BEVERWIJK De Auto. Hel overzicht van de groenten- markt. DE HANDEL WAS BEVREDIGEND De aanvoer van het hoofdproduct Spinazie onderging in de afgeloopen week nog geen vermindering. Op iederen veilingsdag was dit product nog steeds in groote massa ruim ver tegenwoordigd. Wegens het koele weer is het verloop van dit seizoen voor het product zelf niet ongunstig, daar warm weer een te snelle groei voor de kwaliteit niet bevorderlijk is. Het verloop van den handel, dat voor de meeste producten deze week nog al tot tevredenheid stemde, was voor de spinazie nog al onregel matig. In het laatst der vorige week ken merkte de handel zich door flinke afname, waardoor de prijzen mooi op dreef kwamen, doch dit herstel was van korten duur. De veiling van Maandag begon al weer spoe dig met een sterke inzinking. Ook deze week werden voor fabrieken weer groote hoeveel heden afgenomen, zoodat de aanvoeren gere geld geplaatst konden worden en doordraaien tot de uitzonderingen behoorde. De noteeringen van Vrijdag en Zaterdag wis selden naar kwaliteit van 2565 ets. en daal den vanaf Maandag weer tot 1645 ct. per kist. Sla, waarvan het aanbod gestadig ruimer wordt, maakte voor de goede soorten behoor lijke prijzen. Naar soort werd dit product ver handeld van f 1.50f 5.50 per 100 stuks. An dijvie, die nog slechts in kleine partijen werd aangeboden maakte naar kwaliteit notee ringen van 610 ct. per K.G. Witlof kon deze week geregeld dezelfde no teeringen handhaven, naai- verhouding van soort ging dit product van 614 ct. per K.G. van de hand. Ook Rabarber ondervond tot heden steeds willige kooplust en blijft met de prijzen op behoorlijk peil. Naar soort stonden de noteeringen meestal van 5—ct. bij uitzon dering soms iets hooger. Radijs en raapstelen, waarvan de aanvoeren al ruimer worden, had den een willigen handel. Raapstelen kwamen aan prijzen van 2—2Vz ct. en radijs van 2—3V2 ct. per bos. Van bloemkool was het aanbod ook deze week nog van geringe beteekenis. De kwa liteit loopt ook nog sterk uiteen zoodat de no teeringen wisselden van 616 ct. per stuk. Ook met de asperges gaat het nog langzaam. Voor dit product is nu juist warm weer gewenscht. Het aanbod bepaalt zich tot enkele bosjes van uiteen loop ende kwaliteit. Voor de beste werd ongeveer van 4555 ct. per bos besteed. Ook postelein komt nog sporadisch voor. De prijs was 75—18 ct. per K.G. Van de soepgroenten is prei den laatsten tijd een zeer gevraagd ar tikel. De groote belangstelling en het geringe aanbod voerde de prijzen geleidelijk in de betere richting, zoodat degenen, die dit pro duct nog kunnen aanvoeren van mooie prijzen kunnen profiteeren. De noteeringen bewogen zich naar soort van 6—9 ct. per K.G. Knollen werden nog in beperkte hoeveelheden aange voerd. Zij werden verhandeld voor 23 y2 ct. per stuk. In den aardappelenhandel stegen de prijzen ook deze week weer. Voor kleiaardappe- len waren de noteeringen van 41/2—-5 ct. per K.G, KINDERVOORSTELLING IN LUXOR THEATER. Zaterdagmiddag zal in een kindermatinée in het Luxor Theater Oom Max en zijn zin gende en sprekende muis optreden, die in alle .plaatsen van ons land groote successen be haalde. Voor het optreden van de zingende muis wordt een aardig filmprogramma, o.a. Popeye the Sailorman, vertoond. CONCERT VAN DE K.O.V. De Kennemer Orkest Vereeniging zal op Donderdag 12 