Volkenbond is geen fetisch, waaraan de vrede mag worden opgeofferd. DE BEVERWIJK SCHOOEVOETBAL- WEDSTRIJDEN. Openbare U. L. O. I kampioen. Dinsdag werden de schoolvoetbalwedstrijden op het Beverwijk-terrein voortgezet. Ook nu trokken de wedstrijden weer veel belangstel ling. Het elftal van de openbare U.L.O. school wist na een spannenden wedstrijd tegen de Chris telijke U.L.O. beslag te leggen op de beide punten, welke tevens voldoende waren om on geslagen het kampioenschap van deze afdee ling te behalen. Binnenkort zullen zij in het veld komen om den kampioen van de school wedstrijden uit IJmuiden te ontmoeten. In deze afdeeling moeten nog éénige wedstrijden gespeeld wor den o.a. Centrale School IChristelijke U.L.O. In deze ontmoeting zullen de U.L.O.-jongens de veel lichtere en jongere spelers van de Oen trale School, die zich echter kranig hebben geweerd in deze zware afdeeling. wel weer de beide punten ontnemen. De stand in deze afdeeling is als volgt: U.L.O. I 3 3 0 0 6 8—4 2. Chr. U.L.O. 3 1 0 2 2 7—5 0.67 Centr. School I 2 0 0 2 0 2-8 0.00 De andere uitslagen waren: U.L.O. IIChr. School Noorderwijkweg 8 JulianaschoolZeewijkschool 010 U.L.O. III—Centr. School II 0—9 Vondelschool IIVondelschool III 131 Chr. U.L.O.—Openbare U.L.O. I 1 Vandaag worden de wedstrijden voortgezet op het Beverwijk-terrein. 23 uur: Centr. Sch. IISchool C. 2—3 uur: Centr. School IOp. U.L.O. I. Aan het programma van Donderdag is toe gevoegd de beslissingswedstrijd om het kam pioenschap van de afdeeling E: Vondelschool- Zeewijkschool. De eerste ontmoeting eindigde in een 1—1 gelijk .spel. Ongetwijfeld kan een spannende wedstrijd worden verwacht. VERGOEDING VOOR VAKONDERWIJS. Door den Raad moet worden vastgesteld de vergoeding als (bedoeld in art. 101, 9e lid der Lager-Onderwijswet 1920, ten behoeve van de daarvoor in aanmerking komende be sturen van bijzondere scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente, over het jaar 1935. Blijkens genoemd wetsartikel vergoedt de gemeente aan de bijzondere schoolbesturen, die vakonderwijzers hebben aangesteld een zelfde bedrag per lesuur, als de gemeente voor haar vakonderwijzers heeft uitgegeven. Het maximum te vergoeden aantal lesuren bedraagt het gemiddeld aantal uren, dat in het onmiddellijk voorafgaande kalenderjaar aan de openbare scholen door vakonderwij zers les werd gegeven B. en W. stellen den Raad voor de vergoe ding als bovenbedoeld voor de besturen van de bijzondere lagere- en uitgebreid lagere scholen in de gemeente over het jaar 1935 vast te stellen. DE LEERLINGEN VAN DEN LANDBOUW- CURSUS. Op Vrijdag 22 April zullen de leerlingen van den landbouwcursus, die in den afgeloopen winter door de afdeeling Velsen en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw is georganiseerd, in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. bespreking over een te houden excursie en over de oprichting van een te stichten club, die zich ten doel stelt excursies te organiseeren. ONDER WIJS VERGOEDINGEN OVER 1935. Daar thans de rekening der voormalige ge meente Beverwijk over het dienstjaar 1935 door Gedeputeerde Staten is gesloten, kan de aan de besturen der bijzondere scholen uit te keeren vergoeding van de kosten van instandhouding, krachtens art. 11 der L.O. wet 1920 door den Raad worden vastgesteld. Deze vergoeding wordt berekend naar het gemiddelde bedrag per leerling van de kos ten van instandhouding der overeenkomstige openbare scholen over hetzelfde dienstjaar. De gemiddelde kosten per leerling bedra gen over dat jaar voor het lager onderwijs f 11.51, voor het uitgebreid