BEVERWIJK Stof voor profest. Vereeniging lot bevordering der belangen van T. B. C.-patiënlen. Propaganda-avond in Odeon. Zaterdagavond heeft de plaatselijke afdee ling van de Vereeniging tot bevordering der belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland in gebouw Odeon een propaganda-avond ge houden. De voorzitter, de heer Trieling. heette in zijn openingswoord speciaal den heer Lessing, lid van het bestuur en de Hawaiïangroep. die medewerking verleende, welkom. Vervolgens vestigde de voorzitter de aandacht op de be doeling van dezen avond, die hoofdzakelijk is belegd om propaganda te maken voor deze nuttige instelling, waarvan velen nog niet weten wat zij voor de tuberculosebestrijding doet. Na dit openingswoord heeft het hoofdbe stuurslid. de heer A. Lessing uit Amsterdam, een propagandarede uitgesproken, waarin hij zei, dat ongeveer 60 a 70.000 menschen. hoofd zakelijk jonge menschen. aangegrepen zijn door den bacil, die reeds duizenden en duizen den menschenlevens heeft geëischt. In vele gevallen had misschien uitzending naar sana toria redding kunnen brengen, maar de benoo- digde financiën ontbreken. Na uitvoerig te hebben behandeld hoe de tuberculose wordt veroorzaakt, wees spr. erop, dat vooral onder de werkloozen de meeste slachtoffers van den tubercelbacil worden gevonden, wat de heer Lessing weet aan de slechte toestanden, waar in vele werkloozen verkeeren. „Maar mag de menschheid dan maar zon der meer toezien, dat duizenden menschen levens worden betreurd.?" vroeg spr.-zich af. De overheid offerde voor de bestrijding onge veer een millioen gulden en duizenden parti culiere vereenigingen bewandelen alle wegen om te trachten te helpen, waar nog geholpen kan worden. Al deze bijdragen zijn echter nog maar een druppel in de zee. In verscheidene sanatoria zijn nog plaatsen beschikbaar, maar het geld ontbreekt om die leege plaatsen te vullen. Op initiatief van de ontslagen patiënten werd in 1921 de vereeniging tot bevordering der belangen van T.B.C.-patiënten in Neder land opgericht en dank zij haar zegenrijken arbeid sinds de oprichting verricht, verkeert thans de vereeniging in de belangstelling van een groot deel der bevolking. In het afgeloopen jaar konden zelfs 162 patiënten van alle ge zindten worden uitgezonden en nog aan ver schillende lijders van tuberculose op andere wijze hulp verleend worden. Uit collecten, in zamelingen van oude metalen en op allerlei andere- wijzen werd ongeveer f 10.000 bijeen gebracht, maar tuberculose-bestrijding is duur. En als straks de hulp niet grooter wordt zal ook deze vereeniging op aanvragen voor uit zending, wegens gebrek aan geldmiddelen af wijzend moeten beschikken, wat nog niet ge beurd is. En vooral nu het aantal aanvragen in het eerste kwartaal van dit jaar talrijker is dan ooit tevoren, moet de vereeniging over meer geldmiddelen beschikken, om hieraan te voldoen. De heer Lessing had daarom groot respect voor het bestuur van de afdeeling Be verwijk. die op deze manier tracht een steentje bij te dragen voor de T.B.C.