Mei een concert geven in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater. De Harmoniekapel „De Eendracht" uit Velsen, dirigent de heer G. H. Boedijn zal aan dit concert haar medewerking verleenen. JAARVERGADERING KENNEMER f- ZWEMOLUB. Donderdagavond hield de Kennemer Zwem- fclub haar jaarvergadering in, het Kennemer hotel. De voorzitter, de heer H van der Bergh heette de aanwezigen welkom. Nadat de secre taris de heer Schram de notulen had voorge lezen bracht hij het jaarverslag uit. De zwem wedstrijd die in het afgeloopen seizoen gehou den was, kon mede door de weersomstandig heden niet als geslaagd worden beschouwd. De jaarlijksche feestavond was daarentegen een succes. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer W. Luttikhuizen, bleek, dat het jaar 1937 sloot met een batig saldo van f 105,39. De kascommissie bracht bij monde van den heer D. G. Minkema verslag uit. Hier uit bleek, dat de boeken in de beste orde waren bevonden, zoodat den heer Luttikhuizen onder dank décharge werd verleend. Hierna volgde het verslag van de Polo-commissie door den heer B. Luttikhuizen. In het afgeloopen seizoen hebben twee polo zeventallen in competitieverband gespeeld. In het totaal zijn 37 wedstrijden gespeeld, waar van 9 vriendschappelijk. In het algemeen waren er goede prestaties geleverd. Trainer voor het volgende seizoen is de heer T. van Diepen, vroeger chef-badmeester van het over dekte zwembad in Alkmaar. In de kascommis sie voor het jaar 1938 werden mej. R. van der Veen en de heeren D. G. Minkema en H. Bruin benoemd. Hierna volgde de bestuursverkiezing'. Aan de beurt van aftreden was de heer Schram, die herkozen werd en de heer J. Hug- tenburg, die niet herkiesbaar was. In zijn plaats werd mej. G. Slotenmaker gekozen. In de Polo-Technische Commissie werden de heeren Pielage, Halenbeek, Duyn, Luttikhui zen en van Diepen gekozen. Als afgevaardigde naar den kring Haarlem en naar de afdeelings- vergadering van Noord-Holland van den K.N.Z.B. werd de heer B. Luttikhuizen be noemd. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. De leden bleven nog eenigen tijd gezellig bijeen. (In het jaarverslag van cle K.N.A.C. wordt erover geklaagd, dat het ge wettigd schijnt, het motorrijtuig als een geheel uitzonderlijk, ver keersmiddel te beschouwen, dat als een gevaarlijk monster moet worden beteugeld.) De K.N.A.C. uit bitter haar beklag. Dat men nog steeds vandaag den dag, De auto blijft beschouwen, Wel niet meer als verwonderlijk, Maar- toch nog zeer uitzonderlijk En geenszins te vertrouwen. De oorsprong dezer klachten leidt, Natuurlijk naar de overheid Die, zegt men, telken jare; Hoezeer zij ook in aantal wast, Haar nog beteugelt en belast. Als monster vol gevaren. De fietser en de wandelaar Zien. ook in autos een gevaar, Dat hen steeds blijft belagen: Zoodra men er dan zelf in zit, Wordt al wat zwart was eensklaps wit. Dan houdt men van z'n wagen. Een auto, op zichzelf bezien, Is soms sta-in-den-weg misschien, Maar nooit gevaar te achten; Dat wordt zij pas door vrouw of man, Die haar niet goed beheerschen kan, Bij 't spelen met haar krachten. Dat wordt zij pas als wandelaar. Of fietser, in 't verkeeren haar Haar logisch recht niet geven; Dat wordt zij pas als op z'n tijd Niet opgemerkt wordt, dat zij slijt, Als alles in het leven. Vandaag is de automobiel