lager onderwijs f 21.05. Gelijke bedragen per leerling moeten nu Ingevolge het tweede lid van art. 101 der Wet aan de besturen der bijzondere scholen wor den uitgekeerd, met verrekening van de op deze vergoedingen verleende voorschotten en de eventueel door de schoolbesturen ge- inde schoolgelden. In de kostenrubriek is geen bedrag opge nomen voor de kosten van administratie der openbare scholen. Weliswaar zijn deze kosten uit de gemeente-rekening niet nauwkeurig af te leiden, doch volgens het Koninklijk be sluit van 27 Mei 1926 ontslaat dit de ge meente niet van de verplichting, om een daarmede gelijk te stellen bedrag aan de be sturen der bijzondere scholen te vergoeden. In navolging van andere jaren ook in ge noemd Koninklijk besluit werd dit cijfer aan gehouden waren de kosten van admi nistratie der openbare scholen te stellen op f 0.50 per leerling. Het is billijk om de gemid delde kosten per leerling der openbare scho len met dit bedrag te verhoogen. B. en W. stellen den Raad mitsdien voor de vergoeding van de kosten van instand houding bedoeld in art, 101 der L. O. wet 1920 over genoemd dienstjaar te bepalen voor het gewoon lager onderwijs op f 12.01 per leerling en voor het u.l.o. op f 21.55 per leerling. DE TJTTKEERING VAN B-STEUN. Blijkens circulaire van den Minister van Sociale Zaken d.d. 24 Maart 1938 mag over het kalenderjaar 1938 ten behoeve van de ver strekking van extra-hulp aan werkloozen (steunverleening B) per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag, gelijk aan het gemiddelde cijfer over de eerste 10 maanden van 1937 van de als werkzoekende bij de Ar beidsbeurs ingeschrevenen vermenigvuldigd met f 5.70. Van dit bedrag ad f 5.70 komt f 2 ten laste van de gemeente en het restant voor rekening van het departement. Aangezien het gemiddeld cijfer voor deze gemeente 9.15 bedraagt stellen B. en W. den Raad voor over 1938 uit de gewone middelen der gemeente voor dit doel beschikbaar te stellen 915 x f 2 is f 1830. DE OPENING VAN DE NOORDERSCHOOL. De nieuwe school voor openbaar lager on derwijs. de Noorderschool, die op Maandag 25 dezer officieel zal worden geopend, zal op den openingsdag van 45 en van 7.308.30 uur voor belangstellenden ter bezichtiging zijn opengesteld. ARBEIDERSHULP BIJ ONGELUKKEN. Op Dinsdag 17 Mei zullen eenige leden van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken hun proeve an bekwaamheid afleggen voor het verkrij gen van een diploma. D.Z.T.V. NAAR CONCOURS. HEEMSKERK Jh r. <Je Geer: De zangvereenigïng „Door Zang tot Vriend schap" dirigent de heer Leo Pielage zal op den tweeden Pinksterdag deelnemen aan het te Soesterberg te houden concours. De vereeni- ging komt uit in de tweede afdeeling gemeng de koren. De verplichte conpositie is „Avond lied" van Joh. van Rheenen. Als nummer naar keuze wordt gezongen „Windje" van J. P. Wierts. Noteering van Beverwijk 19 April 1938. Spinazie per kist f 0,12f 0,30 Postelein per kist f 1 Andijvie per kist f 0,40f 0,55 Raapstelen per 100 bos f 2,50 Radijs per 100 bos f 4f 6 Koolrapen per zak f0,90 Wortelen per K.G. f 0,04 Bieten per K.G. f 0,05 Komkommers per 100 f 12f 13 Aardappelen, klei, p. K.G. f 0,0412—f 0,07 Roode kool per K.G. f 0,04f0,05v£ Savoije kool per K.G. f 0,05 Bloemkool per 100 f 12f 18 Uien per K.G. f 0,14 Prei per K.G. f 0.03f 0,05 Vz Sla per 100 krop f 1f 5 Rabarber per 100 bos f7f8 Pieterselie per bos f 0,05 Selderie per bos f 0,04 Appelen per K.G. f 0,20—f 0,34 Peren per K.G. f 0,16 Brusselsch lof per K.G. f 0,07f 0,10 EEN LEZING MET FILMS OVER NATUURGENEESWIJZE. De Ned. Ver. voor Natuurgeneeswijze zal tot