BEVERWIJK Doodenrif. DE VOLKSSTEMMING IN HET DUITSCHE RIJK. WIJK AAN ZEE HEEMSKERK Districtswedstrijden van den N. A. S. B. Alle Beverwijksche groepen in den eindstrijd, Onder groote belangstelling werden Zondag alhier de districtswedstrijden gehouden van den Nederlandsehen Arbeiders Sportbond. 46 groepen met totaal 205 deelnemers namen daaraan deel. Beverwijk kwam in deze wed strijden, die een zeer- vlot verloop hadden, uit stekend voor den dag. De uitslagen waren: le graad dames: 1. IJmuiden 92 punten. Haarlem 85 -3/4 pnt. 3. Zaandam 83 Va pnt. 4, Wormerveer 58 Va pnt. 2e graad dames: 1. IJmuiden 913/4 pnt. 2. Beverwijk 90 1/4 pnt. 3. Koog aan de Zaan pnt. 4. Zaandam 84 1/4 pnt. 5. Haarlem 80 3/4 pnt.. 6. IJmuiden II 8OV2 pnt. 7. Wormerveer 80 Vz pnt. 8. Zaandam II 771/4 pnt. 2e graad heeren: 1. Beverwijk 93 Yz pnt. 2. IJmuiden 90 1/4 pnt. 3. Santpoort 90 pnt. 4. Haarlem 83 1/4 pnt. 5. Koog aan de Zaan 83 pnt. 6. Zaandam 80 3/4 pnt. 3e graad dames: 1. Beverwijk 86 1/4 pnt. 2. Haarlem III 85V2 pnt. 3. IJmuiden I 85 pnt. 4. IJmuiden II 84& pnt. 5. Santpoort I 84 pnt. 6. Wormerveer 33 pnt. 7. Haarlem I 82 pnt. 8, Haarlem II 81 3/4 pnt. 9. Zaandam 80 3/4 pnt. 10. Santpoort II 80V2 pnt. 11. IJmuiden III 80 1/4 pnt. 3e graad heeren: 1. Beverwijk 68'2 pnt. 2. Santpoort 79V2 pnt. 3. Zaandam I 78pnt. 4. Haarlem 78 1/4 pnt. 5. IJmuiden 77V2 pnt. 6. Zaandam II 68 pnt. 7. Koog aan de Zaan 61 punt. De beide eerst geplaatsten van eiken graad komen op Zondag 24 April te Alkmaar uit te gen de winnaars uit den kop van Noord-Hol land om het kampioenschap van het district, Alle groepen van de af deeling Beverwijk heb ben zich dus in den eindstrijd geplaatst, z DE SCHOOL/VOETBALWEDSTRIJDEN Naar wij vernemen heeft burgemeester mr. H. J. J. Scholtens zich bereid verklaard de schoolvoetbalwedstrijden, welke a.s. Woensdag middag om 2 uur in het Gemeentelijk Sport park aanvangen, te openen. Aangezien de Chr. U. L. O. -school geen. va- cantie heeft wordt de wedstrijd Chr. u. L. O.— U. L. O. 1 veranderd in Centr. school-U.L.O. 1. RENNERSCLUB „KENNEIMERLAND" De Rennersclub „Kennemerland", heeft Zondag voor de voorjaarscompetitie een re- cordrit gehouden over 55 K.M. voor de A en B klassen en 44 K.M. voor de C-klasse. Met een onderling tijdsverschil van 1 mi nuut werden de renners voor den strijd tegen het horloge gestart. De uitslagen waren: 1. A. Duineveld, 1 uur 34 min. 38 sec. 2. J. Leguit 1 uur 37 min. 25 sec. 3. A. Drenth 1 uur 38 min. 25 sec. Glas en Oudshoorn opgegeven B-klase: 1. S. Hollander 1 uur 39 min. 13 sec. 2. W. Koomen 1 uur 40 min. 12 sec. 3. G. de Weert 1 uur 42 min. 30 sec. 4. Th Kwantes 1 uur 44 min. 35 sec. 5. J. Berkhout. P. v. d. Weiden opgegeven. C-klasse: 1. G. Kwantes 1 uur 18 min. 30 sec 2. G. Bak 1 um* 23 min. 3. K. Troost 1 uur 23 min. 23 sec. 4. S. Terbraak 1 uur 23 min. 32 sec. 5. W. Dekker 1 uur 23 min. 58 sec. 7. P. Klumper 1 uur 25 min. (buiten mededinging) 8. A. Mooy 1 uur 26 sec. 31 min. 9. A. Oliebek 1 uur 26 min. 41 sec. 10. B. Noë 1 uur 28 min. 20 sec. 11. G. Heyne 1 uur 33 min. 43 sec. (met panne). 