Het Nichtje van buiten De generale repetitie. Voor Mussolini defileerden te Rome langs de Via Triomphale de troepen, die ook de parade houden bij gelegenheid van het be zoek van Adolf Hitler aan de Italiaansche hoofdstad S j t M i Voor het vertrek naar Nederland speelde het Nederlandsch-lndisch voetbalteam een laatsten oefenwedstrijd tegen een Bataviaasch Bonds- elftal. Een spelmoment uit deze ontmoeting notorschip „Pericles", voor de K.N.S.M. gebouwd te Krimpen aan den IJssel, maakte Maandag zijn officieele proefvaart. De „Pericles" op weg naar de Noordzee Ds. E. H. Blaauwendraad, die de doopplechtigheid van H. K. H. Prinses Beatrix zal verrichten „Leve de Koningin"! Op enthousiaste wijze werd H. M. de Koningin bij Haar aankomst te Vlissingen ter ont hulling van een borstbeeld van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik in den gevel van de „De Ruyterschool" na een zanghulde op het perron door de kinderen toegejuicht Een aantal Amsterdamsche scholieren vertrok Maandag uit de hoofdstad naar de vacantie-kinderhuizen te Renkum en Valkeveen. Een kijkje op het Centraal station Na de plechtige onthulling van een borstbeeld van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik in den gevel van de „De Ruyterschool te Vlissingen door H. M. de Koningin, legde de vorstin bloemen aan den voet van het gedenkteeken. - Inzet: het onthulde borstbeeld Z. Exc. Arthur Pacak, de nieuwe ge zant Yan Tsjecho Slowakije bij het Nederlandsche Hof FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 11) Dat gebeurde inderdaad. In een klein sportwagentje, dat hij voor dien middag- geleend had, verliet Linet met Marcus den schaduwrijken tuin van Hurlingham. On derweg voelde zij zich wel een beetje be zwaard door den leugen, dien zij Tante Bea trice over Tanis zou moeten vertellen. Want zij begreep heel goed, dat het een leugen was. Ta nis zou naar huis gebracht worden door Eldred Byrne, den man dien zij zoo aantrekkelijk vond en dien haar moeder haatte. ..Want", zei Linet tot zichzelf, „Tante Beatrice heeft er haar zinnen op gezet, dat Tanis met Lord Rowant zal trouwen, hoewel ik zeker weet, dat zij niet van hem houdt". „Waar zit je zoo over te peinzen?" vroeg Marcus, die haar zijdelings zat op te nemen, met een eigenaardige uitdrukking op zijn knappe gelaat. „Oh niets. Ik dacht ergens aan". ..Dat deed ik ook", zei hij langzaam. „Ik dacht aan jou. Linet." „Aan mij?" Linet voelde dat zij een kleur kreeg, toen hij haar zoo plotseling bij haar voornaam noemde. „Wil je weten, wat ik dacht?" Zij schudde even het hoofd, doch hij zag, dat haar oogen hem antwoordden, hoewel zij geen woord sprak. „Ik kwam juist tot de ontdekking, dat ik bezig ben mijn hart heelemaal aan jou te verliezen", zei Marcus Standish veelbetee- kenend Zijn woorden waren duidelijk ge noeg. Plotseling herinnerde Linet zich de woorden van haar moeder. „Denk er om, dat het dan de goede man is, Linet". Op de grens van een nieuwe ervaring trok Linet zich schuchter terug, verward, ge vleid, gedeeltelijk verrukt, gedeeltelijk be vreesd Was Marcus Standish wel de juiste man voor haar? Het was een dag of veertien daarna, dat Tante Beatrice Linet iets van haar speciale wijsheid trachtte bij te brengen. „Meisjes moeten er voor zorgen, dat zij een verstandigen kijk krijgen op het leven. Ten slotte zijn al die kostbare genoegens, die een Londensch seizoen biedt, er niet alleen om haar een prettigen tijd te bezorgen. Zij moeten dien tijd ook wel degelijk benutten", zei zij. Gedurende de twee weken, dat Linet nu deel uitmaakte van het huishouden op Lado- gan Terrace, had zij als vanzelfsprekend al die kleine karweitjes voor Mrs. Winsley op geknapt die Tanis niet wenschte te doen. Zij noteerde de verschillende uitnoodï- gingen, deed boodschappen, verzorgde de correspondentie en wist zich over het geheel nuttig te maken bij tante Beatrice. „Voor knechtje spelen", noemde Tanis dat, en alles negeerend ging zij haar eigen weg, terwijl Linet er voor moest zorgen, dat de groote doos met bloemen, die van den bloemist ge komen was, uitgepakt werd, de bloemen in de verschillende vazen gerangschikt werden en in den salon geplaatst. Het was dan ook in den salon, dat Mrs. Winsley haar wijze woorden sprak. Zij was dien morgen in een slecht humeur. Voor haar bureautje gezeten, maakte zij aanteekeningen en schreef met gefronste wenkbrauwen chèques uit, tot zij haar werk onderbrak om haar nichtje in oogenschouw te nemen en een gesprek met haar te be ginnen, dat een zekere bedoeling scheen te hebben. „En jij vooral moest je tijd benutten", zei tante Beatrice want het is niet waar schijnlijk dat je later ooit in de gelegenheid zult zijn het juiste soort mannen te ont moeten. Ik weet niet, of ik je een tweede sei zoen kan beloven, lieve kind. Je moet dus dezen tijd je uiterste best doen." Ik benut werkelijk elk oogenblik", zei Linet rnet haar lieven, openhartigen glimlach. Je moest elk oogenblik Tante