TIRANA IN HET MIDDELPUNT DER BELANGSTELLING. i ,4' 5 - 1 LVrr, Het Nichtje van buiten De Duitsche kanonneerboot „Salamander", die op 1 November 1910 ter hoogte van Casiricum strandde, wordt gelicht. Voor de werkzaam heden is op den achtersteven een waterdichte cabine gebouwd Voorzien van de Amerikaansche vlag doorkruisen talrijke Japansche visschers- vaartuigen de wateren nabij de Hawaï-eilanden. De Amerikaansche regeering heeft een onderzoek ingesteld □G Sf |Wi W «S na ki Geen nieuwe watertoren, doch het in aanbouw zijnde kantoorgebouw der Rijksverzekeringsbank te Am sterdam, gezien uit de Euterpestraat J ¥¥ff Ij. f Een kijkje op Albanië's hoofdstad, Tirana, waar Koning Zogu met de Hongaarsche gravin Geraldi.ne Aponnyi in het huwelijk is ge treden Een vliegtuig, dat te Beynac (Fr.) door een piloot en een passagier gehuurd was, stortte kort na den start te Alles neer. De passagier werd gedood; de piloot zwaar gewond. Het wrak der machine Wm v Het de asfalteering van het Rokin te Amsterdam is een aanvang gemaakt. Een overzicht van de werkzaamheden S-fV-j ;H M ¥- 1 si 1 I i ;5 - SS» 2; Gravin Geraldine Aponnyi, die met Koning Zogu van Albanië in het huwelijk is getreden, brengt den Albaneeschen groet aan de bevolkmg van Tirana, die haar een grootsche ovatie bereidde FEUILLETON door LADY TROUBKIDGE. ..Verwaand? Oh neen, aLs u dat denkt, aan hebt u het aan het verkeerde eind", zei Mar cus Standish beslist. „Hij praat nu eenmaal niet over koetjes en kalfjes. Dat heeft hij niet noodig". „Omdat hij rijk en voornaam is, bedoelt u zeker", zei Linet hatelijk. „Heelemaal niet", antwoordde Marcus koel tjes. „Torquil Rowant is een intelligente ke rel, die het heel druk heeft. Hij is bezig een biografie van zijn vader te schrijven, hij be heert zijn eigen goederen, is militair, speelt polo en jaagt op grof wild." Doch Linet was niet in een stemming om naar een verdediging van lord Rowant's ka rakter te luisteren. Zij had dien middag een eigen oordeel gevormd, toen die hooghartige, grijsgroene oogen haar hadden opgenomen en zij onderging weer het onbehagelijke gevoel, dat hij haar trots gewond had. „Laten we liever niet over hem praten", zei zij tot groote verbazing van Standish. „Ik mag hem niet, en ik geloof niet dat ik hem ooit sympathiek zal vinden." „Mooi zoo" stemde hij grif toe. „des te meer kans hebben wij anderen", En zijn zwarte oogen bleven met onverholen bewondering op het slanke meisje rusten, met haar gele japonnetje en haar beeldige teint. Linet's een voud oefende een groote bekoring op Marcus uitMarcus, modern, een beetje het zwar te schaap, Marcus, die al zijn geld er door bracht „Ik moet u meer ontmoeten", zei hij opge wekt enietwat onder den invloed van de champagne. „U moet van avond een massa dansen voor me openhouden en dan spreken we verder af, wanneer we elkaar weer zullen zien." Linet glimlachte. Zij begreep duidelijk, dat zij een verovering gemaakt had op haar eerste officieele diner. Zijn openhartige be wondering had haar moed gegeven en haar heengeholpen door de moeilijkheden van de vele messen en vorken, zonder dat haar oner varenheid iemand was opgevallen. Toen zij na afloop de andere meisjes volgde die haastig naar boven gingen om haar capes te halen en haar gezichtjes nog wat bij te werken voor zij zich naar het bal op Avon House begaven, waaraan alleen de uitverko renen deel mochten nemen, was zij er van overtuigd, dat deze verrukkelijke avond de voorlooper was van een serie heerlijke fees ten. Middernacht. Het bal van de hertogin Van Strathavon was in vollen gang. De enorme kroonluchters in de rood met goud versierde balzaal die uitzag op het park, wierpen een helder schijnsel op de dansende paren, die zich rhytmisch bewogen op de muziek van Orlando's band. Deze weelderige vertrekken waren niet over vol, want de Hertogin behoorde tot de oude school en hacl haar vurig verlangde uitnoodi- gingen slechts aan enkele bevoorrechten doen toekomen. Het was dus een uitgelezen gezelschap, dat daar dien avond bijeen was en de tiara's van de oudere dames flonkerden als deze zich door de zaal bewogen, met oude bekende heeren converseerde a of nu en dan een reverence maakten voor de koninklijke gasten. Het was een heerlijk bal en het werd beschouwd als de eerste stap in de uitgaande wereld van al de meisjes, die dit seizoen haar debuut maakten. „Het is eenvoudig een zalig bal", hoorde Linet een van haar zeggen onder het voorbij dansen en haar weeke mondje vertrok, toen zij deze woorden zoo nonchalant hoorde uiten. „Anything goes" speelde de band, maar voor Linet Seton was het op Avon House niet zoo prettig geloopenwas het inderdaad zoo slecht geloopen, dat zij niets liever wenschte, dan dat de parketvloer zich zou openen om haar te verzwelgen, zoodat