AUSTRALIË LAWNTENNIS KORFBAL KAATSEN HANDBAL SPORTBEKERS WIELRIJDEN- BILJARTEN. PAARDENSPORT 3 Juli a.s.: LUCHTVERBINDING MAANDAG 2 MEI 1938 DE COMPETITIE. De H. L. T. C. is er in geslaagd, tegen Park karlot gelijk te spelen en dat is voor een groot deel te danken geweest aan het weer mede spelen van E. R. V. Rhodius, die in alle drie zijn nummers won. Bovendien behaalde J. G. v, d. Stadt een fraaie 62, 6—2 overwinning- op j. Loeff en werd ook de tweede heerendub- jjel van J. W. C. Kern en G. H. Onstein ge wonnen. Het spel van Rhodius heeft dezen middag echter het meeste geïmponeerd; zoo wel vriend als vijand waren het daarover eens. Met 6—2, 6—0 werd E. Eriksson van de baan geveegd; met 97, 86 slaagde hij erin te zamen met J. Dolleman de sterke dubbel van E. Eriksson en L. Nienhuys Mulder te kloppen en ook zijn mixed met mej. I. Adams werd in twee sets gewomien 6—1, 7—5. Had in deze partij mej. I. Adams geen hinder van haar blessure ondervonden dan was de long set niet eens noodig geweest en was ook hier een kor te tweede set gevolgd. Het was waarlijk een genoegen Rhodius letterlijk en figuurlijk aan den slag te zien. Vooral zijn souplesse en vol ledige en zeldzaam kalme technische beheer- sching valt te bewonderen. De wijze, waarop hij als netspeler de ballen langs het net weet weg te vegen, zal menige hoofd-klassespeler hem benijden. Een teleurstelling was het verliezen van het damesenkelspel door Jkvr. L. van Riemsdijk en dan nog vooral de wijze waarop: 06, 3—6! Haar broeder, Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk verweerde zich dapper tegen L. Nienhuys Mulder, maar moest tenslotte eervol de vlag strijken (46, 6—4, 6—8). T. C. H. deed wat verwacht werd; zij won van Siod. In tegenstelling met Haarlem zijn het hier juist de dames die den toon aangeven. De beide damesenkelspelen, het damesdubbel spel en de beide gemengdaubbelspelen werden gewonnen. Bovendien won Erdman van de Haas. Het heerendubbelspel en het tweede heerenenkelspel gingen echter verloren. De gedetailleerde uitslagen luiden: EERSTE KLASSE. Haarlem-Park Marlot (5—5) Heerenenkelspel: E. R. V. Rhodius slaat E. Eriksson 62, 60. Jhr. Mr. B. W. F. v. Riemsdijk verliest van L. Nienhuys Mulder 46, 6—4, 6—8. J. G. v. d. Stadt slaat J. Loeff 6—2, 62. Damesenkelspel: Jkvr. L. van Riemsdijk verliest van mevr. L. Vrins 0—6, 2—6. Mej. A. v. Beeck Vollenhoven verliest van mevr. L. Hoying 16. 64, 2—6. Gemengclubbelspel: Mej. I. Adams en E. R. V. Rhodius slaan mevr. L. Vrins en E. Eriksson 6—1, 75. Mevr. T. de Graaf en G. H. Onstein verlie zen van mevr. L. Hoying en L. Nienhuys Mul der 3—6, 10—8, 1—6. Heerendubbelspel E. R. V. Rhodius en J. Dolleman slaan E. Eriksson en L. Nienhuys Mulder 9—7, 8—6. J. W. C. Kern en G. H. Onstein slaan C. yrins en J. Loeff 6—0, 8—6. Damesenkelspel: Jkvr. L. van Riemsdijk en mej. A. v. Beeck Vollenhoven verliezen van mevr. L. Vrins en mevr. L. Hoying 36, 16. OVERGANGSKLASSE. T. C. H.--Siod (6—2) Heerenenkelspel C. A. Erdman slaat J. M. de Haas 63, 6—1. Ir. J. A. v. Driessum verliest van J. T. Smits 5—7. 