Crediet voor B-steun. Een verklaring. BEVERWIJK (Gevraagd, waarom zij in de filmstudio altijd in mannen- kleeren rondliep, verklaarde de filmster Katherine Hepburn, dat zij bij het betreden van de studio ophield vrouio te zijn en dan niets anders dan actrice was.) Misschien heeft ook de industrie gebreken, Die zich op 't filmproduct heeft toegelegd, De gulden woorden, die filmsterren spreken, Zijn echter altijd kostbaar, zachtgezegd. Zij uiten zich in tal van vraaggesprekken, Op punten van het allergrootst gewicht, En wat zij zeggen moet wel aandacht trekken, Want het wordt heel de wereld door bericht. Soms willen lasteraars weieens beweren. Dat zij 't alleen voor de reclame doen. Maar zulken laster moeten wij negeeren, Uit oogpunt van het burgerlijk fatsoen. Katrientje Hepburn heeft men durven vragen, Waarom zij, als zij 't atelier betreedt, En dat is, denk ik, vrijwel alle dagen, Als man, en niet als dahie, is gekleed. Katrientje heeft ook antwoord willen geven, Ze zei: wanneer ik tot mijn arbeid keer, Dan hou ik tijdlijk op als vrouw te leven, Dan ben ik een actrice en niets meer. Daar is ze dan, de logische verklaring, Waar niemand zonder haar aan had gedacht, Zij brengt ons heel wat hersenwerk besparing, En werkt als zoeklicht in een duistren nacht. Wanneer die wetenschap u heeft ontbroken, Dan weet u er nu voortaan alles van, Een van de sterren heeft opnieuw gesproken, Ziedaar: een filmactrice is een man. P. GASUS. Raad Beverwijk VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Spinazie per kist 2069. Sla (100 stuks) 1.60—5.00. Postelein per kist 1.00—1.10. Andijvie per K.G. 8—10 Rabarber per bos 410. Raapstelen per bos 1.702.00. Radijs per bos 2V*3V2. Peterselie per bos 1 Selderie per bos V/z2. Prei per K.G. 4—7Va. Witlof per K.G. 6—13%. Bieten per K.G. 34. Asperges le, wit per bos 4557. Asperges 2e wit per bos 2630. Asperges le bl. per bos 17—18. Knollen per stuk iy221/». Bloemkool le per stuk 1016. Bloemkool 2e per stuk 57. Gele kool per stuk 2Vz4. Aardbeien per doosje 22—28. LAND- EN TUINBOUWPRAATJE. Kalkbemesting. Het toedienen van kalk is meer noodig als grondverbeteringsmiddel dan als planten- voedende stof. Is de kalktoestand te laag, of, wat op hetzelfde neerkomt, de zuurgraad te hoog, dan moet een kalkbemesting worden ge geven. Nu kan men een kalkbemesting op twee manieren uitvoeren, n.l. in den zuiveren kalk- vorm of in den vorm van een meststof, welke bovendien kalk bevat. De eerste wijze van bekalking werd vroe ger meer toegepast dan tegenwoordig. Niet omdat men de laatste jaren geleerd heeft de kalkvoorziening meer economisch uit te voe ren. Hier komt nog bij, dat door een bekal king in den zuiveren kalkvorm de opbrengst gedurende de eerste jaren vaak achteruit gaat Dit is vooral op gras- en hooiland het geval, wat hierdoor te verklaren is, dat het grasbe stand zich aan den bestaanden zuren toe stand heeft aangepast, zoodat men grassoor ten en kruiden aantreft, welke bij dien zuren toestand het best gedijen. Verhoogt men nu den kalktoestand, dan worden de levensvoor waarden voor .de aanwezige planten slechter, terwijl de betere grassen en klavers nog niet of nog niet in voldoende aantal aanwezig zijn om de opbrengst te helpen verhoogen. Wel zullen de betere grassen en klavers langzaam de overhand krijgen en dan zal ook de opbrengstverhooging optreden, vaak ge paard gaande met een kwaliteitsverbetering, doch men dient de kalktoestandsverhooging geleidelijk uit te voeren, door vele jaren ach tereen kleine hoeveelheden kalk te geven. Het zal uit bovenstaande duidelijk zijn dat men niet alleen uit economisch