Een Ramp. Sleepboot Amsterdam opgeleverd. Kousen van stroö. /CUECP/ TJMNCEN: I sing" die een uitstekende "beschutting vormt tegen wind en water. Er zijn behalve de hut van den marconist, die achter de brug ligt, vier flinke hutten voor de officieren; het volkslogies is ruim, er is een fraaie salon en natuurlijk zijn er toestel len voor draadlooze telegrafie en telefonie, richtingzoeker enz. In de machinekamer staat een geweldige triple expansie stoommachine en op de vuur plaat loeien in zes vuren de oliebranders, waardoor de olie wordt geperst, waarmede de twee ketels verhit worden. Daar, waar men letterlijk tusschen twee vuren is, heerscht een tropische hitte. De heer Boon is trotsch op zijn schip, de heer van Mourik trotsch op zijn machine, de marconist trotsch op zijn toestellen, waar onder een Engelsehe zender telegrafie en telefonie in één hand met een golflengte van 15 tot 21000 M., een hulp-vonkenzender, een ontvangtoestel enz. De overdracht. Ongeveer ter hoogte van Zandvoort vond de overdracht plaats. De vlag van Bureau Wijsmuller werd geheschen en in een kleinen kring van toehoorders nam de heer D. G o e d- koop D z n. het woord, die met de vlaghijselling bevestigde, dat de Amsterdam door de reederij was overgenomen. De heer Goedkoop dankte allereerst den heer Smit voor de zorg. aan den bouw besteed. Het is in vele opzichten niet meegevallen, maar dit heeft geen invloed gehad op de coulante manier, waarop deze het schip heeft geleverd. Ook de heer Prins heeft zijn werk royaal en loyaal uitgevoerd. Spreker dankte verder de Scheepvaart Inspectie en Bureau Veritas voor de medewerking. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Goedkoop tot den heer van Mourik, voor zijn .grooten ijver bij den bouw aan den dag gelegd en hij besloot met een gelukwensch te richten tot den directeur den heer J. Boon en den kapitein den heer J. Kuiper. De heer J. Smit Czm. dankte den heer Goedkoop voor zijn waardeerende woorden, „gesproken door iemand, die volkomen bekend is met het bouwen van een schip". Hij hoopt, dat het in hem gestelde vertrouwen niet be schaamd mag worden. Ook de heeren Prins en Benson voerden nog het woord. Kapitein Kuiper zeide, dat het hem een genoegen was, dat schip en opvarenden aan hem waren toevertrouwd. Hij hoopte zoo gelukkig te mogen zijn, menig schip met de Amsterdam in veilige haven te mogen bren gen. En ten slotte de heer Boon: „dat we je ver trouwen, kapitein Kuiper, blijkt daaruit, dat we het schip aan je toevertrouwen. Veel suc ces en goede reis!" De korte plechtigheid werd besloten met een heildronk. Er is een mijnramp in Engeland geschied. In mijn te Duckmanton. Er zijn negenen zeventig slachtoffers van die ramp en niet alleen in het getroffen mijndistrict, ook niet alleen in Engeland komen ontroering en me degevoel met de nabestaanden tot uiting. De Dagbladen in andere landen, ook de Neder landsche, toonen eveneens die ontroering en dat medegevoel. Intusschen zetten de slachtingen in Spanje en in China zich voort. Daar worden niet al leen vaders van gezinnen op allerlei geraffi neerde wijzen ter dood gebracht, maar ook vrouwen en kinderen in massa's vermoord. Sommigen worden alleen maar voor het leven verminkt. Anderen worden krankzinnig ten gevolge van de geleden beproevingen. Maar veel medegevoel