ASPIRIN Hoogere belastingen in Engelanc THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS VV 0 E N? S D A G 27 A P R I TJ 193S Sir John Simon dient de begrooting in. DE Britsche minister van financiën, Sir John Simon, heeft gisteren bij het Lagerhuis de nieuwe begrooting ingediend. Simon deelde mede, dat het op pl.m. 30 millioen pond sterling ge raamde tekort genivelleerd zal worden door verhooging van de Inkomstenbelasting en de rechten op benzine, olie en thee. De uitgaven voor defensie raamde de minister op ruim 343 millioen pond sterling. Inkomstenbelasting en eenige rechten verhoogd. Defensie eischt 343 millioen pond. De Engelsche begrooting bestaat uit drie deelen. Het eerste deel is een overzicht van het af- geloopen jaar, dat sloot met een overschot van 28.786.000 pond sterling. Deze som zal in de toekomst anders worden gebruikt dan tot nu toe het geval is geweest, Het tweede deel is het totaal van de inkomsten en uitgaven, hetgeen een tekort oplevert en in het derde deel wordt de oplossing gegeven voor het dek ken van dit tekort. •IR JOHN SIMON, de Ertfelsclie kanselier van de Schatkist. In het afgeloopen jaar bedroegen de Inkomsten 872.580.000 pond ster ling, ongeveer negen en een half millioen meer dan de raming en 48 millioen meer dan het jaar daarvoor en vijfmaal zooveel als 25 jaar ge leden. De inkomsten uit de douane namen toe met twee en een half müioen, voornamelijk uit de rechten op bier en tabak. De opbrengst uit de rechten op alcoholische dranken be droeg een half millioen minder dan het jaar tevoren en de opbrengst uit de rechten op suiker waren eveneens teleurstellend. De in komsten uit het binnenland waren ongeveer drie en een kwart millioen hooger dan de la ming. De inkomstenbelasting bracht tien mil lioen meer op, doch dit werd deels tenietge daan, doordat de inkomsten uit de zegelrech ten vijf millioen beneden raming bleven en de surtaxe een millioen, terwijl een half mil lioen werd gebruikt voor de landsverdediging. Dit surplus van de inkomstenbelasting is te danken aan het onverwacht binnenkomen van belangrijke posten voor het eind van het financieele jaar. De vermindering van de in komsten uit de zegelrechten is te wijten aan het inkrimpen van den handel op de effec tenbeurs. De algemeene indruk van het afgeloopen jaar is, dat de eerste helft beter was dan de tweede, hoewel ook de tweede helft goed is geweest. Sprekende over de uitgaven zeide Sir John Simon, dat de vastgestelde schuldenlast van 224 millioen voldoende is gebleken om niet alleen de rente te voldoen en de kosten te be strijden van de nationale schuld, doch boven dien zeven en driekwart millioen te storten in het amortisatie-fonds. De verdere lasten ten bedrage van 2.777.000 pond sterling werden uit de inkomsten gedekt. De totale uitgaven, welke door de inkomsten werden gedekt, be droegen 843.794.000 pond sterling, dus 28.786.000 minder dan de inkomsten. Dit over schot is te danken aan drie redenen, n.l. de inkomsten waren hooger dan verwacht werd, de uitgaven in verband met de werkloosheid zijn aanmerkelijk beneden de raming geble ven en ook de supplementaire uitgaven waren minder dan verwacht werd. Voor het komende jaar verklaarde de mi nister het voorzichtig te achten de schulden last te ramen op 230 millioen en hij verwacht, dat dit wederom een overschot zal beteekenen voor het amortisatiefonds. De uitgaven voor de landsverdedi ging raamt de minister voor het ko mende jaar op 343.250.000 pond ster ling, hierbij inbegrepen, de 90 mil lioen, welke reeds zijn geleend. Bij de civiele ramingen is opgenomen een bedrag voor luchtbescherming, dat 3Yz millioen hooger is. Voorts deelde Simon mede. dat men