VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Man lost schoten op vrouw en kinderen. VELSEN Tooiieelvereenigiiig „Concordia'' „Hij, Zij en Hottentot". Een volle Concordia-zaal heeft Zaterdag' avond met volle teugen genoten van de opvoe ring, door de tooneelvereeniging Concordia gegeven van het Amerikaansche blijspel van William Naples in de bewerking van Constant van Kerckhoven Jr. „Hij, Zij en Hottentot". De regie, die bij den heer L. W. Boeree be rustte, had 't zich met de keuze van dit kluch tige spel uit de renpaardenwereld zeker niet gemakkelijk gemaakt. De intrige vergt evenals een horse-race bij den beginne een vlotte start en' een tempo, dat den renner „Hottentot" eer aandeed, het gansche stuk door. En bij die start had men in 1 nog niet di rect den juisten gang te pakken; de scènes tusschen den butler en Sem b.v. en tusschen dezen laatste en Carol misten het pittige, dat we er zoo gaarne in gezien zouden hebben. Een goed tafereeltje noteerden we in de imaginaire race-scène tusschen Sem en Peggy aan het slot van 1. 2 zette, vnl. door het heerennummer, kwiek in. Jammer dat het spreken er niet duide lijker op werd. Op dit onderdeel moet men zich beter oefenen; enkele daargelaten waren dikwijls geheele scènes onverstaanbaar. In 2 ontmoetten we een aardig en goed ge speeld tafereeltje tusschen Sem en Peggy, alsook tusschen hem en den butler. Het slot kon niet tot een dezer hoogten reiken, hoewel men het trage van 1 overwonnen had. Het derde bedrijf is zeker wel het sterkste en Concordia slaagde er in de finish in een stevig tempo te bereiken, dank zij den steun van den onmisbaren butler Cweek. De belang rijke taak voor den beroemden paardenrenner Sem aangezien te worden, was den heer A. Wegman toebedeeld; hij heeft den rijder naar zijn beste krachten uitgebeeld en oogstte dan ook veel succes. In 2 vonden we zijn creatie sterker dan bij de start; naar de finish ging het eveneens in stijgende lijn. Een charmante Peggy was mevr. v. d. Pie- terman-Wonnsbecker, die zich steeds meer gaat ontpoppen als iemand, aan wie men een rol gerust kan toevertrouwen; mimiek en ge baar zijn verzorgd; ook nu gaf zij vlot samen spel te genieten. Carol (mevr. Rob-Wegman)' had wellicht in deze creatie eens wat „an ders" willen zijn, doch dit ging haar niet na tuurlijk genoeg af; gebaar en rolkennis waren in orde, maar de spraak was wat te veel aan gezet. Ook Larry (de heer J. Wormsbecker) had dit'laatste overgenomen; hij gaf van het type een zeer verdienstelijke, rustige vertol king. Ollie (de heer G. v. d. Veldt), mrs. May Gil ford (mevr. Bakker-Jongejan), Alec (de heer F. Brakenhoff), Perkins (de heer C. Bakker) en Célise (mevr. Wester-v. d. Plas) comple teerden de rolbezetting; zij hebben ongetwij feld tot het succes van dit Amerikaansche blijspel bijgedragen. De laatste, maar zeker niet de minste was de komische butler Cweek van den heer Fr. Maenhout; hij was wel wat naar den ouder- wetschen trant van spelen georiënteerd, maar hij heeft deze dankbare bediéiidenrol rijkelijk met de saus van den humor overgoten. Als de butler 't wil, kan het geheele derde bedrijf „voor hem" zijn, want dan is er gele genheid zijn verschijning nog komïeker te doen, dan zij reeds was. Cweek nam deze kans dan ook gretig te baat en hij vergastte het goedlachsche publiek op een amusante vertooning als een geheel in de race opgaan de toeschouwer. De