Spoorslags. BEVERWIJK Films die Beverwijk verwacht. Dagen der pioniers herleven op het doek. De dagen der pioniers op ieder gebied, de romantische tijd waarin, dikwijls door den mped, de onverzettelijke geestkracht en de ,Jlfaie volharding van één enkel man met een breeden. vooruitzienden blik handelsonder nemingen, ontginningen, uitvindingen en ontdekkingen, soms zelfs heele staten groot gemaakt werden, ondernemingen die vaak een moeilijke en weinig hoopvolle geboorte had den, om in een machtige worsteling, meege voerd ook zonder twijfel door den geest des tijds, na een epischen strijd in volle grootheid te triomfeeren. Deze dagen mogen voorbij zijn, doch in de film zijn zij eigenlijk eerst pas ontdekt. Zeker ook in voorbije jaren heb ben wij reeds een „Huifkar", een „Cavalcade' een Birth of a Nation"- gezien, doch in dit filmseizoen, en eveneens in het volgende, zal meer dan ooit plaats ingeruimd worden op de bioscoop-programma's voor de verbeelding op-celluloid van het leven en streven van sommige groote figuren uit een nog niet zoo lang achter ons liggend tijdperk, menschen die ln den waren zin des woords „geschiedenis gemaakt hebben". Wij zien het aan de successen van enkele groote films in het bedoelde genre, dat het publiek meer en meer belangstelling toont voor een grootsche reconstructie van een nabij verleden en van dien imposanten strijd om leiderschap op ieder gebied in een nog niet gemechaniseerden tijd, een strijd die dikwijls hard tegen hard. dikwijls meedoogenloos was, doch een zeker element van romantiek toch nimmer ontbeerde. Wij zien het aan het succes van de films als „Vloeibaar Goud", aan ..Pamell". dat panorama van Ierland's strijd om vrijheid onder haar grootsten politieken leider, aan „De Trek naar het Westen", aan ..Rhodes", aan „Lloyd's of London", een sage van de grondvesting en opbouw van de groot ste en kleurigste verzekeiïngsonderneming ter wereld. Geheel in deze lijn zijn „Spawn of the Nortlv Henry Hathaway's eerste film na „De On dergang van de William Brown", zijnde het verhaal van den groei en bloei der zalmvissche- rij in Alaska, en „Tusschen twee Oceanen" Frank Lloyd's epische film van de ontwikke ling van het „Wilde Westen" van Amerika, Cecil B. de Mille is bijna gereed met zijn „Boe kanier", waarin Frederic March den piraat Jean Lafitte uitbeeldt, en die tevens een beeld geeft van de Amerikaansehe revolutie en den strijd der eerste „vereenigde staten" tegen En geland. Al deze films worden door Paramount ge produceerd, doch ook bij de 20th-Century-Fox is men bezig met een film in dezelfde stijl „In Old Chicago" moet een reconstructie van Amerika's tweede stad worden zooals men leefde, werkte, streed en overwon in veiwlogen dagen. En binnenkort begint men bij Para mount aan Ruler of the Sea", de film die den ontwikkelingsgang in beeld zal brengen van de Cunard Line en van de stoom-scheep- vaart in het algemeen en „Hudson's Bay Com pany", Cecil B. de Mille's volgende cinema epos, dat de dagen der pioniers in Canada in herinnering zal brengen. Onnoodig eigenlijk te zeggen dat de pro ductie van dergelijke films in Hollywood met vreugde begroet wordt. Deze grootsch opge zette werken kosten natuurlijk enorme kapi talen en er wordt- weer geld onder de werkers der filmindustrie gebracht, niet in het minst natuurlijk onder de figuranten, die slechte tijden hebben meegemaakt, doch thans bij duizenden tegelijk emplooi hebben. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de voor de onderlinge com petitie gespeelde wedstrijden waren als volgt: Tweede klasse: G. Hoogland—F. Hommes 20; P. VerdonkJ. Hoogerwerf 20. Groepwedstrijden derde groep: C. Snel—H. de Waard 02; C. KluftM. Kemper 20; eerste groep: K. Kikke—A. Peekei, afgebr. Voorwedstrijden 2de klasse Noord-Holland B. ReimesC. Rietkerk 11; A. HoflandL. Kluft, afgebr. Maandagavond speelt het eerste tiental voor het kampioenschap eerste klasse van Neder land te Oostzaan tegen de club van dien naam. De spelers vertrekken te 7 uur per autobus vanaf het clubhuis Café „De Groentenbeurs". DE STEMPELUREN VOOR DE WERKLOOZEN. Voor de week van 11 tot en met 16 April zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werk- loozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10.15—10.45 en 2.152.30 uur. Christelijke Besturenbond 9.4510 en 2.30— 2.45 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 10.30—11 en 22.15 uur. R.K. Volksbond 9.3010 en 22.15 uur. Wijk aan Zee 10.3011 en 2.152.30 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duter- loo. Zeestraat 29, telef. 3838. In de week van 10—17 April en tweeden Paaschdag is de apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 38'20. belast met den Zondags- en nacht dienst. EVANGELISATIE „MARANATHA". Nu de schoonmaak overal weer hoogtij viert doet de evangelisatie Maranatha, Dr. Schuit- straat 31, weer een beroep op degenen, die oude kleedingstukken kunnen missen, waar mee de evangelisatie weer behoeftige men schen een plezier doet. (Reeds thans worden (geleidelijk de nieuwe electrische spoordiensten in bedrijf gezet, die aanvankelijk eerst in Mei zouden aanvangen.) Binnenkort worden de sporen In ons landje honderd jaar. Hebben zij hun jeugd verloren? Neen. het tegendeel is waar. Wanneer bij het jubileeren Van hun loopbaan wordt verteld, Zal men mogen constateeren Dat die al maar is versneld. Tempo is de leus van lieden. En die hebben zij verstaan, In hun jeugd van lang geleden, Zijn zij minder snel gegaan. Als men treintje dan gaat eeren Met een wijntj' op 't jubilé. Zegt men: het kan snel verkeeren, Maar zij snel verkeerden mee. Met een vaartje naar hun vaartje, Zijn zij lang niet meer tevreê Zij zijn van een ander aardje. Dan zelfs twintig jaar gelêe. Het ligt in den loop der dingen, Dat zij altijd voorwaarts gaan, Kan men ze tot stoppen dwingen, Nooit om blijvend stil te staan. Spoorslags snellen zij langs lijnen Van stroomlijngeleidlijkheid, Als moderne dieseltreinen Of met eleetriciteit. En dan breng ik nog te berde, Sinds zij door den tijdenstroom, Meer en meer electrisch werden, Gaat het meer dan ooit met stoom. P. GASUS. CAFé-RESTAURANT MEERENSTEIN GEOPEND. Onder veel blijken van belangstelling heeft de heer A. J. Burger, Breestraat 111 zijn café- restaurant „Meerenstein" geopend. Het inte rieur van deze zaak is er na de restauratie zeer op vooruitgegaan. De mooie lambrizeeringen, de frissche tinten van de muren en de stem mige zij verlichting brengen gezamenlijk een sfeer tot stand, die noodig is om zich hier ge zellig te kunnen verpoozen. Dat de heer Bur ger in het cafébedrijf te Beverwijk geen ombe kende is, bleek wel uit het medeleven van tal rijke vrienden en bekenden op den dag van de opening. Een groot aantal fraaie bloem stukken was daarvan eveneens het bewijs. Ook wij wenschen den heer Burger veel succes in zijn nieuwe zaak. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemcrland en Vrije Veiling. 8 April 1938 Spinazie per kist 2852 Sla per 100 stuks 25 Postelein 5 K.G. 85—90 Andijvie per kist 1012y2 Rabarber per bos 48 Raapstelen per bos V/2 Radijs 35 Peterselie per bos 13 Selderie per bos 23 Prei per K.G. 24 Bloemkool le soort per stuk 17—18 Witlof per K.G. 4—7 Wortelen per K.G. l'A2y2 Bieten per K.G. 34 Knollen per stuk 1 1/2—5 Roode kool per K.G. 46 Gele kool per K.G. 24 Aardbeien per stuk 3—5 1 BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: N. G. v. d. Meij en A. van der Mije; M. Cana en H. H. van der Ham; J. M. Schellevis en M. Mooij; J. Brouwer eii J. Smidt. Bevallen J. M. VermeulenLangen dijk, z.; M. Verlinden—Krammer, z.; M. E. Snijders -Tervoort, d.; E. J. CommandeurKeijzer, A. Bol—Durge, z.; Chr. Stellingwerfde Vries, z.; L. J. Monné—Mossel, d.; J. M. W. Lohman—Knegjes, z.; B. W. de Ruiter—Hue- ting, z.; H. van Lieshoutv. d. Kolk, d.; T. T LappöhnWind, z. Overleden: C. G. J. van Doorn, oud 8 jaar (zoon), Romerkerkweg; M. van Eist, wedr. van D. van Amersfoort, Hobbestraat 12. De omvang fier werkloosheid. Bij den Gemeentelijken Dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde van deze week in totaal 1079 werkzoekenden ingeschreven. Aan het einde der vorige week was dit aan tal 1076. In Beverwijk waren 956 vorige week 954) en in Heemskerk 123 (vorige week 122) inge schrevenen woonachtig. BEVER WIJK'S KINDERKOOR. Voor een goed bezette zaal heeft het Bever- wijk's Kinderkoor, onderafdeeling van het Beverwijk's Gemengd Koor in de concertzaal „Odéon". de eerste uitvoering gegeven. De di rigent de heer J. Bocaa had het programma met zorg samengesteld. Het bevatte een aan tal kinderliedjes, waarmede niet al te hoog was gegrepen, zoodat de jeugdige schare ze wel aan kon. Toen de kinderen zich na het eerste liedje wat meer op hun gemak gevoel den klonk de zang helder en frisch. De hoofd schotel werd dezen avond gevormd door de cantate „Michiel de Ruyter" voor kinderkoor, mezzo-sopraan, bariton en piano-begeleiding. Van hun solistische taak kweten zich op uit stekende wijze mevr. Booda en de heer W. Roemer, De kinderen zongen deze alleraar digste cantate met merkbare animo. De jeug dige „Michiel" stal aller harten door de on gedwongen wijze, waarop hij zijn zangpartij vervulde. Mej. Nijveld verzorgde op bekwame en muzikale wijze de piano-begeleiding. De solisten en de dirigent hadden voor hun verdienstelijken arbeid een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Ook de kleine solist werd niet vergeten. Hij kreeg een mooi boek. De eerste uitvoering, die met „Een oud sprookje" van Hendrika van Tussenbroek werd besloten, mocht zoowel voor den direc teur als voor het bestuur yan het Beverwijk's Gemengd Koor een succes worden genoemd. WIJDINGSSAMENKOMSTEN. Op Dmsdag 12 April zal in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een wijdingssamenkomst worden gehouden. Maanlag 11 April zal in de Geref. Bad- gastenkerk aan den Julianaweg eenzelfde sa menkomst worden gehouden. Sprekers voor deze samenkomsten, die uit gaan van de Gereformeerde Evangelisatie Commissie, zijn: Ds. H. Holtrop en de heer A. C. van der Giessen. Het ensemble Slings zal beide avonden met zang opluisteren BIOSCOOP-MIDDAG VOOR LEERLINGEN VAN DE U.L.O.