THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Groot- Duitschland stemde. Frankrijk heeft een nieuw kabinet yv.wm'o Tr afrit: 193s In colonnes ter stembus. Gedurende drie dagen wordt in het Duitsche Rijk gevlagd. Sjantoeng's hoofdstad door de Chmeezen heroverd? Minister-president zal ver moedelijk volmachten vragen. Tf&üóoïq II k/eedma KALI0. PROGRAMMA k VER de Zondag' in het geheele 'l Duitsche rijk gehouden volks stemming meldt het D.N.B.: Uit alle deelen des rijks zijn berichten binnengekomen over de groote belangstelling, welke aller wegen bestond voor de stemming' en verkiezing van den nieuwen Rijks dag. Reeds vroeg in den ochtend werd overal druk gestemd. In vele plaatsen trokken de stemgerechtigden in gesloten colonnes achter muziekkorpsen naar hun stembureau, waar hun een insigne als herinnering aan den door hen vervulden stemplicht werd uitgereikt. In het buitenland wonende Duitschers be gaven zich met extra-treinen naar de grens om er hun stem uit te brengen of begaven zich aan boord van in buitenlandsche havens liggende schepen, die opstoomden tot buiten de territoriale zones, waar dan gestemd kon worden. In vele steden had reeds om elf uur des morgens de helft der kiezers hun stem uit gebracht. Uit Innsbrück wordt gemeld, dat daar ondanks den hevigen sneeuwval druk gestemd is. In Salzburg was het eveneens koud. Sneeuw- en hagelbuien wisselden el kaar af. Toch stonden reeds vroeg in den ochtend de kiezers voor de stembureaux te wachten. In het gebied Vorarlberg werd de verkie zingsdag aangekondigd door kanonschoten. Ook in de Beiersche Alpen was het tame lijk koud. In Weenen werd zoo druk gestemd, dat vele bussen reeds in den middag gesloten konden worden. Vele in het buitenland wonende Duitschers zijn naar Weenen gekomen om hier te stem men; ook in Linz en Graz zijn met extra- treinen ruim 2500 Duitschers uit Joego-Slavië aangekomen om te stemmen. Kardinaal Innitzer ter stembus. De aartsbisschop van Weenen, kardinaal Innitzer heeft in een stembureau in de Ween- sche binnenstad zijn stem uitgebracht. Met opgeheven rechterarm trad hij het lokaal binnen. Nadat hij zijn stemplicht vervuld had, spelde een Hitier jongen den kardinaal het verkiezingsinsigne op de borst; Wederom met opgeheven rechterarm verliet de kardinaal het stemlokaal. Te Berlijn. Te Berlijn weerklonken reeds vroeg op den dag de fanfares door de met. vlaggen ver sierde stad. Geruimen tijd voor de opening der stem bureaux om acht uur, stonden groote rijen voor de lokalen om hun stem uit te bren gen. Alle bezitters van auto's aldus meldt Havas die lid zijn van nationaal-socialis- tische.i organisaties, waren gemobiliseerd om zieken of personen, die niet kunnen loopen naar de stembureaux te vervoeren. Een weigeirinig tot stemmen kan voor den stemplichtige even ernstige gevolgen hebben als het uitbrengen van een stem voor hen, die daartoe niet gerechtigd zijn, zooals joden of personen die van hun burgerrech ten vervallen verklaard zijn. De kiezer, die een stembureau binnentrad, kreeg een enveloppe en een stembiljet met de bekende vragen. Vervolgens werd hij naar een hokje geleid, dat door een gordijn is af gesloten. Hier vulde hij het stembiljet in, sluit dit in de enveloppe en biedt die aan den chef van het stembureau aan, die de identiteit van den kiezer controleerde, waarop deze de enveloppe in de stembus wierp. Voordat hij tenslotte het lokaal verliet werd hem een speldje aangeboden met den kop van Hitier en de leus: „Eén Volk, één rijk, één Führer". Fakkeloptocht in Weenen. Het D.N.B. meldt nog: Na het bekend wor den van de verkiezingen kende de vreugde in Weenen geen grenzen meer. Een afdeeling politie trok met brandende fakkels naar het Konzerthaus, waar zij met de duizenden, die zich