HET NIEUWE AVONDBLAD De Cup Final. IJMUIDEN Waarom Veisen een nieuw politiebureau krijgt 23e JAARGANG No. 154 DINSDAG 3 MEI 1938 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN per week 12V2 ets., per maand 52V2 cents, per kwartaal ƒ1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE .P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.— één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, wijsvinger ƒ25. alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger f 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbi'euk ƒ15.polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Engelschen hebben weer een van hun jaarlijksche „klassieke" sportfestijnen be leefd: den Cup Final. De-zé eindstrijd om den beker der beroepsvoetballers neemt, zijn na tionale plaats in naast de Boat Race, dé Derby, de groote cricketgebeurtenissen en nog enkele klassieke paardenrennen: de Gold Cup, de St. Leger en de Grand National Steeplechase. Sommige dier gebeurtenissen vinden hun aanhang niet in alle lagen der bevolking. Van den Cup Final kan men zeg gen dat zijn massale aanhang in de arbei dersklasse leeft „soccer" is in Engeland het spel van den arbeider maar dat het heele volk zich toch wel voor den uitslag in teresseert. Ditmaal waren Preston North End en Hud- dersfield Town de finalisten. Hun succes be wijst opnieuw dat zelfs een beroeps-voetbal club, die toch zoozeer schijnt af te hangen van het maken van groote recettes, het ver kan brengen met beperkte geldmiddelen. Beide immers zijn gevestigd in steden van bescheiden grootte. Dat geldt vooral voor Huddersfield Town, dat bij zijn -wedstrijden zoowat de helft van de gemiddelde ontvang sten van eerste klasse clubs maakt en niet temin al sinds vele jaren tot de „gevreesden" uit de hoogste af deeling behoort. Eenige malen behaalde deze club het Engelsche kampioenschap en in 1922 won zij dé Cup. Toevalligerwijze gebeurde dat ook in den eindstrijd tegen Preston North End en de be slissing viel toen door een aan Huddersfield toegekenden strafschop. Die werd te baat ge nomen en Huddersfield won met 1—0. De gel digheid van de scheidsrechterlijke beslissing werd zoo hevig aangevochten dat enen er nu, na zestien jaar, nog in dé Engelsche bladen over schreef. Het heette dat de overtreding, waarvoor de strafschop gegeven was, buiten het penalty-gebied was begaan. Preston North End zwoer wraak en verwierf dien Zaterdag op merkwaardige wijze, want het won eveneens met 10 en ook door een strafschop, toegekend in de allerlaatste mi nuut van den reeds met een half uur verleng den strijd. En nu protesteerde natuurlijk Hud dersfield tegen de geldigheid van de penalty, ofschoon blijkbaar met minder reden, want objectieve beoordeelaars zijn van meening dat de speler Mutch leelijk in den rug geno men werd. Het geschiedde vlak voor Hudders- field's doel en de scheidsrechter had even te voren al twee dergelijke overtredingen laten passeeren, misschien omdat hij na twee uur van gelijken strijd een penalty geen gelukkige oplossing vond. Mutch stond begrijpelijker wijze niet op dit standpunt en schoot den bal in het doel. Zooals vrijwel regel is in Cup Finals was het een slechte, rommelige wed strijd geweest. De onzekerheid van het succes bij het voet balspel wordt bewezen door het feit, dat Preston North End als nr. 3 de competitie be ëindigt het had een week geleden zelfs nog een groote kans op het kampioenschap terwijl Huddersfield Town in zijn laatste twee competitiewedstrijden succes zal moeten be halen om aan degradatie naar de tweede divisie te kunnen ontsnappen. Dit bewijst dus opnieuw het verschil tusschen den constan ten vorm, voor welslagen in de competitie vereischt, en de geschiktheid tot „het geven van het uiterste bij bijzondere