VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN Jaaravond Hoogoven Staten. Opvoering Icekenspel in „De Pont". De ontspanningsvereeniglna Hoogoven-Sta- ten der Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrie ken gaf een drukbezoehten jaaravond in „de Pont" j.l. Donderdag. Het bewegingskoor onder leiding van Els Keezer voerde voor deze gelegenheid een leekenspel op, getiteld „De Roep van het Grootbedrijf", samengesteld door Abraham v, d. Vies uit fragmenten van eenzelfde werk van de bekende dichteres Henriette Roland Holstvan der Schalk, geschreven op verzoek en ten behoeve van „Ons Huis" te Rotterdam en oorspronkelijk „De roep der Stad" ge heeten. In het eerste deel, na de inleidende woor den van de Beschouwende Stem, ziet men de Boeren, die vasthouden aan oude bestaans vormen. De Vrachtrijder, als verbinding tus- schen dorp en stad, ziet het oude in het nieuwe overgaan: de Jeugd wil daarom weg uit het dorp, naar het bedrijf: de nieuwe tijd. Het tweede deel verhaalt van de tegenstel ling, die er aanvankelijk tusschen boeren en arbeiders bestaat. De Jeugd ziet de contrasten en in deze ontstaat de tweestrijd; eenerzijds het verlorene, anderzijds te verwachten nieu we waarden. De Beschouwende Stem verdui delijkt dit: tegenover de neergaande lijn (de nadeelen van het nieuwe leven, de ontworte ling) staat de opgaande lijn: het bewustzijn van nieuwe mogelijkheden, kracht door soli dariteit en kameraadschap. Hetgeen de boeren niet inzagen was, dat de arbeid alle menschen en alle volkeren ver bindt, al is deze nu nog gebonden door de economische verhoudingen. De leekenspelers hebben ongetwijfeld hun uiterste best gedaan om dit spel met succes voor het voetlicht te brengen; er was slechts een korte tijd van voorbereiding en zeker heeft men veel moeilijkheden moeten over winnen. Zoodoende behoort er veel, van wat voor verbetering vatbaar zou kunnen zijn, door de vingers gezien te worden. Er viel veel te waardeeren met name in de groepeeringen; de zeggingskracht kon sterker, overtuigender zijn geweest. Ook wanneer het gaat om het zeggen van een lange claus kieze men den geschikten persoon qua stemmiddelen. De heer A. Demmers opende in z'n kwaliteit van voorzitter de bijeenkomst en bracht dank aan alle medewerkers, in 't bijzonder aan de leidster mej. Els Keezer, den regisseur den heer Abraham v. d. Vies, den pianist, den heer Joh. S. Otten en dr. A. J. van Leusen. Deze laatste leidde het leekenspel met een enkele beschouwing aangaande den dieperen zin er van in. Deze leekenspelers trachten slechts uit te beelden wat in hen leeft; het is alles zeer eenvoudig zoowel qua costumes, als handeling. Er is dus een groot verschil tusschen tooneelspel en leekenspel; het heeft geen pretenties. Slechts moet het publiek mee leven met datgene wat de groep op de Bühne tracht uit te beelden. Daarom zijn de toe hoorders dan ook in de handeling, in het leekenspel, opgenomen. Daarom kan van zoo jets slechts met volle teugen genoten worden als men zoowel voor als achter het voetlicht door èèn gedachte gedragen wordt. Daarna gaf dr. Van Leusen een toelichting op dit speciale leekenspel, dat ons schetst hoe groot het besef van solidariteit groeien kan in het grootbedrijf, dat arbeid geschapen heeft voor velen. Dwars door de moeilijkheden van het bestaan van het grootbedrijf, dwars dooi de moeilijkheden van het eigen leven komt tot den mensch winst in den vorm van het besef, dat wij allen èèn zijn, opdat wij „de zilveren klaarte' zullen mogen vinden, welke het menschelijk geluk in zich bergt. Met groote aandacht hebben allen de woorden van den inleider en het spel gevolgd Er was waardeerend applaus. Na de pauze bracht men onder leiding van Els Keezer eenige rhythmische groepen ten tooneele, die blijk gaven van ae wijze waarop de bewegingskoren van H. O. en Haarlem hun taak opvatten. De groep De Strijders muntte uit door vlot heid en