BEVERWIJK Krachtsportvereeniging D. O. K. Returnmatch tegen S. D. V. De kampioenen gehuldigd. Zaterdagavond heeft in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater de returnmatch plaats gehad tusschen onze plaatselijke krachtsport vereeniging „Door Oefening Kracht" en S.D.V. uit Culemborg. De belangstelling voor deze ontmoeting was zeer groot, een bewijs, dat ook in Beverwijk langzamerhand meer belang stelling voor de krachtsport wordt getoond, waarin de ijverige pers- en propaganda-com- missie van D.O.K. wel een groot aandeel in zal hebben. Het programma werd geopend met een wed strijd in gewichtheffen tusschen C. Gaart- huis (D.O.K.) en J. Kossen (Hercules, IJmui den), beiden middenlichtgewicht, tweede af- deeling en C. G. Tabak (D.O.K.) en A. Wijker (Hercules, IJmuiden), eerste af deeling midden zwaargewicht. Bijzondere prestaties werden niet geleverd, omdat de gewichtheffers eenigen hinder hadden van het afloopende podium. Niettemin oogstten zij na iedere oefening een hartelijk applaus. De gedetailleerde uitslagen waren: Middenlichtgewicht, tweede af deeling: C. Gaarthuis, drukken 75 K.G., trekken 82 y2 K.G., stooten 102 >/2 K.G. Totaal 260 K G. J. Kossen, drukken 80 K.G., trekken 82y2 K.G., stooten 107V2 K.G. Totaal 270 K.G. Middenzwaargewicht, eerste afdeeling: C. G, Tabak, drukken 82, trekken 100 K.G., stooten 125 K.G. Totaal 307 K.G. A. Wijker, drukken 87J/2. trekken 92 y2, stoo ten 120 K.G. Totaal 300 K.G. Hierna verwelkomde de voorzitter, de heer P. J. Schelvisch, de afgevaardigden van de verschillende sportvereenigingen en de Cu- ïemborgsche worstelaars. Voorts herinnerde spr. aan de kampioenswedstrijden, die in Zaan dam zijn gehouden, welke de Beverwijksche club niet minder dan drie Nederlandsche kam pioenen opleverde, hetgeen voor Beverwijk in vergelijking met andere plaatsen een uitzon derlijke prestatie is. Vervolgens richtte de heer Schelvis zich tot de kampioenen C. J. Groene- veld, G. van Soest en C. G. Tabak, die respec tievelijk voor de vijfde, vierde en derde maal het kampioenschap behaalden. Spr. hoopte, dat de kampioenen in het belang van de krachtsport en van Beverwijk op den ingesla gen weg voort zullen gaan. Onder daverende toejuichingen hing de voorzitter hun hierna de kampioenssjerp in de nationale kleuren om. Van de vereeniging ontvingen zij een fraaie zilveren sigarettenkoker. Ook de Nederland sche kampioen Van Wijngaarden van de gas ten werd gehuldigd. Hij ontving een koper gravure van den Wijkertoren. De voorzitter van D.S.V., de heer Tonen, dankte namens de bezoekende club voor de huldiging en de hartelijke ontvangst, die den Culemborgers ten deel was gevallen. Hierna kwamen de worstelaars in het strijd perk. Als kamprechters fungeerden de heeren J. van Heek, P. Kluft en Tonen, hoofdkamp- rechter. De Beverwijkers, die de eerste ontmoe ting reeds met 6 punten voorsprong hadden beëindigd, moesten, nadat de eerste ronde was verwerkt geducht op hun tellen passen, da ai- de bezoekers den achterstand al tot enkele punten hadden gereduceerd. Onder groote spanning werd dus de tweede ronde begonnen, maar reeds na enkele partijen had D.O.K. voor een veiligen voorsprong gezorgd, die tot aan het einde werd bewaard, zoodat zij in het bezit kwam van den beker. De gedetailleerde uit slagen waren als volgt: Eerste ronde: Sanders (S.D.V.) won van H. Waarts, op touché 02*/2 strafp. A. van ZuilekomH. Groeneveld eindigde in remise, iy2iy2 straf p.; K. van Wijngaar den won van J. Schelvis op touché in 27 se conden, 0—2y2 strafp.; A. van Wijngaarden— H. Duin eindigde in match nul, 3—3 strafp.; G. van Wijngaarden—W. Brandjes. De D.O.K.