-bestrijding. Spr. hoopte en vertrouwde erop, dat deze avond aan het gestelde doel zou beantwoorden. Met een krachtige opwekking om zooveel mogelijk steun te veiieenen aan deze instelling besloot spr. zijn gloedvol betoog, dat met een luid applaus werd beloond. De voorzitter heeft den heer Lessing dank gebracht voor zijn rede. Hierna is de Hawaiian-groep van het arbei- dersmandolinegezelschap uit IJmuiden eenige malen opgetreden, wat zoo bij de talrijke aan wezigen in den smaak viel, dat het gezelschap er zonder toegift niet afkwam. De heer Trie ling was dan ook ongetwijfeld de tolk der aan wezigen, toen hij de leidster van het ensemble bedankte voor de belanglooze muzikale mede werking. Een bal, waar het gezellig toeging, onder leiding van den heer H. van der Plas met mu ziek van „De Kennemer Boys", besloot den propaganda-avond. waarop het bestuur van de plaatselijke afdeeling met groote voldoe ning kan terugzien, niet in het minst, omdat 15 donateurs en 8 leden konden worden inge schreven. Bovendien gaven zich nog eenige collectanten (trices) op voor de a.s. collecte. Een propaganda-avond dus, die in alle opzich ten geslaagd mag heeten. Zilveren ambtsjubileum Ds. J. Ph. Haumersen. Herdenkingsfeest in de Luthersche Kerk. Ter gelegenheid van het zilveren ambts jubileum van Ds. J. Ph. Haumersen, predi kant der Evangelisch-Luthersche gemeente alhier, werd Zondagmorgen in het kerkge bouw aan de Koningstraat een herdenkings dienst gehouden. De dienst werd geopend met het zingen van het eerste en derde vers van Gezang 56, waarna werd gebeden. De jubileerende herder had als tekst voor zijn prediking gekozen vers 19 uit het vierde hoofdstuk van het Mattheus-evangelie. waar in Jezus tot zijn discipelen zegt: „Volgt Mij na en Ik zal u visschers der menschen ma ken". Om bijzondere redenen, aldus de predi kant, had hij deze woorden, die ook 25 jaren geleden bij intrede in de gemeente Winscho ten den tekst voor zijn predikatie vormden, voor dezen dienst gekozen. Ds. Haumersen betuigde allereerst zijn har- telijken dank voor de vele oprechte en een voudige blijken van belangstelling, welke hij bij zijn jubileum had mogen ondervinden. Voorts gaf de jubilaris den wensch te ken nen dezen dag zoo sober mogelijk door te brengen. (De kappersbedienden te Stamboel zijn in verzet, omdat zij voortaan volgens gemeente-verordening de kleeren van de klanten niet meer mogen afborstelen, waardoor hun fooien ontgaan. Men acht de ver spreiding van stof en microben echter onhygiënisch.) In Stamboel wordt, protesteerend. Zwaar de Turksche trom geroerd, Sedert men daar, streng regeerend. Een verbod heeft ingevoerd. Kappers en bedienden klagen Over hun toekomstig lot. Nu men hen is komen plagen Met een stof- (geen kap-) verbod. Wie een klant nog wil „stoffeeren" Bij 't vertrek uit de salon. Zit met de gebakken peren. Want men zet hem op de bon Het mag erg voorkomend wezen, Zegt de strenge overheid. Hygiënisch valt te vreezen. Dat besmetting wordt verspreid. Waarom jaagt dit de bedienden, Zult u vragen, op de stang? Nou. die klantontstoffing, vrienden, Raakt hun stoffelijk belang. Niet het knippen, niet het scheren, Ook al doet men 't nog zoo mooi. Maar alleen, naar 't schijnt, stoffeeren, Levert stof op voor een fooi. Stamboel mag geen stofboel wezen Is de leuze, houd het rein, Maar het middel lijkt in dezen Erger dan de kwaal te zijn. De verboden die er kwamen, Zetten zeker 't kwaad niet stop, Alle kappersborstels samen Joegen nooit zoo'n stofwolk op, P. GASUS. Na het zingen van Gezang 205, verzen 4 en 5 hield Ds. Haumersen zijn prediking. Het groote leven zegt ons, aldus spr., dat de menschheid leeft in een wereld van stoffe lijke dingen. Dit is echter niet de wensch, die Christus stelt in zijn evangelie. Al die stralen van de wereld vinden haar oorsprong in we- reldsche bronnen, maar die bronnen verdro gen en het wereldlicht zal langzaam uitflak- keren. Wat met de wereld