Frits Schuurman. Benoemd tot dirigent-directeur van het Residentie-Orkest. De benoeming van den dirigent der H. O. V. Frits Schuurman, in gelijke functie bij het Residentie Orkest, die Woensdag door het Haagsche bestuur is bekend gemaakt heeft in Haarlem geen verbazing gewekt. Men voelden het daar in den laatsten tijd wel aankomen, dat het geval-Van Beinum zich zou herhalen en dat ook deze Haarlemsche dirigent, in de laatste jaren zoozeer in beteekenis gegroeid, Frits Schuurman. tot een hoogerc positie in het Nederlandsche muziekleven geroepen zou worden. Zijn suc ces in Haarlem bepaalde zich daarbij niet tot de H. O. V., welker concerten steeds drukker bezocht werden ondanks de groote moeilijk heden waarmede het orkest nog steeds te kampen heeft, maar waren ook zeer markant in zijn leiding van de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap. Inderdaad heeft Schuur man van dit mannenkoor iets zeer buitenge woons weten te maken en zich daarmee tot een eerste rangs koordirigent ontwikkeld. Toen in de eerste dagen van dit jaar Eduard van Beinum tot eersten dirigent van het Com certgebouw Orkest werd benoemd, naast Mengelberg, heb ik mij aan de volgende voor tpeiling in dit blad gewaagd: „Eenmaal op den weg der erkenning van onze jonge dirigenten z-al men zijn onderzoek verder moeten uitstrekken en weer zal daarbij de aandacht vallen op Haarlem omdat de carrière van Frits Schuurman bij de H. O. V. merkwaardige gelijkenis met die van Van Beinum ver toont. Ook hij heeft zijn erkenning hier thans tenvolle veroverd en is een voor treffelijk orkestleider geworden, die in veelzijdigheid en ondernemingsgeest bo vendien geenszins voor zijn voorganger onderdoet. De hoogstaande artistieke prestaties van de H. O. V. getuigen daar- 'van voortdurend, de steeds toenemende belangstelling van het Haarlemsche pu- bliek doet dat eveneens. Wij hopen dat Schuurman Haarlem niet zal verlaten. Haarlem en de H. O. V. zijn wel ten zeerste gebaat, evenals trouwens Zang en Vriendschap, met een leider zoo als hij. En ervaring heeft wel geleerd van hoe groote beteekenis de bezetting van deze post voor het Haarlemsche muziek leven is. Maar het zou tenslotte niet an ders dan begrijpelijk zijn als het deze richting uitging." Deze verwachting is dus wel spoedig be waarheid. Aan Frits Schuurman onze geluk- wenschen met een zoo eervolle benoeming, die hem de leiding toevertrouwt van Nederland's tweede orkest. Naast hem zal als gastdirigent prof. Georg Szell optreden. Aan Schuurman wordt buitendien als directeur van het Resi dentie Orkest een organisatorische taak op gedragen: Allerlei regelingen en onderhande lingen betreffende de samenstelling van het orkest, benoeming en ontslag van orkestleden, uitnoodigingen aan solisten enzoovoorts. Dat de benoeming voorloopig voor een jaar is geschied heeft Schuurman aanleiding ge- gegeven te bedingen dat hij zijn Haarlemsche relaties deels zou mogen handhaven, hetgeen is overeengekomen, zoodat hij het leiderschap van de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap blijft vervullen en misschien, als gastdirigent, ook nog een aantal concerten van de H. O. V. in het a.s. seizoen zal kunnen1 leiden. Dit laatste zij slechts als veronderstel-, ling geuit: het H. O. V.