Df-rJêi DOUWE EGBERTS Twee dooden bij viaductbouw. Haagsche Heeren. Spoorweg goederen- voer in den nacht. DINSDAG 3 MET 1938 Derde man zwaar gewond Rok gekanteld. Bij den viaductbouw aan den Oosl- arkcnoordscheweg te Rotterdam, waar cenigen tijd geleden een onge luk met een zwaren bint is gebeurd, waarbij toen gelukkig geen personen werden getroffen, heeft Maandag middag een ernstig ongeluk plaats gehad, dat twee electrisch lasschers, den 24-jarigen II. Siegers uit Dedems- vaart en den 24-jarigen L. J. Steynen uit Middelburg het leven heeft gekost. Een derde, de 30-jarige P. Branden burg, uit de Eerste Gysinghstraat te Rotterdam, is bij dit ongeluk zwaar gewond. De groote mast, welke men bij het takelen van binten had gebruik, moest worden weg genomen. Aangezien dit een construetiemast was, heeft men .het gevaarte bij stukken, die van 2 tot 2Vz ton wogen, gedemonteerd. Maandagmiddag' waren reeds twee stukken weggenomen. Het derde stuk bevond zich in de bocht en was nog l/2 Meter van den grond verwijderd. Men wilde dit stuk tusschen de binten door omlaag laten vieren, toen het oog van een blok, waardoor de katrollen loopen brak en het stuk mast omlaag sloeg. Daar door brak een der tuien, zoodat de bok haar balans verloor en om sloeg. Een van de plan ken werd geraakt en deze plank heeft den Rotterdamschen arbeider B. een stoot gege ven. waardoor hij het evenwicht verloor. Te gelijkertijd schoof de bok een eind achteruit, ten gevolge waarvan de beide arbeiders, die niets met het demonteeren van den mast te rocken hadden, tusschen den onderkant van den bok en de bint, die zij zaten te lasschen, werden doodgedrukt. Alles ging zoo snel in zijn werk, dat de andere werklieden nauwelijks beseften, wat er eigenlijk was gebeurd. Hoewel van alle zijden hulp toeschoot, viel er. wat deze beide werklieden betreft, niets meer te redden. Anders was dit met den der den arbeider. Deze was op zij geslagen en door een gat van ongeveer zeven meter hoogte naar beneden gevallen. Daar was hij terecht gekomen op een lorrie, waardoor hij een bek kenbreuk en inwendige kneuzingen opliep. Spoedig was de geneeskundige dienst, die met eenïge ziekenauto's naar de plaats van het onheil was uitgerukt, ter plaatse. Direct is de zwaargewonde Brandenburg naar het zieken huis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij in ernstigen toestand is opgenomen. Later zijn ook de stoffelijke hulsels van de beide andere arbeiders naar dat ziekenhuis ver voerd. Alle drie bij het ongeluk betrokken ar beiders waren ln dienst van de N.V. Werk spoor, afdeeling bruggenbouw. Steynen zou Woensdag in ondertrouw' gaan. Siegers was geruimen tijd zonder werk en had pas onlangs werk gevonden bij de N.V. Werkspoor. Deze man was kostwinner van een uitgebreid gezin. Er wordt een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk ingesteld. „Plakkeu" van koeien strafbaar geacht. Geldboete door kantonrechter opgelegd. Op Maandag 7 Maart diende voor den Am- sterdamschen kantonrechter, mr. G. F. Haase een strafzaak tegen de twee veehandelaren B. en O. te Purmerend, die bekeurd waren door den hoofdinspecteur der Sophia-vereeniging wegens het vervoer naar de veemarkt te Am sterdam van twee pas afgekalfde koeien met volle uiers. Het w^ren z.g.n. geplakte koeien, waarvan de uiers volgens het proces-verbaal waren dichtgeplakt met collodium. Nadat op 12 April verschillende deskundigen waren gehoord, werd Maandag de zaak voort gezet. De kantonrechter veroordeelde B. tot een geldboete van f 50 subs. 25 dagen hech tenis. Verdachte O. werd tot f 25 boete subs. 10 da gen hechtenis veroordeeld. BIO-VACANTIE-OORD. De Paaschcollecte, die in bijna alle Neder- landsche bioscopen is gehouden, ten bate van het „Bio-Vacantie-oord", de stichting van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, heeft evenals het vorige jaar een bedrag van circa f 27.000 opgebracht. Nederlandsche en Belgische scholieren vierden gezamenlijk feest. Geen inschrijving