Betrouwbaar, rustig' en dociel, Met zekerheid te leiden; Een snelle, sterke, trouwe vriend. Die welhaast ieder van ons dient. Voortdurend of bij tijden. JAARVERGADERING BRANDSTOFFEN- VEREENIGING „ONS BELANG". Gisteravond heeft de Brandstoffeninkoop- vereeniging „Ons Belang" onder voorzitter schap van den heer P. J. Schelvis in gebouw „Adrichem" haar jaarvergadering gehouden. Het verslag van den penningmeester werd onder dankzegging goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heeren P. J. Schel vis en Van der Wal bij acclamatie herkozen. In de vacature van den heer P. Kanis, die wegens vertrek als bestuurslid bedankte, we_d benoemd de heer G. Oostveen. In de kascon trolecommissie namen zitting de heeren H. Hommes en Paulissen. In plaats van de afgetreden loopers, de heeren Bruinenberg en Van der Velde werden benoemd de heeren Tromp en Steenbeek. Als plaatsvervanger werd de heer Bakker aan gewezen. De levering van brandstoffen werd gegund aan de Brandstoffeninkoopvereeniging „Ieders Belang" te Amsterdam. H. A. C. O. B. A. V. O. Op de H. A. C. O. B. A. V. O.-tentoonstelling te Haarlem hebben de heeren J. Dubbeldam en K. Haasnoot, beiden alhier, met hun in zendingen een derden prijs behaald. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De ai'deeling Velsen en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw houdt op Dinsdag 3 Mei in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. de benoeming van twee afgevaardigden en twee plaatsvervangers voor de algemeene vergadering te Amster dam. De jaarvergadering van de V.V.V. Donderdagavond werd huhet Kennemer Ho tel de jaarlijksche algemeene vergadering' ge houden van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. De voorzitter, de heer Mr. A. Moens sprak een openingswoord, waarin hij het betreur de, dat niet meer leden door hun aanwezig heid blijk, geven van belangstelling in het werk van de V. V. V. Toch is het, aldus spr. van belang', dat er meer contact is tusschen leden en bestuur, omdat het bestur dan ook nog eens dingen kan hooren, die anders wel licht niet onder de aandacht zouden worden gebracht. Met voldoening maakte de voorzitter mel ding van de verbetering van de gazons in de Breestraat. Er zijn meer verbeteringen op komst en de voorzitter kon zich daarover slechts verheugen. Na de vaststelling van de notulen bracht de secretaris de heer Joh. N. Tromp, namens het bestuur het jaarverslag' uit. Daarin werd her innerd aan de belangrijke werkzaamheden, die de V.V.V. in het algemeen belang ver richt. Het aantal leden daalde van 195 tot 173. Het uitvoerige verslag' eindigde met een krach tige aansporing om den belangrijken arbeid van de V.V.V. krachtig te blijven steunen. Hierna bracht de penningmeester, de heer G. Langendijk zijn jaarverslag uit. Het sloot met een klein batig saldo. Bij monde van den heer P. Beekelaar ver klaarde de controle-commissie boeken en bescheiden van den penningmeester in orde te hebben bevonden. Ten aanzien van de plannen voor 1938 deelde de voorzitter mede, dat de V.V.V. haar medewerking' zal verleenen aan de in Augus tus te houden feestelijkheden ter herdenking van het veertigjarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Het ligt in het voornemen om een optocht te organiseer en. De plannen daarvoor verkeeren evenwel nog in een sta dium van voorbereiding. De vergadering liet de uitwerking van deze plannen aan het bestuur over. Bij de rondvraag opperde de heer Straatman de idee om ter bevordering van het contact tusschen bestuur en leden een V.V.V.