sluiting van het Winterprogramma een pro- paganda-avond houden op Dinsdag 26 April m het gebouw „Adrichem". Daarbij zullen vertoond worden de films .Kinders, Zon Water" en .Beweging", die een beeld geven van een goede lichaamsverzorging. In de pauze zal er gelegenheid zijn aan het snelbuffet, speciaal daarvoor ingericht, tegen prijzen van 5 en 10 ct. kennis te maken met enkele gerechten, zooals die op de ge houden cursus in het bereiden van moderne voeding door de dames cursisten zijn geleerd. Deze cursus is een succes voor de afdeelinj geweest. Arts IJ. Hettema zal de films toelichten, ter wijl er na de pauze gelegenheid is om vragen te stellen. SANTPOORT JAARFEEST. De meisjesclubs ,Ora et Labora" en .Dor- kas" vierden Dinsdagavond ln „De Weyman" haar 4de jaarfeest. Over deze meisjesclubs, waarvar» Zuster Groeneveld de leidster is, schreven wij reeds eerder, 't Was tegen Kerstmis van het vorige jaar. toen wij schreven, dat deze meisjes clubs een liefdadigheid van de beste soort betrachten, 't Gelieele jaar door vervaardi gen zij kleedingstukken om die tegen Kerst mis onder 't motto „Laat de linkerhand niet weten, wat de rechter doet" aan behoeftige gezinnen van elke gezindte als Kerstpakket aan te bieden. Dat is haar hoofddoel. Doch de meisjes doen ook nog iets anders en dat hebben zij gisteren op haar 4de jaarfeest aan de aan wezigen in „De Weyman" laten zien. Zuster Groeneveld opende den avond op de „ebruikelijke wijze, waarna de aanwezigen Psalm 68:10 zongen. Vervolgens lazen de se cretaressen der clubs haar jaarverslagen voor. waardoor de aanwezigen met het wel wee van „Ora et Labora" en „Dorkas" op hoogte kwamen. Toen vond een eenvoudige, doch daarom juist een sympathieke huldiging van de leid ster plaats. Een der „Ora et Labora'Meden bood haar bloemen aan en dankte haar voor prettige wijze, waarop zij de clubs leidt. Toen werd het eigenlijke programma afge werkt. Dit bood „elck wat wils": ernst en luim. Het viel bij de aanwezigen zeer in den smaak en daar de meisjes met zichtbaar ge noegen haar voordrachten deden en haar gedichten declameerden, kan van een goed geslaagden avond gesproken worden. PAASCHEIEREN ZOEKEN. Het vorig jaar met Paschen mochten dc R.-K. Verkenners eieren zoeken in den tuin van de pastorie, thans werd dit gehouden in den tuin van den landbouwer R. Mientjes. De jongen welke de meeste eieren gevonden had was G. Adrichem die een mooien prijs ontving. R.-K. VOLKSBOND. Vrijdagavond 22 April houdt de afdeeling Heemskerk van den R.-K. Volksbond een le denvergadering' in het K.S.A.-gebouw. TOONEELUITVOERING. Het tooneelgezelscliap „Ons Genoegen" heeft Tweeden Paaschdag een opvoering ge geven van het tooneelspel in 4 bedrijven „Het verleden spreekt" van Jos. Smits. De groote zaal van het K.S.A.-gebouw was slechts matig bezet, toen de heer J. de Wit een welkomstwoord sprak. De aanwezigen zullen echter geen spijt hebben gehad van hun bezoek aan „Ons Genoegen", want ge zegd dient te worden, dat dit kranige dilet tanten-corps zijn faam weer eer heeft aan gedaan. ..Ons Genoegen" beschikt over zeer goede jonge krachten, terwijl de oude garde nog steeds haar spelpeil schijnt te verbete ren. „Het verleden spreekt" is een moeilijk tooneelspel, met vele dramatische momen ten, welke haar climax bereikten aan het slot van het tweede bedrijf, waar de blind gewor den, door zijn vader verstooten bankierszoon, ook de liefde van zijn vrouw denkt te ver liezen. Prachtig beheerscht spel leverde de heer C. Dam als Jozef Stenker. Steeds wist hij den juisten toon te treffen, ook in de meest bewogen scènes, zonder