Is, zal ook met de wereld vergaan. Eens werd in een kribbe een mensch geboren, die aan een kruis stierf. De wereld sloeg geen acht op hem, zijn leven scheen kort en onbeduidend te worden Maar het bleek een leven van ongetemde kracht te zijn. Dit was Christus, een koning zonder een zweem van tirannie, een held. zooals nooit tevoren had geleefd en indien er ooit een martelaar was. dan is Hij martelaar ge weest. Daarom is Hij de vorst der harten, waarvoor ieder menschenkind zich eerbiedig buigt. Wij kunnen vol vertrouwen den weg volgen, zoo vervolgde de predikant, die door Hem is aangegeven. Rustig en klaar staat Hij voor het menschelijk bewustzijn in het heilige, dat ons bevrijdt en verheft. Dit nu is de kern van het leven. Het leven doet ons ons zelf 2ien in eigen roem en kracht. Wij kunnen niet anders doen dan gelooven. dan bezien we het leven van den innerlijken kant. In Christus ligt de geheele levensvervulling. Wanneer wij ons geheel aan Hem geven, dan is er geen zonde meer zonder beroüw, daarin ligt de levenszin van karaktervastheid en karaktergrootheid. Wij voelen ons dan weer kinderen van God en geen kinderen van de wereld. „Zou er plaats zijn in de wereld", zoo vroeg spr. „voor jodenmarteling, machtswellust en oorlog als er menschen waren naar God's evangelie?" Ds. Haumersen eindigde zijn prediking met een ontkennend antwoord op deze vraag, im mers, de menschen zouden kunnen leven als broeders. Dit is het evangelie van Christus. De heer J. W. D. Schmitz, heeft hierna den predikant namens den kerkeraad gelukge- wensch met diens jubileum, de hoop uitspre kend, dat God hem nog vele jaren de kracht zou geven om zijn ambt te vervullen Ds. J. A. Haumersen, een zuster van den jubilaris en predikant te Kampen, richtte eenige hartelijke woorden tot haar broeder en bood hem tevens namens oude vrienden gelukwenschen aan. De jubilaris dankte voor de geuite wen- schen en hoopte, dat de goede geest en de verstandhouding met den kerkeraad zou blij ven voortbestaan. Met Gezang 270 vers 4 werd de dienst be sloten. Na afloop hebben velen van de gelegen heid gebruik gemaakt om in de consistorie kamer Ds. Haumersen persoonlijk geluk te wenschen. BRANDJE IN DE DUINEN. Tengevolge van het aanleggen van een vuurtje door kinderen ontstond een brandje in de duinen. Omwonenden snelden toe en wisten nog juist uitbreiding van het brandje te voorkomen. Zij bluschten het vuur met duinzand. GOED AFGELOOPEN. In de bocht van den Hoflanderweg en den Alkmaarschenweg liep het linkerachterwiel van een vrachtauto af. Het wiel kwam tegen de voorzijde van een tegenligger terecht. De chauffeur van dezen auto stopte onmid dellijk. Het ongeval liep goed af. De auto, die met het wiel in botsing kwam bekwam aan den voorkant eenige schade, die door verze kering gedekt wordt. R.K. V. V. „VITESSE". De uitslagen van de te Bergen gespeelde wedstrijden waren Berdos—Vitesse 4—1; Ber- dos-veteranen—Vitesse-veteranen 2—4. Ber dos won verdiend. De Bergenaren speelden een vlot open spel, waar Vitesse kort spel te-1 genover plaatste. Bij het ingaan van de rust had Berdos reeds een voorsprong van 20. In de tweede helft blijft Vitesse het spel te kort houden. Wanneer de stand reeds 4—0 is weet Plas de eer te redden, zoodat het einde kwam met 41. Vitesse miste Kuiper en Res. WEG VAN DEIN KONINKLIJKEN OQOPSTOE T OP 12 MEI Als prinses Beatrix gedoopt zal worden zullen van heinde en ver kijklustigen naar Den Haag komen om getuige te zijn van het eminente schouwspel. De ver