-tijd schrift uit te geven. De heer P. Langendijk gaf in overweging een reisbureau te stichten in samenwerking met de bestaande lande lijke reisbureaux. De voorzitter zei deze ideeën gaarne in het bestuur te zullen bespreken. De vergadering werd hierna gesloten. BRIDGE CLUB „SANS ATOUT". De gedetailleerde uitslagen van de onder linge wedstrijden van de bridgeclub Sans Atout luiden als volgt: Groep 1. Noord-Zuidlijn: I. J. Pauw—L. Mouton 53V2 m.J. 2. J. Bram—G. Tabak 531/2 m.p. 3. J. NijmanJ. Berlee 57J/2 m.p. 4. K. KeeK. Kram"" 57 y2 m,p. 5. K. van der Wal—Kluft 78 m.p. Oost-Westlijn: 1. De heer en mevr. Van der Linden 53y2 m.p.;2. De heer en mevr. Blokdijk 56J/2 m.p.; 3. mevr. Dil—T. Daalhuizen 60 m.p.; 4. L. KleynG. C. Tabak 63 y2 m.p.; 5. J. Kok—Th. Braam 67 y2 m.p. Groep 2: Noord-Zuidlijn. 1. De heer en mevr. Tand' 51 m.p.; 2. W. ManteJ. N. van Leeuwen 54y2 m.p.; 3. De heer en mevr. Van Essen 59J/2 m.p.; 4. P. Amse A. Tabak 63 y2 m.p.; 5. R. HoenC. Nijman 71 y2 m.p. Oost-Westlijn: 1. J. de VriesJ. van der Berg 54y2 m.p.; 2. mevr. Tabak—mevr. Braam 57y2 m.p.; 3. De heer en mevr. Van Amstel 59 m.p.; 4. P. van der Werff—P. van Groningen 63 m.p.; 5. mevr. Steenbergen—Jb. Broekhuizen 66 m.p. Op Woensdag 4 Mei wordt in het wijfcge- bouw aan de Baanstraat een onderlinge drive gehouden om fraaie prijzen. Deze onderlinge drive is tevens als sluiting van het winter seizoen bedoeld. Ex-Keizer Wilhelm heejt Woensdag een bezoek gebracht aan de bollenvelden en eenige uren te Zandvoort vertoefd. Hier neemt de ex- keizer op de binnenplaats van ,Muluru" af scheid van zijn echtgenoote Prinses Hermine, die nog eenige dagen te Zandvoort blijft. Arbeiders-looneelvereenigïng „Kunst na Arbeid". Opvoering; van „Getrapten". Gisteravond heeft de Arbeiderstooneelver- eeniging „Kunst na Arbeid" in het Kennemer Theater het winterseizoen gesloten met een opvoering van „Getrapten" van Ernst Prec- zang, in de bewerking van Inte Onsman. De leider heeft voor den aanvang in zijn openingswoord medegedeeld, dat de donaties 3 cent per week voor het nieuwe seizoen zullen bedragen. Met „Getrapten" heeft de jonge vereeni ging een oud drama van Preczang, dat in een der huurkazernes van Berlijn speelt, voor het voetlicht gebracht. Maar zooals .ook de heer Terstall Jr. in zijn openingswoord op merkte. het kan nog even goed op dezen tijd betrekking hebben. Reeds bij het eerste optreden van „Kunst na Arbeid" hebben wij erop gewezen, dat de keuze van stuk voor een beginnende vereeni ging te zwaar was. Hoewel „Getrapten" wel wat gemakkelijker te vertolken is dan „Onder één Dak" van Fabricius, dat de vorige maal werd opgevoerd, ging het gekozen stuk ook nu nog boven de krachten van „Kunst na Arbeid". Vooral in het laatste bedrijf was dit zeer goed te merken. Het stuk had evenwel groot succes bij het publiek, dat vaak in ademlooze stilte het gebeuren op het tooneel volgde. De heer Fr. van Galen als Wilhelm Gen- sicke en mej. Femmy de Dood als zijn dochter 4. fltet Kantoorgebouw mot aparte bovenwe ning aan de Zeestraat 70 en 70a met erf en grond aan de Zeestraat, groot 2 A. 6 cA. Opgeboden door den heer Braun alhier tot f 5000. Niet gemijnd. 