achter de afdeeling hadden aangesloten, voorbij generaal Dalüge en gouwleider Bürckel defileerden. Steeds opnieuw 'klonk de kreet „Eén volk, één rijk, één Führer". Hitier dankt. Te Berlijn heeft Hitier Zondagavond na het békend worden van den uitslag een korte radiorede gehouden, waarin hij zeide een groote hoop te hebben gesteld op zijn vader land, doch het resultaat van de volksstem ming overtrof nog zijn verwachtingen. Hitier zeide zeer gelukkig te zijn over het vertrouwen dat de Duitsch Oostenrijkers in hem hebben gesteld. Dit uur was het meest trotsche van zijn geheele leven en hij dankte de Oosten rijkers voor dit resultaat. Er is bepaald, dat in het Groot-Duitsche rijk van Maandag tot Woensdag algemeen zal worden gevlagd. Amnestie verwacht. Vooraanstaande Oostenrijkers rekenen erop, dat Hitier thans een amnestie zal uitvaar digen, welke zich zal uitstrekken tot een groot aantal personen, die het nationaal-socialis- tisch bewind vijandig gezind zijn. Eenige cijfers. Aan den door het D.N.B. gepubliceerden ge- specificeerden uitslag der stemming ontleenen wij de volgende cijfers: Geheel Berlijn: Uitgebrachte stemmen: 3.183.614. Met ja: 3.156.774. Met neen: 23.997. Ongeldig 2.843. Hamburg: uitgebrachte stemmen: 1.123.842. Met ja: 1.100.712. Met neen: 31.323. Ongeldig: 1.807. Keulen: uitgebrachte stemmen: 542.118. Met ja: 541.232. Met neen: 748. Ongeldig: 138. Thüringen: uitgebrachte stemmen: 1.590.137. Met ja: 1.575.110. Met neen: 12.706. Ongeldig 2.321. Dortmund: Uitgebrachte stemmen: 364.506. Met ja: 357.810. Met neen: 5.593. Ongeldig: 1.103. Westfalen-Noord: Uitgebrachte stemmen: 1.693.773. Met ja: 1.665.076. Met neen: 25.444. Ongeldig3.253. Westfalen-Zuid: Uitgebrachte stemmen: 1.773.748. Met ja: 1.713.207. Met neen: 15.373. Ongeldig: 3.168. Tirol: Uitgebrachte stemmen: 214.403. Met ja: 212.851. Met neen: 1.218. Ongeldig 334. Graz: Uitgebrachte stemmen 105.420. Met ja: 104.934. Met neen: 372. Ongeldig: 114. Stiermarken: uitgebrachte stemmen 623.287. Met ja: 621.400. Met neen: 831. Ongeldig: 396. Weenen (arbeiderswijk Ottakring): Uitge brachte stemmen: 105.594. Met ja 105.068. Met neen: 418. Ongeldig 108. Hitler's laatste verkiezingsrede. Mijn naam zal als die van een grooten zoon van dit land in herinneritig blijven Führer vertoefde aan den vooravond der volksstemming te Weenen. Zaterdagmorgen om pl.m. elf uur arriveerde Hitier te Weenen. Twaalfduizend soldaten van het Weensche garnizoen vormden bij' het station de eerewacht. Toegejuicht door een groote menigte, die langs de straten stond opgesteld begaf de Führer zich naar het raadhuis, waar burge meester Neubacher hem begroette met de woorden: „Wil deze stad onder uw bescher mende hand nemen. Wil haar opnieuw laten opbloeien voor het land en de volken der Vervolgens sprak Hitier eenige woorden en bracht aan Weenen de groeten van geheel Duitschland over. „Het eenige dat is en blijven zal, zal.het Duitsche volk zijn", aldus Hitier. De sirenen loeiden en onder luid gejuich der menigte betrad rijksminister Goebbels het •balcon van het raadhuis om de volgende woorden uit te spreken: „Ik proclameer hiermede den dag van het Groot-Duitsche rijk. Hijscht de vlaggen". Vervolgens werden aan Hitier betuigingen van trouw overgebracht uit de verschillende gewesten van het Duitsche rijk. De Führer spreekt tot de „afzijdigen". Des avonds hield Hitler in de hal van het oude Nordwestbahnhof die thans voor groote nationaal-socialistische bijeenkomsten ge bruikt wordt, een rede, die plan. anderhalf uur duurde. Verscheidene malen -werd zijn toespraak door enthousiaste ovaties van de toehoorders onderbroken. Hitier zeide, dat hij thans voor de derde maal het woord voerde aan den vooravond van een voor het Duitsche Rijk historische