HET NIEUWE AVONDBLAD VOOR BEVERWIJK, HEEMSKERK, CASTRICUM EN OMSTREKEN De Fransche Stakingen Tomaatrubber. 23e JAARCANC No. 144 DONDERDAC 21 APRIL 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12'/s ets., per maand 52'/2 cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Breestraat 29, Beverwijk, Tel.nr. 3883 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDER COURANT. POSTGIRO 310790 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim 100.—, één lid duim f50— alle leden wijsvinger f60 één of twee leden wijsvinger 25.—alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—. enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz' ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog" afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Aan de stakingen in de metaalindustrie te Parijs is practisch een einde gemaakt doordat de doof heide partijen aanvaarde super arbiter Giraud, directeur van Openbare Wer ken te Parijs, zijn definitieve uitspraak heeft gedaan. In de kleinere bedrijven is het werk al hervat, in de groote is een algemeene hervatting heden te wachten. Daar kon om technische redenen niet oogenblikkelijk weer begonnen worden. Giraud's uitspraak houdt in dat de werk nemers in het ongelijk gesteld worden. Hij baseert zich daarbij in hoofdzaak op een wet telijke bepaling die zegt dat geen nieuwe loonsverhooging kan toegestaan worden als de vorige minder dan zes maanden geleden heeft plaatsgehad hetgeen hier net geval was en stelt vast dat sinds die vorige ver hooging de levensmiddelen-index slechts met Vk pet. gestegen is. De stakers vroegen 7 pet, loonsverhooging, aanvankelijk nog veel meer, waarbij natuurlijk belangrijke politieke fac toren hun invloed deden gelden. Giraud heeft, een loonsverhooging van 3% pet. „aanbevo len" maar zich daartoe beperkt en overigens bepaald dat de patroons geen enkele sanctie tegen de stakers mogen nemen en loonen moeten uitbetalen die nog verschuldigd zijn voor de dagen vóór het uitbreken van het conflict. Het is nu nog de vraag of de totale werk hervatting in alle bedrijven zal geschieden zonder verder verzet, van de zijde der vak ver eenigingen. Het spreekt vanzelf dat groote teleurstelling door de uitspraak van den super-arbiter is gewekt. In elk geval zal de regeering-Daladier op de integrale handha ving en uitvoering van zijn beslissingen moe ten staan en reeds heeft zij fabrieksontrui- ming en werkhervatting in vele bedrijven doen doorzetten alvorens de uitspraak geval len was, hetgeen inderdaad een krachtige houding harerzijds aanduidt. Het is moeilijk te taxeeren in hoeverre de positie van het kabinet-Daladier krachtiger is dan die van zijn voorgangers, maar de indruk wint veld dat dit werkelijk in aanzienlijken mate het geval is. Het heeft zooals men weet geen vaste Kamermeerderheid. Het draagt daardoor nog steeds het karakter van „over gangskabinet", ondanks de fantastische meerderheden die het met zijn regerings verklaring en zijn financieele voorstellen (met inbegrip van volmachten tot 31 Mei) be haalde. Maar het veelbeteekenende in zijn optreden is dat het den val van het Volks front inluidde en mogelijk houdt dit in dat de openbare meening, het eeuwige politieke gekrakeel moede en geïmponeerd juist dooi de meerderheden die Daladier verwierf, thans in groote meerderheid achter hem staat. Reeds eerder was gebleken dat vele stakers niet meer instemden met het hun gegeven stakingsparool en slechts nolens volens bleven gehoorzamen aan hun leiders. Dat is nu wel heel afdoend door de uitkomsten ge rechtvaardigd, want de arbitrale beslissing beteekent voor de werknemers dat zij een groot verlies te boeken hebben, dat pas na langen tijd ingehaald zal zijn. Daladier's positie is voorts ongetwijfeld versterkt