D ,A' THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Fransche Kamer aanvaardt hetfinantieel wetsontwerp. Amerika erkent den Anschluss „de facto". DE SCANDINAVISCHE VREDESPOLITIEK, «ADI® DONDERDAG 7 APRTC 1938 Blum bevreesd voor den Senaat. E Fransche Kamer heeft Woensdagmiddag- het finan- cieele wetsontwerp van BI urn goedgekeurd met 311 tegen 250 stemmen. De radicaal-socialistische Kamer- groep was bij de stemming verdeeld. Ruim de helft, van het aantal radi caal-socialisten stemde vóór het wets ontwerp, de overigen onthielden zich van stemming of stemden tegen. De juiste cijfers waren vóór 59„ tegen 26 en 25 onthoudingen. In de omgeving van Blum verluidt, dat de minister-president zou aarze len het ontwerp in den Senaat te be handelen, aangezien in de Kamer een sterke radicale minderheid zich tegen het ontwerp verzette. De socialistische ministers, die gisteravond hebben vergaderd verlangden evenwel, dat het ontwerp Vrijdag in den Senaat zal worden besproken. Tijdens de voortgezette debatten in de Fran sche Kamer werd gistermiddag o.a. het woord gevoerd door den vroegeren minister Piétri. Deze zeide er zich over te verwonde ren, dat de regeering twee jaren heeft ge wacht om haar denkbeelden, welke den toe stand zou kunnen herstellen, te doen trium- feeren. Spreker achtte zich gelukkig, dat Blum niet geprobeerd heeft de verantwoordelijkheid voor den financieelen toestand op zijn voor gangers'te schuiven. Hij erkende, dat een begrootingsdeficit een internationaal kwaad is en betoogt, dat men niet tegelijkertijd een politiek van wapenen en een politiek van socialen vooruitgang kan voeren. De eenige manier om er uit te komen, was naar het inzicht van spreker te probeeren het nationale inkomen te vergrooten. De vroegere minister van Financiën. Paul Reynaud, verklaarde, dat, wanneer men het land tot herstel wil brengen, alle Franschen overtuigd moeten zijn van de dubbele waar heid: Frankrijk is een verarmd land, een land in gevaar, Spreker vervolgde: Sommigen zeggen, dat uw ontwerp een revolutie is. Het is erger. Het is een échec. De terugkeer der kapitalen is onontbeerlijk. Indien er weer vertrouwen komt, zullen de industrieelen hun kapitalen terughalen en deze opnieuw bel ei gen. Dan zal het zakenleven weer op gang ko men. Wij moeten de noodige pogingen doen. Na deze redevoeringen werd gestemd en werd het financieele ontwerp aangenomen met 311 tegen 250 stemmen. De vergadering werd om kwart voor vijf verdaagd tot Vrijdagmiddag. Ontwerp vandaag in de Senaats commissie. De Senaatscommissie voor de Financiën vergaderde Woensdag eveneens. Zij heeft met algemeene stemmen een voorstel van wet van haar president Joseph Caillaux aange- Inuitzer verlangt volledige rechten voor de Katholieken. Oostenrijksche primaat geeft opheldering over zijn manifest. Nadat kardinaal Ininitzer Woensdagmorgen opnieuw een onderhoud met kardinaal-staats secretaris Pacelli had gehad werd hij om 11 uur door den Paus ontvangen. Dit onderhoud duurde tot kwart over twaalf. Onmiddellijk daarop werd Innitzer weer door Pacelli ont vangen, met wien hij wederom langdurige be sprekingen voerde. Toen kardinaal Innitzer het appartement van den Paus verliet, glimlachte hij en maakte hij een voldanen indruk. Voordat kardinaal Innitzer per vliegtuig naar Weenen terugkeerde heeft hij tegenover de Osservatore Romano mede uit naam van het Oostenrijksche episcopaat een verklaring- afgelegd, welke hij noodig achtte te publi- ceeren ten einde