gelegenheden", die voor bekeroverwinningen worden gevorderd, Sommige Engelsche clubs gelden bovendien vanwege hun speltype als 'bijzondere „Cup- fighters". Tot die kleine groep hebben Hud dersfield Town en Preston North End beide altijd behoord. Preston schijnt in de laatste jaren ook de ware competitie-eigenschappen' te hebben bemachtigd. Den leider der club komt daarvan onge twijfeld de eer toe. Men heeft in Engeland wel ervaren dat de talenten van den „mana ger" die ook met de samenstelling van het elf tal belast is en adviseert inzake aankoop en verkoop van spelers, de voornaamste factor vormen in het succes van de club. Het is in alle bedrijven en organisaties zoo, dus waarom zou het in het „voetbalbedrijf" anders zijn? Voor de Britsche mentaliteit is het ken merkend dat het veroveren van de Cup hoo- ger aangeslagen wordt dan het winnen van het landskampioenschap. De onzekerheid, die zich bij het eerste in zooveel sterker mate voordoet, de geluksfactor die er zooveel meer bij meetelt zijn voor de Engelschen nu juist motieven, om er meer waarde aan te hech ten. In Nederland oordeelt men precies anders om,. De Brit schijnt het min-of-meer-bewuste gevoel te hebben, dat de strijd tegen de grillen der Fortuin een beter levensbeeld geeft en daarom meer waarde en beteekenis heeft. Is dat moeilijk te aanvaarden? Wat zou het ver velend zijn als we allemaal hetzelfde over die dingen dachten B. P. Vereeniging „Ziekenzorg aller hulp. vraagt Voor haar collecte op 11 Mei a.s. De Vereeniging „Ziekenzorg" herdacht zooals men weet 8 April j.l. haar 30-jarig bestaan. In die 30 jaren werden aan vele zieken, her stellende zieken en kraamvrouwen van alle gezindten versterkende middelen, warme maaltijden en andere hulp verstrekt, dank zij de vaste bijdragen der leden. Door den slechten economischen toestand zijn velen ge dwongen hunpe giften en bijdragen te ver minderen of geheel.te staken, terwijl het aan tal aanvragen om hulp steeds onrustbarend stijgt. Het is aan de vereeniging toegestaan, op 11 Mei a.s. een bloempjesdag te houden om de uitgeputte kas weer te versterken. Het be stuur doet een beroep op aller vrijgevigheid en medewerking. Zij, die zich als collectant of collectrice op wenschen te geven, kunnen zich vervoegen aan een der onderstaande adressen: Mevr. E. P. Polderman—Luclisinger, Kanaal straat 236, IJmuiden; mevr. J. MilatzHou- wink, Wilhelminakade 81, IJmuiden; mevr. J. H. Haver, Huijgensstraat 21, IJmuiden; mevr. M. P. van den Helm, Duin en Kruid- bergerweg i5 Driehuis; mevr. J. Dalhuizen, Julïanakade 52, IJmuiden; mevr. T. Doeven- dansde Bruin, Kanaaldijk 229, IJmuiden; mevr. E. A. Hoogland, Bik en Amoldkade 48, IJmuiden; mevr. J. Heijkoop, Kennemerlaan 89, IJmuiden; mevr. W. P. van Hoften, Zeeweg 212, IJmuiden-Oost; mevr. N. Koops—Schram, Velserduinweg 198, IJmuiden-Oost. NEDERLANDSCHE ZEEMANSCENTRALE Verzoek om inlichtingen omtrent vermisten. De tehuizen en leeszalen voor zeevarenden te Rotterdam, Hamburg en Londen werden in het eerste kwartaal 1938 bezocht door resp. 7062, 1365 en 748 zeevarenden. Bij den secretaris van de Nederlandsche Zeemanscentrale kwam een lijst van het Sea men's church institute te New York in van vermiste zeevarenden, die door verwanten en vrienden gezocht worden. De volgende namen van Nederlanders komen daarop voor: Jack Rodgers, Jack Rodrigues, Henry Swart Henri W. F. van Cortenberghe en Evert van derWiel. Wie inlichtingen heeft omtrent deze per sonen, zende deze alleen schriftelijk aan den secretaris der Nederlandsche Zeemanscentrale te 's Gravenhage, van Soutelandelaan 2. EEN A. N. W. B.