- athleet won op punten, 21 strafp.; J. van Zuilekom verloor van W. Moné op touché, 2y2—0 strafp.: G. van Wijngaarden won van A. Minnebo op touché, 0—2J/2 strafp,. Tweede ronde: SandersWaarts eindigde onbeslist, 33 strafp.; A. van Zuilekom verloor van H. Groeneveld op touché, 2V^—0 strafp.; G. van Wijngaarden verloor van W. Brandjes op touché 2y2—0 strafp.: C. van Wijngaarden won van J. Schelvis op touché in 25 seconden, 0—2Vo strafp.: ,T. van Zuilekom verloor op pun ten van W. Moné, 21 strafp.; G. van Wijn gaarden verloor van A. Minnebo op touché, 2'/s0 strafp.; A. van Wijngaarden verloor op punten van H. Duin, 21 strafp. De Beverwijksche Krachtsportvereeniging bleef in beide ontmoetingen met 39 tegen 48y2 strafpunten in de meerderheid over de Culemborgers, die zich sportieve verliezers toonden. Een beker voor de snelste touché, die beschikbaar was gesteld door de Fa. Groot, kwam in het bezit van K. C. van Wijngaarden van S.D.V., die zijn twee partijen in respec tievelijk 27 en 25 seconden won. Tusschen de eerste en de tweede ronde heb ben G. van Soest en A. van Wijngaarden, bei den kampioen van Nederland, een demonstra tie-partij „verrold", die de onverdeelde aan dacht van het publiek had. Aan het einde van de worstelwedstrijden heeft de heer M. Lindner namens de voetbal- vereeniging De Kennemers de Nederlandsche kampioensleden van D.O.K. met eenige har telijke woorden gehuldigd. Hij overhandigde hun ieder een zilveren vulpotlood. De heeren P. Schelvis en C. G. Tabak dankten den heer Lindner voor deze aardige attentie, die op zeer hoogen prijs werd gesteld. De voorzitter van de Culemborsche vereeniging reikte vervol- i gens met een toepasselijk woord, waarin hij o.m. opmerkte, dat het kleinood ongetwijfeld bij de sterkste vereeniging terecht is gekomen, den beker uit. Hiema volgde nog een tombola en een koffietafel voor de leden van S.D.V. Ee bal, waar het gezellig toeging, onder lei ding van den humorist-conferencier Leo Pee- 'len-met muziek van ..The Musical Players", vormde het slot van dezen avond, waarop het bestuur van de Beverwijksche Krachtsport vereeniging met groote voldoening kan terug zien. HET BLEEF BIJ STARTEN. Drie Beverwijksche jongens, die op avon tuur uit waren troffen op hun zwerftocht een geparkeerde auto aan, waarvan de bestuur der verzuimd had het contactsleuteltje bij zich te steken. Na eenige vergeefsche pogin gen slaagden zij er in den motor aan het draaien te krijgen, maar verder kwam het gelukkig niet. De politie heeft de jongens over hun ge vaarlijk spel onderhouden en ook hun ouders van het gebeurde in kennis gesteld. MINDERJARIGE AANGEHOUDEN. Op verzoek van den burgemeester van Heemskerk heeft de politie alhier een min derjarig meisje aangehouden en naar de ouders terug gebracht. JAARVERGADERING CHR. DEM. UNIE. Op Vrijdag 13 Mei zal de plaatselijke af deeling van de Christelijke Democratische Unie haar tweede jaarvergadering houden in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat. De bijeen komst zal een feestelijk karakter dragen. De heer B. Hagen zal een causerie houden. BEVERWIJK'S GEMENGD KOOR. Het Beverwijk's Gemengd koor, dirigent de heer Jan Booda, heeft voor het kinderkoor een autotocht georganiseerd naar Bergen. Kinderen, die zich nog voor 12 Mei bij den voorzitter, den heer P. v. d. Berg, Zeestraat 2. aanmelden, kunnen nog aan dezen op 24 Juli te houden tocht deelnemen. De leeftijds grenzen zijn vastgesteld op 6 en 14 jaar. De repetities worden onder leiding van den heer Jan Booda op de