Chamberlain verdedigt het Britsch-Italiaansche verdrag. Dickie en de Verborgen Schat Hitier naar Rome vertrokken. Rome veranderde van uiterlijk. DINSDAG 3 MEI 1938 Lagerhuis keurt het beleid der regeering goed met 316 tegen 108 stemmen. Minister-president Neville Cham berlain heeft gisteren in het Lager huis de motie van de regeering', waarbij het verdrag tusschen Enge land en Italië wordt goedgekeurd, verdedigd. Over het door de Lab our par tij ingediende amendement zeide hij, dat het weinig ver standigs inhoudt. Heli amendement luidt als volgt: „Bereid om lederen wettigen maatre gel tot het ontwikkelen en versterken van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de volken te aanvaarden, kan het Huis niet toe stemmen in de overeenkomst met een staat, welke daadwerkelijk is betrokken bij den willekeurigen aanval in Spanje, een over eenkomst, waarbij als belooning voor denk beeldige beloften, het volk van Aibessynië wordt opgeofferd, de geest van den Volken bond wordt geschonden en het beginsel van collectieve veiligheid wordt vervangen door een politiek van verbonden en bewapenings- wedloopen, hetgeen in plaats van een alge- meenen vrede te brengen het gevaar van een wereldoorlog zal vergrooten". Chamberlain meende dit amendement te moeten beschouwen als een „neen". Het beste antwoord leek hem uiteen te zetten, waar om de regeering het Huis verzocht „ja" te Na uiteen te hebben gezet, welke bitter heid aan weerszijden was ontstaap. door het Ethiopisch conflict, zeide Chamberlain dat in het najaar van 1936 de betrekkingen tus schen Engeland en Italië zóó onbevredigend en zelfs zoo gevaarlijk werden, dat men de noodzakelijkheid voelde hierin verbetering te brengen. Het „gentleman's agreement" dat hiervan het gevolg was, had ten doel het wantrouwen en het misverstand uit den weg te ruimen, doch het had weinig uitwerking, het wantrouwen bleef groeien. Vervolgens herinnerde Chamberlain aan zijn brief aan Mussolini waarin werd voorge steld besprekingen te openen tot het uit den weg ruimen van misverstanden en tot het herstel van de hartelijke betrekkingen. Het gevolg hiervan waren de onderhandelingen In een geest van wederkeerlgen goeden wil welke leidden tot de overeenkomst, waarover thans wordt gesproken. Spreker bracht hul de aan het staatsmanschap van Lord Perth en Graaf Ciano, hetgeen bleek uit de wijze waarop zij de onderhandelingen hebben ge voerd en grondig alle vraagstukken van het moeilijke onderwerp hebben bestudeerd. On der luide toejuichingen bracht spreker ook hulde aan Grandi, die in Engeland een po sitie van vertrouwen en eerbied heeft verwor ven en die zeker veel heeft bijgedragen, tot het vergemakkelijken van het sluiten van de overeenkomst door zijn onvermoeid pogen de twijfel en het misverstand op te heffen. Herstel van het al gemeen vertrouwen. Sprekende over de plaats, welke de /vereen'komst inneemt in het alge meen schema van de buitenlandsche politiële der regeering, zeidè Cham berlain nogmaals, dat deze politiek niet alleen gericht is op het handha ven van den vrede, doch zoo moge- Groote menigte deed den Fuehrer te Berlijn uitgeleide. Om kwart voor vijf is Hitier gister middag per specialen trein uit Berlijn naar Rome vertrokken. Tot degenen die hem uitgeleide deden, behoorde ook Goering, die hem namens het ge- heele volk een goede reis wenschte. Tienduizenden Berlijners waren naar het Anhalter Bahnhof gekomen om hun fürer te zien vretrekken. De trein stopte des avonds aan het station te Leipzig, waar zich een enorme menigte ver zameld had. Hitier verscheen voor het raam en groette de menigte, die hem luidde toe juichte. Daarna werd de reis die via München gaat, voortgezet. Ter gelegenheid van het bezoek van Adolf Hitler aan Italië, zijn reeds ongeveer 600 journalisten, filmoperateurs, fotografen en radioreporters aangekomen. Uitgebreide maatregelen zijn genomen om dit groote aantal personen in staat te stellen hun werk naar behooren te verrichten. Een kolonne autobussen is te hunner beschikking