VOETBAL IN ENGELAND. Olympische dag KON. NED. VOETBALBOND ra. rv. V. Mijn kijk op het spel R. K. Voetbal. Arsenal voor de vijfde maal kampioen M A" ANDÏG 9 MEI 1938 Feijenoord en Heracles precies gelijk in de competitie om het landskampioenschap. D. O. S. en D. W. V. moeten een be- slissingstvedstrijd voor de pro motie spelen. Ripperda promoveert naar de derde klasse. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. DWSHeracles Be Quick—PSV Afdeeling I. Promotie tweede klasse: DWV—DOS Promotie derde klasse: Watergraafsmeer-Baarn ZW-Bloemendaal Promotie vierde klasse: RipperdaEVC AalsmeerDJK Promotie reserve tweede klasse: Vriendenschaar 2—Stormvogels 2 Afdeeling n. Promotie Derde klasse: Hoek van Holland—BMT Derde klasse A: RVCONA Tonegido—Postduiven Afdeeling III. Promotie tweede klasse: PEC—Quick Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: Bleij erheideHero De ValkMiranda Tweede klasse C: Palemig—Sittard Groene Ster—Maurits 3—2' 3—1 3—2 2—0 3—2 1—6 2—1 6—1 2—5 1—6 2—0 Afdeeling V, Promotie tweede klasse? HoogezandGRC Om den K. N. V. B.-beker. Vierde ronde: De KennemersCW AllianceDe Meteoor HeerenveenVVV Blauw WitSneek Leeuwarden—Volewijckers VSVHRC EilermarkVUC Vijfde ronde: SVWDFC RANGLIJSTJES. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Feijenoord 6 4 2 0 10 16—6 1.67 Heracles 6 5 0 1 10 14—8 1.67 D. W. S. 5 0 3 2 3 2—5 0.60 Be Quick 6 1 1 4 3 7—13 0.50 P. S. V. 5 0 2 3 2 4—12 0.40 Afdeeling II. DERDE KLASSE A: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. B. M. T. 30 10 3 1 35 76—39 1.75 Scheveningen 20 13 6 1 32 50—20 1.60 O. N. A. 20 11 3 6 25 58—39 1.25 Postduiven 19 6 6 7 18 30—32 0.95 R. V. C. 20 8 2 10 18 44—53 0.90 Tonegido 20 8 3 9 19 40—46 0.95 Hillegom 20 7 5 8 19 4741 0.95 Hillinen 19 7 3 9 17 44—46 0.89 Lugdunum 20 6 2 12 14 39—56 0.70 A. S. C. 20 4 5 11 13 47—66 0.65 Celeritas 18 2 2 14 6 28—65 0.33 PROMOTIE TWEEDE KLASSE. AFDEELING I. D. O. S. 4 3 0 1 6 12—7 1.50 D. W. V. 4 3 0 1 6 12-9 1.50 Excelsior 4 0 0 4 0 4—12 0.— AFDEELING H. Hermes-DVS 3 2 1 0 5 10—8 1.67 Emma 3 1 1 1 3 5—4 1.— Overmaas 4 10 3 2 6—11 0.50 Afdeeling Quick 3 3 0 0 6 12—1 2.— Rigtersbleek 3 2 0 1 4 6—2 1.33 P. E. C. 4 0 0 4 0 2—17 0.— Afdeeling Bleijerheide 3 3 0 0 6 13—5 2.— Miranda 3 11 1 3 7—8 1.— De Valk 3 1 0 2 2 6—8 0.67 Hero 3 0 1 2 1 3—10 0.33 Afdeeling F. V. C. 3 2 1 0 5 9—2 1.67 Hoogezand 3 1 1 1 3 4—5 1.— G. R. C. 4 0 2 2 2 4—10 0.50 PROMOTIE DERDE KLASSE. Alkm. Boys 2 1 1 0 3 3—1 1.50 Bloemendaal 3 1 1 1 3 5—5 1.— Z. V. V. 3 10 2 2 4—6 0.67 PROMOTIE DERDE KLASSE. Z. V. V.—Bloemendaal (3—2) Nadat Bloemendaal met 30 achter had gestaan, wisten de witten de nederlaag ten slotte zoo klein mogelijk te houden. Veel geluk hadden de Bloemendalers in dezen wed strijd niet. Een paar fouten in de verdediging deden de rest. Z.V.V. startte met invallers. Bloemendaal zat direct voor het Zaansche doel, waar de keeper allesbehalve zeker speelde. Wel ont stonden er de meest vreemde situaties voor het Zaansche doel, doch Bloemendaal wist hiervan niet te profiteeren. Na een kwartier zagen de gastlieeren zich een vrijen trap wegens hands toegewezen, die goed werd genomen en door den midvoor met een fraaien kopbal in een doelpunt werd om gezet (10). Bloemendaal viel hierna weer geducht aan, doch verder dan tot een behoorlijk aantal hoekschoppen brachten de bezoekers het niet. Met een ongewijzigden stand werd van doel gewisseld. Na de