door het openen van onderhande lingen over een aceoord met Italië. In Frank rijk is men den oorlog' niet vergeten, is bui tengewoon afkeerig van een volgende slach ting en dus sterk geneigd een regeering toe te juichen, die de gevaren daarvoor ver mindert. Al met al moet men wel tot de overtuiging komen dat Daladier den wind in de zeilen heeft gekregen en bij rustig, vastgeraden optreden tegen alle pogingen om zijn gezag aan te tasten een heel mooie kans op succes begint te maken. Meer kan er op dit oogen- blik nog niet van gezegd worden: herstel van vertrouwen in Frankrijk vordert meer dan een gelukkig begin. Maar nog altijd is dit het halve werk. R. P. IJMUIDEN VELSER JEUGDLUCHTVAARTCLUB. Maandag avond a.s. werd voor bouwers en belangstellenden een filmavond gegeven dooi de Velser Jeugdluchtvaartelub in het boven lokaal aan de Bothastraat alhier. De heer Luttik uit Velsen- Noord zal dien avond en kele films vertoonen betreffende de algemee ne vliegsport en -beoefening. JAARVERGADERING NEDERL. ROODE KRUIS. De afdeeling IJmuiden-Velsen van het Ned. Roode Kruis houdt hedenavond haar jaar- lijksche algemeene ledenvergadering in Hotel Augusta. De agenda vermeldt een 12-tal punten w.o. uitreiking Landsteiner medailles, jaarver slagen secretaris en penningmeester be stuursverkiezing wegens periodieke aftreding van den heer W. A. Dolleman enz. Rome bereidt zich voor op de ontvangst van den Führer langs den weg, dien Hitler bij zijn intocht zal nemen, zijn reeds versierde zuilen verrezen, waarvan sommige de emblemen van het Derde Rijk dragen. Een persstem uit Den Helder. Over „Victoria en haar Huzaar". Over de uitvoering in het Casino te Den Helder door de IJmuider Operette Vereeni- ging van de operette „Victoria en haar Hu zaar" van Paul Abraham, schrijft de Helder- sche Courant o.m. het volgende: Verleden jaar is door diezelfde vereeniging' in Den Helder een uitvoering van Emmerich Kalman's „Die Czardas Füstin" gegeven en bij deze gelegenheid mochten wij ons in zeer gunstigen zin over.het gepresteerde uit laten, met inachtneming van het feit, dat hier natuurlijk- gewerkt wordt niet door een bëroepsensemble, maai' dooi' amateurs. Uit den aard der zaak waren dus ook ditmaal onze verwachtingen gespannen. De beide vrouwelijke hoofdrollen waren in handen van Dora Ai'iszSchrama, de ra dio-soubrette, die wij reeds enkele malen, ook buiten het kader van de IJ.O.V., beluister den en die over een alleszins geschoolde sopraan beschikt. Ook ditmaal heeft zij haar partij op voortreffelijke wijze gezongen. De titelrol zong Mimi Mathijsen, eveneens be schikkend over een zeer behoorlijk orgaan, die nogal gehandicapt wordt door een vrij sterk Duitsch accent. Waarschijnlijk zal de tijd dit echter wel doen afslijten en bezit de vereeniging in haar een waardevolle soliste. Als derde moet genoemd worden Beb Ver- wer, de charmante Riquette, die een zeer vlotte vertolking te zien gaf van haar rol. In de mannelijke linie is daar Hans Klaas- sen als Janczi: iemand die zijn sporen in het operette werk kennelijk verdiend heeft en uitstekend voor zijn, overigens ook dankbare, rol, geschikt was. Ook Jack Rozu speelde een eerste viool, terwijl beurtelings Han Osen- darp en Jac. Glas verdienstelijk spel te zien gaven. Zooals men ziet: daar was veel wat te lo ven viel, doch dat bbteekent niet, dat deze opvoering vrij van onvolkomenheden was. Het orkest derailleerde enkele malen op vrij ernstige wijze, terwijl met name in den aanvang koor en muziek elkaar volkomen misten. Trouwens, het geheele eerste bedrijf munt te niet uit; de solisten waren nog niet inge zongen en de samenzang was enkele malen verre van fraai. Gelukkig dat zooveel goed gemaakt werd in de beide laatste bedrij- ven. Een woord van lof voor de