Paaschwensch. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Het overzicht van de groenten- markt. Massa-aanvoeren van spinazie. De gang van zaken in den groentenhandcl was gedurende de afgeloopen week voor de meeste producten wat de prijzen betreft niet gunstig te noemen. De weersgesteldheid in de eerste helft van de maand April, die in zoo'n tegenstelling was met het mooie weer in Maart, deed met alle recht ver wachten, dat juist hierdoor de handel gun stiger zou worden. De handel is er n.l. meestal bij gebaat, wanneer groei en aanvoer in niet al te snel tempo wordt geforceerd, terwijl ook koeler weer de conditie en de kwaliteit van het product ten goede komt. Van de aanvoeren staat het artikel spinazie wel aan de spits, Alleen aan de Vereenigde Veilingen „Kenne merland en Vrije Veiling" bedroeg de aanvoer in de week van 713 April ruim 20.000 kisten van 8 K.G. De prijzen, die op sommige dagen nog al sterk varieerden vallen in doorsnee niet mee en stonden voor het meerendeel aan den lagen kant. De noteeringen, die in het laatst der vorige week naar kwaliteit van 3050 ct. per kist waren vertoonden op de veiling van Maandag een sterke daling en kwamen op een peil van ongeveer 2030 ct. Een kleine prijs verbetering met vluggen handel was vooral voor goede kwaliteit in het midden dezer week ingetreden, met prijzen van 28—40 ct. Partijen met gebreken hadden een sterk gedrukten prijs. De aanvoer van sla ging deze week nog in stijgende lijn. Voor goede kwaliteit was ge regeld nog al kooplust. Wegens verschil in kwaliteit liepen ook voor dit product de no teeringen nog al uiteen van f 1.70—f 5 per 100 stuks. Rabarber bleef vrijwel naar kwaliteit dezelfde prijzen handhaven. Van soort ston den de noteeringen meestal van 58 ct. per bos. Witlof had iederen dag een slechten ham del en kon aan geen prijsverbetering toekomen, Daar voor dit product de prijzen voor goede kwaliteit al zeer laag staan is het begrijpelijk, dat de mindere soorten al heel sterk in de ver drukking kwamen. De noteeringen schommel den naar soort van 47 ct. per K.G. Radijs, waarvan het aanbod niet zoo groot was, had een willigen handel en werd afgenomen naar kwaliteit van 34 ct. per bos. Voor raapstelen werd van f 1.50—f 2.60 per 100 bos betaald. Als nieuw product verscheen deze week een partijtje postelein, die per kist van 5 K.G. werd verhandeld van 8590 ct. Ook kwam, zij het nog in beperkte mate de eerste bloemkool aan de markt, voor welk product uit den aard dei- zaak nog al belangstelling bestond. De prei handel is in den laatsten tijd niet meer zoo willig. Het aanbod is geregeld wel te plaat sen maar de prijzen gaan er niet op vooruit. De noteeringen wisselden naar soort van 3—4^2 ct. per K.G. Knollen werden deze week weinig aangeboden. Goede kwaliteit kwam schaarsch voor. Naar soort werd van 15 ct. per stuk besteed. Het aanbod van stapelpro ducten gaat in kwantiteit, zoowel als in kwa liteit achteruit. Uien worden niet meer aange voerd en de koolsoorten die nog worden aan geboden, bestaan voor het grootste deel uit restanten met gebreken zoodat de prijzen niet hoog zijn en ook de vraag niet groot is. LEDENVERGADERING C.D.U. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de Christelijk Democratische Unie een ledenvergadering in het Nederlandsch Her vormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat. De" voorzitter,, de heer C. van de Linde, opende de vergadering met het lezen van Lucas 4 waarna hij voorging in gebed. Nadat dö se cretaris de notulen had voorgelezen werden afgevaardigden naar de provinciale vergade ring, die op Zaterdag 23 April te Zaandam gehouden zal worden, benoemd. Hierna was het woord aan den heer C. van de Linde, die spreken zou over het onderwerp „Het Evangelie en de sociale vraagstukken". Om in een hoogere macht te gelooven, aldus de heer van de Linde, hoeft men nog niet eens zoo re ligieus te zijn. Maar onze geloofsbelijdenis zegt, dat wij gelooven in „God den Vader". Daarom zijn wij actief en strijden wij voor een doel n.l. het Koninkrijk Gods. Hoewel onze voorouders dit ook zoo gaarne gezien hebben, schijnt het op het oogenblik verloren te zijn. Want wij zien dat de wereld verdeeld Is en arm aan Godsdienst. Wij vragen ons af, is het Christendom wel in staat, de wereld op te bouwen? Zien wij niet. dat de wereld steeds demonischer wordt? Toen Christus op Gol gotha stierf scheen het ook afgeloopen te zijn. Maar wij moeten niet bij het kruis blijven staan, want Christus stond ten derden dage weer op uit den dood. Zoo moeten wij ook verder gaan. Wel gebruikt men vaak de leuze, dat Godsdienst buiten de politieke wereld moet blijven. Maar deze leuze is het bewijs, dat zij den Godsdienst wel mee tellen. Onze tegen standers weten, dat het Evangelie lijnrecht tegenover de tegenwoordige chaotische wereld staat. Wij moeten strijden, want een kerk die niet strijdt kan niet een licht op een kande laar genoemd worden. Maar hoe staat de kerk tegenover de sociale vraagstukken? De op komst van het socialisme had een roepstem voor de kerk kunnen zijn. Maar toen aan vaardde men het als een tijdverschijnsel, en men daalde niet af tot de ellende van den ar beidersstand. Er waren zelfs verschillende pre- dikanten die zeiden dat de arbeider die ver- J betering voor zijn stand vroeg, niet genoeg op God vertrouwde. Was het dus te verwonde ren, dat velen de kerk als een kapitalistische instelling zagen? En men ziet de kerk, aldus spreker, vaak nog zoo. Maar wij als Christe nen moeten spreken van de liefde van God. Wij kunnen het kapitalistische stelsel niet aanvaarden. Deze sociale verhouding is on christelijk. God wil gerechtigheid. Wij moeten strijden voor het Koninkrijk van God waar gerechtigheid woont. En wij zullen overwin nen wanneer wij strijden door het geloof. Van 'de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. De heer van de Linde sloot den avond met gebed. REKENING EN VERANTWOORDING. De rekening en verantwoording over 193' van diaconie, kerkvoogdij en Weezenfonds ligt voor de leden der Ned. Hervormde Gemeente op Woensdag 20 April van 89 uur in de kerkeraadskamer ter inzage. „DE MACHT VAN HET KLEINE". Voor ..De Macht van het Kleine" werd over het eerste kwartaal van dit jaar aan contri buties f 45.55 ingezameld. Drie nieuwe leden werden ingeschreven, terwijl er twee leden be dankten. Het aantal leden bedraagt nu 120. Dank zij den ijver van de dames M. van Wijngaarden en G. Hoogvorst gaat het steeds in de goede richting met dit werk. COLLECTE VOOR HOENDERLOO. Op Woensdag 20 April zal er ten bate van het Christelijk Opvoedingsgesticht „Hoender- loo". waar 350 jongens, waaronder ook regee- rings- en voogdijkinderen, een goede verzor ging en opleiding genieten, een collectedag worden gehouden. Deze bekende stichting, die zulk prachtig werk doet, verkeert namelijk in geldelijke moeilijkheden en zag zich daardoor genoodzaakt, een bloempjesdag te organisee- ren in tal van plaatsen-. De weg naar Rio in het W. B.