-bestuur, opnieuw voor het probleem van de orkestleiding geplaatst, moet zich natuurlijk nog in deze belangrijke; aangelegenheid gaan verdiepen. Te minder makkelijk is de zaak omdat juist in het a.s, najaar het 125-jarig bestaan gevierd zal wor den, bij welke gelegenheid de H. O. V. natuur lijk op zijn allerbest voor den dag moet ko men en tevens de beste toekomst-beloften geven. Bij het Residentie Orkest zullen in het vol gende seizoen Schuurman en Szell ieder on geveer vijfentwintig concerten leiden, waarbij zij elkaar in opeenvolgende korte periodes zullen afwisselen. In het kort herinnerend aan Frits Schuur man's levenloop zij gereleveerd dat hij op 25 Juni 1898 te Nijmegen geboren werd en dus op enkele maanden na de veertig bereikt heeft. Een deel van zijn schoolopleiding krees hij te Haarlem, aan het Gymnasium. Later was hij leerling van de Handelsschool te Am sterdam, maar zijn aanleg bleek niet die des handelsmans te zijn. Niet dan na strijd kreej hij gedaan, zijn muzikale aspiraties te mogen verwezenlijken, studeerde onder leiding van Sem Dresden compositie en directie aan het Amsterdamsche Conservatorium, deed in 1921 cum laude eindexamen en vertrok toen naar Parijs om zijn studies te voltooien bij den ver maarden Franschen componist Albert Rous- sel. Dat dit een onvergetelijke studietijd voor hem wasdaarvan heeft hij verleden jaar getuigd toen hij bij Roussel's overlijden hem in zoo warme woorden van genegenheid ex erkentelijkheid in ons blad herdacht. Er volgden jaren van muzikale omzwer vingeneen merkwaardige tijd waarin Schuurman door Frankrijk, Spanje, Portugal en Marokko trok, soms ontbering leed, maar een belangwekkende ervaring van menschen en toestanden opdeed, zooals maar weinigen ten deel valt. Van die omzwervingen van een muzjkant heeft hij indertijd verteld in een reeks voortreffelijk geschreven schetsen ons blad, die vele lezers zich zullen herinne ren. De naam van den .toenmaals anoniem gebleven auteur zij hierbij onthulden wij stellen ons voor er dezer dagen nog eens het een en ander van te herdrukken. In 1926 keerde Schuurman naar ons land terug, vestigde zich te Amsterdam, gaf daar lessen, verving Lieven Duvosel tijdelijk als dirigent van Toonkunst in Tiel en werd se cretaris van de directie van het Amsterdamsch Conservatorium, waar hij ook optrad als leeraar in theoretische vakken. Eind Mei 1931, na de benoeming van Eduard van Beinum tot tweeden dirigent van het Concertgebouw Or kest, werd hij tot dirigent van de H. O. V. benoemd. Het bestuur van de H. O .V. was daarbij voorgelicht door een commissie van deskundigen bestaande 'uit Eduard van Beinum, Cornells Dopper en Sem Dresden, die unaniem koos uit een menigte sollicitanten van wie velen waren komen ;,proef-diri- geeren". Ik behoef wel niet uit te weiden over de veelzijdigheid en ondernemingsgeest van Schuurman's leiding. Die kent men in Haar lem. Een gansche reeks van „eerste uitvoe ringen" zal in de herinnering van onze muziek liefhebbers herleven en ook aan de Neder landsche kunst heeft hij steeds volle recht doen wedervaren terwijl hét moderne eri het klassieke repertoire beide de volle toewijding van den echten musicus, zich als dienaar der kunst beschouwend, hebben ervaren. Het is .heel jammer dat Haarlem Schuurman verliezen moet. Het is te hopen dat hij voor loopig nog veel in Haarlem zal kunnen blij ven geven. Hij verdient evenwel zijn succes en erkenning en zijn vele vrienden zullen zich daar, voor hem, van harte in verheugen. Dat doet ook schrijver dezes. R. P. BEVERWIJK RINGVERGADERING VAN MEISJES- VEREENIGINGEN Donderdagavond zal de Christelijke Meis- jesvereeniging „Ora et Labora" onder leiding van mevrouw C. Vrendenburg-Maters de voor jaarssamenkomst, die te Bloemendaal wordt gehouden, van den ring Kennemerland van meisjesvereenigingen bezoeken. Het vertrek is op 7 uur vanaf het Stationsplein vastgesteld. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING" Beverwijk, 27 April 1933. Prijsnoteering: Spinazie per kist 1546. Sla (100 stuks) 1.805V2 Wortelen per bos 16. Rabarber per bos 5—10. Raapstelen per bos 1.902'/j. Radijs per bos lVfe—21/2. Peterselie per bos 11 Vs. Seldeiïe per bos 22Vz- Prei per K.G. 69. Aardappelen per K.G. 4Va5. Witlof per K.G. 6—14. Asperges, le wit per bos 46—52. Asperges le bl. per bos 3237. Knollen per stuk 23l/2. Gele kool per K.G. 5—7. Roode kool per K.G. 810. De nieuwe bioscoopprogramma's. „De Indische Graftempel" in Luxor. Een beeld uil de film Het monument eener groote liefde". (Luxor Theater, Beverwijk). Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer het tweede deel van „De In dische Graftempel" met Frits van Dongen in de hoofdrol. Architect Fürbringer heeft de opdracht van den Maharadja van Eschnapoer, om voor hem een gigantischen graf tempel te bouwen, aan vaard en is met zijn medewerker Emil Sper ling en diens vrouw naar Britsch-Indië ver trokken. waar zij al zeer spoedig met den bouw van den tempel begonnen zijn. De voortgang van het werk wordt door een waterval in de onmiddellijke omgeving,zeer sterk belemmerd en Peter Fürbringer vindt bovendien bij zijn inlandsche architecten niet veel medewerking. Daar komt nog bij, dat z'n humeur er niet op vooruitgaat ais zijn verloofde Irene Traven nog steeds niet naar Indië komt, maar in ge zelschap van den Maharadja van stad tot stad trekt op zoek naar de Maharina, die als In dische danseres in groote variété-theaters op treedt. Irene vermoedt, dat achter deze Amerikaan- sche manier om steden te zien. meer verbor gen is. dan de Maharadja tegenover haar los laat. doch zekerheid hieromtrent krijgt ze pas in Bombay, waar Sascha pogingen doet om met haar in contact te komen. Deze samen komst wordt verijdeld en Irene trekt, zonder achter het geheim gekomen te zijn, met den Maharadja naar Eschnapoer, waar zij met Oostersche pracht en praal ontvangen wordt. Sitha is door Ramigani gevangen gezet in diens paleis, gelegen in de onmiddellijke nabij heid van den in aanbouw zijnden graf tempel, die hij verklaart haar dit op echt- Oostersche wijze gebouwd wordt voor haar. Levend zal zij ingemetseld worden. Het is Sascha gelukt onder valschen naam in het kamp der bouw meesters binnen te dringen. Van hieruit zal hij pogingen aanwenden Sitha te bevrijden. Bij een bezoek aan het kamp komt Irene de jeheele waarheid omtrent Sitha van Sascha te weten. Zooveel wreedheid overweldigt haar en ze poogt den Maharadja tot andere ge dachten te brengen. De Oosterling is echter niet te vermurwen. De opwindende gebeurtenissen, die nu vol gen tarten iedere beschrijving en komen slechts bij het aanschouwen tot huil volle recht, zoodat we willen volstaan met te ver melden, dat alles anders afloopt, dan het zich na deze samenloop van omstandigheden doet aanzien. Wel dient nog te worden opgemerkt, dat deze grootsche avonturen zich afspelen tegen een bonten achtergrond van mysterieuze schoonheid. Zelden wérden dan-ook deze nagenoeg onge kende nafcuurpracht én de typisch Oostersche gebruiken, zoo suggestief en geheel passend in het kader van een spannend filmverhaal verwerkt. Het tweede hoofdnummer is „Een vrouw met fantasie" met Fred MacMurray en Carole Lombard. „PRINS EN BEDEDRN AAP" Kennemer Theater. De film „Prins en Bedelknaap", die vanaf a.s. Vrijdag in dit theater wordt vertoond, vangt aan op een nacht in het jaar 1547, als de kanonnen