regie had zorg gedragen voor een keurig tooneeltje in 3 en toonde in de verschillende, spelmomenten, dat de samenwerking tusschen den werkenden kring en den regisseur er een is, die op een groote medewerking berust. Waardoor Concordia een uitvoering kon ge ven, waarbij het publiek zich zeker geamu seerd zal hebben. W. Ver. tot Jiestrijding der Tuberculose. Het jaarverslag- van den penningmeester. Volgens het jaarverslag van den penning meester van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, den heer R. S. van der Veen telt de verplegingslijst per 31 December 1937 niet minder den 27 namen met een totaal aan verplegingskosten van f 14710.70. Op deze lijst komen nog namen voor van patiën ten welke reeds in 1934, 1935 en 1936 zijn uit gezonden. Op 31 December waren nog 9 pa tiënten in diverse sanatoria. Het aantal verpleegdagen bedroeg 6240, de gemiddelde prijs per dag met inbegrip van bijkomende posten was f 2.35. Bovendien financierde Maatschappelijk Hulpbetoon en eenige andere instellingen de verpleging in ziekenhuizen en diverse sana toria van 21 patiënten, waarvan op 31 De cember 1937 nog 11 in verschillende inrich tingen vertoefden. De kosten, hieraan verbonden werden be taald door: M. H. f 8610.90, belanghebben den zelf f 687.05, verpleegfonds Haarlem f 250. N.V.V. f 21, totaal f 9568,95. De inkomsten bedroegen, inclusief een sal do van f 49,58 van den dienst 1936 f 32253,12. Ontvangen werd aan subsidie f 11608 (ge meente Velsen f 9000, rijkssubsidie f 2073, N.H. Vereeniging f 535), contributie van leden f 1144.75, Emmabloemcollecte f 596,51, bijdra gen voor verpleging f 7387,41, bijdragen voor hulp in de huishouding f 632,16, bijdragen voor ziekenhuisverpleging f 9568,95, toevallige baten f 946.84, enz. Uitgegeven werd voor kosten huisbezoek f 4177,95 (salaris 2 huisbezoeksters f 3544.57), kosten consultatiebureau f 1994.58, verple gingskosten sanatoria f 14710,70, ondersteu ningen en hulp in de huishouding f 999.90, kosten Ennnabloem f 208,73, algemeene kosten f 439,25, ziekenhuis- en daarmee gelijkgestel de verpleging f 9568.95, enz. Het saldo 1937 bedroeg f 90.06. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt; Alma IJM 44. Vangst; 90 m. kabeljauw, gul en koolvisch, 40 m. braadschelvisch, 30 m. schelvisch, 65 m. tarbot, groote schol en heil bot, 30 m. makreel, 10 m. wijting en schar, 40 m. wolf en poon, totaal 305 m., benevens 500 st. stijve kabeljauw en 65 st. leng. Maria van Hattem IJM 1. Vangst: 30 m. schelvisch en hake, 75 m. braadschelvisch, 60 m. wijting, 500 m. makreel, waarvan 300 m. gestript, 295 m. koolvisch, waarvan 35 blank, totaal 960 m., benevens 150 stuks leng en kabeljauw. NOORDIIOLLANDSCIIE TENTZENDING. Van 11 tot en met 17 Mei wordt aan de Rembrandtlaan de tent geplaatst van de Tentzending Noord-Holland Gedurende genoemde dagen zullen er des avonds 8 uur bijeenkomsten worden gehou den. Verschillende sprekers, waaronder plaat selijke predikanten zullen het woord voeren. SCHOOLVOETBAL. Zaterdagmiddag werden op het terrein van Stormvogels het kampioenschap van afdeelmg E der Haarlemsche Schoolvoetbalwedstrijden verspeeld. Deelnemende elftallen waren de kampioenen van Haarlem, IJmuiden, Bever wijk en Zandvoort. De wedstrijden werden o.m. bijgewoond door de heeren Mullier, Van der Aart, voorzitter van den H.V.B., en gedeelte lijk door Burgemeester en Mevrouw Kwint. Alvorens de heer