soepelheid; het Divertimento kreeg door z'n compositie een eigen cachet. Of het pubhek er veel van begreep, weten we niet, doch het applaus was welgemeend. Een middeleeuwsche klucht „De 2 blinden en de ezel" completeerde het programma; we zullen dit ook maar onder „leekenspel" rang schikken, want heusch er viel nog veel te verbeteren. In ieder geval heeft men het pu bliek bezig gehouden. W. VAN WIEN IS DIE HOND? Aan het bureau van politie te IJmuiden Oost zijn inlichtingen te bekomen betreffende een hond, die is komen aanloopen. Signale ment: Kleur geel, teef, oud ongeveer 8 maan den en korte staande ooren. WIE MIST ER VORKEN EN KRUL- HAARSPELDEN? In verband met het vinden in deze gemeente van een drietal doozen, inhoudende vorken, krulhaarspelden en kapstokhaken, verzoekt de Commissaris van Politie aan hen. die inlich tingen kunnen verschaffen zich bekend te maken aan het Hoofdbureau van Politie af dee ling recherche. DE HEER MEIJERINK VOOR E. H. B. O. Gisteravond hield de afd. IJmuiden van de Ned. Ver. E. H. B. O. een lezingavond in het gebouw van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, waar de heer A. J. Meijerink te Haarlem sprak over het onderwerp: Wat ge beurt er en hoe moet gehandeld worden met een auto, die te water rijdt? De voorzitter der afdeeling, de heer H. Germs opende dezen avond, die goed was bezocht. De heer Meijerink toonde allereerst aan, hoe waterrijk Nederland is en dat 2/3 der Ne- derlandsche bevolking op, aan of bij het wa ter werkt. Aan de hand van statistische gegevens, ver zameld door Dr. Mijnlieff te Amsterdam toon de spr. aan, dat het verdrinkingscijfer zeer groot is. Gedurende de laatste 4. jaren zijn niet minder dan ruim 800 kinderen den ver drinkingsdood gestorven, allen onder de 16 jaar, waaruit blijkt, dat de zwemkunst een zeer nuttige sport is, maar vooral en dit geldt zeker voor de ouderen, als men zwemmend kan redden. Zelfs op heel hoogen leeftijd kan men nog zwemmen, waarbij spr. de aandacht vestigde op wijlen mevr. Esther de Boervan Rijk e.a. Het tegenwoordige verdrinkingscijfer is, dank zij de propaganda van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, gedurende de laat ste tientallen jaren aanmerkelijk verminderd. Het laatste verdrinkingscijfer was 648 in één jaar tijds. Een zeker gevoel van trots vervult den heer Meijerink Nederlander te zijn, daar reeds in 1767 de eerste Ned. Maatschappij tot redden van drenkelingen werd gesticht en eerst later gevolgd door andere landen. Nadat spr. verschillende statistische gege vens heeft weergegeven betreffende het aan tal te water gereden auto's met getallen van geredden en verdronkenen zeide hij, dat in een onder water liggende auto altijd lucht is, wat met proeven is bevestigd. In deze samengeperste lucht is gedurende zeker 5 minuten nog levenshoudbaarheid. Men dient in zulk een geval te gaan staan met het gelaat naar den autokap, trachten IJMUIDEN Tapijten, die een menschen- leeftijd meegaan, altijd de frischheid van fijnheid van kleurstelling behouden: koopt origïneele Perzische tapijten. Wij beschikken over een bui tengewoon assortiment groote en kleine kleeden, kussens, enz. enz. enz. ZOONs COMPLETE WONINGINRICHTING BARTEUORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) licht te ontsteken en indien men kan zwem men bij evenwichtstoestand van het water de portieren te openen. Echter nooit eenige ruit stukslaan, daar dan een redder het slachtof fer nimmer heelhuids naar buiten kan krij gen of zich zelf ve mondt. Vervolgens werden lantaarnplaatjes ge toond, die het gesprokene bevestigden en die stuk voor stuk zeer duidelijk waren. Spr. bracht hulde aan die mannen, die het waagden ook zonder zuurstofapparaat een proef te doen ter verbetering van de kennis op het gebied tot het redden uit te water ge raakte auto's en tot heil der gemeenschap. Ten slotte toonde de heer Meijerink in zijn interessante lezing en lichtbeeldenserie