voor kosteloos autobusvervoer naar tentoon stelling van „Pictura". Vonnis van president van rechtbank bevestigd. gé- De Coöperatieve Vereeniging „Pictura', vestlgd te Amsterdam, welke tentoonstellingen organiseerde in Antwerpen en Amsterdam, had ten einde het bezoek aan die tentoon stellingen aan te moedigen, een autobusdienst tusschen beide plaatsen willen organiseeren, waarmede de bezoekers aan de exposities op vertoon van hun entreebiljet kosteloos zou den worden vervoerd. Te dien einde wendde „Pictura" zich tot den rijksinspecteur voor het verkeerswezen te Haarlem, met het verzoek overeenkomstig de artikelen 1 en 2 van het Kon. Besluit van 12 Januari 1937 over te gaan tot inschrijving in de daarvoor bestemde registers van baar ver voer „ten behoeve van eigen bedrijf en onder neming, zonder vergoeding" en haar voor de autobussen kosteloos een inschrijvingsbewijs te verstrekken. Genoemde inspecteur heeft echter de ge vraagde inschrijving geweigerd, hetgeen „Pic tura" onrechtmatig achtte. Zij dagvaardde vervolgens den Staat der Nederlanden in kort geding voor den president der Haagsche Rechtbank, wien verzocht werd, alsnog de gevorderde inschrijving te gelas ten. De president verklaarde zich evenwel on bevoegd om van deze vordering kennis te ne men, aangezien het gelasten van een over heidshandeling niet tot zijn bevoegdheid be hoort. In hooger beroep heeft het Gerechtshof thans overwogen, dat het voorwerp van het geschil is de weigering door den rijksinspecteur in de uitoefening van zijn publiekrechtelijke taak, de auto's in te schrijven en een in schrijvingsbiljet te verstrekken en dat de strekking van de vorderingen geen andere is, dan den inspecteur te veroordeelen genoemde overheidshandeling te verrichten. In dit verband overwoog het Hof, dat waar de vorderingen niet voortspruiten uit eenig geschil over burgerlijk recht, noch over eenige burgerrechtelijke verhouding, de be moeiing van den burgerlijken rechter niet kan worden gevraagd, zoodat de president der rechtbank zich terrecht onbevoegd heeft ver klaard. Op dezen grond heeft het Hof de uitspraak in kort geding bekrachtigd. „Buizerd" met motorstoring te Basra. -♦- „Toekan'' brengt een nieuwen motor- Het K, L. M.-vhegtuig ..Buizerd", op thuis reis van Batavia naar Amsterdam, is met plot selinge motorstoring te Basra blijven staan De gezagvoerder, de heer T. J. te Roller, achtte het beter, de komst van een hulpvliegtuig af te wachten, zoodat de K. L. M. het vliegtuig „Toekan", met als bestuurder den heer J. var Baikom. naar Basra heeft gezonden. Dit vlieg tuig heeft een nieuwen motor aan boord. Ongedwongen, vroolijke stemming. Er heerschte Maandagavond een blijde en enthousiaste stemming in de groote zaal van „Krasnapolsky" te Amsterdam. Driehonderd- vijftig Belgische en vijfhonderd Nederland sche leerlingen van middelbare scholen wa ren daar op uitnoodiging van het gemeente bestuur van Amsterdam bij elkaar gekomen en dat zij deze goede gedachte van het stads bestuur op de juiste wijze waardeerden, werd niet onder stoelen en banken gestoken. Dank zij de goede zorgen van den heer H. Tulp, referendaris ter gemeentesecretarie van Am sterdam, was een programma samengesteld, dat klonk als een klok. Daar was in de eerste plaats het Amsterdamsche schoolorkest onder ieiding van Willem van Warmelo. dat voor de pauze ernstige- en daarna vroolijke en popu laire muziek ten gehoore bracht. In de tweede plaats werkte mede de decla mator Leo Straus, wiens optreden zeker niet minder werd gewaardeerd, en ten slotte ver meldde het programma het optreden van den conférencier Rodi Roeters, wiens verrassende experimenten, humoristische telepathie en, teekenschetsen, eveneens een spontaan en dankbaar applaus oogstten. De Belgische kinderen, die hedenochtend weer naar huis zijn teruggekeerd, zullen zich de ongedwongen, vroolijke stemming van de- zén avond ongetwijfeld nog langen tijd her inneren, evenals trouwens ook de Amster damsche scholieren, die