B. M. H. CBREDA (3—1). R. C. Keiler HOCKEY B. M. H. C. kampioen van Nederland M'AANDÏG 11 APRIE 1938 Nederlandsch Damkampioen Het kranige hockey-elftal van B. M. II. C., dat het kampioenschap van Nederland gewonnen heeft. V. I. n. r. eerste rij: B. Brusse, N. Dalmeyer, A. Stücker. Tweede rij W. van Olphen, H. de Wit, H. A. van Olphen. Derde rij P. Gunning, L. de Roos, A. de Roos, B. Schmeink en B. Pot. (Deze foto werd genomen toen B. M. H. C. kampioen van haar afdeeling werd. Pot was gisteren vervangen door K. de Jong.) MOTORSPORT Lieven trekt zich uil het actieve sportleven terug. Uit 's-Hertogenbosch: De heer A. Lieven, die eenlgen tijd geleden twee wereldrecords op het gebied der motorbootsport heelt ge vestigd, heeft het besluit genomen zich uifc de actieve wedstrijdsport terug te trekken, omdat hij de motorbootsport zuiver amateu ristisch beoefent. terwijl de kosten voor races tenslotte zóó hoog loopen, dat hij deze niet meer kan betalen, Door een 3—1 overwinning op Breda heeft B. M. H. C. het hockey-kam- pioenschap van Nederland behaald en daarmede de kroon gezet op het werk van de combinatie Bloemendaal en M. H. De beslissende wedstrijd, die ten aanschou- we van veel publiek plaats had, waaronder diverse bondsbestuürsleden. oud-spelers van Bloemendaal en van M. H. C. en een groot contingent Breda-supporters, is verdiend door B. M. H. C. gewonnen, ook al had zij verschil lende zwakke en minder goede plekken en al vertoonde Breda een spel, dat zeer goed ge noemd kon worden. Maar ook de competitie heeft het herhaaldelijk bewezen: B. M. H. C. weet soms van beter spelende teams te win nen, omdat het over een aanval beschikt, die doelpunten weet te maken. Breda speelde een uitstekend combinatie spel; zij had een goede bal-controle, maar te gen de sterke Haarlemsche defensie werden maar heel weinig schotkansen gemaakt, daar èn Brussen èn Stücker het verstaan, oprui ming in den slagcirkel te houden. Reeds dadelijk kwam Breda heftig aanval len; toen kwam het Haarlemsche doel onder grooten druk te staan. Maar verdediging en keeper Dalmeijer, bijgestaan door de uitste kend spelende kanthalfs, de gebroeders W. en H. van Olphen. ruimde steeds op. Als na enkele minuten zoo'n ver weggesla gen bal door A. de Roos wordt opgevangen, komt tegelijk de eerste en gevaarlijke Haar lemsche uitval. Bliksemsnel brengt De Roos op, tot in den slagcirkel, ondanks het feit dat eenige Bredasche spelers hem op de huid zitten. Zijn kans wordt er echter door be moeilijkt; uitstekend geeft hij op het laatste moment over aan den vrijstaanden Gunning, die hard inschiet. De keeper stopt, maar de bal rolt toch hog tusschen zijn beenen door in doel (1—0). Breda blijft het meest aanvallend, maar komt niet tot doelpunten, ondanks eenige cor ners en strafcorners, welke echter slecht ge stopt worden. B. M. H. C. zoekt haar heil in het beproefde systeem van snelle uitvallen, maar dikwijls staat de off-side val open. Toch komt het tweede doelpunt ook bij een nitval. Het is weer A. de Roos, die met den bal snel eenige tegenstanders weet te passee- ren en in den slagcirkel gekomen achter langs den uitgeloopen keeper in het leege doel schiet (2—0). Met dezen stand wordt gedraaid: B. M. H. C. heeft dus een kostbaren 2—0 voorsprong. De tweede helft begint sensationeel. Er wordt meteen een aanval op het Bredasche doel ondernomen; een scrimmage ontstaat, waarbij Schmeink op handige wijze weet te scoren (3—0). Breda wijzigt nu de opstelling; Tresling gaat voor spelen, hetgeen een geduchte ver sterking van den aanval beteekent. Al gauw heeft dat succes, als Tresling handig Brusse passeert en aan Dalmeijer het nakijken geeft .