de tweeslachtigheid weg te nemen, die z.i. in de openbare meening-is ontstaan na zijn jongste manifest. In de ver klaring wordt gezegd: 1. De plechtige verklaring der Oosten rijksche bisschoppen van 18 Maart j.l. wilde natuurlijk op geen enkele wijze een goedkeuring tot uiting bren gen met hetgeen onvereenigbaar was of Is met de wet van God, met de vrij heid en met de rechten der Katho lieke Kerk. Voorts kan deze verklaring- niet worden uitgelegd noch gebezigd voor propagandadoeleinden door staat of partij als een druk op het geweten der geloovigen. 2. Ten aanzien van de toekomst eischen de Oostenrij ksche bisschoppen a. Geen enkele wijziging van om het even welke kwestie betreffende het Oostenrijksche Concordaat zonder voorafgaande overeen stemming met den Heiligen Stoel. b. In het bijzonder een behandeling van alle school- en onderwijsaangelegenheden, zoomede iedere leiding van de jeugd onder waarborging der rechten van de ouders en der grondslagen van het katholieke geloof. c. Een verbod van om het even welke pro paganda, die vijandig is aan godsdienst en kerk. d. Het recht der katholieken het katholiek geloof en de Christelijke beginselen te ma nifesteeren, te verdedigen en openlijk te be lijden op ieder gebied van het leven en met alle middelen, welke door de moderne be schaving worden ter beschikking gesteld. Reuter meldt nog, dat de te Rome het gerucht gaat, dat het bezoek van Innitzer verband houdt met een nieuwe poging, een verzoening tot stand te brengen tusschen de Duitsche regeering en het Vaticaan. nomen, waarbij iedere uitgifte van leeningen op de Fransche markt aan buitenlandsche debiteuren, die in gebreke zijn met hun be taling, wordt verboden. Pas heden zal de commissie het finan cieele ontwerp, dat zoo juist -door de Kamer is goedgekeurd, in behandeling nemen. pe. Verhooging der belasting op bier benzine en tabak. Het persbureau Belga meldt: Ter dekking van het tekort op de begrooting zal voor een bedrag van 1.350 millioen frank aan nieuwe be lastingen worden geheven. 0.a. zullen de belastingen op bier, benzine en tabak worden verhoogd. Op de gewone begrooting zal 100 millioen bezuinigd worden en op de buitengewone be grooting 600 millioen. Een speciale belasting zal geheven worden op bepaalde monopolies, op de verzekerings maatschappijen. Minister Spaak over de benoeming van baron Herry. In antwoord op versehilende opmerkingen zeide minister Spaak gisteren in den Belgi schen Senaat, dat de gezant te Den Haag Vlaamsch kent, verstaat en spreekt. Het is echter volgens hem niet noodig, dat hij Vlaamschgezind is, evenmin als de vertegen woordigers van België te Parijs Franschgezind behoeven te zijn. Zij moeten Belgen zijn. Wij hebben, aldus Spaak, in België twee beschavingen. Iemand naar Den Haag te zenden, die geen Nederlandsch zou kennen, zou mij even ongerijmd lijken als het benoe men van een gezant te Parijs, die geen Fransch verstaat. Tsjecho^Slowakije Sudeten Duitschers niet tevreden. Het persbureau der Sudeten-Duitsche partij deelt mede, dat onder voorzitterschap van Henlein een vergadering van de politieke commissie der Sudeten-Duitsche partij ge houden is. Vastgesteld werd, dat de 'laatste besprekingen tusschen minister-president Hodza en de Sudeten-Duitsche vertegenr- woordigers niet beschouwd kunnen worden als onderhandelingen over de oplosssing van het nationaliteiten vraagstuk. Er zijn geen aanwij zingen voor een verandering van het stelsel en men kan niet waarnemen, aldus