oogpunt dik wijls veel beter de tweede vorm van bekalking kan toepassen, n.l. door een meststof te geven welke tegelijk kalk in gemakkelijk opneem baren vorm bevat. Hiervoor komt wel voor alles het slakkenmeel in aanmerking, dat naast de 15 pet. fosforzuur ongeveer 50 pet. werkzame kalk bevat. Deze bemestingsvorm is economisch omdat men tegelijk met het fosforzuur de kalk uitstrooit en dus in één handeling twee voor den bodem en de gewas sen noodzakelijke stoffen geeft, waardoor ook nog het arbeidsloon voor éénmaal strooien wordt bespaard. Hierbij mag ook niet i^it het oog verloren worden, dat men het slakkenmeel koopt als fosforzuurmest, zoodat men kalk gratis op den koop toe krijgt en dus ook gratis krijgt uitgestrooid. Verder wordt door het toedienen eener kalk bemesting in den vorm van slakkenmeel vol daan aan den eisch dat de kalktoestandsver- hooging geleidelijk moet worden toegepast. Geeft men geregeld slakkenmeel als fosfor- zuurbemesting, dan komt elk jaar voldoende kalk in den bodem om op zeer vele gronden den kalktoestand op peil te brengen en te houden. En door dezen bekalkingsvonn behoeft men niet bang te zijn dat de opbrengst de eerste jaren door verandering van het grasbestand zal achteruit gaan. Het in slakkenmeel aan wezige fosforzuur is een goede stimulans om r,eeds het eerste jaar een oogstvermeerdering tègelük met een kwaliteitsverbetering tot stand te brengen. De speel-automaten verdwijnen. De openbare school te Wijk-aan-Zee. Vrijdagavond vergaderde de voltallige ge meenteraad onder voorzitterschap van bur- gemeeter mr. H. J. J. Scholtens. Na vaststelling van de notulen werd be noemd tot onderwijzer aan de Noorderschool de heer H. Bos, kweekeling met akte aan de neutrale school te Bergen en tot onderwij zer aan de Julianaschool de heer K. Middel beek, kweekeling met akte te IJmuiden-Oost. Hierna werd opnieuw gestemd over het voorstel-Steyn tot schrapping van sub G van artikel 2 der verordening op de Iheffing en invordering van een belasting voor het in gebruik nemen van openbaren gemeente grond en terzake van door de gemeente be wezen diensten. In de vorige vergadering staakten hier over de stemmen. Thans werd het voorstel met 8 tegen 9 stemmen verworpen. De voor dracht van B. en w. werd met algemeene stemmen aangenomen. Auto voor O. W. De heer R ij k e n s oppèrde bezwaren te gen het voorstel van B. en w. om den di recteur van openbare werken een jaarlijk- sche toelage van f 300 te verleenen voor het gebruik van een eigen auto. Spr. had een dergelijk voorstel bij de behandeling der be grooting verwacht. De gemeente is boven dien noodlijdend en spr. was van oordeel, dat deze uitgave niet verantwoord was. De afstanden in de gemeente zijn niet zoo groot, dat daarvoor een auto noodig is. De voorzitter antwoordde op deze be zwaren, dat B. en W. bij de behandeling der begrooting niet op de hoogte waren van het voornemen van den betrokken ambtenaar om voor eigen rekening een auto aan te schaffen. Financieele bezwaren achtte spr. niet aanwezig. De vrijkomende tijd zal ruimschoots de kosten vergoeden. Het leek spr. ook niet goed, dat het verplaatsen op een andere wijze veel meer tijd kost dan per auto. Vooral met de uitvoerng van de groote werken, die te wach ten zijn, moet de directeur zich snel kunnen verplaatsen. De bezwaren komen nu van een zijde, die zoo juist voor een amendement stemde, dat de gemeente f 3000 per jaar zou kosten. De heer Rij kens: „Dat was uit een ge voel van rechtvaardigheid". Spr. bleef ove rigens zijn bezwaren tegen de voordracht handhaven. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Tegen de heer Rij kens. Na vaststelling van onderwijsvergoedingen aan bijzondere schoolbesturen werd een cre diet van f 1830 verleend ten behoeve .van extra-hulp aan werkloozen (steun B) over 1938 B-steun 1938. Wethouder Out deed de toezegging reke ning te zullen houden met de wenschen van mevr. Kemp en den heer Welagen om dezen steun in ééns en zoo mogelijk in het begin van den winter uit te keer en. De speel-automaten verdwijnen. Met instemming begroette de raad het voorstel van B. en W. tot opneming van een bepaling in de politieverordening, waarbij het verboden is zonder vergunning van B. en W. speelautomaten te plaatsen in café's en andere voor het publiek toegankelijke loka len. Wel had de heer S t e y n eenig bezwaar tegen het voorgestelde artikel inzake het verblijf in de wachthuisjes voor autobuspas sagiers. Daar kan immers ook zonder bepa ling wel tegen worden opgetreden. De voorzitter merkte op dat de politie door deze bepaling zal kunnen optreden te gen personen, die b.v. In het wachthuisje vertoeven zonder ooit voornemens te zijn van een autobusdienst gebruik te maken. Dat kan zij onder de huidige omstandigheden niet. De voorgestelde artikelen werden goedge keurd, evenals de voorgestelde bepaling om ook het opkoopen van voorwerpen langs de huizen (vodden enz.) slechts onder vergun ning toe te staan. De ingekomen missives van Ged. Staten betreffende goedkeuring van genomen raads besluiten werden voor kennisgeving aange nomen. Adressen van de verloskundigen H. R. Lije- sen, G. de Vilder-Boshof en Th. Vendel-Met ten, houdende verzoek tot verhooging van de gemeentelijke vergoeding voor verloskundige hulp aan armlastigen werden in handen ge steld van B. en W. ter afdoening. Mevr. Kemp-Haan en de heeren Vink en Visser waren van meening, dat de be looningen van de verloskundigen te laag zijn te achten, vooral ook in vergelijking met an dere gemeenten. De voorzitter zei, dat B. en W. nota zouden nemen van de gemaakte opmerkin gen. Een adres van den Ned. Chr. Bond van personeel in publieken dienst, houdende ver zoek om een toeslag te verleenen op het pen sioen van den gewezen werkman A. de Vries werd in handen gesteld van B, en W. om Praeadvies. Aan den heer L. E. Dïngernanse werd op zijn verzoek met ingang van een nader door B. en w. te bepalen datum eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Julianaschool onder dankbetuiging voor de langdurige diensten aan de gemeente bewezen. Met 4 tegen 13 stemmen werd een voor stel van B. en W. verworpen tot aanvulling van de vastgestelde capitulantenverordening met de door Ged. Staten verlangde functies. De o.l. school te Wijk aan Zee. Ingekomen was een missive van den mi nister van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen, waarin werd gevraagd of de ge meenteraad nog prijs stelde op het aan Zijn Excellentie gedaan verzoek ingevolge art. 22 bis derde lid der l.o. wet 1920. nu Ged. Sta ten goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit, waarbij is beslist, dat de in standhouding van de openbare lagere school te Wijk aan Zee ingevolge art. 19 wordt ge vorderd. B. en W. deelden mede, dat het door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluit slechts geldig is voor het jaar 1938, zoodat eventueel elk jaar opnieuw deze zaak aanhangig zou moeten worden gemaakt. Dit laatste is niet het geval, indien door den minister toepas sing wordt gegeven aan art. 22 bis derde lid der wet. B. en W. stelden den raad voor den mi nister te berichten, dat het verzoek gehand haafd wordt, waartoe werd besloten. De raad ging hierna in vergadering met