wordt met hen niet betoond. Het zijn er te veel en het duurt te lang. De mijnramp in Duckmanton is wel voor de men- achelijke sympathie bereikbaar, zelfs op dui zenden kilometers afstands nog, maar de veel grooter slachtingen in Spanje en China schij nen dat allang niet meer te zijn. Al vallen daar zooveel meer slachtoffers bij en al zijn de omstandigheden vaak nog veel erger. Zij zullen eerstdaags in China nog verergeren, want nu het den Japanners tegenloopt gaan zij met gifgassen werken en zullen eens zien wat deze extra-speciale vorm van modernen heldenmoed uitwerkt. Ik herinner eraan dat het gebruik van gifgassen in den loop dei- jaren in velerlei vormen is verboden en afge zworen en zoo en dat tenslotte alle landen zijn begonnen met de organisatie van hun luchtbescherming, waarin het gasmasker zulk een belangrijke factor is. Zooveel vertrouwen heeft men op den duur in de „humaniseering van den oorlog" behouden. Die is trouwens altijd nonsens geweest. In eiken oorlog weer zijn de bepalingen die het gebruik der strijd middelen beperken, overtreden zoodra een der partijen voldoende in de knel raakte. Waarop de tegenpartij haastig het gegeven voorbeeld volgde. Geen wonder, want een oorlog is een wettelooze, rechtelooze zaak, die in wezen geen enkele beperking kan aanvaarden omdat zijn hoogste doel de volkomen vernietiging van den tegenstander is. En dit doel „heiligt" alle middelen. Na een uitstekend geslaagden proeftocht. De heer J. Boon gestoord in een gesprek met de heeren Burghout (links) en Van Mourik. Belangrijke aanwinst voor Bureau Wijsmuller. Na een uitstekend geslaagden proef tochtgistermiddag op de Noordzee gehouden, is de bij de firma JSmit Czn. te Alblasserdam voor Bureau Wijsmuller alhier gebouwde zeesleep boot Amsterdam door die werf opgele verd en door de reederij overgenomen. De prachtige en krachtige sleeper is een belangrijke aanwinst voor de Nederlandsche sleepbootvloot in het algemeen en voor Bureau Wijsmuller De benaming „stroomafwaarts" is duidelijk genoeg, maar niet geheel juist, want toen de Amsterdam de gemeten mijl passeeerde stond er iy2 mijl stroom de rivier op. En daartegen moest de Amsterdam optornen, wat zij deed met een vaart van ca. 10 y2 mijl of ca. 19 y2 K.M. per uur. Tegen 12 uur komen we in de buitenhaven van Hoek van Holland aan en ca. kwart over twaalf zijn we in zee. Die was ditmaal erg vriendelijk, te vriende lijk volgens sommige eigenaars van zeevaste beenen en „hou-vaste" magen. Maar voor hen, die dezen proeftocht als een welkome afwis seling van kantoor- of andere werkzaam heden beschouwden was het ideaal weer. Een zee, die om haar stand op te houden en niet (Een fabriek bij Berlijn zal kousen gaan fabriceeren van stroo.) Merkwaardig, men ziet er geen been in, een kous Van stroo saamgesteld te bereiken. Als technisch succes verdient zooiets applaus, Of 't mooi is. zal later wel blijken, Ik sta er als leek voor, hoe krijgen ze 't zoo, Reeds veel wat zij doen is bijzonder, Maar kousen van stroo, dat is lang niet van stroo, Dat grenst voor een leek aan een wonder. Natuurlijk, je ziet het de kous niet meer aan, Dat die ooit uit stroo werd geboren. Wie denkt, dat zij ooit als een stroopop zal gaan, Heeft straks een illusie verloren. Het naadje der kous heeft, zoo zegt men er bij. Met stroocellulose