-AVOND. Op Woensdag 4 Mei in het St. Fidelisgebouw. Wanneer men van den Toeristenbond spreekt of hoort spreken, dan verbindt men daaraan onwillekeurig de gedachte aan een der meest volkomen organisaties in het land, een vereeniging waarvoor propaganda te maken niet meer noodig zou zijn, omdat het werk van dien Bond zóó uitentreuren in alle toonaarden en overal bezongen is, dat ieder een nu zoo langzamerhand wel weten zal hoe en hoe goed die Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. werkt. Er kunnen geen maatregelen, op welk toe ristisch gebied ook, worden overwogen of de Bond heeft er mee de hand in. Een halve eeuw geleden opgericht als wiel- rijdersvereeniging is de A. N. W. B. thans een nationale instelling op ieder gebied van ver keer en toerisme,- een officieel erkende in stelling van algemeen nut, de vraagbaak en beschermer van iedereen, die het toerisme be oefent hetzij per auto, fiets motor, trein, boot, ski, te voet of te water,, te paard of in de lucht, van iedereen ook, die deelneemt aan het verkeer op den weg, een Bond van bijna honderdduizend leden, in groot aanzien bij de autoriteiten, bovendien geëerd en gezien in het buitenland, waar men de organisatie van den A. N. W. B. al heel dikwijls tot voorbeeld heeft gesteld. De wegwijzers, de richtingsborden, de plaatsnaamborden, de waarschuwingsborden, de paddenstoelen, de reisgidsen en kaarten, de actie voor verbetering van wegen, voor bruggen, voor opheffing van tollen en ver- keersbelemmeringen, voor wijziging van hin derlijke verkeersvoorschriften, voor natuur bescherming, voor verkeersveiligheid enz. enz., dat alles behoort tot het A. N. W. B. werk en is voor alle weggebruikers en alle toe risten van evenveel beteekenis. En toch is er nog meer propaganda noodig. Want nog lang niet overal is men in Neder land volkomen op het hoogte van het doen en laten en van het vele werken van den A. N. W. B. Daarom worden overal in den lande lezingen gehuouden met filmvertooningen betrekking hebbende op de onderscheidene Bondsdiensten en tentoonstellingen der verschillende Bonds- uitgaven. Een dergelijke tentoonstelling, lezing en filmvertooning zal gehouden worden -op a.s. Woensdagavond in het St. Fidelisgebouw, Willemsbeekweg te IJmuiden (O,). Teneinde meer bekendheid te geven aan de thans geldende verkeersregels en mede te werken aan de verbetering van den chaos op den weg bij het steeds intensiever wordende verkeer en beperking van het aantal ver keersongevallen, wordt de film „de Veilige Weg" vertoond. Wij raden onzen lezers aan den Bondsavond te bezoeken om kennis te nemen van hetgeen deze nuttige vereeniging in het belang van haar leden niet alleen doch ook in het alge meen belang verricht. MARKTBERICHT S.cheveningen, 2 Mei 1938. (ANP) Tarbot 45—80 ct. per kg. Griet 3050 ct. per kg. Tong 6580 ct. per kg. Middel schol f 10.4011 per 40 kg. Kleinschol f 3.806.90 per 40 kg. Schar f 3.90—4.80 per 40 kg. Schelvisch f 6.40—8, per kg. Wijting f 2.90—3,10 per kg. Poon. f 2—2.40 per 40 kg. sn;T; n' s 1 1 w v L r~*' BV 'i *pgr\ -v», Feestavond P. Verineulenschool. OVERSTROOMINGSWEE IN DE VER. STATEN. Het Amcrikaanschc stadje Idaho aan de Canadeesche grens heeft de laatste weken zwaar te lijden gehad van overstroomingen, die een ware ravage in de stad aanrichtten en bovendien eenige slachtoffers eischten. Het bureau op het Willemsplein is niet langer bruikbaar. Huisvesting meer dan slecht. Zelfs arrestantenlokalen voldoen niet aan de wettelijk gestelde eischen. Een onderhoud met commissaris Weijburg. De burgers zien van het werk van den politieman in den regel niet meel' dan het opmaken van een procesver baal tegen een verkeevsovertreder en het afzetten van „het terrein" bij ver schillende gebeurtenissen. Verder gaat hun waarneming niet van de werk zaamheden van het groote corps, dat waakt over onze veiligheid en voor de rust op straat. Maar de taak van het