ZONDAG NAAR DE BOLLENVELDEN Toch geen staking in de sigaren-industrie? Probeert U dit zelf eens. Schitterende pracht tusschen Hillegom en Voorhout. Een kijkje op de schitterende hyacïntenvelden aan de Marcelislaan te Overveen. Maar ook dicht bij Haarlem- We hebben dezer dagen medegedeeld, dat het te verwachten zou zijn dat met de Paasch- dagen de bloembollenvelden het mooist zul len bloeien. Het is echter niet noodig om voor den, jaar- lljksohen zoo geliefden tocht langs de ge kleurde velden tot Paschen te wachten, want er valt nu al veel te genieten, zooals men op deze pagina aan de reproducties kan zien van de foto's, die onze fotograaf Vrijdag genomen heeft. Het centrum van de bloemenpracht ligt na tuurlijk weer op de uitgestrekte terreinen tus schen Hillegom, Lisse en Voorhout, waarheen men dus per fiets, tram of auto zal moeten gaan, want voor een wandeling van Haarlem uit is het wel wat ver. Om bij de mooie velden te komen, moet men natuurlijk niet den ouden heilweg blijven volgen, want dan ziet men meer huizen, dan bloemen. Te Hillegom gaat men even voorbij de groote bollenschuur van de firma Bijvoet Jacobson aan den rechterkant de Doodlaan in; dan komt men vanzelf bij de bollenvelden. Een tocht door de bekende Veenenburgerlaan en Hyacintenlaan een eind verderop loont ook altijd de moeite. De grootste pracht vindt men echter tus schen Lisse en Voorhout. Bij de Ned. Herv. Kerk moet men dan rechtsaf achterom in de richting Voorhout gaan. Voor wie niet zoo ver weg willen of kunnen gaan is de volgende route aan te bevelen: eerst naar Bennebroek; daar de Schoollaan in en dan in de richting van den grooten weg. Daar liggen de groote tuinen van talrijke hectaren der firma Van Meeuwen; zoo ver het oog reikt kan men hier hyacinten en vroege tulpen be wonderen. Ook vlak bij Haarlem zijn de hyacinten reeds tot vollen wasdom gekomen. De tulpenvelden kleuren ook al mooi rood, wit en geel. Het is als het ware een groote bloemententoonstel ling in de vrije natuur. Voor den rustigen wandelaar is de volgende route -aan te beve len: met de autobus van de N. Z. H. T. M. van Groote Markt of station tot het eindpunt aan de Raimplaan. Van hier wandelt men langs de Marcelisvaart en Houtvaart naar Haarlem terug. Men kan het natuurlijk ook van den tegenovergestelden kant doen. Hier vindt men nog een ongerept stukje vol schitterende vel den. Bovendien is de omgeving van Elswout met het ontluikende jonge groen een bezoek te zeerste waard. Dit geldt natuurlijk ook het wandeltoosch Groenendaal. Dat heeft zijn prachtig voor jaarskleed weer aangetrokken. Bovendien vindt men er altijd nog de thans zoo mooi bloeiende goud-gele narcissen, de achterblij vers van de groote Voorjaarsbloemententoon stelling Flora van drie jaar geleden. De narcissen, de achterblijvers van de groote Voorjaarsbloemententoonstelling „Flora", in Groenendaal, zijn ook weer tot vollen wasdom gekomen. Colporteur handelsreiziger in den zin der wet. Een A.V.R.O.