artistieke décors en de regie, die vrijwel doorloopend klopte. Mogen we onzen totaal-indruk dus neer schrijven: een weliswaar niet onberispelijk, doch zeer zeker verdienstelijk stuk werk van een aantal hardwerkende amateurs". „ONS INTER-KERKELIJK STANDPUNT" In het Gebouw v. Chr. Belangen aan de Meervlietstraat houdt de ring Kennemeriand van het N. J. V. Maandag 25 April een ver gadering waarin de heer Gordeau, secretaris van het Verbond zal spreken over „Ons inter kerkelijk standpunt". VAN WIEN IS DIE IIOND? Aan het politiebureau IJmuiden-Oost zijn inlichtingen verkrijgbaar omtrent een.hond, die is komen aanloopen. Signalement: grijs- oruin, teef, hoog 20 c.M. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Als slot van het damseizoen 1937—1938 geldt het jaarlijksch tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Noord-Holland. Er wordt in vier klassen gespeeld n.l. hoofdklasse, eerste, tweede, en derde klas, en zeker 100 damspelers uit geheel Noord-Holland nemer aan dezen kampioenswedstrijd deel. De wedstrijd zal binnenkort aanvangen. Het wachten is nog op de voorwedstrijden van Haarlem. Voor IJmuiden komen in de hoofdklasse uit B. Du kei (titelhouder). J. H. H. Mertens, H. Laros en H. de Boer voor Beverwijk de veel belovende jeugdige speler Spanjaard, één deelnemer uit Zaandam, en de vier hoogst aankomenden van den wedstrijd om het kam pioenschap van Haarlem. Ook in de eerste klas zien wij vele sterke spelers uit D.C.IJ. en Beverwijk en Haarlem. (Een Italiaan, Dr. Mauri, heeft een procédé gevonden om rubber te malcen uit tomatenschillen.) Wat maakt men met Ersatz weer goede zaken, De vindingrijkdom is schier onbeperkt, Men kan nu rubber uit tomaten maken, Dus eens temeer is er met vrucht gewerkt. Achthonderd duizend ton wordt telken jare, In heel Italië van deze vrucht geoogst, En uit de schillen daarvan kan men sparen. Tweeduizend ton aan rubber, op z'n hoogst. Na zes jaar moeizaam experimenteeren. Heeft doctor Mauxi dit succes bereikt, Ik wil zijn arbeid waarlijk niet kleineeren. Maar ik beken, dat die onvruchtbaar lijkt. Want als je nagaat, wat dit nu beteekent, Dan blijkt het dat de wereldopbrengst staat, Tot die productie, zeer globaal berekend. Als d' aardbol, zeg nu maar, tot een tomaat. Er zal dus, denk ik, toch niet veel van komen, Voorloopig dan althans, in de practijk, Slechts uit het oogpunt dei' techniek genomen, Is weer de wereld een verrassing rijk. Men kan er nu wel nuchter over lezen, Maar Mauri meed zes jaar lang klip na klip, Wat heeft de man tenslotte nu bewezen? Dat rubber rekbaar is, ook als begrip. P. GASUS. KAMPIOENSCHAP VAN VELSEN. Dinsdagavond is in Hotel Kennemerhof de vijfde rondo gespeeld voor het damkampioen schap van Velsen. De uitslagen van de hoofdklasse luiden: De BoerMertens 20 Mertens—Suyk 0—2 LarosLigthart 20 B. DukelT. Postma 11 De verrassing in deze ronde was. dat Postma. nadat Dukel in een zeer geestig zetje liep, in het eindspel had kunnen winnen. Postma schoot technisch in den stand van dam en 3 stukken tegen Dukel dam en 1 stuk te kort, waarna Dukel remise forceerde. De andere uitslagen luiden: v. d. HeideSchaap 11 v. d. VeldeKoetsier 11 PiekPost 02 Visser—v. Straten 20 Oudendijk—Ott uitgesteld. 2e klas: v. LeeuwenSchager 11 HühlPostma 20 Oosterlingv. Kooi 02 v. d. Akker—Krab uitgesteld. 