Donderdagavonden van 6—7 uur in gebouw „Odeon" gehouden. Het zomerprogramma bevat ook nog een buitenconcert in de muziektent op het C. H. Moensplein. AANGEHOUDEN. De politie trof in een der volkslogementen een 15-jarig jongmensch aan, afkomstig uit Velsen-Noord. Bij onderzoek bleek, dat de jongen geld had weggenomen van zijn broer en daarna de ouderlijke woning was ont vlucht. Hij werd ter beschikking gesteld van de politie '"e Velsen, die intusschen met zijn verdwijning op de hoogte was gesteld. HEEMSKERK KATHOLIEKE FILMACTIE. Zondag werd een propaganda-dag gehou den voor de katholieke filmactie. In het K. S. A.-gebouw werd de film gedraaid van „De Eeuwige droom". In de pauze werd een pro pagandistisch woord gesproken door Pater Aux. van Schalen. Er was een flinke belang stelling. ZIEKEN-TRIDUUM. Op Dinsdag 31 Mei en op Woensdag en Don derdag 1 en 2 Juni zal alhier een zieken- triduum worden gehouden. De commissie doet een beroep op de paro chianen om zooveel mogelijk ligstoelen en divans ter leen te krijgen. VEILING VAN DE KERKEBOLLEN. Dinsdag 26 April a.s. zullen in het K. S. A.- gebouw de z.g. kerkebollen worden geveild des avonds 7.30 uur. De bloembollen zijn geplant in den tuin van den heer Nic.- Bruin aan den Kerkweg. VOOR DE VASTE LASTEN. De commissie voor de vaste lasten in de tuinbouw is als volgt samengesteld: J. Docter Hzn., C. v. Duivenvoorde, R. Been tjes, Fr. Wentink Frzn. en R. Muijen. Op de eerstvolgende bijeenkomst zal een voorzitter en secretaris worden aangewezen LENTEFEEST OP ASSUMBURG. Op Zaterdag 30 April en Zondag 1 Mei zal het in de Jeugdherberg „Assumburg" een groote drukte zijn. In dit week-end zal het jaarlijksche lentefeest worden gevierd, 's Za terdagsavonds zal op de binnenplaats een Meispel worden opgevoerd, waarbij een Mei koningin zal worden gekozen. 's Zondags wordt de Meiboom geplant, na afloop daarvan worden diverse reidansen rondom den boom gehouden. De beschikbare plaatsen in de jeugdherberg zijn voor die da gen dan ook bijna bezet. DAMCLUB D.C.H. De Heemskerksche damclub D.C.H. speelde een wedstrijd tegen de damclub DO.S.S. uit Alkmaar. Door dat twee spelers verstek lieten gaan, werd er maar aan acht borden gespeeld. De uitslag was 88. A. D. O. Zondag speelde A.D.O. 2 haar eersten degra datie-wedstrijd tegen T.Y.B.B. 3 uit Haarlem. Voor de rust had T.Y.B.B. zich een 2—0 voorsprong verzekerd. Na de rust haalde A.D.O. heel aardig op, een fraai tegenpunt van Van Duivenvoorde was het resultaat hiervan. Het einde kwam echter met een 32 over winning voor de Haarlemmers. Het eerste elftal speelde een vriendschappe- iij'ken wedstrijd tegen V.V.E. uit Wijk aan Zee. Een tijd lang ging de strijd gelijk op, doch tegen het einde liep V.V.E. uit. Zij won ten slotte verdiend met 4—2. De beide junioren-elftallen brachten het beide tot een overwinning', resp. tegen U.S.V. a en S.D.E. b- CASTRICUM De uitvoering van het rioleerings- plan. Een bemiddelingsvoorstel van Ged. Staten. Nu de minister van Binnenlandsche Za ken heeft medegedeeld geen termen te heb ben gevonden om het besluit van den Raad van 7 Februari 1.1. tot het doen uitvoeren van het rioleerlngsplan in het vrije bedrijf voor vernietiging wegens strijd met het algemeen belang aan Plare Majesteit de Koningin voor te dragen, hebben Ged. Staten zich nog eens de vraag gesteld of er, ter vermijding van verdere moeilijkheden voor de gemeente, niet een middenweg zou zijn te vinden tus schen de opvatting van den Raad, dat het werk in zijn geheel in het vrije bedrijf moet worden uitgevoerd, en de zienswijze van Ged. Staten, dat het