12. D. Mooy, 1 uur 34 min. 38 sec. H. Jongejans opgegeven. Op den Eersten Paasohdag houdt „Kenne merland" een pelotonrit (z.g.n. eierenrit) over 66 K.M. (De organisatoren van de Duizend Mijlrace voor autos door Italië hebben besloten dezen jaarlijk schen rit niet meer te houden, omdat er de laatste maal tien dooden en vele gewonden uit het publiek tengevolge van een onge luk waren.) De wedstrijd, duizend mijlen lang. Was weer in razend snellen gang, De autos suisden langs de wegen; Zij loeiden door de kleine stad. Toevallig aan het lange pad, Van dezen monsterrit gelegen. Opeens gegil na luiden knal, Een band sprong, zulk een ongeval Kan met den besten band gebeuren: Er liggen menschen op den grond, Tientallen licht of zwaar gewond, Er zijn tien dooden te betreuren. Maar spoedig is de weg weer vrij, En andren rennen er voorbij, Zonder een ongeluk te maken; Er was een ernstig incident, Een risico, wanneer men rent, Geen reden om den strijd te staken. En uren later wordt aan 't eind, Des winnaars nadering geseind, Daar komt zijn wagen aangeschoten; In recordtijd, wordt er gemeld. De winnaar wordt gevierd als held. Door dichte drommen landgenooten. Maar ergens in een kleine stad, Gelegen aan het lange pad, Staat op een rij een tiental baren: Hier schalt geen luide juichtoon rond, Men staart met dichtgesnoerden mond Op vormen, die eens menschen waren. Een week daarna nam men 't besluit, 't Is met de „duizend mijlen" uit, Die wedstrijd wordt niet meer gereden; Men spaart daar voortaan levens mee. En allen zijn het eens: 't idee Van sport heeft er niet door geleden. P. GASUS. D. O. K. won een huldigings- wedstrijd. De kampioenen gehuldigd. PRIJSUITREIKING VAN DEN BAKKERS CURSUS. Feestavond tot slot. Tot besluit van de tentoonstelling van den Algemeenen en Christelijken Bakkersgezellen bond werd Zaterdagavond in gebouw Odeon een feestavond gehouden, waar tevens de prijzen aan de cursisten werden uitgereikt. De voorzitter van de commissie, de heer R. Haasnoot Sr.. heette de feestvierende bak kers hartelijk welkom en deelde mede, dat inplaats van den heer H. Reusink, Max van Laarhoven de leiding van het feestelijke ge deelte zou hebben. Hierna reikte de heer Haasnoot met een toepasselijk woord de prijzen aan de cursis ten uit. De jongste cursist, Arie van Leeuwen, ontving als extra-prijs een f ietszadel. Het verheugde de voorzitter, dat bijna alle cursisten den cursus tot aan het einde toe gevolgd hebben. De strijd om het bestaan wordt steeds moeilijker en daar ook de vesti gingswet weer nieuwe eischen stelt, is de cur sus langzamerhand een onmisbaar iets ge worden voor de jeugdige bakkers. Namens de cursisten, dankte de heer C. van Rijn voor de ontvangen lessen en bood onder het uitspreken van den wensch, dat het vol gende jaar weer een cursus georganiseerd zou worden, den leiders, den heeren J. Dub belman en J. Kinders, een staande schemer lamp aan. De commissieleden ontvingen een doos sigaren. De heer Haasnoot dankte met eenige vrien delijke woorden voor deze fraaie geschenken. Het officieele gedeelte was hiermede ten einde en onder leiding van Max van Laar hoven laaide de feeststemming al heel gauw op. De humorist oogstte met zijn liedjes en karakterschetsen een groot succes, waarin ook „The Musical Players" hun aandeel had den. De commissie van de bakkersorganisaties kon dan ook op een prachtig geslaagden feestavond terug zien. Zaterdagmiddag vertrok een aantal leden van