3 Dickie en de Verborgen Schat De Fransch-Britsche démarche te Praag. Hitler en Mussolini MAANDAG 9 MEI 1938 Tsjechische regeering ingenomen met het initiatief. United Press verneemt uit Praag: Goed geïnformeerde kringen vestigen er de aandacht op, dat Frankrijk en Engeland in geenerlei wijze zich met interne aangelegenheden van Tsjecho- Slowakije wenschen te bemoeien. Men legt er den nadruk op, dat de stap, die Zaterdag ondernomen is onder het minderhedenverdrag van 1919 valt, dat stipuleert, dat minderhedenkwestie een aangelegenheid van internationa len aard is. Beide gezanten verklaar den, dat hun resp. regeeringen ver wachten, 'dat er een definitieve oplos sing aan het minderheidsvraagstuk gegeven zal worden. Kringen, die dicht bij de Tsjechische regeering staan wij zen er op, dat Tsjecho Slowakije de motieven van Frankrijk en Engeland volkomen begrijpt en het initiatief van Westersche mogendheden tot een vreedzame oplossing van het minder heidsprobleem begroet. De eigen politiek van de Tsjechische regee ring wordt parallel met de door Engeland en Frankrijk geopperde oplossing voorgesteld. De overeenkomst, die tusschen alle partijen, die de regeering ten aanzien van het minderheid- statuut ondersteunen, tot stand kwam, zal spoedig gepubliceerd worden. Men verwacht, dat Krofta de buitenlandsche politieke situa tie in verband met den stap van Frankrijk en Engeland ongeveer 20 Mei zal uiteenzetten. Tegenstelling met de publieke opinie. De United Press-correspondent Reynolds Packard schrijft uit Praag: De Britsch-Fransche démarche te Praag heeft, wat het probleem van de Sudeten-Duitsche minderheid be treft, een zekere verwijdering tus schen de Tsjecho-Slowaaksche re geering, die een verzoeningsgezinde houding aanneemt en de algemeene opinie van den „man in de straat" teweeg gebracht. Terwijl de officieele kringen de Britsch- Fransche démarche als een edelmoedig com promis bestempelen, dat ten zeerste met de plannen van de Tsjechische regeering strookt, is het publiek eigenlijk ontgoocheld. De Tsje chen zijn het er over het algemeen blijkbaar over eens, dat de Franschen en Engelschen te overijld handelden en dat zij den Sudeten- Duïtschen eischen te veel toegeven. Schrijver van dit artikel heeft onder de kleine burgers en handwerkers eens geïnfor meerd en hij is daarna tot de slotsom geko men, dat de meerderheid van het Tsjechi sche volk de meening is toegedaan, dat ver dere concessies eventueel tot een afscheiding van het Sudeten-Duitsche grondgebied zou den kunnen voeren. De Praagsche regeering, die Tsjecho-Slo- wakije zoo vreedzaam mogelijk door een van zijn delicaatste periodes tracht te voeren, vormt een opmerkelijke tegenstelling met de publieke opinie. Premier Hodza, de minister van buitenlandsche zaken Krofta en presi dent Benesj, schijnen overtuigd, dat met een zorgvuldige diplomatie meer te bereiken is dan met geweld. Zij steunen hierbij op de alliance met Rus land en de vriendschap van Frankrijk, terwijl zij zich tevens gesteund voelen door de as Londen-Parijs en in dien geest hebben zij reeds semi-officieel hun instemming met de Britsch-Fransche démarche aangeduid. In feite zal het werkelijke antwoord van Tsjecho-Slowakije niet bekend worden vóór omstreeks 20 Mei, wanneer Krofta voor de beide Kamers in zijn rede over de internatio nale situatie zich daaromtrent zal uitspre ken. Onder den druk van deze drie zoo zeer ver- Haile Selassie richt zich tot den Volkenhondsraad. De Italianen hebben volgens den ex-Negus over driekwart van Abessynïë geen controle. LONDEN, 9 Mei. Aan den vooravond van de vergadering van den Raad van den Volken bond waarin de situatie met betrekking tot de verovering van Ethiopië zal worden besproken heeft Haile Selassie het volgende verklaard: „Over minstens driekwart gedeelte van het land hebben de Italiaansche autoriteiten geen mi litaire controle. Deze beperkt zich slechts tot een radius van 15 tot ongeveer 45 K.M. om de