-SCHOOL. Uitgaande van het Comité voor cultureele films zijn gistermiddag voor de leerlingen van de openbare U.L.O.-school in bioscoop ,De Pont" eenige cultureele films vertoond. Allereerst werd een teeken- en een gekleur de diepzeefilm gedraaid, waarna de rolprent met den heer Strijbos naar het Donau-Delta gebied werd vertoond. Met groote belangstel ling heeft het jeugdige publiek kennis nomen van deze uitstekende vogelfilm, die ook een uitstekend beeld gaf van de bewoners van dit gebied. Hoogst voldaan over het gebodene en de vrije, doch leerzame middag keerden de leerlingen tegen half vijf weer huis waarts. COLLECTE. De speldjesdag voor „Valkenheïde", het jongensopvoedingsgesticht te Maarsbergen. is vastgesteld op Zaterdag 23 April. Op Woens dag 8 Juni zulllen speldjes worden aangebo den ten bate van de vereeniging voor verple ging van lijders aan vallende ziekte. VERGADERING VAN BLOEMBOLLEN CULTUUR. De plaatselijke afdeeling van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur hield in hotel „Ter Burg" haar jaarvergadering. In deze bijeenkomst bracht de lieer Jac. Meijer het finaneieele verslag uit. Het jaar sloot met een batig saldo van f 316,94. De heeren A. P. C. Kochx en Jac. Meijer werden benoemd als afgevaardigden naar de algemeene vergadering. De heeren C. Broeze en J. Kimman werden als plaatsver vangers gekozen. Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid besproken van het vervroegen van de najaars schouw over de beken en slooten. Daartoe zal een verzoek aan de gemeente worden gericht. De Nationale Reclasseeringsrlag;. Collecte op 7 Mei. Een scène uit de nieuwe Frank Lloyd film der Paramount „Tusschen twee Oceanen", die binnenkort Beverwijk verwacht. Evenals het vorige jaar hebben de samen werkende Reelassceiïngs-instellingen waar van de grootste zijn het Nederlandsch Ge nootschap tot zedelijke verbetering der ge vangenen, de R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging. het Leger des Heils en de Protestantsch Christelijke Reclasseeringsvereeniging, het voornemen een Nationalen Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal gehou den worden op Zaterdag 7 Mei a.s. De duizenden guldens, die voor de instand houding van dezen arbeid noodig zijn. moe ten op dezen eenen dag bijeenkomen en dat zal alleen slagen, wanneer vele vrijwillige collectanten zich aanmelden. Het is de laatste jaren belangrijk gekort, maar de arbeid is met minstens 40 pet toe genomen. Willen de reclasseeringsinstellingen in staat zijn de hand te blijven reiken aan de pl.m. 8000 voorwaardelijk veroordeelden en de duizenden gevangenen, dan zal veler hulp bij collecteeren noodig zijn. „Geef één dag voor uw medemensch, die tot de Reclassee- ring komt om hulp", onder die leuze doet het comité een oproep voor collectanten en col- lectrices. Ook nu is te Beverwijk weer een comité van aanbeveling gevormd, waarin zitting hebben genomen de dames