gesteld, waarmee zij na elke gebeurtenis naar de naast bijgelegen telefooncentrale zullen worden vervoerd. De Duitsche journalisten hebben uit Duitschland een eigen „trein" meegebracht, waarvan deel uitmaakt een telefoon-rijtuig met veertien cellen. Ook voor de filmopera teurs en fotografen zijn alle maatregelen ge nomen. Het lot van Zuid-Tirol. De Regime Fascista, het orgaan van Roberto Farinace, lid van den Grooten Fascistischen Raad, publiceert een hoofdartikel, waarin ge zegd wordt, dat de Duitschers In de Boven Etsch slechts een „kleine minderheid" vor men, slechts 3 pet. van de Italiaansche be volking en dat het bezoek aan Hitier aan Ita lië een definitief einde zal maken aan de activiteit van allen, die de kwestie van deze vroegere Oostenrijksche provincie ter sprake brengen. Sprekende over Oostenrijk geeft de schrij ver als zijn meening te kennen, dat men be ter als buurman een bevriend volk kan heb ben dan een „perfide regeering". Hij voegt hieraan toe, dat zelfs indien eens menschen en toestanden zullen veranderen, Italië toch de onaantastbaarheid van zijn gebied zal we ten te verdedigen. Tenslotte verklaart Fari nace overtuigd te zijn, dat Hit-Ier enkele lei ders, vooral zekere geestelijken, in de pro vincie Bolzano zal weten te overtuigen, dat bet- niet alleen Vergeefs, doch zelfs gevaar lijk is agitatie te verwekken. Duitschland zal eenzelfde autoriteit weten uit te oefenen ten aanzien van deze volksleiders als wij hebben uitgeoefend ten aanzien van zekere leiders van de beweging „voor een Italiaansch Dal- matië" toen het verdrag van vriendschap met Joego-Slavië werd gesloten. lijk ook op het herstellen van het al gemeen vertrouwen, zonder hetwelk geen vooruitgang in de internatio nale politiek mogelijk is, Dit vertrou wen kan alleen worden verkregen wanneer men er in slaagt de grieven, «meningsverschillen en het wantrou wen uit den weg te ruimen. Indien deze niet worden weggenomen, zou den zij tot oorlog kunnen leiden. Dit is geen taak, welke in een oogenblik en overal tegelijk kan worden volbracht, doch wanneer men er in slaagt de gevaarlijke pun ten een voor een op te ruimen, dan zal men eens komen tot het doel, waarheen men stuurt. Vervolgens zeide de minister-president, dat de overeenkomst voldoende alle betrekkin gen tusschen Italië en Gfoot-Brittannië be strijkt. Bovendien zijn enkele grondbeginse len vastgelegd, welke niet alleen de politiek van beide landen jegens elkaar, doch ook de politiek van beide jegens een derde mogend heid moet regelen. Door het onderteekenen van de overeenkomst is reeds een radicale wijziging ingetreden in de Britsch- Italiaansche betrekkingen. De wolken van wantrouwen en achterdocht zijn weggevaagd en beide staten zijn be sloten de wederkeerige vriendschap te bevorderen in plaats van de vijandschap (toejuichingen) Ten aanzien van de Italiaansche beloften -Spanje, welke in het amendement van de oppositie denkbeeldig worden genoemd, zeide Chamberlain, dat de Britsche regeering deze beloften heeft aanvaard ln goed vertrou wen, en zij verwacht, dat de Italiaansche re geering deze beloften naar geest en letter zal uitvoeren. (Toejuichingen.) Abessynië. Wat betreft de erkenning van de Italiaan sche verovering van Ethopië zei-de de mi nister-president dat een dergelijke erkenning steeds binnen het souvereine recht van lede ren indjvidiueelen staat heeft gelegen. Hij is steeds van meening geweest' en velen zijn dit met hem eens, dat een dergelijke erken ning. alleen geoorloofd is, als hiermede de al- gemeene vrede wordt gediend. Een algemee- ne vrede lijkt spreker evenwel niet wel mo gelijk zonder een regeling van het Spaan- sche vraagstuk en daarom is een regeling hiervan als voorwaarde gesteld voor het van kracht worden van deze overeenkomst. In antwoord op een vraag van Attlee, die wilde weten wat de minister-president bedoelt met de regeling van het Spaansche vraagstuk, zeide Chamberlain dat hij er de voorkeur aan gaf op het oogenblik nog geen nadere aanduiding te geven. Frankrijk