hervatting zat Bloemendaal wederom voor het doel van zijn tegenstanders. Toen 02 echter de linksbinnen van Z.V.V. plotseling 2—0 alleen voor het Bloemendaal-doel kwam, doch in een ongevaarlijke positie, verzuimde De Haas aan te vallen; toen werd de stand 20. Direct hierop maakte één der backs een fout door te ver op te dringen. Zoo kwam Z.V.V., thans wederom door den midvoor, aan een vrij goedkoop derde doelpunt (30). Bij Bloemendaal moesten eerst Leemhuis en daarna Tullenaar het veld verlaten wegens blessures. Zij werden vervangen door Pot- harst en Immer. Weer kwamen de witten sterk in den aan val. Na talrijke vergeefsche pogingen kreeg Bloemendaal een strafschop te nemen wegens hands, waardoor Van der Meij de Bie den achterstand kon verkleinen (31). Toen vervolgens de keeper der gastheeren een groote wandeling met den bal maakte, iets dat de arbiter al enkele malen onbe straft had gelaten, kreeg Beijk een vrijen trap te nemen, waaruit hij het leder hard in het Z.V.V. doel schoot (3—2). De strijd verslapte hierna. Er waren nog slechts enkele minuten te spelen, tijdens welke de verdediging der Zaankanters verder stand hield. PROMOTIE VIERDE KLASSE. RIPPERDA-E. V. C. (2-0) Ripperda promoveert naar de derde klasse. Ripperda trapt af en gaat meteen goed- spelend op het doel af, maar al spoedig blijkt, dat E.V.C. beschikt over een goede achter hoede, met den keeper als uitblinker. E.V.C. komt haast niet over de helft. Na tien minuten belandt de bal bij H. Heijermans, die scoort. (10). E.V.C. probeert met goede aanvallen haar achterstand te verkleinen, maar vindt in De Roode, die uitstekend op dreef was, steeds den man, die alles retourneert. Ook Lange- veld en Koster hebben er goed het oog in. Even voor de rust begint Ripperda weer de fout om te gaan verdedigen; menig gevaar lijk moment ontstaat hierdoor. Kops kon een bal nog juist onder de lat wegkoppen. Na de thee speelt Ripperda niet zoo goed als daarvoor en mede doordat E.V.C. alles op den aanval zet, moeten de achterhoedespe lers van de thuisclub dikwijls optreden; voor al het plaatsen laat te wenschen over. In de voorhoede van Ripperda wordt het spel te veel opgehouden door J. Heijermans. Hoe meer het einde nadert, des te grooter wordt de spanning. E.V.C. maakt hands in het beruchte ge bied; De Roode schiet den strafschop echter naast. Toch gelukt het aan H. Heijermans, den stand op 20 te brengen, waarmede het einde kwam. Ripperda is dus na kranig volhouden dan toch derde-klasser geworden, waarmee we haar van harte gelukwenschen. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Kennemers—C. V. V. (2—2) Met groote moeite is het aan den Rotter- damschen eerste klasser gelukt van de Ken nemers een gelijk spel af te dwingen, waar door de Beverwijkers in de vierde ronde een eervollen bekerdood stierven. Als er afgetrapt is blijkt het, dat Kenne mers niet zwakker is dan de bezoekers, hoe wel het positiekiezen en plaatsen veel gun stiger was dan bij Kennemers. Toch lukt het aan Steeman om op fraaie wijze een vrijen schop van Horeman in te koppen. (L0). De gasten houden het spel voor het doel te kort om succes te bereiken. Een misverstand in de achterhoede van de Kennemers schept voor een der C.V.V.ers een prachtige gelegen heid om te doelpunten. (11). C.V.V. komt door dit onverwachte succes gevaarlijk opzetten, maar verder dan Bos en Dinkla, die weer als een rots in de branding stond, brengen