Fransche Kamer keurt volmachten goed. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Fedor Sjaljapin overleden. Tevoren had de Kamer haar vertrouwen in Daladier uitgesproken. Groot zanger heengegaan. DADII), L~~ J PROGRAMMA W O E N S D A G 13 APRIL 1938 Financieel wetsontwerp met groote meerderheid aangenomen. hebben gegeven aan hun verlangen naar wederopbouw, aan hun verlangen te arbeiden voor de toekomst des lands, hetgeen niet zal nalaten diepen indruk te maken in onze ste den en provincies en buiten onze grenzen". Daladier werd luide toegejuicht. Om 2.20 uur werd de vergadering opgeheven. De eerstvolgende bijeenkomst zal hedenavond worden gehouden. pv aladier's financiëel program is in den afgeloopen nacht met 514 tegen 8 stemmen door de Fransche Kamer aangenomen. Tot de ufgevaardigden, die niet aan de stemming hebben deel genomen, behooren er 48 van de republikeinsche federatie, 2 radicaal socialisten, 5 onafhankelijke republikeinen en 10 onafhankelijken van de Volksactie, benevens 11 afgevaardigden behoorende tot verschil lende kleine partijen. Verder waren zestien afgevaardigden met vacantie. Tevoren was een motie van vertrouwen aangenomen met 576 tegen 5 stemmen. De regeeringsverklaring. De regeeringsverklaring werd in de Kamer door Daladier en m den Senaat door Chau- temps voorgelezen. Er wordt o.a. in gezegd: Een groot vrij land kan slechts door zichzelf gered worden. De regeering van nationale defensie, die zich aan u voorstelt, is vastbesloten de uitdrukking te vormen van dezen wil tot behoud. Krachtig vereenigd, doen wij een beroep op 'het parlement en het volk ten behoeve van de verdediging der vrijheid, van het va derland en den vrede. Rondom ons, buiten ons, wordt Europa vervormd. Nieuwe ideologieën bezielen ge weldige volkeren. Staten verdwijnen, terwijl nieuwe rijken worden georganiseerd. Daarom treedt de nationale defensie thans buiten de grenzen van het plan tot militaire organisa tie. De nationale defensie eischt een gezonde munt, en financiën, die in zich niet de teeke nen dragen van een weldra doodelijike ver zwakking. Zij eischt voorts een krachtige huishou ding, zij kan geen genoegen nemen met een vertraging of een stopzetting der productie, vooral niet in de industrieën, die voor de vei ligheid des lands werken. Daarom doet de regeering een beroep op het verstand en de vaderlandsliefde van werknemers en werkge vers. De arbeiders moeten zich er reken schap van geven, dat bezetting van fabrieken in het geheele land een gevoel van onrust verspreidt, dat het gevaar meebrengt, nood lottig te worden voor het regime der vrij heid, zooals dit eertijds bij andere naties het geval is geweest. De werkgevers moeten loyaal de sociale wetten, waarvan zij zelf gezegd hebben, dat zij ze als definitief beschouw den, toepassen. Van nu af aan trouwens kun nen alle conflicten geregeld worden binnen het kader van de wet, door verzoening en arbitrage. Bovendien zal de regeering voort gaan met bestudeering en behandeling in beide Kamers van teksten, die het moderne arbeidsstatuut zullen aanvullen. De regeering echter, die slechts het natio naal belang op het oog heeft, zal zonder uit stel de hervatting verzekeren van de vervaar diging der wapenen, die noodig zijn voor de veiligheid van het vaderland, de wapenen zon der welke Frankrijk een prooi voor den inval zou zijn. Wij willen den vrede met alle volkeren, hoe ook hun politiek regime mag zijn, vrede in eerbiediging van het recht en niet in een soort abdicatie van Frankrijk als inleiding tot slavernij. Ten behoeve van dit werk van openbaar welzijn doet de regeering een be roep op dat edel gevoel van Fransche broe derschap, dat nog steeds het heil des vader lands verzekerd heeft. Communisten en socialisten vóór motie van vertrouwen. Havas meldde nader: De Communistische fractie heeft besloten voor een eenvoudige motie van vertrouwen in de regeering te stemmen. Ook de socialisten namen een dergelijk besluit. De voorlezing der regeeringsverkla ring verwekte in de Kamer veel en soms unaniem applaus. De afgevaardig den