de commissie, dat de openbare meening aan Tsjechische zijde zich tracht aan te passen aan de nieuwe situatie. Voor de Sudeten-Duitsche partij be staat dan ook op het oogenblik noch aanlei ding noch de mogelijkheid, haar politiek te wijzigen. Frankrijk. Verder wil Parijs er, volgens Havas, van op de hoogte zijn, hoe de staten, die met Frank rijk bondgenootschappen hebben gesloten hun algemeene politiek met die van Frankrijk in overeenstemming denken te brengen, ■krachtens de overeenkomsten, die zij hebben geteekend of die hun indirect aan Frankrijk binden. Deze instructies schijnen in een bij zonder den vertegenwoordigers in Polen, Roe menië en Rusland gegeven te zullen worden. De toon zou zeer krachtig zijn. Zeelieden getuige van vliegongeluk Ook thans weer een Britsch militair toestel? Uit Londen, 7 April: Vannacht heeft een trailer waargenomen, hoe ter hoogte van de kust van Norfolk een vliegtuig brandend de Noordzee stortte. Het is mogelijk, dat het 't Britsche legervliegtuig is, dat met drie man aan boord van Thornaby in Yorkshire was vertrokken. Militaire vliegtuigen en reddingbooten nemen gezamenlijk aan het zoeken deel. Buitenland moet helpen in liet Wecnsche Jodenvraagstuk. Oordeel van burgemeester Neubacher. De burgemeester van Weenen, dr. Neubacher. heeft den corrspondent van Reuter te Weenen een interview toegestaan, waarin hij als zijn mee ning uitsprak, dat het probleem der Weensche Joden niet kan worden op gelost zonder den bijstand van andere landen. Er zijn, zoo zeide hij, ruim 170.000 personen in Weenen, die het Joodsche geloof belijden terwijl een nog even groot aantal personen van gemengd bloed is. In het geheel raamde hij hun aantal op ongeveer 300.000. Het zou zeer moeilijk zijn een beslissing te nemen over de vraag, wat met deze menschen gebeuren moet. „Persoonlijk ben ik er van overtuigd, dat het onmogelijk is dit probleem met kleine maat regelen tot een oplossing te brengen", aldus dr. Neubacher. „De groote westersche demo- cratiën moesten een conferentie bijeenroepen ter bespreking van de methoden, waarmede deze Joden naar hun landen overbracht kun- worden". Consulaat-generaal te Weenen gevestigd. Paul-Boncour op zoek naar garanties voor Tsjecho-Sloivakije. De minister van buitenlandsche za ken Paul Boncour heeft gisteren met de diensten van 't min. van buitenl. za ken de instructies vastgesteld, die hij bij afzonderlijke audiënties zal over handigen aan de Fransche diploma tieke vertegenwoordigers te Warschau, Moskou, Praag en Boekarest. Deze instructies hebben meer in het bijzonder betrekking op den toestand in Midden-Europa na den „An schluss". Nu deze een feit is geworden, wil men in de eerste plaats weten, welken steun de verschillende staten bereid zijn te verleenen aan het land, dat in de moeilijkste positie verkeert, Tsje- cho Slowakije. Tevens om betaling der Oostenrijksche schulden verzocht! De Vereenigde Staten hebben de inlijving "van Odstenrijk door Duitschland erkend. Di de nota, wélke de ambassadeur, van de Vereenigde Staten te Berlijn, Wilson, heeft overhandigd dienaan gaande wordt Duitschland uitgenoo- digd de Oostenrijksche schulden te betalen. Wilson heeft tevens medegedeeld dat de Amerikaansche legatie te Weenen' gesloten is en dat hiervoor in de plaats een consulaat-generaal is ingesteld. Op het departement van buitenlandsche zaken werd medegedeeld, dat het aanbieden van deze nota geenszins de wettelijke erken ning van de inlijving van Oostenrijk betee- kent en dat het instellen van een consulaat- generaal slechts een erkenning de facto en niet de jure beduidt. De Vereenigde Staten hebben dus geen afstand gedaan van hun grondbeginsel, dat geen erkenning zal ge schieden van grenswijzigingen, welke door gewapende macht tot stand zijn gebracht. Volgens Reuter bedraagt de schuld van Oostenrijk aan de Vereenigde Staten 64.493.480 dollar, hierbij inbegrepen de aandeelen, welke in handen zijn van Amerikaansche burgers. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nieuwe slakinjjen in Frankrijk. Fabrieken bezet. Havas meldt uit Parijs, dat bij de Mat- ford-fabrieken te Asnières de arbeiders hel werk neergelegd en-de werkplaatsen bezet hebben. Bij de fabrieken van Lafly te Genne- villiers is het personeel in verband met het ontslag van 75 arbeiders eveneens tot een „zitstaking" overgegaan. Nu zien jullie zeker wel, wat Neusopius bedoeld heeft met dat voor werp, hè? Jullie zien het: een klein kanon! Als het nou vechten geblazen wordt, dan kunnen wij ons zelf tenminste verdedigen, zei Neusopius lachend. Heelemaal ongewa pend, nee, dan voel ik me niets op mijn gemak! Thijs en oom Mopperniet stonden er bij te lachen en vonden het ook een goed idee van Neusopius. Dan kumien we ons tenminste eenigszins verweren, als ze kwaad willen! lachte Thijs, terwijl hij plotseling opkeek. Maar hoorde ik daar niets? Even stonden ze alle drie doodstil te luisteren, maar geen ander geluid dan het ruischen der golven drong- tot hen door. Nee. nu hoor ik ook niets meer, bromde Thijs. Ik dacht toch heusch, dat ik hoorde lachen. Enfin, weten jullie wat. laten we dil kanon verstoppen, zoodat in tijden van nood we het gauw bij de hand hebben. Es kijken, waar zouden we het neer kunnen zetten, zoodat niemand het ziet. Ik zou wel een geschikte plaats weten! zei oom Mopperniet. Maar het is nogal een flink eind loopen en dat met dat zware ding! 1 Een belangrijke lezing van Sandler. Ook samenwerking op militair gebied, maar géén defensief verbond. Stockholm, 5 April. (Van onzen correspondent) LS „Vrede op Aarde" een taak is, die onze krachten te boven gaat, a® v» laten wij die dan op vrede voor het Noorden concentreeren". Met deze woorden eindigde minister Sandler een korte rede, die hij Maandagavond, als laatste van een serie inter-Scandinavische radio-lezingen over de samenwerking dei- Scandinavische landen en hun verhouding tot de wereld, voor den microfoon van den Zweed- schen omroep hield. Sandler stond op het puni om den trein te nemen naar Oslo, waar deze week de ministers van buitenlandsche zaken van Denemarken, Finland, Noorwegen Zweden over verschillende vraagstukken van gemeenschappelijk belang confereeren, zooals zij dat de laatste jaren geregeld gedaan heb ben. Hij zeide eenmaal, als terloops, dat het al laat was, dat hij zich beperken moest en de gemeenschappelijke politiek van samenwer king der Scandinavische landen in normale tijden, in tijd van vrede, verder moest laten rusten om de noodige aandacht te kunnen wij den aan „het Noorden in tijd van onvrede" Er lag zeker een diepere zin in die woorden over dat tijdsgebrek. De trein zou wel gewacht hebben, als de minister van buitenlandsche zaken verlaat was. Maar de tijd wacht niet en Sandler en velen met hem zijn er diep van doordrongen, dat de tijd dringt om de maat regelen te nemen, die noodzakelijk zijn ter verwerkelijking van dat, wat hij 't eenige doel van de politieke samenwerking tusschen de Scandinavische landen