Mullier, de pionnier van het Nederl. voetbal en schenker van den Mul- lier-beker bij de ontmoeting HaarlemZand voort den aftrap deed, vertelde de leider der IJmuider schoolvoetbalwedstrijden, de heer G. J. Bremerkamp, den jongens, wien zij hier voor zich zagen en verzocht hun daarna een driewerf hoera op den heer Mullier uit te brengen, waaraan zij spontaan voldeden. Toen waren de wedstrijden weldra in vollen gang. Wat deden de jongens hun best om den wedstrijd te winnen, teneinde beslag op den Mullier-beker te leggen en de eer van hun rayon op te houden! Nadat de eerste ronde van 2 maal 10 minuten gespeeld was, gaven we Zandvoort, dat met 21 van Haarlem ge wonnen had, de meeste kans. In de 2de ronde kwamen de Zandvoorters tegenover den IJmuider kampioen te staan. Voor de rust waren de Zandvoorters het meest in den aanval, doch kranig werk van den doelman en rechtsback van Velsen-Noord was oorzaak, dat zij niet konden doelpunten. Na de rust doelpuntte Velsen-Noord tweemaal, zoodat deze school toen met 3 punten de lei ding had. In de derde ronde had Zandvoort met Be verwijk geen moeite en won Velsen-Noord met 10 van Haarlem. Met 5 punten werden de Velsenaren dus kampioen. Zandvoort behaal de 4 punten, Haarlem 2 punten en Beverwijk 1 punt. Na afloop reikte Burgemeester Kwint den Mullierbeker uit. Hij complimenteerde de win nende ploeg, zeide verheugd te zijn, dat het juist een Velser elftal was en bracht dank aan de leiders en scheidsrechters. Op verzoek van hun onderwijzer, den heer Kooien, brachten de jongens van het winnen de elftal een driewerf hoera uit op den bur gemeester en den Haarl. V. B. De gedétailleerde uitslagen waren; Eerste ronde Velsen—Beverwijk 11 ZandvoortHaarlem 21 Tweede ronde Velsen—Zandvoort 2—0 HaarlemBeverwijk 30 Derde ronde VelsenHaarlem 10 Zandvoort—Beverwijk 5—1 Kampioen: School voor Chr. Volksonder wijs te Velsen-Noord. MARKTBERICHT IJMUIDEN- IJmuiden, 9 Mei 1'938 (A.N.P.). Versche visch: Tarbot 6045 ct. per k.g. Tong 90—60 ct. per k.g. Heilbot 100—70 ct. per k.g. Griet f 29.—15.— p. 50 k.g. Middel schol f 30.idem. Zetschol f22.50—18.— idem. Kleinschol f 17.7.idem. Bot f 6.50 idem. Schar f 9.-5.idem. Tongschar f 21.13.idem. Poontjes f 6.501.20 idem. Kleinmiddel schelvisch f 14.—11.50 idem. Kleine schelvisch f 13.6.80 idem. Groote gul f 12.509.idem. Kleine gul f 12.6.50 idem. Wijting f4.20—2.60 idem. Makreel f5.502.idem. Versche haring f 6.3.40 idem. Middel heek f35.—31.— p. 125 k.g. Kleinmiddel heek f 10.50—7.50 p. 50 k.g. Kleine heek f 7.506.— p. 50 k.g. Kabeljauw f 38.—17.— p. 125 k.g. Vleet f2.60 per stuk. Leng f 1.50—0.70 per stuk. Koolvisch fO.550.07 per stuk. Rog f 19.12.per koop. SCHIP VAN Veim. aankomst LAATSTE BERICHT Alcinous (Eng. x) Batavia 15 Mei 4 Mei van Gibraltar. Altona (Du.) Ned. Indiè 30 Mei 2 Mei van Colombo. Alkmaar (Ned.) x) Chili 4 Mei te Valparaiso. Amstelkerk (Ned.) W. Afrika 4 Mei van Port Bouet. Ajax (Ned.) Danzig 10 Mei 7 Mei vertrokken. Achilles (Ned.) Midd. Zee 16 Mei 2 Mei van Napels. Ariadne (Ned.) Pireaus 11 Mei 5 Mei van Gibraltar. Ausma (Letl.) Riga (v. Velsen) 9 Mei 3 Mei vertrokken. Ango (Fr.) x) Le Havre heden 7 Mei vertrokken. f Barneveld (Ned.) x) Chili (via L'pool) 4 Mei van Valentia. Breda (Ned.) x) Chili 6 Mei van Chimbote. Bintang (Ned.) x) Batavia 22 Mei 3 Mei te Odessa. British Progress (Br.) Abadan 10 Mei 4 Mei van -Gibraltar. Boskoop (Ned.) Chili 