eenige affiches van den A. N. W. B. om toch vooral bij snelverkeer geen alcohol te gebrui ken, daar hierdoor vele auto-verdrinkings- ongevallen worden veroorzaakt. Eenige vragen aan den spreker gesteld werden op bevredigende wijze beantwoord, waarna de heer Germs den heer Meijerink dank bracht voor deze interessante, boeiende en zeer leerrijke lezing. SCHIP Amarante (Port.) x) Atreus Alcinous (Eng. x) Atlanta (Fin) Altona (Du.) Alkmaar (Ned.) Bennekom (Ned.) x) Barneveld (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bhi tang (Ned.) x) British Progress (Br.) Boskoop (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x Clytone.us (Eng.) x) Cordillera (Du.) x) Coulbeg (Br.) x) Choucer (Br.) Gracefield (Br.) Cottica (Ned.) Colombia (Ned.) Defender (Br.) Enggano (Ned.) x) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Essen (Du.) Euterpe (Ned.) Flintshire (Eng.) x) Federiko Glavic (J.S.) Ganymedes (Ned.) Glenfinlas (Br.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Heidelberg (Du.) Irene (Ned.). Iris (Ned.) Kouibishev (Rus) Juno (Ned.) Laurent Meeus (Belg) Merope (Ned.) M.v.St. Aldegonde Ned.) Melampus (Ned.) x) Maaskerk (Ned.) Nereus (Ned.) Nigerian (Br.) Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x' Patricia (Du.) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Reggestroom (Ned.) Ruth (Noor) Randfontein (Ned.) x) Rosa Luxemburg (Rus) Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) Stella (Ned.) Salland (Ned.) x) Szent Gellert (Hong.) Takoradian (Eng.) Titus (Ned.) Tordene (Br.) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Theseus (Eng.) x) Uckermark (Du.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Zuiderkerk 'Ned.) 7 ij pen berg (Ned.) VAN Verm, aankomst LAATSTE BERICHT GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. De afdeeling Velsen van de Noord-Holland- sche Vereeniging ..Het Witte Kruis" ontving een legaat ten bedrage van f 50 en voorts uit dankbaarheid een gift van f 40. LEGER DES HEILS. Hedenavond zal in het gebouw van het Leger des Heils alhier worden opgevoerd „De Godde lijke stem". Tevens zullen ter afwisseling en kele tableaux worden vertoond. Een en ander zal ongetwijfeld de moeite waard zijn om te zien en velen zullen zeker komen kijken. V. S. V.—AJAX? Naar we vernemen, is de kans groot, dat we nog een ontmoeting V. S. V—Ajax krijgen te zien. Voor de volgende bekerronde heeft V.S.V. n.l. geloot tegen den winnaar van de ontmoe ting Ajax—H. R. C. wat naar alle waar schijnlijkheid Ajax wel zal zijn. Eventueel wordt deze V. S. V.—Ajax-wedstrijd op het V. S. V.-terrein gespeeld. SCHOOLVOETB AL-KAMPIOENEN Naar we vernemen, worden de wedstrijden om het aigeheele kampioenschap van afdee ling E dei- schoolvoetbalwedstrijden ditmaal te IJmuiden op het Stormvogels-terrein gespeeld en vjel op 7 Mei a.s. Aan deze wedstrijden ne men deel de Haarlenisclie, IJmuidensche, Zand voor tsche en Beverwijksche kampioenen. Deze 4 scholen spelen een halve competitie met wedstrijden van 2 x 20 minuten. De win naar van deze halve competitie komt in het bezit van den Mulier-beker. Buenos Aires (via Antw.) Hongkong Batavia Necochea Ned. Indië Chili 30 April 28 April 15 Mei 3 Mei 28 Mei 26 April van Niton. 24 April van Gibraltar. 12 April van Padang. 22 April van St. Vincent. 25 April van Singapore, 25 April te Callao. Chili Chili Zuid Afi'ika Chili Batavia Abadan Chili Hamburg (v. IJm.) 22 Mei 11 Mei 29 April 27 April te Liverpool. 18 April van Cristobal. 27 April van Southampton. 19 April van Valparaiso. 12 April v. Sabang, 26 April van Port Said, 25 April te Valparaiso. 28 April vertrokken. Batavia West Indië (v. IJm.) Rangoon Bassein Rangoon West Indië West Indië 19 Mei 30 April 19 Mei 18 Mei 18 Mei 4 Mei 20 April van Belawan. 20 April van Barbados. 21 April van Colombo. 15 April van Colombo. 23 April van Colombo. 20 April van Parimaribo. 