KRUISER „JAVA" NAAR INDIË Het Nichtje van buiten Na de huwelijksinzegening van Prins Louis Ferdinand von Hohenzollern met Grootvorstin Kyra van Rusland. Achter het bruidspaar ex-keizer Wilhelm met zijn echtgenoote Prinses Hermine. Rechts op de foto H. K. H. Prinses Juliana, links: Z. K. H. Prins Bernhard Hr. Ms. kruiser „Java" vertrok Woensdagmiddag van Den Helder naar Ned. Indië. De „Java" verlaat de haven, nagewuifd door een belangstellende menigte De toegangsweg tot huize Doorn wordt stofvrij gemaakt voordat de gasten arriveeren voor het huwelijk van Prins Louis Ferdinand von Hohen zollern met Grootvorstin Kyra van Rusland Bij zijn aankomst te Rome werd Hitier door den Italiaan- schen Koning en Mussolini begroeten werd de eerewacht geïnspecteerd Prof. dr. P. C. T. van der Hoeven tijdens zijn welkomstrede op het inter nationaal congres voor verloskunde en gynaecologie in het Koloniaal Instituut te Amsterdam Prins Louis Ferdinand von Hohenzollern en zijn gemalin poseerden op ongedwongen wijze voor de persfotografen in den tuin van het kasteel te Doorn alvorens hun huwelijksreis te aanvaarden De huwelijksplechtigheid op huize Doorn. De hofprediker dr. Brune uöh- ring, die het huwelijk van Prins Louis Ferdinand von Hohenzollern met Groot vorstin Kyra van Rusland inzegende Op hartelijke wijze werden het prinselijk bruidspaar en de gasten bij hun vertrek van huize Doorn door een enthousiaste menigte begroet Het bezoek van den Duitschen Rijksleider aan Rome. Hitler en Mussolini brengen den groet na de kranslegging bij het graf van den Onbekenden Soldaat FEUILLETON 13) LADY TROUBRIDGE. De zaal baadde in een zee van licht en in elke loge zag' men met juweelen getooide vrouwen en mannen in rok. ..Wat een heerlijk publiek" merkte Mrs. Winsley met voldoening op, terwijl zij met haar groenen waaier naar verschillende ken nissen wuifde. Zij gevoelde weinig voor muziek, maar des te meer voor gedistingeerde bezoekers. Om haar bekoorlijke Tanis met zulk een achter grond aan het publiek te kunnen ver to ohen en nog wel in gezelschap van Torquil Ro- want, den meest begeerden vrijgezel van Londen, was een triomf, die menig angstig uur en vele zorgen vergoedde. Maar Carrie Carstairs, het arme jonge vrouwtje, dat haar eigen brood verdiende, scheen toch de meeste kennissen onder de aristocratie te bezitten. Zij wapperde met vriendelijke uitnoodigende bewegingen met hun programma's. Mrs. Winsley merkte dit en was blij. dat zij haar geïnviteerd had. Zij wendde zich beminnelijk tot het Amerikaansche meisje, dat Luella Clarke-Davis scheen te heeten. Een heel knap jong vrouwtje met golvend rood haar en groote grijze oogen. onberispe lijk en naar de laatste mode gekleed, 'n feit. dat de scherpe blikken van Tanis na tuurlijk niet ontgaat was. „Is dit uw eerste bezoek aan de opera hier?" vroeg mrs. Winsley op eenigszins be schermenden toon, toen het gezelschap in de pauze zich even in de koele gangen ging ver treden. „Ja. Maar thuis ga ik in het seizoen bijna eiken avond. Wij hebben een schitterende opera in New-York", antwoordde miss Clarke Davis kalm. Mrs. Winsley werd door dit antwoord iet wat van haar stuk gebracht en stelde haas tig de jonge mannen voor. Zij zag met vreugde, dat Torquil zich onmiddellijk daarop beleefd afwendde om zijn gesprek met Tanis voort te zetten. „Zullen we een kopje koffie gaan drin ken?" stelde Carrie opgewekt voor, terwijl zij haar arm door dien van Linet stak. Zij liepen met den stroom mee de groote trap op en baanden zich langzaam een weg naar het buffet, waar het stampvol was. Marcus en het blonde Amerikaansche meisje, die hen volgden, werden door de lachende en pratende menigte van hen ge scheiden en Linet zag nog juist, hoe hij zijn donkere hoofd naar haar toe boog en hoorde haar verrukt lachen over iets, dat hij gezegd had. „Je zult Luella wel aardig vinden", zei Carrie vriendschappelijk. „Zij is onmogelijk rijk, maar tot dusver heeft dat haar nog niet bedorven. Tusschen alle bedrijven door laat ik haar een en ander zien en ben ik bezig wat jongelui bij elkaar te tromme len. waar zij zich mee kan amuseeren". Linet keek achterom naar het tweetal en vroeg zich af, of Marcus ook tot die jongens gerekend moest worden, „waar zij zich mee kon amuseeren." Doch toen zij omkeek zag zij. dat zijn oogen haar zochten en haar een boodschap overbrachten en dat deed haar goed. ,Kan ik iets voor u halen bij het buffet^ Het schijnt er nog al vol te zijn en de opera be gint over eenicr^ minuten w^er" Averwrht' stond lord "^want naast haa zondei a nis. die dooi bekenden was aangeklampt ei vastgehouden. ..Oh alsjeblieft. Torquil Ik snak naar monade". „En u?" Hij wendde zich tot Linet, die het hoofd schudde. „Niets, dank u". „Wat zeg je?" vroeg Carrie verbaasd, toen hij zich verwijderd had, „waarom doe je dat? Je zult. toch ook wel dorst hebben. Dat heb je zoo even zelf gezegd.". „Ik