mmX Het Nichtje van buiten Feyenoor.- behaalde Zondag in den strijd om het landskampioenschap in het hooge Noorden een kostbare 3 2 overwinning op Be Quick. Een spelmoment voor het doel der Groningers Het plechtige oogenblik tijdens de officieele proefvaart van de „Nieuw Amsterdam". Minister-president dr. H. Colijn hijscht de vlag, waarmede de overdracht van Neerlands grootste passagiersschip aan de Holland Amerika Lijn een feit was De fraaie hoofdingang van het gebouw der Hoogere Krijgsschool te Den Haag die op 2 Mei a.s. haar 70-jarig bestaan zal herdenken Een aardig detail van het bloemencorso, dat Zaterdag in het kader van het driedaagsche tulpenfeest te Noordwijk werd gehouden P.S.V. en D.W.S. deelden broeder lijk de punten (1 -1) in den strijd om 't landskampioen schap, welke Zon dag te Eindhoven werd gespeeld. Een spelmoment voor het D.W.S.- doel Het Duische doel in gevaar tijdens den internationalen dames-hockeywedstrijd Nederland (B) West Duitschland, welke Zondag te Amsterdam is gespeeld Na een kort bezoek aan Ned. Indië is de gouverneur-generaal van Australië met zijn echtgenoote per K.L.M.-vliegtuig op Schiphol gearriveerd. Lord Gowrie (met wandelstok) en lady Gowrie na hun aankomst op Schiphol Ter gelegenheid van het feit, dat vóór 405 jaar Willem van Oranje werd geboren, werden Zaterdag door leden van de Oranje-garde aan den voet van het ruiterstandbeeld voor het paleis Noordeinde te Den Haag kransen gelegd FEUILLETON LADY TROUBRIDGE. 4) „Ik zal het zelf uit moeten zoeken" over peinsde Lïnet en zich van den schoorsteen af wendend liep ze het vertrek door en bleef plotseling staan voor een hoogen, vergulden spiegel, die zich achter in de kamer in den muur bevond. Die spiegel bezorgde haar een onplezierige sensatie. Hij toonde haar een meisje, wier be koorlijkheid haar absolutu ontging, maar wier armoedige, boersche uiterlijk haar maar al te sterk opvoelzij zag dat haar rok aan een kant langer hing dan aan den anderen en dat haar stroohoed, die zij voor Paschen ge kocht had juist op de plaats, waar hij naar boven had moeten buigen om een keurig ge- onduleerd kapsel vrij te laten, naar beneden gebogen was. De komst van den bediende, die thee bracht was een welkome afleiding van zulke sombere overpeinzingen en Linet trok haar hoed met. een rak af. streek met haar hand door haar warrige krullen en begon de keu rige theetafel eens te inspecteeren. Boven een kleine vlam hing een massief zil veren ketel.en daaromheen stonden schaal tjes met cakes en sandwiches en een reus achtige chocoladetaart. Linet was er zeker van dat zij niet den moed zou hebben dien aan te snijden. Zij had eerst twee van de verrukkelijke sandwiches gegeten en slechts één kopje thee gedronken, toen er iets gebeurde, dat haar allen eetlust ontnam. De hutier met het onbewogen gelaat opende de deur, deed een pas opzij om iemand binnen te laten en kondigde onpersoonlijk aan: „Lord Rowant". De deur werd achter den bezoeker gesloten. Hij was de man van de foto! Linet herkende hem met een oogopslag. Al leen zag hij en er in -werkelijkheid nog veel interessanter uit. Er volgde een oogenblik van vreeselijke verlegenheid. Zou zij het gesprek openen, voor gastvrouw spelen, hem een hand geven en hem thee aanbieden? „Maar hij weet immers heelemaal niet, wie ik ben" schoot het Linet door de gedachten. Zij was-» heelemaal de kluts kwijt en achter de theetafel staande, keek zij den bezoeker sprakeloos aan. Lord Rowant, in een onberispelijk grijsfla nellen costuum, met een rooden anjer in zijn knoopsgat, wendde geen blik van Linet af, maar de uitdrukking van zijn grijs-groene oogen was ondoorgrondelijk. Na een kleine buiging ter begroeting bleef hij staan. Hij sprak geen woord en deed geen poging een eind te maken aan de verwar rende situatie, die hij niet eens scheen te be merken. Hij scheen het geheele vertrek te vullen en stond daar als een jonge prins, die audiëntie verleent en dacht er niet over een verlegen meisje op haar gemak te stellen. ..Het zal van mij uit moeten gaan", dacht Linet een beetje geërgerd, omdat het voor hem toch zoo eenvoudig moest zijn iets te zeggen, een willekeurige opmerking, en dan hadden ze samen kunnen praten en lachen. Eindelijk zei zij verlegen: ,,Ik ben Linet Seton. Ik veronderstel, dat u gekomen bent om tante Beatrice en Tanis een bezoek te brengen, maar die zijn niet thuis en ik weet niet', wanneer zij terug ko men". Lord Rowant raadpleegde zijn vierkante armbandhorloge en zei: „Ik kan wel even wachten". En hij ging in een gemakkelijken stoel zit ten en sloeg zijn beenen over elkaar. Linet zag dat hij beeldige sokken droeg. „Lekker weer", merkte hij op, toen er weer een oogenblik van pijnlijke stilte ontstond. Linet gaf toe, dat het lekker weer was en verzamelde toen al haar moed, om te vragen, of hij een kopje thee wilde. Beleefd maar