3 Mei van Talcahuano Buccinum (Noor) x) Texas City 9 Mei 4 Mei van Land's End Bennekom (Ned.) x) Hamburg in lading. Clytoneus (Eng.) x) Batavia 19 Mei 5 Mei van Port Said. Coulbeg (Br.) x) Rangoon 19 Mei 21 April van Colombo. Choucer (Br.) Basse in 18 Mei 30 April van Port Said, Graeefield (Br.) Rangoon 18 Mei 23 April van Colombo, Chr. Huygens (Ned,) x: Batavia 7 Juni vertrekt 11 Mei. CI. Macilwraith (Br.) Burma 5 Mei van Rangoon. Caribia (Du.) x) Pto Barrios 28 Mei 9 Mei van Pt. Limon. Rangoon 16 Mei 1 M.ei van Pt. Said. Douro (Ned.) West Indie 20 Mei - 1 Mei van Pto Barrios. Deucalion (Ned.) Zwarte Zee 30 Mei 6 Mei te Varna. Dorine (Fr.) Casablanca 12 Mei 4 Mei vertrokken. Enggano (Ned.) x) Batavia 16 Mei 5 Mei van Gibraltar. Eurylochus (Eng.) x) Batavia 8 Mei 5 Mei van Finisterre„ Z. Amerika 15 Mei 29 April van Bahia. Essen (Du.) Ned. Indië 9 Juni 1 Mei van Padang. Eurymedon (Br.) X) Batavia 16 Juni 7 Mei vertrokken. Bordeaux 17 Mei vertrekt 13 Mei. Flintshire (Eng.) x) Japan 12 Mei vertrekt 11 Mei van Londen. Ganymedes (Ned.) Midd. Zee (via R'dam) 10 Mei 7 Mei van Ouessant. Glenfinlas (Br.) x) Japan 7 Juni 6 Mei te Belaiwan. Grootekerk (Ned.) x) Japan 6 Mei van Kobe. Hamm (Du.) Ned. Indië 23 Mei 5 Mei van Port Said. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 5 Mei van Gibraltar. Heidelberg (Du.) x) Batavia 25 Juni 3 Mei te Macassar. Hedda (Zw.) Nordmaling 9 Mei 3 Mei vertrokken. Bizerta (n. IJm.) 6 Mei vertrokken. Kopenhagen 15 Mei vertrekt 12 Mei. Juno (Ned.) Bourgas 23 Mei 5 Mei van Piraeus. Jagersfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 4 Mei van Beira. Leonian (Br.) West Afrika 3 Mei van Port Harcourt. M.v.st.Aldegonde (N.)x) Batavia 17 Mei 6 Mei van Pt. Said. Melampus (Ned.) x) Hamburg 12 Mei vertrekt 11 Mei van Bremen. Macgregor Laird (Eng. W. Afrika (via R'dam) 7 Mei te Rotterdam. M. L. Goulandris (Gr.) La Plata 26 Mei 23 April van Buenos Aires. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 10 Juni vertrekt 12 Mei. Mercur (Du.) Danzig heden 5 Mei vertrokken. Nereus (Ned.) Stettin 17 Mei vertrekt 14 Mei. Orpheus (Ned.) Danzig 16 Mei vertrekt 13 Mei. Oise (Ned.) Gr. Yarmouth. 11 Mei vertrekt 10 Mei, Poelau Tello (Ned.) x% Batavia 6 Mei van Singapore. Patricia (Du.) West Indië 13 Mei 1 Mei van Port of Spain. Phrygia (Du.) West Indië 24 Mei 9 Mei van Trinidad, Polyphemus (Ned.) x) Ned. Indië 25 Mei 26 April van Padang. Pericles (Ned.) Hamburg 12 Mei vertrekt 11 Mei. Perseus (Ned.) Aarhuus 6 Mei vertrekt 13 Mei. Palatia (Du.) West Indië 10 Juni 9 Mei van Mexico. Phrontis (Ned.) x) Batavia 18 Juni vertrekt 14 Mei. Pan Gothia (Zw.) x) Aruba 15 Me i 26 April vertrokken. Reggestroom (Ned.) West Afrika 8 Mei 7 Mei te Rotterdam. Randfontein (Ned.) x) Z. Afrika 2 Mei van Port Natal, Rosafred (Zw.) Sundsvall heden 26 April vertrokken. Singkep (Ned.) Batavia In lading. Stella (Ned.) Alexandrië (via R'dam 17 Mei 3 Mei van Malta. Salland (Ned.) x) Zuid-Amerika 27 Mei 2 Mei te Santos. Szent Gellert (Hong.) Philippeville (v. IJm.) 7 Mei van Algiers. Soemba (Ned.) x) Batavia 14 Juni 1 Mei van Padang. Stad Zaandam (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 13 Mei 7 Mei van Gibraltar. Schokland (Ned.) Newcastle 11 Mei vertrekt 10 Mei. Trajanus (Ned.) Midd. Zee 18 Mei 6 Mei te Palermo. Tiberius (Ned.) Alexandrië 22 Mei 2 Mei te Izmir. Theseus (Eng.) x) Batavia 3 Juni 3 Mei van Padang. Theseus (Ned.) Stettin 10 Mei 7 Mei vertrokken. Tabian (Ned.) x) Batavia 2 Juni 5 Mei van Sabang. Tomislav J. Slav.) Buenos Aires 10 Juni vertrekt 12 Mei. Virgilia (Br.) Port Arthur 16 Mei 27 April vertrokken. Van Rensselaer (Ned.) West Indië 18 Mei 2 Mei van Paramaribo. Varand Houston 20 Mei 2 Mei vertrokken. Zuidcrkerk (Ned.) x) Japan 5 Mei van Colombo. Zijpenberg (Ned.) - Santa Fé 12 Mei 5 Mei te Antwerpen. Zaanland (Ned.) x) Hamburg 15 Mei vertrekt 14. Mei. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN BESOMMINGEN. Trawlers Manden: 1020 Gloria IJM 37 f 2850 1470 Caroline IJM 26f 3550 1500 Delft IJM 17 f 3970 1000 Bloemendaal IJM f 3090 340 Zwarte Zee IJM 94 f 2350 180 Poolzee IJM 77 f 1900 950 Cornells IJM 15 f 3000 650 I. S. Groen IJM 130f 2320 290 Zeehond IJM 70 f 1750 1145 Walrus IJM 24 f 2950 Kotter: E 288 f 770 BEVERWIJK DE COLLECTE VOOR HET RECLASSEERINGSWERK. De Zaterdag door het comité Beverwijk Heemskerk van den Nationalen Reclassee- ringsdag gehouden collecte ten bate van het reclasseeringswerk in Nederland heeft een bedrag van ongeveer f 250.opgeleverd. Vorig jaar werd f 180.ingezameld. Dit mooie re sultaat is in de eerste plaats te danken aan den ijver van de collectrices en collectanten en niet in het minst ook aan de verspreiders van de Reclasseeringskrant. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aangehou den die in het Algemeen Politieblad gesigna leerd stond voor het ondergaan van 5 dagen hechtenis. De aangehoudene is naar Haarlem overgebracht. LOOPEN IN DE GAZONS. De politie heeft Zaterdag en Zondag weder om tegen een zestal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het loopen in de gazons. Meest matigen Westelijken tot Noorde lijken wind, aanvankelijk zwaar be wolkt. later opklarend, waarschijnlijk, regenbuien met kans op hagel in het Noorden, in het Zuiden weinig of geen neerslag, iets zachter des nachts, over dag iets' kou'der. BAROMETERSTAND Hoogste 769.2 m.M. te Isafjord, Laagste 743.1 m.M. te Röst. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN ?T BRILLENHUI3 Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Dinsdag v.m. 12.21 uur; n.m. Woensdag v.m. 0.51 uur; n.m. 1.18 uur. Donderdag v.m. 1.40 uur: n.m. 2.03 uur. Driejarig jongetje gedood. Daad in overspannen toestand MERKELBEEK, 9 Mei. Vanmor gen om half vijf heeft zich te Dou- vergenhout, gemeente Merkelbeek, een drama afgespeeld, waarbij heb driejarig zoontje van den mijnbeambte L. T. om het leven is gekomen, ter wijl de vrouw van T. en een elfjarig- zoontje gewond werden. De 44-jarige mijnbeambte L. T., werk zaam op de staatsmijn Emma, loste uit een revolver schoten op zijn vrouw en daarna op twee van zijn kinderen. Het driejarig zoontje Mathieu werd in zijn bedjë gedood. De kleine kreeg een kogel door het hoofd. De vrouw werd aan het hoofd ge wond en liep een schampschot op aan den schouder. Een ander zoontje, nl. de elfjarige Josef, kreeg een schot in den onderarm. Hierna richtte T. het wapen op zicthzelf om te trachten zich het leven te benemen. Dit is echter niet gelukt, daar er geen kogels meer in het wapen waren. De kogels, die hij nog op zijn kamer had, heeft een ander zoontje van hem uit het raam gegooid. Buren, die in middels waren toegesneld, ontwapenden T. De gemeentepolitie arresteerde hem en leverde hem later aan de mareechaussee over. De vrouw van T. is naar het ziekenhuis ver voerd, terwijl