VELSEN IJMUIDEN CASTRICUM VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK HEEMSKERK Padvindersgroep „Velseii", Zaterdagavond heeft de Padvindstersgroep Velsen, bij gelegenheid van het eerste lustrum in het Patronaatsgebouw een pro- pagandafeestavond gehouden. Ofschoon de opkomst beter had kunnen zijn, is de avond goed geslaagd. De opening had plaats door de presidente mevr. Rambonnet-Speet. Deze stelde in haar openingswoord de vraag of 5 jaren reden geven tot jubelen. Spreekster meende deze vraag bevestigend te mogen beantwoorden. Trots de moeilijkheden is de club vooruit gegaan. Begonnen met 30 leden is dit getal gestegen tot 85 kabouters en padvindsters, is men in het bezit gekomen van een eigen clubhuis voor de kabouters en junioren en een apart clubhuis voor de senioren. Vervol gens stond spreekster stil, bij wat 5 jaren voor dc jeugd beteekenen. wat voor haar "t padvindstersleven is en wat het beteekent pad vindster te zijn. Dit padvindstersleven houdt een belofte in die over de geheele we reld hetzelfde is. Aan het einde van haar openingswoord deelde mevr. Rambonnet mede, dat het be stuur besloten heeft, aan Prinses Juliana een felicitatietelegram te zenden. Deze mededee- ling werd door al de aanwezigen beantwoord met het zingen van het Wilhelmus. De in houd van het telegram luidde: ,,De af deeling Velsen van het Nederlandsche Padvindsters- gilde, ter gelegenheid van haar eerste lustrum in feestelijke samenkomst bijeen, biedt haar Beschermvrouwe eerbiedig geluk- "wenschen aan bij de herdenking van Haar geboortedag". Hierna was de beurt aan de padvindsters. Na de openingsceremonie werden aardige en goed uitgevoerde spelletjes, oefeningen enz. gehouden waarmee een dankbaar applaus werd geoogst. Voor de pauze, waarin gele genheid was om werkstukken, vervaardigd door de padvindsters, te bezichtigen, sprak de districtscommissaresse, mevrouw Bruyn- zeel uit Zaandam, een propagandawoord. Zij feliciteerde, onder het aanbieden van bloe men aan mevrouw Rambonnet-Speet, het ju- bileerende padvindstersgilde, waarbij zij ge waagde van komende moeilijkheden maar ook aanspoorde tot doorzetten. Vervolgens zeide spreekster, dat zij geen gedocumen teerde rede wilde houden, dit is in de pad- vindsterswereld ook geen gewoonte. De pad- vindstersuniform die velen vreemd vinden, doet direct denken hulpvaardigheid en daar van spreekt eveneens het saluut, waarvan spreekster de beteekenis uiteenzette: „wij behooren bij elkander". Padvindster te zijn beteekent: „helpen van mensch tot mensch", trachten bij het kind de karaktereigenschap pen in goede richting te leiden. Hiertoe wekte spreekster de uders op, hierin het kind bij te staan, opdat de jeugd den moeilijken tijd met vaardige hand en helder hoofd tegen kan gaan. Van verschillende padvindstersgroepen uit de omgeving waren gelukwenschen binnen gekomen, waaronder een van een gewezen leidster die zich aan boord bevindt van de Johan van Oldebarnevelt, op weg naar Oost- Indië. der aanwezige ensembles, reeg de versc>5p- lende deelen van het programma door het spelen van feestellijke nummers aaneen; dit was wel noodig, want de pauzes in het pro gramma werden ruim genomen. W. JUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. Dinsdag 3 Mei zal de heer R. Hoekstra 30 jaren in dienst zijn van de Kon. Ned. Pa pierfabrieken der firma Van Gelder Zonen. Als bevaren en geroutineerd schipper van zeil- en motorschepen werd de heer Hoek stra geplaatst op het motorschip „De Een dracht". dat bestemd was voor het transport van papier en goederen naar Amsterdam. De heer Hoekstra heeft zich als goed schipper en humaan mensch talrijke vrien den verworven, zoodat het hem op den dag van zijn jubileum niet