gesloten deuren. DE OMVANG DER WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde van deze week in to taal 1022 werkzoekenden ingeschreven. Aan het einde der vorige week was dit aan tal 1019. In Beverwijk waren 904 f vorige week 906) en in Heemskerk 118 (vorige week 113) inge schrevenen woonachtig. BIJEENKOMST VAN OUD-LEERLINGEN Gisteravond heeft in Hotel „Ter Burg" een samenkomst plaats gevonden van cursisten, die in den afgeloopen winter een cursus van de afdeeling Velsen van de Hollandsche Maat schappij hebben gevolgd. De heer J. van Leeuwen, die de cursussen heeft geleid, sprak eerst een inleidend woord, waarbij hij zijn tevredenheid toonde over de flinke belangstelling. Na dit openingswoord werd besloten om op 3 Augustus een excursie te maken naar Delft en Den Haag. In Delft zullen de Calvé-fabrieken en in Den Haag het melkcontrolestation worden bezocht. Ver moedelijk zal tegen het najaar nog de vee tentoonstelling in Utrecht bezocht worden. Vervolgens vestigde de heer Van Leeuwen de aandacht op een melkcursus, die door de Maatschappij van Landbouw is opgericht. Het volgen van dezen cursus achtte spr. van groot belang. De cursus bestaat uit 6 a 8 practische en 2 theoretische lessen. Naar aanleiding van het gesprokene gaven zich verscheidene deel nemers op. Voorts werden plannen besproken om aan den bestaanden 2-jarigen cursus een 3-jarigen toe te voegen, waar dan in hoofdzaak be- drijfscontrole en verder uitgebreid onderwijs zal worden onderwezen. Bijna alle oud-leer lingen gaven zich voor dezen cursus op. Tevens zal getracht worden een bond van oud-leerlingen op te richten, die los staat van alle landbouworganisaties. De hoofdzaak van dezen bond is om het onderlinge contact te bewaren. Op de eerstvolgende bijeenkomst zal het een en ander verder worden geregeld. Aan het slot van de bijeenkomst heeft de heer Van der Sluis nog eens op het groote nut gewezen van het volgen van een melkcursus. VOORJAARSVERGADERING HARD- DRAVERIJVEREENIGING. De Harddraverijvereeniging „Prins Bern- hard" houdt Maandagavond in Hotel ..Ter Burg" haar voorjaarsvergadering. De agenda vermeldt o.m. een bespreking van de op 25 Augustus te houden harddraverij en mededeelingen betreffende de jaarlijksche door de vereeniging georganiseerde paarden verloting. CASTRICUM R.K. S. V. „VITESSE". Het programam voor Zondag luidt: D. E. M. II--Vitesse II, 12.30 uur. D. E. M. d—Vitesse b, 2 uur. Het tweede heeft een lastigen wedstrijd te spelen tegen D.E.M, 2. Deze ontmoeting zal voor de reserves een goede training betee- kenen. Getracht wordt voor het eerste een thuis wedstrijd te krijgen. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van heden zal worden aange vangen met de distributie van levensmidde len over het 16e tijdvak: onvermengde mar garine en bak- en braadvet zullen verkrijg baar zijn bij den heer Bank Beentjes, Oude Haarlemmerweg te Castricum; gehakt in blik bij mej. de wed. Jenster, le Groenelaan te Bakkum RECLASSEERINGSDAG. In verband met de op 7 Mei a.s. te houden collecte ten behoeve van de reclasseering kan worden medegedeeld, dat reeds enkelen zich als collectrice en collectant opgaven. Het aan tal collectanten en collectrices is echter nog geenzins toereikend geweest om de collecte goed te doen slagen. Degenen, die zich voor dit doel beschik baar willen stellen, gelieven zich met de af deeling Sociale Zaken der gemeepte-secreta rie in verbinding te stellen. KASSIER GEMEENTELIJK GASBEDRIJF. Met ingang van één Mei a.s. heeft het Ge meentebestuur, van klerk aan het Gemeente lijk Gasbedrijf tot kassier bevorderd, den heer P. Kuijs. Deze