de be trokken takken van handel geraadpleegd heeft en dat de reegering in het begin van dit jaar besloten had te juister tijd voldoen de voorraden tarwe, walvischtraan en suiker in te slaan, teneinde de zekerheid te hebben, dat de voorraden des lands gehandhaafd zul len worden op een peil. dat noodig is voor de behoeften der burgerbevolking in de eer ste maanden en tijdens een noodtoestand. Deze aankoopen zijn thans verricht. Abso lute geheimhouding was van wezenlijk be lang ter voorkoming van prijsstijging. Daar om heeft de regeering de zeer ongebruike lijke manier toegepast van optreden zonder zich eerst te wenden tot de daartoe bestaan de autoriteit in het vertrouwen, dat het huis de redenen -zou begrijpen en de regeering in staat zou stellen de noodige wetgevende maat regelen tot stand te brengen. «Toejuichin gen). De totale uitgaven raamde Simon voor dit jaar zonder de 90 millioen geleend geld, die reeds toegewezen zijn voor de defensie op 944.398.000 pond d.w.z. 81 y2 millioen meer dan op de begrooting van het vorige jaar. Voortgaande gaf Simon te kennen, dat zekere wijzigingen aangebracht worden, wel ker voornaamste doel is de belastingen haar volledige vruchten te doen afwerpen. In het bijzonder maakte hij hier melding van de stappen, die men wil gaan doen om een einde te maken aan belastingontduiking'. Wanneer de thans ontworpen maatregelen niet vol doende blijken, zullen andere toegevoegd worden. Er worden zekere wijzigingen aangebracht in de inkomstenbelasting en in de heffing van belastingen op films. Op de basis van de tegenwoordige belastin gen wordt voor het loopende fiscale jaar, dat op 31 Maart a.s. eindigt, de opbrengst ge raamd op een totaal van 914.400.000 pond, met inbegrip van 336 millioen van douane rechten en accijnzen 319 millioen van de in komstenbelasting, 62 millioen van de z.g. su pertax, 88 millioen van successierechten, 124 millioen zegelrechten, 20 millioen uit de «bij drage voor de nationale defensie en 36 mil lioen uit de belasting op motorrijtuigen. Er blijft een tekort van 29.998.000 pond aangezien de uitgaven geraamd waren op 944.398.000 pond. Simon kondigde aan, dat de stand aard voor de inkomstenbelasting ver hoogd zal worden met een sixpence per pond, zoodat hij komt op 5/6 per pond. De opbrengst hiervan wordt voor dit jaar geraamd op 22 1/4 mil lioen. De rechten op benzine zullen terstond verhoogd worden van acht pence op negen pence per gallon, terwijl een gelijke verhooging wordt ingevoerd voor zware oliën, die ge bruikt worden voor vervoer over den weg. Deze verhoogingen zullen dit jaar 5 millioen opbrengen. Het recht op thee uit het Britsche rijk en -uit het buitenland zal worden verhoogd met twee pence per pond, hetgeen 2 3/4 millioen zal opbrengen. Verder zal een recht van negen pence per gallon geheven worden van stook- alcohol, te beginnen op 2 Mei. het geen 350.000 pond zal opbrengen, waardoor een algemeen totaal wordt behaald van 30.350.000 pond. Er is dus een overschot op de be grooting van 350.000 pond. Simon zeide o.a. nog, dat verwacht kon worden, dat belangrijke aanvullende begroo tingen van defensie dit jaar bestreden zul len worden uit leeningen. Wij mogen, aldus Simon, vernachten, dat een belangrijke, mis schien zelfs aanzienlijke verlaging van den jaarlijkschen last zal ontstaan voor het einde van de vijfjaarsperiode, doch de toekomstige uitgaven voor instandhouding en vervanging moeten belangrijk hooger blijven dan in het verleden. Niets zou zoozeer bijdragen tot een uiteindelijke vermindering van den last als een groei van den internationalen goeden wil en een algemeene vermindering der bewape ningen, die daarop volgen zou. Dit is het