de Krachtsportvereeniglng D.O.K. in ge zelschap van eenige trouwe aanhangers, per autobus naar Culemborg voor een huldigings wedstrijd tegen D.V.S. aldaar. De Beverwijksche krachtsporfcmenschen werden door een harmoniecorps opgewacht, waarmede een rondgang door de stad werd gemaakt. Daarna werd de kampioen van Ne derland, R. van Wijngaarden door zes ver- eenigingen gehuldigd. Zij boden den kam pioen bloemstukken aan. De Beverwijksche kampioenen C. G. Tabak, C. Groeneveïd en G. van Soest deelden in de hulde en ontvingen eveneens fraaie bloem stukken. De heeren Tabak en Gaarthuis ga ven hierna een demonstratie gewichtheffen. Vooral het technische werk van de bekende gewichtheffers trok de aandacht. Zij hadden voor hun prestaties dan ook een langdurig applaus in ontvangst te nemen van de on geveer 400 aanwezigen. Vervolgens waren de worstelaars aan de beurt. Waarts (D.O.K.) won van Ooms (D.V.S.) op touché; de partij van Zuilekom-H. Groeneveïd bleef onbeslist. De Culemborger Sanders won van J. Schel vis op punten. W. Brandjes ging op touché ten onder te gen Calden (D.V.S.) De partij Van Zuilekom- C. Groeneveïd bracht weer een Beverwijksche overwinning. De ontmoeting J. van Wijn gaarden (D.V.S.)A, Minnebo (D.O.K.) bleef onbeslist. H. Duin en G. van Soest verloren achter eenvolgens van R. van Wijngaarden en H. van Zuilekom. D.V.S. had uit deze ronde 11 strafpunten, D.O.K. 1214. Het verloop van de tweede ronde was: Waarts won op touché van Ooms: H. Groeneveïd won op punten van van Zuile kom: Schelvis verloor op touché van Sanders; Brandjes won van Calden op touché; C. Groeneveïd won op touché van v. Zuilekom; Minnebo werd getoucheerd door v. Wijngaar den; Duin won op touché van Van Wijngaar den en tenslotte toucheerde van Soest den Culemborger van Zuilekom. Na deze ronde was de stand D.VJS. 2514 strafpunt, D.OK. W/2 strafpunt, zoodat D. O. K. voorloopig winnaar van den beker werd. De partijen werden vlot verwerkt en ken merkten zich door een sportief karakter. Vooral de partijen van H. Duin tegen den kan 'oen R. van Wijngaarden waren van hoog gehalte en golden als de technisch meest hoogstaande partijen van den avond. Na een geanimeerd bal tot 1 uur vereenig- den oo leden van beide vereenigingen zich aan een gemeenschappelijke koffietafel. In den prillen Zondagmorgen werd de terugreis naar Beverwijk aanvaard, waar het gezel schap te 6 uur zeer voldaan over het uitstap je arriveerde. De returnmatch wordt op Zaterdag 23 April in de nieuwe zaal van het Kennemer- Theater gehouden. Dan zal D.O.K. de gast vrouw zijn van de Culemborgsche sportmak- kers. Ruim 99 pCt. stemde met „Ja". De voorloopige uitslag van de Zondag in Duitschland en Oostenrijk gehouden volks stemming luidt volgens het D. N- B. Aantal stemgerechtigden 49.546.950. Uitgebrachte stem men 49.326.791 (99.56 pCt.), Geldige stemmen: 49.251.449. „Ja" stemmers48-799.269 (99.08 pCt.)