Paul Thellier, Heid en Pezet dienden interpellaties in. Daladier verklaarde dat de regeering bereid is, debatten in de Kamer te houden over de algemeene politiek. Paul Thel lier en Heid gingen accoord met een uitstel van hun interpellaties. Pezet verzocht de re geering uitbreiding van de inlichtings- en propagandadiensten van Frankrijk voor het buitenland, ten einde de nationale defensie te helpen. Daladier vroeg vervolgens behan deling van de financieele ontwerpen der re geering, en drong erop aan, dat de fracties der meerderheid gelegenheid krijgen overleg te plegen. Daladier verklaarde, dat het geens zins de bedoeling is geweest de meerderheid de verbreken, maar dat de basis waarop de regeering rust, verbreed moet worden, wan neer men het hoofd wil bieden aan het ge vaar. Wanneer de regeering geen vertrouwen inboezemt, moet zij terstond worden omver geworpen, wil men samenwerken met de re geering, dan moet men haar met raadgevin gen helpen. De voorzitter van de radicale fractie verzocht vervolgens te stemmen over een eenvoudige motie van vertrou wen. De vergadering werd daarna ge durende korten tijd geschorst. Bij de stemming bleek, dat de motie van vertrouwen was aangenomen met 576 tegen 5 stemmen. De commissie van financiën had te tien uur in den avond, toen de vergadering van de Kamer weer zou beginnen, haar besprekingen nog niet geëindigd. De minister van finan ciën, Marchandeau, zette uiteen dat hij van de volmachten geen gebruik wilde maken om een wisselcontrole in te stellen, noch om het kapitaal van de Fransche Bank te herwaar deeren, noch om een kapitaalsbelasting in te stellen, Wel was hij voornemens een extra be lasting te heffen van hen die vrijgesteld zijn van militairen dienst en die inkomstenbe lasting betalen. De regeering dacht er niet aan de invoerrechten te verlagen, veeleer zul len deze voor sommige artikelen worden ver hoogd, teneinde zoo de nationale productie fee steunen. Na de uiteenzetting van Marchandeau nam de commissie een amendement aan, waarin wordt vastgesteld, dat overeenkomst moet be staan tusschen den duur van de volmachten en van de rest van de huidige gewone zitting van het parlement, welke niet voor 12 Juni en niet na 31 Juli kan worden gesloten. De commissie nam ten slotte het door de regeering ingediende wetsontwerp aan met 20 tegen nul stemmen. Voor de hervatting der vergadering van de Kamer en na de beslissing der commissie voor de financiën besloot de socialistische groep, evenals de communisten, te stemmen voor het door de regeering ingediende wetsont werp. De rapporteur der financieele commissie, Jammy Schmidt verklaarde overtuigd te zijn, dat het parlement eensgezind zou stemmen over het ontwerp, dat noodzakelijk is voor de landsverdeiding. Van de vijf milliard, welke eenigen tijd geleden aan Blum werden toe gestaan voor dit doel, is nog de helft over. Flandin zeide, dat hij voor bet ontwerp zou stemmen, dat geheel anders is dan het voor stel van de vorige regeering. De communist Gresa deelde mede, dat ook de communisten voor zullen stemmen om het volksfront te dienen. Vervolgens nam de socialist Gouin het woord. Hij hekelde den senaat, die tegen het ontwerp van Blum stemde, waarop Herriot ver zocht niet over den senaat te spreken. Spreker vroeg de regeering, welke garanties zij gaf tegen verhooging van de prijzen en hij ver langde pensioenen voor oude arbeiders. Hier mede waren de algemeene besprekingen ten einde en vroeg de minister van financiën hét woord. Vóór de stemming over het wetsontwerp werd o.a. nog het woord gevoerd door den mi nister van financiën, Marchandeau, die, spre kende over het eenige artikel van het ontwerp het parlement de verzekering gaf, dat de re geering een beroep op het parlement zal doen voor het goedkeuren der wetsontwerpen, die den door middel van decreten tot stand gebrachten herstelarbeid zullen voltooien. Op verzoek van de regeering verwierp de Kamer vervolgens een door Louis Marin (Re publikeinsche Federatie) ingediend amende ment, waarvan het doel was, de ontwerp decreten voor te leggen aan