aan belangstelling zal ontbreken. Jaarvergadering O. K. Kies- vereeniging. In het Oud-Kath. Vereenigingsgebouw hield de Oud-Kath. Kiesvereeniging haar jaar vergadering'. De notulen, alsmede het jaarverslag van den secretaris, den heer A. A. van Pel, wer den onder dankzegging goedgekeurd. In het jaarverslag werd nog hulde gebracht aan pastoor L. Rinkel, voor de vele goede advie zen,welke men altijd van hem mocht ontvan gen en werd de wensch uitgesproken, dat de leden van het Oud-Kath. Verbond van Vak- vereeniging'en ook hun belang in de kiesver eeniging zouden gaan stellen. Den penningmeester, den heer G. Prins Pzn. werd voor zijn goed beheer volledige décharge verleend. Tot leden voor de kascommissie 1938 wer den benoemd de heeren J. Wijker Kzn, en W. D. Wiljouw. Een statutenwijziging, behelzende het auto matisch zitting hebben in het bestuur als adviseur, indien een lid der vereeniging ge meenteraadslid of lid van de Gedeputeerde Staten is, werd aangenomen. De bestuursverkiezing had door het niet herkiesbaar stellen van den heer G. Ileij- koop, het resultaat, dat gekozen werd, de heer A. J. van Kleef, welke hoogstwaar schijnlijk het presidium zal verkrijgen en herbenoemd werd de heer G. Prins Pzn., welke als penningmeester zitting had. De heer Van Kleef sprak hierna over eenige stroomingen in ons maatschappelijk leven en wel over het liberalisme, het socialisme en het solidarisme of de Katholieke school ge noemd. Aan het einde dezer vergadering brachten de heeren J. Waterhorst, A. A. van Pel en pastoor Th. Molenaar dank aan den heer Heijkoop voor hetgeen hij als voorzitter der kiesvereeniging gedurende de oprichting- had gedaan en ook als gemeenteraadslid in al die jaren heeft weten te bereiken. Met een hartelijk woord van dank voor de tot hem gerichte hulde, sloot de heer Heij koop deze geslaagde jaarvergadering, vertrou wend dat vele nieuwe leden in de naaste toe komst zullen toetreden Hariugvangsl-1937 geruimd. In Januari en Februari belangrijke hoeveel heden geëxporteerd. De destijds verschenen berichten, dat de export-haringvangst van het vorig jaar vrij wel geheel geruimd was, hetgeen andere jaren maar zelden zoo vroeg in het voorjaar het ge val is, zijn niet te optimistisch gebleken, aldus wordt ons medegedeeld. Met het restant, de partij van ca. 4000 vaten, bestemd voor Rusland, is de export-haring- voorraad 1937 inderdaad geruimd. De maanden Januari en Februari 1038 heb ben aan deze ruiming wel den grootsten stoot gegeven. In deze maanden zijn belangrijke hoeveeheden haring en bokking naar ver schillende landen verzonden. De vraag naar haring van het vorig jaar houdt zelfs tot Augustus aan. Op het oogenblik is de voorraad bij de exporteurs waarschijn lijk te gering om aan al deze aanvragen te kunnen voldoen. CHRISTELIJKE ORGANISATIE VAN FABRIEKSARBEIDERS. Na 12y2 jaar secretaris geweest te zijn van de Christelijke organisatie van fabrieksarbei ders is thans de heer A. Slikker als zoodanig afgetreden. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: F. Tijtsma. voorzitter. J. D. Kraayenveld, secretaris. Smit van Gelderstraat 15, Velsen- Noord: D. Biok. penningmeester, H. J. Fidder, J. Meuzel. D. van Dijk en H. Schoo. Het Beatrix-iuonumeiil onthuld. SCHIP Feestavond Mannenkoor Eendracht". ,De Zaterdagavond was het gebouw Concordia der Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zo nen bevredigend bezet met belangstellenden voor het concert, beter gezegd feestavond, die het mannenkoor „De Eendracht" gaf. Mede werking verleenden het Hawaiian- en Kront jong-orkest O.K.K., onder leiding van den heer George Blók te Velsen-Noord en het mondorgel-ensemble „The mixing Five" en de populaire Roemers Band voor de