1—6. Damesenkelspel: Mej. F. Kerkhoven slaat mevr. C. v. Creveld 6-2, 6—0. Mej. L. de Roos w.o. Gewonnen gegeven door Siod. Gemenddubbelspel Mej. M. de Jong en C. A. Erdman slaan mevr. A. Smits en J. T. Smits 6—0, 6—2. Mej. F. Kerkhoven en Ir. A. v. Driessum slaaan mevr. C. v. Creveld en D. Tierie 6—1, 60. Heerendubbelspel C. A. Erdman en Ir. J. A. van Driessum ver liezen van D. Tierie en J. M. de Haas 2—6, 7—9. JDamesdubbelspel Mej. M. de Jong en mej. L. de Roos slaan mevr. A. Smits en mevr. C. v. Creveld 8—6, 6-3. Verdere Uitslagen. HOOFDKLASSE. Thor I—Festina I Anglo Dutch ILeimonias I Leimonias II—Arnh. Ver. II Het Spiegel I—D. D. V. I EERSTE KLASSE. Mattenklopper I—Groen Wit I Haarlem IPark Marlot I Schiedam I—Kat I D. D. V. II—Leiden I Enschedé I—Hilversum I Rhijnauwen IAlta I Venlo IWoburnpark I Philharmonie IEindhoven I OVERGANGSKLASSE P. Marlot II—Het Spiegel II Hilverheide I—Rood Wit I T. C. H. —Siod I Sobri IAce I Woburnpark II—Ready Volley IBast. Bazelaar I Nijmegen I—Rhijnauwen II Daisy IArnh. Bond I Tweede klasse A - N.W. Joy—T. C. H. 2 BeverwijkHaarlem 2 (gestaakt) EnkhuizenGame and Set Tweede klasse B - N.W. AdvendoHeemstede Kat 2Westrust T. C. G.Animo D. D. V. 5—T. C. G. 2 T. C. G. 3—Score De Ned. ploeg voor den Davis-Cup Zaterdag hebben op de Noordwijksche ten nisbanen weer de gebruikelijke oefeningen plaats gehad om uit te maken, welke spelers gekozen moesten worden voor den tenniswed strijd tegen Frankrijk om den Daviscup. De namen van de volgende spelers zullen aan den Franschen Bond worden opgegeven: Hughan, Van Swol, Teschmacher en Jhr. De Brauw .Aanvoerder is Mr. C. Punt. Derde klasse A - N.W. Heemstede 2Ready Derde klasse A-NW Tw. BankBonzo Smash—TOG 4 Derde klasse B - N.W. S. M. N.Heemstede 3 Westrust 2—Nieuwe Meer 2 Aemstelspelers—Westrust 3 T. C. H. 4Aemstelspelers 2 Heemstede 4—V. V. G. A. 2 Beverwijk 4—Haarlem 3 DuinlustDeuce 3 Swift 2—TCH 3 Algemeene 2—Duinlust 2 Game and Set 2—Algemeene 3 Bonzo 2—Tw. Bank 2 WGA 3—Ruine Ready 2Wimbledon Westrust 4N.we Meer 3 afgebr. Ruine 2Joy 3 Wimbledon 2Thomas 2 Incasso Bank—Ruine 3 2—8 3—7 6—4 3—7 2—8 5—5 5—5 5—5 3—7 6—4 6—4 7—3 8—0 6—2 8—2 8—0 5—3 5—3 0—8 4—4 3—5 4—3 5—3 4—4 6—2 6—2 6—2 2—6 6—2 5—3 6—2 8—0 0—! 7—1 3—5 3—5 4-4 2—6 7—1 3—5 0—8 2—6 4—4 5—2 8—0 6—2 §=3 NED. KORFBALBOND Promotie-wedstrijd le klasse. Oosterkwartier—Koog Zaandijk (3-4) Onmiddellijk verkeert de K.Z.-korf in groot gevaar; de bal wordt echter weggewerkt en de O.K.-verdedïging moet ingrijpen. Na 15 minuten heeft H. Hommers succes (10). Dit wordt echter spoedig te niet gedaan door mej. Timer van K.Z. die den gelijk maker scoort (11). Mej. Gorter geeft na rust aan K. Z. de leiding (12) waarna Doege deze weet op te voeren tot 13. Ooster'kwartier's derde aanval-vak heeft door N. v. d. Linden succes (23). Van Oos- terkwartier's zijde worden alle pogingen In het werk gesteld om de gelijkmaker te scoren; dit wil echter niet gelukken, wel doelt mej. R. de Korte, maar jammerlijk springt de bal weer uit den mand. Koog Zaandijk heeft door Brand meer ge luk; deze lost van grooten afstand een schot, dat doel treft (24). In de beginopstelling is het dan weer H. Hommers, die den achterstand verkleint (3—4), waarna energieke pogingen in het werk gesteld worden om den gelijkmaker te scoren; dit lukt echter niet. Zelfs kregen beide partijen een strafwoip, die onbenut wordt gelaten T. H. B.