het sympathieke voorbeeld van het gemeentebestuur volgden en zich op dezen weigeslaagden feestavond goede en prettige gastheeren toonden. Oplichters maakten drie mille buit. Drie personen te Arnhem gearresteerd. De politie van Arnhem heeft wegens oplich ting een houthandelaar en twee uitvoerders van bouwwerken gearresteerd. De laatstge noemden hadden met den houthandelaar de afspraak gemaakt, dat deze provisie zou ont vangen voor houtleveranties, welke benoodigd waren voor woningbouw in een, van de nieuwe buitenwijken van Arnhem. Gedurende geruimen tijd werd geen hout geleverd, doch wel provisie uitbetaald in to taal tot een bedrag van ongeveer drie duizend gulden. De politie heeft in deze zaa"k inge grepen en de drie betrokkenen gearresteerd. Zij zullen ter beschikking worden gesteld van de justitie. DOODELIJKE AANRIJDING. Maandagavond omstreeks half zeven is op den Bredascheweg te Tilburg de broeder Pius van het missiehuis „Ave Maria", die per fiets een zijweg uitkwam, door een uit de richting Breda komende auto gegrepen. De ongeluk kige werd door het voertuig geschept en sloeg met het hoofd door de voorruit. Hij werd zoo ernstig aan het höofd gewond, dat hij eenige uren na aankomst in het St. Elisabeth Zie kenhuis aan de gevolgen overleed. Zeventien jaar luchtlijn Parijs—Amsterdam. Zelfde piloot als in 1921 was Maandag Aveer op Schiphol. Maandag is het precies zeventien jaar gele den dat de luchtlijn ParijsAmsterdam werd geopend door de Fransche Luchtvaartonderne ming Compagnie des Messageries Aériennes. Het was op 2 Mei 1921, (evenals nu viel 2 Mei op Maandag)dat de Fransche piloot Antoine Chailloux met een tot passagiersvliegtuig om gebouwde bommenwerper voor het eerst ii regelmatlgen dienst op Schiphol landde, zoo- als hij nu op den zeventienden verjaardag van dit feit, met de Potez 62 van de Air France landde op Schiphol, dat inmiddels een der modernste en best geoutilleerde luchthavens van Europa is geworden. Chailloux behoort tot de oudere piloten van de Fransche burgerluchtvaart en heeft een groot deel van zijn vliegtijd gesleten op het door hem ingewijde traject ParijsAmster dam. Hij heeft Schiphol en de K.L.M. in hun prille jeugdjaren gekend en komt ook nu nog regelmatig met zijn machine in Amsterdam, zoodat de Hollandsche luchtvaart hem ver trouwd is en hij in de Nederlandsche lucht vaartwereld tal van goede vrienden telt. En de herinneringen aan de geschiedenis van deze lijn, die voor een deel zijn werk is, zijn hem dierbaar en met zichtbaar genoegen haalt hij herinneringen op uit den tijd. toen 150 K.M. per uur nog een groote snelheid be teekende; toen motorpanne tot de dagelijk- sche gebeurtenissen behoorde en radio en an dere moderne navigatiemiddelen nog niet be stonden. Hoe groot ook de toeloop-v-cm klonten---bij Kreymborg is, de sorteering Waarborg- Kleeding is altijd nog grooter. ö/iéénbü KREYMBORG (Adv. Ingez. Med.) Koningin onthult borstbeeld van Prins Hendrik. P iume huldiging der Nederland sche Koopvaardij. Plechtigheid te Vlissingen. Maandagmiddag heeft H.M. de Ko ningin een bezoek aan Vlissingen ge bracht ter onthulling van een borst beeld van wijlen Prins Hendrik. Dit beeldbedoeld als een posthume hulde van de Nederlandsche koopvaardij in het algemeen, en van de leerlingen en oud-leerlingen der Zeevaartschool in hei bijzonder, is geplaatst in den gevel van de zeevaartschool, de ,.De Ruy- terschool", van welke instelling Prins Hendrik gedurende 25 jaar het be schermheerschap heeft vervuld. Voor dit koninklijk bezoek tvas Vlissingen in feeststemming. Langs den weg, dien Hare Majesteit per auto door de stad aflegde, werd huis aan huis gevlagd en zeer velen, ook van elders, stonden langs dien weg om de lands vrouwe hun uitbundige hulde te brengen. Het feestelijk aanzien der stad kwam dade lijk al tot uiting door de tallooze gepavoiseerde mail- en loodsbooten, welke in de binnen haven achter den Prins Hendrikwég voor anker lagen. Bij het station en langs den