niemand haar daar verloren en zonder partner zou zien staan, terwijl alle anderen dansten en het een „za lig" bal vonden. Het was zoo begonnen. Zoodra zij aangeko men waren had Marcus Standish met haar gedanst en toen had Bobbie Vereker, die zich als een uitstekend danseur ontpopte, haar ge vraagd. Doch daarna was er niets meer ge beurd. Marcus kende letterlijk iedereen en was door vrienden en bekenden in beslag' genomen. Mrs. Winsley had. nadat zij Linet hier gebracht had, niet meer naar haar omgeke ken en voerde een druk gesprek met een heer die een heele rij medailles op zijn borst droeg. Tanis danste met dien jongen man, met de grijze haren, die aan tafel naast haar geze ten had en nam ook niet de minste notitie van haar nichtje, dat voor het eerst in de groote uitgaande wereld verkeerde. En zoo stond Linet bij de deur; een slank meisje in een geel japonnetje, dat dapper glimlachte om de ellende Te verbergen, waaraan zij ten prooi was en dat meende, dat iedereen naar haar keek en zich afvroeg, wie toch dat kleine domme meisje wel zou zijn, dat zelfs niet één partner kon vinden. Tusschen de dansende paren merkte Linet hier en daar iemand op, die bij haar tante ge dineerd had, doch niemand scheen haar te herkennen. Haar kleine voetje tikte de maat op het parket en zij wendde het hoofd in de richting van tante Beatrice en zond haar een smee kenden blik toe. Tante Beatrice zou haar toch wel te hulp willen komen? Maar mrs. Winsley was in gesprek met een gezant en had wel iets anders te doen. In werkelijkheid was zij het bestaan van haar beschermelinge totaal vergeten, Zij dacht, dat het kind aan het dansen was. De dans duurde eindeloos en Linet was de wanhoop nabij. Het was tenslotte haar eerste bal in Londen en zij wou zich zoo dolgraag amuseeren. Toen gebeurden er twee dingen. Lord Rowant verscheen in de deuropening, dicht bij haar en Marcus maakte zich een oogenblik los van de bekoorlijke debutante, die hij in zijn armen hield en ging op hem toe. De band speelde vrij luid en hij moest met eenige stemverheffing spreken om zich ver staanbaar te maken. Hij wees met een hoofd beweging naar Linet en zei haastig: „Toe. vraag jij miss Seton voor een dans Torquil". Linet voelde dit verzoek meer dan dat zij de woorden verstond, doch het antwoord be reikte haar ooren maar al te duidelijk, want de band speelde plotseling met ge dempten klank. Hij zei: „Spijt me. Ik heb het te druk", en Linet meende dat hij lachte. Zij kon niet weten dat de Hertogin hem zoo juist verzocht had een voorname vreemdelinge naar het souper te geleiden, dat eenige oogen- blikken later plaats zou vinden. Voor haar bestond er geen enkel excuus. Het bloed stroomde naar haar wangen. Zij klemde haar tengere handjes krampachtig ineen en ge voelde zich doodongelukkig. De dansers sche nen voor haar oogen heen en weer te warre-, len en zij had het gevoel, dat zij al uren stond" te kijken. Toen klonk er plotseling een stem naast haar, die zei: „Als u niet danst, miss Seton, zullen wij dezen dans dan samen eindigen?" Rustig klonk de stem van lord Rowant. Linet's blauwe oogen schenen vuur te schie ten, toen zij ze op zijn gelaat vestigde. Hij had zich dus verwaardigd haar de handschoen toe te werpen. Om zijn vriend Marcus Standish een plezier te doen, wilde hij den dans wel eindigen met dat onbekende meisje van bui ten. „Maar dat zal hij niet", dacht Linet en haar jeugdige lippen klemden zich vastbera den opeen. Toen zei zij bruusk: „Het spijt me, lord Rowant, ik heb het te druk", en zag aan de uitdrukking van zijn gelaat, dat hij begreep, dat zij zijn losse op merking gehoord had en daar met haar ge- heele wezen tegen in opstand kwam. Na dat eene moment was zijn gezicht weer ondoor grondelijk. „Pardon", was het eenige woord, waarmede hij zich afwendde en Linet als overwinnaar achterliet, zich terneergeslagen en ongeluk kig voelende, hetgeen ditmaal niets te maken had met het feit, dat zij niet danste. Dat gevoel van neerslachtigheid bleef Linet den geheelen avond bij, al bracht de jonge Vereker verschillende officieren bij haar en verscheen Marcus later nog om een extra dans op te eischen, Eenigen tijd later zag mrs. Winsley tot haar genoegen, dat Linet vroolijk aan het dansen was en tot haar nog grootere vreugde, dat Tanis lord Rowant tot partner had en dit laatste maakte dat zij niet voor het aan breken van den dag de jonge meisjes mee naar huis nam. Je behoeft niet vroeg op te staan, hoor", deelde zij Linet gapend mede,, toen het ge zelschap Ladogan Terrace weer bereikt had. „Wij komen geen van allen voor elf uur te voorschijn. Je hebt je op het eerste bal goed gehouden", voegde zij er beminnelijk aan toe, toen zij het meisje goedennacht kuste. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5