—Availti (1-0) T.H.B. promoveert naar de tweede klasse. Voor rust, toen T.H.B. met den wind mee speelde, had haar aanval reeds moeite, om alle toegespeelde ballen te verwerken. Onbe grijpelijk was het, dat in die periode geen goals werden gemaakt. Aan den anderen kant kreeg slechts één der Avanti- heeren zoo nu en dan een kans; vaak gebeurde het echter dat de dames A. Luffering en Roose en Jan Booms op het kri tieke moment redding brachten. Zoo kwam rust met 0—0. De tweede helft kenmerkte, zich door uitste kend middenspel van Dupon en Hermus; zoo mogelijk nog beter dan voor rust werd de aanval gesteund. De T.H.B.-aanval werd vermoeid. Reeds had men zich verzoend met een 00-uitslag, dien de Boys immers óók naar de tweede klasse zou brengen, toen Van der Waals drie minuten vóór tijd nog een wanhopige poging waagde, zich vrij maakte en schoot. De bal kwam op den rand, liep er omheen en toen kondigde een luid gejuich het eenige doel punt van den wedstrijd aan (10)Verder bleef de stand ongewijzigd. HAARL. KORFBALBOND Animo. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Gespeeld Zondag 1 Mei: Oosthoek 2—Ani mo 06. Aangenomen als lid mej. D. Slobbe. Oefenen Zaterdagsmiddags van 24J/2 uur. Oosterkwartier. Secretariaat: Nagtzaamplem 9. Gespeeld 1 Mei: Oosterkwartier 1Koog Zaandijk 1 34 Oosterkwartier 4Always Ready 02 Opgegeven als lid: M. v. Delden en C. Troost; bezwaren voor 9 Mei. Van heden af kaarten voor den wedstrijd Nederland—België verkrijgbaar aan het secre tariaat, Nagtzaamplein 9, 's avonds van 7 tot 9 uur. De Oosthoek. Secretaris: P. van Oosten, Harmenjans- straat 23. Gespeeld: Zondag 1 Mei Oosthoek 2Animo 1 0—6. Lagere series: Zondag 8 Mei: geen wedstrijden H.K.B. Komt allen trainen te 9.30 uur aan de Kle verlaan. H. K. C. Haarlem. Tijdelijk secretaris: W. v. Leeuwen, Paar- laarsteeg 4. Gespeeld 30 April: voor de nacompetitïe: Haarlem A-adsp.—Patrimonium A-adsp. 42 Animo A-adsp.—Haarlem B-adsp. afgelast. 1 Mei: Haarlem 2—TJH.B. 2 gewonnen ge geven door TJH3.. Palvu 1—Haarlem 2 (propaganda-wedstrijd) 0—2. Te spelen 7 Mei: voor adspiranten zie H.K.B. neiuws. Op 8 Mei wordt te Amsterdam de wedstrijd Nederland—België gespeeld op het A.F.C.- terrein. In verband daarmede zijn geen wed strijden vastgesteld. Aangenomen als lid: Mej. M. Baks, Bis- pincklaan 12, Bloemendaal. Voorgesteld als lid: Mej. M- Boxs, Anslijn- straat 27 Haarlem, door mej. M. BaJks en J. Arends. T. H. B. Secretaris: P. Uljee, Amsterdamstraat 76. Wedstrijd-secretaris: C. Roose, Zomerkade 137 Haarlem Gespeeld Zaterdag 30 April: Adspiranten: De Zwaluwen—T.H.B. 2—4 Zondag 1 Mei: Promotie-degradatie: T.H.B. I—Avanti I 1—0 Ons eerste twaalftal promoveert hiermede naar de tweede klasse N.K.B. In verband met den korf bal wedstrijd Nederland—België te Amsterdam a.s. Zater dag en Zondag geen wedstrijden. CHRIST. KORFBALBOND. Onder Ons. Wedstrijdsecretaris: C. van Huis van Raephorststraat 35. Overveen. De uitslagen van 30 April zijn: Ondev Ons 1Oostcvkweriie* 5 0—1 Top 2, SassenheimOnder Ons 2 11 nder Ons-adspirantenMeerlebosch-adspi- ranten niet doorgegaan. Frisia. Wegens het gure weer kon de kaatsvereeni- ging „Frisia" Zondag niet oefenen. (Dames). Concordia—Kracht en Vriend schap (5—1) Reeds direct blijkt de thuisclub sterker te zijn; met het voordeel van den sterken wind duurt het niet lang of J. Stuy geeft aan de Haarlemsche dames de leiding. Steeds is Concordia in den aanval; op regel matige wijze weet zij door de dames Duyff en van Oord den stand op 50 te brengen. Na de rust lukt het echter veel minder, daar nu tegen den wind in gespeeld wordt. Wel weet de Haarlemsche voorhoede eenige malen door te breken, doch het beslissend schot ontbreekt. Wanneer na 15 minuten de gasten een tegen doelpunt scoren, lukt het hierna niet meer aan een der partijen, een goal te maken, zoo- dat Concordia verdiend met 51 wint. (Heeren). D. O. S.