en Italië. Sprekende over het verlangen van Frank rijk eveneens een dergelijke overeenkomst te te sluiten met Italië zeide Chamberlain, dat, indien men hierin slaagt een nieuwe stap zal zijn gezet op den weg tot opheldering van den Europeeschen horizon (toejuichingen). Chamberlain zeide verder, dat Frankrijk niet de eenige staat is, welke instemt met de over eenkomst. Ook de Balkan-entente heeft een warmen gelukwensch gezonden. Ook Roosevelt heeft blijk gegeven van sym pathieke belangstelling. Hij is van meening, dat de overeenkomst de waarde van vreed zame besprekingen bewijst. Verzekeringen ten aanzien van Palestina. Inzake Palestina deelde de minister-presi dent mede, dat Graaf Ciano den Britschen ambassadeur de mondelinge verzekering heeft gegeven dat de Italiaansche regeering zich zal onthouden van alles wat de Britsche regeering moeilijkheden of. onaangenaam heden kan berokkenen in het bestuur van Palestina en de Britsche ambassadeur heeft Ciano verzekerd, dat de Britsche regeering de wettige Italiaansche belangen in Palesti na zal behartigen en beschermen. Tenslotte zeide Chamberlain dat door de Britsqh-Italiaansche over eenkomst is gebleken, dat het niet onmogelijk is voor een democratie tot overeenstemming te komen met een autoritairen staat. Hierdoor wordt de hoop aangewakkerd dat hiermede de eerste stap is gezet tot een meer ge zonden stand van zaken in Europa. Met voorbijgaan van de tijdelijke verschil len van meening, welke door deze overeen komst zijn ontstaan, gelooft Chamberlain dat de vriendschap met het nieuwe Italië mag worden beschouwd als even hecht gegrond vest als de vriendschap, welke Engeland ■heeft gebonden aan het oude Italië. Meeningen der oppositie. Nadat de eerste minister zijn redevoering had geëindigd, nam het Labourlid, Herbert Morrison, de voorzitter van de London Coun ty Council, het woord. In hoofdzaak trachtte hij in zijn rede de nutteloosheid aan te toonen van het Britsch- Italiaansche accoord, waarin Engeland niet meer van Italië heeft verkregen d-an een her haling van de beloften, die reeds eerder ge geven, maar niet gehouden zijn. Archibald Sinclair verklaarde uit naam van de liberale oppositie o.a, dat door de efSten- ning van de annexatie van Abessynië en door begunstiging van den Italiaanschen inval in Spanje, de eerste minister in gebreke is ge bleven ten aanzien van zijn verantwoorde lij khed en. Lloyd George sprak een requisitoir uit te gen de „capitulatiepolitlek" der regeering, die hij ironisch gelukwenschte door in de Abessynische kwestie te hebben erkend, dat de Volkenbond nog steeds zijn nut heeft, „niet als middel om de zwakke naties te bescher men tegen de aanvallers, maar als middel tot verberging van de lafheid der zwakke regee ringen, die het internationaal recht niet meer durven steunen". Na Lloyd George, sprak Attlee, die in groote lijnen het betoog van Morrison volgde en den minister-president verweet, het land een ongekende vernedering te hebben doen on dergaan en het Lagerhuis met een groeiende verachting te hebben behandeld. Hij verweet Chamberlain bovendien de meening van Roosevelt over de overeenkomst onjuist te hebben weergegeven. Het Lagerhuis verwierp tenslotte het Labour-amendement met 322 tegen 110 stemmen. De regeeringsmotie werd aangenomen met 316 tegen 108 stem men, Frankrijk. Ministerraad leekent decreten. In den ministerraad zijn gisteren de vol gende decreten geteekend: Decreten ter bevordering van de productie, aanmoediging van huizenbouw in steden en op het platteland, opruiming- van krotten, ontwikkeling van het toerisme,, vermindering van lasten ten gunste van de nuitvoer, maat regel ten voordeele van handwerkers, aanbouw van schepen. Verder decreten voor de organisatie van den arbeid, regeling van de veertïgurige werkweek. Decreten voor de organisatie en de uitbreiding van het erediet. Maatregelen ter bescherming van evenwicht en eenheid der begrooting: Strenge controle, o.p het beheer der credieten en de uitvoering der begrooting, een