„Neen" stemmers: 452.180 (0.9 pCt.) Gouwleider Bürckel deelde gisteravond in het Weensche Konzerthaus mede, dat in Oos tenrijk 4.284.795 stemmen waren uitgebracht, waarvan 4.273.884 of 99.75 pCt. met „ja". (Voor verdere bijzonderheden over de volksstemming zie men Pag- 4). SOCIALE ZAKEN. Het kantoor van den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken zal op Vrijdag 1'5 April a.s. (Goeden Vrijdag) den geheelen dag voor het mbliek gesloten zijn. De uitbetaling aan arm- astigen zal op Donderdag 14 April op het ge wone uur geschieden. EEN GOEDE VANGST, De politie constateerde bij de gebruikelijke controle in het woonwagenkamp, dat in een woonwagen aan twee personen meer huis vesting werd verleend dan de vergunning toeliet. Een dezer lieden bleek bij onderzoek nog een rekening met de Justitie te moeten ver effenen. Hij stond gesignaleerd voor een von nis van f8.— boete of 7 dagen hechtenis en bovendien was zijn aanhouding en voorgelei ding verzocht door de Rotterdamsche politie wegens rijwieldiefstal. De man is naar de Maasstad overgebracht. SCHIETRESULTATEN B. V. L. AFD. WIJK AAN ZEE. De door den B. V. L. afd. Wijk aan Zee naar de Schietwedstrijden te IJmuiden-Oost afge vaardigde schutters S. LJpma, F. Bol, A. Bo- dewes, J. Schelvis Azn. en G. Snijders behaal den 224 van de 250 punten. De hoogste schut ter F. Bol behaalde 49 punten. DAMMEN. BESLISSINGSWEDSTRIJDEN, VEILING INBOEDEL VAN HET BADHOTEL? Naar wij vernemen bestaat de mogelijkheid dat binnenkort zal worden overgegaan tot verkoop van den inventaris van het Badhotel te Wijk aan Zee. Naar alle waarschijnlijkheid houdt een en ander verband met het verkrijgen van belas ting ontheffing. DUINBRAND BIJ PAAL 51. Zondagmiddag is ook op den kop van den "teereep ongeveer ter hoogte van paal 51 het begin van een duinbrand ontstaan. Door kor daat optreden van J. Grapendaai werd uit breiding van den brand voorkomen. Het ver brande stuk duin behoort tot de P. W. N. duinen. De brigadier tit. der Rijksveldwacht J. L. Smits was ter plaatse en stelde een onder zoek in. PROPAGANDA-AVOND „DENK EN ZET". Op Donderdag 21 April zal „Denk en Zet een groote propaganda-damavond in café „Sonnevanck" houden. De Heer J. Kramer uit IJmuiden zal een simultaanseance geven. V. V. E. 2—V. V. E. (Veteranen) 5—4. In een geanimeerden wedstrijd, waarin de oudjes" het voetballen nog lang niet ver leerd bleken te zijn, zegevierde het reserve V. V. E.-elftal met 5—4. ASSUMBURG. De jeugdherberg „Assumburg" heeft niet te klagen over gebrek aan belangstelling. In 1938 hebben reeds meer dan duizend personen over nacht. Voor de Paaschdagen is het huis weer ge heel volgeboekt. Tijdens de feesten op die dagen zullen er dus 490 jongens en meisjes logeeren. Ook voor het a.s. lentefeest is weer een groote belangstelling'. ST. JOSEPH-GEZELLEN. Op de feesten ter gelegenheid van het 3e lustrum der St. Joseph-Gezellen in Mei a.s. zal de Centraal-Praeses Rector Drost de feestrede houden. TENTOONSTELLING. Tweede Paaschdag zullen de Kruisvaart en de Verkenners een groote tentoonstelling houden van door hun vervaardigde voorwer pen in de school naast de kerk. PASSIE-AVOND VOOR DE KRUISVAART. Zaterdagavond werden voor een drieal Bans in de Burcht lichtbeelden gegeven van de Paaschplechtïgheden van de Goede week en van de passie-spelen, te Oberammergau. De jongens waren enthousiast over deze interes sante lichtbeelden. Dinsdagavond zullen de overige Bans in de gelegenheid worden gesteld deze lichtbeelden te zien, eveneens in de Burcht. Nog geen beslissing verkregen. O. F. C.—C. S. V. (1—1) Na vier verlengingen van 714 minuut heeft de op het KJT.C.