plotseling de geboorte van den troonopvolger van Henry VIII aankondigen. Op 't zelfde oogenblik wordt in een krot in Offal Court eveneens een zoon geboren van John Canty, die niet alleen 'n nietsnut, maar look een dief en moordenaar is. Vreemd loopen de wegen van 't noodlot, want tien jaar latei- zijn de levens van deze twee knaapjes, die te gelijkertijd, maar onder zulke geheel andere omstandigheden geboren werden, onontwar baar verwikkeld. Omdat zijn speelmakkei-tjes. Lady Jane Grey en Lady Elisabeth reeds naar bed gegaan zijn, begeeft 't prinsje zich naar den voorhof van 't paleis om zijn hond te halen. Hij ziet, dat de kapitein van de wacht, een bedelknaap, die onder een bank werd ontdekt, er ongena dig van langs geeft. Edward bedreigt den ka pitein en neemt Tom mee om met hem te spelen. Voor een grapje verwisselen de kinde ren van kleeren. Als Tom zijn gezicht gewas- schen heeft en zijn haren gekamd, staan zij beiden verbaasd over de groote gelijkenis tus- schen hen beiden. Prins Edward maakt hier na zijn gezicht vuil en loopt weg om zijn hond te zoeken. De kapitein ziet den jongen prins in lompen loopen, ziet hem voor Tom aan en gooit hem van 't terrein. Hij lacht als ant woord op Prins Edward's protesten en bedrei gingen, denkende, dat de bedeljongen hoog heidswaanzin heeft. In het paleis ontdekken de intrigeerende Graaf van Hertford en de kapitein, dat Tom werkelijk de zwerver is. Hertford, wetende, dat hij het stuur van het schip van staat in han den heeft zoolang de prins er niet is, geeft den kapitein in overweging om den jongen voor altijd te laten verdwijnen, daar het hem anders wel eens zijn hoofd zou kunnen kos ten. Daarop gaat de kapitein den echten prins zoeken om hem te dooden. Prins Edward ontmoet buiten het paleis Miles Hendon, een zwetsenden soldaat, met wien hij vriendschap sluit. De prins vertelt hem. dat hij de rechtmatige erfgenaam van de kroon is, ofschoon Hendon hem niet gelooft, doet hij het voorkomen alsof dit wel 't geval is. Na tal van avonturen ontmoeten zij den kapitein en zijn metgezellen, die vaxi plan waren den jongen te vermoorden. In 't gevecht doodt Hen don alle drie en begeeft zich met den prins op weg naar 't paleis. Als zij den volgen den dag in de nabijheid komen, is alles reeds gereed voor de kroning. Als de krpon reeds bijna op het hoofd van het protesteerende zwervertje rust, weet Edward zich door de menigte heen te dringen en beveelt de plech tigheden stop te zetten. Door zijn krachtig' optreden, gesteund door Hendon's zwaard, ver oorzaakt hij onder de hofhouding een paniek, wat tot gevolg heeft dat Edward zijn zin krijgt. Het andere hoofdnummer is „De gevange nen van het Alcatraz-eiland" „LONDEN BIJ NACHT". W.B. Theater. „De gevangene van het Alcatraz-eiland". (Kennemer Theater, Beverwijk). George Murphy en Rita Johnson in Londen bij Nacht". W.B.-TheaterBeverwijk). Aan den inhoud van deze film hebben wij het volgende ontleend: Michael Denis, een Londensch verslaggever, staat op het punt voor het eerst sedert langen tijd vacantie te nemen. Hij maakt een wande ling met zijn hond Jones en gaat in een café een glas bier drinken. Bessie, die in dit café bedient, gaat met haar verloofde, Bill, een wandeling maken in het nabijgelegen park. Deze jongeman is bediende bij Casey, eigenaar van een tabakswinkel. Zij hooren, hoe Casey in zijn winkel maar steeds dezelfde melodie fluit. Plotseling houdt het fluiten op en be treedt een man, die een groote paraplu bij zich heeft, den winkel. Een luid gesprek is hoorbaar en spoedig