weg en op den boulevard stond het reeds lang voor het tijd stip waarop H.M. zou arriveeren, zwart van de menschen. De Vlissingsche politie was voor deze gelegenheid, versterkt met een aantal manschappen van de rljksveldwacht en van de marechaussee en tezamen handhaafden zij een doeltreffende afzetting. De aankomst van de Koningin. Van Arnhem af was de Koningin met haar gevolg in het koninklijk salonrijtuig naar Vlissingen gereisd. Tien minuten voor vier kwam de trein te Vlissingen aan. Per auto werd via den Prins Hendrikweg, Singel, Badhuisstraat en Coosje Buskenstraat naar de zeevaartschool gereden. Tijdens den rit, welke ongeveer een kwartier duurde, werd de Koningin bijzonder hartelijk toegejuicht en Hare Majesteit dankte steeds bijzonder minzaam voor deze hulde. Voor het gebouAv van de zeevaartschool hielden de auto's stil. By de zeevaartschool. Toen de stoet op den Boulevard Banlcert voor de zeeAaartschool aankwam, zette het plaatselijk muziekgezelschap „Ons Genoegen" het Wilhelmus in. Nadat dc Koningin in de eere-loge, welke recht tegenover het gebouw was opgesteld, had plaatsgenomen en uit handen van een kleindochter van den voorzitter der school, mr. J. Smit Azn. bloemen had ontvangen, sprak de commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. Quarles van Ufford H.M. toe. Na jhr. Quarles van Ufford sprak de heer J. Spaanderman, oud-gezagvoerder in zijn hoe danigheid van voorzitter van het uitvoerend comité. Daarna werd het woord gevoerd door burgemeester van Woelderen, waarna H,M. de Koningin na een korte toespraak tot de ont hulling van het gedenkteeken overging. H.M. drukte daartoe op een knop, waardoor een beLsignaal overging. Op dit teeken verwijder den zes leerlingen der zeevaartschool het vlag- gedoek van het monument. Nadat de Koningin bloemen onder het gedenkteeken had neerge- gelegd werd dit voorbeeld door den burge meester gevolgd, die een krans legde namens het gemeentebestuur. Daarna werden nog bloemen gelegd dooi den heer Smit, namens de zeevaartschool, ver volgens door vertegenwoordigers van den bond van buurtvereenigingen, van het Nederland sche Roode Kruis, van het Nederlandsche Loodswezen, van het Nederlandsche reddings wezen en van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm. Het gedenkteeken. De beeldhouwer H. J. Etienne uit Delft heeft een tweemaal levensgroote buste van den Prins gemaakt. Gekleed in het groot tenue van admiraal met epauletten en ridderorden is dit zandsteenen beeld gevat in een zand- steenen medaillevormige omlijsting'. Het beeld is in den gevel van den rechtervleugel gehou wen, ongeveer 7 meter van. den grond af tus schen de ramen van de eerste en van de twee de verdieping. Links van het beeld zijn de wapens van den Prins en van de stad Vlis singen gebeelhouwd. Bovendien wordt het beeld geflankeerd door twee zandsteenen ge denkplaten. Op de linker plaat is te lezen: Z.K.H. Hendrik. Prins der Nederlanden, be schermheer van de De Ruyterschool, 1909 1934 en op de linker plaat: Huldeblijk van de Nederlandsche koopvaardij 2 Mei 1938. Het beeld rust op een kleine console. De uiterste maten zijn 3 meter breedte en 1,10 meter hoogte. Nadat het muziekgezelschap een koraal ge speeld had de melodie van gezang 17 heeft de voorzitter van het bestuur van de zeevaartschool, mr. Jan Smit Azn., het ge denkteeken aanvaard. Nadat de Koningin het gebouw van deJZee- vaartschool had bezichtigd, is H.M. om' tien minuten over half zes uit Vlissingen naar Arnhem vertrokken. Motorrijder door auto gegrepen. Slachtoffer kort na aankomst overleden. Op den hoek van den Schouwweg en Oud-Wassenaarscheweg te Was senaar is Maandagmiddag de motor rijder van S. uit Hillegom door eer hem achteroprijdende personenauto bestuurd door den heer De G. uil Wassenaar, aangereden. De mar verd tegen den grond gesmakt en is net een schedelbasisfractuur naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waai- hij kort ha aankomst is overleden. ECHTE FR1ESCHE HEEREN-BAAI