het lijkje van het jongetje in beslag is genomen. Het is waarschijnlijk dat T. die zeer goed stond aangeschreven, in overspannen toe stand heeft gehandeld. Politiemotor en motorfiets in botsing. Drie gewonden. Zondagmiddag om half zes is op den hoek van den Kloveniersburgwal en de Raamgracht te Amsterdam een ernstige aanrijding- ge schied tusschen een motor met zijspan van de verkeersbrigade en een ander motorrijwiel waarbij een der politiemannen en de bestuur der en duopassagier van het laatstgenoemde voertuig werden gewond. De politiemotor kwam van de Zuidzijde van de Raamgracht en de andere motorfiets, waarop twee dertig-jarige Amsterdammers zaten, reed op den Kloveniersburgwal in de richting van de Nieuwmarkt. Op den gevaar lijke hoek, waar men elkaar niet kon zien naderen en uitwijken niet meer mogelijk was: tornden de twee voertuigen tegen elkaar op Zij zeulden een eind door, waarna het motor rijwiel met de burgers kantelde. De bestuurder kreeg het zware voertuig op het lichaam en bleef zwaar aan het hoofd gewond liggen. Zijn metgezel kreeg bij den val een wonde aan een der beenen. De politiemotor bleef overeind staan, doch de bestuurder sloeg met het gelaat tegen den grond waardoor hij een bloedende hoofdwond opliep en zijn neus be schadigd werd. De beide burgers werden naar het binnen gasthuis vervoerd en daar ter verpleging- op genomen. Het bleek, dat de motorbestuurder, behalvr de fdwonde, een hersenschudding en inwendige kneuzingen had opgeloopen. De agent is, na voorloopig te zijn verbonden per motorrijwiél naar zijn woning gebracht Buitenhaven Papierfabriek Papierfabriek Hoogovens Duitsch Russisch Finsch Nederl, m.s. m.s. Cordillera Karl Lepin Nidarholm Pericles Hamburg Leningrad Helsinki Amsterdam stukgoed hout hout laden Kleine tuinders zullen worden behandeld als kleine boeren. Regeling- gaat vermoedelijk 1 Juni a.s. in. 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. De ministers van sociale zaken en van economische zaken hebben betreffende de steunverlaging aan kleine tuinders een circulaire aan de gemeen tebesturen doen toekomen. Genoemde ministers hebben, waar de wen- schelijkheid gebleken is voor de kleine tuin ders een analoge regeling te treffen als voor de kleine boeren, besloten daartoe over te gaan. Bij eventueele deelneming aan deze regeling dienen de gemeentebesturen de voor de invoe ring vereischte maatregelen ten spoedigste te treffen, opdat deze, zoo mogelijk, 1 Juni a.s. kan ingaan. Met betrekking tot de wijze van aanvragen 0111 steun wordt medegedeeld, dat de betrokken tuinders, evenals de kleine boeren, zich op een door de gemeentelijke commissie te bepalen en bekend te maken plaats en tijd dienen aan te melden tot het geven van de vereischte in-- lichtingen noodig om het desbetreffend inven tarisatieformulier in te vullen. De Bilt voorspelt: 53 F. 42 F. 46 F. 766 m.M. uur. N.V. Eau de Colognefabriek J. C. Boldoot. De N.V. Eau de Colognefabriek J. C. Boldoot werd gesticht in de tweede helft van de 18e eeuw door den heer J. C. Boldoot, die in zijn apotheek aan den Nieuwezijds-Voorburgwal te Amsterdam na lang zoeken en langdurige proefnemingen er in slaagde, de vroeger uit sluitend in Keulen vervaardigde Eau de Co logne zelf te bereiden. Al zeer spoedig verwierf Eau de Cologne Boldoot zich door haar uitstekende kwaliteit een goeden naam en een grooten omzet, zoo dat in het