Helen. BEVERWIJK Het loopen cloor de gazons. - De politie treedt op tegen overtreders. Nog steeds maken wandelaars zich schul dig aan het loopen door de grasperken in de ^reestraat, hoewel er voldoende gelegenhe den zijn om op andere wijze de straat over te steken. De politie heeft reeds een flink aantal pro cessen-verhaal opgemaakt. De laatste oogst was 11 stuks. Merkwaardig genoeg zijn het veelal de da mes, die door de gazons wandelen. Ook vreemdelingen zondigen nogal eens tegen de bepalingen op grond van onbekendheid met de verordening. In hun eigen gemeente mo gen zij dit evenmin doen, maar dan zijn de gazons door hekwerk van den openbaren weg gescheiden. Sommige vreemdelingen zoeken het „hoogerop". Dezer dagen vervoegde een slachtoffer van zijn euveldaad zich met het hem uitgereikte bonnetje ten kantore van de V.V.V. om zijn beklag te doen over het ongastvrije oord, waar hij nu terecht was gekomen. De eerste vraag aan den "V.V.V.-secretaris was. of de verordening wel behoorlijk was afgekondigd. Inderdaad zal dit wel zocr geweest zijn. Ver volgens wilde de verbolgen vreemdeling we ten, waarom er geen bordjes stonden, die het publiek waarschuwden, dat „zooiets in Be verwijk verboden is". En aangezien de man uit Bus sum kwam, waar men vele welver zorgde perken aantreft, waren in onze Bree- straat geen gazons, maar slechts „grasrand jes". 't Is maar welken maatstaf men aan legt! In tusschen is de tip, om bordjes te plaatsen een overweging waard, al is het vrij zeker, dat er dan zoo'n soort „palen park" tot stand zou moeten komen. Want de gazons strekken zich aan beide zijden van de straat over een flinke lengte uit. De politie blijft ook streng toezien, dat de voetgangers de straat niet anders dan recht oversteken. Het loopen op de rijwielpaden In de lengte-as van den weg is verboden en ook aan dit euvel wordt een einde gemaakt. De doorgangen tusschen de gazons liggen recht tegenover elkaar zoodat het publiek voldoen de gelegenheid heeft om deze drukke straat op de meest veilige wijze over te steken. Ook de schooljeugd ware wellicht met medewer king van het onderwijzend personeel in deze richting op te voeden, want aan de kennis van de verkeersregels van de Beverwij'ksche jeugd ontbreekt nog wel een en ander. RECLAME BIJ VERORDENING GEREGELD. B. en W. hebben den Raad ter vaststelling aangeboden een ontwerp van een reclame verordening. Tot dusverre wordt het aanbrengen hebben van reclamemateriaal en de eisc'~ welke hieraan uit een oogpunt van welsl. zijn te stellen, zeer onvolledig geregeld in enkele verspreide bepalingen der bouwveror dening en der politieverordening. Op den duur kan deze toestand geen be vrediging schenken en B. en W. meenen dan ook aan een meer sluitend geheel op dit gebied de voorkeur te moeten geven. Daartoe is een ontwerp opgesteld, dat in groote trekken aansluit bij de provinciale verordening; laatstbedoelde regeling geldt voor het landelijk gedeelte der gemeente, zoo dat voor het overige deel de plaatselijke ver ordening kan worden toegepast. Zooals uit artikel 2 blijkt worden op het verbod om op of aan een onroerend goed re clame te hebben verschillende uitzonderin gen gemaakt, welke aan een redelijke toe passing ten goede kunnen komen. In artikel 3 zijn de eischen opgenomen, waaraan een verzoek om vrijstelling getoetst moet worden. Het behoeft naar de meening van het col lege geen nader betoog, dat ontsierende re clame