te maken, Daaruit fabriceert men dan kunstige zij, Om zoo tot de kous te geraken. Men zet tegenwoordig veel zonderlings op, En moet er dus voortaan mee reeknen, 't Bekende -gezegde; de kous op den kop, Kan simpel een stroohoed beteeknen. P. GASUS. VERGADERING VAN E. D. D. De afdeeling Velsen der Nederlandsche Be weging voor Eenheid door Democratie houdt hedenavond in de bovenzaal van café „Cen traal" aan den Zeeweg een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.rn. de behandeling- van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op 14 Mei a.s. en het benoemen van afgevaardigden naar deze vergadering. Ook zal het propaganda-plan nader bespro ken worden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan de verschillende kan-toren der Rijks postspaarbank in deze gemeente werden in de maand April 105 nieuwe boekjes uitgegeven. Wat de inlegsommen betreft werd er over de afgeloopen maand minder ingelegd bij de kantoren IJmuiden f 5830, IJmuiden-Öost f 1211 en Velsen f 5202. Het tegendeel was het geval bij de kantoren Santpoort-Dorp. waai de inleg de terugbetalingen overtrof met f 5139; eveneens was Santpoort-Station f 173 meer en Velsen-Noord met f 58|3. De totale cijfers zijn: IJmuiden ingelegd f 65.413 terug f 71.233. IJmuiden-Oost ingelegd f 16.758 terug f 17.969 Santpoort-Dorp ingelegd f 22.388 terug f 17.248 Santpoort-Station ingelegd f 14.794 terug f 14.621. Velsen ingelegd f 9163 terug f 14.365 Velsen-Noord ingelegd f 12.05-2 terug f 11.469. AANGEHOUDEN De politie heeft een man aangehouden, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd werd. Na het betalen der boete heeft men hem wederom op vrije voeten gesteld. PALVU NAAR EGMOND. De Arbeiderstooneelvereeniging Palvu re gisseur de heer H. van DoMcum, zal te Eg- mond een heropvoering geven van het be kende successtuk van Jaap v. d. Poll „De Doofpot". Deze avond wordt Woensdag 18 Mei a.s. al daar gegeven en wel voor de afdeelingsleden van den Centralen Bond van Transportar beiders. BEVERWIJK VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING" Nu men zich zoo menschelijk en zoo ont roerd betoont over de mijnramp in Duck manton wil ik toch even herinneren aan de zich voortdurend voortzettende rampen in China en Spanje. Of zijn dat geen rampen? Het lijkt mij toch van wel en de betrokkenen zullen het, voorzoover nog in leven, zeker niet ontkennen. Daar zijn millioenen menschen die den oorlog geenszins gewild hebben, die juist in die landen met een heel sober be- staantje al tevreden en gelukkig waren. Plot seling is men hen gaan overvallen, martelen en uitmoorden om redenen, waarvan de mees ten hunner zelfs niet het flauwste begrip heb ben en waaraan zij zeker geenerlei schuld -dragen. Dat zijn rampen van veel grooter om vang niet alleen, maar ook van veel dieper beteekenis dan de mijnramp in Duckmanton, hoe treurig die ook moge zijn. En als de velen straks het onvermijdelijke geroep om beter veiligheidsvoorschriften in de mijnen aanheffen maar zich Onverschillig toonen ten aanzien van pogingen om de Spaansche en Chineesche rampen te beëindi gen en nieuwe massa-rampen van dien aard te voorkomen.... nu, dan ben ik van al die gevoeligheid en ontroering over Duckmanton niet onder den indruk. Dan is dat een sehijn- vertooning, voorzoover het geen volkomen