W. J. Huender-Bosch, G. van Katwijk-Ravestijn en A. A. Moens-v. d. Veen en de heeren mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk: C. Aalders. hulpprediker, alhier; Mr. J. O. Baron; H. Blom, Ds. J. D. van Calcar, W. van Dok. J. H. Cohen. Ds. J. Ph. Haumersen, Ds. H. Hol trop. Ds. J. A. L. Hovy, Ds. F. Kramer, Ds. C. M. Krijger, Pastoor P. J. M. J. v. d. Pa- voordt. Deken P. J. Simons. Pastoor L. Th. Snelders en voor Heemskerk burgemeester W. M. J. A. Vreugde. Pastoor L. C. v. d. Nouweland en Ds. Joh. IJzerman. Het uitvoerend comité bestaat uit de vol gende dames en heeren: T. Hartingius, voor zitter, Groenelaan 68, K. Brandenburg, Park laan 23, secretaris, M. Sterk, Groenelaan 51, penningmeester, C. Sluis Jr.. Kees Delfsweg 54, tweede penningmeester, mej. C. v. d. Kolk, mevr. Dekker-Schutte, mej, I. van Dok, M. G. Kors, mevr. A. van Lieshout-Castricum, L. H. v. d. Linde. W. Nijenhuis, mevr. Rosen- hart, G. Sluis, mej. M. Taams, C. M. van Veen. mevr. M. Visser-Hof en mevr. Vlietstra- TeroJ. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Lezing van den heer Couwenhovcn. Gisteravond heeft de heer C. Couwenhoven uit Alkmaar voor de leden van de plaatse lijke afdeeling van den Nederlandschen Ar beiderssportbond een lezing gehouden in het gebouwtje van den Bevervvijkschen Be stuurdersbond over het onderwerp: „Waarom Arbeiderssport". De heer Van Couwenhoven wees er op, dat men helaas in de arbeidersbeweging nog steeds huiverig tegenover den arbeiderssport bond staat en het is uiteindelijk zelfs zoo dat deze groep arbeiders zich nog afscheid van de arbeiderssport. Ongeveer tien jaar geleden bestonden er alleen nog maar burgerlijke sportvereni gingen, maar nu bestaat er een andere mo gelijkheid om sport te beoefenen en wel in eigen kring. Als er een parallel getrokken wordt, aldus spr., tusschen beide Olympische Spelen, dan geeft de Arbeiders Olympiade van Antwer pen een veel zuiverder beeld, dan die van Berlijn. De Olympische Spelen in Berlijn wer den gebruikt voor propaganda van fascisme in tegenstelling met Antwerpen. Ruim 35 jaar geleden, aldus spr.. was er nog geen sprake van sportbeoefening- in de arbeidende klasse, zooals deze nu is. Langza merhand groeide echter in alle plaatsen van ons land de sportbeoefening door de lagere klassen. In dit verloop van 30 jaar is echter heel wat veranderd en waaraan de burger lijke sportverenigingen ook een groot aan deel in hebben. Toch groeide het verlangen om een sportbeweging uit eigen kring te stichten en ongeveer 11 jaar geleden werd hiertoe besloten. De beweging telt nu onge veer reeds 25000 leden. Dit aantal had vol gens spr. in de laatste jaren sterk kunnen toenemen, als de arbeidende klasse zich niet in zulke slechte economische omstandighe den had bevonden. Ook in Beverwijk kan nog zeer veel voor arbeiderssport gedaan worden, waarvoor de heer Couwenhoven sterk aan drong op huisbezoek. De arbeiderssport staat op het standpunt van de beginselen der partij en N.V.V. ver volgde spr. en deze sportbeweging staat niet zooveel lager als de burgerlijke vereenigin- gen, zooals zoo velen meen en. De geest van kameraadschap is veel grooter dan bij de burgerlijke vereenigingen, omdat er niet ge streefd wordt naar uitblinkers. Hoewel na tuurlijk steeds wordt getracht het technisch peil op een hooger plan te brengen. Verder staart de sportbond zich niet blind op het voetballen en turnen alleen, maar de bewe ging legt zich toe op alle takken van sport. En dit is mogelijk door de leuze, die de be weging voert: Arbeiderssport is massasport. Met een krachtige opwekking om de daad werkelijke belangen van den Nederlandschen Arbeiderssportbond zooveel mogelijk te steu nen besloot de heer Couwenhoven zijn be toog. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling de heer Onstenk, die de bijeenkomst ook had geopend, was zeker de tolk der aanwezigen toen hij in zijn slotwoord dank bracht aan den inleider. DE SAMENKOMSTEN VAN HET LEGER DES HEILS. De samenkomsten in de zaal van het Leger des Heils aan de Zeestraat zullen Zondag wor den geleid door adjudant Donker van Am sterdam. De adjudant, die werkzaam is onder de gevangenen, hoopt in den middagdienst een lezing te houden over dezen arbeid. Ongetwij feld zal voor deze lezing bijzondere belang stelling bestaan. KOOPLIEDENVEREENIGING „HANDELS BELANGEN." De Koopliedenvereeniging ..Handelsbelan gen" zal op Donderdag 21 April haar jaar vergadering houden in het café van den heer A. Schoenmaker aan de Meerstraat. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, een bestuurs verkiezing en een verloting. De heer Reitsma, secretaris van het hoofdbestuur zal zoo mo gelijk in. deze vergadering aanwezig zijn. CASTRICUM EEN BELANGRIJKE DAG VOOR C.S.V. Na toewijzing van het protest tegen den uit slag van den wedstrijd Zaandijk 2C.S.V. is morgen voor onze plaatselijke NTI.V.B.-club de groote dag aangebroken van den beslis singswedstrijd tegen O.F.C. om het kampioen schap van haar afdeeling. Deze wedstrijd zal op het terrein van K.F.C. te Koog aan de Zaan worden gespeeld. Het C.S.V.-elftal is: Doel: Schenk. Achter: Peys, Van Zon. Midden: Hessevoort, De Beurs, Hogeboom. Voor: Bakker. Koelewijn, Kossen, J. Boot en C. Boot. ij Dit is de sterkste opstelling die C.S.V. mo menteel in het veld kan brengen. Kossen zal als middenvoor zijn talenten als spelverdeeler en als schutter kunnen toonen. Wanneer hij speelt zooals tegen Zaandijk, zal hij een be langrijk aandeel in een eventueele C.S.V..- overwinning kunnen hebben. De belangstelling voor den wedstrijd is zeer groot. Er zullen minstens 4 autobussen noodig zijn om alle supporters te kunnen vervoeren. De bussen vertrekken Zondagmiddag te 12.30 uur vanaf de garage van den heer Dijkhuizen. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KIN DERUITZENDING. De afdeeling Castricum van het Centraal Genootschap voor Vacantie- en Herstellings- kolonies heeft deze week weer een van de bleekneusjes naar het herstellingsoord te Nun- speet uit kunnen zenden en binnenkort zul len er nog eenigen volgen. Hoewel het bestuur tevreden is met dit re sultaat moeten nog vele kinderen wachten op uitzending, omdat het henoodïgde geld ont breekt. Een reden waarom het Genootschap nogmaals een beroep doet op de burgerij om met bijdragen dit mooie werk te steunen. Ook degenen, die nog geen lid van het Genoot schap zijn kunnen zich nog als lid opgeven tegen een contributie van slechts 50 cent per jaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. Tli. Gerrits van Haarlem Stetweg 82. J. D. Linzell en gez. van Amsterdam, Oude Haarl.weg 31. W. H. de Bruin en echtg. van Amsterdam. Brakenburgstraat 19. L. Vaalberg en echtg. van Haarlemmer meer, Pernéstraat 29. J. A. Vonk en echtg. van Amsterdam. Bra kenburgstraat 6. G. E. A. v. Hall en echtgen. van Amster dam, Brakenburgstraat 10. G. Lourens en echtg. van Amsterdam. Dok ter Jacobil. 