belang.der gemeente meer gebaat zal zijn met een uitvoering in wer- verschaffing. Na ampele overweging zijn Ge deputeerden tot de slotsom gekomen, dat die. weg kan worden gevonden wanneer het werk deels in werkverschaffing, deels in het vrije bedrijf wordt uitgevoerd. Voor het uitvoeren in het vrije bedrijf is dan als van zelf aan gewezen het maken van de inrichting tot zuivering van het rioolwater, waarvan de kosten globaal op f 40.000 worden geraamd, terwijl dan alle overige werkzaamheden in werkverschaffing zullen worden verricht. Ged. Staten verzochten B. en W. te be vorderen, dat dit denkbeeld door den Raad in overweging zou worden genomen en dat als gevolg daarvan het hlervoren genoemde besluit van 7 Februari 1.1. wordt herzien. Aan den Raad kon dan tevens worden me degedeeld, dat bij het uitvoeren van het werk op de door Ged. Staten gedachte wijze het bereids vanwege de Provincie in uitzicht ge stelde subsidie groot f 16000 onveranderd zal worden gehandhaafd, ook al zal het door het Rijk toegezegde subsidie in verband met een en ander een vermindering ondergaan. B. en W. hebben den Raad voorgesteld dit bemiddelingsvoorstel van Ged. Staten te aanvaarden. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag 29 April 1938 des namiddags 2 uur ten Raad- huize. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Vaststelling notulen vorige vergadering; 2 Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Benoeming onderwijzeres aan de Cen trale Openbare Lagere School. Voordracht: 1 mej. J. E. van Dijk, IJmuiden, 2 mej. J. C. Scholtz, Beverwijk. 3 mej. L. M. Zlnkweg, Bakkum. 4. Voorstel inzake uitvoering rioleerings- plan; 5. Herstemming inzake subsidie R.-K, Be waarschool; 6. Wijziging en aanvulling algemeene poli tieverordening;. 7. Diverse erediet-aanvragen; 8. Wijziging en aanvulling bouwverorde ning; 9. Voorstel inzake steunverleenmg; I. Aankoop grond ten behoeve van het Gas bedrijf; II. Belastingreclames. 12. Vaststelling verordening betreffende het verstrekken van boeken aan kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar. VEILING „ONS BELANG". Witlof le soort per 100 pond 3.506.10. Witlof, 2e soort, idem 2.50—3.50. Rabarber per 100 bos 77.50. Sla per 100 stuks 3.505. Spinazie per kist 0.150.30. SANTPOORT FANFARE-KORPS „WILHELMINA". Zondagavond gaf het fanfare-korps „Wil- helmina" onder leiding van zijn dirigent Jan Groot een concert in „De Weyman" met me dewerking van het duo Jack FunnyDory Schrama. De belangstelling voor dit laatste zaalconcert van „Wilhelmina" was zoo groot, dat de zaal geheel gevuld was. Het was niet alleen de groote belangstel ling. welke trof, maar Ook de aandacht, waar mee het auditorium de verschillende num mers volgde. Dit hebben we hier en elders wel eens anders medegemaakt en een aparte ver melding is zeker op haar plaats. Die groote belangstelling en aandacht ver diende „Wilhelmina" ongetwijfeld. Onder de rustige, maar kundige leiding van Jan Groot is „Wilhelmina" uitgegroeid tot een korps, dat er wezen mag/en dat de instrumentale kunst met ernst beoefent. De verschillende partijen zijn uitstekend bezet alleen die dei- pistons zou versterking kunnen velen de opvattingen van den dirigent zijn zeer muzi kaal en door serieus repetitiebezoek is bereikt, dat een goed ensemble is gevormd. „Through nigt to light", een aardige marsch van E. Laukier, vormde een goeden inzet van den avond. De heer Groot is iemand, die ook aan de uitvoering van marscnen de noodige aandacht besteedt, wat later ook bij den „Esperant.o-marsch" van Ferd. Verbeeek weer bleek. Na den