-colporteur, die in vasten dienst was, werd eenigen tijd geleden ontsla gen met een ontslagtermijn van één week. De man stelde zich echter op het standpunt, dat zijn dienstverhoucling viel onder de desbe treffende nieuwe bepalingen in het Wetboek van Koophandel regelende de rechtspositie van handelsagenten en handelsreizigers. In deze wet staat o.a. in artikel 75 s. dat opzeg ging moet geschieden met een termijn van zes weken. Hij vorderde derhalve over de vijf weken een schadevergoeding van f 130. De Amsterdamsehe Kantonrechter wees de vordering af. z.i. was de colporteur van een periodiek geen handelsreiziger, ook zou deze opvatting van eischer in strijd zijn met het spraakgebruik. De Amsterdamsehe rechtbank, wees de vordering echter toe. Zij was van oordeel, dat de colporteur in dienst van een com- mercieele onderneming gelijk te stellen is met een handelsreiziger en volkomen valt on der de wettelijke omschrijving van dezen werknemer. EEN BEWIJS VAN GOEDEN BURGERZIN. De diamantfirma J. K. Smit en Zonen te Amsterdam, heeft ter gelegenheid van haar a,s, gouden jubileum in overleg met den Ar menraad verschillende instellingen van wel dadigheid met giften verblijd en bovendien ook een verrassing willen bereiden aan de armste kinderen in Amsterdam. Om dit te be reiken heeft zij, met medewerking van het gemeentebestuur, aan alle kinderen, die aan de gemeentelijke kindervoeding deelnemen, tienduizend in getal, een banaan, appel en si naasappel doen uitreiken. De distributie op de 125 verschillende over de geheele stad ver spreide plaatsen was een heel werk, doch de blijdschap waarmede de verrassing werd ont vangen en vele bedankbriefjes van kinderen, hebben de gevers en organisatoren ongetwij feld ruimschoots beloond. Een andere categorie van behoeftige kinde ren werd door de firma bereikt, door de ver strekking aan de scholen voor buitengewoon onderwijs (voor kinderen met gering leerver mogen) van een bedrag tot verschaffing van extra-hulpmiddelen voor bepaalde leerlingen. Vrijdag kwamen de partijen in de sig aren industrie te Utrecht in verga dering bijeen. Na langdurige bespre kingen, welke omstreeks des avonds half twaalf eindigden, werd overeen stemming bereikt tusschen de ver tegenwoordigers van de verschillende organisaties over een program, dat aan de leden ter goedkeuring zal wor den voorgelegd. Vrijwillige bijdragen voor productieve werkverschaffing. Tot nu ruim ƒ800.ontvangen. De minister van Financiën maakt bekend, dat, met de bedoeling om te worden aangewend voor productieve werkverschaffing, de volgende vrij willige bijdragen in 's Rijks schatkist zijn gestort: Deventer ouderpaar 100; een Nederlander 100; M. J. K. te D. 25; E. B. te A. 500; J. ten M. te G. 100 een werkende vrouw 10; een 82-jari ge weduwe 2.50. Geen bloeiende Betuwe morgen. Het koude weer van de laatste da- >en, heeft den bloei in de Betuwe dusdanig tegengehouden dat er, dit in tegenstelling met voorgaande berich ten, Zondag a.s. practisch zoo goed als niets van den bloesem zal zijn te den. De kersenboomen staan wel vo) xn knop en een of twee zonnige dagen kunnen wonderen doen. De zaak-Oss. Verschillende bladen hebben uitvoerige com mentaren gewijd aan het Kamerdebat over de zaak-Oss. De N. Rott. Crt. schrijft, na de vraag gesteld te hebben waarom op dit oogenblik tot een zoo pijnlijken maatregel is overgegaan: ,Die maatregel trok te meer de aandacht omdat kort te voren burgemeester Ploegmakers was herbenoemd, die blijkens een indertijd ge publiceerde rede zichzelf een goede drie .jaren ;eleden diets maakte, dat Oss een zeer rustig en veilig oord was, hoewel de marechaussees kort daarop tot tientallen arrestaties moesten overgaan, die waarlijk niet zonder goede gron den geschiedden. Wat minister Goseling en mr. Truyen ook over het waarde erend oordeel van den commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Brabant mogen zeggen -de in druk, dat