Ijmuidens Bloei wil feesten orgamseeren. Ptt RClL geneest vntuvV&vt de huid VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN IJMUIDEN. Een IJmuiden Week" bij het regeerings- jubileum der Koningin. Naar wij vernemen heeft de Ver eeniging IJmuidens Bloei het voor nemen, vermoedelijk in de maand September, behoudens goedkeuring der plaatselijke autoriteiten ter gele genheid van het 40-jarig regeerings- jubileum van Koningin Wilhelmina verschillende feestelijkheden te orga- niseeren. Er is reeds een concept-programma opgesteld, dat omvat roei-, zeil en zwemwedstrijden, een wandeltocht, turndemonstraties, voetbal-, korfbal en atletiekwedstrijden, een zang wedstrijd en een muziekconcours, een sterrit voor wielrijders en motorrijders en eventueel voor automobilisten en vermakelijkheden voor de jeugd. Voor elk dezer onderdeelen zal 'n commissie van deskundigen uit de burgerij worden be noemd. Het ligt in de bedoeling, de wedstrijden en feestelijkheden op verschillende plaatsen van IJmuiden te houden Dat belooft heel wat te zullen worden en het is te hopen, dat IJmuiden's Bloei er in mag slagen, haar grootsche plannen ten uit voer te brengen. Het spreekt vanzelf, dat daarvoor niet al leen de medewerking der autoriteiten als burgemeester en commissaris van politie, maar ook die der burgerij noodig is. Mede werking niet alleen, maar ook samenwerking tusschen alle groepen der bevolking. ET wordt zoo dikwijls gezegd: „er is nooit iets te doen in IJmuiden" en dat is met een tikje overdrijving feitelijk volkomen juist. Feesten, die gegeven worden om het feest en voor de burgerij zelve hebben we in IJmuiden niet vaak meegemaakt. Welnu, als we allen meewerken aan de IJmuiden Week" een feestweek voor allen, met ais motief het 40-jarig jubileum van Ko ningin Wilhelmina, kan deze „IJmuiden Week" met hare vele attracties „iets worden, dat veel menschen trekt, niet alleen uit ge meente, maar ook uit de omgeving; roei- en zeilwedstrijden, een wandeltocht, een zang en een muziekconcours, enz. kunnen alle ge beurtenissen worden, die stroomen volks van buiten trekken. En het is immers nog altijd: „hoe meer zielen, hoe meer vreugd". SMOKKELWAAR IN BESLAG GENOMEN. Bij een bewoner van het Stephensonplein werd door de ambtenaren der invoerrechten een accijnzen een huiszoeking verricht. Een kleine hoeveelheid gesmokkeld sigaret tenpapier werd in beslag genomen en tegen den bewoner van het prceel proces-verbaal opgemaaakt. DUITSCHLAND LEVERT OOSTENRIJK VISOH. Hoewel onze vischafzet naar Oostenrijk niet groot is zal dit terrein waarschijnlijk voor onze markt wel geheel verloren gaan omdat Duitschland zich opmaakt genoemd land van visch te voorzien. Dezer dagen is reeds voor 50.000 mark gerookte visch uit Cux- haven en Geestemünde naar Oostenrijk ver zonden. EXAMENS. EXAMENS MACHINISTEN. Geslaagd voor het eerste gedeelte van di ploma B de heer G. Zwaan te IJmuiden. „SPAANSCHE AVOND" VERVROEGD. De „Spaansche avond", die eerst a.s. Don derdag in Thalia gehouden zal worden, is vervroegd en wel op Dinsdag 12 April a.s. CHRIST. ORANJEVEREENIGING. De Chr. Oranj evereeniging IJmuiden-Oost is van plan den verjaardag van Prinses Ju liana feestelijk te herdenken. Besloten is, bij deze gelegenheid twee feestavonden, nl. op Donderdag en Vrijdag 28 en 29 April, te or- ganiseeren in de feestelijk versierde zaal van het Herv. Vereenigingsgebouw. De clou van deze beide avonden zal zijn de opvoering van een humoristisch zangspel; voorts wordt de avond gevuld met volkszang en declamatie. VELSEN JAARVERGADERING COÖPERATIE „DE EENDRACHT". Wel zeer groot was de belangstelling der leden voor de jaarvergadering welke Vrij dagavond in het R.