schillende troepen welke langs den weg zijn opgesteld (zie het lijstje op de kaart) zullen het militair eerbetoon brengen aan de vorstelijke personen. Zooais reeds gemeld zal Zijne Majesteit Leopold, de Koning der Belgen, peet vader worden van onze prinses, en de doopplechtigheid bijwonen. Over de afzetting der straten en passeering van het doorgaand verkeer zullen nog nadere inlichtingen worden verstrekt, o.m. welk weggedeelte bij het Koninklijk Paleis en omgeving Groote Kerk toegankelijk is voor het publiek. Wij raden den lezers aan in dit verband met de radio-reportage en heruitzending op dien dag of eventueele plannen het schouwspel gade te slaan, dit kaartje uit te knippen. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De BH.C. „Kennemerland" heeft Zonda; deelgenomen aan de wedstrijden om het club kampioenschap op den weg van de Federatie van Wielerclubs boven 't IJ. Het parcours van 11 K.M. moest zevenmaal worden gereden. Het Kennemerland-peleton gevormd door de renners Oudshoorn, Leguit, Drenth, Kooman, Kwantes en C. Bakker reed aanvankelijk een goeden wedstrijd, maar werd zoo door pech achtervolgd, dat het in de laatste ronde moest opgeven. In de eerste ronde ging „Kennemerland" met 20 seconden voorsprong aan den kop. Na een „bandje" van Drenth lagen de Beverwij kers op de tweede plaats achter Zaandam. In de zesde ronde kreeg Kwantes een ge broken zadel en. was het peleton nog met drie renners in den strijd. In de voorlaatste ronde kreeg Bakker een lekken band. Hij weigerde te repareeren en ontnam hierdoor zijn club de tweede plaats, want een peleton moet met tenminste drie renners den wedstrijd eindi gen. De Beverwij kers waren toen op 55 sec. tweede achter Zaandam en eerst op 5y2 mi nuut als derde Alkmaar. De uitslag was: 1. D.T.S. Zaandam, kam pioen in 2 uur 5 min. 14 sec. 2. „Victrix", Alkmaar, 3. „Alkmaria", Alkmaar, 4. „Tempo" Winkel De renner Bakker rijdt Dinsdagavond in het stadion te Utrecht achter groote moto ren. Zijn gangmaker is C. Ceuremans. Zondag houdt .Kennemerland" een sprint- rit over 1 K.M. voor de voorjaarscompetitie. SCHOOLGELDREGELING GOEDGEKEURD. De onlangs door den gemeenteraad vast- jestelde verordening op de heffing van school geld voor gewoon-, uitgebreid- en buitenge woon lager onderwijs, heeft de Koninklijke goedkeuring verkregen. HEEMSKERK R.K. V.V. „A.D.O.", Donderdag 12 Mei houdt de R.K. Voetbal- vereeniging „A.D.O." een ledenvergadering in het K.S.A.~gebouw. De heer G. Kruyver, secre taris van den Diocesanen Haarl. Voetbalbond, zal een propaganda-rede houden. A.D.O.U.S.V. Zondag speelde A.D.O. een vriendschappe- lijken wedstrijd t'egen U.S.V. uit Uitgeest. Deze wedstrijd droeg eenigszins een officieel karak ter daar het de laatste wedstrijd was welken de speler Th. Koopman voor A.D.O. speelde. Voor af werd de scheidende A.D.O.'er door den voor zitter van A.D.O. toegesproken. Hieruit bleek dat de heer Koopman een welbesteed voetbal leven achter den rug heeft. Hij speelde voor A.D.O. 223 competitie-wedstrijden, bovendien een groot aantal vriendschappelijke ontmoe tingen. Door zijn voetbalschoenen aan den kapstok te hangen heeft Koopman nog niet afgedaan, daar hij verder als oefenmeester aan de club verbonden blijft. Ook door den voorzitter van de supporters club „Blauw Wit" werd de heer Koopman toe gesproken. Deze spreker hoopte hem spoedig als lid in zijn club te zien. Beide sprekers boden bloemen aan. De heer Koopman dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden tot hem gesproken. Hierna ving de wedstrijd aan, het werd een aardige partij waarin beide elftallen om beur ten goed spel te zien gaven De rust ging in met 0—0. Na de rust wist U.S.V. twee maal Beentjes te passeeren hetgeen voor hen de overwinning beteekende. De uitslag was eenigszins geflatteerd.' Een ;elijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. Te Akersloot speelde een A.D.O.