- Theater. De film „De weg naar Rio", waarin Kate von Nagy en Jules Berry de hoofdrollen vertol ken. behandelt de schandelijke practijken van de handelaars in blanke slavinnen. Ofschoon zeer zeker niet meer nieuw, is dit onderwerp nog steeds actueel, in dezen tijd van crisis, werkloosheid en wanhoop, wellicht actueeler dan ooit te voren. De film toont ons dan hoe deze handelaars op schurkachtige wijze profijt trekken van de lichtgeloovigheid der jonge meisjes in alle lan den; haar de mooiste en natuurlijk valsche voorspiegelingen doen en haar zoetjes aan naar vreemde landen weten te lokken, van waar zij nimmer terug komen. Berucht is in dit opzicht Zuid-Amerika en wel speciaal Rio de Janeiro, vandaar dan ook de titel van deze film. En het slot van het liedje is, dat de ar chieven van de politiebureaux weer vermeer derd worden met een kaart, waarop aangetee- kend: „vermist". Verder verhaalt de film van twee jonge journalisten, beiden van verschillende dagbla den, de één een vrouw, de ander een man, die beiden van hun respectievelijke redacties op dracht hebben gekregen de gangen van een internationale bende van meisjeshandelaars na te gaan en hierover een reportage te schrij ven. In het begin zijn zij er onkundig van, dat zij eikaars concurrenten zijn, maar spoedig ontdekken zij dit en een felle strijd ontbrandt wederzijds, daar belden natuurlijk de primeur voor hun courant willen hebben. Heel wat wederwaardigheden moeten er plaats hebben, voordat, dank zij ook het actie ve aandeel van onze beide journalisten, de bende ontmaskerd en gevangen genomen kan worden. Dat deze meisjeshandelaars tot in het diepst van hun ziel verdorven en schurkachtig zijn, demonstreert ons de film wel heel duide lijk, wanneer zij ons laat zien hoe deze indi viduen er zelfs niet voor terugschrikken hun intiemste medewerkers te bedriegen en te •erraden, wanneer zij daarbij zelf voordeel kunnen behalen. De film wil echter ook vooral een waarschuwing zijn voor die jonge meisjes en vrouwen, die ontevreden met hun lot, droomen van een snelle carrière als danseres filmster. Want juist zij zijn de gemakke lijkste prooi voor deze geslepen personages; juist bij haar vinden deze zoo gemakkelijk een voedingsbodem voor hun mooie praatjes en hun valsche voorspiegelingen. Het andere hoofdnummer is: „Fra Diavolo". Frances Dee en Joel McCrea in de film „Tusschen twee Oceanen". (Luxor Theater, Beverwijk). De Marx Brothers in Kennemer Theater. „Een dag op de renbaan". Het Kennemer Theater vertoont tijdens de Paaschdagen als hoofdnummer, de komische film ..Een dag op de renbaan", met de Marx Brothers in de hoofdrollen. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend. Hackenbusch krijgt een telegram van To ny en de zoete herinneringen aan mrs. Up john, benevens zijn in eigen staat van ont binding verkeerende geldmiddelen doen hem er toe besluiten gehoor te geven aan het tele gram, waarin verzocht wordt zijn veearts baantje er aan te geven en de directeurspost van het Standish Sanatorium te aanvaarden. Van dit oogenblik af gaat het echter berg afwaarts met het sanatorium. Een zekere Morgan, die het meeste geld van de eigenares se van het sanatorium moet hebben, speelt met den procuratiehouder van 't sanatorium onder een hoedje en samen probeeren ze Hackenbush, die de financieele positie weer in beter vaarwater moet krijgen, een beentje te lichten. Doch de gewezen veearts is niet van ;isteren en slaagt er geruimen tijd in, ieder een om den tuin te leiden. Morgan en zijn vrienden probeeren hem voortdurend te ontmaskeren en slagen er in derdaad in, wanneer ze een bekend Weensch geneesheer naar het sanatorium brengen. De vlieger is niet opgegaan en de eigenaresse, Judith Sandish is nog verder van huis dan tevoren, daar ze het sanatorium nu inder daad kwijt raken, zonder eenige geldelijke vergoeding er voor te krijgen. Hackenbush is uitgespeeld en zijn renpaard loopt in een tijd waarbij elke kans op een hoofdprijs is uitgesloten. Maar in dergelijke omstandigheden is er altijd een lichtpunt. Hij bemerkt, dat het paard een uitstekende sprin ger is, terwijl hij het voortdurend op de vlak ke baan heeft laten loopen. Terwijl er reeds beslag is gelegd op het paard, slagen Hacken bush en zijn partners