politiecorps is veel omvangrijker dan men in het al gemeen denkt. Het werk van de kin derpolitie, de zedenpolitie, controle op de naleving van de arbeidswet enz. vergen een groot deel van den dienst van den politieman en van dat alles ziet de burgerij heel weinig en daarom zullen velen zich afvragen of het nu wel noodig is, dat men in Velsen een nieuw hoofdbureau van VA ton gaat bouwen. Uit het onderhoud, dat wij in verband met de plannen hadden met den commissaris den heer J. P. Weijburg is ons gebleken, dat de toestand, zooals die door verschillende om standigheden was ontstaan, langzamerhand onhoudbaar was geworden. De toestand van heden, zooals hij dien ons schilderde kan slechts aanleiding geven tot één vraag n.l. hoe het mogelijk is, dat eerst nu de verbetering, die reeds gedurende jaren een eisch was, tot stand zal komen. Er gaan veel makke schapen in een hok. Aan dit oud-Nederiandsch gezegde dachten we, toen de heer Weijburg ons het een en an der van de huisvesting in. het oude hoofdbu reau aan het Willemsplein vertelde. Was dat nu ons Scotland Yard? Vier inspecteurs hebben de beschikking over één kamer van 4 x 2.25 M. Deze vier inspect teurs zijn nu wel niet den geheelen dag in hun kamer, maar dit gebeurt toch meermalen en het is nog erger, wanneer er bovendien pu bliek aanwezig is. Bij de agenten is het nog erger. Deze moeten in één vertrek hun rap porten schrijven, de telefoon bedienen, ver dachten hooren, hun natte kleeren drogen enz. En in IJmuiden-Oost (dat bij de totstandko ming van het nieuwe bureau opgeheven wordt) is de toestand wel heel erg. Het wachtlokaal aan dien post is niet veel meer dan een hok. Ook de recherche heeft één kamer tot haar beschikking. Zij ondervindt bij haar werk zaamheden natuurlijk de grootste moeilijkhe den. Een verhoor onder vier oogen is niet mo gelijk. Foto's moeten worden afgewerkt in een klein hoekje van den zolder. Een bergplaats voor gevonden voorwerpen is er niet. Die worden opgeborgen bij de iri be slag genomen voorwerpen, -drank enz. Een der inspecteurs Ls „ondergebracht" in een hokje, dat men in de garage van de mo torbrigade getimmerd heeft. Behoorlijke ver warming van dit „vertrek" is niet mogelijk en als het 's, winters koud was moest deze func tionaris naar het bureau vluchten! Ook de administratie moet zich behelpen in één vertrek waar vier ambtenaren hun zeer uiteenloopende werkzaamheden verrichten. Een localiteit, waar de agenten van den mo- tordienist hun dienstzaken kunnen afdoen, is er niet. Dit moeten ze in de garage doen. De arrestantencellen voldoen niet aan de door de wet gestelde eischen en daardoor is het noodig, dat daarvoor elk jaar ontheffing aan den minister van Justitie wordt gevraagd. Ni leuwe regelingen onuitvoerbaar. Nieuwe regelingen konden niet worden uit gevoerd. Zij stuitten af op de ondoelmatigheid van het, gebouw en op het gebrek aan ruimte. De burgemeester, zeide de heer Weijburg, had een open oog voor den wantoestand en toen de commissaris dan ook-wees op de nood zakelijkheid van een betere huisvesting, was deze terstond bereid, zijn medewerking te ver- leenen. In October 1936 werd de zaak voor het eerst door den commissaris met den burge meester besproken en in hetzelfde jaar nog bracht de commissaris zijn rapport uit. In dit rapport werd in groote lijnen aangegeven, wat noodig zou zijn en werd ook de plaats van het eventueel te bouwen nieuwe hoofdbureau on der de oogen gezien. In de besprekingen tus schen den burgemeester en den commissaris kwam de gedachte naar voren, dat het cen trum der gemeente niet meer in den uitersten Westhoek van IJmuiden gezocht moest wor den. Vroeger was IJmuiden verreweg overwe gend, maar IJmuiden kreeg een terugslag en andere deelen der gemeente stelden