grootere steden. Feitelijk bestaat er geen mi litaire controle noch militaire posten over minstens de helft van het land. De Italianen houden zich dan ook slechts staande door hun versterkingen en de troepen zijn niet in staat zich ver daarvan te verwijderen of dieper in het heuvel- en bergland binnen te dringen. Zoo staat een groot deel van het land in het het Noord- en Zuidwesten nog onder autori teit van Etiopische leiders, die al zijn zij ook aan de Itaianen onderworpen, nu opstaan om dat de Italianen hun woord gebroken hebben". (United Press). De Abessynische gedelegeerden. Havas verneemt uit Londen dat Haile Selas sie de volgende personen heeft aangewezen om hem in den Volkenbondsraad te vertegen woordigen. Atezaz, hoofd der legatie en per manent gedelegeerde van Abessynië bij den Volkenbond, Ato Ephren en Medhen, toege voegde gedelegeerden, Sir Norman Angell, professor de Brierley en Stanley Jevons. Studentenstaking in Columbia. Het ministerie van Onderwijs bestormd. BOGOTA, 7 Mei: Studenten van de univer siteit alhier zijn uit protest tegen nieuwe be palingen betreffende toelating tot universitaire studie die door den minister van onderwijs zijn gedecreteerd, tot staking overgegaan. Er deden zich ernstige onlusten voor, die echter met hulp der politie onderdrukt konden wor den. Demonstreerende studenten bestormden het ministerie van onderwijs, waarin zij zich barrikadeerden. Zij vernielden alle meubelen en wierpen de acten het venster uit. Tenslotte, na hardnekkigen tegenstand te hebben over wonnen, gelukte het de politie hen uit het ministerie te verwijderen. 29 studenten werden gearresteerd. Studenten aan andere Colum- biaansche universiteiten zijn in sympathie- staking gegaan en eischen dat de nieuwe bepa lingen geannuleerd worden. schillende interpretaties de Sudeten-Duit- schers zijn van oordeel, dat er geen reden voor de regeering tot voldoening bestaat, daar er tot nu toe slechts een pressie van Frankrijk en Engeland werd uitgeoefend om aan Henlein's eischen toe te geven nl. de officieele, de populaire en die der Sudeten- Duitschers betreffende de Fransch-Engelsche démarche, moet de Tsjechische regeering zich voorbereiden om den meest kritieken dagen van de historie van Tsjecho-Slowakije het hoofd te bieden. Dat deze veertien dagen kritiek zijn blijkt uit de volgende feiten: 18 Mei is de ban op de politieke bijeenkomsten opgeheven daar op dienzelfden datum tevens de politieke ver kiezingscampagne, die fel belooft te worden, zal zijn begonnen. Op 9 Mei beginnen de onderhandelingen tusschen de Tsjechische en Duitsche econo mische experts te Berlijn in verband met de economische verhouding tusschen beide land den na den Anschluss van Oostenrijk, waar van de uitslag ongetwijfeld een grooten in vloed op het economische stelsel van Tsje cho-Slowakije zal hebben. De publicatie van het minderheids-statuut, gekoppeld aan andere concessies die men binnen 10 dagen kan verwachten. Krofta's verklaringen voor de beide Ka mers omstreeks 20 Mei. Het begin van de lokale verkiezingen op 22 Mei, die wellicht door de Sudeten Duitschers als een soort informeel plebisciet zouden kunnen worden geëxploiteerd. En tenslotte de Tsjechische publieke opi nie, die zeer weinig of in he't geheel niet ge neigd is tot een compromis naast de verzoe ningsgezinde houding van de Tsjechische Re geering. Roemenië, Oud-premier Goga overleden. Weensche Joden opnieuw getroffen. Vee- en vleeschhandel thans ook voor hen gesloten. Het D.N.B. meldt uit Weenen: De Joodsche vee- en vleeschhandelaren worden krachtens een afgekondigd decreet, thans volkomen uit dit bedrijf geweerd. Tot dusver was in de kleine bedrijven 20 procent, in de middel- groote bedrijven 50 procent en in de groote bedrijven 90 procent van dezen handel in Joodsche handen. Octavian Goga. De oud-premier Goga is Zaterdagmiddag op 57-jarigen leeftijd op zijn kasteel in Ciucea (Zevenburgen) overleden. Octavian Goga heeft aan