-K. Vereenigingsgebouw plaats vond. Deze 27e jaarvergadering ken merkte zich zooals gewoonlijk door een sfeer van goede kameraadschap. Hiervoor waren trouwens alle redenen aanwezig nl. gunstige bedrijfsuitkomsten en een kerngezonde orga nisatie. In de zaal was door den heer H. Mol chef der af deeling manufacturen een alleraardig ste expositie gearrangeerd der in deze afdee- ling te verkrijgen artikelen. Bij de opening sprak de voorzitter van de coöp. De Eendracht, de heer J. Stark, zijn voldoening uit over de flinke opkomst en de goede uitkomsten van het afgeloopen boek jaar. Er is een vermeerdering van den om zet van ruim f 26000 en het verblijdende, al dus de voorzitter, is dat hierin alle afdeelin- gen hebben gedeeld. Over den trouw der leden aan hunne orga nisatie heeft het bestuur niets dan lof. Heel duidelijk is dit gebleken tijdens den met zoo veel hevigheid gevoerden broodoorlog. Verder werd nog speciaal gewezen op de zoo belangrijke uitbreiding der manufactu ren en meubelafdeeling, waarvoor het be stuur niets dan lof is toegezwaaid. Nadat de notulen waren gelezen werd me- dedeeling gedaan, dat het bezoek aan de Hakabedrijven te Jutfaas, niet eerder dan 1 September a.s. kan plaats vinden en voorts dat van 10 tot en met 21 April, in alle afdee- lingen van het bedrijf der coöperatie De Een dracht 10 pet. korting zal worden gegeven. Over de jaarverslagen werden slechts en kele opmerkingen van ondergeschikt belang gemaakt, en deze verslagen evenals de ex ploitatierekening. met algemeene stemmen goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 8 pet. voor de bakkerij en 3 pet. voor de kruideniers en manufacturen afdeelingen. De uitbetaling dezer dividenden zal voor Velsen-Noord plaats hebben op Dinsdag 12 April a,s, van 2—7 uur 's namiddags. Verder werd het bestuur gemachtigd, om indien zulks noodig mocht blijken, een of ander per- eeel aan te koopen. Van verschillende zijden hadden bestuur en personeel, woorden van dank en erkentelijkheid in ontvangst te ne men, voor het vele belangrijke werk door allen in het belang der coöperatie verricht. De bestuursverkiezing liep zeer vlot van stapel, aangezien dat tegenover de aftreden de leden de heeren J. Stark, A. G. Keuter en J. Verhagen, geen tegencandidaten waren gesteld. In de plaats van den aftredenden commissaris den heer L. Eckhard welke reglementair niet herkiesbaar was werd even eens bij enkele candidaatstelling de heer J. R. Flysma aangewezen. Zoowel van bestuurszijde, als uit het per soneel werd den heer Eckhard dank gebracht voor alles wat hij in de jaren dat hij deel van het bestuur had uitgemaakt, eerst als penningmeester en later als commissaris, in het belang der coöperatie De Eendracht had verricht. Van de obligatieleening werden van serie A de nummers van 1 tot en met 25 en van serie B nos. 101 tot en met 150 uitgeloot. Bij de rondvraag kwamen zooals gewoon lijk verschillende wenschen der leden naar voren welke door het bestuur waar zulks mo gelijk is zullen worden vervuld. LOOP DER BEVOLKING IN DE MAAND MAART. Weer een vermeerdering. De loop der bevolking onzer gemeente ge durende de maand Maart was als volgt: M. V. Totaal Vestiging- 127 128 255 Geboorten 48 41 89 Vermeerdering- 175 169 344 Vertrek 102 139 241 Overleden 12 16 28 Vermindering 114 155 269 Geheele vermeerdering over de maand Maart 75. Totale bevolking op 1 April 1938: 46739. (Adv. ïngez. Med.) Ver. v. Vrijz. Hervormden. De heer A. Viruly vertelt over het vliegen. De Vereeniging van Vrijz. Hervormden be legde gisteravond een vergadering in het Ver eenigingsgebouw, waarvoor als spreker optrad de bekende K. L. M.