—Rapidilas (4—2) Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Het ge lukte aan Rapiditas, door te breken, wat echter niets opleverde. Direct daarna nam D.O.S, de leiding (1—0). Dan gaat Rapiditas er van door, maar de D.O.S. verdediging liet zich niet passeeren; zij zet haar voorhoede weer aan het werk en met succes. Door een misverstand in de Rapiditas-verdediging heeft de midden voor niet veel moeite om te scoren (20). Toch gelukte het aan Rapiditas voor rust te scoren door W. van Gorkum (21). Na half time was Ropiditas iets in de meer derheid, maar door pech met schieten bleven doelpunten uit. Dan weet D.O.S. nogmaals te scoren (31). Zoo bleef de stand tot kort voor het eind, P. Brussé weet voor Rapiditas nog één maal te scoren, maar D.O.S. voert de score op tot 4—2. (Dames) G. V. A.—Rapiditas (0—6) Reeds spoedig gaf Mej. Poorter aan de Haar lemsche dames de leiding (01). Steeds waren de zwart-witten in den aanval, zoodat doel punten niet konden uitblijven. Achtereenvol gens werd vóór rust de stand door de dames Daudey, Bakker, Poorter op 40 gebracht. Hoewel G.V.A. na rust iets sterker werd, kwam het doel van Rapiditas geen moment in gevaar. Doordat de G.V.A.-achterhoede thans beter op dreef was, viel het den gasten nu veel moeilijker, om te scoren. Het werd tenslotte 6—0. Lijnden-Rapiditas II (1—2) In een vrijwel gelijkopgaanden wedstrijd zagen de dames van Rapiditas II kans, met rust een 2—0 voorsprong te behalen, door doel punten van de dames Pal en Maarssen. Na de thee waren de gasten eenigszins uit gespeeld, waardoor de thuisclub meer in den aanval kwam. Toch zag Lijnden in de tweede helft slechts kans, éénmaal te scoren (21). Wijnands v. Rensen t Medaillehuis Schoterw. 78 o. kaz. tel. 17256 (Adv. Ingez. Med.) Competitie Ned. Biljartboud. KLASSE D, AFD. 1. ,Insulinde" ontving „Benoorden het IJ". De eerste partij tusschen R. H. Christoffel en H. v. Greuningen verliep in het voordeel van den eerste. Toen de partij M. R. v. d. Water—G. A. Boonacker in een zege voor de Haarlemmers eindigde, zag het er voor hen zeer hoopvol uit. N. N. speelde een goede partij tegen G. J. Kruyer, die met *59 punten verloor. J. Hassel- meyer zorgde voor de overwinning' door W. v. d. Kamp te slaan.. KLASSE E, AFD. 2. ,D.E.S." ging naar „De Ruyter". G. Vooges won van W. Kleyn. L. Vlug won van M. Ensing met 9 punten. Daarna moest M. Uittenboo- gaard het afleggen tegen C. J. Meyer met 10 caramboles verschil. De strijd tusschen N.N, en P. Miljoen werd in het voordeel van den Haarlemmer beslist. Vervolgens leverden G. Vooges en M. Ensing een spannenden strijd, die met slechts 4 punten verschil in het voor deel van Vooges eindigde. L. Vlug won van W. Kleyn. M. Uittenboogaard kwam 5 punten te kort tegen P. Miljoen. Ook de laatste partij ging voor de Haarlemmers verloren, doordat N. N. een groote nederlaag leed tegen C. J. Meyer. Deze wedstrijd eindigde