doel van de politiek, die wij nastreven en van wel ker voltooiing het Britsch-Italiaansche ac- coord een treffende factor vormt. Tot dit doel echter vollediger bereikt is, zijn wij gehouden het herbewapeningsplan voort te zetten. De oppositie aan liet woord. Na de rede van Simon nam de leider der Labouroppositie, Attlee, het woord. Hij deed een levendigen aanval op het door den minis ter uiteengezette plan, dat naar zijn meening onevenwicht is en bovendien een klasseka rakter draagt. Zoo zal de belasting op de thee hoofdzakelijk den minderen man treffen. Wat de voortdurende en geweldige verhooging der militaire uitgaven betreft, Attlee ziet de reden daarvan in de sedert zes en een half jaar door de nationale regeering gevoerde buitenlandsche politiek. Sir Archibald Sinclair oefende vervolgens namens de liberale oppositie critiek uit op de begrooting. Ook hij protesteerde tegen de verhooging van de belasting op thee. terwijl hij twijfelend uitsprak over de doeltreffend heid van het toezicht op de militaire uitgaven. Daarentegen wenschte spreker de regeering geluk met de maatregelen betreffende het opslaan van voedingsmiddelen voor het ge val van nood en met de maatregelen die ge richt zijn tegen belastingontduiking. Het Lagerhuis hechtte goedkeuring aan de begrootingsbesluiten, waarbij de rechten op thee en olie verhoogd worden evenals de inkomstenbelas ting. Ook de andere begrootingsbe sluiten werden goedgekeurd. Duïtsclhlamd. De kwestie der visa voor Engeland. Te Berlijn verwacht men. dat de rijks- regeering binnenkort met Groot Brittannië in onderhandeling zal treden voor een ver nieuwing der Engelsch-Duitsche overeen komst over de afschaffing van verplichte visa voor Duitsche burgers, die Britsch grondge bied wenschen te betreden. Er is reden aan te nemen, dat deze wensch wordt ingegeven door de Britsche opzegging der overeenkomst. In sommige kringen veronderstelt men, dat de Britsche actie was voortgekomen uit den wensch een eind te maken aan den stroom van ongewenschte Joden, die na de uitsluiting Engeland wilden binnenkomen, terwijl andere van meening zijn, dat de maatregel beoogt nationaal-socialistische agenten in Groot- Brittannië te controleeren. Actie der Duitsche minderheid Havas meldt uit Warschau: Sinds eenige dagen is de houding van de pers der Duitsche minderheid ir Polen ten aanzien van de Poolsche minderhedenpolitiek zeer agressie geworden. Alle dagen vermelden de in Polei verschijnende Duitsche bladen op ir het oog springende wijze van ontslag- verleening aan Duitsche arbeiders oi publiceeren zij berichten over het on derwijs aan Duitschers in Polen. Aldus heeft de pers in Opper Silezië, Pom- Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. (Adv. luges. Med.) meren en Dantzig met een dag tusschenruim- te een artikel gepubliceerd, dat verspreid was door den Deutschen Pressedient over de „be dreiging der Duitsche scholen in Wolhynie". In dit artikel werd geconstateerd, dat de Duitschers in Wolhynie, ten getale van 60.000 personen, geen enkele Duitsche school hebben en dat in dorpen waar 120 Duitsche kinderen van den leerplichtigen leeftijd wonen, slechts Poolsche of Poolsch-Oekrainische scholen zijn, Daarenboven heffen de Poolsche autoriteiten meer en meer Duitsche particuliere scholen op en geven zij geen vergunning meer nieuwe te openen. Poolsche tegencampagne. Het persbureau voor het westen de Polska Agencja Prasowa Zachodnia dat gespecia liseerd is in kwesties betreffende de Poolsch- Duitsche betrekkingen, publiceert in antwoord op deze Duitsche propaganda een artikel, waarin het uitdrukking geeft aan zijn onge rustheid ten aanzien van de activiteit der organisatie van