Het Nichtje van buiten De Ruyter van „Quick", de winnende ploeg in de A-klasse van de Zaterdag te Amsterdam gehouden Vondelpark estafette, wordt door zijn clubgenooten in triomf naar de kleedkamer gedragen Z. Exc. minister mr. J. A. N, Patijn tijdens zijn rede bij de herdenking van het 50-jarig bestaan van het Concertgebouw te Amsterdam, welke Zaterdagmiddag in het jubileerende gebouw werd gehouden Spelmoment uit den interland-korfbalwedstrijd Nederland België Zondag te Amsterdam op het A.F.C.-terrein is gespeeld welke In het Koloniaal Instituut te Amsterdam is Zaterdag een tentoonstelling geopend van modellen van het in aanbouw zijnde passagiersschip „Oranje", waaronder talrijke fraaie modellen te bewonderen zijn De Koningin van Italië aan den arm van Adolf Hitler bij aankomst op de Piazza di Sienna te Rome, waar ter eere van het bezoek van den Führer een groot folkloristisch nachtfeest werd gehouden De onderzeebooten O 11 en O 16 hebben voor een bezoek aan Amster dam aan den steiger van Van Es Ommeren ligplaats genomen De nieuwbenoem de burgemeester Van Vlaardingen, de heer M. C. Siezen, die Zater dag als zoodanig is geïnstalleerd, tijdens de inspectie van den burger wachtbij aankomst Overzicht tijdens het dubbelspel voor den Davis Cup-wedstrijd Nederland Frankrijk op de M.E.T.S.- banen te Den Haag. Op den voorgrond het Nederlandsche duo, Hughan en Van Swol FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 16) Mrs. Winsley beet zich op de lippen, doch dwong zich te glimlachen. „Heel vriendelijk van u Lady St.-Keyne. Zij is natuurlijk nog wat verlegen". „Maar dat is allercharmantst", zei Lady St. Keyne. „Ik ben ouderwetsch genoeg om dat aardig te vinden. Schuchterheid is te- genwoorlig nergens meer te ontdekken". Plotseling scheen haar iets te binnen te schieten en in vertrouwen deelde zij Mrs. Winsley mede, dat een nichtje van haar. dat zesde bruidsmeisje zou zijn, als haar doch ter Pamela trouwde en waarbij Tanis ook aanwezig zou zijn, onverwachts mazelen gekregen had, zoodat zij een bruidsmeisje tekort kwam. „Zij is ongeveer net zoo groot als uw nichtje en heeft ook zoo ongeveer hetzelfde figuurtje. De japon is al klaar. Zoudt u Miss Seton haar plaats kunnen laten innemen? Zij zal een schattig bruidsmeisje zijn en u zoudt me werkelijk uit een groote moeilijk heid helpen". Het was natuurlijk onmogelijk om „neen" te zeggen op zoo'n voorstel en Mrs. Wins ley stemde dus eenigszins schoorvoetend toe, hoe wel zij er eigenlijk de voorkeur aan zou hebben gegeven, als Tanis alleen op die partij had kunnen schitteren. Wat had Linet toch over zich. vroeg zij ach af, dat iedereen naar haar keek en haar zoo aardig vond? Zelfs Lord Rowant. die haar meegenomen had om te soupeeren.... ,Moe kon Tanis dat laten gebeuren? Een plotseling gevoel van ongerustheid maakte zich van haar meester. Zij kwam haastig overeind en de zaal uitgaande op zoek naar haar schoone dochter, kwam zij tot de verrassende ontdekking, dat Tanis juist ook naar haar uitzag en in geen al te goed heumeur was. „Ik heb genoeg van deze fuif", kondigde zy aan. „Laten we naar huis gaan. Ja moe der, ik meen het" voegde zij er aan toe, toen Mrs. Winsley aarzelde. „Morgenavond is xlat Syston Cabaret en ik ben doodmoe". Mrs. Winsley keek haar verbaasd aan. Zij wist niet, dat Tanis met Eldred Byrne ge kibbeld had en dat Tanis tot de conclusie gekomen was, dat het met het oog op alles, beter was, elkaar niet meer te ontmoeten. De moeder zag alleen de boosheid in Tanis blik en het trappelen van de hooggehakte schoentjes. Zij snelde naar boven om de ca pes te halen. Doch in de gang dacht zij aan Linet. Als Tanis in zoo'n stemming verkeerde, was het beter niet al te veel te zeggen, maar zij ver klaarde toch, dat zij eerst Linet moesten zoeken, om haar mee naar huis te nemen. Maar hiertegen verzette Tanis zich op slag. „Oh, maak daar toch niet zoo'n drukte over. Marcus zal haar wel thuis brengen. Zij danst nu met hem. Als u niet met me mee gaat, moeder, dan ga ik alleen". Dat gaf den doorslag. Een tweede factor die tot deze beslissing leidde was het zien van Lord Rowant die de stoep afliep en in oen zomernacht verdween. „Ik vindt het niet prettig, als meisjes door longemannen thuis worden gebracht", be- bon zij zwakjes, maar Tanis nam haar bij den arm en sleepte haar bijna mee de stoep af naar den wagen. „Onzin, moeder", zei zij ruw. „We leven nu niet meer in negentienhonderdeen". En zoo kwam het dat Linet, ongeveer een uur later van Pamela St. Keyne hoor de, dat haar tante al naar huis was en Ta nis ook. „Oh lieve hemel", zei Linet hulpeloos. „Hoe is het mogelijk, dat ik hen niet gezien heb? Moet ik nu iemand anders vragen me thuis te brengen?" „Dat