resoluut bedankte hij. Linet's onderlip trilde als van "n klein meisje dat een heftige teleurstelling ondergaat. Zij was nauwelijks in Londen, of zij had haar eer ste desillusie al te pakken. Nu zat Lord Ro want dan werkelijk tegenover haar: knap per dan zij zich hem ooit had voorgesteld, doch inplaats van een romantische figuur was hij alleen maar vreeselijk uit de hoogte en verschikkelijk verwaand Als dit de manier was, waarop de elegante jongelui zich gedroegen, peinsde zij, terwijl zij met trillende hand haar thee omroerde, dan leek het er veel op, dat dit heerlijke verblijf in Londen van liet eerste oogenblik af een geweldig fiasco zou worden. Doch zoo gemakkelijk liet Linet zich niet uit het veld slaan. Als hij zich dan geen moeite gaf het gesprek gaande te houden, dan zou zij het doen. „Ik heb een foto van u gezien in een tijd schrift", waagde zij te zeggen. „Samen met mijn nichtje Tanis. Zij is knap. vindt u-niet?" „Heel knap om te zien", stemde hij toe en zijn blik gleed even over Linet's verwarden krullebol. Linet verzette zich tegen dien blik. Zij was ervan overtuigd, dat daar een minachtende uitdrukking in lag. Zij sloeg hem even gade, terwijl hij een si garet. opstak uit een platten, gouden koker en zei toen snel: „Ik ga naar alle bals en partijen samen met Tanis. Tante Beatrice introduceert me en zal me aan het hof brengen. Ik veronderstel dus, dat wij elkaar dit seizoen nog wel eens zullen ontmoeten". „Dat hoop ik". Dat was iets beter, hoewel het niet klonk alsof hij het echt meende en hij voegde er snel aan toe: „Ik ben nooit in Londen, tenzij ik er abso luut moet zijn". ,,U hebt Oom Arthur gekend", was haar volgende poging en ditmaal scheen de onge naakbare Lord Rowant iets belangstellender. „Mijn vader kende hem beter dan ik. Hij was een uitstekend advocaat en heeft de be langen van onze familie behartigd in een las tige. gerechtelijke aangelegenheid'.' „Waar weet ik alles van". Linet kreeg iets meer moed. „Dat was toen de een of andere bedrieger aanspraak maakte op uw titel en uw bezittingen en in het gelijk gesteld zou zijn als oom Arthur er niet geweest was". Doch lord Rowant merkte koeltjes op: „Dat betwijfel ik, miss Seton. Die aanspraak was belachelijk". Hij keek geërgerd. „Lieve hemel, wat heb ik gezegd?" dacht Linet. „Iederëen weet. dat dat de waarheid is. Waarom zou hij dan doen, alsof dat niet zoo is en het werk van Oom Arthur kleinee ren?" En zij vond dat lord Rowant nog ondank baar was op den koop toe. Het trof dat op dat oogenblik de deur werd opengeworpen en tante Beatrice met uitge strekte hand en een en al beminnelijkheid de kamer binnenstoof. ..Lord Rowant. vergeeft u ons alstublieft-, dat we zoo schandelijk laat zijn. Mijn auto werd opgehouden". Toen bemerkte zij Linet en voegde er aan toe: „Mijn lieve kind! Ik had geen idee. dat je al zoo vroeg zou komen", en een koel zoentje volgde op deze woorden. Linet keek langs haar heen naar het meisje, dat nu in de deuropening verscheen, en lang zaam en gracieus als een mannequin door 't vertrek schreed. Op dat oogenblik was Tanis Winsley buitengewoon bekoorlijk. Haar vuur- roode lippen waren half geopend door een langzamer) glimlach, haar donkere oogen gin gen bijna schuil onder den gebogen rand van haar hoed, die in een sierlijke boog boven haar blanke voorhoofd rustte. Zij stak een slank, zwartgehandschoend handje uit naar het nieuwe nichtje, maar haar oogen bleven gericht op den man. die met haar moeder stond te praten. „Wij waren er niet zeker van, dat u van middag zou komen", zei mrs. Winsley. „An ders hadden we ons gehaast am thuis te ko men. U wilt toch niet zeggen, dat uw komst beteekent, dat u niet komt dineeren van avond? Wij hebben absoluut op u gere kend". „Wat nemen ze belachelijk veel notitie van hem". Linet vond het idioot en hoorde, hoe hij zeide zeker te zullen komen. Tenslotte ben ik toch degeen, die verwelkomd moet wor den". Tante Beatrice trachtte lord Rowant te lij men met het aanbieden van sherry of een cocktail en een van haar speciale sigaretten en Tanis, die haar hoed met een bevallige be weging afzette, wist met haar zachte, slepende stem precies de juiste dingen te zeggen en maakte grapjes, die Linet niet begreep over menschen, die zij niet kende. Nu wendde mrs. Winsley zich eindelijk tot haar nichtje om haar te verzoeken mee naar boven te gaan. naar haar kamer. „Ik denk, dat je nog wel wat zult- willen rusten voor vanavond". Ze legde haar hand op Linet's elleboog en leidde haar naar de deur.. Doch lord Rowant. zonder dat hij zich scheen te haasten, was daar reeds vóór haar en deed de deur open. terwijl hij een kleine buiging maakte voor Linetals afscheid ditmaal. „Oh, lord Rowant, die moeite had u zich niet behoeven te geven", zei mrs. Winsley on middellijk. (Wordt vervolgd..)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10