-fcerrein gespeelde beslis singswedstrijd O.F.C.C.S.V. den kampioen nog niet aangewezen. De stand was en bleef 11. zoodat de belde rivalen elkander a.s. Zondag wederom zullen ontmoeten. Onder goede leiding van den heer Freeke uit Den Helder en ten aanschouwe van een groote menigte belangstellenden hebben de beide adspirant-kampióenen elkander de overwinning betwist. C.S.V. opende reeds vijf minuten na den aftrap de score, toen Boot een voorzet van Bakker inschoot. De Castricummers bleven domineeren, maar voor doel zat het hun niet mee. Fraaie kansen werden op onbegrijpelijke wijze on gebruikt gelaten. Ih de tweede helft gaf O.F.C. den toon aan en moest de achterhoede van C.S.V. alle zei len bijzetten 0111 de talrijke fanatieke storm- loopen af te slaan. De verdediging was ei' echter goed in. Jammer was het dan ook, dat een misverstand O.F.C. in de gelegenheid stelde den gelijkmaker te scoren. Tegen het einde werkt C.S.V. zich weer wat los. maar resultaat heeft dit niet. In de verlenging deed zich vermoeidheid bij de spe lers gelden. Ook in dit half uur slaagden de partijen er niet in een beslissing te verkrij gen. A.s. Zondag zullen zij het nog eens pro- beeren. R.K.S.V. „VITESSE". De uitslagen van Zondag waren: O. I. V.—Vitesse Vitesse 3—P. S. C. K. 2 Vitesse a—S. V. A. a O. I. V.VITESEE. 4—5 U—l 0—0 CASTRICUM Groep B. M. Klein— W. v. d. Elzen N. v. d. Mey Ezn.M. Klein Promotie en degradatie. J. v. Son—R. Mahlberg 2—0 0—2 HET DOODEN VAN BESCHERMDE VOGELS. De burgemeester verzoekt ons belangheb benden er op te wijzen, dat ter gemeente secretarie zijn te verkrijgen formulieren tot het aanvragen van vergunning voor het doo den of vangen en daarna vervoeren van be schermde vogels die schade toebrengen of overlast veroorzaken of zulks dreigen te doen. Wil men echter voor het dooden een geweer gebruiken, dan moet men zich rechtstreeks tot den Minister van Economische Zaken wenden. De wedstrijd tegen O. I. V. had een zeer spannend verloop. Het begin is sensationeel. In de eerste minuten neemt O. I. V. reeds de leiding (10). Als weer is afgetrapt is Vitesse in den aan val en op fraaie wijze scoort Res den gelijk maker (1 Om beurten zijn de partijen in den aanval, maar de verdedigingen brengen steeds red ding. Dan komt Vitesse onverwachts aan de leiding", wanneer een hoog schot van de Zeeuw in het doel belandt (12). Toch gelukt het O. I. V. even voor rust de partijen op gelijken voet te brengen (2—2). In de tweede helft is Vitesse direct meer in den aanval. Maar de O. I. V.-verdediging is paraat. Uit een vair deze aanvallen scoort De Zeeuw onhoudbaar (23). Nu is Vitesse niet meer te houden. Een corner plaatst De Zeeuw goed voor en Stengs kopt in 2—4). Nogmaals is het De Zeeuw, die met een hard schot doelpunt (25). Dit is O. I. V. te bar. Spoedig weet ook zij weer te scoren (3—5). Tegen het einde maakt O. I. V- nog een doelpunt (45) Onder groote spanning komt het einde. Pioniers fier luclitverbinding niet ludië gehuldigd. Over eenige weken zal de Engelsche koning de groote Imperiale tentoonstelling te Glasgow openen, waarvan men op bovenstaande foto een fragment ziet. Een herinneringsplaquette uitgereikt. Aan de vijf gezagvoerders der K.L.M. die dertig retourvluchten Amsterdam—Batavia als commandant