openingsmarsch volgde een uitste kende uitvoering van Sam Vlessing's „Feest- ouverture". Iets minder bevredigde de vertolking van Verdi's bekende compositie „Le Trouvère" in een arrangement van M. Kessels. Ongetwij feld valt er veel goeds van te vertellen we denken o.a. aan den mooien inzet van 't lage koper en van mooie, gave forto's maar hier en daar kwam de stemming in 't gedrang en ook een minder gelukkige solo deed afbreuk aan 't geheel. Chant Druïdique" van Henry Villette werd weer heel goed uitgevoerd. Vooral aan het slot toonde de dirigent, wat hij uit zijn korps weet te halen. We kunnen ons voorstellen, dat een deel van het auditorium ae muziek wat vreemd in de ooren klonk, doch voor hen, die den naam van de compositie begrepen, zal dit niet het geval geweest zijn. Ook de „Ouverture Franqalse van Louis Reynaud kon ons zeer goed bevredigen en ook blijkbaar de zaal, want er volgde een krach tig applaus. „Wilhelmina" bracht tenslotte ook nog ten gehoore „Cortège de Fleurs", het verplichte nummer voor het a.s. concours te Utrecht, waaraan het korps deelneemt. De musici had den het nog maar kort in studie en uit dat oogpunt bekeken, viel er al heel wat te loven. De fijnere puntjes ontbraken nog, maar die zal dirigent Groot in den tijd, welken hem nog rest, er wel aan brengen. Na de pauze trad het duo Jack Funny—Dory Schrama met succes op. VERGADERING VAN R.K. MIDDEN STANDERS. Donderdag a.s. wordt in „De Viersprong" een vergadering gehouden van R.K. Midden standers van Santpoort-dorp en Santpoort station. Fransclie sportvliegers bewonderen de bollen. Kort bezoek aan ons land. Een aantal Fransche sportvliegers hebben een weekend in ons land doorgebracht om de bloembollenvelden te bewonderen. Het uitstap je was zuiver toeristisch, want sommige sportvliegers, die daarvoor ruimte in hun toe stel hadden, maakten het uitstapje, dat geor ganiseerd was door het bureau voor luchttoe- risme van A. N. W. B. en Kon. Ver. voor Lucht vaart, in gezelschap van hun vrouw en eenige jonge kinderen. Bij aankomst op Schiphol werden zij Zater dagmorgen begroet in het gebouwtje van de Amsterdamsche Aero Club, die de gasten ver- verschingen aanbood, waarbij ter verwelko ming tevens aanwezig was de vertegenwoor diger van Ah* France in Nederland, de heer V. Martinoff. Na een bezoek aan de werkplaatsen en de luchtvloot van de Nationale Luchtvaartschool op Schiphol bezichtigden de Fransche gasten Schiphol en de inrichting van de gemeente en van de K. L. M„ welke maatschappij hun in het restaurant een lunch aanbood. Nadat de bezoekers de bloeiende bollenvel den reeds uit de lucht bewonderd hadden, heb ben zij vervolgens met auto's een bezoek aan de velden zelf gebracht. Zondag zijn zij weer van Schiphol naar Frankrijk vertrokken. „Nieuw Amsterdam" officieel in dienst gesteld. Dr. II. Colijn heesch de vlag. Zaterdagavond tegen zeven uur meerde de ..Nieuw Amsterdam", terugkeerend van den door mooi voorjaarsweer begunstigden offi- cieelen proeftocht weer aan de Wilhelmina- kade te Rotterdam. Langs de oevers van den waterweg was de belangstelling voor het vlaggeschip van onze koopvaardijvloot, toen het in den namiddag de rivier weer opvoer, zoo mogelijk nog grooter dan des morgens. Nadat het. schip tijdens de lunch aan boord door den heer W. H. de Monchy, directeur van de Holland Amerika Lijn, van den bouwer was overgenomen, heeft onze minister-presi dent dr. H. Colijn in een korte, geestige speech allereerst herinnerd aan de vele besprekingen, welke hij namens de regeermg met den heer van den Vorm over den bouw heeft gevoerd, aan de