zij het niet. Ook de Kenne mers probeeren het weer, maar nu blijkt pas, dat de verdediging van de gasten het sterkste deel van het elftal is. Na de a-ust geeft C.V.V. den toon aan en de verdediging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Een doelpunt werd terecht wegens buitenspel geannuleerd. Na een kort overwicht van de Kennemers verhoogt de middenvoor van C.V.V. de score. (1—2). De voorsprong van de gasten is echter niet van langen duur, want Horeman weet na goed spel van de voorhoede onhoudbaar voor doelman Kruidenier in te schieten (22). Enthousiast spelen de Kennemers verder. Een schot van Schipper vliegt rakelings naast. Vlak voor het einde is er nog een kans voor de Kennemers om de leiding te nemen, maar zonder dat er meer gedoelpunt wordt, komt het einde. (2—2). 2—2 1—1 47 0—0 1—2 6—2 0—1 3—1 PROMOTIE VIERDE KLASSE. Ripperda4 3 0 1 6 96 1.50 S. D. Z. 3 1 E. V. C. 3 1 0 2 2 6—7 0.67 0 2 2 3—5 0.67 Frankrijk—Zwitserland. Uit LYON: De landenwedstrijd Frankrijk- Zwitserland werd door Zwitserland met 3—0 gewonnen. Zwitserland—België (0—3) In Lausanne is Zondag bovengenoemde wedstrijd gespeeld. België won verdiend met 3—0 van Zwitserland, dat een zwakke voor hoede had. Rust kwam met 0—1'. BUITEN DE COMPETITIE. Haarlem-A. G. O. V. V. (3-3) Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der voetbalvereniging „Scherpenzeel" speelde Haarlem Zondag aldaar een opluisteringswed- strijd tegen A.G.O.V.V. Het einde kwam met 33. De doelpunten voor Haarlem werden gemaakt door Kam- meijer, Smit en Weber. welke laatste bij het terugspelen op zijn keeper zóó door Van der Hulst in het nauw werd gedreven, dat hij in eigen doel schoot. D. C. O.—Heemstede (1—0) D. C. O. speelde Zondag op haar terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen Heem stede. De thuisclub won met 1—0. De D. C. O.-juniores a wonnen van E. D O. b met 3—2. door Criticus Z. V. V.—Bloemendaal. In de eerste ontmoeting tusschen beide clubs behaalde Bloemendaal, ietwat tegen de spelverhouding in, de zege; ditmaal bracht Vrouwe Fortuna de balans in evenwicht door haar steun aan de Zaankanters te geven, die na de benauwde 32 overwinning nog een kansje hebben, zich in de tweede klasse te handhaven. Achteraf bezien is dit een omstandigheid die Bloemendaal slechts ten goede kan ko men, want indien de Witten een gelijk spel hadden behaald, zou Z.V.V. definitief gede gradeerd zijn, wat de strijdlust van laatst genoemde club in de komende uitmatch te gen Alkmaarsche Boys niet zou hebben ver hoogd. Thans bestaat de mogelijkheid, dat de Zaandammers ook te Alkmaar een of twee punten veroveren, in welk geval Beyk en zijn mannen door een zege in den resteerenden thuiswedstrijd op de Boys hun doel zullen hebben bereikt. Bloemendaal had overigens gisteren den strijd in het eerste kwartier in haar voor deel kunnen beslissen, toen het goede con structieve spel van de halfbacks, bij wie voor al Van der Linden in deze periode op den voorgrond trad, meerdere kansen schepte, die door slechte afwerking en onzuiver schie ten geen resultaat opleverden Slechts Hart man en Noordhof reageerden met voldoende snelheid op de hun toegespeelde passes om het- den Zaanschen doelverdediger lastig te kunnen maken, doch Noordhof werd te wei nig in het spel betrokken, terwijl van Bragt op den anderen vleugel zich geen moment vrij van den Z.V.V.