promotie heeft de heer Kuijs te danken aan zijn intensief werken aan het gemeente lijk gasbedrijf. Hij heeft zich van jongste be diende aan het bedrijf tot de verantwoorde lijke positie van kassier weten op te werken. DE GROOTE STRIJD OM DEN TITEL Zoo zullen dan a.s. Zondag ten tweede male de kampioens-candidaten C.S.V. en O.F.C. tegen elkaar in het veld komen, om uit te maken wie zal promoveeren naar den K.N.V.B. Dit is de vierde keer, dat de twee rivalen elkander ontmoeten. C.S.V. staat voor de moei lijke opgave te moeten winnen om te promo veeren, terwijl O.F.C. genoeg heeft aan een gelijk spel, vanwege haar iets beter doelge- middelde. Hoe de uitslag Zondag zal zijn? Het spel van C.S.V. is naar het ons voorkomt beter, dan dat van O.F.C., dat het meer van lichaamskracht moet hebben, dan van tech niek. Het dient gezegd, dat C.S.V. het geheele seizoen geen geluk heeft gehad, want dan was ze al kampioen geweest. Zoowel in den strijd tegen Zaandijk als tegen O.F.C. was haar spel beter, maar het wilde nu eenmaal niet luk ken. Toch hebben wij nog het meeste ver trouwen in het C.S.V.-elftal. Om 1.15 uur staan weer de noodige bussen en auto's bij Dijkhuizen klaar om de supporters naar het K.F.C.-terrein te vervoeren, want aan belang stelling zal het zeker niet ontbreken. Scheids rechter is de heer D. v. d. Heuvel. TENNISCLUB BAKKUM. Zondag speelt het eerste team thuis tegen Beverwijk 3. Het tweede gaat naar Koog aan de Zaan om tegen het derde team van k.Z.D. te spelen. Wij vermelden nog even. dat het terrein van de Tennisclub Bakkum gelegen is op Duin en Bosch, achter het administratie-gebouw. Nu de zomer op komst is gaat de voetbalsport plaats maken voor de zomersporten. Wij wenschen de tennisclub in het nieuwe seizoen veel succes. BURGERLIJKE STAND. GeborenCatharina Elisabeth Maria Bartels, dochter van Franciscus Jacobus Bartels en Cornelia Maria Jonker; Willibrordus Adelber- tus Nicolaas Brakenhoff, zoon van Cornelis Brakenhoff en Petronella Catharina Boen dermaker; Antonius Hendricus Woortman, zoon van Wilhelmus Franciscus Woortman en Cornelia Antonetta Ludeman. Overleden: Cornelis Smit, oud 82 jaren; Jan Sije Dijkstra, oud 70 jaren; Petronella Lucia de Vries, oud 7 maanden. Ondertrouwd: Wijnandus Antonius Lute, oud 25 jaren, grondwerker wonende te Castricum met Mar- garetha Hopman, oud 21 jaren, zonder beroep wonende te Castricum; Petrus Johannes Heere, oud 29 jaren, bloem- bollenkweeker, wonende te Castricum met Agatha Catharina Heesterbeek, 24 jaren zon der beroep, wonende te Castricum; Klaas Stiemer, oud 36 jaren, behanger, wo nende te Castricum, met Cornelia Anna Vader, oud 37 jaren,, manufacturierster. wonende te Castricum; Jacobus Jozef Berkhout, oud 27 jaren, tuin der. wonende te Uitgeest met Cornelia Res, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Castricum. Getrouwd: Cornelis Moll met Maria Alida Cornelia Hanck; Engelbertus de Graaf met Alida Jo hanna Visser; Dirk Gerard Beauchampet met Marytje Hogenstijn. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: H. Hopman, van Alkmaar, wonende Schulp.