in het buitenland wonende Duitschers. Het orgaan schrijft: „Wij zijn ge tuige van een activiteit, welke middelen zoekt om zich te mengen in het interne leven van staten, waar Duitschers wonen om er oneenig- heid te zaaien. Er is een kaart in voorberei ding betreffende de in Tsjecho Slowakije wo nende Duitschers. Voorts bereidt men een ver- eeniging voor van alle in Polen wonende Duit schers. Dagelijks doen zich provocaties voor van de zijde van in Polen wonende Duitschers, Deze stand van zaken vereischt een snelle be slissing". Geen deelneming aan de wereld tentoonstelling in Amerika. De Duitsche ambassadeur te Washington, Hans Oieckhoff, heeft doen weten, dat Duitschland om fi nancieele redenen niet zal deelne men aan de internationale tentoon stelling te New-York in 1939. Bulgarije. Kabinetswijziging op komst? Reuter verneemt uit Sofia- Men verwacht, dat voor de bijeenkomst van het nieuwe parle ment in de volgende maand het kabinet ge heel of gedeeltelijk zal worden gewijzigd. Het gerucht gaat, dat de minister van binnen- landsche zaken, dr. Nikolajef. reeds zijn ont slag heeft ingediend en benoemd zal worden tot Bulgaarsch gezant- te Rome. Hij is verant woordelijk voor de maatregelen bij de verkie zingen in Maart. De raadslieden van den ko ning staan thans in contact met sommige vooraanstaande candidaten voor minister functies. De reden van deze. wijzigingen zóu zijn, dat beloften zijn gedaan aan Kamerleden als tegenprestatie voor hun steun aan de regee ring, waardoor liet moeilijk zou zijn tegen strijdige belangen met elkaar in overeenstem ming te brengen. Frankrijk. Daladier aan het woord voor zijn vertrek naar Engeland. Minister president Daladier heeft tegen over een vertegenwoordiger van Reuter een verklaring afgelegd, waarin hij o.a. zeide: „Ik ben steeds de meening toegedaan ge weest. dat iedere krachtsinspanning ten be hoeve van den vrede en de welvaart in Euro pa gebaseerd moest zijn op een Fransch- Britsche entente. De wenschen en verlan gens van onze twee naties loopen dooreen. Wij streven dezelfde doeleinden na. Daarom zal ik met bijzonder genoegen en veel ver trouwen weer contact vinden met de leden der Britsche regeering. Ik 'ben er zeker van, dat onze beide regeeringen een weg zullen vinden om den goeden wil der twee vrede lievende, vrije volken in de feiten tot uit drukking te brengen". Mexico. Cardenas antwoordt o[) de tweede Britsche nota. In zijn antwoord op de tweede Britsche nota betoogt president Cardenas, dat de ont eigening van de Aguila Oil Company niet hi strijd is met de rechtvaardigheid en dat er bovendien geen reden is voor diplomatieke tusschenkomst, daar de zaak nog niet in laatste instantie behandeld is. Het Mexicaan- sche hof heeft nog geen einduitspraak ge daan. In antwoord op de in de Britsche nota voorgestelde herziening van de houding der Mexicaansche regeering, zegt Cardenas: „Ook mijn regeering wenscht, dat de zaak geregeld zal worden. Zij heeft daarom de maatschappij verzocht vertegenwoordigers te zenden om te onderhandelen over de grootte en de voor waarden der schadeloosstelling. Zoolang deze vertegenwoordigers niet aangewezen zijn, kan niets gedaan worden". Franco's luchtmacht bombardeert Castellon. Vijf dooden en verscheidene gewonden, vijftig t huizen verwoest. Uit Castellon wordt gemeld, dat de stad gisteren .door twintig vliegtuigen van de luchtmacht van Franco is gebombardeerd. Er vielen vijf dooden en verscheidene ge wonden. Vijf tuig buizen werden vernield. Eveneens werden gebombardeerd de dorpen Almanzora en Villareal. Hier vielen zes doo den en eenige gewonden. Des morgens om vijf uur poogde de lucht macht van Franco een aanval te doen op