-vlieger de heer A. Viruly. Er was veel belangstelling, waaraan de al gemeene bekendheid, die den spreker in breeden kring geniet, wel niet vreemd zal zijn. De voorzitter dr. A. J. van Leusen zeide in zijn openingswoord, dat het moeilijk is ge weest, den heer Viruly naar hier te krijgen, hetgeen de heer Viruly aanvulde met de op merking, dat hoogere machten oorzaak waren dat hij zoo laat was. Deze hoogere machten zeide spreker, waren de motorpolitie en de hevige N. W. wind. Deze wind heeft spreker en zijn bemanning, een mecanicien, een marconist en een stewardess parten gespeeld. Zij werden hedenmorgen in Londen gewekt voor een reis naar Amsterdam en vernamen daar al van den portier, dat er een sterke N.W. wind stond. In de hall ontmoette spreker Bax, dien hij het laatst in Singapore had ontmoet op de voornaamste lijn voor het vliegend personeel der K. L. M. De tocht van Croydon naar Amsterdam werd zeer bemoeilijkt door den wind en daar om ging men boven de wolken vliegen, waar het erg koud was. Boven het wolkendak lag de machine oogenschijnlijk roerloos maar de wind deed haar in Z. W. richting drijven, waarmede met het bepalen van de koers reke ning gehouden moet worden. Spreker schet ste levendig zijn tocht met de Specht en ver geleek den tocht van heden met dien van den eersten tijd van den dienst der K. L, M. Half tien kwam de Specht in Amsterdam, kwart voor tien werd gestart voor Berlijn. De reis naar Bei'lijn leek ook wel een tocht over zee. Op 2500 M. hoogte vliegende, kreeg men 'het land niet te zien. Terug om half zes uit Berlijn, 4000 M. hoog en 15 gr. vorst. Men wist al hoe het zijn zou door het weerbericht, dat een schat van gegevens voor den vlieger be vat. Zoo begon spreker zijn lezing met een wiile- keurigen dag, een dag van 1600 K.M. een etappe van een halven dag op de Indië-lijn. Het vliegen der K. L. M. over Europa staat min of meer in het teeken der vacantie. De vliegers doen dit tusschen de Indië-vluchten door bij wijze van ontspanning. De 25 Indië- piloten leven als 't ware bij de Indië-vluchten, die thans c.a. 16 dagen duren, waarvan 6 da gen vacantie in Indië. Oorspronkelijk werden hooge eischen aan de physieke gesteldheid van den vlieger ge steld maar de Douglas met haar automat-i- schen piloot is zeer gemakkelijk te besturen en het mechaniek doet het meeste werk. Ook het geluid en de vibratie zijn zeer afgenomen. Ook het hooger vliegen is prettig doordat de machine in de hooge luchtlagen veel vaster ligt. De zomer geldt voor het vliegen op Indië als de slechtste tijd. In Bagdad een tempera tuur van 40 gr. C., in Birma en Akyab ont zettend veel regen. In Akyab valt in Augustus tweemaal zooveel regen als in Nederland in het heele jaar. Bandoeng, het eindstation der Indië-route ligt c.a. 700 M. hoog en heeft vol gens spreker het heerlijkste klimaat van de wereld. Voor de pauze las de heer Viruly uit zijn werk, n.l. dat deel waarin hij de aankomst van een Indië-vliegtuig in Bandoeng be schrijft onder het gestrenge oog van kap. Versteegh. Na de pauze las de heer Viruly opnieuw een deel uit een zijner bekende