in dézen tijd noemde: al deze vier landen buiten een oorlog te hou den. Sandler zeide geen oogenblik te gelooven, dat de Scandinavische 'landen door deze poli tiek te volgen de moeilijkheden van zich af kunnen schuiven. Maar zij kunnen er de moei lijkheden wél door beheerschen en bovendien is deze politiek niet alleen een voortzetting van een oude Scandinavische traditie, maar ook een logische voortzetting van de politiek die in de jaren, dat de Volkenbond nog naar behoo- ren kon functioneeren, steeds gevolgd is. Deze politiek en de maatregelen, die geno men worden om de Noordsche neutraliteit te kunnen handhaven, zijn tegen niemand 'icht. Als men er een soort van alliantie in wil zien, dan kan men zeggen, dat die alliantie tot stand gebracht is om sterker te staan tegen over den eenigen gemeenschappelijken vijand dezer vier landen: het oorlogsgevaar. Een an dere gemeenschappelijke vijand is er niet en van een alliantie is in feite ook geen sprake. Maar evenmin als een mogendheid er reke ning mee kan houden, dat zij deze vier landen of een hunner tegen zich kan krijgen, kan zij verwachtingen koesteren, dat' deze vier lan den of een hunner in een oorlog aan haar zij de zullen staan. Misschien kan men door deze-gemeenschap pelijke neutraliteitspolitiek'liet gevaar, in eer oorlog betrokken te worden, verminderen. Maar zooals de wereld thans is, aldus Sandler verder, kunnen wij het gevaar niet ontloopen. Slechts door collectieve coördinatie van den vredeswil der volkeren kan het gevaar afge wend worden. Dit doel mag nimmer uit bet oog verloren worden, ook al schijnt het thans heel ver verwijderd te zijn. Als wij ons nu in onze Noordsche woonstee terugtrekken en die met het oog op het dreigende noodweer zoo krachtig versterken als ons mogelijk is, moe ten wij toch altijd bereid zijn om eens laat ons hopen, dat dit tijdstip zoo dicht mogelijk nabij ligt naar buiten te treden om deel te nemen aan het nieuwe opbouwende werk aan een wereldorganisatie van den vrede, die on danks alles eens moet komen. Laat ons er daarbij geen doekjes om vinden, dat wat wij nu doen eenvoudig hierop neerkomt, dat het primitieve instinct van zelfbehoud zijn kracht toont, wanneer wij inzien, hoe de wereld is en tevens, dat onze krachten niet toereikend zijn om haar anders te maken. Volgens ons begrip bewijzen wij hooge humanistische idealen geen werkelijken dienst door nu te vergeten, dat onze regeeringen in de eerste plaats moeten zorgen voor het voortbestaan van onze eigen vrije volksstaten en dat die taak tijdens een acute crisis onze krachten in beslag zal ne men. N dezen fel-bewogen tijd zal Sandler's korte ernstige rede buiten Scandinavië wel geen bijzonder opzien wekken. En toch is zij om twee redenen van veel belang. Veel nieuws heeft Sandler niet gezegd, maar wel heeft hij verscheidene dingen op een nieuwe en zeer duidelijke manier geformuleerd en de klaarheid, die hij daardoor betreffende den buitenlandschen koers van Zweden ge bracht heeft, zal vermoedelijk een einde ma ken aan' het maandenlange, in hooge mate academische debat over de buitenlandsche politiek, dat de door ieder verlangde practi- sche eensgezindheid over die politiek ernstig in gevaar dreigde te brengen. Het is nog nau welijks een dag of veertien geleden, dat men twee gelijktijdige uitlatingen van leden der re geering moeilijk anders op kon vatten dan als een getuigenis van een vrij diepgaand verschil van meening in het Zweedsche kabinet over de te volgen