besprekingen met zijn vroegere ambt- genooten van financiën en van handel en aan de beraadslagingen daarover in den minister raad. Een bijzondere band is ook verbonden aan den naam van het schip. Er was een tijd, al ligt deze wat achter ons, dat wij in het vierde werelddeel op weg waren een kolonie in het leven te roepen, een Nieuw Nederland sticht ten. Een nieuw Amsterdam was daarvan de getuigenis. De minister-president herinnerde er aan. dat de Nederlandsche regeering van 1667 bij het sluiten van den vrede van Breda, toen wij zeer goede kansen hadden Nieuw Amsterdam voor ons land te behouden, de voorkeur gaf aan Suriname en Nieuw Amsterdam afstond aan Engeland. Misschien hadden wij New York, dat als Engelsch bezit verloren is gegaan, wel als Nieuw Amsterdam behouden! Dit schip, de „Nieuw Amsterdam", is echter een bewijs van de goede relaties, welke tus schen Amerika en ons land bestaan. Spr. zag het als een uiterst gelukkige gedachte van de H.A.L. dat zij de herinnering aan een verleden heeft willen bewaren in den naam van dit schip. Namens de regeering gaf de minister-presi dent zijn waardeering voor deze gedachte te kennen en verzocht hij een dronk te wilden aan den voorpoed van de Holland Amerika Lijn en van dit schip in het bijzonder en aan de voortdurende ontwikkeling van de prosperi- teit zoowel van het kleine Nederland als van de groote Vereenigde Staten van Amerika. Onder het spelen van ons volkslied heeft daarop dr. Colijn de vlag van de Holland Amerika Lijn op het schip geheschen. Luid gejuich van alle aanwezigen .op dit plechtig moment, toen de vlag in top was, werd gevolgd door gelukwenschen aan de directeu ren van de H.A.L. en de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij. Het grootste ooit in Nederland gebouwde koopvaardijschip was officieel in dienst ge steld. Passagier uit Dieseltrein gevallen. Slachtoffer opende een portier. Zondagavond te half acht vertrok uit Gro ningen een extra Diesel-trein met talrijke supporters uit Rotterdam, die den wedstrijd Feyenoord-Be Quick hadden bijgewoond. De trein was zóó vol, dat velen een plaats op de balcons moesten innemen. Op één van de achterbalcons stonden de reizigers dicht op een en toen de trein ter hoogte van Nijkerk reed, wilden zijn voor luchtverversching een raampje open schuiven. Dit gelukte evenwel niet goed en daarom stelde één van de reizi gers, die zich bij een deur bevond, voor deze te openen. Hij hield evenwel geen rekening met den sterken wind, want nauwelijks had hij het portier los of met een ruk vloog het open en slingerde de man naar buiten, die vermoedelijk tegen een langs de spoorbaan staanden paal botste. Onmiddellijk werd de trein tot stilstand gebracht. Men vond den ongelukkigen medepassagier langs de spoor baan met verbrijzeld hoofd liggen. Hij was op slag gedood. De verongelukte passagier bleek te zijn de 34-jarige heer H. G. Nijs, directeur van het foto-bureau Centra-pers te Rotter dam. De heer Nijs was gehuwd. Nog steeds geheime zenders in het Oosten. Geen Zondagmorgen gaat voorbij of nog steeds laten een of meer geheime zenders hun stem door de Twentsche en Geldersche aether hooren. Het is een enerveerende sport, die zoowel de uitzenders als de luisteraars den ge- heelen morgen in spanning houdt, Politie en P.T.T.