Het Nichtje van buiten Een der fraaie stijlvolle interieurs, de „danszaal", van Nederlands grootste mailschip, de „Nieuw Amsterdam" welks officieele proefvaart en overdracht heeft plaats gehad De mergel-afgraving in het Geuldal gaat gestadig voort. De „hap" i* den rotswand te Geulhem, die reeds respectabele afmetingen heeft aan genomen Minister prof. mr. C. P. M. Romme tijdens zijn openingsrede op hetzevende nationale Veiligheidscongres te Amster dam In de bloeiende Betuwe. Lang zaam zijn de uit gestrekte boom gaarden in het ge bied van Rijn, Maas en Waal in kleur gekomen De tunnelbouw te Rotterdam. Drie der negen benoodigde tunnelstukken zijn thans bij de Heijsche haven in aanbouw, waarvan hierboven een overzicht Z. K. H. Prins Bernhard te Parijs voor zijn terugkeer naar ons land De troepen van Franco hebben Val d'Aran veroverd. Aan de Fransche Zuidgrens is op dit punt de Fransche vlag geheschen, om alle eventualiteiten te voorkomen FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE 3) „Ik doe nooit iets half", deelde zij het ver baasde tweetal mede. voor wie zij vroeger nooit iets gedaan had. „Je zult wel niet zoo veel kieeren noodig hebben als mijn buiten sporige Tanis altijd verlangt, maar wat je noodig hebt, krijg je. Laat dat maar aan mij over. Ik weet precies welken winkel we moe ten hebbenleuke meisjes-achtige jurkjes en niet te kostbaar. Kom, kom kindje, het is goed hoor." Met een handbeweging weerde zij Linet's omhelzing af, die zij voelde aankomen. Ze zag dat Linet van plan was haar een zoen te geven en een omhelzing zou fataal zijn voor die prachtige temt, waar zij zooveel zorg aan besteed had. Met dat al begon zij eenige sympathie te koesteren voor dat hartelijke jonge ding, met de ernstige oogen, dat niet wist, op welke wijze zij haar groote dank baarheid zou uiten. Mrs, Winsley werd zeer zakelijk. Zij haalde een notitieboekje te voorschijn, waar zij al haar afspraken in genoteerd had en regelde tijd, plaats en trein, tot het de beide dames Seton duizelde. Toen keek zij nog eens naar het jongemeisje, dat zij nu bij alle feesten en partijen van het Londensche seizoen zou cha- peronneeren. „Als Je me een oude jurk van je meegeeft, dan kan ik er voor zorgen, dat er den eersten avond iets voor je klaar ligt. Ik geef dan een diner voor het bal van de Hertogin van Stra- Ihavon. De rest van je kieeren kunnen we dan op ons gemak uitzoeken". Linet vloog naar boven om een jurk te ha len. „Zij moet een behoorlijke permanent wave hebben, Helen. Dat is absoluut noodzakelijk", beweerde tante Beatrice, toen Linet met de jurk terug kwam en Mrs. Winsley's oogen het zware, knallende bruine haar in zich opna men. dat zoozeer een kapper behoefde. „En nu moet ik werkelijk weg, Helen. Neen, ik drink nooit thee. Slecht voor de lijn." Zij stond op, nam het kleine pakje van Li net over, dat een veelgewasschen katoentje bevatte, dat als model moest dienen, over handigde dit den chauffeur, en stapte be vallig in de auto. Een groote stofwolk warrelde omhoogde glanzende wagen reed het smalle laantje uit en was spoedig uit het ge zicht verdwenen. „Een. twee, drie De klok in den vierkanten toren gaf slaperig den tijd aan en Linet stond, met haar hand 'ooven haar oogen, den wagen na te turen. Het was nog maar twee uur geleden, dat zij op datzelfde plekje - op de post had staan wachten en nu was alles plotseling veran derd. Het was als een droom. Het was haast niet te gelooven, dat zij nu ook tot die bevoorrechte meisjes zou behoo- ren, voor wie het Londensche seizoen een aan eenschakeling was van pretjes, van interes sante ontmoetingen en misschien wel van ro mantiek. Zij zou beeldige japonnen gaan dra gen en naar heerlijke bals gaan. Linet slaakte een diepen zucht van louter verrukking. „Ik benik moet het gelukkigste meis je zijn van de geheele wereld", dacht zij. Maar het luide geroep van de koekoek vlak bij haar, scheen haar spottend te ant woorden; scheen te wijzen op de desillusie, die onder al dat klatergoud en uiterlijk ver toon, waaraan Linet nu deel ging nemen, ver borgen zou kunnen liggen. Linet trok zich niets ran die waarschu wende stem aan. Voor haar was dat geluid slechts een onaerdeei van h^t voorjaar bui ten en dat ging zij nu voor eenigen tijd den rug toekeer en. Linet hoorde, hoe het leven zelf riep. Luid en machtig. En nu zou zij op dien geheimzinnigen roep kunnen antwoor den. Het was niet alleen vroolijkheid, uitgaan en weelde, waar zij naar verlangde. Het was nog iets anders ook. Iets wat zij niet onder woorden kon brengen, maar dat er zeker was, in die andere wereld, buiten