komt de man met de paraplu naar buiten en verdwijnt in den mis- tigen avond. Casey fluit niet meer en het paar wordt ongerust. Zij trachten den winkel bin nen te gaan, maar zonder succes. Bessie holt naar het café en brengt Tims, haar patroon, van het gebeurde op de hoogte. Michael Denis haast zich naar den tabakswinkel en breekt de deur open. Groot is de verwondering van allen, als zij niemand aanwezig vinden. Het eenige spoor omtrent Casey's verdwijning is een briefje, dat door den man met de para plu is achtergelaten. De inspecteur van politie Jefferson, een oude vriend van Michael, ver schijnt om een onderzoek naar de misdaad in te stellen. Terwijl deze hiermede bezig is, ontdekt een agent, hoe een man met een paraplu iets in het water werpt. Als de politie-man nadert, schiet de man met de paraplu en valt de agent levenloos neer. Er komt niet vlug genoeg hulp opdagen om den moordenaar te grijpen. Ech ter wordt een pet en jas gevonden, die de moornenaar in het water had geworpen. Michael begeeft zich opnieuw naar het café, teneinde zijn krant telefonisch te verzoeken een verslaggever te zenden, waar onderweg ziet hij hoe een man door het raam in het huis kruipt van Sir Arthur Herrick. Michael volgt den man en valt hem aan. Eenige bedienden scheiden hen en Patricia Herrick hei-kent den man als haar butler. Eerst na eenige schokkende avonturen, welke de spanning van den toeschouwer tot een on gekende climax voeren heeft tenslotte de ont maskering van den misdadiger plaats. Het tweede hoofdnummer is getiteld „Pen- nies from Heaven". Feestavond van <Ie voetbal vereniging Beverwijk. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein, 28 n. Hamburg'. Boschfontein (th.) 27 v. Southpt. n. Duink. HOLLAND—AMERIKA LIJN Veendam (u.) 26, 510 m. Z.W. v. Valencia. Blommersdijk (th.) 900 mijl W.Z.W. v. Valencia. Drechtdijk, n. Vancouver 23 v. Kingston (Ja) Statendam. 26 v. N.-York n. Rott. Dinteldijk, 27 v. Vancouver te Rott. Burgerdijk ah.) 27 v. Antwerpen en pass. Vlissingen. HALCYON LLJN Stad Vlaai-dingen, 27 v. Narvik n. Vlaard. Stad Dordrecht. 27 v. Pepel te Vlaard. Vredenburg 27 v. Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (thuisr.) 26 v. Port Said. HOLLAND WES'!-AFRIKA i.UN Reggestroom (thuisr) 26 van Dakar. Ceres (uitr.) 25 van Dakar. HOLLAND—OOST-AZIë LLJN Serooskerk, 26 v. Amst, te Hamburg vertr. 29 (n.m.) n. Rott. Meerkerk, 27 v. Antwerpen te Rott. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 26 v. Stamboul n. Piraeus. Boskoop, 25 van Callao te Valparaiso. Colombia, 26 van Barbados n. Amst. Deucalion, 26 Van Piraeus n, Volo. Ganyinedes, 26 v. Izmir n. Malta. Hebe, 26 van Malta n. Piraeus. Achilles, 27 v. Genua te Savona. Theseus, 27 v. Amst n. Kopenhagen. Orion, 27 v. Amst. n. Rott. Achilles, 27 v. Genua n. Savona. Baarn, Amst. n. Chili 26 v. Curasao. Baralt, 23 v. Curacao n. Bovenwindsche Eil. Bennekom, Chili n. Amst. 27 te Liverpool. Berenice, 23 v. Curacao n. Haiti. Fauna, 27 v. Rott. te Lissabon. Iris. 27 van Odense te Kopenhagen. Plato, 22 v. Curacao n. Haiti. Stella, 26 v. Messina n. Malta. Vesta, Napels in. Amst. p. 27 Ouessant. Hercules. 27 v. Bourgas te Amst. Triton, 27 v. Piraeus te Amst. Vulcanus, 27 v. Limni te Amst.. KON HOLLANDSCHE LLOYD Eëmland 'thuisr.) '25 v. Rio de Janeiro. Zaanland (thuisr.) 29 (7 v.m.) te IJmuiden verw. ij Amstelland (uitr.) 27 v. Las Palmas. KONINKLIJKE SHELL. Mirza. 