volbrachten, t.w. de heeren-.. Van Dijk. Frijns, Hondong, Smirnoff en_ Tepas. is Vrijdagavond in de aula van het Koloniaal Instituut te Amsterdam vanwege het comité „Vliegtocht Nederland-Indië" een bronzen herinneringsplaquette uitgereikt. Aan vier van deze pioniers der Amster- dam-Batavia Lijn reikte de voorzitter van, het comité, de gep. generaal C. J. Snijders, het eere-metaal persoonlijk uit: de vijfde, de heer Frijns, vertoefde dezen avond op de route Amsterdam—Batavia ergens in Zuid- Azië. in verband waarmede hij zich liet ver tegenwoordigen door zijn echtgenoote, diede plaquette in ontvangst nam. Zij zelve ontving bloemen. Zich richtende tot de vier vliegers, die met in hun midden mevrouw Frijns op het podium stonden opgesteld, bracht gene raal Snijders warme hulde aan het vlieger corps van onze nationale luchtvaart maat schappij. Hij schetste dit corps als een der hechte steunpilaren van de K.L.M. Gij vlie gers zoo zeide hij vormt de bron voor het vertrouwen van het reizend publiek en bent een waarborg voor een stipte naleving der dienstvoorschriften, welke ten aanzien van de veiligheid zijn genomen. I11 het vervolg van zijn warme rede bracht generaal Snijders hulde aan de leiding van de K.L.M. welke zoo zeide spr. met een breeden blik en een ruime opvatting het oog- richtte op de toekomst en beleidvol heeft aangestuurd op het groote doel. Ook bracht spr. woorden van dank aan dr. ir. Damme, die aldus zeide hij onmid dellijk heeft begrepen, welke beteekenis het vliegtuig in het wereldverkeer zou krijgen. Vervolgens sprak de heer A. Plesman, die namens de K.L.M. aan de overige leden'van de bemanning der Indië-vliegtuigen, welke 30 retourvluchten hebben gemaakt, een herin- neringsplaquette aanbood, hiervoor kwamen in aanmerking de radiotelegrafisten Siemer, Pronk en Dik en de werktuigkundige West- straete. Met een persoonlijk woord van waar- deering voor hetgeen zij in het belang van de maatschappij hebben gedaan, overhandigde de heer Plesman de plaquettes aan de heeren Pronk, Dik en Weststraete. De heer Siemer kon bij deze plechtigheid niet aanwezig zijn. AANGEKOMEN. 8 April: Halle s.s. Macassar Possehl s.s. Danzig' 9 April: Venersborg s.s. Rotterdam Risöy sa. Gent Olga m.s. Londen Schieland s.s. New Castle Mapia s.s. Batavia Chateauroux sa. West Afrika Ubari sa. Barry Borglla s.s. Oslo Hermes sa. Zw. Zee Royston sa. Gdynia Ransdorp m.s. Oxelösund 10 April: Hoogland s.s. New Castle Poelau Laut m.s. Hamburg Helios s.s. Ystad Antonietta s.s. Huelva Princ Andrej s.s. Rosaria Bloemfontein m.s. Hamburg Caribia m.s. Hamburg Vliestrooni s.s. Huil Costa Rica s.s. Hamburg Theano s.s. Fowey Helenus m.s. Batavia Herman Sauber s.s. Gdynia Medea m.s. Bremen. VERTROKKEN. 8 April: Deucalion s.s. Rotterdam Kiruna s.s. Oxelösund Uto s.s. New Castle Odysseus s.s. Passajes Ek sa. Oslo Rhea m.s. Kopenhagen 9 April: Orpheus s.s. Gothenburg Anna W. ma. Skive Wolanda m.s. Londen Euterpe s.s. Bordeaux Baarn sa. Chili Al ja m.s. Ipswich Themis s.s. Bremen Hakefjord sa. Malmö Aurora s.s. Hamburg Borthwick s.s. Leith Akekl s.s. New Castle Thorshavn m.s. Calif om ië Venersborg s.s. Ahus Hodder s.s. Goole Mount Olympus s.s. Pensacola Amstelstrooni m.s. Huil Polydorus s.s. Batavia Cabo m.s. Londen The Earl sa. Londen