er in het dier toch op de baan te krijgen, waar een steeple-chase met als hoofdprijs 50.000 dollar verloopen wordt. Door het paard een foto van Morgan voor te houden en diens stem door de luidspre kers te doen schallen, slaat het paard alle re cords, maar wordt op het laatste oogenblik door een der jockeys ten val gebracht. Beide jockey's beklimmen hun paarden en Stuffy komt als tweede aan, om even later tot de ontdekking te komen, dat Morgan's jockey na den val op zijn paard was geklommen. De 50.000 dollar redden het sanatorium en ver zoenen alle partijen. Het tweede hoofdnummer is: „Een jongen van stavast". Prins Edward maakt hierna zijn gezicht vuil en loopt weg om zijn hond te zoeken. De kapitein, nog onder den indruk van de 'k Hoop dat er iets prettigs, vriend, Uit uw Paascheitje zal komen, Want u hebt het wel verdiend, Alles bij elkaar genomen. Luchtig lekker lenteweer, Dat u zonder jas kunt loopen, Of kunt luieren, meneer, In uw huis, met ramen open. Stralend feestelijke zon, Als het zijn mag alle dagen, Opdat u nu die japon. Pas gekocht, mevrouw, kunt dragen, 'k Wensch u allen het vermaak. Dat u op uw beurt kunt wenschen, Naar de zeer verscheiden smaak Van de zeer verscheiden menschen. Voorzoover 't u is gegund, Moog' gij uit het Paaschfeest halen, Wat g' er maar uit halen kunt, In een glans van zonnestralen. U verdient wat zonneschijn, Morgen, over-overmorgen, Als oase in de woestijn Van uw dagelïjksche zorgen. En als, eenmaal uit het ei, Paschen u die vreugd zal schenken, Wordt het ook een vreugd voor mij. En dan zal 'k eens aan u denken. P. GASUS. De Marx Brothers in een scène uit „Een dag op de renbaan". (Kennemer Theater). berisping van den prins, ziet den jongen prins in lompen loopen, ziet hem voor Tom aan en gooit hem van 't terrein. Hij lacht als ant woord op Prins Edward's protesten en be dreigingen, denkende dat de bedeljongen hoogheidswaanzin heeft. Als Tom in het paleis ontwaakt, is hij meer dan verbaasd als prins Edward toegesproken te worden. Wan neer hij protesteert denkt de koning en ieder ander, dat hij overstuur is door het vele studeeren. Iedereen denkt zoo, behalve de scherpzinnige Hertford en de kapitein. Beide mannen ontdekken, dat Tom werkelijk de zwerver is. Hertford, wetende dat hij het stuur van het schip van Staat in handen heeft zoolang de prins er niet is, geeft den kapitein in overweging om den jongen voor altijd te laten verdwijnen, daar het hem an ders wel eens zijn hoofd zou kunnen kos ten. Daarop gaat de kapitein den prins zoe ken om hem te dooden. Prins Edward ontmoet buiten het paleis Miles Hendon, een zwetsenden soldaat, met wien hij vriendschap sluit. De prins vertelt hem, dat hij de rechtmatige ergenaam van de kroon is, ofschoon Hendon hem niet gelooft, doet hij het voorkomen als of dit wel het ge val is. Nadat zij een nacht in een taverne hebben doorgebracht, loopt Edward van Hendon weg om te probeeren in het paleis te komen, daar hij gehoord heeft dat zijn vader gestorven is. Hij ontmoet echter Canty, die hem voor zijn eigen zoon Tom houdt en hem onbarm hartig slaat. Vader Andrew komt tusschen- beide, maar wordt gedood als Canty ook de hand naar hem uitstrekt. Hendon, op zoek naar den kleinen jongen, komt hem op het spoor, waar Canty zijn buit verkocht heeft. Als hij echter bij het krot komt, zijn Canty en diens vriend Hugo reeds gevlucht naar de Roost, een schuilplaats voor misdadigers. Zij hebben den jongen meege nomen. Hendon volgt hen en komt in een taverne terecht. Terwijl hij stoeit met 't bar meisje is Canty van plan een rijken reiziger te berooven. Hij duwt den jongen met dit doel door een raam. Het slachtoffer wordt echter wakker en achtervolgt Edward, die uit angst naar beneden holt. Hendon achter volgt Edward en pakt hem. Zij worden ge vangen genomen, maar de kapitein neemt den prins mee onder voorwendsel, dat hij een vluchteling is. 