10. Wed. Pastoor en gez. van Amsterdam, Oude Haarl.weg 11. J. de Jong. van Amsterdam Oude Haarl. weg 11. H. van de Weijer, van Den Haag, Duin en Bosch 3 inw. D. W. Wolthuis, van Beemster, Duin en Bosch 3 inw. H. J. Bosman, van Amsterdam, Kleibroe- kerweg 24. J. Lescrauwaet van Amsterdam, Prov. Zie kenhuis Duin en Bosch. G. v. Poelgeest van Amsterdam, Prov. Zie kenhuis Duin en Bosch. W. M. J. Koers van Amsterdam. Braken burgstraat 12 inw. J. Schotvanger van Amsterdam, Dorps straat 44 inw. K. Stiemer van velsen, Burgm. Mooijstraat 6 inw. Vertrokken: G. Lute naar Oudorp (N.H.) Heereweg. C. C. Hof naar Schoorl. Heerenweg 67a. H. A. Bouwhuis en gez. naar Amsterdam, van Walbeeckstraat 52 H. Jac. Mulder en gez. naar Bergen (N.H.) Hertenl. 7. Wed. Blomberg-Daub naar Bergen (N.-H.) Loudelweg 8. H. C. de Jong naar Bergen (N.H.) Loudel weg 8. E. Meijne n. Egm. binnen Heerenweg 268. H. W. de Vos en echtg. naar Hilversum. Leeghwaterstraat 68. B. van Blankenstein en echtg. naar Lim- men, Westerweg C. 10a. G. Wouters naar Vinkeveen, de Heul V 25. J. M. Barneveld naar Vinkeveen. de Heul V. 25. GEVONDEN EN VERLOREN. Verloren 3 belastingmerken, 1 por tem. met inhoud, 1 bankbiljet van f 10, 1 dnk. br. cein tuur van een jurk; 1 br. ceintuur, 1 br. velour dameshoed. Gevonden: 1 bel. merk, 1 pr. schoenen, 1 dameshoed, 2 handschoenen, 1 autocrick, 1 rozenkrans, 1 dameshandschoen. /CUEEP/ TJMNCIN1 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 6 v. Cristobal. Statendam, 7 n. W.-Indië te New-York. Bilderdijk, Rott n. Philad. 7 v. N.-York. Beemsterdijk, 8 v. Rott. n. N.-Qrleans. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 8 v. Antwerpen. Heemskerk (t.) 8 v. Dar es Salaam. Boschfontein (thuisr.) 7 te Kaapstad. HOLLAND—BRITSCH-INDIè LIJN. Hoogkerk (t.) 8 te Madras. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, (uitr.) 6 v. Lagos. Ceres. 7 van Amst. n. Hamburg. Serooskerk (thuisr.) 8 v. Port Said. HALCYON LIJN Stad Vlaard. 7 v. Vlaard. te Narvik. Vredeburg, 8 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Arnhem, 7 v. Genua te Ergasteria Stad Maassluis, 8 v. Rott. n. Narvik. Rozenburg, 8 v. Vlaardingen te Bilbao. Flensburg, 6 v. Narvik n. Rott./Vlaard KON NEDERL STOOMBOO'I MIJ Oranje Nassau, Amst. n. W.-Indië i v Madeira. Achilles, 8 v. Amst. te Rott. Fauna, Amst. n. Gdynia p. 8 Holtenau. Hebe, 8 v. Hamburg te Amst. Hermes 8 van Bourgas te Rott. Mars, 7 v, Amst. te Hamburg. Nereus. Amst. n. Kopenhagen p. 8 Holtenau Stella, 7 van Tunis n. Alexandrië. Tiberius, 8 v. Rott. n. Tunis. Triton, 7 v. Candia n. Lixuri. Venezuela, Amst. n. Barbados 7 v. Madeira. Vesta, 7 v. Genua n. Livorno Vulcanus, 7 van Tunis te Catania. Astrea, 8 v. N.-York n. Port au Prince. Agamemnon, 8 v. Lipari te Lissabon. Bennekom, Chili n. Amst. 8 v. Cristobal. Bodegraven. 