volksstemming. In 1933 sprak hij in Koningsbergen, in 1936 in Keulen en thans te Weenen. Hij zeide zich niet tot zijn aanhangers te richten, doch tot hen, die nog ter zijde staan. Noch aan den oorlog, noch aan de vredes verdragen, noch aan den klassenstrijd, welke na den wereldoorlog Duitschland in een bur gerlijk en in een proletarisch kamp splitste, waarbij het burgerlijke kamp de verlossing altijd van Genève en het proletarische kamp de redding altijd van Moskou verwachtte, had Hitier schuld. De wapenstilstand en de vredes verdragen vormden de ernstigste afpersingen welke de wereldgeschiedenis kent. Toen groeide bij Hitier de gedachte, welke ook van daag nog bovenaan zijn programma staat: dat ieder volk zich zelf moet helpen en dat het zich slechts dan kan helpen, als het eensge zind is. De fundamenteele elementen van het volk zijn het bloed, de aarde, de geboortegrond en de persoonlijkheid. Hitier verklaarde thans evenmin te zullen capituleeren, als toen hij de macht nog niet had. Als men Duitschland voorhoudt dat het bewapent, dan antwoordt het, dat het dit slechts doet, omdat op het oogenblik slechts dat land zich kan laten gelden, dat sterk is en omdat Hitier wil dat Duitschland zich in de wereld doet gelden. Door de aansluiting van Oostenrijk aan Duitschland is geen enkel recht geschonden, doch door deze aansluiting Is een diep onrecht uit den weg geruimd. Het Duitsche volk heeft op het oogenblik geen in ternationalen dictator meer. Duitschland kan bewijzen dat het zich op ieder gebied onaf hankelijk kan maken. Hitier opperde vervolgens de onderstelling, dat iemand hem zou kunnen vragen, waarom hij nu juist te Weenen sprak. Deze vraag did us Hitler, kan met vijf antwoorden worden af gedaan. In de eerste plaats is Oostenrijk, Duitsch, in de tweede plaats kan Oostenrijk zonder Duitschland niet leven, ten derde wil het Oostenrijksehe volk tot Duitschland terug- keeren, in de vierde plaats is Oostenrijk Hitler's vaderland. Wien echter, zoo zeide spreker, dit alles nog koud laat, kan ik op ver standelijken grondslag het vijfde ar gument voor oogen houden: namelijk dat ik mij verbeeld meer te kunnen dan de heer Schuschnigg. (Storm achtig applaus.) Door mijn leven heb ik bewezen, dat ik meer kan dan deze dwergen, die een land ten gronde geregeerd hebben. Of iemand zich over honderd jaren de namen van mijn voorgangers hier nog zal kunnen herinneren, weet ik niet; mijn naam echter zal als die van den grooten zoon van dit land in de her innering blijven. Hitier sprak de overtuiging uit, dat de voor zienigheid hem de uitvoering van zijn missie had mogelijk gemaakt. Want zijn tegenstan ders in Oostenrijk had de Heere Gods in drie dagen definitief verslagen. Hitier zeide Oos tenrijk niet in ondergeschikte positie naar het Duitsche rijk terug te voeren, doch als een eigen vaderland, dat zelf weer het Duitsche rijk den Führer had geschonken. Zondag moet het geheele Duitsche volk de belangrijkste historische daad van den tegen - woordigen tijd onderschrijven en het was Hitler's grootste geluk, dat hij dezen dag kon beleven. Hierna werd in de eeheele stad het Nieder- landischf Dank°ebr -ezongén m tegelijker tijd luide, .n de klokke- van alk k eken. Hitier vertrok nog denzelfden avond uit Weenen naai' Berlijn. Twee minuten stilte in hel Duitsche Rijk. Precies om twaalf uur begon Zaterdagmid dag de „Dag van het Groot-Duitsche Rijk". Overal in Duitschland, in de steden en dor pen, ingeleid met het hijschen der vlaggen, het luiden der klokken en het loeien der si renes. Tegelijkertijd werd alle verkeer gedu rende twee minuten stilgelegd en buiten liet zich slechts het gebrom hooren van de mili taire vliegtuigen, die in formatie over stad en land vlogen. In de fabrieken werden de arbei