-combinatie een wedstrijd tegen Meervogels. Het resultaat was een gelijk spel. De oudste juniores namen deel aan een beker-tournooi te Wormer. De eerste wedstrijd werd een 31 overwinning op W.S.V. a. In de tweede ronde werden zij met een 20 neder laag door D.E.M. uitgeschakeld. JAARVERGADERING „P.I.M." In het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw hield de E.H.B.O.-vereeniging „P.I.M." haar jaar vergadering onder leiding van Mej. Taams. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom en sprak hierna eenige woorden van waardeering aan het adres van den eere-voor- zitter Dr. A. M. IJpma die naar Den Haag is vertrokken. Het verlies van dezen leider werd door de vereeniging zwaar gevoeld, aldus spreekster. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental in het afgeloopen jaar tot 40 is gestegen. Het financieel verslag vermeldde een batig saldo van f 44,33. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing 'werden de aftredende leden mej. M. Taams en de heer N. v. d. Outenaar bij acclamatie her benoemd. In de twee vacatures werd voorzien door mej. A. Tesselaar en de heer R. Docter In de verificatie-commissie namen zitting de heeren Wim Neuteboom en Jan Koopman. De zomer-oefeningen worden ook dit jaar weer gehouden de regeling ervan werd aan het bestuur overgelaten. Aan het begin van het nieuwe cursusjaar zal een nieuwe arts-leider worden gekozen. Vervolgens werd een propaganda-commissie benoemd bestaande uit Mej. Jo Wentink en de heeren H. Kranendonk. W. Muijen en N. v. d. Outenaar. KRUISVAART. Zondagavond werden een 20 adspirant-leden van de Kruisvaart in de Burcht geïnstalleerd. Des avonds werd een feest gegeven in het K.S.A.-gebouw. Verschillende aardige stukjes werden door de jongens voorgedragen, het hoogtepunt was „Het gastmaal der kinderen" een miraculeus spel in één bedrijf. ZWEMMEN. Zaterdag 14 Mei zal de Heemskerksche Bad en Zweminrichting haar poorten voor het zwemlustig publiek openstellen. RECLASSEERING. De collecte welke Zaterdag alhier is gehou den ten bate van de Nat. Reclasseering heeft opgebracht f 56.90. SANTPOORT OVERPLAATSING. De agent van politie H. de Bruine wordt overgeplaatst naar Santpoort-station. NESTKASTJES. Indertijd deelden wij mede, dat het bestuuK van „Santpoorts Bloei" het voornemen had, mits het toestemming kreeg van het gemeen tebestuur, in het Rijkenspark nestkastjes op te hangen. Die toestemming is afgekomen en thans heeft het bestuur 15 nestkastjes, aan gevuld met eenige exemplaren, die gratis beschikbaar waren gesteld door eenige vogel vrienden, in genoemd park opgehangen. TOONEELVEREENIGING V. O. O. T. A. G. Zondagavond trad de tooneelvereeniging v. O. O. T. A. G. voor het laatst in dit seizoen voor het voetlicht. Het bestuur had de keus laten vallen op de klucht in 3 bedrijven „Voor één dag dame", naar het Engelsch bewerkt doos G. Huismans. De zaal was goed bezet en we gelooven wel, dat de aanwezigen zich geamuseerd hebben. Toch was het duidelijk te bespeuren, dat het een deel der V. O. O. T. A. G.