ge brek aan eigen inzicht ishetgeen ook veel voorkomt. Misschien is het niet vriendelijk zulke ver gelijkingen te maken. Misschien ware het wel zoo gemakkelijk en eenvoudig, de tactiek des struisvogels maar te volgen en zulke dwaze en domme toestanden maar gelaten te aan vaarden, zeggend: „zoo is de wereld nu een maal" of iets dergelijks. Degenen die het on vriendelijk vinden zij verzekerd, dat het ook niet vriendelijk bedoeld is. R. P. IJMUIDEN A.R.J.A. WILLEM VAN ORANJE. Tot besluit van een welbesteed vereenigings- jaar hopen de Oranje leden met hun dames en verdere belangstellenden a.s. Vrijdag 13 Mei in gebouw „Irene" hun jaarvergadering op feestelijke wijze te houden. Na het openingswoord van den voorzitter en de diverse jaarverslagen der afgevaardig den van de Anti-Revolutionaire partij zal de heer S. van Popta een causerie houden over den politieken toestand. PERSONALIA. Mevr. C. v. d. Meulen is te Dordrecht ge slaagd voor het examen coupeuse-leerares, opgeleid door de mode-vakschool Kroos. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Maasdam, 11 v. Baltimore te Rott. Burgerdijk n. N.-Orleans, 9, 115 mijl O. v. Land's End. Damsterdijk, 11 v. Rott n. Vancouver. Maasdam (th.) pass. 10 Lizard. Nieuw Amsterdam, n. N.-York 10 (7 n.m.) v. Southampton. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 7 te Portland (O.) HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein (uitr.) 11 te Antwerpen. Nij-kerk (uitr.) 10 te Dar es Salaam. Jagersfontein (th.) 10 van Zanzibar. HOLLAND— WES'l - AFRIKA LIJN, Jaarstroom (uitr.) 9 v. Dakar, Regigestroom, 11 v. Rott n. Hamburg. HOLLAJSTDBRITSCH-INDie LIJN Hoogkerk (thuisr.) 10 v. Antwerpen via Hamburg, p. 11 Vlissingen. HOLLAND AUSTKALlè LIJN Almkerk (u-itr.) pass. 10 Aden. Marken (uitr.) 11 te Fremantle. HALCYON LIJN Rozenburg, Rott. n. Bilbao p. 10 Dungeness. Stad Arnhem n. Vlaard. p* 11 Beaohy Head. in het bijzonder. Met haar machine van 1400 P.K. en haar snelheid van ongeveer 12 mijl zal zij haar reederij ongetwijfeld goede diensten bewijzen. Zooals wij reeds hebben gemeld, wordt de Amsterdam in den Helder gestationneerd, waarna de Utrecht naar IJmuiden komt om alhier te kunnen voorzien in de lang bestaan de behoefte aan een krachtige zeesleepboot. De proeftocht. Het begin van den proeftocht was niet voor spoedig. Want toen de Amsterdam uit de Ko ningin Wilhelminahaven in Vlaardingen zou vertrekken bleek haar diepgang grooter te zijn dan de diepte van de haven. Met behulp van -een sleepbootje werd de Amsterdam vlot gesleept. Wel een eigenaardig geval, een unicum in de -geschiedenis van de sleepvaarteen sleepboot vlotgesleept en dan nog wel een sleepboot, waarvoor het binnenkort de be langrijkste taak zal zijn, schepen vlot te sleepen. Het -ging voetje voor voetje, daar in de Ko ningin Wilhelminahaven en wolken van mod der werden d-oor de machtige schroef van de Amsterdam opgejaagd. Maar eindelijk kwam er schot in en toen de Amsterdam de oude lig plaats van de blue funnel-tugs had bereikt, was de hulp van de kleine Wesp niet meer noodig. Spoedig stoomde de Amsterdam den Nieuwen Waterweg af, die in al haar kolossale breedte zich lag te koesteren in een voorjaarszonnetje zoo lekker als we dit jaar haast nog niet be leefd hebben. Laten we eerst eens kijken wie er alzoo aan