Barcelona. De luchtdoelartillerie opende onmiddellijk het vuur op de aanvallende vliegtuigen. Men heeft geen inslaande bom men gehoord en na twintig minuten was rust weergekeerd. Vice-admiraal Hasegawa terug geroepen. Commandant van de Japansche vloot in de Chineesche wateren. SJANGHAI, 26 April. Officieel wordt be vestigd, dat vice-admiraal Hasegawa, de com mandant van de Japansche vloot in de Chi neesche wateren, van zijn post is ontheven en ter beschikking gesteld is. Tegelijkertijd werden de marine-attaché, vice-admiraal Honda, de commandant van de landingstroepen der marine, vice-admi raal Ohkochi en de chef van den staf van de Japansche vloot in de Chineesch wateren, vice-admiraal Soegijama. van hun post ont heven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Vreugde in Alltanië's hoofdstad. Millioen Albaneezen trok naar Tirana. Amnestie voor politieke veroordeelden. Ter gelegenheid van het huwelijk van ko ning Zog van Albanië met de Hongaarsche gravin Appoyni. dat vandaag wordt voltrok ken. is een millioen Albaneezen naar Tirana gekomen. De vroolijk versierde straten gjjn overvuld met een zingende en dansende me nigte. Aan de toegangswegen tot de stad zijn eerepoorten gebouwd. In ieder van de tien prefecturen van het land zullen tien arme bruidsparen op kosten van de plaatselijke autoriteiten in den echt worden verbonden. Het koninklijk bruidspaar zal de witte broodsweken verblijven in een paleis op den top van een heuvel aan de Adriatische Zee. Ter gelegenheid van zijn huwelijk heeft koning Zog een amnestie-decreet ondertee kend voor politieke veroordeelingen. SMOKKELAARS OP ZEE VERDRONKEN. In de nabijheid van de Italiaansche bezit ting Zara aan de Adriatische Zee is een zeil scheepje in een storm geraakt en omgesla gen. De vier inzittenden, die suiker naar Joe- go-Slavië wilden smokkelen, zijn verdron ken. Waarom wilt U naar boven gaan, Zwartriem? vroeg Thijs. Tja, want op stuk van zaken zijn zeeroovers zeeroovers en dat beteekent: raar volk Wel, ik heb jullie toch een belooning beloofd en die belofte zal ik houden! Gaan jullie maar mee, dan zal ik jullie laten zien. wat ik zoo gedacht had Zie je wel. Thijs, dat die lui altijd hun woord houden? fluisterde oom Mopperniet, terwijl ze de kleine trap van het huis opliepen. Die lui doen altijd wat ze beloven. Kijk eens .wat een mooie kamer! Thijs keek vol verbazing om zich heen. Tjonge, tjonge, dat is lang niet mis, Zwartriem! Je hebt hier wel heel mooie meubelen! Maar Zwartriem lachte. O, ik heb nog veel meer, hoor! In mijn zomerverblijf heb ik nog veel mooie meubels! Maar kom jullie mee naar de schatkamer, dan kan ik jullie de belooning overhandigen! En even later traden ze de schatkamer van Zwartriem binnen. En dadelijk zagen ze al de schatkist staan vol juweelen en vol geld. Jullie mogen hier uit nemen, net zooveel als jullie wilt! lachte Zwartriem. terwijl hij naast de kist ging staan. Ga je gane maar, Thijs! Maar Thijs aarzelde eves. Chineesch succes in Zuid- Sjantoeiig. Tsjantsjin bezet. Vier Japansche colonnes rukken naar Soetsjau op. Volgens Chineesche berichten van het front in Zuid-Sjantoeng hebben de Chinee sche troepen een aanval op Tantsjen inge zet. In de straten der stad zou gevochten worden. Naar van Chineesche militaire zijde ver klaard wordt, wordt in de provincies Sjansi en Hopei. waar de Japansche garnizoenen tamelijk verdund zijn, doordat troepen naar het front in Sjantoeng zijn gezonden, een verscherpte guerilla-actie gevoerd. Chinee sche troepen zouden reeds tot twintig kilo meter ten westen van Peking zijn doorge drongen. Hierdoor wordt Japan voor de noodzakelijkheid geplaatst, nieuwe troepen naar China te zenden. Reuter meldt, dat vier Japansche colonnes naar Soetsjau optrekken. Twee rukken op uit het noorden, een in de richting van Taiertsj- wang en een uit Linyi naar Pihsien. Twee duizend man Japansche troepen van een of twee colonnes rukken uit het zuiden op. Zij hebben de rivier Hwai gepasseerd, welke op 21 K.M. ten zuiden van Spetsjau stroomt. PROGRAMMA DONDERDAG 28 APRIL. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Berichten. 12=15 KRO-orkest, en gramafoonmuziek. 5.00 Han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Heemsteedsch Christelijk Kinderkoor. 6.30 Causerie: Het Leger des Heils en de Jeugd. 7.00, Berichten. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS- beiïchten. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Causerie: De Koninklijke Marine en haar geestelijk leven. 9.30 NCRV-orkest. 9.45 Causerie: De Christe lijke Tehuizen voor Militairen. 9.55 Vervolg concert (om 10.00 Berichten ANP) 10.45 Gym nastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gra mofoonmuziek. C.a. 11.5012.00' Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Viool en piano. 11.00 Kniples. 11.30 Het Omroeporkest. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.00 Avro-Vaude- ville-orkest en orgelspel. 1.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Piano-voor dracht. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszitten den 4.30 Gra mofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportcauserieën. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het Poltronieri-kwar- tet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Het omroeporkest en solisten. 9.15 Inleiding volgende uitzending. 9.20 Radio toon eel. 10.00 Orgelspel. 10.15 De Twilight Serenaders. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 10.25 De Caylus Players. 11.05 Gramofoon muziek. 11.50 Voordracht. 12.20 Gramofoon muziek. 12.40 Pianovoordracht. 1.10 BBC- Northern-Ireland orkest. 2.102.30 Causerie: I was Shanghaied. 2.35 Stedelijk Orkest van Bournemouth, mmv. soliste. 4.05 Voor de vrouw. 4.20 Het Ralph Elman Sextet. 4.50 Gra mofoonmuziek. 5.10 Berichten. 5.40 Causerie: Autobiographies. 6.00 Pianovoordracht. 6.40 Militair orkest. 7.20 Variété-programma. 7.50 Orgelspel. 8.00 Causerie: Transport. 8.20 Be richten. 8.40 Causerie: The burget. 8.50 Cau serie: Weather outlook. 8.55 Solistenconcert. 9.20 Korte Kerkdienst. 9.40 Het BBC-Harmo- nie-orkest. 10.20 Joe Loss en zijn Band. 10.50 11.20 Dansmuziek (Gr. pi.» RADIO PARIJS, 1648 M. 7.108.05 en 9.10 Gramofoonmuziek. 11.40 Bailly-orkest «Om 12.50 Zang). 2.50 Viool voordracht. 2.20 en 3.20 Zang. 4.20 Radiotoo- neel. 7.35 Zang. 7.50 Symphonieconcert. 9.50 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 en 7.50 Amuse mentsorkest. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Omroeporkest en soliste. 1.30 Populair concert 3.20 Eugèn Jahn's orkest. 5.40 Viool en piano. 6.30 Omroeporkest en solisten. 8.20 Farkas Miska's orkest. 9.5011.35 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Cabaretpro gramma. 12.00 Omroepsalonorkest. 12.50 Ca- baretprogramma. 1.00—1.20 Gramofoonmu ziek. 4.20 Omroepsalonorkest. 5.50 Gramofoon muziek. 7.20 Omroepkleinorkest. 9.10 en 9.30 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Omroepor kest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20. 5.35 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 9.3010.20 Zang, harp en gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Radiotooneel met muziek. 8.20 Duitsch- land-Echo. 8.35 Het Omroeporkest. 9.20 Be' richten. 9.50 Piano voordracht. 10.05 Berich ten. 10.2011.20 Franz Hauck's dansor^st.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6