van Valentia n. Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 2 v. Antwerpen. Jagersfontein 2 Amst. Randfontein (u.) 31 van Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 1 te Bordeaux. Ceres (th.r.) p. 31 Finisterre, 2 te Havre v.w. HALCYON LIJN. Stad Zwolle n Bilbao 30 Ouessant. Stad Arnhem 31 v. Vlaard. te Genua. Stad Vlaardingen 1 v. Vlaard. n. Narvik, Vredenburg 31 van Schiedam te Narvik HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk 1 van Rott. n. Japan. Meerkerk 1 van Rott. te Amsterd. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 1 te Fremantle. WIJK LIJN. Stolwijk, Tyne n. Bayonne p. 31 Flamboro Head. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 1 v. Buenos-Ayres te Amst. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 31 v. Catania n. Messina. Costa Rica 31 v. Amsterd. te Hamb. Ganymedes 31 v. Izmir n. Stamboul. Mars 1 van Amst. te Hamburg. Odysseus 31 van Oporto naar Vigo. Orion 31 van Jaffa te Tel Aviv. Rhea 1 van Hamburg te Amsterdam. Theseus Amst. n. Kopenh. p. 1. Holtenau. Trajanus 1 van Amst. te Rott. Venus 31 van Susak naar Bari. Breda Amst. n. Chili 30 v. Callao. Euterpe 1 van Bordeaux naar Amst. Orpheus, 1 v. Gothenburg te Aarhuus. Bodegraven, 21 v. Liverpool via Antw. n. Amst. Cottica, 1 v. N.-York n. Port au Prince. Medea, 1 v. New-York n. Haiti. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 27 v. Miri n. Balik Papan. Agnita, 25 v. Curacao n. Engeland. Mirza, 23 v. Port Said n. Avonmouth. MEIJER EN COS SUHEEPVAAK'l M Glenapp, Dairen n. Rott. 31 v. Pt. Said. Theseus, 30 v. Amst. te Batavia. Phemius, 1 v ""atavia te Amst. Perseus, Ja; i. Rott. 31 te Yokohama Eurylochus. Amst. te Batavia. Aeneas, Jap.. n. Rott. 1 te Shangha:. Menestheus, Japan n. Rott. 1 te Penang. ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo (thuisr.) 1 v. Port Said. Siantar( thuisr.) pass. 30 Finisterre. Sitoebondo, 1 v. Hamburg te Schiedam. Tapanoeli (thuisr.) pass. 31 Ouessant. Buitenzorg (thuisr.) 31 v. Belawan. Weltevreden (uitr.) 1 te Singapore, Dempo (th.) 5 te Marseille verw ROTTERDAM -ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 31 v. Rott. te B.-Ayres. STOOMVAART-MIJNEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 1 van Southampton. Mapia (thuisr.) 31 v. Marseille. Tjisondari (thuisr. 31 v. Port Said. Tajandoen (thuisr.) 1 te Londen. Poelau Tello (uitr.) 1 v. Belawan. Marnix (uitr.) 21 te Colombo. Poelau Roebiah (uitr.) 1 te Genua. AANGEKOMEN. 31 Maart: Rozenburg s.s. Les Falaises Wilhelm Colding s.s. Immingham Meerkerk s.s. Japan 1 April: Cabo m.s. Londen Amstelland s.s. Buenos Aires Parthenon s.s. Ipswich Rhea m.s. Hamburg Dalila s.s. Nantes Jagersfontein m.s. Hamburg Ootmarsum s.s. Buenos Aires Amstelstroom m.s. Plymouth Phemius s.s. Batavia Ranfrid s.s. Wisbech VERTROKKEN. 31 Maart: Myrmidon m.s. Plymouth Rijnstroom m.s. Plymouth Wilbo m.s. Londen Ajax s.s. Danzig Trajanus s.s. Midd. Zee Borgila s.s. Oslo Queenworth s.s. Blyth Hamal m.s. Duinkerken Texelstroom s.s. Liverpool 1 April: Venezuela s.s. West Indië Oranje Nassau s.s. West Indie Wilh. Colding s.s. Marseille Ransd-orp m.s. Stockholm Oise m.s. Parijs Naar het droogdok. Het Nederlandscbe stoomschip Groenlo is, na de lading erts bij de Hoogovens te hebben gelost, naar Amsterdam doorgegaan om te dokken. Koleninvoer. Door het Engelsche s.s. „Stock Force" is van Llanelly een lading kolen bij de Hoogovens aangevoerd. Groote diepgangen. Het met stukgoederen van Buenos Aires aangekomen Nederlandsche stoomschip Am stelland en het via Antwerpen en Rotterdam van Hamburg aangekomen Nederlandsche motorschip Jagersfontein passeerden het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van resp. 8,4 en 9 meter. De Nansenvillc komt naar huis. Het in het vorig jaar door de N.V. tot- Voortz. v. d. Koninklijke Hollandsche Lloyd aangekochte motorschip Nansenville dat se dert tusschen Vancouver en Noorwegen voer. zal in de helft dezer maand naar Amsterdam komen. Het schip wordt dan herdoopt in Westland en zal vervolgens in den vasten dienst naar Zuid-Amerika worden gebracht. Ertsaanvoer. Het Nederlandsche stoomschip Rozenburg- is van Les Falaises en het Fransche stoom schip Dalila van Nantes aangekomen met la dingen erts voor de Hoogovens. Drie man over boord geslagen. Tijdens slecht weer zijn op de Noorsche kust van den Duitschen stoomtrawler Sagitta drie man over boord geslagen. Met veel moeite konden twee gered worden doch een lichtma troos was niet meer te bereiken en verdronk jammerlijk.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5