werken, zulks mede naar aanleiding van de hem dikwijls op zijn lezingen gestelde vraag: „wanneer heeft u 'em het meest geknepen?" Vol spanning luisterden de aanwezigen naar de boeiende voordracht van het reisverhaal van den tocht die spreker als 2e piloot met een F VII onder Evert van Dijk maakte. Van Cairo naar Bag dad met de landing in den nacht op het vlieg veld van Bagdad waar juist de verlichting defect was, maar waar dank zij de ervaring van Van Dijk een schitterende landing werd uitgevoerd. Ja, toen „kneep hij 'em".. En de passagiere, een Engelsche dame zeide haar ouders, die haar op het vliegveld opwachten dat de tocht „splendid" was geweest. Het applaus van de toehoorders en de woor den van dank van den voorzitter waren wel verdiend. SCHIP VAN Amarante (Port.) x) Atreus Agamemnon (Ned.) Alcinous (Eng. x) Ajax (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) x) - Boschfontein (Ned.) Breda (Ned.) Bintang (Ned.) x) Costa Rica (Ned.) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Ceres (Ned.) Enggano (Ned.) x) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Ellen (Deen) Flintshire (Eng.) x) Glenaffaric (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Greta (Du.) Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x).... Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Ionia (Du.) Irene (Ned.) Inverlee (Eng.) x) Joh. de Witt (Ned.) x) Laomed-on (Eng.) x) XXIV Maggio (Ital.) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mapia (Ned.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) x) Nansenville (Ned.! Orion (Ned.) Princ Andrej (J. SI.) Poelau Bras (Ned.) x) Phoenicia (Du Poelau Laut (Ned.) x) Perseus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x) Royston (Br.) Serooskerk (Ned.) x) Saudades (Port.) Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) Saturnus (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Shuna (Eng.) Tjisondari (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Triton (Ned.) Tabinta (Ned.) x) Theseus (Ned.) Takoradian (Eng.) Tajandoen (Ned.) x) Theseus (Br.) Uckermark (Du.) Ubari Venus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Willesden (Br.) Zaanland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned Zijpenberg (Ned.) Buenos Aires (via Antw.) Hongkong Midd. Zee Batavia Danzig Hamburg Chili Beira Chili Chili Zuid Afrika Chili Batavia Hamburg Hamburg Pto Barrios Hamburg Batavia Batavia Z. Amerika Norrköping Japan Japan Midd. Zee Danzig Ned Indië Chili Batavia Bourgas Ned. Indië Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika W. Indië W Indië Pt. Arthur Batavia Batavia La Plata Ned. Indië Batavia Batavia West Afrika Hamburg Vancouver Alexandria La Plata Batavia Pto Barrios Hamburg Midd. Zee Batavia Gdynia Japan Buenos Aires Zuid Afrika Batavia Midd. Zee W. Indië W. Indië Huelva Batavia Batavia Alexandrië Ned. Indië Stettin W. Afrika Hamburg Ned. Indië Ned Indië Barry Midd Zee Midd Zee Buenos Aires Rangoon Buenos Aires Japan Santa Fé Verm. aankomst LAATSTE BERICHT 30 April 28 April 9 April 15 Mei 11 April 17 April 10 April 21 Mei 10 April 10 April 30 April 14 April 8 Mei 13 April 11 Mei 15 April heden 9 April 10 April 8 April 24 April 22 April 23 Mei 18 April 14 April 22 April 14 April 20 April 14 April 10 April 18 April 26 April 11 April 25 April 10 April 15 April 9 April 10 April 30 Maart 16 April 13 April 12 April 20 April 20 April 22 April 12 April 9 Mei heden ib April 23 April 29 April 7 Mei 24 Maart van Bahia Blanca. 