zooveel mogelijk moet worden ge weerd; het aanzicht van sommige „muur vlakten" laat op dit punt veel te wenschen over. Voorts achten B. en W. van belang, dat in gevolge artikel 5 de reclame's voor vergade ringen, wedstrijden, verkiezingen enz., welke niet onder het verbod vallen, binnen enkele dagen na afloop daarvan volkomen dienen te zijn verwijderd. Het komt thans meerma len voor, dat nog duidelijke sporen zichtbaar zijn .van aankondigingen, die een jaar of lan ger geleden aangeplakt zijn; het uiterlijk aanzien der gemeente wordt hierdoor aller minst verhoogd. In het ontwerp der verordening tot wijzi ging van de politieverordening wordt verval len verklaard artikel 242 dier veroi'denlng, waarbij, zij het ook zeer onvoldoende, in het zelfde onderwerp wordt voorzien. B. en W. hebben den Raad voorgesteld de ontworpen verordening vast te stellen. DE FIETSPADEN NAAR DE BADPLAATS. Over een groote lengte worden de fietspa den van de Zeestraat van een verharding voorzien. Ook vorig jaar is een deel van de paden op deze wijze verbeterd. Ongetwijfeld zal ook de thans tot stand komende verbe tering met voldoening door de fietsers wor den begroet. Langzamerhand komt deze weg, die vooral voor wielrijders niet zonder gevaar was. in beteren toestand. Ten gerieve van de talrijke wandelaars, die zich in het seizoen langs dezen weg naar de badplaats begeven zou de plaatsing van eenige banken niet onwelkom zijn. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN APRIL. Aan het postkatnoor Beverwijk en het daartoe behoorende ambtsgebied werd ge durende de maand April 1938 ingelegd f 45889.75 en terug betaald f 62974,42. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20563. /CUEEP/ T'JMMCEN: I-IOLLAND—AMERIKA LIJN Volendain (th.) 2 v. Plymouth 3 (n.m.) verw. Blommersdijk, N.-Orl. n. Rott. 1 te Ldn. Damsterdijk (th.) 1, 50 m. n. v. Land's End. Statendam (th.) 4 te Plymouth verw. Edam, Rott n. N.-York p. 1 Beachy Head. Binnendijk, 30 v. Galveston te N.-Orleans. Beemsterdijk (th.) 29 te Tamp. Tiradentes, 30 v. N.-York n. Baltimore. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, n. Stockholm p. 2 Holtenau. Stad Zwolle. 1 v. Corcubion te S. Caballo. Maasburg, 3 (v.m.) v. Narvik te Vlaard. vw. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk (thuisr.) 2 v. Marseille. Boschfontein, 2 v. Beira te Rott. Randfontein (thuisr.) 2 v. Port Natal. Jagersfontein, 1 v. Rott. te Beira, vertr. 4 v. ftott. Bloemfontein (uitr.) 1 Ouessant KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 2 v. Hamburg te Amsterdam. (De vermaarde Amerikaansche tennisspeelster Helen Wills is met 25 rackets in Engeland aangeko men, om een poging te doen haar achtste overwinning te behalen in het dames enkelspel te Wim bledon.) Helen Wills (ex-Moody) heet ze, Alle tennislessen weet ze, En geen oogenbiik vergeet ze Dat zij uit is op een prijs; 't Kleinste risico vermeed ze, Vijfentwintig rackets deed ze In haar koffers vóór de reis. Tweeëndertig jaren leeft ze, Vele vraaggesprekken geeft ze, Over tennisbanen zweeft ze, In de milde voorjaarszon; Naar den hoogsten titel streeft zet Vijfentwintig rackets heeft ze Voor den strijd te Wimbledon. Voor geen honderd dollar lacht ze, Naar de hoogste glorie smacht ze, Elke andre eer veracht ze, Maar ze slaat haar slag - en hoe; 't Kan nog best eens lukken, dacht ze, Vijfentwintig rackets bracht ze Met zich naar Europa toe Door de heele wereld