3e klas: C. BroekBoon 20. Dijkstra—de Waal 0—2, SchipperDijkstra 02, J. Kok—E. Broek 2—0. OortwijnTervoort 20, P. KokBeets 20. JAARVERGADERING VAN WEDUWENSTEUN Op Vrijdag 22 April houdt de Vereeniging Weduwensteun in het R.K. Verenigings gebouw haar jaarvergadering, waarin o.m. een verkiezing zal plaats hebben van een voorzitter, secretaris, penningmeester en twee commissarissen. Deze vereeniging, die werd opgericht door en voor het personeel van de Papierfabrieken, stelt zich ten doel, bij overlijden van een gehuwden arbeider of kost winner per lid aan de achtergebleven weduwe of moeder een bedrag te verstrekken van f 0.50. De vereeniging telt thans reeds meer dan 700 leden. CONCERT DUBBELMANNENKWARTET EXCELSIOR. Vrijdagavond 22 April a-s. geeft het dubbel- mannenkwartet „Excelsior", directeur de heer S. Wiersma, het uitgestelde concert van Don derdag 14 April j.l. in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. Excelsior zingt Zum Sanctus van Schubert, Morgenlied van K. Beelink, Grétry's Rossignol, Popule Meüs van Palestrina, Flipse's Zondag morgen, Wanderschaft van Zolner en Kramer's der Spielmann. Eveneens zal men uitvoeren de 2 nummers voor het concours te Leiden (op 14 Mei a.sj Een Vrouw van Ol. Koop en van Rheenen's Een lied van de zee. De tenor G. Nuijen zingt eenige opera aria's uit de Paljas Tosca Rigoletto en de Paarl visschers De Hawaiian groep van de arb. mandoline club Excelsior, verleent zijn medewerking met een zestal zoetvloeiende melodieën. Uitvoering Olympia. Een geslaagde avond der jeugdige Olympianen. De Gymnastiek- en Athletiekvereeniging Olympia hield gisteravond in Thalia haar eerste zaaluitvoering, die zich mocht verheu gen in een overgroote belangstelling. De zaal was beneden en boven tot de laatste plaats bezet. Deze eerste avond was geheel gewijd aan het werk der jongste Olympianen. De secretaris de heer F. Faber sprak een openingswoord, waarna de directeur de heer Chr. F. Smit overging tot het uitreiken der prijzen van de in Maart en April gehouden onderlinge wedstrijden. Elke prijswinnaar kreeg behalve een prijs een hartelijk applaus van de jeugdige collega's, voor zoover aanwezig. Het werd door de veel heid een vrij uitgebreid nummer. Voordat het de beurt was van de jongens en meisjes om hun capaciteiten te toonen kwam Max Santiel op het tooneel met Mickey Mouse die beiden groot en klein een genoeglijk half uurtje bezorgden. Er werd hartelijk gelachen om de snedige opmerkingen en antwoorden van het geesteskind van Walt Disney. De wijze waarop Mickey zijn mondje via den mond van Oom Max wist te roeren was bijzonder geestig en jong Olympia vermaakte zich kostelijk, ook bij het verdere optreden van Max Santiel. Voor de turnsters en turners bestond het programma uit vrije oefeningen, staafzwaaien, knotszwaaien en kleutergymnastiek en vooral de meisjes werkten heel aardig. Voor de klein sten was het meer spel dan gymnastiek, maar met dit al spelende leeren bereidt de heer Smit zijn vele discipelen den weg naar de fi nesses der gymnastische kunst, zoodat hij altijd voldoende materiaal bezit om de hoogere klassen goed voor den dag te doen komen, hetgeen op den tweeden avond, die Donderdag 5 Mei gehouden wordt wel zal blijken. Het programma werd vlot afgewikkeld, maar daar eerst om 9 uur met de gymnastiek werd begonnnen, werd het voor de vele kleuters wel wat erg laat. De afwisseling, die een buik spreker-goochelaar aan het programma geeft, wordt natuurlijk door de jongelui bijzonder op prijs gesteld, maar Klaas Vaak en zijn zand mannetje houdt men dan heel moeilijk buiten de deur. Het bal-na was natuurlijk weer heel gezellig. STICHTING „JONG GELUK". Het bestuur der Stichting voor kinderen van werkloozen „Jong Geluk" deelt ons mede, dat het een deskundigen leider heeft gevonden voor tuinieren en plant- en dierkunde. De kinderen worden dus theoretisch en practisch voorgelicht op dit gebied. Aanmelding voor deze nieuwe groep kan geschieden a.s. Zater dagmiddag 3 uur aan het gebouw van de stichting op het gemeenteterrein aan de Ahornstraat. Bij de groep figurzagen kunnen zich nog eenige flinke jongens aanmelden, die goed kunnen zagen, a.s. Vrijdagavond 7 uur aan het clubhuis. Het bestuur