dus met een 106 overwinning voor „D.E.S." KLASSE F, AFD. 1. „Insulinde" moest naar „Vondel" I. K. Leem reize gaf een goed voorbeeld, door F. Zwart met 16 punten te verslaan. ,H, Lam kon het niet houden tegen C. v. d. Haak. Ook F. Herp moest de overwinning aan H. ten Zijthoff laten. J. Eijkenaar leed een nederlaag tegen M. de Vries met 21 punten. Vervolgens wist H. Lam te zegevieren over F. Zwarts. Daarna moest K. Leemreise de eer aan C. v. d. Staak laten. Hoewel J. Eijkenaar een spannenden strijd leverde tegen H. ten Zijthoff, verloor hij met slechts 8 punten verschil. Tenslotte speel de F. Herp een verloren partij tegen M. de Vries. Deze ontmoeting eindigde in een 124 overwinning voor „Vondel" I. F. B. H. O. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN. H. Rutgers en J. Wesseling kampioen. De eindstanden zijn als volgt; Klasse C: N amen gesp .gew.gel .verl .car.brt.gem.pt. H. Rutgers 7 5 0 2 672 209 3.21 10 C. v. Stein 7 4 0 3 631 236 2.67 A. de Jong 7 4 0 3 591 232 2.54 J. Groen 7 4 0 3 682 271 2.51 A. Koning 7 3 1 3 617 248 2.48 N. N. 7 3 0 4 605 237 2.59 H. Roefs Jr. 7 2 1 4 614 263 2.33 5 De Ronde van Purmerend. In de „Ronde van Purmerend", namen eenige leden van de H.S.V. „De Kampioen" deel. Bij de nieuwelingen reed J. Laan mede, doch hi; werd door een lekken band uitgeschakeld. Bi; de amateurs reden P. v. d. Heyden en Valkman op voorbeeldige wijze mede; zij hielden de Haarlemsche kleuren hoog. Het was jammer dat v. d. Heyden 3 ronden voor het einde zijn zadel brak. Burger, Keizerswaard en J. Bos werden door pech uitgeschakeld. Het mag van Valkman en v. d. Heijden een goede prestatie genoemd worden, dat ze v,an de 100 deelnemers resp. de 16e en 17e plaats bezetten. Alkmaarsclie Wielerbaan. Ondanks het koude weer was de belang stelling op de Alkmaarsche Wielerbaan bij de openingswedstrijden nog zeer voldoende te noemen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende Klassementswedstrijden over 50 ronden; 1. A. Pijnenburg (Tilburg) 16 pnt.; 2. P. Korthals (Haarlem), 11 pnt; 3. P. Zandvoort (Alkmaar) 11 pnt.; 4. B. de Vries (Haarlem) 11 punten. 50 ronden individueel: 1. A. Pijnenburg (Til burg). Op twee ronden: 2. W. Harms (Alkmaar) 3. P. Zandvoort (Alkmaar)4. B. de Vries (Haarlem) Wedstrijd voor nieuwelingen over 50 ron den: 1. J. Reek, (Zaandam); 2. H. Koelemey (Haarlem), 3. E. Bos (Alkmaar); 4. A. van Spruwdel (Haarlem). H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd voor de A-klasse de laatste rit van de voorjaarscompetitie gereden over 96 K.M. in 3 ronden van 32 K.M. Bij het doorkomen van de eerste ronde reed Van Rooyen met 1 K.M. voorsprong op de groote groep en W. Jansen op 400 Meter. Bij de tweede rónde waren allen weer bij elkaar. De einduitslag was: 1. J. Valkman, 2. J. Brey, 3. W. Drogtrop, tijd 2 uur 58 min, 10 sec. De uiteindelijke uitslag van deze voorjaars competitie is voor de A-klasse als volgt: 1 V.alkman 16 punten, 2. C. de Best 14 p., 3. J. Brey, 9 p., 4. P. v. d. Heyden 8 p., 5. Terburg 8 p.. 6. de Lange 4 p.. 7. Drogtrop 3 p., 8. v. Rooyen 3 p., 9. J. Bos 3 p., 10. Huyg 2 p., 11. D. Drost 1 p., 12. Burger 1 p. Dinsdag 10 Mei geen vergadering, maar wel Maandag 9 Mei. Achilles. Daar verscheidene leden van Achilles deel namen aan wedstrijden elders, kon de vierde rit der Wintercompetitie