(3—1). Ook B. M. H. C. wijzigt nu de opstelling; A. de Roos komt op de spilplaats en. De Wit Srordt midvoor. De Haarlemsche mfcsraatio= naai De Roos bewijst zijn veelzijdige hockey- capaciteiten; talrijke Bredasche aanvallen worden door hem opgevangen. De Haarlem sche voorhoede bevat o.a. de twee ge vaarlijke spelers Gunning en Schmeink, die in staat zijn, eenige malen het Bredasche doel gevaarlijk te bedreigen. Het Haarlemsche spel is echter geheel ingesteld op consolidatie en tijd uit spelen; het Bredasche team heeft al les op den aanval gezet. Menig angstig mo ment voor het doel van B. M. H. C. doet de Haarlemsche harten dan ook sneller kloppen, maar steeds weer weten Stücker, Brusse, A. de Roos en de gebroeders Van Olphen te red den. De tijd verstrijkt meer en meer; als voor het laatst gefloten wordt, heeft B. M. H. C. het hockey-kampioenschap van Nederland behaald, waarmee we haar van harte ge luk wenschen. De huldiging. Een stroom van enthousiasten omstuwt plotseling het zegevierende B. M. H. C.-team; als een der eersten feliciteert captain Tres ling van Breda captain W. van Olphen van B. M. H. C. Als dan met eenige moeite wat ruimte is gemaakt rond het elftal, neemt de vice-voor- zitter van den Ned-. Hockeybond, de heer J. Wagener Jr., het woord. ,,Het is met weemoed in het hart", zei hij, ,dat ik hier ben in mijn kwaliteit van vice-voorzitter, omdat zeker onze pas enkele dagen te voren overleden pre sident, baron Van Pallandt, deze taak zoo graag en op de hem zoo eigene en beminne lijke wijze had willen volbrengen. Het leven gaat echter door en zoo ook onze hockey- sport en daarom wensch ik B. M. H. C. na mens het Bondsbestuur van harte geluk met. het behaalde succes." Spreker overhandigde aan captain W. van Olphen den kampioens-beker. Daarna huldigde voorzitter J. v. d. Stadt Het is in de laatste jaren Weinig voorgekomen, dat Er sportkampioenen waren, In of om de Spaarnestad. Maar nu valt er weer te eeren, Aan het eind van het seizoen, Want B. M. H. C. (de heeren) Werden Neêrland's kampioen. Hulde Bloemendaal en Musschen En Haarlem gecombineerd, Jullie hebt daar onder tusschen, Maar wat kranigs gepresteerd. Jullie hebt het vaak met velen Danig aan den stick gehad. Maar je hadt een slag van spelen, Die den andren niet goed zat. Heel een lang seizoen getoond, Timmer, die eerst tegen Hughan en later tegen Teschmacher speelde, had blijkbaar nog last van zijn stijven schouder. Hij slaat, vooral de hoog opstuitende ballen, in eenigs- gewrongen houding terug. Toch stond zijn spel op een hooger plan, dan van een der an dere spelers. Van Swol ontbrak het een weinig aan con centratievermogen. 