de bevoegde com missies der beide Kamers. Tenslotte nam de Kamer, zooals hierboven reeds geméld, met 514 tegen 8 stemmen het eenige artikel van het wetsontioerp aan. Nadat de Kamer daarop nog een wetsont werp had aangenomen betreffende de deelne ming van Frankrijk aan de wereldtentoonstel ling te New York, richtte Daladier nog een dankwoord tot „alle vertegenwoordigers der natie, die dezen ,dag vrijwel eensgezind uiting Amnestie op Hitler's verjaardag verwacht. Ook dsNiemöller zou in vrijheid worden gesteld. Generaal Von Fritsch terug in het leger? Te Berlijn verwacht men volgens Havas, dat op 20 April, den verjaardag- van Adolf Hitler, een groote amnestie zal worden afgekondigd. Vermoede lijk zullen ds. Niemöller en andere predikanten in vrijheid worden ge steld en tevens verwacht men, dat een aantal generaals, die op 4 Fe bruari ontslagen zijn, weer in het leger zullen worden opgenomen, o.a. Von Fritsch. Tsjeelio-Slowaaksclie regeeri ng neemt maatregelen aan de grens. WARSCHAU, 12 April (Havas) De of- ficeuze Gazeta Polska meldt, dat „om rede nen van staatsbelang" de Poolsch-Tsjecho- Slowaaksche grens voorloopig gesloten is voor Poolsche toeristen, die niet in het bezit zijn van een paspoort en die tot dusver met een speciaal bewijs de grens konden passeeren. Men veronderstelt, hoewel het officieuze orgaan geen verklaring geeft, dat deze maat regel althans gedeeltelijk zijn oorzaak vindt in de vrees, dat Joden uit Oostenrijk Polen binnenkomen. De anti-Tsj echo-Slowaaksclie perscampagne in de regeeringsbladen duurt intusschen voort. Het orgaan der militairen, de Polska Zdrojna, beschuldigt Tsjecho-Slowakije ervan „de voorpost van de communistische drijverij en propaganda te zijn geworden voor geheel Midden-Europa en den Balkan, die op het oogenblik het voorwerp vormen van onder- grondsche activiteit en spionnage, georgani seerd door de agenten van Stalin in Tsjecho- Slowakije". Ernstig ongeluk aan de Neder- landscli-Duitsche grens. Twee dooden. Een ongeluk óp den onbewaakten overweg nabij wachtpost 44 in het nabijgelegen Duitsche plaatsje Kem pen, aan de Limburgsche grens, heeft twee menschenlevens geëischt. Op den gevaarlijken overweg is een met vee beladen transportauto, bestuurd door den 37-jarigen veehandelaar H. Kilders uit Kem pen, door een personentrein gegrepen, zoo lezen wij in de Tel. De veehandelaar had in den wagen drie koeien en drie kalveren ge laden, welke dieren op een nabij gelegen boerderij moesten worden afgeleverd. Op den onbewaakten overweg werd de auto door den locomotief van den trein gegrepen en on geveer vijftig meter meegesleurd. De vee auto werd totaal gekraakt. Het vee werd door den trein vermorzeld. Ten gevolge van de botsing ontplofte de benzinetank, waardoor de auto in brand vloog. De bestuurder van den wagen zag geen kans meer, zich in veiligheid te stellen. Het verkoolde lijk van het slachtoffer werd uit de brok stukken van den wagen gehaald. De 59-jarige mej. S. uit Bracht, schrok zoodanig door den knal dei- ontplof fing, dat zij uit angst het portier van haar coupé opende en uit den trein sprong. De vrouw werd hier door docr den achtersten wagen van den trein geraakt en was vrijwel op slag dood. Drie andere treinreizigers werden ten gevolge van de ontploffing- licht gewond. Het ongeval veroorzaakte op het enkelsporig baanvak belangrijke ver traging. ONZE DACELIJKSCHE KiNDERVERTELUNC Alles was zoo dus tot in de puntjes geregeld en oom vertelde aan Thijs, de wedervaren en zei ook, dat de projectielen al in het kanon zaten. En er achter liggen er ook nog ongeveer een honderd! lachte hij. Hoeveel? vroeg Thijs verbaasd. Hoe komen jullie aan honderd van die bollen? Wel, wij hebben Jantje gevragad, of hij ons aan wat nieuwe kon helpen, omdat we er zooveel van hielden! grinnikte oom Mopperniet. Nou en toen hebben ze er wel minstens honderd gemaakt! Thijs schaterde het uit, toen hij het hoorde, maar plotseling hield hij stil. Boven, uit het kraaiennest, weerklonk een stem: Schip in zicht! Schip, vijandelijk schip in zicht!!! Daar hebben we het! kuchte