niet doorgaan. Alleen de juniores, die een rit achter stonden, reden den derden rit der competitie 35 K.M. De uitslag werd na spannenden strijd: 1. v. Rooden 5 pnt. op banddikte, 2. Nagel hout 4 pnt., 3. Donkersloot 3 pnt. Jaspers gaf op wegens pech. De stand der Wintercompetitie is thans na 3 ritten: 1. Van Rooden 13 pnt,, 2. Donkersloot 11 pnt., 3. Jaspers 8 pnt. 4. Nagelhout 6 pnt, H. Koelemey die meereed in de Ronde van Purmerend wist dc 7de plaats te bezetten. Eer mooie prestatie, als men bedenkt dat aan dezen rit pl.m. 60 renners deelnamen. Hedenavond 1 vergadering, trekt dien Zondagmiddag te 14.30 uur uit Batavia. Met een tusschenlanding te Soera- baya wordt dien dag doorgevlogen tot den pasar op Bali, waar overnacht wordt. Den vol genden ochtend vertrekt het vliegtuig om vijf uur uit Bali, maakt te 8.30 uur een tusschen landing te Koepang op Timor, waar gestart wordt voor het overvliegen van de Timorzee. Te 13 uur wordt Port Darwin bereikt, waar rust wordt gehouden en de lunch wordt ge bruikt. Na afloop hiervan wordt de reis voort gezet tot Cloncurry, waar men te 19.30 uur aankomt en overnacht. Dien dag legt het vliegtuig 3240 KM. af. Den derden dag vertrekt het toestel des morgens 6 uur van Cloncurry, via Longreach. naar Brisbane, waar te 11.30 uur geland wordt, en vandaar verder naar Sydney, het eindpunt van de reis. waar het toestel, dat den dienst opent, op Dinsdag 5 Juli des middags te 14.30 uur aankomt, dus 2y2 dag na het ver trek uit Batavia en acht dagen na het vertrek uit Amsterdam. Het eerste K.N.LL.M.-vliegtuig uit Sydney 'ertrekt vandaar op Donderdag 7 Juli, arriveert Vrijdag 8 Juli te Batavia en geeft daar aan sluiting op het K.L.M,-toestel, dat Zaterdag ochtend 9 Juli naar Amsterdam vertrekt. Plet tweede vertrek uit Sydney vindt plaats op Zondag 10 Juli, en op deze wijze vertrekken de vliegtuigen zoowel uit Batavia als uit Sydney eiken Zondag en Donderdag. De terugreis naar Batavia geschiedt der halve in twee dagen. De vliegtuigen vertrek ken des morgens 5 uur uit Sydney, maken een tusschenlanding te Brisbane en vliegen over Longreach en Cloncurry naar Port Darwin, waar zij des namiddags 18 uur aankomen. Zij hebben dien dag het enorme traject van 3892 K.M. afgelegd. Den volgenden morgen start men te 8 uur uit' Port Darwin onï via den passar en Soerabaya naar Batavia te vliegen, waar men des middags te 16.35 uur aankomt, een dagtraject van 2727 K.M, De nieuwe luchtlijn wordt gevlogen met de nieuwste toestellen van de K.N.I.L.M., de snelle Lockheed super-electra. A. Fabel Jr. 7 2 0 5 600 270 2,22 4 Klasse D; Namen gesp.gew.gel.verl.car.brt.gem.pt. J, Wesseling 7 5 0 2 548 267 2-05 10 M. Florie 7 5 0 2 525 255 2.05 10 J. Stuifzand 7 4 0 3 508 241 2.10 L. P, Roest 7 4 0 3 488 281 1.73 K. Schimmel 7 3 0 4 505 265 1.90 P. Oerlemans 7 3 0 4 462 277 1.66 L. C. v. Meesche 7 2 1 4 479 288 1.69 Th. Copini 7 1 1 5 479 276 1.73 De barragepartij J. Wesseling—M. Florie werd door Wesseling gewonnen, waarmede hij het kampioenschap verwierf. Vereeniging „De Haarlemsche Manége'. De traditioneele uitvoering van deze ver eeniging wordt dit jaar gehouden op Zater dagavond 7 Mei te 8 uur, in de Manége. Vrij dagavond 6 Mei heeft de generale repetitie plaats en Maandagavond 9 Mei een liefda digheidsavond ten bate van de kinderbe- waarplaatsen