vóór de komst van de marechaussees de lamlendigheid zich te Oss thuisvoelde en dat vooral dit groepje stoere mannen den Augiusstal gezuiverd heeft, wordt daardoor niet weggenomen. Is het geen gevaarlijk pre cedent, dat op overmaat van ijver op zooveel onaangenamer wijze gereageerd wordt dan op overmaat van lijdelijkheid en lijdzaamheid. Gene wordt met ongewenschte overplaatsing, deze met de begeerde herbenoeming beloond. Als professeurs d'énergie zijn de ministers Van Boeyen en Goseling in deze zaak niet opge treden." Het Rotterdamsche blad stelt verder de vraag, of wel aanstonds en op zoo sensatio- neele wijze tot overplaatsing overgegaan had moeten worden, „Was het niet mogelijk, het dezen kloeken mannen op andere wijze aan het verstand te brengen, dat zij wel eens te hard van stal liepen? O zeker, er is kort voor het ingrijpen van den minister een zeer langdurig onderhoud geweest tusschen den procureur- generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch en den welbekenden wachtmeester De Gier, maar wie zal precies weten wat daar geschied is, nu den marechaussees „zwijg plicht" is opgelegd? Verschillende kwesties werden niet geheel opgehelderd." Voor „Het Volk" blijven verschillende vra gen over: „Wel heeft de minister aannemelijk gemaakt, dat marechaussees bij onderzoekingen onbe hoorlijk zijn opgetreden. Maar waarom heeft hij aan de geheele brigade opsporingsonderzoek verboden? Waarom een zoo demonstratieven maatregel genomen, welke den indruk maakt, dat een blaam op de geheele brigade behoort te worden gelegd? Er is meer. De minister rekent het deze marechaussees zwaar aan, dat zij in de zaken, de beide geestelijken betreffende, ver regaande en ingrijpende onderzoekingen heb ben ingesteld, hoewel geen strafbare feiten gebleken waren. De marechaussees meenden in onbehoorlijke, zij het niet strafbare, feiten, welke te hunner kennis waren gekomen, grond te zien voor het vermoeden van strafbare fei ten, die zij alsnog hebben getracht op te spo ren. Maar het gebeurt herhaaldelijk, dat de politie in onbehoorlijke, niet-strafbare feiten aanleiding vindt tot een poging om strafbare feiten op te sporen. Van tijd tot tijd krijgt men den indruk, dat zij daarbij te ver gaat. Wie denkt hierbij niet aan de zoogenaamde Haag- sche zedenzaak van twee jaar geleden; die als een schandaal van ongeleenden omvang is voorgesteld en op één of twee veroordeelinkjes is uitgeloopen?" De eindindruk van het „Alg. Handelsblad" is, dat de minister in groote lijnen zijn optreden aannemelijk heeft gemaakt. Niet eens kunnen wij het b.v. zijn met 's ministers opvatting dat het eigenlijk maar toevallig is, dat één der bij het zedenmisdrijf als slachtoffer betrokken meisjes, bij de marechaussee en niet bij de gemeentepolitie gekomen zou zijn. Zeer wel is het mogelijk, dat zij juist in de meening verkeerde bij de eerste op grooter doortastend heid bij een strafvervolging te kunnen reke nen. Ook heeft de minister ons van de gewel dige urgentie der genomen maatregelen niet ten volle overtuigd, maar Zijne Excellen tie verklaarde zich ten volle bewust geweest te zijn van den weerslag, welken deze zaak in den lande veroorzaken zou. Niettemin achtte hij zich in het belang van 'de rechtszekerheid verplicht in te grijpen. De Roomsch-Katholieke bladen, evenals de a.r. „Standaard" toonen zich zeer tevreden, in tegenstelling met „De Telegraaf", die de be schuldigingen van den minister onjuist noemt. Het