oom, terwijl hij naar het kanon rende. Thijs en Neusopius hem achterna. Blijf nou nog even hier .Thijs! riep oom uit. Als Bulderhoofd ziet, dat we allemaal naar achteren rennen, ruikt hij onraad en dan hebben we alles voor niets gedaan. Blijf hier nog' even staan en kom ons over tien minuten na Thijs bleef staan kijken naar de naderende boot, terwijl ook ver schillende matrozen van de Zeehavik over de reeling stonden te kijken. Maar dat zou niet lang meer duren „Boris Godoenof" een zijner beroemdste creaties. Fedor Iwanowitsj Sjaljapin, de be roemde Russische operazanger, is Dinsdag op 65-jarigen leeftijd te Pa rijs overleden aan een hartkwaal, waaraan hij al verscheidene maanden leed. Met dezen bas-baritonzanger is een der grootste opera-figuren uit dezen tijd heengegaan. Fedor Sjaljapin. Sjaljapin werd 15 Februari 1873 te Kazan geboren. Het begin van zijn loopbaan was vol ver scheidenheid en vaak zeer avoiituui'lijk. Hij was afwisselend kruier, schoenmaker, jager enstraatveger. Hij kreeg zijn eerste mu zieklessen als koorknaap te Kazan, doch pas te Tiflis legde hij zich onder leiding' van Oes- satof ernstiger toe op de muziekstudie. Het eerst trad hij voor het voetlicht als jong- mensch van een jaar of negentien, dat was in 1892, toen hij behoorde tot de vertolkers van de opera „Een leven voor den tsaar". In 1894 zong hij in het zomertheaker te St. Petersburg, het tegenwoordige Leningrad. Later trad hij op in de keizerlijke opera, Na een bezoek aan Milaan nam hij een belangrijk aandeel in het operagezelschap van Mamantoff. In 1913 trad hij tijdens het door Sir Thomas Beecham georganiseerde Russische operasel- zoen in het theater aan de Drury Lane te Lon den in „Boris Godoenof", „Iwan de verschrik kelijke" en „La Khowantsliina" op. Zijn schit terende bas en zijn opmerkelijke acteurscapa citeiten deden hem stormenderhand het pu bliek voor zich innemen en in „Prins Igor" had hij een dergelijk succes. Tijdens den wereld oorlog en daarna tot 1923 woonde Sjaljapin in Rusland. Zijn eerste optreden in het buiten land was pas in 1921, toen hij optrad in Albert Hall te Londen. In 1908 had de beroemde Rus groote succes sen geoogst in Amerika. Zijn tweede groote tournée door de nieuiwe wereld maakte hij in 1922 en 1923. In 1927 schreef Sjaljapin: „Bladzijden uit mijn leven". Tot zijn beroemdste vertolkingen behooren die van Iwan de Verschrikkelijke in de opera van Rirnsky Korsakof, Salieri in Mozart en Salieri", Leporello in „Don Gio vanni", „Don Basilio" in de „Barbier van Se- villa" en Mephisto in „Mefistofele". In Boris Godoenof" is Sjaljapin in 1932 te Amsterdam opgetreden in een door de Wagner. vereeniging georganiseerde uitvoering. Sjaljapin en Gorki. Een bijzondere medewerker schrijft ons: Sjaljapin behoort tot de typisch Russische categorie van menschen, die zich dank zij hun aangeboren genialiteit, uit het volk tot de hoogste maatschappelijke ladders weten op te werken. Geboren in Kazan als zoon van een schoenmaker, voelde hij zich al vroeg aangetrokken tot alles, wat het tooneel be trof. Hiervan geeft hij zelf als oorzaak op: de tegenstelling tusschen de negatieve werke lijkheid, waarin hij leefde en de positieve van het tooneel, waarnaar zijn hart uitging. In zijn jeugd was hij een vagebond, die rondzwierf met den eveneens beroemd ge worden Russischen schrijver Maxim Gorki. Beiden solliciteerden eens naar een plaatsje in het koor van een derderangs opera. Gorki kreeg een baantje, maar de directeur wees Sjaljapin af met de woorden: „Jou kan ik helaas niet gebruiken, want je stem is nog niet krachtig genoeg.". Hij verschafte hem wel een baantje als last drager in de haven van de kleine Wolgastad, Sjaljaphi vertelt over dezen tijd: „Ik was sjou wer in een havenplaatsje aan de Wolga en verdiende daarmee twintig kopeken per dag. Ik sleepte graanzakken, waaronder ik bijna in elkaar zakte, terwijl de omstanders lach ten. Hier leerde ik voor het eerst het Wolga- lied. Tegelijkertijd was dat het begin van mijn loopbaan als zanger. Wanneer ik thans op de verschillende episodes