buitengewone' nationale bijdrage, extra heffing op de winsten van ondernemingen, die voor de defensie werken'en die, welke een concessie hebben; In het decreet betreffende de begrooting komen drie series maatregelen voor, die teil doel hebben: herstel van de eenheid der be- grooting, grootere orde en gestrengheid in het beheer der credieten, het vragen van een bui tengewone en tijdelijke inspanning van het land ten bate van het financieele herstel. Verhooging van alle Staatsbelastingen. Op grond van de ontwerp-decreten betreffende de begrooting zal van het land het aanvaarden van een bij zon deren en tijdelijken last gevraagd wor den tot een bedrag van vier milliard frank. Men verwacht in dit verband een verhooging met acht procent van alle staatsbelastingen, hetzij zij wor den geheven ten voordeele van de algemeene begrooting of van de auto nome amortisatiekas en een extra belasting op de winsten van onderne mingen, die voor de defensei werken en ondernemingen die concessies genie ten. De verhooging met acht procent zal niet gelden voor de ontvangsten, die de amortisatiekas van den verkoop van tabak beurt. Dag en nacht werd aan de voorbereidingen voor de ontvangst van den Fuhrer gewerkt. Duaischland. De politieke gevangenen. Officieel meldt het D.N.B. dat op het oogen blik te Weenen 1400 personen in hechtenis worden gehouden en in het overige deel van Oostenrijk ongeveer 3000 personen. Hierbij zijn ook inbegrepen zij, die aldus het DNT.B. in verband met de politieke om wenteling in hechtenis genomen moesten worden. In hoeverre zij vallen onder de am nestie moet in elk geval afzonderlijk worden nagegaan. Het grootste deel van de politieke gevan genen is in de eerste weken na de inlijving reeds vrijgelaten. Italië, Toetreding tot de zee-engten- conventie van Montreux. Officieel wordt uit Rome medege deeld, dat de Italiaansche regeering is toegetreden tot de zee-engtencon- ventie van Montreux. Italië hand haaft daarbij de voorbehouden, die het resultaat zijn van zijn uittre den uit den Volkenbond. Ju weden verloren gegaan bij de vliegramp in de Apennijnen. Voor een waarde van 12 millioen francs vermist. Havas verneemt uit Rome, dat bij de ramp van het vliegtuig op de lijn Tirana-Rome ju weelen ter waarde van twaalf millioen franc zijn verdwenen welke eigendom waren van een juwelier te Parijs. De juweelen waren getoond aan den koning van Albanië om een keus uit te maken voor een geschenk aan zijn gemalin. Men vermoedt, dat de juweelen zijn vernield tijdens den brand, welke volgde op het neerstorten van het vliegtuig. De weg, dien Hitier vanavond bij zijn intocht in Rome zal volgen, is van een imposante verlichting voorzien. Een speciale correspondente schrijft ons uit Rome aan den vooravond van de komst van Hitler in Italië: ERRUCCIO B-USONI die niet alleen een groot musicus was doch ook zijn eigen volk terdege kende, heeft eens gezegd, dat men er in Italië op rekenen kon een perfecte première te hebben, wanneer op de generale repetitie alles in het honderd liep. Wanneer men deze uitspraak analoog mag toepassen op groote publieke gebeurtenissen, dan zou men de gevolgtrekking moeten maken clat bij Hitler's bezoek aan Italië alles in de puntjes in orde zal zijn. De naïeve vreemdeling- echter, die in deze dagen een bezoek brengt aan Rome, Napels en Florence schudt beden kelijk het hoofd, en zegt bij zichzelf: „Dat komt nooit voor elkaar". En Inderdaad, het aspect van al deze ste den is op het oogenblik weinig bevredigend. Het wekt reminiscenties aan „groote schoon maak". Overal wordt koortsachtig gewerkt, op talrijke drukke punten zijn de straten en pleinen opgebroken, zoodat men zich met een hautaine verachting voor alle verkeersregels een weg moet banen door modder, steen gruis en marmerblokken. Van de beroemde fontein van de Najaden op Piazza Esedra in Rome is niets anders te zien dan de kop van den Triton. De rest is verborgen achter houten stellages, waarachter de beelden opnieuw ge polijst worden. Het marmer van het