boord waren. Dat was in de eerste plaats ka pitein J. Kuiper, aan wien de eer is te beurt gevallen', het commando over het vlag-geschip van B. W. te mogen voeren. Dan eenige beken den, de heeren J. Boon, directeur van Bureau Wijsmuller en de boekhouder de heer Burg hout; verder de heeren D. Goedkoop Dzn., L. Goedkoop en J. Goedkoop Jr., commissaris sen van Bureau Wijsmuller, A. Wolkammer, inspecteur van de Scheepvaart te Rotterdam, Reineke, vertegenwoordiger van Bureau Veri tas. J. Smit Czn. Alblasserdam, op wiens werf de Amsterdam is gebouwd en zijn ingenieur de heer Benson, J. Prins, directeur der Arnhem- sche Stoomsleephelling, waar -de machine werd gebouwd, een inspecteur en een marconist van Radio Holland enz. De gemeten mijl. Ergens op den Nieuwen Waterweg ligt ,,de gemeten mijl", die dient om de snelheid van de passeerende schepen te bepalen. Deze gemeten mijl is vooral een hulpmiddel voor nieuw ge bouwde schepen, ten minste wanneer deze een niet te grooten diepgang heb ben. Die gemeten mijl ziet men natuurlijk niet als een 1-mijl langen maatstok in het water liggen. Men kent haar begin aan twee, dwars op den Water weg staande bakens, haar einde (1852 M. stroomafwaarts) is op de zelfde wijze aangeduid. Beide twee tallen bakens, in één lijn gezien geven begin- en eindpunt aan. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN, Serooskerk, 11 v. Hamburg te Rott. Grootekerk (uitr.) 9 te Yokohama. KON NED, STOOMBOOT MIJ Ariadne, Piraeus n. Amst. p. 11 Dungeness. Barneveld, Chili n. Amst. p. 11 Dungeness. Hebe, 11 v. Candia n. Malta. Orion, 11 v. Cagliari n. Genua. Breda, Chili n. Amst. via Liverpool 10 van Cristobal. Titus, 11 v. Amst. n. Hamburg. Colombia, 11 v. Amst. n. Hamburg. Ganymedes, 11 v. Amst. n. Hamburg. Pluto, 11 v. Amst. n. Kopenhagen. Tiberius, 10 v. Izmir te Malta. Venus, Rott n. Algiers p. 9 Ouessant. Aurora, Rott. n. Lissabon p. 9 Ouessant. Baarn, Amst. n. Chiii 9 v. Callao. Boskoop, Chili n| Amst. 7 v. Valparaiso. Alkmaar, 7 v. Valparaiso te Corral. Barneveld, n. Aanst., 19, 80 mijl N. v. L. End Baarn, Amst. n. Chili 9 v. Callao. Alkmaar, 7 v. Valparaiso te Corral. Costa Rica, 9 v. Cristobal te Kingston (Ja.) Achilles, 10 v. Cadix n. Amst. Agamemnon, 11 v. Amst. te Rott. Fauna, 10 v. Livorno n. Civita Vecchia. Hebe, 10 v. Derindje te Calyves. Odysseus, 10 v. Bilbao n. Musel. KONINKLIJKE SHELL. AgatM,, 4 v. Balik Papan n. Calcutta5 Dor het Alkmaarder Meer te worden aange- en, alleen maar wat deinde en een heerlijk mnetje. En daar de verzorging aan boord itstekend was, is deze proeftocht een heerlijk leizier tochtje geworden, alhoewel het wel wat ,ng duurde. Maar dit was het gevolg van een slangrijk onderdeel van het programma, het iellen van den richtiiigzoeker. Dat was een mvangrijk werk, dat werd uitgevoerd onder en rook van het Maas-vuurschip. Nadat de heeren van Radio-Holland igedu- ;nde ongeveer twee uur heer en meester aren geweest, althans in het aangeven van koers, wendde de Amsterdam den steven sfinitief naar het Noorden zoo ongeveer :n minste de log -ging overboord en de varte rookpluim en de regen zwarte vlokken erd zoo mogelijk nog wat dikker. En nu kon ten eerst goed constateeren, wat de Amster- ani in haar mars heeft. En dat is heel wat, ink zij haar 1400 P.K., die haar 12 mijl kun- sn doen loopen; haar