toert ze, Meen'gen eersten prijs beroert ze, Maar op 't kampioenschap loert ze, Als de kostbaarste trofee, Al, wie haar weerstreven, vloert ze, Vijfentwintig rackets voert ze Als sportieve wapens mee. Koel en onbewogen staat ze, Menschen juichen en ze laat ze, Andre reputaties schaadt ze Door haar superieure slaan; Niet dan uiterst zelden praat ze, Vijfentwintig rackets slaat ze Tegen ballen op de baan. Krachtig en verbeten strijdt ze, Waren angst en schrik verspreidt ze, Alle concentratie wijdt ze Aan de glorie: kampioen 't Am'rikaansche hart verblijdt ze, Vijfentwintig rackets slijt ze In één enkel kort seizoen P. GASUS MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING" 2 Mei 1938. Spinazie afw. per kist 1625 cent. Spinazie per kist 3062 cent. Sla (10 stuks) f 2—f 6.50. Postelein per kist f 1f 1.20. Wortelen per bos 1620 cent. Rabarber per bos 58 cent. Raapstelen per bos 23V2 cent. Radijs per bos V/22V2 cent. Peterselie per bos 1—2 cent. Selderie per bos 2%5 cent. Prei per K.G. 6—9V2 cent. Aardaopelen per K.G. 4y25 cent. Witlof per K.G. 10—20 cent. Asperges le soort wit per bos 4855 cent. Asperges 2e soort wit per bos 20—28 cent. Asperges Ie soort blauw 30—38 cent per bos. Asperges 2e sport blauw per bos 1220 cent. Bloemkool le soort per stuk 2022 cent. Aardbeien per doosje 20—38 cent. VERGADERING VAN DE TUINBOUW- STUDIECLUB. Dinsdagavond houdt de Tuinbouw-studieclub in het veilinggebouw „Centrum" een leden vergadering ter bespreking van het zomerpro- gramma. De heer R. W, A. Muynen houdt een causerie over het onderwerp: .Aardbeien cultuur onder glas." Hierna zullen de inzendingen worden beoor deeld. BEVERWIJK'S GEMENGD ZANGKOOR. Het secretariaat van Beverwijk's Ge mengd Zangkoor is thans gevestigd bij den heer A. de Jong, Koningstraat 30. Aan dit adres kan men zich aanmelden als lid, waar toe eveneens gelegenheid bestaat op de repe titieavonden, Donderdags te 8.15 uur. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 2 te Singapore. Meerkerk (uitr.) p. 30 Ouessant. Grootekerk, 2 v. Dalny 11. Rott. - Zuidërkerk (thuisr.) 1 v. Penang. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (thuisr.) 30 v. Genua. Marken (uitr.) p. 30 Pt. de Galle. Almkerk (uitr.) 30 v. Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 1 v. Lagos. Reggestroom (thuisr.) 5 te Havre verw. Maaskerk (uitr.) p. 1 Dungeness. Jaarstroom (uitr.) p. 1 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Telamon, 29 v. W.-Indië te N.-York. Breda, 29 van Tocopilla n. Arica. Boskoop, Amsterdam 11. Chili 30 te Cornal. Saturnus, n. Tanger 1 110 mijl van Land's End. Simon Bolivar, n. Barbados p. 1 Ouessant. Orion, Rott. n. Oran p. 1 Ouessant. Achilles, 30 v. Livorno n. Napels. Bennekom, 1 v. Chili te Amsterdam. Cottica. Paramaribo n. Amst. 30 v. Madeira. Fauna, Olhao n. Genua p. 1 Gibraltar. Ganymedes, Constantza n. Rott. 29 v. Malta. Helder. 2 van Hamburg te Antwerpen. Hermes, Lissabon n. Tunis p. 29 Gibraltar. Iris, 1 van Kopenhagen te Amsterdam. Jubileum van rle Christelijke School. Gisteravond werd in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Populierenlaan, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Christelijke School aan den Noorderwijk- weg een herdenkingsavond gehouden. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op burgemeester Scholtens, den inspecteur van het Lager Onderwijs, den heer Chr. Dun en den gemeentesecretaris, den heer A. A. Post. In zijn openingswoord gaf ds. Hovy zijn vol doening te kennen over de aanwezigheid van mej. Molenaar en den heer Wassenaar, oud- hofod der school. Ds. Berkelbach van de Sprenkel, de 94-jarige heer J. Berghuis en de heer Wassenaar Jr. uit Soerabaja hadden schriftelijke gelukwenschen ingezonden. Hierna heeft de voorzitter van het school bestuur, ds. J. A. L. Hovy, de feestrede uitge sproken, waarin hij o.m. zeide. dat de eisch tot opvoeding en onderwijs een onmiddellijk gevolg is van de ontwikkeling van de men- schelijke geslachten. Een schat van kennis wordt vergaard, maar geleerd wordt bovenal het leven in gemeenschap van God. Men moet niet alleen zorgen, aldus spr., dat we er zelf komen, maar we hebben ook toe te zien, hoe het jongere geslacht er komt. Hierdoor staat men voor het probleem van opvoeding en onderwijs. De waarde van het onderwijs stelde spr. op hoogen prijs, maar er is toch iets dat meer waarde heeft n.l. opvoeding. In Duitschland, waar een idealis tische opvatting heerscht, wordt de jeugd op gevoed in het nationaal-socialisme. Van jongs af aan wordt daar de idealogie ingebracht. In Italië en Rusland, waar de idealogie van het communisme wordt ingeprent, past men het zelfde toe als in Duitschland. De actie van het Christelijk onderwijs komt daardoor in een nieuw licht te staan, aldus spr. In deze school, die thans het 25-jarig bestaan viert, komt het verhand tusschen kerk en school sterk uit. Er moet in dezen tijd van verwar ring en verwildering een wervende een win nende kracht van de school uitgaan. De tijd is voorbij, dat men de jeugd iets kon inprenten, maar door haar de liefde voor Jezus in het hart te brengen geeft men de jeugd een schat voor het verdere leven mee. Hierna heeft de secretaris, de heer A. J. van Veldhoven, een beknopt verslag uitge bracht van de gebeurtenissen, die in de afge- loopen 25 jaar voorvielen. Spr. herinnerde in zijn verslag aan de vergadering van de ker- keraad op 19 September 1912, waarin de toen malige predikant het voorstel deed, om een Christelijke school te bouwen, omdat de bij zondere school in Beverwijk te klein was. Na langdurige besprekingen werd besloten om met medewerking vande kerkvoogdij een school te stichten. Op 5 Mei 1913 werd met de eerste lessen een aanvang gemaakt ondèr leiding van den heer Van Wassenaar. Langzamerhand groeide het aantal leerlingen zoo uit, dat de school uitgebreid moest worden. Op 1 September 1924 werd de heer Th. Runia als hoofd der school benoemd. Het kantal elerlingen bleef groeien, zoodat de school opnieuw verbouwd moest worden en nog steeds breidt de leerlingen- schaal zich uit. De secretaris werd voor zijn overzicht met een hartelijk applaus beloond. Nadat ds. Hovy een gelukstelegram had voor gelezen van mej. Meyer, die door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn, heeft een der leerlingen op een vlotte wijze de school van de zijde der leerlingen bezien, wat groote hi lariteit verwekte. Tot slot volgde nog een samenspraak. De burgemeester hierna het woord verkrij gende zeide het zeer op prijs te stellen, zelf tegenwoordig te kunnen zijn, om uiting te geven aan de blijdschap, die het 25-jarig be staan van de school wekt. Diep respect moe ten wij hebben voor degenen die 25 jaar ge leden de stichting van deze school aangedurfd hebben. Spr. hoopte, dat onder God's zegen de school nog tot grooteren bloei zou komen. De inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer Dun, vond het een goede .gedacht, om dit jubileum te voeren en het leven nu eens van een hoogte te bezien. De school kan terugzien op een tijdperk van 25 jaar, dat voor een school niet zoo bijzonder lang is, hoewel wij denken aan een tijdperk van strijd, waarin de overwinning werd behaald bij de onderwijswet van 1920. De heer Dun feliciteerde den voorzitter hartelijk met het peil waarop de school nu staat, een peil, dat door degelijk en hard werken onder aan voering van den heer Th. Runia bereikt is. Na nog woorden van waardeering gericht te hébben tot het personeel, besloot de heer Dun met den wensch, dat bovenal op dit werk God's zegen zou mogen rusten. Na de pauze waarin thee en gebak werd geserveerd, hebben de leerlingen het tooneel stukje „De verloren portefeuille,' opgevoerd, waarmede de jeugdige acteurs groot succes oogstten. Achtereenvolgens hebben nog het woord gevoerd ds. C. M. Krijger, namens de Chris telijke School aan de Heerensteynstraat, de heeren C. Dingier voor de TJX.O.-school, J. J. de Roode namens de Hervormde Schoolver- eeniging uit Heemskerk, W. van Doorn voor de Da Costaschool en de heer A. C. van der Giessen namens de hoofden der scholen uit de omgeving.. De heer Th. Runia, hoofd der school, sloot den rij van sprekers. Spr. deed een beroep op de ouders om het moeilijke werk zooveel mogelijk te steunen. Namens het personeel bood de heer Runia het schoolbestuur een ets van den Wijkertoren aan. Ds. Hovy dankte met eenige hartelijke woorden voor dit fraaie geschenk. Voorts bracht hij nog dank aan het personeel en de leerlingen, die dezen avond zoo mooi gevuld hebben met voordrachten. Hierna heeft ds. Hovy de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. Merope, 1 v. Curacao te Amst.. Nereus, 1 v. Gothenburg te Amst. Ober on, 30 van Lissabon n. Amst. Orpheus, 2 van Danzig te Amst. Perseus, Settin 11. Amst. p. 2 Brunsbuttel. Theseus, 1 v. Kopenhagen te Stettin. Titus, Venetië n. Amst. p. 30 Gibraltar. Trajanus, 1 v. Bari n. Catania, Triton, 1 van Amst. te Hamburg. Vulcanus, 2 v. Amst. te Hamburg. Atlas, 19 v. Curasao n. Venezuela. Ajax, 2 v. Amst. te Danzig. Dido, 24 v. Curacao n. Maracaibo. Deucalion, 2 v. Izmir te Stamboul. Flora, 28 v. Curacao n. Maracaibo. Hebe, 30 v. Piraeus n. Thessalonika. Midas, 27 v. Curacao n. Maracaibo. Odysseus, 2 v. Amst. te Rott. Pluto, 22 v. Amst. te Kopenhagen. Tiberius, 2 v. Beyrouth te Izmir. Pericles, 2 v. Rott. te Amst, MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Bellerophon, Rott. n. Japan 1 v. Shanghai. Sarpedon, Japan n. Rott. 1 v. Shanghai Laomedon, 1 v. Batavia te Hamburg. Theseus, 1 v. Batavia n. Amst. Aeneas, Japan n. Rott. 1 v. Port Said. Stentor, Amst, n. Java 1 te Swansea. C. of Evansv., Dairen n. Rott. 3 te Havr. Benvorlich, 29 te Yokohama, voor Eott. HET TOEZICHT OP DE BIOSCOPEN. Ten opzichte van de in de raadsvergadering van 21 December j.l. vastgestelde verordening ingevolge art. 4 der Bioscoopwet heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken te kennen gegeven, dat, al moge het daarin bepaalde zich met den letter der wet verdragen, niette min bezwaar bestaat om de Koninklijke goed keuring dier verordening- te bevorderen. Hoewel B. en W. in een uitvoerig gedocu menteerd schrijven hebben aangetoond, dat de raad, behoudens de wettelijke beperkingen volkomen vrij is om deze materie naar eigen inzicht te regelen en