-linksback wist op te stel len. Van der Mey de Bie had telkens iets te veel tijd noodig om zijn manoeuvres voor te bereiden, met het gevolg, dat hem de bal dik wijls ontnomen werd, zonder dat hij dan moeite deed. zich weer in het bezit van het leder te stellen. Leemhuis, die anders door zijn harde wer ken gang in den aanval brengt, kon door een blessure slechts op halve kracht spelen, wat voor Bloemendaal wellicht een beslissende handicap beteekende. Ondanks het onvoldoende afwerken van de aanvallen ontstonden er voor het Zaan sche doel, door het fantastisch spel van den keeper, die geen enkelen bal klemvast kreeg, vele hachelijke momenten, die met geregeld en snel inloopen zeker doelpunten ten gevol ge zouden hebben gehad. Z.V.V. kwam er gedurende een groot deelte van de eerste helft nauwelijks aan"te pas, slechts de backs en de beide vleugelspe lers hielden het hoofd koel. Een onnoodig handsgeval bezorgde de thuisclub een vrijen trap, waarbij de Bloemendaal-defensie niet nauwkeurig dekte, zoodat de middenvoor on gehinderd kon inkoppen. Het kwam er dus in de tweede helft op aan, scherp op den aanval te spelen, ten einde den achterstand in een voorsprong te kunnen omzetten, doch hoe geheel anders is het geloopen. De rechtsback Kloos oordeelde het noodig, tot in de eigen voorhoede op te dringen en hoewel aanvoerder Beyk hem herhaalde malen op de gevaren van deze foutieve tactiek wees, volhardde hij in zijn tot mislukken gedoemde pogingen. Er ont stond een groot gat in de achterhoede, waar van de vrijstaande, Zaansche linkervleugel dankbaar gebruik maakte om binnen enkele minuten twee keer te scoren, daar de goed spelende linksback van der Mey natuurlijk onmogelijk op twee plaatsen tegelijk kon zijn. Kloos' gebrek aan spelinzicht kwam zijn .elftal duur te staan en het zag ei' tot twin tig minuten voor het einde niet naar uit, dat er een tegenpunt zou worden gescoord. De gewonde Leemhuis werd vervangen door den snellen, enthousiasten Potharst, die inder daad meer leven in de voorhoede bracht, doch .het elftal herwon pas zijn waren vorm, toen de geroutineerde veteraan Immer de plaats van Tullenaar .kwam innemen. Het is te hopen, dat Immer zich voor de match tegen Alkmaarsche Boys wil beschik baar stellen, want zijn technische en tacti sche capaciteiten zijn onmisbaar voor het team, dat in deze promotie-wedstrijden niet de noodige rust en balans heeft gedemon streerd, om de volle kracht tot uiting te brengen. In het laatste kwartier speelde Bloemen daal, daartoe aangezet door Beyk, Immer en Van der Linden met een geestdrift en tempo, die tot dat oogenblik grootendeels ontbroken hadden. De Zaansche verdediging werd over speeld en wanneer enkele vrije schoppen en een geheide penalty Bloemendaal niet waren onthouden, zou een gelijk spel nog wel zijn bereikt. Misschien is echter,.gelijk in den aanvang vèrmeld. de Z.V.V.-overwinning voor Bloe mendaal wel zoo gunstig als een gelijk spel. CRITICUS. NEDERLAND-SCHOTLAND. Het Nederlandsck elftal samen gesteld. FEIJENOORD-ARSENAL (1-0) Na een boeienden kamp, waarin ook van de zijde van Feijenoord soms zeer goed spel werd te zien gegeven, is de Rotterdamsche club erin agd met 10 van de Engelsche kam pioenen te winnen. Zaterdag werd Arsenal League-kampioen en Zondag waren de Engelschen reeds in de Maasstad voor het spelen van de ontmoeting tegen Feijenoord, een wedstrijd, die langza merhand een traditie gaat worden. Indien men het spel van Arsenal wil beoor- deelen, moet