't Barmeisje snijdt de touwen, waarmee Hendon is vastgebonden, door. Na een dolle rit ontmoet hij den kapitein en zijn met gezellen, die van plan waren den jongen te vermoorden, In 't gevecht dood hij alle drie en begeeft zich met den prins op weg naar het paleis. Bijna werd het zwervertje tot koning ge kroond. Later krijgt Tom tóch een hooge plaats aan het hof. VERGADERING VAN DE VOLIèRE- VEREENIGING. De Volièrevereeniging „Vogelsanck" zal op Woensdag 20 April, in café Beentjes aan de Meerstraat een vergadering houden. In deze bijeenkomst zal de heer Michielsen een voor dracht houden over de wildzangteelt. Voorts zal de in de maand Mei te houden excursie worden vastgesteld. Tenslotte zullen enkele vogels worden verloot. KOSTBAAR PARELSNOER VERLOREN. Op 8 April jl. heeft een dame hier ter plaatse een kostbaar parelsnoer verloren, in het collier waren 185 echte parels gevat. De politie verzoekt degenen, die omtrent dit snoer inlichtingen kunnen verstrekken zich aan het politiebureau te vervoegen. DE SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. Donderdagmiddag zijn in het Gemeentelijk Sportpark de voetbalwedstrijden van de leer lingen der openbare en Christelijke scholen voortgezet. De burgemeester, die Woensdagmiddag ver hinderd was de wedstrijdenreeks te openen, heeft Donderdagmiddag geruimen tijd in het Sportpark vertoefd. De elftallen hebben elkander natuurlijk met veel enthousiasme partij gegeven, maar zoo hoog kon de strijdlust niet oplaaien of het op treden van de tegenstanders op het groene veld bleef sportief. Menige oudere voetballer kon hier wat dat betreft van de jonge gene ratie nog veel leeren. Enniet protesteeren tegen den scheids rechter, zelfs al had de man een onjuiste be slissing genomen. Het was ondanks den kou den, guren wind een genoegen om naar de wedstrijden te kijken. Het jeugdige publiek, dat deftig bezit van de „overdekte" had ge nomen roerde zich geducht en moedigde de partijen met schallende strijdkreten aan. Bij hevig spannende momenten was het krijgs gehuil van dien aard, dat een Comanche er jaloersch op zou zijn geweest. De resultaten van de ontmoetingen waren: 2—3 9—0 31 1-1 1-3 1—5 0—6 0—7 Centrale school IU. L. O. school I U. L. O. II—U. L. O. III School CChr. school Noorderwijkweg Vondelschool IZeewijkschool U. L. O. IICentr. school II JulianaschoolVondelschool I U. L. O. III—school C Vondelschool IIIZeewijkschool Zaterdagmiddag om 2 uur worden de wed strijden, wederom in het Gemeentelijk Sport park, voortgezet. EEN DIACONALE SAMENKOMST. In overleg met den Kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te-Beverwijk heeft het bestuur van de Federatie van Diaconieën in de Ned. Hervormde Kerk een diaconale samen komst belegd op Zaterdag 7 Mei, des mid dags om half drie in het Ned. Hervormd Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De vergadering zal onder leiding staan van den heer P. van der Kamp te Amsterdam, lid van het dagelijksch bestuur van de Federatie van Diaconieën, terwijl de heer W. J. Hemmes, algemeen secretaris van de Federatie, te Utrecht een inleiding hoopt te houden over: „De diaconie en hare verhouding tot andere steunverleenende organen". Na deze inleiding zal gelegenheid gegeven worden tot gedachten- wisseling. Bovendien worden Diaconieën, die met een speciale moeilijkheid hebben te worstelen, of in wier midden een vraag van algemeen be lang leeft, welke zij gaarne behandeld wen schen te zien, in de gelegenheid gesteld hier van kennis te geven aan het bureau van de Federatie, zoo mogelijk met toelichting, zoo dat deze moeilijkheden