OUD-HOLLANDSCHE PIJPTABAK (Adv. InaezMcd.) De Keurige. Er zijn vele soorten Haagsche heeren. Ze zijn allen keurig'. Maar de keurige is bij uitstek keurig. Hij is uitsluitend keurig. Ik geloof dat ik van keurige heeren houd. Maar van de keurigaards houd ik niet. De keurige is altijd keurig. Van jongs-af. Zoolang ken ik hem niet, maar ik denk dat hij in zijn matrozenpakje al keurig was. Zijn moeder, die mama genoemd werd, had geen kind aan hem. Hij was eerder droog dan an dere kinderen. Hij is altijd droog gebleven. In zijn studententijd was hij door-en-door droog. Droog in den omgang en droog in den drank. Dat laatste zou niet erg geweest zijn wanneer het een principe van hem was. Maar dat was het niet. Hij dronk geen borrel om dat zijn vader die papa genoemd werd, ook geen borrel dronk. En dat was eigenlijk zijn heele levensbeginsel: deze man was keurig, is keurig, zal keurig blijven omdat papa keu rig' was. Hij heeft vele eigenschappen van papa. Hij kiest zijn vrienden uit naar hun keu righeid. Hij heeft zijn vrouw gekozen naar haar keurigheid. Hij heeft een baan geambieerd om de k'eu- Digiheid. Een keurige baan, inderdaad. De eenige eigenschap die men er voor heb ben moet is keurlg-zijn. De keurige heeft wel een kleermaker, maar geen hart. Hij heeft Avel een bankier maar geen gevoel voor humor. Hij heeft een hond. maar geen dierenliefde. Hij beoefent de jacht, golf en wintersport, maar hij is niet sportief. Hij is bestuurslid van vele liefdadigheids- vereenigingen en lid van vele liefdadigheids- comités maar hij is niet liefdadig. Hij is keurig tegen zijn vrouw, maar lief hebben kan hij niet. Papa kon óók niet liefhebben, maar mama was ook heel-gelukkig-eehuwd. De keurige draagt een bolhoed omdat iedereen een deukhoed draagt. Hij is lid van de Besognekamer omdat iedereen lid van de witte is. Hij reist derde klas of eerste klas omdat iedereen tweede reist. Hij wil niet zijn zooals iedereen is, omdat wanneer je bent zooals iedereen is je niet keurig bent. Daarom is hij ook geen lid van een poli tieke partij. Hii weet niet veel, maar hij zegt geen dom heden. Hij is eerzuchtig, maar hij weet dat keurig' te verbergen. Hij zou gaarne in diplomatieke kringen verkeeren, maar dat lukt hem niet en daar om verkeert hij met niemand. Hij zou gaarne den Nederlandschen Leeuw willen hebben, maar daarvoor is alleen-maar- keurigheid geen voldoende reden, daarom wil hij heelemaal geen lintje hebben, want de Oranie-Nassau heeft „iedereen". De keurige is specialist in familieverhoudin gen. Wanneer hij wordt voorgesteld aan den keurigen heer Janssen van Barendregt en Ommelanderwijk vraagt hij: ,is Janssen, de oud-burgemeester van Stalperderwielen niet een neef van u? Ja juist. Die was immers getrouwd met een meisje van Sommelsdijck?" En wanneer een zijner kennissen, die hij zijn vrienden noemt, gaat trouwen, dan weet hij of de bruid van zeer goede, van goede, van ge wone of van zoo-zoo-familie is. De keurige gaat zelden uit. En zeker niet in den Haag. Brussel of Parijs is iets anders. Maar uitgaan in den Haag leidt tot lokali teiten waar iederéén komt en dit kan niet. Zijn vrouw, die even gelukkig is als zijn mama was, zou graag eens naar de bioscoop gaan, zij zou het eenig vinden een^ in een res taurant te gaan eten of in The House of Lords te gaan dansen. Doch keurig-zijn eischt offers. En bovendien heeft haar man een zwakke maag en kon hij niet dansen. Een heel enkelen keer springt hij uit den band. Dan drinkt hij 's morgens een kopje koffie bij Lensvelt. Wanneer hij daar den heer Van Ommeren van Steenwi.ick treft dan heeft hij een vroolijk dagje en drinkt hij zoowaar nog een sherry. Maar dan heeft hij 's middag hoofdpijn. Wie uit den band springt moet daarvoor boeten. Er is nog meer over den keurige te schrijven. Maar ik laat het hierbij. Wanneer u maar weet dat er vele. zeer vele keurigen in den Haag zijn. Vriendelijke, welwillende mannen Maar zorg ervoor dat u den keurige niet in Parijs in de Rue Pigalle ontmoet. U zoudt hem der.'