ders bijeengeroepen voor het aanhooren van korte toespraken, waarin over de beteekenis van de volksstemming gesproken werd. Twee Japausclie ministers stellen wijziging van het kabinet voor. Het. Japansche persbureau Domei meldt, dat de Japansche minister van binnenlandsche zaken en de min. van justitie den minister-president een wijziging van het kabinet hebben voorgesteld om den moeilijken toe stand, in verband met den oorlog in China, meester te kunnen blijven. In politieke kringen te Tokio verklaart men, dat op binnenlandsch en buitenlandsch poli tiek gebied moeilijke beslissingen genomen moeten worden, die een sterke eendrachtige regeering noodig maken. Buitengewoon dringend zijn de kwesties van buitenlandsch- politieken en militairen aard, die, aldus Domei, om een spoedige oplossing vragen in verband met den uitdagenden en openlijken Russischen steun aan China. Japanners zouden over de Gele Rivier terugtrekken. Naar Reuter uit Hankau verneemt hebben de Chïnëesche troepen de om muurde stad Tsinanfoe, hoofdstad van de provincie Sjantoeng, welke gedu rende drie maanden in Japansche handen is geweest, heroverd. Na de poorten bestormd te "hebben, zijn zij de stad binnengetrokken. In de straten wordt hevig gestreden. Deze Chineesche troepen vormen een deel van de legermacht, die veertien dagen geleden het Groote Kanaal is overgestoken, terwijl een ander deel naar het Zuiden is getrokken en de achterhoede der Japansche troepen heeft bestookt. Een nader bericht meldt: De Chmeezen heb ben het beleg geslagen voor Tsinanfoe en de Japansche troepen gedemoraliseerd, zoo meldt het Chineesche persbureau. De Japanners trekken zich terug over de Gele Rivier. Het of fensief tegen Tsinanfoe is Donderdag j.l. be gonnen. Na verscheidene hevige gevechten be reikten de Chineezen Zaterdag de Oostelijke poort. Een later ontvangen communiqué meldt dat tweeduizend man Chineesche troepen de stad zijn binnengedrongen en dat de Japan ners zich haastig terugtrekken. Strijd duurt nog voort. Uit Hankau, 10 April: De strijd, om Tsinan foe duurt nog voort. De Chineesche troepen doen alle mogelijke moeite om de stad te heroveren. Langs den Taian spoorweg rukken de Chi neesche troepen op naar den heiligen berg Taisjan en Jentsjau. Onderwijl zenden de Japanners versterkin gen uit Mamdsjoekwo naar Noord-China. Gis teren zijn twee tot drie duizend man te Tientsin aangekomen. Geen socialisten in het ministerieDaladier. Daladier is er Zondag iu geslaagd een nieuw Franscli kabinet te vor men. GEORGES BONNET, minister van buitenland sche zaken in het nieuwe Fransche kabinet. De samenstelling luidt aldus Eerste minister en minister'van landsver dediging: Daladier. Vice-voorzitter van den ministerraad en minister voor de coördinatie van de diensten van den minister-president: Chautemps. Minister van nationale economie: Raymond Patenötre. Justitie: Paul Reynaud. Binnenlandsche zaken: Albert Sarraut. Buitenlandsche zaken Georges Bonnet. Financiën: Marchandeau. Openbare Werken: Frossard. Arbeid: Ramadier. Luchtvaart: Guy la Chambre. Oorlogsmarine: Campinchi. Koloniën: Georges Mandel. Nationale opvoeding: Jean Zay. Oud-strijders en pensioenen: Ohampetler de Ribes. Landbouw: Queuille. Handel: Gen tin. P.T.T. Jules Julien. KoopvaardijChappedelaine, Volksgezondheid: Mare Rucart. Naar Havas verneemt stelt Daladier zich voor dagelijks een bijeenkomst te houden met Chautemps, Reynaud, Sarraut, Bonnet en Marchandeau. In de nieuwe regeering hebben zit ting: twaalf radicaal-socialisten, drie leden der republikeinsche unie, één lid van de democratische alliantie (Reynaud), één lid der democratische en onafhankelijk radicale linkerzijde (De Chappedelaine)een lid der groep onafhankelijke republikeinen (Geor ges Mandel) en