en vragen op de ver gadering kunnen worden besproken. JAARVERGADERING VOX HUMANA. De Christelijk Gemengde Zangvereeniging Vox Humana heeft gisteravond in een der lo kalen naast de Geref. Kerk haar jaarvergade ring gehouden. Na de opening door den heer P. Molenaar werden de notulen onder dankzegging goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat het koor 61 leden telt. Omdat de penningmeester, de heer D. Lijn slager. nog maar enkele maanden deze be stuursfunctie vervult kon geen financieel ver slag over het geheele jaar uitgebracht worden. Alleen werd melding gemaakt, dat het laatste kerkeoncert, een nadeeelig saldo van ruim f 80 had opgeleverd. Hierna volgde een bestuursverkiezing, wegens aftreden van mej. Schipper en den heer D. Lijn slager, die zich niet meer herkiesbaar stelden. De heeren Haasnoot en Baartse werden in hun plaats gekozen. Voorts werden nog in het be stuur benoemd de dames De Pater en Van der Weegen. De secretaris, de heer P. Molenaar, werd met algemeene stemmen herkozen. Voor het eerstvolgende zaalconcert zal in studie worden genomen .Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn. Voorts werd besloten om een concertfonds te vormen. Na de rondvraag werd de jaarvergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. BRIDGECLUB „SANS ATOUT". G. Tabak—J. Dil clubkampioen. De uitslag van de finale om het eluhkam- pioenschap van de bridgeclub „Sans Atout", luidt als volgt: 1. G. Tabak—J. Dil clubkam pioen met 6 wedstrijd- en 61 Vfe matchpunt. 2. Mevrouw Dil—P. Daalhuizen met 10 wed strijd- en 741/2 matchpunt. 3. J. de Vries— G. Steenbergen met 10 wedstrijd- en 75 matchpunt. 4. H. KluftK. van der Wal met 10 wedstrijd- en 76 y2 matchpunt. De andere wedstrijden hadden het volgende verloop: Noord-Zuidlijn: 1. J. Boom—C. Spruit 47M> m.p.. 2. J. BosW. de Boer 55V2 m.p. 3. K. Kramer—K. Kee 60Vi m.p. 4. Th. Braam—A. Roodzand 63m.p. 5. Mevrouw KokC. Nij- man 73 m.p. Oost-Westlij li; 1. J. BloemendaalP. van der Werff 541/2 m.p., 2. J. PauwL. Mouton 57y> m.p., 3. De heer en mevrouw Van Essen 60 y2 m.p. 4. J. NijmanJ. van Leeuwen 62 m.p. 5. J. BerleeJ. Nijman 65y> m.p. Noord-Zuidlijn: 1. A. Tabak—P. Amse 531/2 m.p., 2. J. BarnhornH Scheffer 60'/2 m.p., 3. R. HoenC. Gelderman 6iy2 m.p. 4. De heer en mevrouw Van Amstel 62 m.p. 5. Mevrouw BraamJ. van der Berg 62y2 m.p. Oost-Westlijn: 1. G. C. Tabak—W. G. Kleine 54y2 m.p 2. De heer en mevrouw Blokdijk 56 m.p., 3. Brandenburg—T. Romein 68 m.p., 4. Ph. van GroningenMevrouw Steenbergen 64 m.p. 5. De heer en mevrouw Tand 651/3 m.p. HOLLANDAMERIKA LIJN Blommersdijk, 13 v. N.-Orl. n. Rott. Lochkatrine, Vanc. n. Rott. 13 te Ldn. Edam, (thj 12, 720 mijl WZW v. Valencia. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein (uitr.) 13 te Zanzibar. Nijkerk (uitr.) p. 13 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Ceres, 14 v. Hamburg te Amst. HALCYON LIJN Stad Maassluis, 13 v. Rott. te Narvik. Stad Schiedam. 13 v. Vlaard. te Narvik. Stad Vlaard, 14 v. Vlaard. n. Narvik. St. Amsterd.. 11. Pepel. 13. 25 mijl v. Niton. HOLLAND—A USTRALIë LIJN Almkerk, 14 van Bremen te Hamburg HOLLAND—OOST-AZlë LIJN Serooskerk (thuisr.) 13 v. Genua. Zuiderkerk (thuisr.) 14 te Shanghai. KON,v'"' TK"P Agatha, 11 v. Singapore n. Miri, Singapore. Agnita, 14 te Purfleet, verw. n. St. Kitts v.o. Mirza. 8 v. Rott. n. St. Kitts v.o. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland ithuisr.) 13 van Bahia. KON NEDERL STOOMBOOT MIJ. Simon Bolivar. 