bassin, dat in den loop der jaren wat geel geworden was, wordt geheel bij-gebikt en zal in stra lende' blankheid glanzen op den grooten dag. Ik zag hoe de Dom in Florence een „groote waschbeurt" kreeg, onder groote belangstel ling van het publiek. Decoraties één met het stadsbeeld. Y OORAL in Rome wordt druk gewerkt aan de versieringen, die een monumentaal karakter dragen en wonderwel harmoniëeren met het mejestueuse stadsbeeld, zoodat ze er één geheel mee schijnen te vormen. Opval lend is het „degelijke" materiaal en afwer king. De drie-armige kandelabers op de hooge piëdestals, die de Via dei Triomfi flan keeren, lijken van echt brons, de voetstukken van marmer. Maar als ge tot een van de werk lui, die daar ijverig bezig' zijn, uw bewonde ring uitspreekt over de kostbare uitvoering van de decoraties, zal hij u geruststellend antwoorden dat alles „smontabile", demon teerbaar is en netjes wordt weggeborgen, als het zijn dienst heeft gedaan, tot een andere hooge gast komt, want Rome denkt nog veel hooge gasten waardig te ontvangen in den loop der tijden. Voor dit doel is ook het nieuwe stadion gebouwd bij San Paolo, dat bij de komst van Hitier zal worden ingewijd, en verder uitsluitend dienst zal doen voor de of- ficieele ontvangst van hooge persoonlijk heden. Ook hieraan wordt nog koortsachtig gewerkt, evenals aan het imposante plein voor het station, dat de oppervlakte van de Piazza Pietro nog overtreft en aan de groote allee, die op dit plein uitkomt en ter eere van den hoogen gast Viale Adolf Hitler zal heeten. Nacht en dag wordt doorgewerkt: er be staat geen Zondag meer en geen Sabato Fa- cista (de vrije Zaterdagmiddag): er wordt slechts gewerkt. En vraagt men deze ijverige werklui, hoe dat klaar moet komen, dan ant woorden zij vol vertrouwen: „sara pronto" het zal klaar zijn. En ik geloof het met hen, „sara pronto". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Maar plotseling, terwijl Dickie weer voor zich uit zat te staren, hoorde hij een hevig geritsel en ineens stond er een haas voor hem. Hij keek met verbaasde oogen het dier aan. Wat kom jij hier doen? vroeg de haas verbaasd, terwijl ze elkaar aankeken. Dickie haalde de schouders op. Ik ben verdwaald. Mijn naam is DickieDickie Dons. Zoo, antwoordde de haas, prettig kennis te maken, mijn naam is Flapoor. Een achternaam heb ik helaas niet. Ik dacht altijd, dat je dan gewoon „Haas" zou heeten, ver wonderde Dickie zich. Goed, mijn naam is Haas, grinnikte Flapoor. Maar, hoor nu es even, waar kom jij vandaan? Dickie knikte in alle ^richtingen. Van overal, lachte hij. Ik ben verdwaald. Flapoor kwam wat dichter naar hem toe. Zullen we een grap uithalen? vroeg hij langzaam en zachtjes. Dickie keek hem verbaasd aan. Wat voor grap dan? vroeg hij. Maar Flapoor wenkte met zijn pootje. Kom mee, dan zal ik het je wijzen. Ik denk aan dien gedenkwaardigen dag, toen Balbo, na het volbrengen van zijn collectie ve Oceaan vlucht, zijn triomftocht zou houden als een zegevierend veldheer in het oude Rome. De tocht zou gaan door den antieken triomf boog van Titus en langs de spiksplinternieuwe Via dei Triomfi. Welnu, den dag van te voren was het nog wat men hier noemt een „Pan- demonio". Maar des nachts goten zij er een soort vloeistof overheen, die spoedig hard werd en alles mooi glad maakte en des mor gens was de weg, zooals een triomfator toe komt, bezaaid met laurieibladeren en bloe men. Kostbare feestverlichting. OHATTEN zijn uitgegeven aan de feest verlichting, die een van de belangrijkste onderdeelen uitmaakt van Rome's decoraties. Groote kunstenaars hebben er hun beste krachten aan gegeven. Het resultaat is ver bluffend. Wij hebben o.a. de proefverlichting van de Via del'Impero en de Fora Roman a kunnen bewonderen; sprookjesachtig irreëel, fantastisch en tegelijkertijd voornaam. De bogen, de zuilen, de kapiteelen maken zich los van de monumentale massa's en er ont staat een wonderlijke contrastwerking tus schen wit en zwart. De donkere boomengroe- pen worden doorschenen met ultraviolet licht, waardoor een eigenaardig lichtend groen wordt verkregen. Als alle voorteekenen niet bedriegen, zal alles op tijd klaar zijn, maar ook geen minuut te vroeg! PROGRAMMA WOENSDAG 4 Mei 1938. HILVERSUM 1 1875 M. en 415.5 M. NCRV-UitzeniUns. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (Gr. platen). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwensehen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Viool en piano. (In de pauze: gramo foonmuziek), 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek). 12.30 Apollokwintet, en gramofoonmuziek. 2.30 Postzegelpraatje 3.00 Zang, hobo, piano en gramofoonmu ziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinde ren. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.05 Causerie over schoolreizen. 6.25 Taalles, en causerie over het binnenaanvarïngsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwpraatje. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Her haling SOS-berichten. 8.15 Utrechtsch Ste delijk Orkest, het Utrechtsche Toonkunst koor en solisten. 9.30 Causerie „Wereldver- band der werken". 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Damles. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. C.a. 11,50—12.00 Schrift lezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VTRO. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Kookles. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Causerie over werk loosheidsbestrijding. 12.00 Gramofoonmu ziek. 12.451.45 VARA-orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Causerie over het Voorbereidend On derwijs. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramo foonmuziek. 5.45 Amusementsorkest. „Syl via", en soliste. 6.15 Esmeralda-Septet. 6.45 -6.55 Interview. 7.00 Gramofoonmuziea. 7.05 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berich ten ANP. 8.15 De Ramblers en solist. 8.45 Orgelspel. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Esmeralda- Septet. 1.00 Berichten ANP., 10.05 VARA- kamerorkest m.m.v. solisten. 10.35 Gramo foonmuziek. 11.00 C. Steyn's accordeon-or kest, 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.20—10.50 Gramofoonmuziek. 11.05 BBC- Schotsch orkest. 12.05 Het Victor Olof Sex tet. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek. 2.20 BBC- Schotsch orkest. 3.05 Causerie: Hobbies. 3.20 Vesper. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.40 Harry Leader en zijn Band. 5.20 Berichten. 5.40 Voor de boeren. 6.00 Orgelspel. 6.30 BBC- Harmonie-orkest. 7.00 Inleiding volgende uitzending. 7.05—8.10 1ste acte opera „Der Rosenkavalier". 8.20 Berichten. 8.40 Repor tage. 10.00 Het New Georgian Trio. 10.35 Joe Loss en zijn Band. 10.50—11.20 Jazzmuziek )Gr. pl.) RADIO PARIJS. 1648 M. 7.55—8.05, 9.30 en 10.20 Gramofoonmu ziek. 11.35 Gramofoonmuziek. 12,50 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek. 2.05 Pianovoordracht. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35. Pianovoordracht. 4.20 Cantrelle orkest. 7.50 Pianovoordracht, 8.20 Variété-programma. 9,50—10,05 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 322 M. 11,20 Gramofoonmuziek.. 11.50 en 12.30 Om- roepklemorkest. 12.50—1.20 Gramofoonmu ziek. 6.20 Vioolvoor dracht. 7.20 Omroep- klein orkest, gemengd koor en solisten. 9.30 Folkloristisch programma. 9.50—10,20 Dans muziek (Gr. platen.) BRUSSEL. 484 M. 11,20 Gramofoonmuziek.. 11.50 en 12.30 Om roep orkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Pro Novakwartet en gramofoonmuziek (met toelichting). 5.50, 6.05 en 6.35 Gramo foonmuziek. 7.20 Omroep en soliste. 8.35 Omroeporkest. 8.50 Reportage. 9,05 Omroep orkest (vervolg). 9.30 en 9.45—10.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 DL 6.30 Omroepkoor en -orkest mm.v. solisten (7.20—7.30 Declamatie). 8.20 Zie Keulen. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 K, Ristenpart's kamerorkest. 10.05 Berich ten 10.20—11.20 Omroep Amusementsorkest en solisten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3