5. Een woonhuis, genaamd „Juliana" met schuurtje, erven en grond aan de Dr. Schuit straat te Beverwijk, groot 1.80 A. Opgeboden door den heer D. Koger tot f 2950. Op f 5 gemijnd door den heer K. Steijn alhier. Op brengst f 2955. 6. Een woonhuis met schuurtje, erven en grond, gelegen aan den Heemskerkerweg 28 te Beverwijk, groot 1 A. 42 cA. Opgeboden door den heer D. Koger alhier tot f 1600. Niet gemijnd. 7. Een woonhuis met sehuurjte, erven en grond aan den Heemskerkerweg 52 te Be verwijk werd wegens verschillende omstan digheden niet geveild. 8. Een perceel weiland, genaamd ,,'t Kootje" gelegen in den Wijkerbroekpolder onder Be verwijk, groot 1 H A, 28 A. 85 cA. Opgeboden door den heer E. Rus tot f 1900. Niet gemijnd. De perceelen 3, 5 en 8 zijn gegund. SANTPOORT KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de orde van -Oranje-Nassau de heer T. P. Keyzer te Santpoort algemeen secretaris van de Schippersvereniging „Schuttevaer". DE OPMARSCH IN CATALONIë. De troepen van generaal Franco lukken de Catalaausche havenstad Vinaroz binnen. die een heel moeilijke rol te spelen had, ver vulden hun rollen zeer verdienstelijk. Alleen zullen zij aandacht moeten schenken aan de uitspraak. Mevrouw Van Galen—Schmeltz als Vrouw Gensicke, was ongetwijfeld een der besten van het ensemble. Na een zwak begin had zij al spoedig' den juisten toon getroffen, waardoor zij tevens de eenige was, die de huiselijke botsingen in alle kleur en felheid kon laten uitkomen. Mevrouw Van Galen vond hierbij echter niet veel steun van haar tegenspe lers. De scène in 3 van den heer Van Galen met den procuratiehouder, den heer J Stad, werd vooral door den heer Van Galen goed vertolkt, zelfs in die mate, dat het publiek hem een „open doekje" bezorgde. De overige rollen waren min of meer sterk bezet, waardoor de opvoering eigenlijk even veel inzinkingen als hoogtepunten vertoonde. Ongetwijfeld hebben de prestaties zich sinds de eerste uitvoering in stijgenden lijn bewo gen, maar toch zou „Kunst na Arbeid" er goed aan doen, wanneer zij het nieuwe win terseizoen opende met een stuk, dat de spe lers en speelsters van „Kunst na Arbeid" be heerschen. En deze stukken zijn er in over vloed. O.i. moet de leider het om te begin nen in die richting zoeken. De entr'-acte- muziek werd verzorgd door de „Kennemer Boys". De uitvoering werd met het gebruikelijke bal besloten. Openbare Yerkooping. Donderdagmiddag werd in het veilingge bouw „Centrum" ten overstaan van notaris A. Moens in het openbaar verkocht: 1. perceel bouwland, gedeelte van het land, genaamd „De groote Weymerik", gelegen aan den Sint Aagtendijk en aan de Kil onder Assendelft, groot 2 H.A. 90 cA. Opgehouden door den heer D. Koger, alhier tot f 4950. Niet gemijd. 2. Een perceel bouwland, gelegen beoosten de Vuurlijn in den Zuidwijkermeerpolder onder Beverwijk, groot 1 H.A. 59 A. 70 cA. Opgebo den door den heer D. Koger, alhier tot f 4450. Niet gemijnd. 