midden der 19e eeuw het huis aan den N.Z. Voorburgwal te klein bleek en de firma zich vestigde in het perceel Singel 82 en de daarachterliggende panden aan de Langestraat. Door den steeds groeienden omzet was ook hier weldra de ruimte te klein en moesten steeds nieuwe huizen worden toegevoegd. Inmiddels konden ook de fabricatie-moge- lijkheden in de oude fabriek aan den Singel niet meer aan de moderne behoeften vol doen, zoodat ook hier naar verbetering werd gestreefd. Aanvankelijk had men het plan, de fabriek door verbouwing te moderniseeren. Het feit echter, dat 2 van de perceelen tot dit complex behoorende, inmiddels op de Monumenten lijst waren geplaats, zoodat de firma hierover niet meer de beschikking had, belemmerde deze plannen. Daarom werd tenslotte door den heer J. M. B. v. Vlijmen, die thans de leiding der zaak heeft, besloten de plaats waar de firma méér dan honderd jaar gevestigd was, te verlaten en de fabriek Singel over te bren gen naar den Haarlemmerweg en beide fa brieken tot een modern geoutilleerd bedrijf te vereenigen. Tevens werden daarbij het hoofdkantoor, magazijnen en expeditie naar den Haarlem merweg overgebracht, zoodat thans het ge heele bedrijf in één centraal punt is samen gebracht. Deze vereeniging van twee bedrij ven heeft natuurlijk een aanzienlijke uitbrei ding der bestaande fabriek ten gevolge gehad, welke uitbreiding thans gereed gekomen is. PRIJSVRAAG VOOR MEISJESTOONEEL. Het tooneelfonds „Ons Leekenspel" heeft onlangs een prijsvraag uitgeschreven voor Meisjestooneel. Er zijn 26 inzendingen binnen gekomena. Aan „Daer was lestmaal" van Her man Divendaal werd een prijs van 200 gulden toegekend. NED. VEREENIGING VOOR VRQUWEN- "ÏELANGEN EN GELIJK STAATSBURGERSCHAP. In de Utrecht gehouden vergadering- van de Nederlandsche Vereeniging voor Vrouwenbe- langen en gelijk Staatsburgerschap is een voorstel aangenomen, waarbij voor 1938 een extra-heffing ten behoeve van het hoofdbe stuur zal worden geheven, terwijl voor de toekomst een grondige herziening der sta tuten, waarbij ook deze materie definitief zal worden geregeld, wordt voorbereid. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 9 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Ali Baba komt naar Filmstad" en „Prairiegangsters", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Adieu Pa rijs" en „De zwarte Ruiter", 8 uur. W. B.-Theater, Peperstraat: „100 mannen en een meisje", 8 uur. DINSDAG 10 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Ali Baba komt naar Filmstad" en „Prairiegangsters", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Adieu Pa rijs" en „De zwarte Ruiter", 8 uur. W. B.-Theater, Peperstraat; „100 mannen en een meisje", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 9 MEI Luxor Sound Theater: „Het verliefde spook'* 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Weensche amusements film „Artistenbloed", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De gevangene van Zenda" en „De man die twee maal leefde". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Blauwbaard's achtste vrouw", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaame Theater: „Het mysterie vaiP de zwevende parel" en „Sweet Music". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. DINSDAG 10 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdag van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3