-krachten aan de noodige tooneel-routine ontbrak. De rijke vrijgezel Charlie Thompson (de heer Meyer), die voor één dag een vrouw noo- dig had* omdat hij zijn voogd destijds ge schreven had, dat hij getrouwd was en die voogd op bezoek kwam hadden we gaarne wat deftiger hooren spreken. Voorts kwam vooral in het eerste bedrijf het gesprokene er wat te werktuigelijk dus zonder overtui ging uit. De heer C. van 't Riet vertolkte de rol van voogd niet onverdienstelijk; hij had echter ook iets voornamer kunnen spreken. In deze klucht kwamen wel meer vreemd aandoende dingen voor, maar wat al zeer op viel, was het feit, dat de voogd in het eerste bedrijf zóó bijziende was, dat hij den butler voor Charlie Thompson aanzag en direct daarop op 't eerste gezicht zag, dat mevr. Chadwick een oude dame was. Deze mevr. Chadwick (mej. Tini Groene- woud) speelde haar rol lang niet slecht. Haar spel was beheerschter dan van het gros der andere dames en heeren. Alleen aan haar rol- kennis leek af en toe iets te haperen. Een belangrijke rol had de heer J. Arisz als William, den butler. Het droog-komieke van zijn rol bracht hij er aardig' af, doch tafel- dienen kon hij niet en ook hij had ge- acheveerder moeten spreker. Jane (mej. M. Buur)) het keukenmeisje de „ééndagsdame" had gebrek aan routine. Haar spreken had iets onnatuurlijks, haar spel was te onrustig. Van de kleine rollen voldeden Polly Canero (Alie Buur), Canero (Piet Buur) en Claude (J v. Leeuwen) goed. Lucy Norton (mej. Ruigrok) deed nog wat onwennig. PRINS WEER THUIS. Zaterdag j.l. heeft Toon Prins, wien bij de ontmoeting tegen Blauw Wit een ongeval overkwam, het Burgerziekenhuis te Amster dam verlaten. Het Stormvogels-bestuur liet bij Prins' thuiskomt bloemen zijn tolk zijn. CASTRICUM TENNIS. HAARLEM IIIBAKKUM I (5—3). Zondag speelde de Tennisclub Bakkum te Haarlem en verloor met 53. De uitslagen waren: Mej. Hooft slaat mej. de Jong 7—9, 6—2, 9—7. Mej. Jongeneel slaat mevr. Martens, 1—6, 6—2, e—1. R. Reinalda verliest van H. Horjus, 8—6, 5—7, 2—6. V. d. Wal verliest van L. A. Res 2—6, 2—6. Mej. v. Beeck Vollenhove en R. Reinalda verliezen van mej. de Jong en W. Uhl 3—6, 3—6. Mej. Jongeneel en J. Andrée de la Porte slaan mej. de Haan en L. A. Res 6—2, 11—13, 63. Mej. Hooft en mej. v. Beeck Vollenhove slaan mevr. Martens en mej. de Jong 6—4 6—2. V. d. Wal en J. Andrée de la Porte slaan w- Huhl en H. Horjus 8—10, 7—5, 9—7. AANGEKOMEN. 6 Mei: Atlanta s.s. La Plata Ruth m.s. Houston 7 Miei: Cornelia B. m.s. Hamburg Madjoe m.s. Rotterdam Christian B. s.s. Karlshamn Henriëtte m.s. Londen Wilbo m.s. Londen Olga m.s. Londen Theano s.s. Fowey Superga s.s. Beaumont Laurent Meeus m.s. Houston Karl Lepin m.s. Leningrad 8 Mei: Nidarholm s.s. Helsinki Colombia m.s. West Indië Rijnstroom s.s. Bristol Vliestroom s.s. Huil Cordillera m.s. Hamburg Uckermark s.s. Batavia Merel s.s. Londen Marne m.s. Boston VERTROKKEN. 6 Mei: Aurora s.s. Rotterdam Orpheus s.s. Odense Ek s.s. Oslo Venus s.s. Rotterdam Escaut m.s. Parijs Irene s.s. Kopenhagen Helder s.s. Chili Thésée s.s. Sunderland 7 Mei: Perseus s.s. Gothenburg Norita s.s. Burnt Island Oise m.s. Great-Yarmouth Euterpe s.s. Bordeaux Akeld s.s. New Castle Bowling s.s. Leith Hakefjord s.s. Malmö Gejo m.s. Londen Cornelia B. m.s. St. Brieux Enid Mary s.s. Goole Themis s.s. Bremen Prinses Juliana m.s. Vlissingen Amstelstroom m.s. Londen Baron Murray s.s. Swansea Cabo m.s. Loonden St. Annaland s.s. New Castle Vechtstroom s.s. Huil 8 Mei: Hontestroom s.s. Londen Pericles m.s. Hamburg Madjoe