neutraliteitspolitiek. Bovendien was de rede van Sandler van be lang. omdat zij aan den vooravond van de ministerconferentie te Oslo gehouden is en daarom beschouwd moet worden als een soort Scandinavische programverklaring. Niet alleen op deze conferenties plegen de mi nisters van buitenlandsche zaken overleg, er is practisch dagelijks contact tusschen de depar tementen van buitenlandsche zaken te Stock holm en Kopenhagen, Oslo en Helsingfors. En zonder de zekerheid te hebben, te Oslo niet ■eersproken te zullen worden, zou Sandler niet het bewaren van den vrede in het Noor den als het eenige doel van de politieke sa menwerking der Scandinavische landen on der de tegenwoordige omstandigheden gefor muleerd hebben, zou hij evenmin een uitbrei ding van de samenwerking tot militair gebied hebben kunnen aanduiden. Een Scandinavisch defensief verbond is, zooals Stauning het bij herhaling heeft uit- edrukt, een utopie en Sandler bestrijdt dit niet. Een defensief verbond, een militaire al liantie dus, omdat het niet verstandig is te doen alsof men een vijand had. Maar een tot bepaalde gebieden beperkte coördinatie van de verdedigingsmiddelen van enkele of van alle vier de Scandinavische landen zou vol gens Sandler de kansen voor het Noorden om oorlog te ontloopen kunnen vergrooten. Waarop hij hiermee precies doelde valt nog slechts te raden, waarschijnlijk bedoelde hij samenwerking tusschen de Zweedsche en de Deensche luchtweer aan de Sont en mis schien ook, maar zeker is dat niet, samenwer king tusschen Zweden en Finland ter verkrij ging van een betere garantie voor de neutrali teit van de ontwapende, maar bij een conflict in het Ooszeegebied strategisch buitengewoon belangrijke Alands-eilanden, dan de Alands- conventie van 1921 alleen vermag te verlee nen. een samenwerking, die in zou houden, dat de Botnische Golf in geval van oorlog practisch door de Zweedsche en Finsche strijd krachten afgesloten werd en dat Aland niet zonder slag of stoot door een groote mogend heid bezet zou kunnen worden. Misschien zal de conferentie te Oslo hier omtrent nader uitsluitsel geven. Er zal waar schijnlijk spoedig aanleiding zijn nogmaals terug te komen op het streven om althans de Scandinavische landen buiten een oorlog te houden, om hier in het Noorden den vrede te handhaven en daardoor misschien nog een goeden invloed op den gang van zake buiten Scandinavië te oefenen. C. G. B. Scliusclinigg steunde nog slechts op een Volksfront, zegt Seyss Inquart. „Zelfs communisten bewapend". De rijksstadhouder voor Oostenrijk Seyss Inquart heeft gisteren te Berlijn zijn eerste redevoering uitgesproken in het Sportpak Hij zeide o.a., dat het bewind van Schuschr tenslotte nog slechts steunde op een moeihji verborgèn volksfront. Schuschnigg heeft er niet voor geschroomd „onder de dekmantel van bedrijfsmilitie zelfs de communisten te bewapenen". Honderdduizenden werden verdrukt en ge- heele klassen schoolkinderen en zelfs oor logsverminkten werden gevangen gezet, om dat zij de stem van het bloed niet tot zwijgen konden brengen, aldus Seyss Inquart. Spreker nam verder de geheele verantwoor delijkheid op zich voor het binnenrukken van de Duitsche troepen in Oostenrijk. De nieuwe regeering, die op wettelijke wijze aan het be wind was gekomen, heeft Oostenrijk willen bewaren voor het lot van Spanje. Tenslotte ontkende Seyss Inquart, dat het nationaal-socialisme zich tegen het geloof keert: het zal evenwel niet toestaan, dat God en het geloof worden gebruikt als argument in aardsehe twisten. PROGRAMMA VRIJDAG 8 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing', meditatie, gewijde muz. (gr.pl.) 8.30 Gramofoonimuziek 9.30 Gelukwen- schen 9.45 Gramofoonimuziek 10.30 Morgen dienst. 