men niet vergeten, dat de Lon- denaren 24 uur van te voren een competitie wedstrijd hadden gespeeld, voorts in feest stemming waren in verband met het behalen van het kampioenschap en bovendien nog een vrij zwaren overtocht hadden, factoren, die zelfs bij Engelsche professionals, overigens heel wat gewend, toch wel een woordje mee spraken. Ook was Arsenal niet op zijn sterkst verschenen. Hapgood ontbrak, Drake speelde ook niet mee, en Bastin liet verstek gaan. Het merkwaardige was, dat, ofschoon Arsenal toch over prima reservekrachten beschikt, het ge mis van deze drie spelers wel degelijk ge voeld werd. Vrauwdeunt scoorde het eenige doelpunt. De Uitslagen. R.K. NederlandR. K. België 3—3 Om het landskampioenschap. Vosta—H.B.C. 4—1 Volendam—V.V.H. 0—1 Promotie-degradatie V.V.P.—D.O.S. 0—1 Competitie: De Meer—H.M.& a-3 Het Nederlandsch elftal, dat op Zaterdag' 21 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Schotland uitkomt, is door de keuze commissie van den K.N.V3. als volgt samen gesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenhove (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Voor: Wels (Unitas), Van der Veen (Hera cles), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem) en De Harder (V.U.C.). Als reserves zijn aangewezen Michel (V.S.V.), Pienter (Be Quick), Been (Ajax), Van Spaan- donck (Neptunus) en De Winter (Haarlem). De wedstrijd begint te zes uur. In het elftal, dat Zondag 3 April te Ant werpen tegen België gelijk speelde, zijn dus twee wijzigingen aangebracht. Achtertrio en middenlinie zijn in toet gebleven. In de voor hoede zijn twee jonge spelers opgenomen, n.l. Van der Veen en De Harder, die te zaaien zulk een goeden vleugel in het jeugdelftal vormden. Van Spaandonck heeft men dus door den Almelo'er vervangen en Mijnders heeft plaats moeten maken voor De Harder. Nederland-Indië. Naar wij vernemen hebben de on derhandelingen tusschen de Neder - landsch-Indische voetballeiders en den heer Lotsy tot resultaat gehad, dat het Nederlandsch-Indische elftal op 26 Juni a.s., in het kader van den Olym» pischen dag in het Stadion te Amster dam, tegen Nederland zal uitkomen. Het bestuur van de Nederlandsch-Indische Voetbalunie heeft de leiders van het Indische elftal, dat op het oogenblik met de „Baloeran" naar Europa onderweg is, gemachtigd om te zamen met den heer Lotsy regelingen voor dezen wedstrijd te treffen. De spelers komen IS Mei a.s. in ons land aan en zullen waar schijnlijk te 's' Gravenhage hun intrek nemen Het is in het belang van de Indische spe lers, indien zij van 18 Mei tot 5 Juni en later van 5 Juni tot 26 Juni enkele oefenpartijen spelen, waardoor men de conditie der spelers zoo goed mogelijk tracht te houden; wellicht zullen ook nog verbeteringen kunnen worden aangebracht. Ongetwijfeld zullen er in den Haag of in enkele andere plaatsen vereenigin, gen zijn, die genegen zijn, een oefenpartij tel gen het Indische elftal te spelen. Omtrent deze punten zal de heer Lotsy na der overleg plegen met den heer Van Bommel wanneer laatstgenoemde op 18 Mei in ons land zal zijn aangekomen. De Indische spe lers zullen toch ook nog wel een of meer wed strijden in Frankrijk willen bijwonen, zoodat de periode tusschen 5 en 26 Juni zeker nutti» besteed zal worden. Zoo zijn de onderhandelingen toch nog ge slaagd; men zal op den Olympischen Dag°voor de eerste maal een voetbalwedstrijd kunnen aanschouwen tusschen