-ambtenaren doorkruisen met hun peilapparaten deze landstreken in wilde jacht naar de wetsovertreders en nade ren soms angstvallig voorzichtig den gehei men zender. Doch men heeft eveneens haar tegenmaatregelen genocnen. Dan wordt plot seling de uitzending gestaakt, om deze gerui- men tijd later, als de kust weer veilig wordt geacht, opnieuw te hervatten. De zender van Zondagmorgen kondigde zich aan als de amateurzender „Twente", corres pondentieadres te Empe (gem. Voorst). De uitzending bestond weer uit een populair gra- mofoonplaten-programma, waar tusschendoor de omroepers zich tot enkele bekenden wend den, met de vraag, „of zij Donderdagavond lekker bier gedronken hadden". Ook werden mededeelingen over de ont vangst gevraagd aan een anderen geheimen zender, welke zich echter niet liet hooren. Na geruimen tijd onderbreking liet de zen der zich het laatst om half één hooren. Keuring van narcisscnhollen voor Amerika. Amerikaansche regeeringscommissie bezoekt ons land. De regeeringspersdienst deelt mede: Naar wij vernemen, heeft dezer dagen een commissie van Amerikaansche ambtenaren, daartoe door de regeering van de Vereenigde Staten op verzoek der Nederlandsche aange wezen, een bezoek gebracht aan ons land, ten einde met een Nederlandsche commissie van ambtenaren besprekingen te voeren omtrent de sanitaire'voorschriften met betrekking tot den invoer van narcissenbollen in Amerika. De Amerikaansche commissie stond onder leiding van dr. Lee A. Strong, chef van het „Bureau of Entomology and Plantquarantine", die voor het technische gedeelte werd bijge staan door de heeren dr. E. R. Sasscer, hoofd van de afdeeling Foreign Plant-quarantine in bovengenoemd bureau en dr. G. Steiner, hoofd van de afdeeling voor Nematologie in het „Bu reau of Plant-industry". Van de Nederland sche commissie, waarvan de heer ir. R. P. Bonthuis, hoofd van den buitenlandschen landbouwvoorlichtingsdienst, voorzitter was, maakten o.a. prof. dr. E. van Slogteren, direc teur van het laboratorium voor bloembollen - onderzoek te Lisse en ir. N. van Poeteren, hoofd van den planten-ziektenkundigen dienst te Wageningen, deel uit. In aansluiting aan de besprekingen werden j.l. Woensdag en Donderdag bezoeken ge bracht aan het laboratorium voor bloembol- lenonderzoek te Lisse en aan de rijks-tuin bouwschool aldaar, alsmede aan tal van bloem- bollenkweekerijen in Zuid- en Noord-Holland. Vergezeld van de leden der Nederlandsche commissie hebben de Amerikaansche gasten tevens bezoeken gebracht aan lut Westland, Aalsmeer en Boskoop. Kind stak onverwachts over Drie ernstig gewonden het gevolg. Zondagmiddag is te Haalderen, gem. Bem- mel (Geld.), het ruim driejarige zoontje van den gemeenteveldwachter Huisman, toen hij voor de ouderlijke woning plotseling den weg overstak, door een personenauto, welke be stuurd werd door den landbouwer van Op- penray uit Bemmel, aangereden en met een ernstige hersenschudding opgenomen. De moeder van het kind stond voor de huisdeur toen het ongeluk gebeurde. De autobestuur der had nog getracht door krachtig remmen de aanrijding te voorkomen. Hierdoor vloog de wagen evenwel tegen een boom en werd ernstig beschadigd. De heer Van O. bleef on gedeerd, doch twee inzittende dames, beiden uit België afkomstig, resp. 35 en 36 jaar oud. kregen zware inwendige kneuzingen. Zij wer den in hoogst ernstigen toestand naar het St. Liduinaziekenhuis te Bemmel vervoerd. AANGEKOMEN. 22 April: Harpalycus s.s. Rangoon Orion s.s. Beyrouth Olga m.s. Londen Nansenville m.s, Oslo' 23 April: Peik m.s. New Orleans Letchworth s.s. Sunderland Ashantian s.s. West Afrika Serooskerk s.s. Rotterdam Rijnstroom m.s. Swansea Hanau s.s. Ned. Indië Cleopatra m.s. Londen 24 April: Jeannette s.s. Le Lèque Heemskerk m.s. Gr. Yarmouth Vlïestroom s.s, Huil Simon Bolivar s.s. Hamburg Stentor m.s. Liverpool Theano s.s. Fowey Mavis s.s. Londen Theseus s.s. Kopenhagen Wilbo m.s. Londen VERTROKKEN. 