- stet 9. J. H. Dommershuijzen en echtsenoote, van Amsterdam, wonende Heereweg 29. E. Th. Hendriks en echteenoote van Am sterdam, wonende Mient 45a. J. G. Hijstek, van Haarlemmermeer, wo nende Vinkebaan 9. M. W. Liefting, van Amsterdam, wonende Bakkummerstraat 18. H. W. Boutz, van Oegstgeest, wonende Duin en Bosch 3. Vertrokken personen J. M. Barneveld, Vinkeveen, de Heu V 25. P. Vennik en gezin, naar Purmerend Ka naalkade 7. G. Tonkens, naar Groningen. KI. Klingeier en echtgenoote naar Buys Ballotstraat 29 Leiden. P. N. v. d. Loos naar Loenesschestraat 175, Den Haag. C. J. E. Deun naar Lindelaan 119 Alkmaar. Th. F. Fericks naar Spoorstraat 7 Breda. G. Vlottes naar Spoorstraat 56 Alkmaar. E. van Beek en gezin, naar Oosterstreng lc Heemskerk. P. Gijzen naar Verl. Hoogravenscheweg 20 Jutphaas. M. P. Hes naar Maastricht. A. Kemp en echtgenoote naar Rijksstraat weg 411 Heiloo. A. van der Linden en gezin, naar 1ste van der Heistraat 65 I Amsterdam. E. F. M. Horning naar Kolkstraat 4 Pur merend. M. J. Duinker, naar Strandboulevard 6 den Helder. I. J. de Munck, naar Ceramplein 34 n Am- sterdam. S. Spielman, naar P. C. Hooftstraat 151', Amsterdam. M. Hoekstra, naar Alkmaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden; 1 Bruin glacé heerenhandschoen, 1 Belastingmerk, 1 Ballastschop gemerkt F. Verloren: 1 Belastingmerk, 1 Gouden dames horloge, 1 Bruinen Heerenportenionnaie, 1 Dito, 1 Zilveren damesarmband, l' Donker grijze dameshoed, 1 Damesportemonnaie. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De afdeeling Beverwijk van de Vereeni ging van Jong-Hervormden heeft in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat een ledenvergadering gehou den. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Van Herwijnen zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst der nieuwe lidma ten. Na een inleiding over Mattheus 25 14:30 volgde een korte bespreking over den land dag. die op tweeden Pinksterdag in Am sterdam wordt gehouden. Op 6 Mei zullen de leden van de afdeeling een avond verzorgen jn ,.De Westerburcht". Na' de pauze heeft de heer J. de Smalen, secretaris van de federatie van Hervormde jongeren in Nederland, een propaganda- causerie gehouden over de oprichting en het bestaan van Vereenigingen van Jong Hervormden. Op uitvoerige wijze zette de heer De Smalen dit uiteen. De "neer De Smalen heeft de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: j. M. Ph. Stans, kinderverzorgster, van Am sterdam, Beecksanghlaan 1. j. Schier, ijzerwerker, van Amsterdam, Aca cialaan 63. G. M. J. Hageman, liefdezuster, van Amster dam, Sanatorium Heliomare. W. E. A. van Hal, geleidster, van Rheden, Ernniakinderhuis. M. B. Smit, geleidster, van Groningen, Rel- weg 59. F. van Gessel, zonder ber., van Vlissingen, H. Burgerstraat. G. H. Straatsma, dienstbode, van Haarlem, Peperstraat 17. W. F. Dil, zonder ber., van Delft, Zeestr. 162. j, Smit, dienstbode, van Velsen, Munniken- weg 102. L. Fr. Soesman, leerl. verpleegster, van Heem stede, Vondellaan 13. A. A. van Campen, arbeider, van Velsen, Re gulierstraat 35. D. van Lint, dienstbode, van Haarlem, C. H. Moensstraat 2a. J. W. H. Rumping, vrachtrijder, van Heems kerk, Hoflanderweg 53. M. Kwaak, zonder beroep, van Haarlem. Nar. cissenweg 163. M. L. van 't Hoff, tandtechniker, van Rot terdam, C. Matersweg 29. J. M. M. Schuurmans, zonder ber., van Vel sen. Alkm. weg 130. Vertrokken: K. Kiefman, rellgieus.e, naar Texel, de Cocks- dorp 31. H. H. Swaansdijk, leerl, verpleegster, naar Amsterdam. Bloemgracht 79. B. van Opzeeland, zonder beroep, naar 13. J. A. A. E. Catau, zonder ber. n. Haarlem, Roemer Visserstraat 199. J. Schiltmans, dienstbode, naar Uden, (N.B.) Oude Kerk. Chr. P. Linssen, dienstbode, naar Maastricht „Onder de Boogen". A. W. de Jong, religieuse, naar Valkens- waard, St. Carolus Ziekenhuis. B. de Vries, zonder beroep, naar Amsterdam, Oosterdokkade, Opl.schip „Pollux". C. J. M. Houtbraken en gez., bed. K. N. S. M„ naar Rotterdam, Brielschelaan 400. P. F. Docter, zonder ber., naar Bloemendaal, Arnoldlaan 9 H. Hennen, koopman, naar Heemstede, Hoogdorperweg D 13. A. K. H. Steen, fabrieksarbeider, naar Velsen- sen-N., Schulpweg 164 bov. A. J. Oosterman, fabrieksarbeider, naar Vel- sen-N., Schuplweg 164 bov. C. van den Booren, monteur, naar Ned. O.l. Batavia, Laan Trivelli 7. F. W. de Graaff, geoloog', naar Ned. O. I. Batavia. G. A. Veenboer, werkster, naar Velsen. Pel- straat 65. A. van der Zaan, ass. station N.S., naarCu- lemborg, Tulpstraat 4. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: C. J. Boeree en W. W. van Gastel; P. Durger en C. E. C. Bodewes; A. Rothe en T. Nol; J. W. Winkelhuijzen en G. Hommes, A. J. de Ruiter en C. Dekker; V. de Weijer en J. M. de Goede; J. Warmerdam en G. Hoogewerf. Getrouwd: H. C. van den Ham en P. Min- neboo; L. J, Pletting en C. J. Grapendaal. A. de Kruijff en A. Bakker; N. P. Tervoort en J. M. M. Schuurmans M. Cana en H. H. van den Ham. Geboren: d. van W, E. Tjebbes-Jansen; z. van E. Th. Welp-Tromp; z. van M. M. Bruinen berg-Ruig; z. van L. Pompert-Loutenbach: d. van A. Chr. van Stiphout-Konings; d. van C. M. van den Heuvel-Kroeze. Overleden: J. Peggeman, oud 33 j., geh.; II. Leguit, oud 65 j„ wedr.; H. Berlee, oud 31 j„ geh.; P. Koopman, 83 j., wedr.; Th. P. A. Greeve, geh.; Th. Sanders, 7'8 j.. wed.; J. Lub bers, 83 j. wedr. STEMPELUREN VOOR DE WERKLOOZEN. Voor de week van 2530 April zijn de stempeluren voor de georganiseerde werkloo zen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond9.3010 en 3—3.15 uur. Christelijke Besturenbond: 10.30—10.45 en 2.45—3 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat: 1010.30 en 2—2.15 uur. R.K. Volksbond 10.30—11 en 2.15—2.30 uur. Wijk aan Zee: 9.45—10.15 en 2.30—2.45 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. O. J. R. Lap- pöhn, Dr. Schuitstraat 8, telef. 3652. In de week van 24 April1 Mei is de Duin- wijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, belast met den Zondags- en nachtdienst. /CUEEP/ T'JMNCEN; HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, (th.) 21 op 600- mijl Z.W. van Land's End. Breedijk, Rotterdam n. N.-Orleans 21 te Antwerpen. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 21 te Antw. Spaarndam, 20 v. Rotterdam te New-York. Dinteldijk. Vanc. n. Rott. p. 21 Lizard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 22 te Port Said verwacht. Heemskerk (thuisr.) 20 van Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk, 22 van West-Afrika te A'dam. Ceres, (uitreis) p. 21 Madeira. HOLLAND—OOST-AZlë LIJN Gi'ootekerk, 22 v. Rotterdam te Dairen. Meerkerk, 22 v. Antwerpen te Hamburg. Seroo^kerk 22 van Japan te Rotterdam. HOLLAND BR.-INDIë LIJN. Hoogkerk, (thuisreis) p. 21 Perim. HALCYON LIJN Rozenburg. Bilbao n. Vlaardingen p. 21 Ouessant. Stad Maassluis, 22 v. Narvik te Vlaardingen. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ Agamemnon, 22 v. Hamburg te Amsterdam Ariadne 21 van Kymassi naar Stamboul. Fauna. 22 van Rotterdam naar Setubal. Juno, 22 van Bourgas naar Varna. Stuyvesant, 22 v. Amsterdam n. Paramaribo. Mars, Roterdam n. Midd. Zee p. 22 Gibraltar Titus, 22 v. Bari te Catania. Oberon, 22 v. Patras n. Malta. Rhea, 22 van Amsterdam naar Rotterdam. Hermes, 22 van Amsterdam n. Rotterdam. Iris, 22 van Amsterdam naar Odense. Odysseus 21 van Vigo naar Amsterdam. Orion, 22 van Rotterdam te Amsterdam. Perseus, Amsterdam naar Kopenhagen p. 22 Holtenau. Stella, 21 v. Jaffa en Tel Aviv n. Mersina. Venus, 21 van Amsterdam te Hamburg. Vulcanus, 21 van Cadix te Lissabon. Amor, 22 van New-York n. Port au Prince. MEYER EN COS SCHEEPVAART MIJ. Glenapp, 22 van Dairen te Rotterdam. Benlawers, 22 van Hongkong te Rotterdam. Hector, 22 van Yokohama te Rotterdam. Polydorus, Amsterdam n. Java 21 v Suez \gamemnon, n. Rott 21 van Hongkong. Perseus, n. Rotterdam 21 van Padang. Phrontis. Amsterdam n. Batavia 22 v. Padanj.' Protesilaus, 20 van Rotterdam te Osaka. Glengarry, Dairen n. Rott. 21 te Singapore Meiampus, 22 v. Amsterdam te Hamburg Eurylochus, v. Amst. 21 v. Port Sudan. C. o. Evansv., n. Rotterdam 21 te Suez. KON HOLLANDSCHE LLOYD Waterland 21 van Amsterd. te Hamburg. LLOYD Kota Inten, 22 v. Rott. te Hamburg. Indrapoera, (thuisr.) 