blad schrijft o.m.: „De minister heeft ongelijk. In de eerste plaats heeft hij de haast niet kunnen verkla ren, die hem moet bezield hebben bij zijn plotseling ingrijpen. Waarom was deze haast noodig? Met een eenvoudige overplaatsing had kunnen worden volstaan, doch daarmede waren enkele dagen gemoeid. Deze paar dagen kon de Minister zelfs niet wachten en via een nog nooit vertoonde juridische handeling, die het geheele land op stelten zette, greep hij in. Waarom? Daarover heeft Z. Excellentie ge zwegen en er waren geen parlementsleden, die hem daarop aanvielen." „De minister heeft ongelijk. Het is niet waar dat er bij de arrestatie in den zijspan veel mensehen tegenwoordig' waren. Het is niet waar, dat de officier van Justitie niet op de hoogte was en niet wist, dat de boeken van den bankier in beslag zouden worden genomen. Verscheiden dagen zijn de boeken in het Paleis van Justitie geweest. De officier van Justitie wist alles, later wist de rechter-commissaris alles en tochde marechaussee moet uit Oss. Ziet men dan niet, dat dit alles slechts zaken zijn uitsluitend en alleen aangegrepen om de marechaussee te kunnen verwijderen?" „De minister heeft ongelijk. Met niets heeft hij waar kunnen maken, dat er tegen de gees telijken onkiesch is opgetreden. Hij neemt het de marechaussee kwalijk, dat zij naar verjaar de feiten heeft gezocht. Doch weet de minis ter dan niet, dat men in Oss steeds zoo ge werkt heeft? Eerst oude feiten aan het licht brengen om dan te trachten, daaruit nieuwe te krijgen. Onder sanctie van justitie is dit systeem tegen de Ossche onderwereld wel toe gepast. Nu heet het onkiesch. Het heet on kiesch, dat men een „beestachtig individu' als getuige heeft gehoord. Maar weet de mi nister dan niet, dat dezelfde officier van Jus titie over de honderd jaar 'gevangenisstraf heeft geëischt, uitsluitend gebaseerd op ver klaringen van dergelijke beestachtige indivi duen?" WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE ST. ETIENNE. Uit St. Etienne: Met vier ronden voor sprong op het Nederlandsch-Fransche koppel PijnenburgMouton hebben onze landgenoot Wals en de Franschman Guimbretière den zes- daagschen wielerwedstrijd te St. Etienne ge wonnen. De derde Nederlandsche renner. Boeyen, die met den Franschman Pomeon reed, werd vijfde. De eindstand luidt: 1. WalsGuimbretière, 957 punten, afge legde afstand 3468 K.M. Op vier ronden: 2. PijnenburgMouton 257 punten. Op vijf ronden 3. Pecqueux—Dayer 67 punten. Op zeven ronden: 4. GrilloGiliber 82 punten. Op negen ronden: 5. BoeyenPomeon '24 punten; 6. Buysse—Samyn 596 punten 7. DemarsPipoz 229 punten. De overige koppels waren elf en dertien '•onden achter. VERVERIJ CHEM. WASSCHERIJ S. KROM N.V., ALKMAAR Tel. 4043 (3 lijnen) Onze stand op de Voorjaarsbeurs in Haarlem heeft U laten zien wat ons werk is. Onze Naam waarborgt U een prima aflevering. Filiaal IJmuiden: Kennemerlaan 113, Tel. 5454 (Adv. Ingez. Med.) Koningin bezoekt Rotterdam. Groote belangstelling voor Primavera. Ook bezoek aan Pernis en de Nieuw- Amsterdam. H.M. de Koningin heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan Rotterdam, de stad van de ontluikende lente en tegelijk van nijverheid en scheep vaart. Het eerste bezoek van I-I.M. gold de bloemenweelde der „Primavera" in de Nenijtohal, waarna de Koningin de terreinen der Bataafsche Petroleum Mij. aan den Nieuwen Waterweg en ten slotte het nieuwe vlaggeschip der Nederlandsche