het einde van het vorige en het begin van dit jaar korten tijd aan het hoofd van een kabinet gestaan, dat scherpe maatregelen tegen de Joden nam. Hij werd opgevolgd door den patriarch Miron Christea. De regeering heeft besloten Goga een staatsbegrafenis te geven. Eerst na opening van het testament zal kunnen worden vast gesteld om hij in Boekarest of in Ciucea ter aarde zal worden Italiaansche luchtwapen demonstreret voor Hitier. Vliegtuigen vormen de Duitsche en Italiaansche symbolen. Ter eere vanJLitler zijn Zondag te Rome te Fuabara aan de Tyrrheensche Zee tucht oefeningen in groot verband gehouden, waar aan door de modernste vliegtuigtypes werd deelgenomen en die ongeveer een uur duur den. Zoodra Hitier en de koning op het vlieg veld waren verschenen vloog een eskader van 25 toestellen in hakenkruisformatie voorbij De oefeningen werden besloten door een for- matievlucht in den vorm van een lictoren bundel. Tusschen deze beide demonstratie werden voorstellingen gegeven van bombar dementen, gericht op een doel, dat een groo te haven met werven voorstelde. De bommen werden van verschillende hoogten neerge worpen, waarbij de vliegers groote vaardig heid toonden. Daarna begaven de koning van Italië, de prins van Piemont, Hitler en Mussolini zich naar Santa Marinella, waar een be langrijke manoeuvre der infanterie werd gehouden in de buurt van Civita Vecchi in een zeer geaccidenteerd landschap. Hitier gebruikte op uitnoodiging van den koning het dejeuner in de villa Rospigliosi, vlak bij zee in Santa Mafinella. Aan tafel zaten Mussolini, de kroonprins en vele Italiaansche en Duitsche hooggeplaatste persoonlijkheden aan. Tegen twee uur begaf het gezelschap zich weer naar Rome. Des mid dags was Hitier aanwezig op een tea, die was aangeboden door den Italiaanschen ambas sadeur te Berlijn, Attolico. Vervolgens bezich tigde hij het Colosseum. Later op den middag ontving Hitler in het Quirinaal een delegatie van de organisatie der N. S. D. A. P. in Italië, onder leiding van Bohle. Te 19.45 uur verlieten Führer en Duce het Quirinaal om zich te begeven naar het Forum Mussolini in het noorden der stad, waar een fascistische demonstratie plaats had. Demonstratie op het Forum Mussolini. De staatslieden werden bij hun aankomst aldaar door de leden der fascistische academie, de scholen der fascistische jeugdbonden, de jonge fascisten en de avantgardisten met ge- trokkén dolk begroet. Carabinieri en Balilla te paard brachten de eerbewijzen. Vijfduizend fakkeldragers der avantgardisten marcheerden vervolgens op en vormden een vlammend hakenkruis. Daarna schreven zij met hun fakkels een reusachtig „Heil Hitier" en een „Viva il Duce". Schermers, boksers, worstelaars, turners en turnsters gin gen daarop aan het werk. De menigte riep herhaaldelijk „Hitier" en „Duce", waarvoor de beide staatslieden dankten. Het slot Tan de feestelijkheden op 't Forum Mussolini werd gevormd door een uitvoering van het tweede bedrijf van Wagner's Lohen grin op een podium van 1120 bij 50 meter. Hitler en Mussolini gebruikten vervolgens het avondmaal in de Villa Madama. Op het terras sloegen zij daarna het groote vuurwerk aan de Tiber gade. Naar Florence. ROME, 9 Mei. In gezelschap van den koning heeft Hitier zich vanmorgen van het Quiri naal naar het station Hermini begeven, waar hij door Mussolini en de Italiaansche ministers werd opgewacht. Na van den koning afscheid te hebben genomen, vertrokken Führer en Duce om 9.30 uur naar Florence. België. Economische besprekingen met de Fransche regeering. In den Zaterdag gehouden ministerraad is ook aandacht besteed aan den economischen toestand, welke is ontstaan door de koers daling van den Franschen franc. De minister van buitenlandsche zaken, Spaak en de mi nister van economische zaken, De S!met, zijn uit hoofde daarvan voornemens zich binnen kort naar Parijs te bfgeven om met dé Fran sche ministers de maatregelen te bestudeeren welke genomen moeten