3. Een perceel wei- en hooiland, genaamd „De Gierkamp", gelegen ten Noorden van den Noordermaatweg te Heemskerk en uit wegende over dien weg, groot 1.36.30 H.A. Opgeboden door den Jieer P. Liefting, Castri- cum tot f 2250. Op f 225 gemijnd door den lieer J. Sinnige Heemskerk. Opbrengst f 2475. SCHAKEN. De return-wedstrijd tusschen de schaakclubs „Ons Genoegen" uit Spaamdam en „Sant poort" zal Dinsdag a.s. in eerstgenoemde plaats gehouden worden. ZANG. Naar we vernemen, zal ook het dubbelman - nenkwartet „Amicitia", directeur Henk Arisz, aan het concours van „Haarlem's Zanggenot" deelnemen. Dit is de eerste maal. dat dit kwartet aan een wedstrijd deelneemt. TURNEN. De turnvereeniging „Santpoort" (T. V. S.) zal ook in dezen zomer wederom een open luchtuitvoering geven. CASTRICUM FILM OVER DEN WERELDOORLOG IN CORSO. In het Corso-theater wordt deze week al» hoofdnummer vertoond, „De wereld in vlammen", een film, samengesteld uit de tot dusverre niet uitgekomen origineele filmop namen uit de archieven van alle mogendhe den, die aan den wereldoorlog hebben deel genomen. In haar realiteit geeft deze film een ontzettend beeld te aanschouwen van de verschrikkingen, die een moderne oorlog de menschheid brengt. Historisch doet de film vooral uitkomen, welke groote rol maarschalk Foch in den wereldoorlog heeft gespeeld. De werking van het primitieve beeld, dat ver nuftig gemonteerd is, mag zeer suggestief en ook aangrijpend worden genoemd. De tekst wordt geheel in het Nederlandsch gesproken. DRIEHUIS SOLI DEO GLORIA. Sinds het optreden van den heer Groot als dirigent schijnt de harmonie ,,Soli Deo Glo ria" weer nieuwe levenskracht gekregen te hebben, hetgeen zeker door velen met genoe gen vernomen zal worden, Is er dus geen gebrek aan goede leiding en ambitieuze leden, eenige goede instrumenten kan het korps nog wel gebruiken, doch hier voor ontbreken de noodige contanten. Het is om die reden, dat het bestuur zijn toevlucht heeft genomen tot een verloting. Het hoopt, dat de loten „grif" koopers zullen vinden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk (th.) 25 te Houston. Burgerdijk, 28 v. N.-Orleans te Rott. Drechtdijk, Rott n. Vanc, 26 te Cristobal. Maasdam, Baltimore n. Rott. 27 te N.-York. Spaamdam, 27 v. Rott. te Philadelphia. Beemsterdijk, 26 v. Rott. te N.-Orleans. Bilderd'ijik, N.-York n. Rott. p, 27 Scilly. Damsterdijk (th.) 27 v. Liverpool. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) p. 27 Gibraltar. HOLLAND— WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk, 28 v. Hamburg' te Amst, Jaarstroom, 28 v. Hamburg n. Amst. HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein, 28 v. Rott. n. Hamburg. Boschfontein (th.) 27 te Duinkerken. Nijkerk (uitr.) 26 v. Port Sudan. Jagersfontein (uitr.) 28 v. Port Natal. Bloemfontein. 28 v Hamburg n TJmulden. HALCYON LIJN Rozenburg. 27 v. Vlaardingen te Bilbao. Stad Arnhem, 27 v. Ergasteria n. Rott.. Stad Ylaard., 38 v. Vlaard n. Narvik. KON HOLLANDSCHE LLOYD Montferland (uitr.) 27 te Rio de Janeiro. KON NEDERL STOOMBOOT MIJ M-erope, (th.) 27, 380 mijl Z.W. van Valencia Breda, 26 van Corral te Tocopilla. Alkmaar, Amst. n. Chili 26 v. Callao. Venezuela, 26 van Barbados te Cristobal. Costa Rica, 27 v. Amst. te Barbados. Hermes, 27 v. Rott. te Lissabon. Irene, 28 v. Hamburg n. Amst. Juno, 27 v. Constantza te Stamboul. Mars, 27 van Oran te San Antioeo. Orion 28 v. Amst. te Rotterdam. Poseidon, 27 v. Curacao n. Maracaibo. Ajax, 28 v. Amst. n. Danzig. Saturnus, 28 v. Amst. n. Rott. Oberon, Patras n. Amst. p. 28 Gibraltar. Vesta, Napels n. Amst. p. 28 Lydd. Stuyvesant, Amst. n. Paramaribo 28 van Madeira. Hercules, 28 v. Amst. n. Hamburg. Tiberius, 28 v. Tel Aviv n. Haifa. Deucalion, 28 v. Thessaloniki n. Izmir. Calypso, 28 v New-York n. La Guayra. MEYER EN CO 'S SCHEEPVAART MIJ Alcinous, Batavia n. Amst. 27 te Suez. City of Pittsburg 'th.) 28 te Singapore Citv of Ev— "j] -th i 28 v. Oran Mencstheus. Japan n Rott. 27 te Londen Bellerophon, Rott, n.