Haarlem Noord". De vereeniging „De Haarlemsche Manége' heeft zooveel succes met deze uitvoeringen, dat reeds alle plaatsen voor Zaterdagavond verkocht zijn, plaatsen voor Maandag zijn nog verkrijgbaar bij den secretaris, den heer W. C. Doyer. Het uitgebreide programma meldt o.a. een hoogeschool paard, voorgereden door den heer A. J. van der Zijden; een sprimgdemon- stratie door een der leden; een fleche, ge reden door twee dames en twee heeren; een zeer aardig hinder-carroussel en tot slot een springwedstrijd. met Tweemaal per week BataviaSydney De nieuwe luchtlijn van de K.N.I.L.M. naar Australië zal, behoudens nadere goedkeuring van de betrokken auto riteiten, naar thans definitief vast staat, op 3 Juli a.s. geopend worden. Het traject Batavia—Sydney en te rug zal tweemaal per week worden ge vlogen en hierdoor zal het Nederland- sche luchtnet worden vergroot met een nieuwe lijn, die een lengte heeft van 6.609 K.M. en die voor de Neder- lan-dsche luchtvaart van historische beteekenis is, omdat daarmede een nieuw werelddeel wordt ontsloten voor de Nederlandsche vliegtuigen en Ne derland zijn positie in het wereldver keer daardoor opnieuw heeft versterkt. De K.N.I.L.M.-vliegtuigen zullen op Zondag en op Donderdag zoowel uit Batavia als ui Sydney vertrekken en aansluiting geven op de K.L.M.-vliegtuigen van den Amsterdam— Batavia-dienst. Reeds hebben voor de eerste vlucht twee passagiers geboekt, die op 28 Juni des morgens van Schiphol met het K.L.M.- vliegtuig vertrekken naar Batavia, waar zij op 3 Juli des morgens te 10.30 uur aankomen. Het K.NXL.M,-vliegtuig naar Australië "9 Gezin te Rotterdam door kolen damp bedwelmd. De familie van W. in de Tweede Balsemin- straat te Rotterdam bestaande uit man, vrouw en een 14-jarige jongen, is Zondagmorgen door kolendamp bedwelmd .De zoon slaagde erin een raam te openen, en op straat te komen, doch viel daar bewusteloos neer. Een buur meisje, die hem zag liggen, verschafte zich daarop toegang tot- de woning en opende ook de overige ramen. Bij geneeskundig onderzoek bleken de vrouw en de jongen er het minst erg aan toe te zijn. De man moest in het zieken huis aan den Coolsingel worden opgenomen. 477ste STAATSLOTF.RIJ (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag Z Mei 1938 Hoogc Prijzen 5000.— 19591 1500.— 5474 1000— 4976 13046 17043 19390 400.— 2521 8264 15598 21453 200.— 6587 14109 100.— 1856 3235 3272 4581 10237 11897 17610 Prijzen van 65.— 1029 1033 1089 1104 1108 1114 1130 1152 1153 1188 1201 1307 1311 1360 1374 1426 1457 1500 1509 1525 1555 1568 1625 1664 1689 1709 1723 1795 1798 1842 1905 1921 1959 2002 2017 2047 2073 2077 2094 2102 2159 2187 2196 2203 2234 2307 2309 2328 2377 2422 2537 2545 2549 2602 2645 2671 2712 2836 2882 2971 2982 3014 3016 3042 3070 3126 3153 3171 3176 3183 3282 3303 3312 3337 3341 3443 3526 3532 3581 3589 3596 3618 3632 3658 3673 3686 3745 3821 3829 3870 3934 3361 3963 4046 4086 4090 4096 4133 4232 4236 4248 4253 4272 4293 4300 4336 4375 4381 4418 4428 4506 4521 4622 4654 4710 4760 4796 4840 4873 4907 4990 4998 5103 5106 5131 5234 5246 5256 5266 5316 5320 5360 5366 5377 5414 5499 5540 5543 5551 5580 5589 5643 5746 5767 5801 5809 5821 5827 5862 5877 5883 5929 5985 6020 6043 6076 6118 6206 6229 6230 6305 6469 6471 6550 6557 6558 6605 6662 6663 6680 