koopvaardij, de „Nieuw Amsterdam" heeft bezichtigd. In de omgeving' van de Nenijto-hal heerschte tegen één uur het oogenblik, waarop de toegang voor het publiek werd afgezet een levendige drukte. Omstreeks kwart over één arriveerden de Koninklijke auto's bij de Tol aan den Sehie- weg. Reeds bij vroegere tentoonstellingen heeft de Koningin eenmaal van haar belangstelling blijk gegeven en thans was het de tweede maal, dat H,M. de bloemenweelde der Pri mavera" in oogenschouw kwam nemen. Bij haar binnentreden was de koningin zichtbaar verrast door den eersten indruk, welke de kleuren- en geurenpracht in de reusachtige Nenijto-hal op haar maakte. De entree, recht tegenover de waterpartij met geurende rozen, was dan ook een fleurig contrast met de wintersche luchten, welke H. M. nog een sececonden tevoren buiten het ge bouw had aanschouwd. De Koningin, die rondgeleid werd door den heer Hanegraaf, maakte van het bezoek geenszins een haastige rondwandeling, doch genoot van elke partij en van elk verrassend hoekje. Met groote belangstelling informeerde Hare Majesteit naar bijzonderheden oveir planten welke haar aandacht trokken en meermalen gaf zij uiting aan haar bewonde ring voor hetgeen hier aan lenteweelde en bloemenpracht tentoongesteld was. De rondgang op de expositie duurde onge veer drie kwartier, waarna de Koningin zich naar den uitgang begaf. Uitgeleide gedaan door de leden van het tentoonstellingsbestuur vertrok H.M. met de leden van Haar gevolg, om ongeveer kwart over twee van de Nenijto- hal naar de petroleumterreinen van de Ba taafsche te Pernis. Daar is de Koningin door den heer J. H. de Kempenaer toegesproken, Na deze rede heeft de Vorstin een kleine ten toonstelling bezichtigd, bestaande uit ver schillende modellen, die de principes toonen, volgens welke in de diverse fabrieken gewerkt wordt. Zoo was er een voorstelling van het lossen van een tankschip, een model van een benzine-distilleerderij, van een afval-fabriek, van een kraak-fabriek, van een schuimbluseh- installatie en verschillende toepassingen van parafine. Aan de wand hing een havenkaart van Rotterdam en een plattegrond van de in stallatie: Nadat H.M. de tentoonstelling bezichtigd had, begaf zij zich met haar gevolg, den bur gemeester van Rotterdam, den hoofdcom missaris van politie en de heeren van de Ba- tafsche Petroleum Mij. in auto's om een rit over het terrein te maken. Gedurende deze rondrit werd de Koningin overal hartelijk toe gejuicht. De tocht ging dan naar 't nieuwe vlagge schip van de Holland-Amerika-Lijn, liggende aan de bouwkade van de Rotterdamsche Droogdokimaatschappij Begeleid door de heeren Endert en de Monchy, begaf H.M. de Koningin, die zich aan boord van haar bontmantel had ontdaan, zich allereerst naar eenig'e hutten van de toe ristenklasse, welke bij volle bezetting ook voor le klasse kunnen dienen. Daarna bezichtigde zij de verblijven van de bemanning, de mess- room, de waschgelegenheden. H.M. schroomde niet overal binnen te gaan om zich volledig op de hoogte te stellen van de huisvesting der équipage op een modern schip. Ook de verschillende salons zijn door de Koningin bezichtigd. Tijdens de thee liet H.M. zich nog uitvoerig inlichten omtrent de bemanning, de voedsel voorziening van zoo'n drijvend hotel, kortom over allerlei interessante details. Zij liet hier ook de kapitein van de „Nieuw-Amsterdam", de heer J. Bijl bij zich komen, van wien zij, 11a te hebben verklaard, dat het