vraagt nog hulp van eenige dames en heeren voor de verschillende groepen, o.a. voor pianospel bij de opereWegroep. Op gaven hiervoor bij de voorzitster mej. G. de Vries. Velserduinweg 151, IJmuiden-Oost. BONDSAVOND A.N.JV.B. Naar wij vernemen zal op 4 Mei a.s. de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. te IJmuiden een Bondsavond organiseeren, be staande in een expositie van kaarten, gidsen, reisboeken, enz., voor auto-, motor-, rijwiel-, water-, wandel, ruiter- en luchttoeristen, een lezing over het werk van den Bond en over de verkeersregels in het bijzonder de vertooning van de interessante geluidsfilm „De Veilige Weg", de eenige Nederlandsebe klankfilm over de verkeersveiligheid. Wij verwachten ,dat velen, die niet dagelijks in de gelegenheid zijn met het geheele Bondswerk kennis te maken, maar toch den bekenden en zoo nuttigen „Bond van wegwij zers" kennen, deze gelegenheid zullen aan grijpen de mooie kaarten en gidsen, andere boekwerken en nuttige voorwerpen voor weg gebruiker en toerist te bezichtigen en wat meer te vernemen omtrent den voor tref felij- ken, baanbrekenden Bondsarbeid. Verduistering en oplichting. AMSTERDAM, 20 April. De officier van justitie mr. H. A. Wassenbergh, vorderde van daag tegen een 25-jarigen vertegenwoordiger, die zijn firma voor ruim 4000 had benadeeld, een gevangenisstrag van een jaar wegens ver duistering en oplichting. De man was eenige jaren werkzaam als ver tegenwoordiger van een exportslagerij te Borculo. In den loop van 1936 en 1937 had hij bij slagers te Amsterdam belangrijke bedragen geïnd en niet afgedragen aan zijn firma. Hij stopte het eene gat- met het andere. Toen tenslotte een deel van de fraude aan het licht kwam. mocht hij in dienst blijven doch de bevoegdheid om gelden te innen ontnam de directie hem. In weerwil hiervan wist hij een slager nog 78 afhandig te maken met een quitantie, die hij had achter gehouden. De jeugdige vertegenwoordiger had vroeger samen met een vriend een eigen zaak gedre ven. waarin hij groote verliezen had geleden. Om deze tekorten te dekkenhad hij zijn la- teren werkgever bedrogen. Hij legde een ge-' "Ippltptiiicp bekentenis af: volgens hem was een belangrijk deel van de tekorten ontstaan, door dat hij aan de slagers kortingen gaf om den omzet te verhoogen. Het over hem uitgebrach te reclasseeringsrapport luidde gunstig. De rechtbank zal 8 Mei vonnis wijzen. Landsverraderlijk optreden 'i Vragen over de N. S. N. A. P. gesteld. Het Eerste-Kamerlid jhr. De Savornin Lohman heeft aan den minister van Alge meene Zaken, voorzitter van den Raad van Ministers, en aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld. Hebben de ministers, kermis genomen van een te Utrecht op ruime schaal verspreide oproeping tot een ook inderdaad aldaar op 11 April 1.1. in het gebouw Tivoli gehouden vergadering, in welke oproeping', uitgaande van de „nationaal-socialistische Nederland- sche Arbeiderspartij, groot-Duitsclie bewe ging in Nederland", den Nederlandschen „ar beiders van het hoofd en de vuist" het voor beeld der „Oostenrijiksche kameraden" voor oogen wordt gesteld, eerstgenoemden wordt aangeraden, zich met hun „Duitsche kame raden" te „verbroederen" en wordt voorge spiegeld dat ook hun „Hitler's socialisme" „vrijheid, arbeid en brood" zal geven, en een lezing van dr. Van Rappard over het onder werp „Oostenrijk vrij! en wij?" wordt aan gekondigd. terwijl clit pamflet is getooid met het hakenkruis en on der teekend is met den uitroep „heil Hitier!"