22 April: Iris s.s. Kopenhagen Rhea m.s, Midd. Zee Hermes s.s. Midd. Zee - Depa m.s. Ipswich Iscaut m.s, Parijs Ek s.s. Oslo Stuyvesant s.s. West Indië Jaba m.s. Hamburg Borgsten s.s. Frederikstad Ask s.s. Antwerpen Agility s.s. Londen 23 April: Otterhound s.s. Rotterdam Euterpe s.s. Bordeaux Nereus s.s. Gothenburg Akeld s.s. Newcastle Letchworth s.s. Newcastle Themis s.s. Bremen Irene s.s. Hamburg' Jaarstroom s.s. Hamburg Helder s.s. Hamburg Cabo m.s. Londen Olga m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Maaskerk s.s Hamburg Bodegraven s.s. Chili (via Curagao) Amstelstroom m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen 24 April: Peik m.s. Rotterdam Proeftocht. Heden maakt het voor de Koninkl. Nederl. Stoomboot Mij op een werf te Krimpen a. cl. IJsel gebouwde stoomschip Pericles zijn teen- nische proeftocht. Indien deze goed verloopt zal de oflicieele proeftocht met genoodigden op Maandag 2 Mei worden gehouden. Scheepsbouw voor buitenland. Niet alleen vrachtmot'orschepen laat het buitenland op onze werven bouwen doch ook wel pleizierjachten. Dezer dagen is bij de werf van de firma Gebrs. Niestern te Delfzijl zulk een voor Engelsche rekening gebouwd vaartuig met goed gevolg van de helling ge laten. Oponthoud in het Kanaal. Van Vrijdagavand negen uur tot Zaterdag morgen vijf uur is 't verkeer door het Noord zeekanaal gestremd geweest voor noodzake lijke baggerwerken in de nabijheid van de Hembrug. Gelukkig was er niet veel scheep vaart door het kanaal zoodat slechts een tweetal binnenkomende schepen een paar uur heeft moeten vastmaken. Tewater lating. Aanstaanden Zaterdag zal het bij de Ne derlandsche Scheepsbouw Mij. te Amster dam gebouwde tankmotorschip Cymbula te water worden gelaten. Het schip heeft een draagvermogen van 12.000 ton. WEEKABONNEMENTEN Jienen uiterlijk Woensdags avonds oetaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. - Di ADMINISTRATE. De ramp van de „Specht". Naar wij vernemen heeft een com missie uit den Raad voor de Lucht vaart, als bedoeld in artikel 6, lid 4 van de Luchtvaartrampenwet, na kennis te hebben genomen van de re sultaten van het vooronderzoek, van wege de Indische autoriteiten inge steld naar het ongeval, hetwelk op 6 October 1937 nabij het vliegveld Pa- lembang is overkomen aan het vlieg tuig PH. A.L.S. (Specht) en van de aanvullende mededeelingen ter zake van den Nederlandschen vooronder zoeker, vastgesteld, dat geen aanlei ding bestaat een nader onderzoek door den raad te doen instellen. De commissie heeft daarbij overwogen dat de oorzaak van het ongeval, t.w. motorstoring op het meest kritieke oogenblik van den start, voldoende is komen vast te staan en dat een na der onderzoek door den raad niet zal kunnen leiden tot opheldering van hetgeen in dif stadium nog onbekend ■'-s. noch tot het nemen van verdere maatregelen dan na het ongeval door de betrokken instanties reeds zijn ge troffen. Het Presidentschap van Ierland. Prof. Hyde aanvaardt de candidatuur. LONDEN, 23 April (Reuter-A.N.P.) Professor Hyde heeft er in toege stemd, zich candidaat te laten stel den voor het presidentschap van Eire. Mijnwerkers na ontploffing geïsoleerd. 59 persoren vermoedelijk om het leven gekomen. NEW-YORK, 23 April (Reuter- A.N.P.) Gemeldt wordt, dat twaalf lijken geborgen zijn na een ontplof fing in een kolenmijn te Grundy (Virginië). Ten minste 50 personen zijn, naar men gelooft, in de mijn ingesloten. Men vreest, dat zij om het leven gekomen zyn.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9