Beatrice je dank baarheid betuigen. Vooral niet alles als van zelfsprekend accepteeren. Dat had Linet in deze veertien dagen wel geleerd. „Dat is alles goed en wel, maar dat is niet wat ik bedoel", zei Mrs. Winsley en ging nu regelrecht op haar doel af. .Marcus Standish is inderdaad een knappe jongen, en hij is charmant genoeg, dat weet ik wel, maar het is een jongeman zonder eenig inkomen en zonder éenige ambitie om geld te verdienen". Zij tikte met haar pen op het bureautje om haar woorden klem bij te zetten. „Hij heeft ook absoluut geen vooruitzich ten. Bobbie Vereker integendeel is bijzonder gefortuneerd. Waarom moedig je hem niet een beetje aan, inplaats van den geheelen tijd met dien Standish op te trekken?" „Oh, Tante Beatrice Linet liet de drie langstelige rozen, die zij in haar hand had, op de tafel vallen. Zij had een vuurroode kleur en was heelemaal in de war over de onomwonden wijze waarop tante Beatrice haar ontluikende gevoelens onder woorden bracht. Zij keek haar tante sprake loos aan. terwijl er dikke tranen in haar blau we oogen stonden. Doch Tante Beatrice nam niet de minste notitie van zulke teekenen van verdriet. „Je moet een man zien te krijgen" hield zij vol. „Die arme Helen kan jou niet eeuwig de kost blijven geven en het is niet waar schijnlijk. dat je daar buiten ooit iemand zult I ontmoeten." En met plotselinge bitterheid voegde zij er aan toe, terwijl haar blik zich aan een foto van Tanis bleef hechten, die op haar bu reautje stond: „Jullie meisjes bent allemaal het zelfde. Blind voor je eigen interesse. Jullie denkt maar, dat je eeuwig jong blijft. En dat is niet zoo." De woorden van haar tante hadden haar een oplezierige schok bezorgd, hoewel zij in zag, dat tante Beatrice het beste met haar' voor had. Deze boog zich weer over haar brieven en Linet raapte met bevende hand de rozen op, die zij had laten vallen en be gon ze mechanisch in een vaas te zetten. Tante Beatrice had een uiterst practischen kijk op de dingen en Linet veronderstelde, dat zij een rijk huwelijk voor een meisje als het toppunt van zaligheid beschouwde. „Maar dat is niet zoo", dacht Linet opstan dig. Zij had het gevoel, alsof tante Beatrice met een ruwen bezem al de teere droomen en fantasieën die haar negentienjarigen geest vervulden, had weggevaagd. Wat kwam het er op aan of Marcus rijk of' arm was? Zij had nog geen enkelen keer be wust aan een huwelijk met hem gedacht. Zij vond het heerlijk dat hij het prettig vond in haar gezelschap te zijn en altijd weer nieuwe plannen smeedde. Hij was vroolijk, plaagde graag, was dikwijls erg lief en Linet mocht hem graag en verlangde naar zijn gezelschap luisterde naar zijn vertrouwelijke ontboeze mingen en waardeerde zijn bezorgdheid voor haar. Zij had hem na dien middag op Huiiing- ham, waar hij haar verteld had. dat hij zijn hart aan haar ging verliezen, dikwijls ge troffen. Ongetwijfeld was dat ook gebeurd en hoewel Linet zelf nog niet verliefd was, nam Marcus toch een groot gedeelte van haar gedachten in beslag. Gelukkig wist tante Beatrice niets van al die telefoontjes, die haar 's morgens op haar eigen kamer bereikten en van de vele brief jes, die voor haar bezorgd werden. Marcus' liefdesgeschiedenissen vormden dikwijls het onderwerp van gesprek in zijn eigen spe ciale kringetje, maar tot nu toe was „Stan dish' laatste" nog nooit een debutantje ge weest. Met een zucht van verlichting schoof Mrs. Winsley haar paperassen op zij en stond op. „Zorg maar verder voor die bloemen", zei zij, „maar denk er om, dat je vanmiddag een afspraak hebt met Carrie Carstairs om de japon te passen die je op het Hofbal zult dra gen." „Ja Tante Beatrice", Linet zou die afspraak heusch niet vergeten. Wat een zalig idee om zoo'n jurk te passen, met een langen sleep en bezaaid met kleine bloempjes van glinste rend kristal. En vergeet vanavond op het bal, na de opera ook niet den goeden raad, dien ik je gegeven heb. Als je dien jongen Vereker ziet. dans dan met hem inplaats van in een hoekje met dien jongen Standish te zitten praten". En met deze laatste scherpe opmerking schreed Tante Beatrice, kaarsrecht en haar schouders naar achteren, de kamer uit, waar zij een verslagen en verwarde Linet achter liet Het was een opluchting, toen Tanis eenige oogenblikkon later binnenkwam en het ver trek rondkeek naar haar moeder. „Moeder uit?" vroeg zij. „Ja net". „Mooi. dan ga ik ook weer." Doch Tanis scheen geen haast te hebben. Zij stak een sigaret op uit een van de groote zilveren doo- zen en wierp nu en dan een blik op Linet. „Wat scheelt er aan? Standje gehad van oioeder?" Na den <|ag van den polowedstrijd, waar zij haar nichtje gevraagd had een leugentje voor haar te ^anceeren, waar deze, tegen haar zin, gehoor aar had gegeven, was Tanis tamelijk vriendschappelijk geweest en had dikwijls op het punt gestaan vertrouwelijk te worden. Dat leek ook nu weer het geval. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8