26 April van Barbados. Rangoon 16 Mei 13 April vertrokken. Batavia Batavia Z. Amerika Ned. Indië Bordeaux 16 Mei 8 Mei 14 Mei 9 Juni 3 Mei 27 April van Pt. Said. 25 April van Pt. Said. 25 April van Rio 20 April van Macassar, vertrekt 29 April. Japan La Plata Midd. Zee Japan 11 Mei 3 Mei 6 Mei 26 April van Port Said. 21 April van Dakar. 26 April van Izmir. 25 April van Manilla. Ned. Indië Zuid Afrika Hamburg Batavia 23 Mei 4 Mei 25 Juni 21 April van Colombo. 24 April van Port Said, vertrekt 30 April, in lading. Hamburg Kopenhagen 28 April 1 Mei 27 April vertrokken. 28 April vertrokken. Leningrad (v. Velsen) 30 April 23 April vertrokken. Bourgas 20 Mei 24 April te Constantza. Houston 4 Mei 16 April vertrokken. West-Indlë. Batavia Hamburg Hamburg 31 April. 17 Mei 12 Mei 28 April 25 April van Ouessant. 27 April van Colombo, vertrekt 7 Mei. 27 April vertrokken. Gothenburg West Afrika 2 Mei heden 28 April vertrokken. 25 April van Lands End. Midd. Zee Danzig 9 Mei 2 Mei 26 April van Algiers, vertrekt 29 April. Batavia Batavia West Indië West Indië Ned. Indië Stettin 5 Mei 13 Mei 24 Mei 25 Mei 3 Mei 22 April van Pt. Said, in lading. 26 April van La Guayra. 27 April van Pt. Limon. 26 April van Padang. vertrekt 30 April. West Afrika Texas-City Z. Afrika Leningrad 8 Mei 3 Mei 30 April 26 April van Dakar. 16 April vertrokken. 25 April te Lorenzo Marquez. 23 April vertrokken. Zuid Afrika Batavia Alexandrië Zuid-Amerika Philïppeville (v. IJm.) heden 6 Mei 27 Mei 28 April van Rotterdam. in lading. 23 April te Messina. 28 April van B. Aires. 18 April te Napels. W. Afrika Midd. Zee Rangoon Hamburg Midd, Zee Alexandrië Batavia 6 Mei 9 Mei 29 April 1 Mei heden 3 Juni 24 April van Dakar. 25 April van Palermo. 23 April van Gibraltar, vertrekt 30 April. 24 April te Fiume. 26 April vertrokken, vertrekt 1 Mei. Ned Indië - 8 Mei 23 April te Triëst. Midd Zee 2 Mei 27 April van Ouessant. Hamburg 25 April vertrekt 30 April. Buenos Aires Japan Santa Fé 'via Antw.) 19 AprlJ 11 Mei 23 April van Las Palmas 24 April van Hoilo. 23 April van St. Vincent. x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. BEVERWIJK VOORBEREIDINGEN VOOR DEN NATIONALEN RECLASSEERINGSDAG. Woensdagavond werd in gebouw „De Har monie" in de Groenelaan voor de collectan ten (trices) en hun kennissen een gezellige avond gehouden. De heer Hagstingius merkte in zijn openings woord op, dat het bestuur reeds lang plan nen had gekoesterd om de collectanten eens kennis met elkaar te laten maken en 0111 het doel van den reclasseeringsdag uiteen te zet ten, omdat het nog vaak voorkomt, dat aan collectanten de vraag wordt gesteld, wat re classeering eigenlijk is. Daarom heeft het be stuur gemeend dezen avond te organiseeren. Spr. hoopte, dat de bijeenkomst aan het ge stelde doel zou beantwoorden. De heer Helmerhorst, adjunct-directeur van de Centrale leiding van den Nationalen Re classeeringsdag, heeft vervolgens iets over dezen arbeid verteld. De financieele nood, aldus spr.. waarmede de reclasseering in de laatste jaren te kampen heeft, heeft een goede zijde n.l. dat er nu meer aan den weg wordt getimmerd om het reclasseeringswerk onder de aandacht van het- publiek te brengen, dat nog maar weinige ja ren geleden bijna niets afwist van dit werk. Na deze korte inleiding ging spr. terug' tot de achttiende eeuw, toen het strafrecht bestond uit verminking, uitbanning en doodstraf. Deze straffen werden vaak toegepast voor misdrij ven, die bijna niets te beteekenen hadden. Aan dit onmenschelijke systeem is gelukkig een einde gekomen. In 1823 trok de reclasseering zich het lot van de gevangenen aan. Het is aan de oprichters te danken, dat er een einde kwam aan de toestanden die toen in de ge vangenissen heerschten. Wat men echter be oogde, vermindering van de misdaad, werd niet bereikt. Eerst tientallen jaren later bij 't in werking treden van de voorwaardelijke in vrijheidstelling en de wet van 1915 van voor waardelijke