het naar de meening van het College mede gelet op de betrekkelijk ge ringe sterkte van het gemeentelijk politie corps, te dezer plaatse noodzakelijk is de con trole-bevoegdheid te verruimen, zijn B. en W. er niet in geslaagd den Minister van de ge grondheid van hun zienswijze te overtuigen. Onder deze omstandigheden zien B. en W. zich, de commissie van toezicht op de bios copen gehoord, genoodzaakt den Raad het voorstel te doen tot intrekking van de be doelde verordening. Het ligt in het voornemen van B. en W. om zich nader te beraden over de vraag op welke wijze een meer effectief toe zicht op de juiste naleving van de Bioscoop wet verzekerd zou kunnen worden en zoo noo- dig dienaangaande nadere voorstellen bij den Raad in te dienen. VERLOTING „DIE WIJCKERS". De trekking van de door de padvinders „Die Wijekers" georganiseerde verloting had tot resultaat, dat de voornaamste prijzen vielen op de nummers 2971; 697; 1470; 2217; 1039; 2981; 1805; 378; 1618; 2376. De volledige trekkingslij st ligt aan ons bu reau ter inzage. De prijzen moeten worden afgehaald bij mevr. Weys. Koningstraat. BEKERWEDSTRIJD IN HET SPORTPARK. De Kennemers zullen a.s. Zondag in het Gemeentelijk Sportpark voor den K.N.V.B.- ibeker een wedstrijd spelen tegen den Ro't- terdamschen eerste-klasser C.V.V., die jl. Zondag voor de derde ronde zegevierde over Gouderak. SANTPOORT ZILVEREN JUBILEUM Gisteren herdacht het hoofd der St. Liduina-school, de heer Van Leeuwen, zijn zilveren ambtsjubileum. De heer Van Leeuwen behaalde in 1913 de onderwijzers-acte. Li 1922 werd benoemd tot hoofd der school in de St. Willebrorduspa- rochie te Klem Zundert (Noord Brabant). Deze functie nam hij 13 jaar waar. In 1935 werd hij benoemd tot hoofd der St. Liduina- school alhier. Dat dit jubileum niet onopgemerkt sou voorbijgaan, lag voor de hand. Des morgens om half 9 werd een plechtige Hoogmis van dankbaarheid opgedragen, welke door de schoolkinderen, ouders en belangstellende parochianen werd bijgewoond. Daarna volgde een intieme huldiging in de school. Hier waren o.m. aanwezig de rijks-mspec teur van het L. O., de heer Dun, Pastoor Goos- sens en leden van het school- en kerkbestuur. Op zeer waardeerende wijze werd de jubila ris toegesproken en gelukgewenscht o.m. door den pastoor der parochie en den rijks-inspec teur, terwijl ook leerlingen der school gespro ken hebben. Bij woorden is het echter niet gebleven. Namens het school- en kerkbestuur, het per soneel en de kinderen werden den jubilaris stoffelijkei blijken van waardeering aange boden. Bijzonder zal het dén heer Van Leeu wen getroffen hebben, dat hém uit zijn vorige standplaats,- Klein Zuridert, namens het schoolbestuur, het personeel en de kinderen een bloemenhulde gezonden werd. De heer Van Leeuwen heeft tenslotte allen, die hem dezen dag tot een onvergetelijken hebben gemaakt, dank gezegd. KAPELAAN VAN REK VERTREKT. Door den Bisschop van Haarlem is tot leeraar aan het Klein Seminarie Hageveld te Heemstede benoemd de Weleerw. Heer J. v. Rek, kapelaan van de parochie O. L. Vrouwe van Altijddurenden Bijstand. Deze parochie verliest in den scheidende een geliefd priester, die veel voor de nog jonge kerkelijke ge meenschap heeft gedaan. KERKBOLLENVEILING. De jaarlijksche veiling van „kerkbollen" wordt ditmaal op 10 Mei a.s. gehouden op den tuin aan de Enschedélaan. hoek Molenstraat. RECLASSEERINGSDAG. Een comité, waarin o.a. Ds. R. H. Oldeman en Ds. Harresteyn zitting hebben, heeft maat regelen genomen, opdat men ook hier ter plaatse op den nationalen reclasseeringsdag 7 Mei a.s. zijn bijdrage voor dit mooie doel kan afstaan. HEEMSKERK PERSONALIA. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het di ploma kraamverpleegster mej. P. M. I. Henne- man alhier. R.K. COÖP. BOERENLEENBANK. Maandagavond hield de R.K. Coöp. Boeren leenbank haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw, onder voorzitterschap van den heer C. van Duivenvoorde. Bij de opening releveerde de voorzitter, dat 1937 niet gebracht heeft wat gewenscht was. Toch was het voor de bank niet ongunstig ge weest. Ook besprak de voorzitter nog de in gestelde commissie van de vaste lasten; hier door zal men met bijstand van de regeering tot een lagere rente kunnen komen. Verder heette spreker alle aanwezigen welkom, in het ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisr.) 2 v. Londen. Kota Gede (uitr.) 30 v. Suez. Baloeran (thuisr.) 1 v. Sabang. Buitenzorg, 1 v. Macassar te Rott. Kertosono (uitr.) p. 2 Gibraltar. Palembang (thuisr.) 1 te Suez. Siantar, 1 v. Bremen te Rott. Sibajak (uitr.) (uitr.) 2 te Belawan. Indrapoera (th.) p. 2 Ouessant, 4 te Rott. verw. Kedoe, 2 v. Rott. n. Hamburg. Kota Agoeng (thuisr.) p. 2 Galle. Dempo (uitr.) 2 v. Lissabon. Blitar (th.) p. 2 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen, 2 v. Amst. n. Batavia. Soemba (thuisr.) 1 v. Padang. Tobian, 30 v. Batavia n. Amst. Bintang (thuisr.) via Zw. Zee p. 1 Stamboul Poelau Bras (thuisr.) p. 30 Gibraltar. WTJKLIJN Naaldwijk, Rott. n. Bilbao p. 1 Dungeness. Winterswijk Sundsvall n. Portland (Me) 400 NW van Valencia. Stolwijk, 2 v. Newcastle te Bayonne. Randwijk, Malaga n. Herrenwijk pa Gibr. Zonnewijk. 1 v. Port Natal te Herrenwijk. Machineschade Het j.l. Zaterdag van Rotterdam vertrokken Ned*rl5indsche s£. „Sint Annaland" moest, bijzondér den hoofdinspecteur van de Cen trale bank, welke ter vergadering aanwezig was. Tot secretaris werd benoemd de heer A. van Woesik en tot stemopnemers werden aan gewezen de heeren S. en P. Fatels. De voorzitter deelde mede dat er 115 leden ter vergadering aanwezig waren zoodat deze reglementair doorgang kon vinden. Vervolgens werd door den kassier den heer A. van Woesik het financieele verslag uitge bracht: Ontvangsten spaargelden 47.094.22, terugontvangen voorschotten 8.575.38; ont vangen in loop. rek. van leden 13.086.12; idem van centrale bank 24.856.75; terugbe taalde spaargelden 40.129,82; nieuwe voor schotten gegeven 4.860; in loop. rek. aan de leden gegeven 5.378.15; idem verzonden aan de Centrale bank 40.313.96. Op 31 December 1937 was in kas 2.084.51. Van de balans ver melden wij dat er een voorloopig verlies -vas van 19.847.30 waarin een post van 1071.90, welke is afgeschreven is verdisconteerd. De rekening en balans werden door de vergade ring goedgekeurd. Tot leden van den raad van toezicht werden gekozen de heeren O. de Wit en Joh. Baltas. Li 't bestuur werden de heeren C. v. Duiven voorde en L. van Roon gekozen. Li de vaca ture G. Welboren werd voorzien door den heer G. Koper. Vervolgens werd de rente standaard vast gesteld: a. direct opvorderbaar spaargeld 2 3/4%; b. deposito met één jaar opzegging 3%; c. Rentevoorschotten 4 3/4%; d. loop rekening 2 3/4—4 3/4%; e. provisie 1/8%. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Door de R.K. Middenstandsvereeniging was Maandagavond een ledenvergadering uitge schreven. De leden toonden hiervoor niet de minste belangstelling, zoodat de voorzitter be sloot deze vergadering uit te stellen. EMMABLOEMCOLLECTE. Donderdag 12 Mei wordt in deze gemeente de Emmabloemcollecte gehouden. DRIEHUIS EEN TWEEDE OPVOERING. Aangemoedigd door de groote belangstel ling voor de opvoering van „Het ontbijt van Koning Abéba". „De Oogstdans" en „Het Hei lig Offer in levende beelden" zal het St. Lo- dewijkscohort op Zondag a.s. een tweede op voering hiervan geven. WIJK AAN ZEE EXCURSIE JONGELINGSVEREENIGING. De 111 ons blad aangekondigde excursie van de Christelijke Jongelingsvereeniging „De Zeemeeuw" naar het gebouw van „De Tele graaf" te Amsterdam zal op Zaterdag 7 Mei worden gehouden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Aan het politiebureau geschiedde aangifte van de onderstaande gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: een padvindersriem. Verloren: een damesportemonnale met bankbiljet van f 10 en f 0,75 aan kleingeld; een jongenscape. CASTRICUM JAARVERGADERING BUURTVEREENIGING „BAKKUM'S BELANG". De buurtvereeniging „Bakkum's Belang" heeft haar eerste jaarvergadering gehouden. Li zijn openingswoord releveerde de voor zitter, de heer J. Smit, de festiviteiten en de kinderfeesten, dié in het afgeloopen jaar wer den georganiseerd. Voorts herinnerde spr. aan de fusie met de versieringsvereeniging Bak- kummerstraat, waardoor de B.B.B. uitgroeide tot een der grootste vereenigingen van Castri- cum. De notulen en de jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden onder dank zegging goedgekeurd. Op voorstel van de kas- commissie werd de penningmeester gedéchar- geerd. Hierna werd besloten om op 30 en 31 Juli en 1 Augustus drie feestdagen te organiseeren. Bij de rondvraag werd er bij het bestuur op aangedrongen een poging te doen om aan den Stetweg een stationhalte te plaatsen, waardoor dan tevens een onbewaakte overweg zal verdwijnen. Eveneens werd verzocht om in relatie te treden met de Vereenig'ing voor Vreemdelingenverkeer en de beide midden- standsvereenigingen om gezamenlijk een ver zoek te richten aan den gemeenteraad om het P.E.N.-huisje verplaatst te krijgen. De voorzitter sloot hierna de vergadering. De aanslag op mr. Blaupot ten Cate. Landbouwer in vrijheid gesteld. ZUTFEN, 2 Mei. De rechtbank alhier heeft de invrijheidstelling gelast van den landbouwer M. B. te Kootwijk, die op 23 April j.l. tijdens een woordenwisseling een aanslag heeft gepleegd op 't leven van mr. H. Blaupot ten Cate. Naar wij vernemen, is de toestand van den advocaat, die in het R.K. Ziekenhuis te Apel doorn verpleegd wordt, hoewel niet levensge vaarlijk, nog steeds zeer ernstig. wegens machineschade, ter hoogte van Maas sluis naar Rotterdam terugkeeren ter repa ratie. AANGEKOMEN. 1 Mei: Iris s.s. Kopenhagen Ethel s.s. Gefle Diana s.s. Hamburg Nereus s.s. Gothenburg Vliestroom s.s. Huil Meteoor m.s. Danzig Waterland s.s. Hamburg Mavis s.s. Londen Britanica s.s. Hamburg IJstroom m.s. Leith 2 Mei: Orpheus s.s. Gdynia Rhein s.s. Hamburg Olga (Deen) s.s. Southampton Kosarev m.s. Leningrad Ek s.s. Oslo Brigitte s.s. Gdynia VERTROKKEN. 2 Mei: Trito s.s. Rotterdam Ransdorp m.s. Oxelösnnd. Scheepsbouw voor Engeland. Donderdag j.l. is van een der hellingen der scheepswerf „Gideon" J. Koster Hzn. te Gro- Periclues, 2 v. Rott. te Amste.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5