in mijn leven terugzie, moet ik lachen, maar in die dagen was alles harde, gruwelijke werkelijkheid". Debuut. Sjaljapin vertelt dan nog verder: „Als jonge man liep ik eens met mijn vriend, den zwerver Grigory door een straat te Moskou. Wij had den sedert 24 uur niets gegeten. Wij kwamen langs een kerk waar juist een bruiloftsstoet stilhield. Wij gingen eveneens de kerk bin nen. Ik schoof naar voren en stond weldra achter de getuigen, die de gouden kronen bo ven ae hoofden van het bruidspaar hielden. Plotseling bemerkte ik, dat een van de getui gen onwel werd en wankelde. Hij keek om zich heen wien hij de kroon toevertrouwen kon. Ik nam de kroon nu over en de plech tigheid kon voortgaan. Na het huwelijk wer den wij overladen met heerlijkheden en om mijn dankbaarheid te toonen stond ik op en zong uit alle macht een geïmproviseerde aria geïnspireerd op de huwelijksmarsch van Men delssohn Bartholdy. Ik oogstte donderend ap plaus. Dit was mijn eerste artistiek succes". In Petersburg. In 1894 zong Fedor in Sint Petersburg, ter wijl hij later een engagement kreeg bij de Keizerlijke opera. Hij kon zich echter moei lijk vereenigen met de daar heerschende op vattingen. Het geluk was hem gunstig, In dien tijd stichtte de rijke industriëel Mar- rnontof louter voor zijn eigen genoegen een opera te Moskou, waar hij de beste Italiaan- sche zangers en zangeressen optreden liet. Hij hoorde Sjaljapin in Sint Petersburg zin gen en wilde hem nu ook voor zijn „gezel schap" winnen, maar de jeugdige artist, die blijkbaar toch wel wat voor het „Keizerlijke" in zijn betrekking gevoelde, weigerde aan vankelijk. Naderhand kwam hij toch bij Mar- montof en deze werd toen onder zijn invloed een geestdriftig propagandist voor Russische kunst, in het bijzonder muziek. Het is moeilijk te zeggen; met welke rol de vermaarde zanger het meeste succes tijdens zijn lange loopbaan van vijftig jaar gehad heeft, maar hij zelf en menigeen met hem beschouwt zijn spel in de opera „Boris Go doenof" als het beste, wat hij ooit gepresteerd heeft. Sjaljapin was als 't ware de aangewezen man om dit kunstwerk te lanceeren en mis schien was de geniale opera van Moessorgski nooit opgevoerd, wanneer Sjaljapin niet de rol van den ongelukkigen tsaar gekregen had. Hij besloot de' rol ook tot in alle historische bijzonderheden te bestudeeren. Mededeelin- gen van Poesjkin en Karamsin achtte hij niet voldoende; hij liet zich door den beroemden historicus Kljoetseffsky speciaal inlichten. Het succes er van is wereldbekend. Hij zelf verklaarde dit: „Door gezongen te hebben, zooals men spreekt". Verder zei hij: „De zan gers, die mij imiteeren wilden, vervielen steeds in dezelfde fout: zij zongen niet zooals men spreekt maar spraken, zooals men zingen moest". Naderhand verklaarde Sjaljapin nog in een interview: „Begrijpen de vertolkers, dat deze opera een overgang naar de muziek dei- toekomst is? Om dat alles te begrijpen, moet men niet alleen musicus, zanger en acteur zijn, maar bovendien een soort zesde zintuig bezitten. Mijzelf is het slechts min of meer duidelijk, wat Moessorgski's werken betee- kenen". In 1913 trad Sjaljapin voor het eerst te Lon den op, waar hij vele successen boekte. Sjaljapin als filmacteur. Zooals men weet, koesterde Sjaljapin ook een groote belangstelling- voor de film en onder regie van Von Pa'bst is zijn eerste film „Don Quichotte" tot stand gekomen. Men heeft den zanger wel eens gevraagd, of er ook een film gemaakt zou worden, „Sjaljapin" genaamd, maar hierop antwoordde de kunste naar: „Neen, daartoe is een Sjaljapin noodig, die zich zelf kan voorstellen ook als jongeling en dat laatste is helaas niet meer mogelijk". Er wordt ook wel eens gevraagd, wat Sjal- japin's beste zangnummer is. Sommigen be weren, dat het het Wolgalied is, anderen dwepen met de serenade van Mephisto in de opera „Faust". Maar een kennis van den zan ger beweerde, dat het beste zangnummer een geïmproviseerd lied was. Na een feestmaal tijd in de Moskousche vereenig'ing van adel lijken hief Sjaljapin eens het is vele jaren geleden gebeurd