11.Gramofoonimuziek 11.15 Cello en piano. In de pauze: Gramofoonmuziek. 12. Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek 1.— En semble van der Horst. In de pauze: Gramo foonmuziek. 2.30 Christelijke Lectuur 3. Zang, piano en gramofoonmuziek. 4.Gra mofoonimuziek 4.45 De Gooilanders en gramo- foommiziek. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.Berich ten. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Reportage. 8. Berichten ANP, herhaling SOS-berichten 8.15 NCRV-orkest 9.Causerie „Wat de Bijbel 9.30 Vervolg concert (10.0010.05 Berichten ANP) 10.4-5 Sportpraatje 11.— Gra mofoonmuziek ca. .11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding' 10.20 Declamatie 10.40 Cello en piano 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.— De Palladians 1.Gramofoonmuziek 1.45 Viool- voordracht 2.15 Declamatie 2.35 AVRO-Dans- orkest en solisten 4.Gramofonmuziek 5. Voor de kinderen 5.30 Orgelspel 6.05 Gramo foonmuziek 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Orgelspel 7.— Causerie „Honderd jaar B'ur- ;erlijk Wetboek" 7.20 Berichten ANP 7.30 Cau serie „Pinkster 1938" 7.40 Literaire Causerie 8.05 Waleson-kwartet 8.30 Causerie „De oecu menische beweging". 9.00 VARA-Orkest. Rot terdams Philfiarrnonisch Koor, en solisten. 10.„Fantasia". 10.30 Berichten 10.40 Avond wijding. 11.Pianoduetten 11.45—12.Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het Bernard Crook-kwintet 11.50 Gra mofoonmuziek 12.20 Orgelconcert. 11.50 Gra mofoonmuziek 12.20 Orgelconcert 12.50 Billy Gerhardi en zijn Band. 1.35 't Brrminghamsch Philharrnonisch strijkorkest 2.20 Causerie „Alum Pot" 2.35 Gramofoonmuziek 3.20 Geiger en zijn orkest 3.50 Causerie „Junk". 4.05 Re portage 4.20 Gramofoonmuiziek 4.50 Radio- tooneel 5.20 Frank Biffo's Blaaskwintet en het Londens Fagot trio 6.20 Berichten 6.45 Cause rie „New books on religion" 7.05 BBC-Harmo- nie-or.kest, mmv. solist. 7.50 Zang en piano. 8.20 Reportage. 8.40 Dave Frost en zijn B'and. Berichten. 9.40 BBC-Orkest en solist 10.55 Declamatie 11.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 ML 6.558.05, 9.10 en 11.40 Gramofoonmuziek 12.50 Zang 1.05 Gramofoonmuziek 2.05, 2.20 en .35 Zang. 4.20 Het Blondel-kwartet en solis ten 7.35 Zang 7.50 Radiotooneel 9.50 Gramo- foonmuziek 10.2011.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek 7.50 Omroepschram- melensemble. 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Om- roepsextet en -schrammelensemble. 3.20 So listenconcert 5.20 Zang bij de luit. 6.30 Gra mofoonmuziek 6.50 Operette „Glückliche Reise" 9.35 Gramofoonmuziek 10.20—11.20 Ste delijk Orkest van Hagen. BRUSSEL, 322 M. 11.20 J. Schnyders' orkest 12.30—1.20 Dito. 4.20 Omroepsalonorkest. 5.20 Gramofoonmu ziek. 8.40 Gramofoonmuziek 9.30— 10.20 Popu lair concert. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 12.— Omroepsalon orkest 12.501.20 en 4.20 Gramofoonmuziek 4.35 Reportage 4.50 Cello en piano 5.05 Gra mofoonmuziek 5.35 Gramofoonmuziek 5.50 Zang. 6.05 Gramofoonmuziek 6.35 Wedstrijd Operette „La fille du régiment" (In de 7.— pauze: Gramofoonmuziek). 9.05 en 9 30 Gra mofoonmuziek 9.45—10.20 Dansmuziek (Gr.ol.) en chansons.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2