worden om tusschen Frankrijk en België normale economische betrekkingen te handhaven. De reis zal een zelfde karakter dragen als het bezoek van Marchandeau aan Brussel na de devaluatie van de Belgische franc in 1935. Amerika. Roosevelt bepleit een betere wereldorde. Aan den vooravond van de zitting van den Volkenbondsraad heeft Roosevelt een oproep tot de volken gericht, die door minister Huil voor de microfoon is voorgelezen. Roosevelt maant daarin de naties een gezamenlijke po ging te doen om tot een nieuwe en betere wereldorde te komen. Samenwerking bij de oplossing der economische vraagstukken is een van de wegen naar de taak, die op de wereld rust. Het besef wint meer en meer veld, aldus Roosevelt, dat geen natie of groep van naties welvaart en overvloed kan genieten, wanneer een groot deel van de wereld in slechten eco nomischen toestand verkeert. De Vereenigde Staten, zegt Roosevelt heb ben zich plechtig gebonden aan een politiek van internationale economische samenwer king en zullen geen moeite sparen om op dien weg eerlijk te blijven voortgaan. Hoewel gedeelten van de boodschap in zeer algemeene termen luiden, is zij toch in de eerste plaats gericht tot het Latijnsche Ame rika, daar zij werd voorgelezen gedurende een internationaal radioprogramma, dat genoemd was „economische samenwerking' in geheel Amerika", bezegelen hun vriendschap. Tafelredevoeringen van beide staatslieden in het Veneti~ aansche Paleis. Hitier heeft Zaterdagavond te Rome aan gezeten aan een diner, dat Mussolini in het Venetiaansche Paleis te zijner eere had laten aanrichten. Mussolini hield een tafelrede, waarin hij o.a. zeide: „Uw bezoek aan Rome voltooit en be zegelt het bondgenootschap tusschen onze beide landen. Duitschland en Italië hebben zich den laatsten tijd bevrijd van het kwaad van tweedracht zaaiende ideologieën tenein de het nieuwe volksregime te scheppen, dat het kenmerk van deze eeuw is. Duitschland en Italië hebben achter zich de utopieën ge laten, waar Europa in zijn blindheid zijn lot had toevertrouwd teneinde onder elkaar en met de anderen een regime van internatio nale samenleving te zoeken, dat op gelijke wijze voor allen doeltreffender garanties voor gerechtigheid, veiligheid en vrede zou kunnen Dieden. Daartoe kan men echter slechts raken, wanneer de elementaire rechten van ieder volk op leven, arbeid en verdediging loyaal erkend worden en wanneer het poli tieke evenwicht berust op de werkelijkheid der historische krachten, die het zijn basis en zijn karakter verleenen. Wij zijn ervan overtuigd, dat de volken van Europa op deze wijze de rust en den vrede zullen vinden, die onmisbaar zijn om de grondslagen van de Europeesche cultuur te beveiligen. Mussolini besloot met zijn glas op te heffen op de ge zondheid van zijn gast, op den bloei van het Duitsche rijk en op de on verbreekbare vriendschap tusschen de beide volken. In zijn antwoord zeide Hitier: o.a.: sedert het oogenblik, waarop ik den Italiaanschen bodem betrad, heb ik overal een atmosfeer van vriendschap en sympathie ontmoet, die mij diep getroffen heeft. Duitschland Italië hebben gelijke belangen en zijn door hun gelijke wereldbeschouwing nauw met el kaar verbonden. Daarmede is in Europa een blok ontstaan van 120 millioen menschen. die vastbesloten zijn, hun eeuwige levensrech ten te beschermen en zich te verdedigen te gen alle krachten, die zouden pogen, zich tegen hun natuurlijke ontwikkeling te ver zetten. Sedert zich Romeinen en Germanen in de geschiedenis voor ons bewust voor de eerste maal ontmoeten zijn thans twintig eeuwen verloopen. Terwijl ik hier op dezen eerbied- waardigsten grond van de geschiedenis der menschheid sta, gevoel ik de tragiek van het lot, dat eens nagelaten heeft, tusschen deze zoo hoogbegaafde en waardevolle rassen een klare grens te trekken. Onnoemelijk leed van vele generaties was het gevolg. Thans, na bij na tweeduizend jaren, verrijst dank zij uw geschiedkundigen