- Japan 26 v. Hongkoi., Deucalion, 25 te Yokohama, voor Rott HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (thuisr.) 27 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone, 28 v. Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) 28 te Southampton. Siantar, 28 v. Hamburg te Bremen. Buitenzorg (th.) p. 27 Finisterre. Kertosono (uitr.) 28 v. Antwerpen. Sitoebondo (uitr.) p. 26 Perim. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Soemba, 28 v. Batavia n. Amst. Tarakan, 28 v. Vlaard. te Hamb. Bintang (thuisr.) 28 van Suez. Poelau Bras (thuisr.) 27 v. Genua. Poelau Laut (uitr.) 28 v. Port Said. Christiaan Huygens, 28 v. Amst. te Batavia. Verscheping cellulose. Ten einde een partij cellulose in te nemen voor Engeland arriveerde het Britsche s.s. „The Countess" gisteren van Londen aan de papierfabriek te Velsen. Vlootuitbreiding. Dezer dagen is van de werf van de Frede- rikstad Mek Verksted te Frederikstad het voor rekening van de Mij. Zeetransport N.V (Di rectie Anth. Veder N.V.) te Rotterdam ge bouwde stoomschip „Prins Willem van Oran je" van stapel gelooopen. Het schip, hetwelk van het shelterdeck type is en een laadver mogen van ongeveer 2500 ton heeft, werd ge contracteerd door bemiddeling van de ma kelaars Jacq. Pierot Jr. en Zonen te Rotter dam. Hier kan nog aan toegevoegd worden, dat het schip zal worden uitgerust met een 82 N. P. K. stoommotor met twee ketels. Machincschade. Het 25 dezer alhier als bijlegger binnenge komen Deensche m.s. „Solway Lass" heeft nog eenige machineschade bekomen, welke ech ter met eigen middelen voorloopig hersteld kon worden. Om te dokken. Het Fransche tankstoomschip Phenix pas seerde gisteren in ballast van Havre naar Amsterdam om aldaar te dokken en te repa- reeren. Het huwelijk van Prins Lodewijk Ferdinand van Pruisen. DOOEN, 28 April. Naar wij vernemen zullen Prinses Juliana en Prins Bernhard op t Mei aanwezig zijn bij 't sluiten van het hu welijk tusschen Prins Lodewijk Ferdinand an Pruisen, kleinzoon van den ex-keizei van Duitschland, met Prinses 'Kyra van Rus land, Oud-minister Yon Blomberg op Java. Reisprogram wordt geheim gehouden. TANDJONG PRIOK, 28 April (Aneta/A.N.P.) Heden arriveerde de Christiaan Huygens met aan boord de vroegere Duitsche minister veld maarschalk von Blomberg. De veldmaarschalk was in een luchtig sport pak met korte broek gekleed en maakte den indruk een vitale figuur te zijn. Vriendelijk doch beslist wees hij elk verzoek tot een in terview van de hand. Hij bevestigde slechts, dat hij op de huwelijkreis is en voor korten tijd Java bezoekt. De zereis is zoowel hem als zijn echtgenoote uitstekend bevallen, evenals de eerste kennismaking met de tropen, hoewel de warmte hem niet meeviel. De veldmaarschalk vertrok zoo snel mogelijk van boord om zijn reis over Java aan te van gen, Op verzoek is het reisprogram geheim ge houden. Slechts werd medegedeeld j dat de Duitsche gast 11 Mei wederom met de Chris tiaan Huygens terugkeert.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7