Wilbo m.s. Londen Hontestroom m.s. Londen 10 April: Hadrian s.s. Rotterdam Fotini Carras s.s. Gdynia Schieland s.s. New Castle Pan Gothia niA. Aruba Frederik m.s. Newport Helene m.s. Londen Caribia m.s. West Indie Passagiers ingenomen. Het van Hamburg komend Duitsche motor schip Caribia heeft in de Buitenhaven eenige passagiers voor West Indië ingenomen, waar na het via Antwerpen derwaarts vertrok. Groote diepgangen. Het van Batavia aangekomen Nederland- sche stoomschip Mapia en het met creosoot naar Californiè vertrokken Noorsche tank- motorschip Thorshavn passeerden het Noord zeekanaal met een diepgang van resp. 8.4 en 8,9 Meter. Hongaarsche ertsboot. Binnenkort kan een Hongaarsch stoomschip met erts bij de Hoogovens worden verwacht. Het stoomschip Geilert. dat te Budapest thuisbehoort, is van Pliilïppeville bevracht om 18 dezer aldaar 5400 ton erts in te nemen. IJzerverscheping. Het van Amsterdam komende Nederland- sche stoomschip Orpheus heeft bij de Hoog ovens een partij ijzer ingenomen en vertrok daarna naar Gothenburg. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdaa moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Ongeluk niet militair vliegtuig. Beide inzittenden licht gewond. HARSKAMP, 9 April. Hedenmor gen te ongeveer negen uur is op het vliegveld op de Noorderhei alhier een militair vliegtuig, komende uit Soes- terberg om hier deel te nemen aan schietoefeningen, bij het landen af gegleden een ernstig beschadigd. De twee inzittenden zijn er met lichte verwondingen afgekomen. Drie minuten 11a het ongeval was de zieken auto en het ziekenpersoneel van I.S.K. te Harskamp, ter plaatse, die de gewonden ver voerde. Het vliegtuig was een tweepersoons verken ner Fokker G 5. De beide inzittenden waren de sergeant vlieger J. F. A. Jansen en de adsp. reserve officier waarnemer Pluygers. Beiden werden per ziekenauto naar het hospitaal te Utrecht vervoerd. Hier is de waarnemer Pluygers, die een lichte hersenschudding heeft opgeloopen. opgenomen. De sergeant-vlieger Jansen is zoo goed als ongedeerd en kon onmiddellijk weer vertrekken, Zware Cliiiiee.sclie nederlaag in Noord-Honan Chineezen zouden 3000 dooden tellen. PEKING, 9 April (Havas-A.N.P.). De woord voerder der Japansche autoriteiten meldt, dat drie eenheden 20.000 Chineesche soldaten, die in de nabijheid van Hwahsien in Noord- Honan geconcentreerd waren, omsingeld en verpletterd hebben. De Chineesche troepen zijn met achterlating van 3.000 dooden in Noordelijke en Oostelijke richting gevlucht. Japansche troepen in Zuid-Sjantoeng omsingeld? HANKAU, 9 April (D.N.B.-A.N.P.). Volgens Chineesche frontberichten zijn Vrijdagmiddag te Yihsien en omgeving de Japansche troepen ter sterkte van ongeveer vierduizend man door de Chineezen omsingeld. De groote slag- in Zuid-Sjantoeng is naar de meenmg van Chineesche militaire deskundi gen in een beslissend stadium getreden. De Japanners zouden naar men zegt gebrek aan wapens en munitie hebben. De terugtocht is hun afgesneden doordat de Chineezen de bruggen in de lucht hebben laten vliegen Sedert Vrijdagnacht bevindt Yihsien zich on der het vuur van de Chineesche artillerie. Ook de Chineesche luchtmacht neemt actief aan den striiddeel.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2