Het Nichtje van buiten Tï. f W3S i V°o°r de, ?ee,lnemer! aan het défilé voor H. K. H. Prinses Juliana op Haar verjaardag, toen xij achter een der vensters van paleis Soestdijk de vorstelijke Familie ontwaarden en voor het eerst Prinses Beatrix zagen op den arm van Haar Moeder. De geestdrift steeg ten top FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 10) Zij kon de galoppeerende figuur van Torquil volgen, die zijn vervolgers van zich af wist te schudden; op een gevaarlijke wijze op zij hing en den bal met een heftigen en keurigen slag over het veld deed schieten, zoodat deze tus- schen de beide palen terecht kwam en men de vlag zwaaide ten teeken dat hij voor zijn partij een doelpunt gemaakt had. Linet vond het ontzettend opwindend en een paar maal hield bij haar adem in, toen het donderend hoefgetrappel al te dichtbij kwam en de bal over de lage schutting vloog en gevaarlijk dicht in hun buurt belandde. „Wij zitten eigenlijk een beetje te dichtbij"., merkte Marcus bij die gelegenheid op. „maar wij kunnen hier wel blijven, tenzij jij weg wilt. Het is een goed plaatsje." Geboeid bleven zij zitten en zij waren ver baasd. toen de eerste helft van den speeltijd voorbij was. Linet had het gevoel, alsof het spel pas begonnen was. Spelers en pony's verlieten het veld. dat op slag bestormd werd door mannen, die den grond begonnen vast te stampen, die door de paarden was losge woeld. Iedereen was opgestaan en kwam in be weging en Tanis richtte zich met een ge mompeld excuus tegen Eldred, op en keek in het rond, alsof zij iemand zocht. „Waar zou Torquil heen zijn?" vroeg zij zacht aan Linet. „Ik moest hem eigenlijk even spreken". Marcus, die deze opmerking hoorae, keek iy*ar een beetje spottend aan. „Het meest waarschijnlijke is, dat je hem bij Nick's stoel vindt" zei hij en wees op een boom aan den overkant van het veld. „Ik ken Nick Rowant niet", zei zij eenigs- zins weifelend". Ik zou hem graag eens ont moeten". „Wel, ga er naar toe en stel jezelf voor. Ik weet zeker dat hij verrukt zal zijn met 't knap ste meisje van Londen kennis te maken". „Idioot", lachte Tanis, doch zij volgde den raad op en wandelde in de richting van den rolstoel, die zorgvuldig in de schaduw van een dikken boom was opgesteld. Een groote hond lag er naast en een bediende stond er kaarsrecht achter. Zij zagen hoe de lange gestalte in zijn. polouitrusting met groote stappen op het kleine groepje toeschreed. „Wie is Nick?" vroeg Linet nieuwsgierig. Marcus stak een sigaret op en vertelde haai de treurige geschiedenis van Nick. Torquils jongere broer, wiens leven op 17-jarigen leef tijd ten einde scheen. Hij had een leelijk on geluk gehad in een nieuwe auto, die hij met te groote snelheid geveden had en toen over den kop geslagen was en in een sloot terecht gekomen. „Iet.s aan zijn ruggegraat", zei Marcus en zijn oogen waren medelijdend, „Afgrijselijk werkelijk, want hij was een van de aardigste jongens, die er bestaan. Torquil trekt het zich verschrikkelijk aan. maar hij is reus achtig' voor hem. De helft van de keeren, dat hij niet op komt dagen ol" zijn afspraken ver breekt, is dat om Nick. Oh. maar ik dacht er niet aan", zei hij op plagenden toon, dat jij Torquil niet mag lijden. Daar zullen we dus niet verder over praten". En hoewel Linet graag nog wat meer ge hoord had over dezen jongeren broer, repte Marcus, misschien om haar te straffen voor haar slechte opinie over Lord Rowant, er met geen enkel woord meer over. ..Nick Rowant is een knappe jongen om re zien", zei Tanis, die na de rust weer bij hen gekomen was, en hij praat alsof hij zestig is= inplaats van zeventien. Hij lijkt nogal humeu rig en ziet er wel naar uit alsof hij rijkelijk lastig kan zijn. Torquil verwent hem schro melijk. Dat zie ik zoo wel". „Het zou beter geweest zijn, als die jon gen er nooit bovenop gekomen was", zei El dred Byrne plotseling en er klonk bitterheid in zijn stem. „Als je niet meer kunt werken en niet meer aan sport kunt doen, heeft het leven je niets meer te bieden." Allen waren het hier mee eens, alleen Li net zweeg. Zij dacht er over na hoe vreemd deze wereldsclie menschen haar waren, met een harde, materialistische levensopvatting, die hun geloof scheen uit te maken. Ten slotte kon een invalide toch nog genoeg van het leven genieten, al was hij dan in de maatschappij van niet veel nut. Hij kon boe ken lezen, muziek hooren en boven alles vrienden hebbenPlotseling bedacht zij, dat zij graag goede vrienden zou willen zijn met dezen armen verminkten man, die nog bijna een jongen was. Als hij niet de broer was geweest van Lord Rowant, dan zou zij haar verlegenheid hebben overwonnen en gevraagd hebben met hem te mogen kennismaken, maar daar was nu natuurlijk geen sprake van. Met spel was weer begonnen en Linet, die den strijd gespannen gadesloeg, merkte ter nauwernood, dat een