Lower Harinell. De koekoek, die naar zijn gestolen nest in den vlierboom vloog, had haar wel kunnen vertellen, wat die geheimzinige kracht was; evenals de nachtegaal, die zich bij het inval len van de schemering gereed maakte zijn lief deslied uit te zingen. Mammy", zei zij opgewonden, „heb je wel bedacht, dat ik in Londen een massa men- schen zal ontmoeten? Ik kan wel verliefd wor den." „Laat het dan op den goeden man zijn, Linet", zei Mrs. Seton en keek met een va gen angst naar het vroolijke, onbezorgde ge zichtje van haar negentienjarige. „Natuurlijk", zei Linet beslist. „Ik zal hem op het eerste gezicht herkennen." En geheel zonder eenigen overgang gingen haar gedachten uit naar den man, die op de foto met Tanis stond te praten. Zijn zelfbe wuste gelaatsuitdrukking scheen een uitda ging en achter zijn glimlach lag een geheim verborgen. Zij zou dat plaatje uitknippen, al was het dan ook dwaas zooiets te doen. Als zij deze foto meenam naar Londen, kon zij er t&>© en dan eens naar kijken en dan zou dat een herinnering zijn aan dezen dag en aan alles, wat er gebeurd was. Londen Londen met een eindeloos druk verkeer, met glanzende limousines en verrukkelijke jurkjes in de etalages. Overal in de straten mok het naar benzine en overal werd hard gewerkt om de stad een nieuw en vroolijk aanschijn te geven, want het seizoen was op komst. Langs het balkon van Lagodan Terrace wa ren bakken met kleurige bloemen aange bracht en er hing een gestreepte markies bo ven de nieuw-geverfde deur. Linet zag, dat haar twee kleine koffers en een hoedendoos behoorlijk aan de zorgen van een bediende werden toevertrouwd en voelde zich eigenlijk een beetje geïntimideerd door het deftige uiterlijk van tante Beatrice's woning. Dit gevoel werd nog versterkt, toen een on bewogen butler haar meedeelde dat Mrs. Winsley en Miss Tanis nog niet thuis waren. Linet vroeg: „Wisten zij dan niet, dat ik kwam?" en voel de meteen dat zij dat niet had moeten zeg gen. Zij behoorde hier alles vanzelfsprekend te accepteeren en te doen, alsof er niets was, dat er op aan kwam. Deze gedachte schoot haar door het hoofd, toen zij den stijven, zwarten butler volgde, de trap op, die met een zwaren, blauwen looper bedekt was. De butler hield de deur van den grooten salon voor haar open en daar bleef zij wachten, tot de thee gebracht werd. Die groote salon maakte, dat Linet zich nog onbehagelijker ging voelenalle ze kerheid verliet haar. Het was een deftig vertrek met een glim- n*«ndöii parketvloerde vloerkleeden deden aan kleine eilandjes denken, Naast de lage brokaatsofa stonden reusachtige vazen met bloemen en de sofa zelf was bedekt met een stapel kussens, die het abrikooskleurige en groene stof overtrokken waren. De gordij nen waren ook groen en glansden in het zon licht. Doch Linet's blik werd getrokken naar den schoonsteenmantel, die vol st-ond met uit- noodigingen. „Tante Beatrice gaat werkelijk verschrik kelijk veel uit", dacht Liet, toen zij de in drukwekkende namen las, die op de meeste van de kaarten voorkwamen. Lady St. Keyne. De Hertogin van Strathavon. Mrs George Syston en een grappige uitnoodiging, die een voudig te kennen gaf, dat John en Delia een partij gaven en waarop verder geen achter naam voorkwam. Linet stond bij den prachtig gebeold- bouwden schoorsteenmantel, volgeladen met de paspoorten, die toegang gaven tot de groo te uitgaande wereld en voelde hoe alle moed haar in de schoenen zonk. Zij was een en al enthousiasme over al het geen haar te wachten stond, doch nu scheen een gevoel van twijfel, zich van haar meester te maken. Zou zij op zoo'n deftige partij Tante Bea trice niet te schande maken? En aan het diner van vanavond? Zjj had nog nooit een echt of ficieel diner meegemaakt. Stel eens voor, dat zij geen raad vast met al die messen en vorken en verschillende sooTten wijnglazen, die er vast wel bij haar bord zouden staan. Cham pagne kende zij ook niet en zij had geen idee of meisjes dat dronken. Toen schoot haar nog iets onplezierigs te binnen. Zij wist absoluut niet waarover zij met haar taf elhe eren moest praten van avond; er was niets, dat ze met hen gemeen had.. Deze gedachte was als een koude douche over haar enthousiasme. Linet gevoelde in stinctief, dat Beatrice, hoe charmant zij ook mocht zijn, niet behoorde tot het type", dat een beginneling de helpende hand zou toesteken. Dan was Tanis er natuurlijk ook nog, doch dat elegante persoontje, zag er, vol gens d® foto's, ook al niet naar uit, alsof zjj. erg behulpzaam zou zijn. (Wordt vervolg^,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 12