gemakkelijke bestuur- larheid. door het gestroomlijnde Aertz pa- introer, haar stevigen bouw en haar prachtige lachine, eigenschappen, die het schip geheel •illingvrij maken. Nu heeft de heer Boon even tijd om ons het :hip te laten zien, hetgeen hij niet zonder -ots doet, wat heel begrijpelijk is. Alles is even zwaar en solide aan dit schip, dat daardoor zeker in staat is, den hevigsten storm te kunnen trot seer en; zoo het ankerspil, de bolders, het stuurgerei, de trommellier, enz. Alles op deze sleepboot ademt kracht om de elementen te weerstaan. Het dekhuis is van onder tot boven van dubbele waterdichte deuren voorzien De brug heeft een van boven buiten waarts omgebogen, hooge „verschan- KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland (uitr.) 10 te Santos. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ City of Evansville,; 11 v. Taku Bar te Rott. Sarpedon, Japan n. Rott. 10 te Singapare. Benvorlieh, Japan n. Rott. 9 v. Hongkong. Deucalion, 10 v. Kobe n. Rott. Theseus, Batavia n. Amst. 9 v. Colombo. Glengarry, Dairen n. Rott. 10 v. Port Said. Glenshiel, Dairen n. Rott. 10 v. Port Said. Polyphemus, Batavia n. Aimst. 11 te Suez. Clytoneus, Batavia n. Amst. p. 11 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD Blitar (thuir.) pass. 11 Kaap Bon. Kedoe (uitr.) pass. 10 Pt. de Galle. Kota Inten, 10 v. Hamburg n. Batavia. Tapanoeli, 10 v. Rott. n. Batavia. Palembang (thuisr.) pass. 11 Gibraltar. Dempo (uitr.) 11 van Suez. Soekaboemi (thuisr.) 10 v. Belawan, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra, 10 v. Rott. te B.-Ayres. Alpherat, Hamburg n. Rott. p. 11 Cuxhaven, STOOMVAART MIJ NEDERLAND Salabangka. 10 v. Lor. Marques n. Macassar Tarakan, 10 v. Amst. te Londen. Bintang (thuisr.) pass. 11 Stamboul. Marnix, 10 v. Genua. J. P. Coen, 11 v. Amst. n. Batavia. Joh. de Witt, 11 v. Amst. n. Batavia. W1JKLIJN. Randwijk, 1 y, Malaga te Lübeck. De tocht verliep ook verder naar wensch. Even buiten de haven hadden we nog een aardige ontmoeting. De Maatschappij „Ne derland" is een goede relatie van Bureau Wijs muller. En het was een schip van de „Neder land" die de Amsterdam het eerst zou begroe ten, n.l. de Johan de Witt, die juist de haven had- verlaten. Aan de landzijde stoomde het fraaie stoomschip -ons voorbij. De vlag ging omlaag op de 'mailboot, een paar stooten op de fluit, gewuif heen en weer en toen ver dween het zeekasteel spoedig.... achter het rookgordijn dat de schoorsteen van de Am sterdam tusschen de beide schepen neerliet. In de haven werd nog wat gemanoeuvreerd, natuurlijk onder het oog van vele belangstel lende IJmuidenaren en daarna liep ide Am sterdam de Middensluis bimien. De proeftocht was -geëindigd. Voor ons ten minste. De Amsterdam stoomde echter door naar de stad, die haar haren naam gaf. Ze is daar heden ter bezichtiging neergelegd en komt dan terug naar IJmuiden waar ze verder wordt klaargemaakt voor den dienst in den Helder. WIJZIGING DER BUSLICHTINGEN De Directeur van het Postkantoor te IJmui den vestigt de aandacht van belanghebbenden op de navolgende wijzigingen in de postver zending ingaande 15 Mei 1938. De laatste buslichting voor de middagpost (12.03) wordt vervroegd tot 11.32; die van 20.03 wordt verlaat tot 20.32. De lichting-en van de bij-bussen tusschen 10.45 en 11.40 