het Nederlandsch en het Nederlandsch Indische elftal. ASTON VILLA EN MANCHESTER UNITED PROMOVEEREN. MANCHESTER CITY EN WEST BROMWICH ALBION DEGRADEEREN. De Engelsche voetbalcompetitie is afgeloo- pen, de spanning, die de laatste weken voort durend gegroeid is, is voorbij. En zoowaar, de Londensche Arsenal is kampioen geworden, dank zij een 50 overwinning op Bolton Wanderers en een nederlaag van Wolver hampton Wanderers met 10 tegen Sunder land. Erg glorieus is dit kampioenschap voor de Londensche club niet. Zij heeft veel steken laten vallen. Van de 42 wedstrijden werd pre cies de helft gewonnen, tien werden gelijk gespeeld; elf verloren, doelpunten 7744, aan tal punten 52. En tenslotte zijn Manchester City en West Bromwich Albion de kinderen van de reke ning geworden. Zij verloren beide, resp.. van Huddersfield met 10 en van Middlesbrough niet 41, terwijl Portsmouth, Stoke City, Bir mingham en Grimsby Town alle door over winningen nog net met de hakken over de sloot kwamen. Eén groote merkwaardigheid is nog, dat het degradeerende Manchester City het hoogste aantal doelpunten van alle clubs scoorde, namelijk 80 en daardoor nota bene nog een positeven stand van 80—77 ver kreeg, terwijl niet minder dan l!2 andere clubs negatief eindigden. Manchester United vergezelt Aston Villa naar de eerste divisie en zoo is er in Manches ter tusschen de beide groote clubs stuivertje gewisseld. En dat er in die stad goalgetters zijn, wordt nog bewezen door het feit, dat de United de hoogste totaalscore van de tweede divisie verwierf, namelijk 82. Voor Sheffield United is het wel bijzonder hard. Deze club had voor Zaterdag al haar wedstrijden reeds gespeeld en eindigt nu als derde met 53 pun ten, dat is precies evenveel als Manchester United. De goalaverages zijn: voor Manchester 82—60, voor Sheffield 7356, dat is dus resp. 1.366 en 1.304. Wanneer Manchester in de ge- heele lange competitie slechts 2 goals minder had gescoord, zou het nog een fractie beneden Sheffield geëindigd zijn. Zoo kostbaar kunnen doelpunten in het Engelsche voetbal zijn. De uitslagen van den laatsten competitiedag waren: Eerste afdeeling Arsenal—Bolton Wanderers 50 Charlton Athletic—Preston North End 0—0 Everton—Derby County 11 Grimsby TownChelsea 20 Huddersfield TownManchester City 10 Leicester City—Birmingham 1i Middlesbrough—West Bromwich Albion 41 Portsmouth—Leeds United 40 Stoke City—Liverpool 20 Sunderland—Wolverh. Wanderers 1—0 Tweede afdeeling Aston Villa—Norwich City 20 BamsleyNottingham Forest 22 BradfordSwansea Town 01 ChesterfieldWestham United 01 FulhamBlackpool Rovers 31 Luton TownNewcastle United 4—1 Manchester UnitedBury 2—0 Plymouth Argyle—Southampton 40 Stockport City—Coventry City 11 Tottenham Hotspurs—Sheffield Wednesday 12 De eindstanden zijn als volgt: Eerste afdeeling: I Aston Villa Tweede afdeeling: Sheffield United Coventry Tottenham H. Burnley Bradford Fulham W. Ham United Bury Chesterfield Luton Town Plymouth Norwich City Southampton Swansea Newcastle Notts Forest Barnsley Stockport City 42 25 10 7 57 73—35 42 22 11 9 53f 82-60 42 22 11 9 53 73-56 42 20 10 12 52 6645 42 19 17 6 44 76-54 42 17 15 10 44 54-54 69-56 42 17 16 9 43 42 16 15 11 43 61—57 42 14 14 14 42 53—52 42 18 19 5 41 63-60 42 16 17 9 41 63-63 42 15 17 10 40 89—86 42 14 16 12 40 57—65 42 14 17 11 39 56-75 42 15 18 9 39 55-77 42 14 18 10 38 71-80 42 14 18 10 38 49-56 42 13 17 12 38 45—73 42 14 20 8 36 51—58 42 15 20 8 36 47—60 42 11 17 14 3G 50—64 42 11 22 9 31 43—70 gesp.gew.verl.gel.pnt. v.