26 Maart van Batavia. 6 April van Gibraltar. 9 April vertrokken. 8 April vertrokken, vertrekt 16 ApriL 7 April te Hamburg. 9 April van Hamburg. 3 April van Pto Chicama. 3 April van Valparaiso. 4 April van Pt. Natal. 30 Maart van Callao. 4 April vertrokken.. 9 April' vertrokken. 9 April vertrokken. 9 April vertrokken., vertrekt 13 April. 8 April van Padang. 3 April vertrokken. 6 April te B. Aires. 7 April vertrokken. 6 April van Singapore. 8 April te Londen. 7 April te Varna. 4 April vertrokken. 6 April van Liverpool. 30 Maart van Curagao. 7 April van Land's End. 8 April te Rotterdam. 7 April van Pt. Soedan. 3 April te Izmir. 5 April van Macassar. 7 April te Dar-es-Salaam. 3 April Van Pt. of Spain. 28 Maart van Pto Plata. 28 Maart vertrokken. 6 April van Colombo. 28 Maart van Colombo. 1 April van Dakar. 4 April van Port Said 2 April van Pt. Said. 9 April van Londen. 2 April van Takoradi. in lading. 8 April te Londen. 6 April van Zighi. 29 Maart van Dakar. 7 April van Belawan. 8 April van La Guayra. 7 April te Bremen. 7 April van Gibraltar, in lading. 6 April vertrokken. 8 April van Port Said. 31 Maart te Lissabon. 6 April van Port Soedan, in lading. 6 April van Finisterre. 29 Maart van Parimaribo. 5 April van de Azoren. 2 April vertrokken. 31 Maart van Pt. Said. 7 April van Pt. Said. 7 April te Candia. 27 Maart van Sabang. 9 April vertrokken. 5 April te Calabar, in lading. 6 April van Soerabaja. 1 April van Padang. 6 April vertrokken. 4 April van Malta. 6 April van Tunis. 30 Maart van Bahia. 20 Maart vertrokken. 5 April te Santos. 4 April te Yokohama. 5 April van La Plata. heeft op zijn beurt tot gevolg, dat men de vogels gaat liefhebben. „Ik hoop", zoo zei de heer Drijver, „dat, als ik na de Paschen in Santpoort terug kom, ik overal nestkastjes zal zien hangen. Hierna heeft de heer Drijver nog op zeer onderhoudende wijze tal van aardige bijzon derheden van verschillende vogels verteld. Hij verduidelijkte het gesproken woord met mooie lantaarnplaatjes, zoodat gerust gezegd kan worden, dat onze gevleugelde vrienden dank zij den heer Drijver en „Santpoorts Bloei" weer vele bewonderaars meer gekregen hebben. CASTRICUM R.K.S.V. VITESSE. O.I.V.Vitesse. Het eerste elftal speelt Zondagmiddag te half drie een vriendschappelijken wedstrijd tegen O.I.V., en zal wel revanche willen nemen. Gemakkelijk zal dit niet gaan, want de gastheeren beschikken over een sterk elf tal. De veteranen krijgen P.S.C.K. 2 op bezoek, De gasten zullen het tegen de oude garde niet gemakkelijk krijgen. BURGERLIJKE STAND, Geboren: Catharina Maria dochter van F. Zonneveld en A. M. de Wit. Hillegonda Jacoba, dochter van W, Gijzen en C. Mole naar. Ondertrouwd: Engelbertus de Graaf, 24 j kruidenier, wonende te Castricum en Alida Johanna Visser, 20 j., zonder beroep, wonen de te Castricum; Dirk Gerard Beaucham- pet, 22 j., kantoorbediende, wonende te Cas tricum en Marijtje Hogenstijn, oud 21 j., zon der beroep, wonende te Castricum. Cor nells Moll, 26 j., electrisch lasscher, wonende te Castricum en Maria Alida Cornelia Hanck, 26 j., zonder beroep, wonende te Castricum. Getrouwd: H. Tromp en H. J. van der Vliet Overleden: Gerbrand Lute 58 j., echtg. van M. Duijn, wonende te Castricum; Cornells Bakker 79 j. zonder beroep, echtg. van N. Bult wonende te Castricum; Pieter de Winter 69 j., tuinder, echtg. van D. de Zeeuw, wo nende te Castricum. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: E. J. Rasvan der Zwaan, z., Huijgensstraat 59, IJmuiden; A. Plug—Prins, Kon. Wilhelminakade 43 rd„ IJmuiden; S. G. van SchinkelScholts, z., Heidestraat 45, IJmuiden; F. A, M. Walgering—Ligthart, z., Wüstelaan 44, Santpoort; G. Bravenboer Koper, z„ Napierdwarsstraat 3, IJmuiden; J. C. Tervoortde Klerk, z.. Noorderdorpstraat 22, Santpoort; P. Sprong—de Haan, z., Tromp straat 151, IJmuiden. Overleden: C. Visser, 69 j., weduwnaar van G. Krab, Pr. Steijnstraat 13, IJmuiden; N. Hooijschuur, 72 j., echtgenoote van E. Joosen, Wijkerstraatweg 272 a, Velsen (N.). Ondertrouwd: W. A. Tervoort en E. Mid- delberg, Haarlem; K. de Koning en A. Kui per, W. Barendszstraat 41. IJmuiden, Plata- nenstraat 3; C. Eikenhorst en C. de Wit, IJmuiderstraatweg 40, IJmuiden, Eschdoorn- straat 33, IJmuiden; M. D. Heimig en M, A. Lammers, Amstelstraat 6. IJmuiden, Nept-u- nusstraat 33 rd., IJmuiden; H. Mol en M. Engelhart, Dordrecht; J, Rens en R. Meis- riemker, Cypressenstraat 39, IJmuiden; J. J. Clazing en M. C. v. d. Bos, Doodweg 27. Vel sen (N.), Gladiolenstraat 5, Santpoort; W. L. Carton en H. Rutte, v. Wassenaerstraat 24, IJmuiden, v. Wassenaerstraat 1, IJmuiden; H. Sijm en E. Smit, Corverslaan 83, Velsen (N.) A. W. Apeldoorn en J. W. Walgien, Abeelen- straat 2, IJmuiden, Elzenstraat 38, IJmuiden; G.-Klepper en G. W. Wiliems, Geelvinckstraat 47, Velsen (N.), Kalverstraat 107, IJmuiden; J. Verwer en H. M. v. Tiggelen, de la Reij- straat 1, IJmuiden, Oranjestraat 8, IJmuiden. Gehuwd: L. C. Hol en M. Hommes, Wijker straatweg 37, Velsen N.; J. Akkerman en G. C. Beentjes, Haarlem; M. A. Hellmann en M. A. Klaver, v. Galenstraat 24, IJmuiden; D. Sterk en J. G. R. G. Vos, Zeeweg 107, IJmuiden. VERLOVINGSRINGEN MONOGRAMRINGEN ZILVER - MARQOSIETRINGEN. P. DE GROOT, KENNEMERLAAN 30 IJMUIDEN. (Adv. Ingez. Med.) HEEMSKERK E.H.B.O.-CURSUS. Vrijdagavond werden voor de E.H.B.O. de examens afgenomen van de leden van de vereeniging „P.I.M." Geslaagd zijn: de dames A. Tesselaar en Joh. IJzerman en de heer P. Kranedonk. Voor bet herexamen slaagde mej. C. Rol en de nseren J. Muijen, W. Muijen en M. v. d. Outenaar. Examinator was Dr M. L. v. d. Stempel. DE ZORG VOOR OUDEN VAN DAGEN. Door het bestuur der St. Vincentiusver- eeniging was in het K.S.A.-gebouw een ver gadering belegd waarbij uitgenoodigd waren alle besturen van sociale vereenigingen ter plaatse. Op deze bijeenkomst werd besproken in Heemskerk iets te doen voor ouden van dagen. Een comité werd gevormd waarin zit ting namen drie leden uit iederen vereeni ging. Op Donderdag 21 April zal dit comité bijeenkomen om de plannen nader te bespre ken. SANTPOORT x> Schepen van een x> zijn grooter dan 6000 tirutc register ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch s.s. Utö Oxelösund VOGELAVOND. De vereeniging „Santpoorts Bloei" organi seerde het vorige jaar, met medewerking van den bekenden vogelkenner, den heer J. Drij ver van hier, een vogelavond voor de school gaande jeugd met het doel den meisjes en jongens liefde tot onze gevederde vrienden bij te brengen. Deze avond slaagde zoo naar wensch, dat de voorzitter van „Santpoorts Bloei" en de heer Drijver den jeugdigen bezoekers het vol gend jaar nóg zoo'n avond beloofden, als geen ernstige klachten omtrent nestjes uithalen binnenkwamen. Deze klachten zijn inderdaad uitgebleven en zoo kwam het. dat gisteravond in „De Wey- man" onder auspiciën van „Santpoorts Bloei" de tweede vogelavond werd gehouden. Weder om had het bestuur den heer