arbeid, Benito Mussolini, de Romeinsche staat uit grauwe overleverin gen tot nieuw leven. En ten noorden van u ontstond uit talrijke stamme een nieuwen Germaansch rijk. Wijzer geworden door de ervaring van twintig eeuwen willen wij bei den, nu wij rechtstreeksche buren geworden zijn, de natuurlijke grens trekken, die de voor zienigheid en de geschiedenis duidelijk tus schen onze beide volken getrokken hebben. Zij zal dan Italië en Duitschland door de duidelijke scheiding der levensruimten dei- beide naties niet slechts het geluk van een vreedzaam gewaarborgde duurzame samen werking mogelijk maken, doch ook als brug van wederzijdsche hulp en steun dienen. Het Duitsche volk, dat is mijn vaste wil dat de door de natuur tus schen ons beiden opgerichte Alpéngrens voor altijd als onaantastbaar is. Hitier besloot met een dronk uit te brengen op het geluk en de grootheid van het Ita liaansche volk. PROF. WENCKEBACH GAAT ZICH IN POLEN VESTIGEN. De beroemde Nederlandsche kankerspecia list, prof. Wenckebach, die gedurende vele jaren in Weenen praetijk heeft uitgeoefend, is te Krakau aangekomen met twee assisten ten. Men gelooft, dat hij zich daar wil vestigen. Palestijnsch bendeleider gedood» Terrorist, die Hebron en omgeving onveilig maakte. Reuter verneemt uiti Jeruzalem dat Issa Battat, een berucht bendeleider, die in de laatste maanden de buurt van Hebron heeft geterroriseerd gedood is bij een botsing met Britsche politiestrijdkrachten bij Hebron. Men gelooft, dat hij verantwoordelijk was voor de meeste daden van terreur, welke in dat dis trict zijn gepleegd, o.a. voor den moord op Sarkey. Vaticaan teleurgesteld over Hitler's houding. Verzoenend gebaar van den Führer bleef uit. Uit Vaticaanstad meldt Havas: De uitlating van den Paus, dat op den feestdag van het H. Kruis, in Rome een kruis werd aangebracht, dat niet het kruis van Christus was, en waarmede de H. Vader kennelijk het hakenkruis bedoelt, alsmede met feit. dat de Osservatore Romano volko men zwijgt over Hitler's bezoek aan Rome en dat de Musea van het Va ticaan tot den dag na Hitler's ver trek gesloten zijn, toont duidelijk aan, hoe weinig het Vaticaan met het bezoek van Hitler is ingenomen. Het nationaal-socialisme, zoo zegt men, heeft aan de kerk en het katholicisme te veel kwaad gedaan, dan dat de tegenwoordigheid van zijn leider te Rome den hoogèn kerkelij- ken kringen aangenaam kan zijn. Integen deel, Hitler's houding wekt aldaar verbitte ring. Men had gehoopt, dat de leider van het nieuwe Duitschland tijdens zijn verblijf in Italië een gebaar zou hebben gedaan, dat een gunstigen invloed zou hebben gehad op de verhouding tusschen den H. Stoel en het Duitsche Rijk. Men verwachtte, dat Hitier op zijn minst den wensch had te kennen gege ven door den paus ontvangen te worden. Daarvan is niets gekomen. Stellig zou zoo een audiëntie hebben moeten voldoen aan zekere voorwaarden, welke door de gespannen verhoudingen tusschen het Vaticaan en Ber lijn gewettigd worden, doch het feit, dat zij niet werd aangevraagd, wordt in kerkelijke kringen opgevat als een beleediging van Hit- Ier jegens den H. Vader en naar men zegt is de Paus hierdoor diep bedroefd. Weinig hoopvol toekomstbeeld. Met groote teleurstelling constateert men in kerkelijke kringen, dat noch het concordaat, en noch het feit, dat het Groot-Duitsche Rijk bijna dertig millioen Katholieken telt voor Hitier voldoende redenen zijn om een zuiver beleefdheidsbezoek te brengen aan het hoofd der Christenheid. Men acht deze houding vijandig en trekt hieruit vrij pessimistische gevolgtrekkingen voor de toekomstige betrek kingen tusschen het Vaticaan en het Duitsche rijk, alsmede voor het lot der Duitsche en Oostenrijksche katholieken. Waardoor komt het, dat Kreymborg steeds meer klanten weet te winnen? door zijn Waarborg- Kleeding1. ALLEENB'J KREYMBORG (Adv. ingez. MedJ ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Eindelijk, na wel een half uur loopen, waren