entre-acte- en balmuziek. Na het openingswoord van den voorzitter van „De Eendracht", den heer M. v. d. Heu vel, zong het mannenkoor onder aanvoering van directeur H. van Dijk Olman's Ontwaak, schoone zee en Willem Hespe's De Gypten. Wij weten, dat De Eendracht enkele maanden een ernstige crisis heeft doorgemaakt; de leden, die het koor trouw gebleven zijn, heb ben ondanks de tegenslagen verder gestu deerd. Onder hen zagen we enkele bekende gezichten uit een Beverwijk's mannenkoor, thans van de Eendracht en deze beproefde krachten tezamen met de oude getrouwen pro duceerden een forschen, ja wel een wat al te luiden koorklank in deze eerste nummers. Er stond een verdienstelijk basregister; in het p. en mf is De Eendracht acceptabel, maar het forte is zeker nog voor veredeling vatbaar. Trouwens, de heer van Dijk staat nog voor een omvangrijke taak, want al werd. er vrij wel steeds op toon gezongen, aan rhythmïsche gelijkheid en homogeniteit zal hij nog aan dacht moeten besteden. Daarbij loopen de kwaliteiten van het stemmenmateriaal on derling zeer uiteen, zoodat het den leider niet gemakkelijk gemaakt wordt. Nu maakt de heer van Dijk het zichzelf ook niet gemakkelijk, want Olman en Hespe waren b.v. uitgesproken te zwaar voor deze combi natie van zangers. Van den laatste voerde men ook nog uit Israël, dat met Andriessen's Nimmer Nacht eveneens op toon werd gezongen. De inzet van het lied van Andriessen was goed getroffen, dit peil kon men behoudens leelijke inzinkin gen in de middencoupletten, ook aan het slot bereiken. Israël was nog niet podium-rijp; het was nu alles nog uitgesproken te rauw. Het ging daarbij ver uit boven het kunnen van deze zangers, die nog geen volkomen klankeenheid wisten te vormen. Maar de heer van Dijk zal dit ongetwijfeld deze komende maanden nog wel weten te bereiken, wanneer hij op de volle medewerking van zijn mannetjes mag rekenen. Hij heeft stemmen staan waar hij na studie iets mee kan laten hooren. Goeden Nacht van Roeske en v. d. Linden's Er was ereis, besloten hun optreden. Voor de pauze hoorden we van het tokkel- orkest O.K.K. een 5-tal vrij bekende num mers, w.o.Joline's Nina Morena.en de Fri- desca-ouverture. O.K.K. is fraai bezet en pro duceert een welluidende en evenwichtige klank; de.stemming was uitstekend, ook in het mooie .donkere coloriet van den baskant. Er werd m,e.t. aandacht gemusiceerd.en als we het „orkestraal" kunnen beoordeelen, kunnen allen in elkgeval hun instrument, naar be hooren bespelen. De heer Blok behandelt z'n repertoire op muzikale wijze, daarom vind ik het jammer, dat de vertolking der. nummers zoo „vlak", zoo vrijwel zonder eenige nuancee ring was en ook, dat hij geen dirigeerstok voert. De Hawaiian-combinatie mocht eveneens gehoord worden, want in haar soort heeft ze zeker verdiensten. O.i. had men wat meer tempo kunnen geven. De bediening van het tooneellicht vlotte niet erg. Het voor het meerendeel jeugdige publiek was gul met zijn applaus voor de medewer kende groepen. Daverenden bijval kreeg zoodoende het kwintet mondorgels „The mixing Five" met hun uit schlagers bestaande repertoire, waar over we geen oordeel willen vellen. De band van Roemer, zeker niet liet minste Alcinous (Eng. x) Atlanta (Fin) Altona (Du.) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Ajax (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bosehfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bin tang (Ned.) x) British Progress (Br.) Boskoop (Ned.) x) Brigitte (Deen) Buccinum (Noor) x) Clytoneus (Eng.) x) Coulbeg (Br.) x) Choueer (Br.) Gracefield (Br.) Cottica (Ned.) Colombia (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) x) Cl. Macilwraith (Br.) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) Caribia (Du.) x) Defender (Br.) Enggano (Ned.) x) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Essen (Du.) Euterpe (Ned.) VAN Flintshire (Eng.) x) Federiko Glavic (J.S.) Ganymedes (Ned.) Glenfinlas (Br.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Heidelberg (Du.) Iris (Ned.) Juno (Ned.) Laurent Meeus (Belg) M.v.St. Aldegonde Ned.): Melampus (Ned.) x) Macgregor Laird (Eng. M. L. Goulandris (Gr.) Midsland (Ned.) Nereus (Ned.) Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) xs Patricia (Du.) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Pericles (Ned.) Reggestroom (Ned.) Ruth (Noor) Randfontein (Ned.) x) Rosa Luxemburg (Rus) Rosafred (Zw.) Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) Stella (Ned.) Salland (Ned.) x) Szent Gellert (Hong.) Soemba (Ned.) Sten Sture (Zw.) Superga (Ital.) x) St. Philipsland (Ned.) Titus (Ned.) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Theseus (Eng.) x) Trajan (Noor) Theseus (Ned.) Tabian (Ned.) x) Uekermark (Du.) Vulcanus (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Zijpenberg (Ned.) Batavia Necochea Ned. Indie Chili W. Afrika Danzig Chill Zuid Afrika Chili Batavia Abadan Chili Gdynia Texas City Batavia Rangoon Bassein Rangoon West Indië West Indië Batavia Burma Hamburg Hamburg Pto Barrios Rangoon Batavia Batavia Z. Amerika Ned. Indië Bordeaux Japan La Plata Midd. Zee Japan Ned. Indië Zuid Afrika Hamburg (via Antw.) Batavia Kopenhagen Bourgas Houston Batavia Hamburg West Afrika (via R'dar La Plata Newcastle Gothenburg Midd. Zee Danzig Batavia Batavia West Indië West Indië Ned. Indië Stettin Rotterdam West Afrika (via R'dai Texas-City Z. Afrika Leningrad Sundsvall Zuid Afrika Batavia Alexandria Zuid-Amerika Philippeville (v. IJm.) Batavia Kotka Pt. Arthur Gdynia Midd. Zee Hamburg Midd. Zee Alexandrië Batavia Cardiff Stettin Batavia Ned Indië Hamburg Japan Santa Fé (via Antw.) Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 15 Mei 8 Mei 28 Mei 22 Mei 11 Mei heden 7 Mei 19 Mei 19 Mei 18 Mei 18 Mei 4 Mei 8 Mei 7 Juni 8 Mei 8 Mei 28 Mei 16 Mei 16 Mei 8 Mei 15 Mei 9 Juni 3 Mei 11 Mei 3 Mei 23 Mei 3 Mei 25 Juni 2 Mei 18 Mei 4 Mei 17 Mei 12 Mei 26 Mei 3 Mei 2 Mei 6 Mei 3 Mei 5 Mei 13 Mei 24 Mei 25 Mei 3 Mei 2 Mei 8 Mei 3 Mei 30 April heden 6 Mei 27 Mei 14 Juni 4 Mei 3 Mei 3 Mei 6 Mei 6 Mei 23 Mei 3 Juni 2 Mei 10 Mei 2 Juni 8 Mei 13 Mei 28 April van Port Said. 22 April van St. Vincent. 27 April te Penang. 26 April van Callao. 29 April te Lagos, vertrekt 7 Mei. 18 April van Cristobal. 30 April te Antwerpen. 26 April te Tocopilla. 29 April van Pt. Said. 26 April van Port Said. 28 April van Talcahuano. 29 April vertrokken. 12 April vertrokken. 20 April van Belawan. 21 April van Colombo. 15 April van Colombo. 23 April van Colombo. 20 April van Parimaribo. 26 April van Barbados, vertrekt 11 Mei. 28 April te Rangoon, vertrekt 7 Mei. vertrekt 7 Mei. vertrekt 7 Mei. 1 Mei van Pt. Said. 27 April van Pt. Said. 25 April van Pt. Said. 29 April van Bahia. 27 April van Batavia. 29 April vertrokken. 26 April van Port Said 21 April van Dakar. 29 April van Malta. 25 April van Manilla. 29 April van Perim. 29 April te Genua. 2 Mei van Antwerpen, in lading. 28 April vertrokken. 28 April te Stamboul. 16 April vertrokken. 27 April van Colombo, vertrekt 7 Mei. 24 April van Freetown. 23 April vertrokken. 2 Mei vertrokken. 29 April van Aarhuus. April te Lissabon. 29 April vertrokken., 27 April van Genua, in lading. 28 April van Trinidad. 2 Mei van Cartagena. !6 April van Padang. 30 April vertrokken, vertrekt 2 Mei 27 April van Dakar, 16 April vertrokken. 28 April te Port Natal 23 April vertrokken. 26 April vertrokken. 29 April te Hamburg, in lading. 