6735 6748 6769 6773 6801 6844 6872 6874 6883 6899 6955 6961 6978 7000 7005 7115 7148 7152 7176 7198 7201 7235 7250 7299 7306 7320 7393 7394 7395 7417 7418 7431 7463 7471 7540 7552 7561 7567 7579 7628 7630 7648 7659 7661 7666 7673 7675 7698 7750 7817 7828 7834 7840 8059 8165 8168 8202 8246 8283 8286 8293 8334 8338 8348 8558 8628 8629 8639 8648 8656 8668 8823 8825 8833 8882 8918 8934 8962 8964 8980 9023 9024 9060 9128 9136 9189 9206 9247 9265 9273 9274 9313 9400 9423 9434 9441 9462 9464 9514 9604 9616 9617 9647 9678 9695 9741 9779 9818 9851 9888 9932 9938 9951 9977 9980 10046 10088 10103 10154 10168 10230 10239 10252 10258 10273 10289 10311 10334 10335 10446 10447 10490 10497 10509 10514 10520 10526 10558 10584 10602 10674 10749 10825 10833 10851 10856 10876 10946 10954 10962 10963 10972 10995 11103 11117 11122 11128 11136 11142 11167 11189 11211 11212 11235 11241 11244 11280 11300 11337 11344 11370 11416 11432 11433 11478 11513 11527 11537 11563 11585 11594 11687 11720 11726 11729 11731 11777 11808 11867 11883 11888 11889 11906 11956 11967 12013 12038 12042 12072 12077 12111 12189 12246 12263 12278 12280 12283 12306 12442 12443 12474 12525 12553 12684 12735 12761 12843 12855 12865 12942 13014 13018 13024 13080 13109 13122 13141 13175 13192 13193 13259 13261 13266 13280 13290 13312 13335 13381 13390 13451 13454 13455 13456 13469 13471 13483 13513 13516 13568 13593 13594 13602 13618 13660 13691 13718 13782 13839 13859 13876 13890 13948 14008 14051 14054 14Ö71 14124 14130 14140 14165 14173 14193 14205 14240 14242 14288 14301 14321 14327 14336 14343 14348 14369 14382 14388 14395 14406 14437 14439 14485 14509 14515 14518 14567 14603 14656 14666 14679 14702 14757 14767 14775 14852 14893 14901 14934 14955 14957 14996 15020 15102 15113 15115 15118 15131 15158 15177 15191 15194 15201 15216 15290 15300 15303 15314 15349 15373 15376 15392 15420 15502 15555 15589 15608 15615 15631 15652 15677 15694 15700 15759 15772 15812 15929 16000 16010 16029 16117 16124 16143 16161 16185 16200 16268 16278 16311 16327 16364 16397 16402 16411 16430 16462 16488 16494 16508 16535 16554 16566 16587 16636 16649 16710 16716 16752 16789 16825 16902' 16936 16952 16985 17009 17058 17076 17085 17091 17160 17212 17226 17273 Ï7292 17306 17311 17348 17372 17384 17401 17449 17525 17548 17559 17576 17635 17637 17659 17701 17766 17771 17854 17914 17920 17933 17948 17965 17969 17973 17991 17993 18009 18067 18093 18096 18101 13129 18130 18135 18137 18146 18156 18181 18193 13233 18246 18360 18387 18442 18447 18473 18505 18540 18541 18545 18627 18647 18668 18673 18679 18689 18695 18700 18709 18743 18809 18924 18932 18956 18965 18996 19004 19021 19035 19055 19087 19110 19115 19149 19168 19245 19262 19289 19316 19340 19349 19367 19421 19472 19530 19550 19554 19576 19602 19605 19617 19626 19748 19757 19766 19771 19819 19821 19873 19874 19934 19975 20005 20014 20064 20091 20115 20145 20159 20204 20283 20358 20365 20375 20392 20401 20436 20454 20464 20495 20505 20555 20560 20572 20839 20650 20650 20676 20732 20772 20879 20884 20947 20985 20988 20995 21053 21077 21081 21113 21158 21160 21162 21173 21218 21221 21226 21249 21261 21286 21327 21330 21392 21438 21508 21547 21566 '1598 21606 21638 21649 21692 21698 21808 21917 21976 21993

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7