chargeeren. Zelden •zagen wij bij 't amateurtooneel zulk een uit stekende creatie. Heel goed was echter ook het spel van mej, T. Beentjes, als zijn vrouw Agnes, de gewezen actrice, die ten prooi viel aan de gemeene intriges van den theater directeur v. Dalen. Deze laatste rol werd knap uitgebeeld door den heer B. Henneman. Van de andere rollen willen we alleen nog noemen die van Jozefs dochtertje Greet, op de planken gebracht door de kleine Ko Hen neman, die met- haar vrije, ongekunstelde spel een groot aandeel in het succes van deze opvoering heeft gehad. De verdere bij rollen waren allen zeer goed verzorgd. Fraude bij steunverleening le Weesp vermoed. Geheele administratie in beslag genomen. Dinsdagmorgen hebben de Amster- damsche officier van justitie mr. dr. J. A. van Thiel, de substituut-officier van justitie, mr. J. W. Bosch en de rechter-commissaris mr. N. de Bene- dltty, een inval gedaan bij de gemeen te-administratie te Weesp, op de af deeling steunverleening, die onderge bracht is in een administratiegebouw aldaar. De geheele administratie is door de justitie in beslag genomen en over gegeven aan de ambtenaren van den rijkscrisisdienst, die indertijd ook een onderzoek hebben ingesteld bij de steundiensten te Zaandam en Die- men. Deze huiszoeking en inbeslagneming van de geheele administratie en de daarbij behooren- de correspondentie is geschied op grond van het feit, dat men vermoedt, dat er ernstige fraudes hebben plaats gehad bij de steunver leening. Er zijn n.l. gegronde vermoedens dat in vele gevallen steun Is verleend aan perso nen, die in den tijd waarover de steun werd verleend, regelmatig werk hadden. De rijks dienst heeft thans de geheele steunuitkeering te Weesp in handen genomen. Administratie, boeken en kassen zijn overgebracht naar een ander perceel, waarover deze dienst de voledige beschikking heeft gekregen. Het onderzoek is nog in vollen gang, zoodat de omvang van de fraudes nog niet vaststaat. Onze correspondent meldt ons omtrent deze kwestie nog het volgende: Hoewel verschillende geruchten over frau de de ronde doen, kan het volgende geval als directe aanleiding tot deze inbeslagname worden beschouwd. Onlangs heeft de briga dier der rijks veld wacht, op last van de Justi tie, een onderzoek ingesteld naar de gedra gingen van een steuntrekkenden werklooze, de voor een zeer laag bedrag had aangeno men, een zestal perceelen te schilderen, welke toebehoorden aan den oud-wethouder van Weesp, den heer C. P. v. A. Deze perceelen staan in de onmiddellijke nabijheid van het bureau der gemeente, waar de werkloozen dagelijks stempelen en ook de bovenbedoelde werklooze schilder bleef stempelen, niettegen staande hij het schilderwerk had aangeno men. Het justitieel en politioneel onderzoek naar dit geval was juist beëindigd en daarna heeft het Parket het bezoek aan Weesp ge bracht. Defensie 1937 eischt nog drie millioen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verhooging der Defensiebegrooting voor 1937. De uit gaven op den gewonen dienst zijn on geveer twee millioen en die op den ka- pitaaldienst een millioen gulden hoo- ger dan waarop gerekend was. Waarschuwing tegen zelotisme zonder verstand". Eerstnoodige is: vermijding van oorlog. Openingsrede algemeene vergadering C. H. U. Heden is in Krasnapolsky te Amsterdam de Christelijk-Historische Unie in algemeene vergadering bijeengekomen. De voorzitter, jhr. mr. D. J.deGeer, herinnerde er in zijn openingsrede aan. dat er bij de jongste ver kiezingen voor de tweede kamer binnen den kring van het protestantsch-christelijke par tijencomplex een