worden met 3>0 minuten vervroegd. Beverwijk, 11 Mei 1938. Prijsnoteering: Spinazie afw. per kist 18—26 Spinazie per kist 32—64. Sla, 100 stuks, 1.507.00. Wortelen per bos, 1516 Rabarbar per bos 4—10. Raapstelen per bos lVa—2y2. Radijs per bos 23. Peterselie per bos 33 1/2. Selderie per bos 23. Prei per K.G. 8—9.50. Tomaten per K.G. 30. Aardappelen per K.G. 56 Vs. Aardappelen (nieuwe) per K.G. 15—20, Witlof per K.G. 14—22. Peulen per K.G. 3638. Asperges le wit per bos 3446. Asperges 2e wit per bos 15—17. 0 Asperges le bl. per -bos 24—28. Bloemkool le per stuk 1522. Bloemkool 2e per stuk 1012. Aardbeien per doosje 24—38. MOTORSPORT IN VEREENIGINGS- VERBAND. Belangstelling voor het hijschen van de vlag. De eertijds zoo bloeiende Kennemer Motor club zal in het nieuwe seizoen weer een po ging doen de motorrijders uit Beverwijk en omgeving in een organisatie bijeen te bren gen. Er is weer een voorloopig bestuur ge vormd, dat zich voorstelt in dit seizoen toer-, ster- en betrouwbaarheidsritten te organi- seeren. Motorrijders, die met deze plannen sympathiseeren, kunnen zich aanmelden bij de heeren J. Speelman, Hoflanderweg 48 en P. D. Ockerse, Baanstraat 91, Beverwijk. HET AARDBEIENSEIZOEN NADERT. Op de fabrieken, die de aardbeien inpulpen, kan men het reeds merken dat het nieuwe aardbeienseizoen, voor de deur staat. Sinds eenige dagen is men bezig de volle vaten van het vorige seizoen te verschepen, terwijl er tevens weer leeg fust wordt aangevoerd om straks de aanvoeren te kunnen verwerken. AANGEKOMEN. 10 Mei: Theseus s.s. Stettin 11 Mei: Polaris m.s. Londen Oise m.s. Gr. Yarmouth Indra s.s. Rotterdam Mira m.s. Londen Oranje m.s. Venersborg s.s. Sundsvall Ransdorp m.s. Stockholm Amsterdam sl.bt. Noordzee (proeftocht) Polaris m.s. Londen VERTROKKEN. 10 Mei: Atlanta s.s. Kotka Flanadria s.s. Rotterdam Agamemnon s.s. Midd. Zee Merel s.s. Londen IJstroom m.s. Leith Takoradian m.s. Huil Springfontein s.s. Antwerpen 11 Mei: Vliestroom s.s. Huil Mira m.s. Rotterdam Marne m.s. Hamburg Aanvoer cellulose. Met het Zweedsche stoomschip Venersborg is van Sundsvall een gedeeltelijke lading cel lulose vnnr de papierfabriek te Velsen aan gevoerd, Beorderd. De in ballast van Londen komende Neder landsche motorboot Mira is in de Buitenha ven beorderd naar Rotterdam en direct der waarts vertrokken. In strandingsgevaar. De motorkotter E 8 Eja dreigde dezer da gen tijdens stormweer wegens een defect aan de motor nabij Hirsthals te stranden. De red dingboot, die uitgevaren was, behoefde even wel geen assistentie te verleenen omdat de wind was gaan liggen en het schip voor anker kon komen. Daarna kon men de schade voor loopig herstellen en de haven binn-enloopen. Over boord geslagen. Van den motorkotter Lilly is op de thuis reis naar Esbjerg één der matrozen, een broer van den schipper, onder de Deensche kust over boord geslagen en verdronken. Internationaal visscherijbezoek. Wegens den aanhoudenden storm liepen dezer dagen niet minder dan vijftien buiten- landsche visschersvaartuigen de haven van Esbjerg binnen om beschutting te zoeken. Een Hel-dersche motorkotter, welke ook tot deze schepen behoorde, heeft een deel van zijn vangst verkocht om uit de opbrengst een nieuwen voorraad proviand te kunnen koopen,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7