? Zijn hunne excellentiën niet van meening. dat dit pamflet, indien het al misschien niet naar de woorden der wet een strafwaardig karakter zou dragen, toch in algemeen en zin een landsverraderlijke strekking heeft, daar het in feite Nederlanders aanspoort om te bevorderen, dq,t Nederland in een vreemd staatsverband wordt ingelijfd? Zijn de ministers tenslotte niet van oor deel dat, voor zooverre uit het feit van de toelating van de verspreiding van genoemd pamflet en van het houden van genoemde vergadering mag worden afgeleid, dat aan justitie en politie geen voldoende preven tieve en repressieve bevoegdheden van straf rechterlijken en politioneelen aard ten dien ste staan ter bestrijding van dergelijk lands verraderlijk optreden, het reeds in het alge meen. maai' zeker in de tegenwoordige tijds omstandigheden noodzakelijk is, dat de over heid over zoodanige bevoegdheden beschikt, en zijn de ministers bereid te bevorderen, dat haar deze zoo spoedig mogelijk ter be schikking worden gesteld? Informatieve vergadering. De heer Bruineman heeft aan den minister van Algemeene Zaken, voorzitter van den Raad van Ministers, en aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld. Hebben de ministers kennis genomen van het artikel in „de Maasbode" van 9 April jl. avondblad, 3e blad, waarin het navolgend verslag wordt gegeven over een informatori- sche vergadering, gehouden onder leiding van een doctor E. H. van Rappard; „Gisteravond is in café-restaurant „De Pool" een informatieve vergadering gehou den van de nationaal-socialistische Neder- landsche arbeiderspartij, waarin o.m. eenige personen gekleed in de uniform der Duitsche S.A., aanwezig waren. Öe meeste aanwezigen waren getooid met een hakenkruisspeldje. Door den partijleider dr. E. H. van Rappard werd een toespraak gehouden, waarin een pleidooi werd gehou den voor de aansluiting van Nederland bij Duitschland. Voordat de vergadering uiteen ging werd het Horst Wessellied gezongen, terwijl men elkander bij het afscheid be groette met den Duitschen groet „heil Hitier"."? Zijn de bovenvermelde mededeelingen over „een informatorische" vergadering juist? Zoo vraag 2 bevestigend mocht worden be antwoord, achten de ministers het dan oir- baar, dat dergelijke taal in Nederland door Nederlanders wordt gebezigd en, zoo niet, be- hooren, huns inziens, tegen zoodanig optre den geen maatregelen te worden genomen? KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN HAARLEM Woensdag. De agenda voor de 129ste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, te houden op Dins dag 26 April 1938, des namiddags te 8 uur in het gebouw der Kamer, Nassauplein 46, Haarlem; luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen, stukken. 3. Mededeelingen. 4. Goedkeuring verzonden schrijven aan Provinciaal Bestuur van Noord-Holland betr. subsidieering Middenstandscursussen Vesti gingswet Kleinbedrijf 1937. 5. Subsidieaanvragen: a. Ki'uideniersbeurs D.E.S. te Haarlemmer meer. b. Haarlem's Comité voor Bakkers Vak-On derwijs voor te houden tentoonstelling. c. Nationaal Fonds voor Bijzondere Noo- den te 's-Gravenhage. d. Nationaal Bureau voor Onderwijs op Economischen Grondslag te Amsterdam. e Groot Nationaal Muziekconcours te Aals meer. 6. Concept-schrijven Bureau aan Directie Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht in zake verplaatsing goederenstation te Haar lem. 7. Concept-schrijven Commissie Makelaars aan Nederlandschen Bond van Makelaars te 's-Gravenhage inzake beëediging makelaars. 8. Concept-schrijven Commissie Onderwijs aan Burgemeester en Wethouders van Haarlem inzake cursus uitgebreid lager Nij- verheidsonderwij s. 9. Concept-schrijven Commissie Onderwijs aan Tijmstra's scholen N.V. te 's-Graven hage inzake lesrooster. 10. Concept-schrijven Commissie Onderwijs aan Vereeniging tot Behartiging van het On derwijs in de Handelswetenschappen te Am sterdam inzake inrichting Handelsonderwijs. 11. Rondvraag. 12. Besloten zitting.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1