8 v. Antw. te Hamburg. Irene, Pto. Plata n. Amst. p. 8 Azoren. Saturnus, Catania n. Amst. p. 8 Ouessant. Titus, 8 v. Napels te Venetië. Stuyvesant, Paramar. n. Amst. 7 v. Madeira Vesta, 8 v. Genua te Livorno. Deucalion, 8 v. Amst. n. Rott. Odysseus, 8 v. Amst. n. Pasajes. Rhea. 8 v. Amst. n. Kopenhagen, KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland, 7 v. Amst. te Hamburg. Montferland. 8 v. Hamburg te Amst. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 4 v. B. Papan n Singapore, Miri en Singapore. Agnita. 25 v. Curacao n. Puri'leet, St. Kitts v.o. ca. 13 te Purfleet verwacht. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ Hector, Japan n. Rott. 7 v. Marseille. Laomedon, Batavia n. Amst. 7 te Suez. Benlawers, n. Rott. 7 20 m. ZW v. Niton. City of Eastbourne, n. Rott. 9 v. Havre. Theseus, 6 v. Soerabaja n. Amst. Eurymedon, 6 v. Liverpool te Batavia. Glenaffaric, Japan n. Amst. p. 7 Dover. Melampus, Batavia n. Amst. p. 8 Gibraltar. Achilles, 8 v. Dairen te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 7 van Colombo. Irudrapoera (th.) 8 v. Singapore. Dempo (t.) 8 (4 n.) van Lissabon. Sibajak (uitr.) 8 v. Southampton. Kedoe (thuisr.) 8 van Suez. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Mamix, 7 v. Amst. te Batavia. Tarakan (thuisr.) 7 v. Port Said. Chr. Huygens (uitr.) 7 te Genua. Mapia (thuisr,) 7 te Londen. Tajandoen, 7 v. Amst. te Hamburg. Enggano (thuisr.) 8 van Padang. Poelau Bras (thuisr.) 7 v. Belawan. WIJK LIJH Beverwijk, Morphoubaai n. Rott. p. 8 Gibr. In afwachting van orders. Het Nederlandsche m.s „Oranje" hetwelk Donderdag alhier binnenkwam van Great- Yarmouth, heeft, in afwachting van orders, in den binnenhaven moeten vastmaken. AANGEKOMEN. 7 April: Hontestroom s.s. Londen Utö (Zw.) s.s. Oxelösund Pan Gothia m.s. Aruba 8 April; Amstelstroom m.s. Plymouth Themis s.s. Bremen Thorshavn m.s. Grangemouth Montferland s.s. Hamburg Hébé s.s. Hamburg Galaxias s.s. Calais VERTROKKEN. 7 April: Ostara s.s. Antwerpen Phemius s.s. Londen Kaunas s.s. Klaipeda Ousel s.s. Liverpool Tiberius s.s. Rotterdam Kai s.s. Kopenhagen Achilles s.s. Rotterdam Ceres iHWAL) s.s. Hamburg 8 April: Bello m.s. St. Kitts (v.o.) Ootmarsum s.s. Rotterdam Marne m.s. Halmstad Schade hersteld. Het s.s. „Montferland" van de Kon. Holl. Lioyd passeerde gistermorgen naar Amster- :.un na de bekomen ankerschvde te Hamburg afdoende te hebben hersteld. Het schip ligt momenteel bij te laden voor Zuid Amerika. Groote olieaanvoer. In de afgeloopen week kwamen twee groote tankbooten te Amsterdam aan. Deze, het Noorsche m.s. „Bello" en het Zweedsche m.s. ..Pan Gothia" arriveerden respectievelijk met groote ladingen petroleum en benzine van Curacao en Aruba in de Petroleumhaven te Amsterdam, welke geheel gelost zullen worden. Scheepsboot aangebracht. Te Esbjerg is een scheepsboot van een vis- schersvaartuig aangebracht, welke geen naam of nummer vermeldde. Uit een in de boot aangebracht plaatje meent men evenwel te mogen opmaken, dat de boot van een Belgisch visschersschip afkomstig is. Groote diepgang. Het Zweedsche tank-motorschip „Pan Go thia" passeerde eergisteren de sluizen, met een diepgang van 8,9 Meter. Aanvoer ijzererts. Met het Zweedsche s.s. „Utö" werd eer gisteravond een lading ijzererts van Oxelösund voor het hoogovenbedrijf aangevoerd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10