hoogere eischen. Het politiecentrum ligt 68 K.M. van den bewakingskring Santpoort en 4—7 K.M. van den bewakingskring Velsen-Noord. Het leiding gevend personeel kan zich daardoor niet instellen op de eischen der bevolking van genoemde deelen der gemeente. De wenschen en de behoeften der bewoners uiten zich niet op normale wijze, al doen de menschen, die belast zijn met de bewaking der uithoeken nog zoo hun best. Daarom is verplaatsing naar een centraal punt noodzakelijk. Het rapport van den commissaris gaf aan leiding tot een bespreking in het college van burgemeester en wethouders. Dit leidde tot een voorloopig voorstel aan den gemeenteraad en in April 1937 verleende de raad een cre- aiet voor het -maken van een plan. De opzet is geweest, niet een gebouw neer te zetten, waarmee men over een tiental jaren weer zou vastloopen. Er ls niet geweldig veel overtollige ruimte in het ontworpen gebouw, maar" voor geruimen tijd is men onder dak. Ook is rekening gehouden met uitbreidings mogelijkheid, zoodat er geen grond behoeft te worden bijgekocht om tot uitbreiding over te gaan. Ook voor den ontwerper van het plan waren de omstandigheden gunstig, zoodat het voor hem niet moeilijk was, voor het ontwor pen geraamte een passenden mantel te vin den. Er is nog gedacht aan het uitschrijven van een prijsvraag, maar men heeft hiervan afgezien omdat men meende, dat Openbare Werken zelf heel wel in staat was, een ont werp samen te stellen. Er is, zoo zeide de commissaris ons nog, door loopend contact tusschen hem en den ontwer per geweest, wat ten slotte heeft geleid tot het plan, zooals dit thans is ingediend. De ligging achtte de commissaris zeer gunstig, nabij de groote verkeerswegen met directe verbinding met het gebied der gemeente aan gene zijde van de spoorlijn. Zooals reeds is opgemerkt, zal wanneer het nieuwe hoofdbureau in gebruik is genomen, de post IJmuiden-Oost worden opgeheven. IJmuiden behoudt echter zijn bureau op het Willemsplein. Over de indeeling van het gebouw vertellen wij morgen nog eenige bijzonderheden. PERSONALIA In de R.-K. Parochiekerk van den H Gregorius te IJmuiden-West zijn als arm- meesters herbenoemd de heeren J. van Gooi en W, A. Voogd, Jubileum van den heer A. Smit. Een groot aantal belangstellenden was gis teravond in het Ilerv. Vereenigdngsgebouw samengekomen om den heer A. Smit, die 25 jaar bij het Chr. Onderwijs werkzaam is ge weest, te huldigen. De avond werd geopend met het zingen van Psalm 1181 waarna de voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. Verhoog het een voorrecht noemde, den avond te kunnen openen. Na een welkoms1: woord gericht te hebben tot den jubilaris en familieleden sprak hij een persoonlijk woord tot den heer Smit. De heer Verhoog herin nerde er aan, dat zich veel wisselende ge beurtenissen in het leven kunnen voordoen. Een dezer gebeurtenissen in het leven van den heer Smit was zijn benoeming tot on derwijzer aan de P. Verineulenschool. Spre ker herinnerde er aan, dat toen de jubilaris, in 1913 bij het Christ, onderwijs kwam, dit geen rijke positie was. Vervolgens sprak de heer Verhoog woorden van waardeering en dank voor hetgeen de heer Smit voor de school en de leerlingen heeft gedaan. Met den wensch, dat hij nog vele jaren zijn la-achten aan het onderwijs mag besteden besloot spreker. Als blijk van waardeering werd den heer Smit, namens het schoolbestuur, onder luid applaus een fraaie rookfauteuil aangeboden. Hierna betrad het hoofd der school, de heer B. Schipper het podium om, namens de leerlingen en oud-leerlingen, het woord tot den heer Smit te richten. Spreker zeide: Reeds hedenmorgen heb ik het voorrecht ge had, u te feliciteeren maar thans is het mij aangenaam nog eens het woord tot u te rich ten. Vervolgens