m.s. Douaan Cordillera m.s. West Indië Groote diepgang. Het van Houston aangekomen Belgische tankmotor:-.hip Laurent Meeus passeerde het Noordzeekanao! inkomend met een diepgang van 8,2 Meter. Hout voor Velsen. Het Russische motorschip Karl Lepin is van Leningrad en het Finsche stoomschip Nidar holm van Helsinki hier aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Passagiers ingescheept. Het Duitsche motorschip Cordillera is Zon dag van Hamburg in de Buitenhaven aange komen om een paar passagiers in te nemen voor West Indië, waarheen het schip via Ant werpen vertrok. IJzerverscheping. Teneinde een partij ijzer bij te laden kwa men de stoomschepen Aurora en Perseus als mede het motorschip Pericles van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Mij. van Amsterdam naar hier. Later vertrokken ze resp. naar de Middellandsche Zee; Gothen burg en Hamburg. Snelvarend passagiersschip voor de Rotterdamsche Lloyd. In het jaarverslag van de N.V. Rotterdam sche Lloyd wordt medegedeeld, dat de onder handelingen met de Kon. Mij de Schelde over den bouw van een snelvarend passagiers schip in een vergevorderd stadium zijn. Eer lang hoopt de Lloyd tot bestelling te kunnen overgaan. Dit schip zal dan in den aanvang van 1941 worden geleverd. Voortaan geen afschuiven meer van armlastigen? Directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon overleggen. In een te Alkmaar gehouden vergadering van de afd. Noord-Holland van de Ver. van directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon, waar de meeste Noord-Hollandsche gemeen ten vertegenwoordigd waren, is de afschui ving van kosten van ondersteuning bespro ken. De vergadering zag onder oogen, dat de praktijk helaas vaak zoo is. dat tal van ge meente- en armbesturen, elke gelegenheid gretig aangrijpen om ondersteunden, die den wensch te kennen geven naar een andere ge meente te verhuizen, daarbij zoodanig be hulpzaam te zijn, dat de gemeente daardoor van een armlastige wordt ontlast en net niet in strijd komt met art. 40 van de Armenwet. Daar te voorzien is dat een wetswijziging nog wel even op zich zal laten wachten is het dringend noodig. dat de gemeenten weder kerig zich verbinden, bij het verleenen van steun bij verhuizing, zekere normen in acht te nemen. Vooreerst aldus de heer De Haas van Dorsser, die de vergadering presideerde zal alleen dan medewerking verleend moe ten worden, wanneer de ondersteunde een werkelijk belang bij de verhuizing heeft. De medewerking zal steeds gepaard die nen te gaan met overleg met de gemeente, waarheen de ondersteunde verhuizen wil, waarbij overeengekomen kan worden, dat eventueele ondersteuning gedurende een half jaar of een jaar gerestitueerd wordt. De re geling behoeft geen dwingend karakter te krijgen. Wanneer twee gemeenten het over een verhuizen niet eens kunnen worden, kan een beroep op de Kroon worden ingesteld. Wanneer de gemeenten de zaken onderling openhartig behandelen en het sociale belang voor oogen houden is te voorzien, dat aan het afschuivingseuvel een einde komt. Alle aanwezigen zegden In principe hun medewerking toe de totstandkoming van een dergelijke regeling te bevorderen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. v^n 5 Mei 1938, is aan W. A. J. Michels, op zijn verzoek, met ingang van 15 Juni 1938, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Heeze, met dankbetui ging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewezen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2