23 April te Messina. 28 April van B. Aires. in lading. 28 April vertrokken. 28 April vertrokken. 16 April vertrokken. 2 Mei vertrokken. 28 April van Algiers, vertrekt 5 Mei. 24 April te Fiume. 29 April van Beyrouth. 1 Mei vertrokken. 29 April vertrokken, vertrekt 7 Mei. 30 April vertrokken. 26 April van Triëst. vertrekt 5 Mei. 28 April van Singapore. 28 April van Madeira. x) Schepen van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Te Bakkum werd Zaterdagmiddag een klok- monument onthuld en aan de gemeente over gedragen ter herinnering aan de geboorte van Prinses Beatrix. Onder zeer groote belangstelling van genoo- digden en bevolking is Zaterdagmiddag het Beat-rix-klokmonuinent onthuld en aan het gemeentebestuur overgedragen. Het fanfare korps D.I.U. heeft de schoolkinderen, die bij de R.K.school stonden opgesteld met muziek naar het monument gebracht waar reeds een groote menigte wachtte op de onthulling. Toen allen rond het monument geschaard waren nam de voorzitter van de Oranje Vereeniging het woord. De heer Duinker bracht namens de Oranjevereeniging aan allen dank voor de gaven en voor de medewerking, die tot resul taat heeft gehad, dat een blijvende herinne ring aan de geboorte van Prinses Beatrix is tot stand gekomen. Hierna verzocht hij 'den heer Aukes het monument te onthullen. Onder het spelen van het volkslied, voldeed de heer Aukes aan dezen wensch. Toen de kinderen het geboortelied hadden gezongen, hield de heer Aukes een toespraak. De Castricumsche bevolking van Zuid en Noord, aldus spr. hebben zich tot een eenheid gevomd, die zich demonstreert en symboliseert in dit monument, dat tevens de gehechtheid aan ons Vorstenhuis weergeeft. Moge dit monument, zoo besloot hij, tot in lengte van dagen getuigen van de eenheid der Castricumsche bevolking en van haar liefde voor ons Koninklijk Huis. (Applaus). Na een kort woord van de voorzitters van de V.V.V. en de B.B.B. verzocht de heer Duinker den Burgemeester het monument van de Oranjevereeniging en de Castricumsche be volking te willen aanvaarden, omdat het door de Castricumsche bevolking is gesticht. Spr. hoopte, dat dit monument tot in lengte van dagen voor het gemeentebestuur en het Koninklijk Huis steeds den goeden tijd zal aanwijzen en evenzeer zal dienen tot genoe gen en gemak van degenen, die ons mooie Castricum bezoeken en tot versterking van den band, welke ons bindt met het Koninklijk Huis. Spr. hoopte, dat dit monument tot in lengte van dagen voor het gemeentebestuur en het Koninklijk Huis steeds den goeden tijd zal aanwijzen, en evenzeer zal dienen tot genoe gen en gemak voor degenen, die ons mooie Castricum bezoeken en tot versterking van den band, welke ons bindt met het Koninklijk Huis. De burgemeester noemde het een gelukkige gedachte, om op den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana het monument te onthullen, dat is opgericht om uiting te geven aan de vreugde van de bevolking van Castricum met de geboorte van Prinses Beatrix. Juist gisteren heeft de gemeenteraad het besluit genomen, het gemeentebestuur te machtigen het monu ment in ontvangst te nemen. Volgaarne vol deed de burgemeester aan deze opdracht en verklaarde, dat het monument, nu het het eigendom van de gemeente is, steeds een voorwerp van bijzondere zorg zal zijn. Hiermede was de plechtigheid ten einde. Reimersclub „Keniiemerland". Buitenhaven Hoogovens Papierfabriek Duitsch •Zweedsch Russisch Cordillera Bia Kouibishey West Indië Rochester Leningrad stukgoed laden hout Wedstrijden te Assendelft. De wedstrijden op de Zaansche Wielerbaan te Assendelft zijn Zondag onder minder gun stige weersomstandigheden gehouden. Toch hebben de renners flink strijd geleverd. Een