-riijk niet herkennen. Maar wannéér u hem herkennen zoudt, dan zou dat een désillusie voor u zijn. Misschien zoudt u dan uw geloof en uw vertrouwen in de keurigheid verliezen. En dat zou naar zijn Mr. E. ELIAS. K.-N. I. L, M.-vliegers. Nu in het begin van Juli de Australië- dienst van de K.N.I.L.M. een aanvang zal ne men, kan worden medegedeeld dat als gezag voerders op deze nieuwe internationale lijn zijn aangewezen, de heeren Schot, Van Mes- sel, De Graaf (thans met verlof in Europa), v. Breemen, Reyers en Houba. Zoodra de eer ste twee Lockheeds. welke a.s. Zondag te Soe- rabaja worden verwacht, zijn ingevlogen door den daarvoor in Indië vertoevenden in- vlieger der Lockheedfabrieken Marshall Headle, zullen de gezagvoerders de gelegen heid krijgen zich geheel vertrouwd te maken met de nieuwste aanwinst van de K.N.L.M.- luchtvloot. Als tweede bestuurder zullen op de Austra- lië-route fungeeren de heeren Dunlop, Ekels, Fritz, Van Rees, Schipper, Ten Katen en Ba- dings. die allen hun volledige bevoegdheid als verkeersvlieger hebben. Nieuwe maatregel der spoorwegen. Met reizigerstreinen uitsluitend expresgoed. De met 15 Mei ingaande wijziging in de dienstregeling van 't reizigers- vervoer door de Nederlandsche Spoor wegen en de daarmede verband hou dende invoering en uitbreiding van het electrisch- en dieselmateriaal, heeft de consequenties met zich me degebracht, dat de goederen, welke tot heden nog overdag werden ver voerd, ook in de toekomst des nachts zullen worden vervoerd. Men heeft besloten, om het reizigersvervoer zoo min mogelijk te vertragen, alle goe derenvervoer des nachts te doen ge schieden, niet uitzondering van het expresgoed. Hiervoor zal dan een ver hoogd tarief worden geheven, waarbij men evenwel de garantie heeft, dat deze expresgoederen op de plaats van aankomst terstond in een specia le bestelling ivorden opgenomen. Aan de reizigers worden met ingang van 15 Mei a.s. door de Nederlandsche Spoorwegen zeer belangrijke verbeteringen en voordeelen geboden, maar daarnaast is er, wat het goe derenvervoer betreft, geen tweede land te noemen, waar een dergelijk snel vervoer van goederen bereikt is. Daartoe loopen door het geheele land iederen nacht een groot aantal zeer snelle goederentreinen voor het vervoer van stukgoed en wagenladingen. Dit stuk goed, dat in directe wagens zonder overlading onderweg vervoerd wordt, bestaat zoowel uit zendingen snelgoed als uit zendingen vracht goed. Aangezien eenerzijds het vervoer van goe deren met reizigerstreinen, zooals dit voor heen geschiedde, ingaande 15 Mei a.s. behou dens enkele uitzonderingen, is uitgesloten, anderzijds de snelheid der téinen wordt opge voerd, o.m. doordat de zwaarte der treinen wordt verminderd, ligt het voor de hand, dat de ruimte in de reizigerstreinen voor vervoer van bagage en expresgoed ln het nieuwe ma terieel zoo klehi mogelijk is gehouden. Vervoer als snelgoed. Voorloopig is echter onder bepaalde voor waarden nog vervoer als snelgoed in zeer be perkte mate met reizigerstreinen mogelijk, o.a. voor de volgende goederen: a. couranten, weekbladen, geld- en gelds» waarden. b. levende dieren van kleine gestalte, le vende visschen, vischbroed, gist, droog ijs, afgesneden bloemen. c. enkele lichtbederfelijke voedingsmidde len, b.v. versche bladgroenten, zacht fruit, versehe visch, versch vleesch. versch brood, room, melk. d. geneesmiddelen. De bestelling der goederen. Door de Nederlandsche Spoorwegen zal, ingaande 15 Mei, nog meer zorg besteed wor den aan een spoedige bestelling der goederen na aankomst op het station, maar bovendien zullen maatregelen genomen worden, om. waar mogelijk, overdag verschillende goede ren ook door middel van A. T. O. te doen ver voeren. De nog steeds algemeen verbreide meenlnf, dat de transportduur van vrachtgoederen op minstens twee of meer dagen gesteld moet worden, is volslagen onjuist.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2