bal met vervaarlijke snelheid in haar richting geslagen werd. „Pas op", riep Marcus en sprong snel overeind. Te laat! Die venijnige, witte, houten bal, resoluut geslagen door Torquil Rowant sprong over de lage verschansing vond een weg tus- schen de stoelen door en raakte even Linet's enkel voor iemand anders de vaart kon stui ten. Zelfs die kleine aanraking ontlokte haar een kreet van pijn, zoodat alle hoofden zich naar haar wendden. „Dat is erg", zei Marcus zacht, toen Tor quil, zonder een cogenblik om te zien weg- galoppeerde en het spel voortgezet werd. ..Heeft het je echt niet te veel pijn gedaan?" vroeg hij bezorgd, toen hij zag, dat alle kleur uit haar gezichtje was weggetrokken. „Ik heb wel gezegd, dat we te dichtbij zaten", voegde hij er aan toe en haar bij den arm nemend, leidde hij haar naar een plaatsje, iets verder naar achteren en stond er op naar haar voet te mogen kijken, die een leelijke zwelling begon te vertoonen. „Ik voel me wel een beetje flauw", gaf Linet toe en wreef met een pijnlijk gezicht langs haar enkel. „Je mag van geluk spreken, dat je niet de volle laag hebt gekregen, want dan zou je er niet met een gezwollen enkel zijn afgekomen. Dan was die beslist kapot geweest." Iets later gingen zij theedrinken en onder den grooten beukenboom trok Linet weel een beetje bij, hoewel zij af en toe nog een steek in haar enkel voelde, die haar ineen deed krimpen Toen de wedstrijd was afgeloopen en ieder een het veld verliet, kwam die slanke, breed geschouderde figuur in polo-uitrusting recht op hen toe. Torquil Rowant had een tweed jas los over zijn schouders geslagen en wendde zich onmiddellijk tot Linet. „Ik zag wat er gebeurde", begon hij. ..hebt ii zich erg bezeerd?" Het kwam haar voor, alsof die grijze oogen haar ditmaal voor den eersten keer werkelijk zagen, nu hij op een antwoord wachtte. „Natuurlijk heeft zij zich bezeerd", zei Marcus, voor zij iets kon uitbrengen. „Het had een haar gescheeld, of zij had niet meer kunnen dansen". Rowant negeerde deze opmerking. Hij bleef Linet aankijken en er klonk bezorgdheid in zijn stem, toen hij zei: „U zat te dicht bij. Het is bij zoo'n spel nooit veilig op de plek te zitten waar u zat". „Ik voel me heusch weer heel goed, dank u", zei Linet verlegen en wendde het hoofd af, als om te kennen te geven, dat voor haar het onderwerp afgedaan was. Doch hij bleef staan, alsof hjj nog meer wilde zeggen en wendde geen blik van haar af. „Het. spijt, me heel erg", zei hij zacht en met nadruk. Toen Linet niet antwoordde, voegde hij er aan toe: „Mag ik u misschien mijn auto ter beschikking stellen, Miss Seton? Of u naar huis brengen?" Zijn stem klonk dringend. Doch wederom was het Marcus, die ant woordde. „Dank je Torquil, maar ik breng Miss Se ton thuis", en hij keek alsof hij zijn vriend kwijt wilde. Torquil ging evenwel nog niet dadelijk en nogmaals vroeg hij: „Kan ik werkelijk niets voor u doen?" Linet keek hem aan en haar blauwe oogen hadden weer de koele uitdrukking waarmede zij haar antipathie voor dezen man te ken nen gaf. Alles wat hij zei of deed, was ver keerd in haar oogen. „Niets, dank u, Lord Rowant. U kunt niets doen", zei zij koeltjes. Toen Torquil zich verwijderde, zei zij: „Waarom zei je. dat jij me thuis zou bren gen? Ik ga natuurlijk met Tanis mee". Marcus lachte en onder zijn korte zwarte snorretje werden zijn blanke tanden zicht baar. „Dat ga je natuurlijk niet", deelde hij haar in vertrouwen mede, „Tanis heeft heel ande re plannen". En met een hoofdbeweging duidde hij op Tanis en Eldred Byrne, die op eenigen afstand stonden te praten. „En dat heb ik trouwens ook". Op dat oogenblik kwam Tanis snel op Lfnet toe en terwijl de beide mannen eenige woorden wisselden, zei zij „Zeg tegen moeder, dat Torquil me thuisge bracht heeft, als zij er soms naar vraagt. Mar cus zal jou wel thuisbrengen." (Wordt vervolgd.) De „Ronde van Purmerend". welke Zaterdag in de Beemster De Koninklijke Familie slaat het défilé gade. - Vriendelijk lachend beantwoordt H. K. H. Fijdens de zanguitvoering der schoolkinderen te Castricum na de onthulling is verreden, d,en h,er" Prinses Juliana met op Haar arm de kleine Prinses Beatrix de enthousiaste toejuichingen van het Beatrix-monument, welke Zaterdag plaats vond Dr. L. T. V. Schey, Rijkszuivelconsulent voor Noord Holland, heeft afscheid genomen uit zijn functie, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd Z. K. H. Prins Bernhard woonde Zaterdag te Baarn een gedeelte van het concours hïp- pique bij, dat ter gelegenheid van denverjaardag van H. K. H. Prinses Juliana werd ge houden. Koning George van Engeland, die met zijn gemalin Zaterdag te Wembley de Cup-final tusschen Preston North End en Huddersfield Town bijwoonde, liet voor den aanvang der match de spelers aan zich voorstellen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10