zeer mooi nummer was de achtervol ging tusschen Manneveld en Duineveld over 5 KM. (30 ronden) om de Zaan-premie. Manneveld, die bij den start goed weg was, nam 10 meter voorsprong, maar na 10 ron den liep Duineveld zijn achterstand in en ver overde na 20 ronden zelfs een voorsprong van 25 M. Na 25 ronden spande ook Manneveld zich nog eens extra in en onder luide aan moedigingen vochten de renners om de lei ding. Toen na de 30ste ronde het schot ging, gingen zij gelijk door de finish, zoodat de rit onbeslist bleef. Dumeveld zal zijn tegenstan der nogmaals voor dezen rit uitdagen. Na de pauze werd het hoofdnummer, een koppelwedstrijd over 60 K.M. verreden. Als favorieten startte het populaire Kennemer- land-koppel Glas-Duineveld. Dit koppel ont ketende een feilen strijd met het Alkmaar- sche koppel Frank-Groot. Zij voerden het tempo hoog op, zoodat eenige koppels spoe dig een ronde achterstand hadden. Voor een tweetal valpartijen, die gelukkig goed aflie pen, moest de strijd even worden onderbro ken, maar dan slaan Glas en Duineveld hun slag. Zij namen zelfs een ronde voorsprong op het geheele veld. Ook Oudshoorn kwam er steeds beter in. Hoewel zijn koppelgenoot reeds eenigen tijd uit den strijd was. wist hij toch op zijn achterstand in te loopen. De uitslagen waren: Omnium (sprint, klassement en tijdrace): 1. H. Herbershof, 2 W. Frank, 3 H. Ouds hoorn. Race over 50 ronden voor nieuwelingen; 1 B. Libberegt, 2 C. van Kempen, 3 H. Heer- land. Achtervolging over 5 K.M.: Manneveld- Duineveld, onbeslist in 7 min. 15.4 sec. Klassement voor amateurs over 80 ronden: 1 Terburg. 2 J. Manneveld, 3 W. Burger. Af val wedstrijd voor amateurs en onafhan- kelijken: 1 B. Glas, Beverwijk, 2 J. Groot, Alkmaar. 3 J. Wentzel, Amsterdam. Koppelwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken over 60 KM. (360 ronden). 1 Glas-Duineveld. 5 pnt., Beverwijk. Op l ronde: 2 Frank-Groot. 11 pnt., Alkmaar, 3 Herbershof-Hoek. 6 pnt.. Amsterdam, 4 H. Oudshoorn (alleen) 4 pnt.. IJmuiden. 5 Bur ger-Terburg, Haarlem, 6 Gebr. Drost, Haar lem. De wedstrijden te Halfweg werden afge last. De eerste rit van „Keniiemerland" voor de junioren over 22 K.M. had het volgende re sultaat: 1 D. Mooy in 22 min., 2 J. Jongejans, 3 D. Bijl. 4 F. Berkhout, 5 S. Kopper. De overige renners reden een trainingsrit over 66 K.M. De uitslag was: 1 J. Leguit, 2 W. Dekker, 3 Drenth, 4 G. Kwantes. A.s. Zondag neemt Kennemerland deel aan het clubkampioenschap op den weg van de Federatie van wielerclubs boven het IJ, welke te Assendelft wordt gereden. Het koppel Glas-Duineveld neemt deel aan een Holland-Brabantwedstrijd op de Schel- debaan te Bergen-op-Zoom. FEESTAVOND GEHEELONTHOUDERS ANG- VEREENIGING „D.O.V.". Zaterdagavond heeft de Geheelonthouders- zangvereeniging' „Door Onthouding Vereenigd" in gebouw Odeon een feestavond gehouden, waarvoor groote animo bestond. Toen de voorzitter, de heer G. Sluis, dan ook een openingswoord sprak was de zaal ge heel gevuld met een feestelijk gestemd publiek, waarover de voorzitter zijn groote tevreden heid uitsprak. Door middel van dezen feest avond. aldus spr., wil D.O.V. trachten zich meer populair te maken. Voorts vestigde de heer Sluis de aandacht op het concours te Haarlem, waaraan D.O.V. zal deelnemen. Het koor komt, dank zij de medewerking van den directeur, den heer P. J. Potgieser, uit in de eerste afdeeling. Om daarin echter een goed figuur te slaan moeten nog verscheidene leden toetreden. Na nog eenige hartelijke woorden van dank gericht te hebben aan de feestcommissie open de de zangvereeniging het feestelijke gedeelte met het strijdlied „De Blauwe Vaan". Een groot aantal voordrachten en eenige gezel schapsspelen zorgden voor een