25 v. Rott. te Aruba. Agatha, 23 v. Soesoe n. Balik Papan. MEYER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Antilochus, Rott. n. Japan 26 v. Suez. Rhesus, Liverpool n. Macassar 27 v. Suez. Menestheus, Japan 11. Rott. p. 27 Beachy Hd. Sarpedon, Japan n. Rott. 26 v. Kobe. Agamemnon, Japan n. Rott. 27 v. Sirugap. Bellerophon, Rott. n. Japan 26 v. Singap. Glenfinlas, Japan n. Amst. 25 v. Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, 27 v. Rott. n. Batavia. Indrapoera (thuisr.) 27 van Marseille. Kota Nopan, 27 v. Rott. te Batavia. Baloeran, 27 v. Batavia n. Rott. Garoet (thuisr.) p. 27 Gibraltar. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (uitr.) 26 te Buenos Ayres. Alcyone, Hamburg n. Rott. p. 27 Cuxhaven. STOOMVAAR'! MIJ NEDERLAND Christiaan Huygens (u.) 26 v. Singapore. Enggano (th.) 27 van Port Said. Marnix (th.) 27 v. Colombo. -Johan van Oldenb. (u.j 26 v. Algiers. Tarakan, 27 v. Vlaard. n. Hamburg. Johan de Witt, 27 v. Batavia te Amst. WIJKHJN 3everwijk Rott. n. Savona p. 26 Finist Nieuw schip voor de H.A.L. zal „Stiermarken" heeten. Naar gemeld wordt zal, met toestemming van den gouverneur der provincie Stiermar ken een der in aanbouw zijnde schepen voor de Hamburg—Amerika-Lijn den naam „Stier marken" dragen. AANGEKOMEN. 26 April: Crijnssen s.s. West Indië Jellicoe Rose s.s. Swansea Hercules s.s. Zwarte Zee 27 April: Triton s.s. Griekenland Oranje m.s. Boston Vulcanus s.s. Linini Johan de Witt s.s. Ned. Indië Jacoba m.s. Skarrelage The Countess s.s. Londen Nestlea s.s. Londen Ransdorp m.s. Gothenburg VERTROKKEN. 26 April: Mary m.s. Havre Jeamiette s.s. Le Leque Ashantian s.s Londen Vliestroom s.s. Huil 27 April: Phoenicia s.s. Hamburg Java kr. Willemsoord Ostmark m.s. Hamburg Oise m.s. Gr. Yarmouth •Ja vis s.s Londen lanau s.s. Hamburg Theanto s.s. Rotterdam Een prettig familiefeest. Woensdagavond werd* in het Kennemer- Theater een feestavond gehouden voor de leden van de voetbalvereeniging .Beverwijk" en van de supportersvereniging „Rood Wit". De zaal was stampvol toen de voorzitter van de feestcommissie, de heer W. Meijer, een openingswoord sprak, waarin hij dank bracht aan degenen, die hun medewerking hadden verleend. In het bijzonder betrok hij in dit. dankwoord de dames Bras en De Ruyter, die zich zeer verdienstelijk maakten voor de tom bola. Spr. stelde haar werklust ten voorbeeld aan de spelers van het eerste elftal. Namens de supportersvereniging „Rood wit" van V.S.V. getuigde de heer Timmer van gevoelens van kameraadschap. Hij deel de mede, dat zijn vereniging het initiatief heeft genomen om een bond van supporters verenigingen op te richten. Spr. rekende daarvoor ook op den steun van de suppor tersvereniging van de voetbalvereeniging „Beverwijk". Onder daverend applaus bood hij een bloemstuk aan. De voorzitter van de v.v. „Beverwijk", de heer Kossen, sprak vervolgens een kort'pro- pagandawoord, waarin hij zijn talrijk ge hoor opwekte als lid toe te treden tot de voet bal- of tot de supportersvereniging. Hij spoorde de ouders aan hun zonen tot „Be verwijk" te doen toetreden. Zij leeren onder deskundige leiding behalve goed voetballen ook nog vele andere dingen, die voor hun op voeding van beteekenis zijn. Tenslotte dank te de heer Kossen de leden van de feestcom missie voor het vele voorbereidende werk, dat aan het organiseeren van dezen feestavond verbonden was. Hierna werd het gordijn gehaald voor het optreden van het Haarlemsch Revue- en Ca baretgezelschap. Opgevoerd werd de revue „Vrolijke Aller hande", waaraan o.m. medewerkten Henk Smal, Leo v. Norden, Johnny Pirns, Lily Cor- godet, Jopie van Tol, Willy White, Jack Con sent en de Footlight Girls. Dit