ze dan bij de schat kamer aangekomen. Dickie kon haast niet meer op zijn beenen staan van vermoeidheid. Nu is het maar zaak, dat we óók binnenkomen! bromde Flap oor, terwijl hij om zich heen keek. Ik weet niet of ze een wachter hebben, anders is het wel gemakkelijk! Maar eens even kijken, nee, hier staat er geen.en daar.nee, ook geen. Mooi, dan kunnen we nu rustig naar binnen gaan Ja, maar, Flapor, wat we doen, mag toch niet? Wat wil je toch eigenlijk in die schatkamer doen? Maar Flapoor gaf geen antwoord. Hij keek nog een paar maal om zich heen en toen hij niets zag, ging hij kalmweg de schatkamer •binnen.- Er bleef voor Dickie niet veel anders over. dan hem te volgen. Hij voelde zich niets op zijn gemak. Nu moet je maar eens goed opletten! gromde Flapoor, toen ze in de kamer stonden. Hoe rijk die Baardmannen zijnl En weer liepen ze voort» FSOEMMMA DINSDAG 10 MEI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. KRO-uitzcnding. 8.009,15 Gramofoonmuziek. 10.Plech tige inwijding van de nieuwe KRO-Studio's. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Reportage, afgewis seld met gramofoonmuziek. 3.— Openings plechtigheid. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.— K. R. O. Kamerorkest. 5.45 Felicitaties. 6.05 Gra mofoonmuziek. 7.Berichten. 7.15 Causerie over de Pygmeeën van West-Afrika. 7.35 Sport halfuurtje. 8.— Berichten A.N.P. Mededeelin- gen. 8.15 KRO-koor en -symphonie-orkest. 9.— Flitsen van de dag, afgewisseld met gramo foonmuziek. 9.30 KRO-orkesten en solisten 10.40 A.N.P. 10.5012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.— Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.— Omroeporkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.— Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lyra Trio 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Aeolian-orkest en soliste. 6.30 Causerie over het humanisme. 7.Voor de kinderen. 7.10 Avro-Dansorkest. 7.40 Declamatie. 8.Be richten A,N.P., Mededeelingen, Gramofoon muziek. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. (9.3010— Gramofoonmuziek.) 10.45 Repor tage. 11.— Berichten A.N.P. Hierna, het Avro Dansorkest. 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.2510.45 Gramofoonmuziek. 11.05 Het Leslie Bridgewater-harpkwintet. 11.35 Radio- tooneel. 12J15 Gramofoonmuziek. 12.50 De Wessex Players. 3.20 Declamatie. 3.35 Hun- garia-Zigeunerorkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Uit Warschau: Populair concert. 5.20 Be richten. 5.45 Orgel en Zang. 6.20 Kamermu ziek. 6.55 Literaire causerie. 7.20 Variété programma. 8.20 Berichten. 8.40 Causerie. 9.— BBC-orkest. 10.05 Declamatie. 10.25 Het Gros- venor House-Dansorkest. 10.5011.20 Dans muziek. (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10—8.05 en 9.10 Gramofoonmuziek. 11.40 Giardino-orkest (Om 12.50 Zang). 2.05 Piano voordracht. 2.20 Zang. 3.20 Berlijnsch Fhil- harmoniseh Orkest. 4.20 Locatelli-orkest. 7.45 Variété-programma. 9.3510.50 Het Pasquier Trio en solisten. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 en 7.50 H. Ha- gestedt's Amusementsorkest. 11.20 Omroep- kleinorkest en -schrammelensemble. 1.30 Po pulair concert. 3.20 Omroep-Amusementsor kest. 4.50 Solistenconcert. 6.35 Gramofoon muziek. 7.50 Leo Eysoldt's dansorkest e.a. 11.202.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 11.20—1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Pro Arte-kwartet, 5.50 en 6.23 Gramofoonmuziek 7.20 Gevarieerd programma. 9.3010.20 Om- roepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Omroep- salonorkest. 12.501.20 en 4.20 Gramofoon muziek. 5.50 Omroepsalonorkest. 7.20 ,,Le Far- fadet", opera.. 8.35 Omroeporkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Duitschland- echo. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Pianovoordracht. 10.05 Berichten. 10.20 Omroepdansorkest e.a. 11.20—<1.20 Gramo foonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9