's Ochtends had hij Heij- nen en 's middags de Brauw tegenover zich. Het regelmatigst speelde ongetwijfeld Hughan die evenals Van Swol, zooals te voorzien was. in ieder geval in de Nederlandsche ploeg komt. Waarschijnlijk zullen Teschmacher en De Brauw dit duo completeeren, aangezien Tim mer niet in aanmerking wenschte komen. Het is echter niet uitgesloten, dat Timmer als aanvoerder toch tot de ploeg zal behoo- ren. Op deze eereplaats heeft hij door zijn groote wedstrijd-ervaring en populariteit on der de spelers zeker recht. En je doelbewuste streven. Kan nu de voldoening geven, Dat het waardig is beloond. Neen, 't zat ons de laatste jaren In de sport niet altijd mee, Jullie wist het nu te klaren Hulde dus B. M. H. C.i P. GASUS. Zondag is in het Parkhotel te Amsterdam de laatste ronde om het persoonlijk kampioen schap van Nederland dammen gespeeld. Door zijn partij tegen Ligthart te winnen wist de kampioen van 1937, de Amsterdammer R. C. Keiler, zijn titel met succes te verdedigen. Op de tweede plaats eindigde de IJniuidenaar Dukel. De uitslagen van de laatste ronde luiden) ijn. eerste team en overhandigde een grooten rans. Het woord werd nog gevoerd door Mr. C. Ch. leyl als oud-speler; mej. T. Leeuwenberg na- ïens Rood-Wit; mej. F. van Kerckhoven na- ïens B. D. H. C. en captain Tresling namens Breda, alles onder aanbieding van kransen en bloemen, zoodat op het terrein de Haar lemsche spelers ruimschoots in de bloemen kwamen te staan en een dankbaar object voor de fotografen vormden. Het bleef daarna nog heel lang druk Hotel „Zomerzorg" waar het behalen van het kampioenschap werd gevierd. NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland. BMHC—Breda 3—1 Promotie/Degradatie - competitie Tweede promotieklasse. HHIJC n—Zand,voort 0—1 Derde/Tweede klasse. Victoria HGroen Geel 00 Schaerweyde II—Famos 31 Amsterdam VTHC '25 0—1 Vierde/Derde klasse. Kampong IIHarlekijn I 04 Kampong I—SCHC IV 2—2 Amsterdam -beker. Halve eindstrijd. Amsterdam nHilversum I 10 Hilversum II—Amsterdam I 3—3 (Hilversum II wint.) De vice-voorzitter van den Ned. Hockeybond, de here Wagenaar, over handigt den kampioensbeker aan W. van Olphen, den aanvoerder van het triomfeerendd B. M. H. C. Keiler wint van Ligthart. Dukel wint van Lochtenberg. Vos remise met Raman. Kinnegin wint van Rustenberg. Damme remise met Suyk. P. J. van Dartelen wint van De Graag. De eindstand is als volgt: 1. en Nederlandsch kampioen R, C. Keiler (Amsterdam) 17 pnt. 2. B. Dukel (IJmuiden) 15 pnt. 3. J. H. Vos (Amsterdam) 13 pnt, 4. H. Kinnegin (Rotterdam) 12 pnt. 5., 6. en 7. F. Raman, W. Rustenburg en A. K. W. Damme (allen uit Amsterdam), ieder 11 pnt. 8. en 9. A. Ligthart (IJmuiden) en C. J. Loch tenberg (Amsterdam), ieder 9 pnt. 10., 11. en 12. P. J. van Dartelen (Haarlem), C. Suyk (IJmuiden) en A. de Graag (Heusden), ieder 8 pnt. Na afloop van de partijen huldigde de voor zitter van den Ned. Dambond, de heer A, van Broek, den kampioen. Oudejaarsavond „Oosterkwartier" A.s. Donderdagavond houdt de Damclub ..Oosterkwartier" in haar clublokaal aan de Zomervaart een oudejaarsavond. LAWNTENNIS. Training voor den Davis-Cup begonnen. DE VERMOEDELIJKE SAMENSTELLING VAN ONZE PLOEG. Het oefenen in de open lucht van de spelers, die in aanmerking komen voor den wedstrijd Nederland-Frankrijk, is Zondag op de banen van het Noord wijksche Casino begonnen. De keuzecommissie van den N.L.T.B. was voltallig aanwezig, evenals de waarnemende bondsvoorzitter, de heer D. Croll en de heer G. J. Scheurleer.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5