moet je inderdaad", merkte Marcus op, die deze naïeve vraag opving, „en die iemand zal ik zijn. Maak je maar niet be zorgd, Pamela; ik zal het schaapje wel veilig bij de kudde terug brengen". „Marcus", vroeg Linet, gaan we wel den goeden weg naar Ladogan Terrace?" Li een hoekje van de taxi had zij droome- rig de lichten van de Mali voorbij zien glijden, terwijl de hemel zich reeds begon te kleuren bij het aanbreken van den nieuwen dag. Doch op kort bevel van Marcus maakte de chauffeur een grooten omweg en reed langs allerlei onbekende straten. „Het is voor mij de goede weg"', antwoord de Marcus en boog zich glimlachend voor over om haar oogen te kunnen zien. „Ik kreeg zoo schoon genoeg van dat gezelschap daar, dat ik je ook wel eens voor mij alleen wilde hebben". „Maar net is al zoo laat", protesteerde Linet, terwijl zij een geeuw onderdrukte. „En tante Beatrice zal het zoo vervelend vinden". „Laat zij het vervelend vinden". Marcus wierp zijn sigaret het raam uit en sloeg zijn arm om haar tengere schouders. „Als jij hetzelfde gevoel hebt als ik, zou je al leen met mij willen zijn. Wat voel je eigen lijk, Linet? Daar kan ik nooit heelemaal achter komen". „Dat heb ik je al gezegd; ik ben moe." Maar zij trok zich niet terug, wilde zich niet terugtrekken, hoewel zijn aanraking haar even deed beven, gedeeltelijk uit vrees, gedeeltelijk van verrukking. Zij voelde zich nu tamelijk zeker van Mar cus; was er bijna van overtuigd, dat hun beider levens door het lot samengevoegd zou den worden en dat hij de man was, dien zij zou leeren liefhebben, dien zij zou kunnen vertrouwen, waar zij op aan zou kunnen in een wereld, die zooveel ontgoocheling kon bieden, zooals zij in dezen korten tijd reeds gemerkt had. Doch zij wenschte zich niet te haasten nog niet. Zij wilde volkomen zekerheid hebben. Zij wachtte op een innerlijke openbaring, die haar van aangezicht tot aangezicht zou brengen met de ware liefde. Marcus dacht daar anders over. Zijn arm lag nu vast om haar heen en een van zijn handen hield de hare gevangen. „Ik moet je een kus geven", fluisterde hij haar in het oor. ,.A1 weken lang snak ik daar naar en het is slecht voor mij, als ik niet krijg was ik hebben wil." Gespannen keerde Linet zich tot Marcus, hoewel zij van plan was geweest die be- geerige, donkere oogen te ontwijken en ook den tastenden mond, die zoo dicht bij den haren lag. „Dat v/as volmaakt", zei hij, toen hij haar eindelijk losliet. „En wat ik nog meer wil zeggen, ik geloof werkelijk dat ik de eerste man ben. die je ooit gekust heeft" „Natuurlijk ben je dat". Linet lachte onzeker en keek hem met groote oogen aan. Diep in haar hart wacht te zij op wat nu komen zou. Een kus was natuurlijk iets zaligs, maar die zou nu toch gevolgd worden door heerlijke woorden, die Marcus en haar voor altijd tezamen zouden voeren. Doch hij beantwoordde dien blik met een gloeiende liefkozing en drukte haar ver warde hoofdje dicht tegen zich aan. „Wat ben je een schat", zei hij, op haar neerziend. „Ik geloof heusch dat je wel een beetje van me houdt. Toen ik je samen met Torquil zag, begon ik bang te worden, dat hij zijn vijftigduizend hectaren aan jou voeten zou leggen, om nog maar te zwij gen van zijn kasteelen en zijn jacht. Ik heb geen roode cent, weet je, lieveling. .Dat kan me niet schelen", zei Linet zachtjes. Als dat het eenige was, dat hem er van weerhield haar te vragen zijn vrouw te wor den, zou zij hem wel toonen hoe weinig al die dingen beteekenden, die zoo'n groote rol speelden in het leven van tante Beatrice en haar wereldsche vrienden. Maar toen Marcus weer begon te spreken zei hij slechts: „Laten we niet- al te ernstig worden. Tk geïoof niet-, dat we een van beiden er op voorbereid zijn de harde werkelijkheid on der de oogen te zien. Dit is goed genoeg voor mij". En hij trok haar weer naar zich toe op een wijze, alsof hij daartoe het volste recht had. Doch Linet gevoelde zich niet geheel ze ker meer en vermeed zijn kus. „Laten we nu naar huis gaan. Marcus. Tante Beatrice zal wel razend zijn, dat ik zoo laat thuis kom". Marcus Standish had genoeg ervaring om te begrijpen, dat het het beste was toe te geven. „Prachtig, lieveling" zei hij luchtig te luchtig. .Morgen komt er weer een dag en dan treffen we elkaar in dat cabaret. Re serveer zooveel mogelijk je dansen voor mij". Toen gaf hij den chauffeur opdracht naar Ladogan Terrace te rijden. .Maar ga je aan niet met Tanis en mij naar mrs. Syston?" Linet verbaasde zich, want hij had afgesproken met hen te dineeren en daar na mee te gaan naar een uiterst modern bal, waar zij om tien uur uitgenoodigd warea^ als het groote diner voorbij was. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10