21 v. Suez. Palembang, (thuisr.) 21 v. Colombo. Sitoebondo, (uitr.) 22 v. Port Said. Garoet, (thuisreis) p. 21 Kaap del Armi. Kota Gede, (uitreis) p. 22 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone, 22 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Poelau Roebiah, (uitr.) 20 van Sabang. Johan van Old., (uitr.) 22 van Southampton Tabinta, 22 van Batavia te Amsterdam. Johan de Witt, (thuisr.) 22 v. Algiers. Chr. Huygens, 'uitr.) 21 te Colombo. Poelau Laut, (uitreis) 22 te Genua. Saleier, 22 v. Singapore te Batavia. Poelau Bras. (thuisr.) 22 van Port Said. WIJK LIJN. Winterswijk 21 v. Sundsvall n. Porti. (Me1 Aanvoer versehe visch in Canada - '.roals bekend wordt in Canada de visch leeds door de vaartuigen in ijs verpakt of in bevroren toestand aan land gebracht om op de markten verhandeld te worden. In den laat sten tijd gaan er stemmen op om proeven te nemen de visch in levenden toestand aan te voeren evenals in verschillende Europeesche havens het geval is. Op het oogenblik maakt de onderdirecteur van het Canadeesche mini sterie voor de visscherijen een rondreis langs de voornaamste aanvoerhavens in Engeland en op het vaste land, Na een bezoek aan ons land te hebben gebracht vertoeft hij thans in Denemarken om de verschillende typen vaar tuigen, ingericht met bunnen teneinde de visch levend te houden, te bezichtigen. Men verwacht na deze reis en bestudeering van het uit te brengen rapport een algeheele verandering in de methode van aanvoer, waardoor de visch als handelsartikel groot-er aantrekkelijkheid zal krijgen en in levenden toestand kan bijdragen tot grooter visch ver bruik door de bevolking van Canada. Nieuwe boot K. II. L. aangekomen. Hedennacht ts het in het vorig jaar door den Koninklijken Hollandschen Lloyd aange kochte motorschip Nansenville in ballast van Oslo naar Amsterdam gepasseerd. Ofschoon dit schip reeds bijna een half jaar in het bezit van genoemde reederij is kan het pas nu in den eigen 'dienst naar Zuid-Amerika worden gebracht omdat het na den aankoop nog een aantal reizen naar Canada moest maken we gens een bestaand contract. Het zal aan het einde der volgende maand onder den naam Westland in de eigen lijn der reederij naar Buenos Aires vertrekken. Het schip meet ruim 5400 bruto register ton en is eerst in 1931 gebouwd; het is ingericht voor het vervoer van een beperkt aantal pas sagiers. Groote fosfaatverscheping. Gisteren vertrok het Grieksche stoomschip Galaxias met een volle lading fosfaat van Amsterdam naar Durban (Zuid-Afrika)In den laatsten tijd gaan vele van deze ladingen vanuit de hoofdstad derwaarts. Vlootuitbreiding. Op het oogenblik zijn bij de scheepswerf dei- firma E. J. Smit Zoon te Westerbroek twee motorvrachtschepen voor de reederij Wm. H. Müller Co. te Rotterdam in bouw. Deze zullen onder de namen Walenburgh en Scheldt in de vaart worden gebracht. Heropende havens Oostzee. De scheepvaart op de haven van Riga (Let land) is sedert jongstleden Woensdag her opend. zoodat binnenkort afschepingen van uit die haven verwacht kunnen, worden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5