wil lord Rowant geen moeite bezor gen". Linet's stem klonk zoo eigenaardig, dat Carrie haar scherp aanzag. „Wat heb je tegen Torquil? Is hij geen vriend van je? Hij komt toch dikwijls bij je tante aan huis, is het niet?" „Hij is een vriend van Tanis". Linet sprak met een zekere reserve en het viel Carrie op, dat toen Torquil met een glas limonade terug kwam, Linet het ge zicht afwendde en geen poging deed aan het gesprek deel te nemen. Dit was zoo zonderling voor een debutantje dat Carrie zich verbaasd afvroeg, wat daar van wel de reden kon zijn, doch toen Mar cus Standish zich een oogenblik later bij hen veegde en zijn plaats innam naast het slanke figuurtje in het gebloemde tafzijden jurkje, meende zij de reden gevonden te hebben. Het belletje ging en zij had geen gelegen heid meer om aan Linet te denken, want allen snelden terug naar de loge, waar zij hun oude plaatsen weer innamen om naar de tweede acte te luisteren. Marcus maakte zich weer meester van Li net's tengere handje. Daar zij geen weer stand bood. boog hij zich voorover en fluis terde brutaal onder de muziek door: „Ik ben dol op ie. Ben je een klein beetje 1ol op mij ook?" Hij kreeg geen antwoord Misschien ver- vachtte hü er ook geen Maar toen Line' averwachts opkeek zag zij, dat de oogen ran 'ord Rowan' Aak haar gerieh var- 7i,u h;' —*uta >r ze hoord nebben en .ou hij iezien hebben hoe dicht de zwarte mouw vn Marcus tegen haai blooten arm aan lag? Eer. ^ogenblik raakte Linet in de war en was zij er zeker van, dat dit zoo was. Was dat soms de reden, waarom hij haar zoo onder zoekend aankeek. Toen haalde zij haar schouders opWat ging het hem ten slotte aan? Desondanks trok zij haar hand voorzichtig terug en keek de rest van den avond niet meer naar Marcus om. De groote ramen van de woning van lady St. Keynes in Belgrave Square stonden wijd open om de koele nachtlucht binnen te la ten, doch deze scheen nauwelijks tot de groote overvolle balzaal door te dringen. Nu behoefde Linet geen muurbloempje meer te zijn. Marcus was ternauwernood van haar zijde geweken en zij hadden viermaal achtereen met elkaar gedanst, toen Marcus somber opmerkte: -.Carrie heeft me opgedragen met haar Amerikaansche schoone te dansen. Het lijkt me het beste, dat ik dat nu meteen maar doe, dan ben ik er van af. Vind je het erg, Linet?" Linet schudde het hoofd. Neen, zij vond het niet erg. Eigenlijk was zij blij, dat zij even een oogenblikje voor zich alleen had, om haar verwarde gedachten te verzame len. Blij ook om even op adem te kunnen ko men, want de emotioneele spanning van de opera, de hitte en het lawaai van het bal de den haar duizelen. En die nare enkel voelde zij zoo nu en dan ook nog steeds. Langs de groote open schouw waren bloemversieringen aangebracht en een enorm blok ijs in een alcoof verkoelde de lucht eenigszins. „Ik vóel me gewoonweg gekookt", kon digde Bobbie Vereker aan en veegde zijn gladde roze gezichtje af. „Maar ik ben meer dan bereid jouw door de menigte heen te 'oeren ah je er tenminste niet op teger »Hb> 1 vlichanmd»' ian ,en!" „Spijt me Bobbie, maar mijn enkel doet ■•en beetje pijn." Als vanzelfsprekend had Linet zich de ge woonte van de Londensche uitgaande we reld en speciaal van het kringetje van Tanis aangewend om iedereen bij zijn voornaam aan te spreken. Er waren er zelfs ver- scheidenen, waarvan zij den achternaam niet eens wist. En iedereen-noemde haar „Linet". Zij mocht dien vroolijken Bobbie graag, al behoorde hij dan ook niet tot de begeerde partijen en al had tante Beatrice hen voor elkander bestemd. Op een sofa, niet ver af, zat tante Bea trice haar met arendsblikken gade te slaan en waarschijnlijk vroeg zij zich af, waarom Linet niet met den jongen Vereker danste. „Toe verander van idee en geef mij een kansje", drong hij aan. Tante Beatrice keek nog steeds naar haar. Even schudde Linet het hoofd tegen Bobbie en verliet toen snel de zaal. Als zij nog een oogenblik langer daar gebleven was, zou die waaier haar ge wenkt hebben en zou Bobbie haar gevolgd zijn en had zij toch met hem moeten dan sen. Een onverklaarbare opwelling drong Linet er toe, een rustig plekje te vinden, waar ze even tot zichzelf zou kunnen komen en mis schien een oogenblikje haar oogen dicht zou kunnen doen. „Wat begin ik al blasé te worden", dacht zij spijtig, „ik vind het niet eens meer zoo heel prettig om er steeds midden in te zitten" Eindelijk liep zij een kamer binnen, die zich aan het einde bevond van een serie met rood en goud versierde vertrekken op de beneden verdieping en klaarblijkelijk als een kleine studeerkamer werd gebruikt. Alleen er bevend zich iemand anders in die kamer. Voor zij tijd had zich terug te trekken, zag Linet een jongeman, die kaarsrecht in een grooten. rooden -itoe voor het raam zat. Over zijn sn.een lag ;en dunne plaid en hij rookte een sigaret. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8