roemde de heer Schiper de kwaliteiten van den heer Smit. Hierbij zeide spreker, dat als hij in de 25 jaren eens de overuren op een lijstje zou hebben staan, dit zeer vele zouden zijn. De heer Schipper her innerde er aan, dat in de 10 jaren, die hij met den heer Smit heeft mogen samenwer ken, hij hem heeft leeren kennen als iemand die zijn onderwijswerk als een roeping be schouwt. Namens ouders, leerlingen, oud leerlingen en onderwijzend personeel bood de heer Schipper den jubilaris eveneens onder luid applaus een prachtige leeslamp aan. Hierbij was gevoegd een felïcitatieregister. De volgende spreker was de heer K. van Gelder, die namens de ouders der leerlingen den jubilaris feliciteerde. Mejuffrouw G. Verhoog sprak namens de oud-leerlingen die er van gewaagde hoe zij altijd met den meester goed konden opschie ten. Het is dan ook de wensch van alle oud- leerlingen, dat gij meester Smit nog vele ja ren aan onze school verbonden moogt blij ven. Den heer P. Nauta, oud-secretaris der school, die indertijd de benoeming aan den heer Smit overhandigde, werd nu de gelegen heid geboden, den jubilaris' toe te spreken. Hii bracht hem dank voor hetgeen hij in stilte, zonder de groote trom te roeren, voor de school heeft gedaan. Spreker verheugde zich over de groote opkomst. Dit is voor hem het bewijs, dat de heer Smit en ook de P. Vermeulenschool vele vrienden heeft ver worven. Vervolgens resumeerde de heer Nauta de geschiedenis der school die in 1867 werd opgericht. De school die zich eerst fi nancieel zelf moest bedruipen kreeg in 1891 de eerste 790 gulden subsidie waarvan het hoofd en twee onderwijzers betaald moesten worden. Spreker zeide dit om aan te toonen, hoe opofferend het eertijds voor een onder wijzer was om het Chr. Onderwijs te dienen. Hierna betrad onder daverend applaus de jubilaris het podium. Deze richtte zich eerst tot den heer Nauta. Hij sprak' over zijn eerste aanraking met het schoolbestuur, toen hij solliciteerde. Hij bracht eenige belangrijke voorvallen uit zijn schoolarbeid naar voren. Op humoristische wijze dankte hij leerlingen, oud-leerlingen en ouders voor hun prachtige cadeaux. Den heer Van Gelder dankte hij voor de namens de ouders gesproken woorden. Dit was voor hem een groote verrassing. Vervolgens richtte hij zich tot den heer en mevrouw Nauta. Haar vader heeft hij veel te danken voor het onderwijs, van hem ge noten, Zich richtende tot de oud-leerlingen opende de heer Smit „de oude doos" en nog menig voorvs£j uit het verleden haalde hij op. Het officieele gedeelte was nu afgeloopen en er werd een oogenblik gepauzeerd. Na de pauze kwam het feestelijke gedeelte van den avond, dat in hoofdzaak verzorgd werd door de oud-leerlingen der school, be staande uit voordrachten enz. Zeer veel bij val had de voorstelling van een school van pl.m. 1800, waar de plak en het ezelsbord nog in eere waren. Het was een avond, die door den jubilaris en de aanwezigen niet licht vergeten zal worden. OPENBARE MUZIEKLES. De leerlingen van den heer Willem van Tilburg geven a.s. Woensdagavond een open bare muziekles in de Concertzaal van Het wapen van Velsen. RESTANT BESOMMINGEN Maandag, 2 Mei 1938. MandenTr a wl evs 770 Adelante, IJM. 19 f 3000 710 Dirkje. R.O. 53 3140 Alkmaar IJM. 31, IJslandsche zoute visch voor f 560. Loggers met versche visch: Verwachting IJM 204 f 320, KW 101 f 680, 38 f 300, 75 f 280. 89 f 220, 162 f 310. 169 f 320, 166 f 290, 4 f 500, 3 f 390, 108 f 220, 91 f 240, 178 f 400. 154 f 220, 112 f 220, 27 f 310, 104 f 150, 52 f 200. 158 f 290, 124 f 240, 45 f 280, 110 f 270, 127 f 690, 19 f 470, 70 f 510, 59 f 270, 155 f 310, 24 f 280, 19 f 66, 62 f 270, 107 f 300, 35 f 320, 40 f 610, 139 f 460, 130 f 390.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1