Drijver bereid gevonden bijzonderheden uit het vogelleven te vertellen, zoodat het welslagen bij voorbaat verzekerd was, mede door het feit, dat de personeelen der drie lagere scholen hun medewerking toezegden. Zoo waren dan onge veer 300 kinderen present, toen de voorzitter van „Santpoorts Bloei" een kort openings woord sprak. Alvorens tot het bespreken van divesre vo gels over te gaan, beval de heer Drijver eerst de nestkastjes, welke „Santpoorts Bloei" in het Rijkenspark zal ophangen, in de bescher ming der jeugd aan. De heer Drijver had een tweetal soorten bij zich. n.l. met driehoekige opening en ronde open ui?'. Op zijn bekende manier wekte hij cle meisjes en jongens op zulke nestkastjes te vervaardigen, want nestkastjes vervaardigen beteeker.t het vogelleven gaan kennen en dit SANTPOORT. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. I-I. Olde- man. Bevestiging nieuwe lidmaten. NED. HERVORMDE KAPEL. V.m. 10: Ds. A. D. Meefcer, Amsterdam-Oost. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, ge- bouw Bethel, Wüstelaan, Santpoort. V.m. 10: C. Sedert. IJMUIDEN. LEGER DES HF.TT.S, V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3.30: Bijzondere Samenkomst- Nam. 8: Verlossingssamenkomst o. 1. v. Adj. Malkorps. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en .nam. 5: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbomk. Nam. 5: Ds. D, Broer Jr., Koog-Zaandijk. HULPKERK, Marnixschool: Vm. 10: Ds. D. Broer Jr Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR GEREF. KERK V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vespers. IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV.. Vereenigingsgeb. Stationsweg, Velsen. V.m. 10: Ds. J. Hanneman. (Deze dienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Uitgeest. Bevestiging van nieuwe lidmaten) GER. KERIC, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: W. H. Wamsteeker. Theol. Cand. te IJrn. BAPTISTENGEM., Evang. gebouw J. P. Coen- straat. Vrijdag geen dienst wegens prediking te Haarlem. HERST. APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15: Godsdienst oefening. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Willems- beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30 Spr. A. Besselaar, Amsterdam. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Stations weg 65, Velsen. Zondag v.m. 10.30: Tempel dienst, Dinsdag nam. 7.15: Genezingsdienst. BEVERWIJK. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. 1 Doopsbediening. Geen Zondagsschool, i EVANG LUTH. GEMEENTE, Koningstraat. V.m. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF KERK. C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA". Dr, Schuitstr. 31. V.m. 10: H. van Doorn, van Alkmaar, in ge bouw O de on. Dinsdag nam. 7.30: Naaikring o.l,v. mevr. H. Kok. Vrijdag nam. 8: Bijbelonderzoek door W. C. F. de Wijs. LEGER DES HEILS. Zeestraat 26. V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3.30: Samenkomst (lezing). Nam. 8: Verlossingssamenkomst. Al de samenkomsten staan oJ.v. adj. Don ker. Maandag 2.15: Gezinsbond. Donderdag nam. 8: Verlossingssamenkomst. CASTRICUM. NED. HERV KERK. V.m. 10: Ds. v. Poelgeest. Bevestiging nieuwe lidmaten. GEREF KERK. Beverwijkerstraatweg 32 Vjh, 10 en nam. 5.30: Ds. J. Krüger. WIJK AAN DUIN. NED. HERV KERK V.m 10: M. Foeken, Hulp prediker WIJK AAN ZEE. NED. HERV. KERK. V.m 10; Ds J. A L. Hovy, Doopsbediening.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11