verschuiving plaats had, ten ongunste van de christelijk historischen, de staatkundig-gereformeerden en de hervormd- gereformeerden, en ten gunste van de anti revolutionairen en de christen-democraten. De verschuiving ten ongunste van de chris- telijk-historischen is volgens spr. in hoofd zaak veroorzaakt door de zuiging, die ditmaal uitging van een verwante zusterpartij. Het kwam spr. hier twijfelachtig voor, dat de mil dere economische temperatuur, welke tijdens de verkiezingen heerschte, op den uitslag niet zonder invloed is geweest en dat met name de anti-revolutionaire en de vrijzinnig-democra tische partij daarvan profijt hebben gehad. Uitgeput is de kwestie hiermede niet. Voor eerst is er niet mee belicht het verlies, dat de chr. historische unie heeft geleden naar de zijde van de Christ. Dem. Unie. Bovendien mag men niet de oogen sluiten voor de leem tes, die in de partij bestaan en die bij de jongste verkiezingen scherp naar voren zijn getreden. Juist die leemtes zijn oorzaak, dat de kiezers zoo gemakkelijk als stuifzand zich van de eene partij verplaatsen naar de an dere. Dat aan de beide extremistische par tijen een krachtig halt werd toegeroepen gaf reden tot vreugde. Het gevaar van een tegenovergestelden af loop was, dat het buitenland een indruk van onze mentaliteit had kunnen verkrijgen, die aanmoedigde tot een in dezen bewogen tijd gevaarlijke bemoeizucht. Ook is het goed, dat het buitenland nu weet. dat hier te lande van een burgeroorlog en dus ook van hulpvaardige „voorkoming" daarvan nooit sprake kan zijn, omdat hier te lande slechts invloed geoefend wordt door partijen, die hun geschillen parlementair uit vechten, niet door partijen, die uit de school komen van het geweld. Wat het nieuwe kabinet betreft, verkeeren wij in menig opzicht nog in de positie van af wachten. En wij verheugen ons, dat zoowel de samenstelling van het kabinet als zijn program en zijn aanvankelijk optreden het een vertrouwend afwachten kunnen doen zijn, al zijn wij op enkele punten teleurgesteld en al behouden wij ons uiteraard volle recht van critiek voor. De regeering beijvert zich, de werkgelegen heid te verruimen maar het valt haar blijk baar moeilijk, na wat gedurende de laatste 20 jaar in ons land aan uitvoering van open bare werken reeds is verricht in voldoende mate nieuwe objecten te vinden, waaraan een redelijke productiviteit kan worden toege kend. Wij moeten dit wel aannemen, daar moeilijkheden van credietopnemlng bij den huidigen toestand op de geldmarkt wel geen rol zullen spelen. Aangaande de nieuwe defensieuitgaven wees spr. op het verschil met 1914. Ook toen werden zware eischen aan de schatkist ge steld. Maar jaren van groote welvaart waren daaraan voorafgegaan. In het volle harnas kon de strijd met de ongunst van den tijd worden aangebonden. Thans hebben wij zeven jaren achter den rug, waarin de belastingen reeds voortdurend verhoogd en de uitgaven reeds voortdurend besnoeid zijn, terwijl er nog geen sluitend budget is. Bovendien is leeninggeld opgeno men tot dekking van iederen-dagsbehoeften. Ten slotte zijn zelfs rekeningen onbetaald gebleven. Wie van de defensieversterking spreekt, denkt ook aan den internationalen toestand, waarin zij haar grond vindt. De hier dreigen de gevaren zijn in het afgeloopen jaar voort durend nader gekomen. z Het jongste feit, dat het wantrouwen deed groeien, is de overweldiging van Oostenrijk. Het noodlottige hiervan ligt niet in de aan sluiting op zichzelf. Het noodlottige van het nu gebeurde zit in de wijze waarop de aan sluiting tot stand kwam; tegen de wettige overheid in