een onbekend lied aan. Het was een geniale improvisatie van een geniaal kunstenaar. Hij zong op de eerste de beste woorden, die hem invielen: „ach jij, ach wat, wat doe je, wat wil jeHoewel deze woor den volkomen zinloos waren, luisterden alle aanwezigen aandachtig. Het was een lied. opwellend uit geweldige gevoelsspanningen, nu eens klonk het somber, dan weer vroolijk en uitgelaten. Op het verzoek van een aan wezigen muziekcriticus dit lied te noteeren, reageerde Sjaljapin met een verachtelijke handbeweging. „De zending van een kunstenaar", zei de zanger eens, „bestaat in het doen ontvlam men van de harten zijner medemenschen, in het vullen van de geestelijke magen der men schen; hij behoort tot de medesterveling te zeggen: „Goedendag, broeder"". DONDERDAG 14 APRIL. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Plechtige H. Mis en gramofoon muziek. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofooiiimuziek. 12.00 Be richten. 12.15 KRO-orkest, en Gramofoonmu ziek. 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gramofoon- rauziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmu- ziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Zang, piano en gramofoonmuziek. 6.00 Cellokwartet en gramofoonmuziek. 6.45 CNV- kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Declamatie en gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Christelijk Radiokoor en gramofoonmuziek. 9.00 Lijdensmeditatie. 9.30 Orgelspel (10.00— 10.05 Berichten ANP) 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM H, 301,5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Kniples. 11.30 De Palladians. 12.30 AVRO-Oansorkest. 1.00 Ensemble Willy Kok. 3.00 Kniples. 4.35 Piano voordracht. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Gramo foonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gino Bordin's ensemble en solisten. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO- Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.10 Omroeporkest, Hilversumsch Vrouwenkoor en solisten. 9.15 Declamatie. 9.45 Lijdensbijeenkomst. 11.00 Be richten ANP. Hierna tot 12.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 10.25 Gramofoonmuziek. 10.50 BBC-Variété orkest m m. v. solist. 11.50 Declamatie. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.40 BBC-Welsh- orkest mmv. soliste. 1.40 Gramofoonmuziek. 2.102.30 Causerie „The captain of Kopenick". 2.35 Stedelijk Orkest van Bournemouth, mmv. solist. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Frank Wal ker en zijn Octet. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Berichten. 5.40 Causerie „Autobiographies". 6.00 Discussie „What makes a play succesful?" 6.20 Orgelspel. 6.50 BBC-Harmonie-orkest. 7.20 Benny Frankel's orkest en solisten. 8.05 De clamatie, 8.20 Berichten. 8.40 Causerie „Wea ther outlook". 8.45 Pianovoordracht. 9.20 Korte Kerkdienst. 9.40 Alfredo Campoli's salonorkest 10.20 Michael Flome en zijn band. 10.5011.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 6.558.05 en 9.10 Gramofoonmuziek. 11.40 Giardino-orkest (Om 12.50 Zang) 2.05 Cello- voordracht. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Vocaal vrouwenkwartet Seupel. 3.50 Pianovoordracht. 4.20 Radiotooneel. 6.20 en 6.35 Zang. 7.35 Piano voordracht. 7.50—9.50 Nationaal Orkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Om roeporkest en soliste. 12.50 Zang. 1,00—1.20. 5.20 en 6.23 Gramofoonmuziek. 7.20 Radio tooneel met muziek. 9.30 —10.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Omroepdans- orkest. 12.501.20 en 4.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Omroepsalonorkest. 6.35 Gramofoonmu ziek. 7.45 Ornro epsymphon ie - or kes t en solis ten (8.208.3-5 Politiek overzicht) 9.3010.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Gevarieerd concert. 7.20 Militair orkest. 8.20 Duitschlandecho. 8.35 Militair orkest, sol- datenkoor en spreker. 9.20 Berichten. 9.50 Karl Ristenp.".' Kamerorkest. 10.05 Berichten. 10.20—112': i'-ugen Jahn's orkest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7