aangename afwisseling tusschen het dansen, waarvoor „De Kennemer Boys" onder leiding van den heer De Nïjs de dansmuziek leverden. D.O.V. en zeker niet minder de feestcom missie, die bestond uit de dames Outenaar, Klein, Berghuis en de heeren Koeman en Hen driks, kunnen op een prachtig geslaagden feestavond terugzien. A.F.C.A.D.O. (2—0). Nederlaagwedstrijd. Zondag nam A.D.O. deel aan de neder laagwedstrijden georganiseerd door de ver eeniging A. F. C. te Alkmaar. Voor deze ge legenheid probeerde A.D.O. een geheel nieuwe opstelling welke niet heeft voldaan. A. F. C. won met 20. De- verdere uitslagen waren: V.V.E. 2—A.D.O. 2 5—4 A.D.O. 3—E. S. V. 2 3—4 TOONEEL UITVOERING. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging een. goedgeslaagde uitvoering in het café_ van Gebr. Dam. Opgevoerd werd „De gerechtigheid Gods" oorspronkelijk drama in 3 bedrijven. Voor een goed gevulde zaal sprak de heer Jos. v. d. Maat het openingswoord waarbij hij allen welkom heette, in het bijzonder de E'erw. heeren Schouten en Reiber. Vervolgens kwam de Vriendenkring voor het voetlicht met „De gerechtigheid Gods". Het stuk was een heel ander genre als de twee voorafgaande stukken, welke door het gezel schap zijn opgevoerd, doch het succes was groot. Het spel werd op uitstekende wijze vertolkt. De climax in het spel werd wel bereikt op het einde van het laatste bedrijf toen de ge rechtigheid van God zich liet gelden. Het applaus dat de spelers en speelsters bij het neergaan van doek ten deel viel groeide aan tot een geweldige ovatie. Van de spelers vonden wij de heer Nic. Beentjes als kapelaan Tervuren wel de beste, doch ook de heer en mevr. van Bornhem (P. Gooijer en mej. Cath. Hoogewerf) cnogen even als de heer J. Koper als pastoor van Brakel genoemd worden. Aan het einde dankte de heer v. d. Maat het publiek namens de Vriendenkring voor de belangstelling, tevens deelde de spreker mede dat een z.g. fonds is gesticht tot steun van de vereeniging, voor een kleine contributie per week kan men hiervan lid worden. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 2 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Het monument eener groote liefde" en „Een vrouw met fan tasie". 8 urn-. Kennemer Theater, Zeestraat: „Prins en Bedelknaap" en „De gevangene van het Alca- traz-eiiand", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Londen bij Nacht" en „Pennies from Heaven", 8 uur. DINSDAG 3 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Het monument eener groote liefde" en „Een vrouw niet fan tasie". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Prins en Bedelknaap" en „De gevangene van het Alca- traz-eiland", 8 uur, W. B. Theater, Peperstraat: „Londen bij Nacht" en „Pennies from Heaven". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 2 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein„De Fidele Boer", 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „De Boekanier" en „De groote Gambini" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Een pracht exemplaar van een man", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Paarlen van de Kroon" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het meisje in de taxi", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Beschuldigd" en „Amor in het warenhuis". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. DINSDAG 3 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling, 8.159.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Kunst zij ons Doel", 104 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Spaarn dam: Muziekavond door -blinden in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, 3 nur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2