met het mes op de keel, onder dekking van een legermacht, als een bron van onrust voor de heele wereld, die zich de vraag stelt, waar de volgende geweldpleging zal plaats hebben. Dit is de hoofdzaak. Daar komt dan bij, dat wij pijnlijk getroffen zijn door de gevolgen, die het gebeurde voor een deel van de Oos- tenrijksche bevolking meebrengt. Een ander begeleidend verschijnsel, waar tegen ons hart in opstand komt, is het „eer herstel" voor de moordenaars van Dollfuss. Het is een vreeselijk ding voor een volk, in dien zijn overheid sluipmoord verheerlijkt. Voor onze regeering zijn de gebeurtenissen in Oostenrijk aanleiding geweest tot een ver vroegde invoering van den 11-maandschen oefeningstijd. Het motief is hierbij natuurlijk niet geweest de vrees voor een da capo tegen over ons land van hetgeen in Oostenrijk ge schied is. Zoo iets ligt op dit oogenblik buiten de realiteit en ook buiten de lijn van de Duit- sche politiek. Het motief is geweest het weder toegenomen gevaar van een nieuwen wereld oorlog. Wanneer na Oostenrijk ook andere Oost-Europeesche staten aan de beurt moch ten komen, zijn de gevolgen niet te overzien en kan dus een toestand intreden, waarin een strategische bezetting van ons land aan een vreemde mogendheid voordeelen biedt. Uit dat oogpunt is de maatregel van onze regee ring te bezien. De juistheid hiervan kan niet worden be twist. Al het mogelijke dient gedaan om, als de hel mocht losbreken, de grenzen van ons land te doen eerbiedigen. Maar daarmee zijn wij er natuurlijk niet at. Onze regeering en ons volk hebben ook de roeping om, voorzoover een klein land ten de zen invloed kan oefenen, de ramp te helpen keeren. Het komt mij voor, dat er op dat punt thans stroomingen in ons land zijn evenals trouwens elders, o.a. in Engeland die hun roeping niet ten volle verstaan, die althans middelen aanprijzen, welke het oor logsgevaar vergrooten. Kort samengevat, kan men hun houding aldus omschrijven: „uit liefde tot het pacifisme drijven zij naar een oorlog". Nu wil men datgene, waarin tot dusver het vredesstreven was geïncarneerd, verdedigen desnoods met de wapenen tegen zijn be lagers. Het parool schijnt hierbij wel te zijn: de wereld ga onder, mits het vredes-apparaat leve. Tegen dit zelotisme zonder verstand kan niet ernstig genoeg worden gewaarschuwd. Het hooge ideaal van den Volkenbond wordt door het slijk gehaald, indien men van dien bond een fetisch maakt, waaraan de vrede mag worden geofferd. Als het „onderling overleg", waarvan de redding van ons werelddeel (menschelijker- wijs gesproken) afhankelijk is, in den Vol kenbond niet mogeelijk is, dan moet het daarbuiten plaats hebben. Dit heeft de Engel- sche premier goed ingezien. En tenslotte dient men daarmee ook de gedachte, die den Vol kenbond in het leven riep en schept men daarmee de voorwaarden, waaronder die bond in beter dagen zal kunnen herleven en zijn gezegend werk zal kunnen voortzetten. Het is thans de roeping van alle staatslie den, ook en vooral van die uit de vredelieven de landen, om de handen ineen te slaan, el- kaars bedoelingen te verstaan, eikaars heb belijkheden te ontzien, eikaars gedachten te peilen en gemeenschappelijk te werken aan oplossingen, waarbij tenslotte allen zich kun nen neerleggen. Een klein land als het onze kan ten dezen uiteraard slechts een bescheiden invloed oefenen. Maar wij mogen hopen, dat onze re geering zal doen wat haar plicht is. Dit is nog noodiger dan de defensiemaatregelen. Tegen de booze geesten in de lucht, die thans de wereld en ook ons volk bedreigen, past toenadering tusschen hen die elkaar in het hoogste kunnen vinden. Spreker zou wel willen, dat ditzelfde ook wat meer bedacht werd in de onderlinge verhouding tusschen al diegenen, die reeds vroeger het verband tusschen Christendom en openbare instellin gen hebben verstaan, maar die zoo dikwijls door bergen van misverstand en wantrouwen worden gescheiden. Aan het gemeenschappe lijk doel, dat allen voor oogen staat, doet die gebrokenheid schade. Samenvoeging van Westlandsche dorpen bepleit. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Naaldwijk dron gen verschillende raadsleden bij de behande- ing van het voorstel van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, inzake grenswijziging van de gemeenten Monster. Wateringen, Naaldwijk, 's-Gravenzande en de Lier aan op samenvoeging van alle Westlandsche dorpen tot één gemeente. De door Ged. Staten voor gestelde grenswijziging behelst het voegen van de buurtschap Kwintsheul, die thans onder verschillende Westlandsche gemeenten is ver deeld, bij de gemeente Wateringen. Het inwo nerstal van Wateringen zal hierdoor met zes honderd stijgen. De burgemeester van Naaldwijk, de heer Th. J. Eisen betoogde, dat de samensmelting van alle Westlandsche dorpen tot één ge meente economisch het geheele Westland ten goede zal komen. Tevens zal er dan een eind wmen aan den nadeeligen onderlingen na ijver der verschillende Westlandsche gemeen ten. Besloten werd den wensch tot samenvoe ging van alle Westlandsche dorpen schriftelijk aan Ged. Staten kenbaar te maken. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam, 16 v. New-York n. Bermuda. Maasdam, 17 v. Rotterdam te Baltimore. Leerdam, 17 van Tampico n. Rotterdam. Delftdijk. Vancouver naar Rotterdam 18 te San Francisco. Boschdijk, Rotterdam naar Tampico 17 v. Antwerpen. Burgerdijk, N.-York naar Rotterdam 18 te Londen. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 16 te Liverpool. Bilderdijk, Philad. n. Rotterdam 16 v. New- York. Rotterdam, 18 v. N.-York te Rotterdam. HALCYON LIJN. Flensburg 16 v. Schiedam naar Narvik Slad Maassluis. 16 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Zaandam, 16 v. Vlaard. te Peseara. Vredenburg, 14 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Haarlem n. Pen0! d 16 G;b-Htar HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk. (uitr.) 17 van Hongkong. Meerkerk. 16 van Schiedam te Antwerpen. Serooskerk (thuisr.) p. 16 Gibraltar Zuiderkerk (thuisr.) 18 van Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, 17 v. Hamburg te Rotterdam. Meliskerk (thuisr.) 19 van Albany. Marken, 'uitr.) 19 te Kurrachee. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 'uitr.) 17 van Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 19 v. W.-Afrika te Amsterdam. Maaskerk. (thuisr.) p. 18 Ouessant. Amstelkerk, (uitr.) 18 van Lagos HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, (thuisr.) 19 te Dakar verw. Nijkerk, (uitr.) 16 van Marseille. Springfontein, (thuisr.) pass. 19 Gibraltar. Bloemfontein, 19 van R'dam naar Beira. Jagersfontein, (uitr.) 19 te Kaapstad Randfontein, (uitr.) 19 te Beira. KON NEDERL STOOMBOOT MIJ. Triton, Piraeus n. Amst. 17 te Algiers. Venezuela. 15 v. Barbados n. Port Limon. Vesta, 16 v. Napels naar Algiers. Vulcanus. 18 v. Gibraltar te Cadix. Achilles 18 v. Faro n. Vila Real de S. Antonio Agamemnon. 18 van A'dam te Hamburg. Amor. 18 van Maracaibo te New York. Ariadne. 