-t. Arsenal 42 21 11 10 52 77—44 Wolverhampt. W. 42 20 11 11 51 72—49 Preston N. End 42 16 9 17 49 6444 Charlton Athletic 42 16 12 14 46 65—51 Middlesbro 42 19 15 8 46 72—65 Brentford 42 18 15 9 45 69—59 Bolton Wanderers 42 15 12 15 45 64—60 Sunderland 42 14 12 16 44 55—57 Leeds United 42 14 13 15 43 64—69 Chelsea 42 14 15 13 41 65—65 Liverpool 42 15 16 11 41 65—71 Blackpool 42 16 IS 8 40 61—66 Derby County 42 15 17 10 40 66—87 Everton 42 16 17 7 39 79—75 Huddersfield 42 17 20 5 39 55—68 Leicester 42 14 17 11 39 54—75 Stoke City 42 13 17 12 38 58—59 Birmingham 42 10 14 IS 38 58-62 Portsmouth 42 13 17 12 38 62—68 Grimsby Town 42 13 17 12 38 51—68 Manchester City 42 14 20 8 36 80—77 West Bromwich 42 14 20 8 36 74-31 HAARL. VOETBALBOND SCHOOLVOETBAL- WEDSTRIJDEN. De wedstrijden om den Muiier. beker. Zaterdag hadden op het Stormvogels-ter- rem te IJmuiden de wedstrijden om den Mu- lier-beker plaats tusschen de kampioenen van de afdeelingeii E uit het Paaschtoumooi. Dat waren dus de Marnixschool uit Haarlem, de Vondelschool (Noorderschool) uit Beverwijk- School B te Zandvoort en de School voor Chr Volksonderwijs te Velsen (N.) Er werd een halve competitie gespeeld. Elke wedstrijd duurde tweemaal tien mirfuten. De uitslagen waren als volgt: I. Velsen—Beverwijk i_i ZandvoortHaarlem 2l1 II. Velsen—Zandvoort 2—0 Beverwijk—Haarlem o—3 in. VelsenHaarlem i_o Zandvoort—Beverwijk 5_i In den wedstrijd Zandvoort—Haarlem deed de heer Muiier zelf den aftrap, nadat een drie werf hoera op den schenker van den wissel- prijs was uitgebracht. De Velsenaren werden winnaars. De eindstand was: gesp.gew.gelverl.pnt. v.-t. Velsen (N.) 3 2 1 0 5 4-1 Zandvoort 3 2 0 1 4 7—4 Haarlem S 1 0 2 2 4—3 Beverwijk 3 0 12 12-9 Na afloop hield de burgemeester van Velsen, Mr. M. M. Kwint, een hartelijke toespraak tot het winnende elftal, de School voor Chr. Volks onderwijs te Velsen; daarna werd door Mevr. Kwint de beker aan den aanvoerder over handigd. Sportvereeniging „Droste". Zaterdag hield bovengenoemde vereeniging haar 17de jaarvergadering in haar clubhuis aan de Harmenjansstraat. Deze vergadering werd door vele leden bezocht. In zijn ope ningswoord memoreerde de voorzitter de com petitie en het eigenaardige verloop, dat dit seizoen voor „Droste" tengevolge had. Onder dankzegging werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedge keurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat voor den heer Buis, die aftrad, geen nieuw lid werd gekozen, zoodat het bestuur, bestaan de uit vijf personen, overigens gehandhaafd werd. Verder werd besloten, den Droste Wisselbe ker, die evenals het vorig jaar in Augustus ver speeld zal worden, op een feestavond uit te reiken. Van de rondvraag werd een ruim gebruik gemaakt, waarna de voorzitter met een opwek kend woord deze prettige vergadering sloot. HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGING. Secretariaat: Marnixstraat 152. Loterij: Aan de leden wordt medegedeeld, dat de trekking van de loterij onherroepelijk zal plaats hebben op 31 Mei a.s. Deze week zullen de niet verkochte loten worden teruggehaald en de verkochte wor den afgerekend. Toumooi Amsterdam. Zij, die zich vóór of 15 Mei a.s. niet hebben opgegeven, Bullen niet aan het tournooi in Amsterdam kunnen deelnemen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6