wel groote verantwoording meebracht met zoo'n schip te gaan varen op een allerhartelijkste wijze afscheid nam met een „Veel geluk, kapitein, en goede reis". Wandelende over het promenadedek, wees H.M. nog op het Prins Hendrik-dok van de R.D.M. en informeerde naar den stand van werkbezetting op de werf. Na in de hoofd vestibule van de directies van H. A. L. en R. D. M. te hebben afscheid genomen, vertrok H.M. de Koningin, weer uitgeleide gedaan door den heer Endert. Het bezoek aan de .Nieuw Amsterdam" nam veel ruimer tijd in beslag dan aanvan kelijk gedacht was. Een bewijs, hoeveel be langstelling H.M. voor dit nieuwe schip aan den dag legde en hoe geboeid zij was ge weest door al hetgeen zij hier had te zien gekregen. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP VIJFKAMP. Albert wint den titel. Vrijdagavond zijn te Keulen de wedstrijden om het wereldkampioenschap vijfkamp biljar ten geëindigd. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen: Albert (Frankrijk) 32 punten, algemeen gemiddelde 32.50. 2. Jan Sweering (Nederland) 30 punten, al gemeen gemiddelde 32.62. 3. Cote (Frankrijk) 29 ptn, algem. gem. 32.16 4. Reicher (Duitschl.) 26 ptn. alg. gem. 33.25 5. Tiedtke (Duitschl.) 18 ptn, alg. gem. 35.72 6. Foersfcer (Duitschl.) 15 ptn, alg. gem. 24.51 Steun aan kleine boerenbedrijven. De regeeringspersdienst meldt: Voor het geval, dat gedurende het jaar 1938.1939 en volgende jaren behoefte zou blijken te bestaan aan hulp aan kleine boe renbedrijven, hebben de ministers van Eco nomische Zaken en van Sociale Zaken, in verband met eventueel aan te brengen ver anderingen in den bestaanden toestand, be sloten 1 t.a.v. het stichten van nieuwe bedrijfjes: a. bedrijfjes, welke na 1 November i937 door splitsing van bestaande bedrijven, door koop of verkoop of tengevolge van ontgin ning van woeste gronden ontstaan zijn, kun nen in beginsel niet in de steunregeling wor den opgenomen. In zeer bijzondere gevallen echter .kan de minister op voorstel van de plaatselijke commissie van deze algemeene regeling afwijken. to. Bij overlijden van den exploitant van een gesteund bedrijfje kan de rechtmatige opvolger voor steun in aanmerking komen. c. Wanneer een gesteunde kleine grondge bruiker binnen zijn gemeente verhuist, en een ander bedrijfje betrekt, dan kan hij voor steun in aanmerking komen, indien het be trokken bedrijfje volgens de berekende netto- bedrijfsihkomsten op 1 November 1937 bin nen de groepen a, b of c valt. De bedrijfsaf- trek, welke op zijn basisbedrag moet worden toegepast, moet berekend worden overeen komstig de inrichting etc. van het nieuwe bedrijfje. d. wanneer een gesteunde kleine grondge bruiker zijn gemeente verlaat en in een an dere gemeente een nieuw bedrijfje betrekt, dan kan hij in de gemeente van vestiging gesteund worden, indien het nieuwe bedrijfje volgens de berekende netto-bedrijfsinköm- sten op 1 November 1937 in de groepen, a. b. of c. valt. 2. t.a.v. veranderingen van bestaande be drijfjes: de berekende netto-bedrijfsinkomsten wor den telkens voor een jaar vastgesteld, waar bij rekening gehouden moet worden met de in den loop van het afgeloopen jaar opgetre den veranderingen, welke een gevolg waren: a. van de jaarlijksche of halfjaarlijksche verpachtingen van los land of van het afloo- pen van de gewone pacht. to. van ontginning of herontginning van stukjes woeste grond, waardoor het bedrijfje wordt vergroot, c. van koop of verkoop