verooi'deeling kon men een groo- ten teruggang constateeren. Bedroeg in 1900 de gevangenisbevolking nog 52000, dit aantal was tot 1930 reeds teruggeloopen tot 32000. Aan deze groote daling van de gevangenisbe volking dankt de reclasseering. dat er ver schillende rijkswerkinrichtingen en gevange nissen werden opgeheven. Uitvoerig stond de heer Helmerhorst stil bij de werkzaamheden van de reclasseering. Per jaar worden er uim 3000 rapporten uitgebracht over voorwaardelijk veroordeelden, waarvoor duizenden toezichthouders noodig zijn. Daar naast staat het buitengewone belangrijke werk van het celbezoek, waaruit vaak een vriend schapsband ontstaat tusschen veroordeelde en bezoeker, die niet te verbeken is. Ook het voorwaardelijk in vrijheid stellen is van groote opvoedende beteekenis, omdat hierbij een stok achter de deur staat. Verder behandelde -pr. alle andere instellingen, die het reclassee- ren vergemakkelijken. De nieuwe jeugdgevan genis te Zutfen, waarvoor de reclasseering ja ren lang heeft gestreden, noemde de heer- Hel merhorst een zegenrijk instituut voor de re classeering. Met een krachtige opwekking om de collecte op 7 Mei tot een succes te maken besloot de inleider zijn betoog. Na de pauze heeft de heer Helmerhorst de meenhig bestreden, die langzamerhand heeft postgevat, dat men eerst „gezeten" moet heb ben om een goede betrekking te krijgen. Vol gens spr. is dit een legende, te meer. daar het plaatsingswerk door de groote werkloosheid vrijwel lam gelegd is. De avond werd opgeluisterd met zang van mej. Niesten en declamatie van mevrouw Van Lieshout, de beiden voor hun medewerking bloemen ontvingen. Met het collectantenlied werd de bijeen komst, die zeker wel aan het doel zal hebben beantwoord, gesloten. JAARVERGADERING C. J. M. V. EXCELSIOR. De Christelijke Jongemannenvereeniging te Wijk aan Duin heeft gisteravond in het Verenigingsgebouw aan de Populierenlaan haar jaarvergadering gehouden. Na opening door den heer B. Hagen Sr. met gebed werden de notulen onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens heeft de voorzitter een overzicht gegeven van het afgeloopen seizoen. De jaarverlagen van secretaris en penningmester, dat met een voordeelig saldo sloot, werden goedgekeurd. Op voorstel van de kascommissie werd de penningmeester, de heer E. Pletting Jr. gedéchargeerd. Uit he tverslag van den heer E. Pletting over de gehouden feestvergadering bleek, dat er een batig saldo was. Hierna werden eenige leden benoemd voor het innen der contri butie. De voorzitter heeft de jaarvergadering met gebed gesloten. OPENBARE VERKOOPING Woensdagmiddag werd in het veilingge bouw „Centrum" ten overstaan van notaris G D. Boerlage in het openbaar verkocht: 1. Woon- en Winkelhuis met erf en grond aan den Alkmaarschenweg no. 171 groot 1 A. 60 cA. Opgehouden voor f 2590. 2. Twee woonhuizen met erf en grond aan den Alkmaarschenweg no. 288 en 270 te zamen groot 2 A. 72 cA. Opgeboden door den heer Henneman alhier tot f 1020. Op f 5 gemijnd door den heer Roozemeiver alhier. Opbrengst f 1025. De perceelen waren eigendom van den heer H. B. Vlek, alhier. Sfecfiis 5 cis. fueJt HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT! (Adv. Ingez. Med.} Harddraverij op de Dreef. Op Koninginnedag zal te Haarlem op de Dreef een harddraverij worden gehouden op de korte baan. Ook van deze draverij berust de technische organisatie bij het bestuur van de Beverwijk sche Harddraverijvereeniging „Prins Bern- hard". SANTPOORT VOLKSONDERWIJS. Woensdagavond hield de afdeeling Sant poort van „Volksonderwijs" haar jaarverga dering in de vergaderzaal „Spaarnberg" on der voorzitterschap van den heer W. Lande- weert. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, dat er heel wat tijd verloopen was tusschen de vorige en deze vergadering. In dezen tijd, aldus de voorzitter, is er op on derwijsgebied heel wat gebeurd. In dit ver band memoreerde spr. het z.i. teleurstellende feit, dat de leerlingenschaal niet verlaagd werd. Onze school F verkeert, mede door de aanstelling van een door de ouders betaalde leerkracht, nog niet in de slechtste omstan digheid, maar er staat tegenover, dat onze plaats grenst aan een gemeente, die er fi nancieel beter voor staat dan de onze, zoo dat daar de klassen nog minder bevolkt zijn. Voor het komende leerjaar echter kunnen nog leerlingen geplaatst worden voor de kleuterschool. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven'van het hoofdbestuur, waarin gevraagd werd ,om steun voor het onderwijs aan schip pers- en kramerskinderen, die de openbare school bezoeken. De vergadering besloot voor 1938 f 5 in dit fonds te storten. Verder werd besloten aan een commissie, welke zich ten doel stelt een propaganda film voor „Volksonderwijs" te vervaardigen, een bedrag van f 5 af te staan, terwijl voor ditzelfde doel tevens met steunzegels zal ge werkt worden. Hierna bracht de secretaris zijn jaarver slag uit. Hieruit stippen we aan, dat het le dental achteruit liep van 127 tot 108, den ont- spanningsmiddag voor de kinderen van school F, den ontspanningsavond voor volwas senen, de goede resultaten van het Floralia- werk. het „incident" aan de kleuterschool, als gevolg van een kwestie tusschen twee leerkrachten, het geslaagde ISt. Nicolaasfeest aan de kleuterschool, en de prettige samen werking met de oudercommissie en het per soneel van school F. Na den secretaris volgden de penningmees- teresse der kleuterschool en de penningmees ter der afdeeling met hun jaarverslagen, welke beide door een hierna te benoemen kascommissie zullen worden nagezien. Tot leden der kascommissie werden aan gewezen de heeren Loot en Otto. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat de pe riodiek aftredende bestuursleden W. Lande- weert, C. Pels en P. Bruning herkiesbaar wa ren, terwijl de heer J. Versteeg wegens ge zondheidsredenen bedankte. Eerstgenoemde drie heeren werden herko zen, terwijl in de bestaande vacature werd gekozen de heer Van Zanten, De voorzitter bracht den heer Versteeg dank voor alles, wat hij in het belang der afdeeling had gedaan. Naar aanleiding van de verordening op de kleuterschool moest het salaris van het per soneel dezer school opnieuw worden vastge steld. De vergadering besloot de salarissen te handhaven, Tot lid van de Commissie van Toezicht werd herbenoemd mevrouw Roos. Tot leden van de propaganda-commissie werden benoemd de dames Otto en Bastiaan. Besloten werd, dat de afdeeling ook dit jaar weer het Floralia-werk ter hand zal ne men onder de kinderen van school F. Uit gereikt zullen worden stekplantjes van gera niums, fuchsia's en impatiences. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 28 APRIL Kennemer Hotel, Velserweg: Jaarvergade ring Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, 8.15 uur. VRIJDAG 29 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „Het monument eener groote liefde" en „Een vrouw met fan tasie". 8 uur. Kennemer- Theater, Zeestraat: „Prins en Bedelknaap" en „De gevangene van het Alca- traz-eiland", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Londen bij Nacht" en „Pennies from Heaven". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 28 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 urn'. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en een meisje", voor de derde week geprolongeerd 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De danseres van San Diego", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De stervende zwaan", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Een stad op stelten", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „In de schaduw der rais- lad" en „De Regenmakers", 8 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 29 APRIL Bioscopen, nieuw program*"*»

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7