Champetier de Ribes, die tot geen enkele fractie behoort, doch lid is van het bestuur der demo cratische volkspartij. De socialisten weigerden hun deel neming aan de regeering en hebben dan ook geen zitting in het nieuwe kabinet. De kamerfractie van de republikeinsche federatie heeft ten aanzien van de nieuwe regeering besloten zich van stemming te ont houden, wanneer de socialisten vóór de re geering stemmen of zich van stemming ont houden. Wanner evenwel de socialisten tegen de regeering zouden stemmen,, dan zal de fractie vóór de regeering stem men. Volgens Havas zal Daladier zeer waarschijnlijk Dinsdag zijn ministe rie voorstellen aan Kamer en Senaat en daarbij voor onbepaalden tijd vol machten eischen. Een beroep op het volk. Zondagavond heeft de nieuwe minister president een rede voor de radio gehouden. Hij zeide: „Ik richt mij vanavond tot alle Franschen als hoofd van de verantwoorde lijke regeering. Ik heb de macht niet gezocht nauwelijks enkele maanden geleden heb ik ze niet aanvaard, om mij geheel te wijden aan de landsverdediging. Vandaag heb ik zonder aarzelen 'beantwoord aan het beroep van het staatshoofd. De ernstige moeilijkhe den, welke zich in ons land ophoopten en de nog grooter moeilijkheden aan de grenzen, noopten mij er toe mijn plicht te vervullen als republikein en Franschman. Uit naam van deze dubbele plicht wend ik mij tot u. Voortgekomen uit een werkzaam volk, waar aan ik besloten ben trouw te blijven, richt ik mij tot u, het Fransche volk. Toen ik u zware offers heb gevraagd voor de landsverdediging hebt gij hieraan beant woord. Gij hebt het werk, dat ik in de stilte van het ministerie van landsverdediging heb gedaan, goedgekeurd, doch op het oogenblik gaat de landsverdediging verder dan een plan tot militaire organisatie. Op het oogen blik zijn alle politieke sociale, economische en financieele vraagstukken nauw verbonden aan het vraagstuk der veiligheid, dat zelf verbonden is aan het vraagstuk van het be houd van den vrede. Er bestaan thans geen nauw omschreven vraagstukken meer, er is slechts een probleem: het welzijn van het land in zijn geheel. Hiervan moet men alle lasten aanvaarden en ik vraag u mij in mijn moeilijke taak te helpen, deze is moeilijker en ingewikkelder dan ik ooit op mij heb ge nomen. Wat wij moeten bewaren is geen ab- stratie, doch het beste en meest mensche- lijke vaderland. Namens dit bewonderens waardige Frankrijk richt ik mij tot alle Franschen. Ieder moet denken aan dat, wat hij van zijn land heeft gekregen aan materieele goe deren, moreele waarde en vrijheid. Ik zou wenschen, dat vanavond, in iedere Fransche huiskamer mijn stem de ernst van het oogenblik zou doen beseffen, zonder evenwel pessimisme te wekken. Vooral zou ik een be roep willen doen op de discipline en den ar beid, dat brengt alle Franschen de zekerheid dat ieder mee kan werken in aller broeder lijkheid". Of U in Amsterdam woont of in Gro ningen, over heel Nederland in 31 eigen Kreymborg-zakenl vindt U de zoo aparte Waarborg-Kieeding. öt/één bij KREYMBORG (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Den volgenden dag was het prachtig weer. Toen oom en de beide anderen waren opgestaan, zagen, ze, dat de zon al hoog aan den hemel stond, zoodat ze vermoedden, dat ze nogal lang geslapen hadden. De kapitein, Bulderhoofd, had gezegd, dat ze eiken morgen zoo lang konden blijven liggen, als ze zelf wilden. Hij moest alleen maar sterke en gezonde mannen hebben, daarom konden ze iblijven uitslapen. Neusopius was tegen den middag naar het kombuis gegaan om Kookerd den kok op te'wachten. Hij moest zien, dat hij projectielen voor het kanon kreeg, anders hadden ze er niet veel aan. Oom Mopperniet, blijft U achter mij staan. Als ik nu aanstonds naar voren ga, maak ik even een praatje met Kookerd en in dien tusschentijd is Jantje, het jongmaatje, wel naderbij gekomen. Hij vertelde zijn plan aan oom, die goedkeurend knikte. Tjonge, dat is knap bedacht, Neusopius! We zullen die dingen wel krijgen op die manier! Neusopius stikte haast van het lachen en draaide zich om. Stil nu toch, anders hooren ze ons en dan is alles voor niets! Stil zijn nu! Daar heb je ze al! DINSDAG 12 APRIL 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en lO.OOGramofoonmuzlek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 3.