18 van Piraeus naar Naxos. Bodegraven, 19 van Hamburg te Antwerpen. Boskoop, 16 van Amsterdam te Callao. Costa Rica. n. W Indië o. 17 Ouessant. CeucTion !7 v. R^t/erd te a'g'ers. Fauna 17 v. Danzig te Amsterdam. Ganymedes 17 v. Nea Playa te Izmir. Helder, Chili n. Amst. 18 v. Liverpool Hermes 17 v. Hamburg te Amsterdam. Juno 18 van Izmir naar Stamboud. Mars, Rott. n. Gibraltar p. 17 Ouessant. Nereus 19 v. Stettin te Amsterdam. Lima 19 v. New-York n. La Guayra. Oberon 18 van Piraeus naar Calamata. Odysseus 16 van Bilbao te Oporto. Orion. Zighi n. Pernis p. 19 Ouessant. Orpheus. 18 van Aarhuus te Amsterdam. Pluto 17 v. Kopenhagen te Stettin. Poseidon, n. W.-Indië p. 17 St. Michaels. Saturnus 18 v. Amsterd. te Hamb. Simon Bolivar 15 v. Amst. te Hamburg. Stella 17 v. van Alexandrië te Haifa. Theseus, Amst. n. Kopenhagen p. 18 Holt. Titus 17 van Susak te Dubrovnik. Trajanus 1 van Genua n. Messina. Hebe, Rotterdam n. Tanger p. 16 Bungen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland 17 v. Hamburg te Amsterdam. Salland 18 v. Amst. te Buen. Ayres. Montferland (uitr.) 16 v. Las Palmas. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV AAR1 MIJ Glenshiel. Dairen n. Rott. 17 te Sangapore. Flintshire. Japan n. Amst. 15 v. Colombo. Perseus. Japan n. Rott. 16 te Singapore. Clytoneus. 16 v. Batavia n. Amsterdam. 3ellerophon, n. Japan 19 v. Singapore. Benavon, Japan n. Rott. 14 v. Manilla. Protesilau". n. Japan 16 v. Dairen. "rlerfinlas 15 v Yok^ham^ n. Amsterd Benlawers 2 v. Lond. via Antw. n. Rott. Helenus 17 v. Batavia te Liverpool. Menelaus n. Rott. 18 300 m. Z.W. v. L, End Agamemnon n. Rott. 18 v. Shanghai. Bellerophon n. Japan 16 v. Penang. Aeneas n. Rott. 15 v. Penang. Menelaus n. Rott. pass. 19 Wight. C. of Pittsburg, n. Rott. 18 v. Kolambugan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 17 v. B.-Ayres te Rott. Alhena, 14 v. Rotterdam te B.-Ayres. Alwaki (thuisr.) 18 v. Rio Janeiro. Aludra (uitr.) p. 17 Beachy Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) p. 18 Perim. Buitenzorg (thuisr.) 19 van Port Said. Garoet (thuisr.) 18 van Port Said. Kota, Gede (uitr.) 17 te Londen. Palembang (thuisr.) .18 van Sabang. Sitoebondo (uitr.) p. 17 Kaap Bon. Soekaboemi 18 v. Rott. te Macassar. Blitar 16 v. Batavia n. Rotterdam. •Sibajak (uitr.) 19 van Port Said. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tabinta (thuisr.) p. 17 Gibraltar. Moena (uitr.) p. 18 Gibraltar. Tarakan fthuisj'.) 19 te Londen verwacht. Poelau Laut (uitr.) p. 16 Dungeness. Tarakan 'thuisr.) 19 te Londen. WIJK LIJN 'laulerwnk 17 v Savona te Lamaca v. Rot Naaldwijk, Tessalonika n. Antw. p. 16 Gibr. Stolwijk 17 v. Newcastle te Bayonne. Winterswijk 15 v. Hemos. n. Portland (M.) Randwijk 16 v. Bizerta n. Malaga. AANGEKOMEN. 18 April: Ek s.s. Oslo Rhein s.s. Hamburg 19 April: Nereus s.s. Stettin Ousel s.s. Liverpool Jaarstroom s.s. West Afrika VERTROKKEN. 18 April: Bloemfontein m.s. Zuid Afrika 19 April: Emden kr. Wilhelmshaven Ransdorp m.s. Hamburg Tromp kr. Noordzee Kruiser vertrokken. De Duitsche kruiser Emden heeft de hoofd stad na een bezoek van vier dagen weer verla ten en is, terugkeerend van zijn groote kruis tocht, naar Wilhelmshaven in zee gegaan. Voortzetting proeftocht. De te Amsterdam gebouwde flottieljeleider Tromp is gisteren wederom naar zee vertrok ken tot voortzetting van de proeftocht. De be stemming is thans de wateren aan de Schot- sche kust, waar verdere proefnemingen zul len worden gehouden. Scheepsbouw. Van de werf der Industrieele Maatschappij „De Noord" te Alblasserdam is met goed ge volg het voor Engelsche rekening gebouwde motorvrachtsschip Mersey te water gelaten. Het schip krijgt een Deutz-Dieselmotor van 750 P.K. en is ingeschreven in de hoogste klasse van Lloyds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6