gezelschap heeft de groote Beverwijk-familie een zeer prettigen avond bezorgd. De revue droeg haar naam met eere, want er is gelachen, dat de zaal er van daverde. Vooral de komische scènes, waarin Henk Smal en Leo van Norden over het tooneel daasden, dreven de vrolijkheid op de spits. Een zeer actueel en vrolijk nummer was b.v. het bezoek aan den voetbalwedstrijd Be verwijkKinheim. De voorstelling liep gesmeerd, de aanklee ding was goed verzorgd en ook de muzikale begeleiding liet weinig te wenschen over. De vele scènes, waaruit de twee bedrijven waren samengesteld, waren vol afwisseling. De vrolijke liedjes vonden een gretig ont haal en waar dit mogelijk was werden de re freintjes gaarne meegezongen, vooral wan neer de jeugdige Johnny Pims. daartoe het sein gaf. Geen oogenblik verflauwde de aandacht en dat is op zichzelf reeds een compliment voor het gezelschap. Wij willen ook nog gaarne wijzen op de goed verzorgde dansnummers. Het behoeft nauwelijks te worden gezegd, dat het succes voor Martin van Delden en de zijnen zeer groot en ook welverdiend was. Een minutenlang applaus was aan het slot van den avond de belooning van alle mede werkenden voor den prettigen avond, dien zij den talrijken Beverwijkleden en suppor ters hadden weten te bereiden. De feestcommissie mocht zich gelukkig prijzen een zoo goede keuze te hebben ge daan. Een tombola, waarvoor vele prachtige prij zen beschikbaar waren gesteld, vormde een zeer op prijs gestelde attractie. De feestavond werd besloten met een bal met dansmuziek van Roemer's Band. Nog eenige uren vierde de feestvreugde hoogtij, totdat het klokje van gehoorzaamheid sloeg. Het was in alle opzichten een uitstekend ge slaagde avond, welke nog lang in de herin nering zal blijven van de velen, die hun hart hebben verpand aan de voetbalvereeniging Beverwijk". SANTPOORT SCHAKEN In „De Viersprong" ontmoetten elkaar de schaakclubs „Santpoort" en „Ons Genoegen" uit Spaamdam. Het resultaat was, dat Sant poort met 54 won. De gedétailleerde uitslag was als volgt: Santpoort: Ons Genoegen: F. AbspoelKok P. ScheepmakerA. v. Leeuwen J. Bismeyer—A. Notenboom K. DoorenbosW. in 't Veld H. de KleerC. v. Bodegom J. OversteegenCh. Warmerdam Dr. Meindert de GrootG. Stolk P. VisserA. J. Beyersbergen J. de Waal—J. Willemse 5-4 TOONEEL Op Zondag 8 Mei geeft de tooneelvereeniging V. Ch O. T. A. G„ regisseur de heer W. v. Gelre, in „De Weyman" haar laatste uitvoe ring in dit seizoen. Opgevoerd wordt „Voor één dag dameeen klucht in 3 bedrijven van G. Huismans. Hr. Ms. Kruiser „Java" naar huis. Hr. Ms. Kruiser „Java", welke 21 dezer al hier passeerde om een bezoek te brengen aan de hoofdstad, heeft de reis weer voortgezet en vertrok gistermorgen naar Nieuwediep. Groote diepgang. Het gisteren van Batavia naar Amsterdam gepasseerde stoomschip „Johan de Witt" werd door de sluizen geschut met een diepgang van 7,9 Meter. Stukgoederen gelost. Het van West Indië komende Duitsche mo torschip Phoenicia heeft de voor Amsterdam bestemde lading stukgoederen in een lichter overgeladen en vertrok daarna naar Hamburg. De doop van Prinses Beatrix. Route van den koninklijken stoet. 's-GRAVENHAGE, 27 April. In aansluiting aan de mededeeling van den weg, waarlangs de koninklijke stoet op 12 Mei a.s„ behoudens mogelijke wijzigingen, zich naar de Groote Kerk zal begeven, vernemen wij, dat de stoet, na afloop van de doopplechtigheid van Prinses Beatrix, langs denzelfden weg naar het paleis Noordeinde zal terugkeeren

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6