14 v. Amst. n. Hamburg. Ajax, 14 v. Amst. n. Gdynia. Mars, 14 v. Amst. n. Rott. Hebe, 14 v. Amst. n. Rott. Venus. Venetië n. Amst. p. 14 Dungeness. Vulcanus, 13 v. Palerma n. Cadix. Agamemnon, 14 van Triest te Amsterdam. Aurora, 13 v. Hamburg te Amst. Hermes, 14 v. Amst. te Hamburg. Irene, Puerto Plata n. Amst. p. 14 Ouessant Midas, 12 v. Curacoa n. Guiria. Odysseus, 13 van Pasajes n. Bilbao. Rlrea, 13 v. Kopenhagen n. Amst. Stuyvesant, 14 v. Paramaribo te Amsterdam Achilles, n. Lissabon 13, 400 mijl Z.W. v. Land's End. Perseus, n. Amst. 13. 75 m. Z.W. v. Niton. Colombia, 12 v. Kingston Ja. n. Pto. Limon. Breda. 12 v. Valparaiso te Corral. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ Agamemnon, 13 van Kobe n. Rott. Glenshiel. 12 v. Hongkong n. Rott. Melampus. 14 v. Batavia te Amst. Hector, Dairen n. Rott. 13 te Londen. Antilochus, 14 v. Rott. n. Yokohama. Polydorus. Amst. n. Batavia p. 14 Gibraltar Atreus, Batavia n. Amst. 13 te Suez. Aeneas, Japan n. Rott. 14 te Penang. ROTTFRDAMSCHE LLOYD. Garoet "(thuisr.» p. 13 Perim. Sitoebondo (uitr.) p. 14 Gibraltar. Kota Inten (thuisr.) 14 (5 n.) v. Londen. Buitenzorg (th.) p. 13 Perim. Sibajak (u.) 14 te Marseille. Baloeran. 14 v. Rott. te Batavia. Kota Nopan (uitr.) pass. 14 Perim. Kedoe (thuisr.) pass. 13 Kaap del Armi. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 13 van Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang (thuisr.) 13 van Sabang. Enggano (thuisr.) 13 v. Colombo. Tabinta (thuisr.) 13 te Genua. WIJK LIJN Beverwijk, Morpoubaai n. Rott. p. 14 Ouess. Jaarvergadering op zee. De Noorsche reedersvereeniging zal op 23 en 24 Mei a.s .haar algemeene ledenvergade ring houden op zee aan boord van het nieuwe motorpassagierschip ..Vega". terwijl dit een kruistocht door de Noorsche fjorden zal maken. Vergrooting van het Panamakanaal. Eenigen tijd geleden werden plannen ont worpen een kanaal to graven dwars door Ni caragua doch deze zijn al weer opgegeven. Daarom wil de regeering der Vereenigde Sta ten het Panamakanaal aanmerkelijk verbree- den, waarmede een bedrag van 200 millioen dollar gemoeid zal zijn. Omdat de scheep vaart geen hinder van de werkzaamheden zal mogen ondervinden moeten deze in lang zaam tempo geschieden, zoodat men vermoe delijk een lange reeks van jaren daarvoor noodtg zal hebben. Veiling op de Leviathan. De inventaris van de Leviathan, welke voor den sloop naar Engeland verkocht werd, heeft niet minder dan 13.000 pd. St. opgebracht. Terug uit zee. Het motorschip Spes Salutis, dat gister morgen naar Goole vertrok, keerde later op den dag naar hier terug wegens het ruwe weer en de hooge zee. Het meerde in afwach ting van betere weersomstandigheden binnen de Zuidersluis. AANGEKOMEN. 13 April: Maggio s.s, Buenos Aires Egori s.s. West Afrika 14 April: Mangan m.s. Danzig Themis s.s. Bremen Akeld s.s. New Castle Acclivity m.s. Dundee Spes Salutis m.s. Noordzee Borthwick s.s. Leïth Melampus s.s. Ned. Indië Agamemnon s.s. Midd. Zee AmsteLstroom m.s. Huil Wilbo m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Ceres s.s. Hamburg VERTROKKEN. 13 April: Moena s.s. Ned. Indië Antonietta s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Pluto s.s. Kopenhagen Merope s.s. Haifa Borgila s.s. Oslo 14 April: Spes Salutis m.s. Goole Possehl s.s. Blyth Faithful Friend s.s. Duinkerken Ella Halm s.s. Rotterdam HAARLEM, 14 April. Ondertrouwd 14 April T. Kuné en P. J. van Deelen; J. Eckhard en W. Bijster; G. H. Wille en D. M. E. Mathot; P. Groenendaal en J. J. Keizer; H. J. Kalshoven en G. J. C. Burk: J. H. Schuur en A. Gerritsen; J. M. Christiaans en C. C. Glas; J. H. Franken en C. Bogaard; J. J. C. Duurentijdt en M. Melcher; P. de Vries en A. Helmus. Getrouwd 14 April: A. J. van Hees en E. Ruijzenaars; P. A. Hinze en B. v. d. Haak* A. M. P. HÖrchner en W. Radsma: J. van Haagen en V/. M. Stalling; G. J. de Heus en G. Jacobs; W. C. G. K. Keegstra en S. Veenhof; J. Scheffer en A. M. Dorsman.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6