— Gramofoonmuziek. 3.15 KRO-orkest. 4.— Gramofoonmuziek. 4.15 KRO-Kamerorkest. 5— Gramofoonmuziek. 5.15 KRO-Orkest. 6.05 Bioscooporgelconcert en Gramofoonmu ziek. Z.Berichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.35 Pianovorodracht. 8.— Berichten A.N.P. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Stedelijk Orkest van Maastricht en solist 10.05 Gramofoonmuziek. 10.15 Amsterdamrs a-Cappella-Koor „Bei-Canto". (10.30—10.40 Berichten A.N.P.) 10.55—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM n, 301,5 M. AVRO-uitzending 6.307.00 R.V.U. 8.Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11.Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonmuziek.. 1.— Omroeporkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.— Omroeporkest en soliste. 2.45 Kniples. 3.45 Zang met pianobegeleiding. 4.30 Kinderkoor zang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 De Twilight Serenauers. 6.30 Causerie „Zuid-Afrika en de Zuid-Afrikanen: I. Het Land". 7.Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.— Be richten A.N.P. Mededeelingen, Gramofoon muziek. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.Berichten A.NP. hierna: Het AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.20 Orgelsel. 11.05 De Karl Caylus Players. II.35 Radiotooneel. 12.05 De Wessex Players. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Aston Hip- podrome-Orkest. 2.20 Het Carlton Hotel- Orkest. 2.50 Het Pirani-Trio en soliste. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Vioolvoordracht. 4.50 Uit Warschau Omroepsalonorkest en solisten. 520 Berichten. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.05 Causerie. 6.20 BBC-Revue-koor, versterkt BBC Variété-Orkest en solisten. 7.20 BBC-Orkest en solist. 8.20 Berichten. 8.40 Causerie „The position of the negro. 9.00 BBC-Variété-orkest en solisten. 7.20 BBC-Variété-Orkest en solis- sten. 9.35 Radiotooneel. 10.20 Maurice Win- nick en zijn orkest. 10.50—11.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M, 6.55—8.05 en 9.10 Gramofoonmuziek. 11.40 Bailly-Orkest. (Om 12.50 Zang. 2.05 Piano voordracht. 2.20, 3.20, en 3.35 Zang. 4.20 R. Ellis' orkest. 5.20 Zang. 5.35 Pianovoordracht 7.35 Radiotooneel met muziek. 9.3510.50 Het Casadesus-Trio en solisten. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 en 7.50 Amuse mentsorkest. 11.20 Omroepkleinorkest en -dansorkest. 1.30 Amusementssextet. 3.20 Het „R"-Trio. 3.50 Pianovoordracht. 4.40 Jeugd- concert. 6.35 Amusementsorkest en solist. 7.50—11.20 Leo Eysoldt's dansorkest en so listen. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroep salonorkest en Gramofoonmuziek. 12.30 Om- roepdansorkest. 5.50, 6.20 en 7.20 Gramofoon muziek. 7.35 Radiotooneel. 8.20 Omroep- symphonie-orkest en solist. 9.30—10.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11-20 Gramofoo(nmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepkleinorkest. 12.50—1.20 Gramofoon muziek. 4.20 Harmonicasoli. 4.35 Gramofoon muziek met toelichting. 4.55. 5.35 en 6.35 Gra mofoonmuziek. 7.20 Omroepkloinork t en so liste. (8.20—8.35 Dialog). 9.30 10.20 Gramo foonmuziek en zang.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9