van perceeltjes. Worden de haringaanvoereii beperkt? Hoewel door de Nederlandsche Visscherij- centrale nog geen beslissing is genomen in zake de regeling voor het uitvaren der sche pen die aan de haringvisscherij zullen deel nemen, wordt verwacht, dat dit jaar een ster kere beperking der aanvoeren zal worden doorgevoerd, in het bijzonder voor dile der maatjesharing. Zeker is het, dat, evenals verleden jaar, de schepen in vastgestelde groepen op bepaalde data naar zee zullen vertrekken. Echter is nog niet bekend hoeveel schepen met de eerste groep zullen mogen uitvaren. Vermoedelijk zal dit aantal kleiner zijn dan vorig jaar en er wordt zelfs aan gedacht, de eerste groep te halveeren, waardoor dan een achtste ge deelte van de vloot met deze groep naar zee mag. Dit zou worden gedaan om de aanvoeren in 't begin van het seizoen te beperken en te trachten een herhaling van 1937 te voorkomen. Toen waren in het begin van het seizoen de aanvoeren reeds zoo groot, dat de prijzen te rugliepen en zich niet meer hebben hersteld. Mocht hiertoe worden overgegaan, dan zal slechts een klein aantal schepen met deze eer ste groep kunnen uitvaren. Ook wil men het aantal netten der schepen, die met de volgende groepen vertrekken, kleiner stellen en hoopt dan tot betere prijzen voor het product te ko men en een meer loonende exploitatie te ver krijgen. In verband met de omstandigheid, dat de exploitatie het vorige jaar niet loonend was en met het oog op het feit, dat dit jaar de wet-Molengraaf volledig in werking zal tre den, zoodat nieuwe exploitatie-kosten op de i'eeders komen te drukken ten behoeve van de opvarenden, denkt men er in reederskringen niet aan in te gaan op de nieuwe voorstellen der samenwerkende organisaties met bet rek king' tot een betere loonregeling. Zijn we wel wel geïnformeerd, dan zullen de reeders geheel aan de loonregeling van het vorige jaar vast houden. AUTOMOBILISME. DE DAMESRIT DER K. N. A. C. De sportcommissie van de K. N. A. C, heeft besloten den datum van den damesrit te wijzigen, ten einde tegemoet te komen aan het bezwaar, dat de rit met eenige andere be langrijke sportgebeurtenissen zou samenval len. De rit zal nu op 28 Mei e.k. en dus niet op 21 Mei worden gehouden. DAMMEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN HAARLEM EN OMSTREKEN. ..Donderdagavond begonnen in het clublo kaal van de Damclub „Oosterkwartier" de jaarlijksche wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen van Haarlem en om streken. De uitslagen der eerste ronde luiden als volgt: Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van Joh. Fabel; J. J. van Kesteren remise met A. de Jong; W. van Pelt wint van J. Poppen; P. G. van Engelen—J. B. Sluiter Jr., afgebroken: P. J. van Dax-telen— J. van Looij uitgesteld. Eerste klasse: Y. de Jong wint van J. Kroon; H. J. van Berk wint van G. A. Ottolini; J. Dienske Jr. wint van N. Broertjes; K. Olij remise met P. L. Schrijnemakers; J. H. Meure wint van A. Smit; I. Risseeuw remise met L. Kisch. Tweede klasse: W. Dijkhof wint van C. Vro lijk; Th. Tolenaars remise met C. van Wage- ningen; A. Miedema wint van L. Poots; C. BouwensG. Bakker uitgesteld. Derde klasse: W. van Leuffen remise met A. Bron; H. J. Lensen wint van G. J. Steenkist; C. B. de LaatJ. J. Koren afgebroken; A. Vos remise met G. Hekelaar; O. T. Glaser wint van Rud. Antonisse; H. A. Hoddenbach remise met J. Piek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5